Získajte adresu Spojeného kráľovstva v 5 jednoduchých krokoch

Ak ste britský vysťahovalec, z dovolenky mimo krajiny alebo dokonca len anglofíl (ako ja), máte radi prístup k britskej IP adrese.


Prečo? Každá adresa IP je spojená s geografickým umiestnením. Akákoľvek webová stránka alebo online služba, ktorú používate, ju môže vidieť a na jej základe zistiť, kde na svete ste.

Mnoho webových stránok a služieb so sídlom vo Veľkej Británii z rôznych dôvodov obmedzuje prístup na kohokoľvek, kto nie je v krajine. Keď sa pokúsite spojiť s IP adresou napríklad zo Španielska, zatvoria brány.

Toto je všeobecne známe ako geo-blokovanie.

Takže, ak ste na dovolenke a dúfate, že zachytíte najnovšiu epizódu Doctor Who v BBC, máte smolu smolu. To isté platí, ak by ste chceli mať prístup k UK Netflix, ITV Hub alebo k akémukoľvek inému počtu stránok určených iba pre Veľkú Britániu (nielen zábavných). Ak vaša adresa IP nie je založená vo Veľkej Británii, jednoducho sa cez ňu nedostanete.

Ako teda zmeníte svoju IP adresu tak, aby bola vo Veľkej Británii? Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom je použitie VPN.

Prečo používať sieť VPN na získanie adresy IP vo Veľkej Británii

Sieť VPN funguje tak, že vytvára šifrované spojenie medzi vaším zariadením a tým, čo sa nazýva server VPN. Zariadenie môže byť čokoľvek od vášho telefónu alebo tabletu po laptop, stolný počítač alebo dokonca smerovač alebo inteligentnú televíziu.

Server VPN je skutočne iba ďalším počítačom spravovaným poskytovateľom VPN. Môže sa nachádzať kdekoľvek na svete (a s rizikom pokazenia, kam s tým idem, to je kľúč).

Kúzlo nastane po pripojení zariadenia k serveru. Urobíte to prostredníctvom klientskej aplikácie, ktorú vám dá služba VPN.

Od tohto momentu všetky dáta, ktoré odosielate a prijímate, prechádzajú cez server ako prvé. A čo je dôležitejšie, vaše zariadenie teraz bude tiež používať IP adresy tohto servera na všetku externú komunikáciu.

Ak sa server nachádza vo Veľkej Británii, bude mať britskú IP adresu. A pretože vaše zariadenie používa tú istú adresu IP, každý web alebo služba, ku ktorej pristupujete, si bude 100% myslieť, že ste tiež vo Veľkej Británii. Elegantný (a super šikovný), nie je to tak?

Kroky k získaniu britských IP adries

Sieť VPN predstavuje najjednoduchší a najspoľahlivejší spôsob získania adresy IP vo Veľkej Británii na požiadanie. A tak to nemôže byť jednoduchšie. Kroky sú nasledujúce.

 1. Zaregistrujte sa u poskytovateľa VPN na serveroch vo Veľkej Británii. Moja preferovaná služba je CyberGhost, ale aj mnoho ďalších funguje skvele. K dispozícii je zoznam, ktorý vám pomôže začať o niečo ďalej.
 2. Stiahnite si klientsku aplikáciu svojho poskytovateľa a nainštalujte ju do svojho zariadenia. Všetci poskytovatelia budú mať podrobné pokyny pre vašu konkrétnu platformu alebo operačný systém.
 3. Otvorte klientsku aplikáciu a prihláste sa do služby VPN.
 4. Vyberte server umiestnený vo Veľkej Británii a pripojte sa k nemu. Rovnako by to malo mať vaše zariadenie IP adresu v Británii. Ak chcete znova skontrolovať, prejdite na https://mylocation.org/ a zistite, ktorá krajina sa zobrazuje ako vaša poloha.
 5. Postavte nohy. Teraz môžete využívať prístup k predtým blokovaným webovým serverom a službám vo Veľkej Británii.

IPlayer BBC má prístup k britskej IP adrese

Ak už nepotrebujete adresu IP zo Spojeného kráľovstva, jednoducho odpojte a zatvorte aplikáciu klienta VPN. A nabudúce to isté kroky zopakujte (samozrejme, bez registračných a inštalačných častí).

Docela jednoduché. Okrem toho podobné kroky fungujú aj na získanie IP v takmer akejkoľvek inej krajine na svete.

Výber služby VPN pre Veľkú Britániu

Celkovo je proces nastavenia VPN a pripojenia k nemu s cieľom zmeniť vašu IP adresu vo Veľkej Británii jednoduchý. Pravdepodobne najťažšou a časovo najnáročnejšou časťou je výber poskytovateľa VPN, ktorý sa má použiť.

Najdôležitejšou časťou je, samozrejme, vybrať tú, ktorá ponúka britské servery. Ak neexistujú žiadne britské servery, neexistuje žiadny spôsob, ako by ste mohli spoofovať IP adresu vo Veľkej Británii. perióda.

Na webových stránkach každého poskytovateľa sa dozviete, ktoré krajiny podporujú. Ak nie sú uvedené alebo Spojené kráľovstvo nie je na zozname, pokračujte ďalej.

Okrem dostupnosti britského servera existujú pri rozhodovaní aj ďalšie faktory. Zahŕňajú:

 • VPN, ktorú vyberiete, by mala mať viac serverov vo Veľkej Británii, nie iba jeden. V skutočnosti, čím viac, tým lepšie.

  Ako sa to stáva pri všetkých online službách, údržba alebo aktualizácia môžu niekedy prinútiť poskytovateľov VPN, aby servery uviedli do režimu offline (aj keď krátko). Ostatní používatelia budú používať rovnaký server ako vy. Ak sa pripojí príliš veľa ľudí súčasne, server bude preťažený, pomalý a nepoužiteľný.

  Ak má poskytovateľ VPN viac britských serverov, budete mať vždy niekoľko možností pripojenia. Svoju IP adresu vo Veľkej Británii budete môcť kedykoľvek spoľahlivo získať bez ohľadu na akékoľvek vonkajšie faktory.

 • Výkon úplne záleží. Urobia to iba najrýchlejšie siete VPN. Dôležitá je aj dobrá reputácia stability.

  Rýchlosť je mimoriadne dôležitá, ak budete mať prístup k streamovaným médiám geograficky obmedzeným na Spojené kráľovstvo. Vaše pripojenie VPN musí byť schopné zvládnuť požiadavky vysokokvalitných vysokorýchlostných tokov. Ak to tak nebude, nebude to pre vás moc užitočné.

 • Dôležitá je prísna politika bez protokolovania a šifrovanie údajov najvyššej kvality, najmä ak si ceníte svoje súkromie online.

  Rovnako ako váš poskytovateľ internetových služieb bude mať poskytovateľ VPN dobrú predstavu o tom, čo presne robíte online a odkiaľ. Z dôvodu ochrany vášho súkromia a bezpečnosti by všetky vaše údaje mali byť silne šifrované. Poskytovateľ VPN by nemal zhromažďovať ani ukladať žiadne informácie o vašich online aktivitách.

 • Klient VPN by mal podporovať každé zariadenie, ktoré používate (platformy a operačné systémy). To tiež znamená zistiť, koľko zariadení môžete súčasne používať. U niektorých poskytovateľov môže byť toto číslo iba dva. Iní nemusia mať žiadne obmedzenia.

Najlepšie VPN na získanie adresy IP vo Veľkej Británii

V závislosti na tom, ako ste zběhlý a aktuálny s tým, aké služby VPN existujú, nájdenie tej, ktorá sa vám páči (a tej, ktorá spĺňa vyššie uvedené kritériá), si vyžaduje určité vyšetrovanie.

Verte mi, že to nie je také skľučujúce, ako by to mohlo znieť. Akonáhle sa dostanete do drážky vecí, malo by to ísť veľmi rýchlo.

Ak chcete začať s kratším zoznamom, jedná sa o VPN, ktoré môžem s istotou odporučiť ako prostriedok na získanie britskej IP adresy.

1. CyberGhost

Logo CyberGhost

Ako som už stručne uviedol vyššie, CyberGhost je môj výber vrhu kedykoľvek potrebujem IP adresu vo Veľkej Británii.

Pokiaľ ide o začiatočníkov, z celkového počtu viac ako 7100 serverov CyberGhost je 480 umiestnených vo Veľkej Británii. Iba NordVPN má viac. Všetky tieto servery sú pekne rozložené na troch miestach.

Na prednej strane predstavenia sa CyberGhost darí veľmi dobre a môže ísť so špičkou medzi najlepšími. Ako vidíte z mojich výsledkov rýchlostných testov, pripojenie je viac ako dosť rýchle na takmer akúkoľvek úlohu. Každý poskytovateľ VPN by sa na tieto čísla mohol pochváliť.

Ochrana osobných údajov je ďalším zo silných stránok spoločnosti CyberGhost. Jednoducho povedané, neprihlásia sa.

CyberGhost má sídlo v Rumunsku. Z tohto dôvodu môžu mať niektorí z nás obavy týkajúce sa uchovávania a zdieľania údajov. Rumunsko je však v skutočnosti prekvapivo zamerané na ochranu súkromia. Neexistujú žiadne vládne uložené mandáty na ťažbu a krajina vôbec nehrá pekné s NSA, FBI alebo GCHQ na svete.

Navyše, ako som už povedal, CyberGhost neprihlási nič. Takže aj keby niekto klope na dvere, jednoducho by s tým nemal nič spoločné.

UK Netflix, BBC iPlayer, ITV Hub a všetky ďalšie služby s CyberGhost tiež fungujú skvele. Je to jedna z vecí, na ktoré sa hrdí, a určite ju prinášajú.

Pros
 • Nulové protokolovanie pre maximálne súkromie
 • Vynikajúca distribúcia serverov s viac ako 7100 servermi v 90 krajinách
 • Veľmi rýchle rýchlosti pripojenia
 • Pracuje s US Netflix a BBC iPlayer
 • Umožňuje torrentovanie P2P
 • Dlhá 45-dňová záruka vrátenia peňazí
Zápory
 • Materská spoločnosť so spornou povesťou
 • Vykonané manuálne nastavenie OpenVPN
 • Nepracuje z Číny

2. NordVPN

Logo NordVPN

Zo všetkých poskytovateľov na trhu má NordVPN najväčší počet serverov v Británii. Žiadny iný poskytovateľ VPN nemá viac. Keď píšem toto číslo, toto číslo je na 610 a stúpa takmer denne (trochu preháňam, ale nové servery sa objavujú s šokujúcou frekvenciou).

Servery spoločnosti NordVPN sú k dispozícii iba na jednom mieste v Anglicku.

Výkon dosiahnutý z týchto serverov je prvotriedny. Aj keď to nie je najrýchlejšie, jedná sa o VPN, ktoré sa stále zaraďuje medzi päť najlepších poskytovateľov, ktorých testujem (a veľa z nich kontrolujem). Pozrite sa na výsledky testov rýchlosti NordVPN pre seba. Docela pôsobivé.

Z hľadiska ochrany osobných údajov, skóre NordVPN je tiež dobré. Sú založené z Panamy, krajiny, kde pojmy ako uchovávanie údajov, internetová cenzúra a dohľad nie sú v slovníku nikoho. S cieľom osladiť dohodu má spoločnosť Nord tiež prísnu politiku ťažby.

Potenciálnou užitočnou funkciou, ktorú ponúka veľmi málo sietí VPN, je statická adresa IP vo Veľkej Británii. Ako uvidíme nižšie, PureVPN je jednou z výnimiek. Rovnako je to aj NordVPN.

V porovnaní so zdieľanou adresou má vyhradenú adresu IP VPN veľa výhod. Ide o to, že ak sa vám nepáči myšlienka mať rovnakú adresu ako stovky ďalších ľudí alebo nemáte nadšenie z získania inej adresy IP zakaždým, keď sa pripájate k serveru VPN (obidve sa vyskytujú pri zdieľaných adresách IP), toto je funkcia pre vás.

V neposlednom rade NordVPN funguje ako sen s iPlayerom BBC a takmer všetkými britskými streamingovými službami. Mnoho ďalších poskytovateľov má tendenciu bojovať. Zdá sa však, že nezáleží na tom, čo BBC hodí na NordVPN, ale šťastne to hučí.

Pros
 • Vynikajúce súkromie s nulovou ťažbou dreva
 • Veľká (a stále rastúca) sieť serverov
 • Dobrý výkon pripojenia
 • Špeciálne servery (vrátane dvojitej VPN, zahmlenej a Tor cez VPN)
 • Čistý a ľahko použiteľný klient
 • Spolupracuje s Netflixom a väčšinou ďalších streamingových služieb
 • Umožňuje Torrenting a P2P
 • Ponúka vyhradené adresy IP
Zápory
 • Žiadne rozdelené tunelovanie
 • Trochu drahý na krátkodobé plány

3. PureVPN

Logo PureVPN

PureVPN je na špičke ďalších dvoch poskytovateľov ďalšou vynikajúcou možnosťou získania adresy IP zo Spojeného kráľovstva.

Kým PureVPN má menej serverov vo Veľkej Británii ako CyberGhost a NordVPN, v súčasnosti je 168 serverov výraznejších. Nedávno prešli aj niekoľkými rozsiahlymi aktualizáciami. Všetko od rýchlosti po celkovú spoľahlivosť zaznamenalo viditeľné zlepšenie (okrem toho, čo už bolo dosť pôsobivé).

Servery PureVPN sú rozmiestnené na štyroch miestach v Anglicku. Zahŕňajú Londýn, Manchester, Maidenhead a Gosport.

Ako už bolo spomenuté, rýchlosť servera PureVPN je tu s najlepšími z nich. Streamujte 4K videá, sťahujte veľké súbory, na tom nezáleží. Pri bežnom internetovom pripojení si všimnete veľmi malý rozdiel vo výkone.

A pokiaľ ide o 4K video, BBC iPlayer a všetky ostatné britské streamingové služby, s PureVPN skvele fungujú.

Z hľadiska súkromia nie je PureVPN dokonalá. Stále neprihlásia nič konkrétne, ako napríklad webové stránky, ktoré navštevujete alebo ktoré sťahujete. Anonymne však sledujú časové značky pripojenia a využitie šírky pásma (z dôvodov kvality služieb).

Nejde o masívny obchod. Zostanete anonymný a bezpečný. Ale ťažba dreva je ťažba dreva a mohli by tam robiť lepšie.

Spolu s NordVPN je PureVPN tiež jedným z mála poskytovateľov VPN sietí typu „počítať na jednu stranu“, ktorý ponúka britskú statickú IP adresu. Robia tak aj za lacnejšie.

A celkovo, PureVPN ponúka vynikajúcu hodnotu. Za niektoré z najnižších cien na trhu získate jednu z najlepších dostupných služieb VPN, ktorá funguje na akomkoľvek zariadení, ktoré si viete predstaviť.

Ak máte záujem o IP adresy mimo Veľkej Británie, PureVPN má servery v celkom 131 krajinách. Toto číslo môže vylepšiť iba jeden iný poskytovateľ, HideMyAss !..

Pros
 • Vynikajúce rýchlosti
 • Obrovská sieť serverov (131 krajín)
 • Odblokuje Netflix, iPlayer a viac ako 70 ďalších streamingových služieb
 • Kompatibilné s viac ako 50 zariadeniami a platformami
 • Nezávisle overený poskytovateľ VPN s nulovým protokolom
 • Vyhradená možnosť IP
 • Veľká hodnota
Zápory
 • Aplikácie by mohli použiť trochu viac poľskej verzie
 • Niektoré problémy s prerušovaným pripojením

Ďalšie výhody adresy IP vo Veľkej Británii

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mohli chcieť získať adresu IP vo Veľkej Británii. Ako sme už diskutovali, je to jediný spôsob, ako sledovať britskú televíziu v zahraničí. Existujú však aj iné menej zrejmé dôvody.

 • Geografické blokovanie sa neobmedzuje iba na zábavné weby. V závislosti od toho, kde na svete sa nachádzate, môže byť prístup k sociálnym médiám a dokonca aj k obľúbeným spravodajským stránkam tiež veľmi obmedzený.

  Veľká Británia neobmedzuje prístup k takýmto službám. Majte možnosť nastaviť svoju IP adresu vo Veľkej Británii. Potom, keď budete nabudúce cestovať do Číny, budete sa stále môcť dostať na Facebook a stále si budete môcť prečítať správy, ktoré budú vidieť očami západnej krajiny..

 • Nenechajte sa uzamknúť zo svojich finančných inštitúcií. Britská IP môže byť užitočná pri predchádzaní blokovaniu vecí, ako je napríklad zablokovanie bankového účtu v Spojenom kráľovstve v zahraničí.

  Banky a iné organizácie používajú informácie o umiestnení IP adresy na ochranu pred nezákonnými alebo inak podozrivými online aktivitami. Dokonca aj legitímne pokusy o prístup k vlastným účtom zo zahraničia by mohli zapríčiniť červené vlajky.

  Takéto červené vlajky často nespúšťajú nič iné ako jednoduché vnútorné preskúmanie činnosti. Váš účet sa však niekedy môže zamknúť a vy ste sa museli zavolať, aby ste problém vyriešili. Udržiavaním svojej adresy IP vo Veľkej Británii môžete potenciálne ušetriť čas a bolesti hlavy alebo dve.

 • Chráňte svoje údaje a osobné informácie. Toto je obzvlášť dôležité, keď používate nezabezpečené alebo verejné hotspoty Wi-Fi (kaviarne, hotely, letiská atď.)

  Ak ste v krajine, ktorá nevie o prísnych zákonoch o bezpečnosti online alebo o ochrane osobných údajov (alebo o plodných hackeroch), je to ešte dôležitejšie.

  Vždy mám rád pokoj, moje údaje sú v bezpečí. Ak ste pripojení k sieti VPN, nech ste kdekoľvek, váš internetový prenos bude automaticky šifrovaný. Toto šifrovanie zabráni tomu, aby sa údaje dostali do rúk kohokoľvek, kto by k nim nemal mať prístup.

Prečo bezplatné VPN nie sú ideálne

Keď sa začnete zaoberať sieťami VPN, narazíte na ľubovoľný počet bezplatných služieb. Aj keď sú to trochu životaschopné možnosti, pristupujte k nim s určitým skepticizmom. Bezplatné a platené VPN sú úplne odlišné.

Poskytovatelia zadarmo vám v skutočnosti môžu pomôcť získať anglickú adresu IP. Ale ako som si istý, že sme sa všetci dozvedeli, v živote často dostávate to, za čo platíte. A to platí aj v tomto prípade.

Aj keď vám bezplatné služby neúčtujú poplatky za ich používanie, stále zarábajú inými spôsobmi. Oni musia. Inak, kto platí za všetku tú infraštruktúru?

Ako bezplatní poskytovatelia VPN zarábajú peniaze, je často menej ako ideálne. Mnoho z nich pokryje svoje náklady predajom informácií o svojich návykoch prehliadania reklamným spoločnostiam (t. Iní vložia reklamy priamo do vášho prehliadača, keď ste pripojení k ich službe. Niektorí robia oboje.

Stručne povedané, pokiaľ ide o bezplatné služby VPN, neplatíte za peniaze. Namiesto toho platíte za svoje súkromie a osobné údaje.

Zadarmo UK VPN môžu predávať užívateľské dáta

Ďalším problémom s bezplatnými sieťami VPN je to, že častejšie ako ne zistíte, že neodblokujú prístup k službe BBC iPlayer, ITV Hub alebo dokonca k kanálu 4..

Udržiavanie adries IP, ktoré pracujú s týmito obľúbenými službami, si vyžaduje prekvapivé množstvo zdrojov. Prémioví poskytovatelia VPN zostávajú na vrchole týchto vecí. Zadarmo poskytovatelia VPN nie.

Iné spôsoby, ako získať britskú IP

Sieť VPN nie je jediným spôsobom, ako získať adresu IP vo Veľkej Británii. Existujú aj iné možnosti. Tieto možnosti nie sú takmer také flexibilné alebo spoľahlivé, najmä ak sa snažíte vyhnúť geoobmedzeniam. To však neznamená, že pre nich nie je čas a miesto.

SmartDNS

Jedna z najpopulárnejších alternatív VPN nezahŕňa získanie adresy IP vo Veľkej Británii (striktne povedané). Volá sa to SmartDNS.

SmartDNS vám môže pomôcť vyhnúť sa geografickým obmedzeniam maskovaním miesta, odkiaľ pochádza iba časť vašej premávky.

Po jeho nastavení server SmartDNS prehľadne nasmeruje všetky údaje potrebné na použitie blokovaného webu cez oblasti, ktoré k nemu majú prístup. Všetky ostatné údaje naďalej používajú vaše bežné internetové pripojenie.

Tieto typy služieb sú nastavené na prácu s relatívne malou podskupinou webových stránok. Majú tendenciu fungovať celkom dobre, ale vo všeobecnosti budú oveľa reštriktívnejšie ako VPN.

Medzi najobľúbenejšie služby SmartDNS patria Unlocator, SmartyDNS a Smart DNS Proxy. Niektorí poskytovatelia VPN tiež zahŕňajú SmartDNS ako súčasť svojich služieb, z ktorých najvýznamnejšou je neviditeľná VPN prehliadania.

proxy

Služby SmartDNS sú variantom služieb internetového proxy, ktoré možno použiť aj na odblokovanie britských webových stránok s obmedzeným geografickým umiestnením.

Proxy je podobný VPN, pretože smeruje všetku vašu internetovú komunikáciu cez server. Môžete si vybrať, v ktorej krajine sa daný server nachádza.

Rozdiel je dôležitý v tom, že proxy servery sú takmer vždy nezašifrované. Nebudete mať žiadne výhody ochrany osobných údajov a zabezpečenia, ktoré prináša používanie siete VPN.

Častejšie ako nie, proxy riadia aj jednotlivci, ako ste vy a ja. Vďaka tomu sú oveľa menej spoľahlivé, pokiaľ ide o výkon aj o to, či bude proxy server, ktorý používate, aj naďalej zostať za pár hodín..

Výber

Bez ohľadu na dôvod, pre ktorý to potrebujete, služba VPN je najlepšou možnosťou, ako získať IP adresu Spojeného kráľovstva. Sú spoľahlivé, bezpečné a ponúkajú množstvo výhod, ktoré iné metódy nezodpovedajú.

Dbajte na to, aby ste vybrali tú správnu službu VPN pre Veľkú Britániu a ste pripravení. Prístup k akémukoľvek obsahu bude vždy na dosah ruky.

To by mala byť skvelá správa pre britských vysťahovalcov a všetkých ostatných, ktorí radi využívajú to, čo Spojené kráľovstvo ponúka online. A budete tak môcť urobiť odkiaľkoľvek na svete, kde sa nachádzate.

Najlepšie porovnanie IP adries VPN vo Veľkej Británii

PoskytovateľUK ServeryVlastnostiCost

Test rýchlosti Zoznam serverov
servery:480
miesta:3
krajiny:90
servery:7159
protokoly:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routers
pripojenie:7
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:Rumunsko
1-mesačný plán:$ 12,99 / mesiac
Ročný plán:$ 2,75 / mesiac
Skúška zadarmo:Áno
Vrátenie peňazí:45 dní
platba:Kreditná karta, PayPal, bitcoín

Preskúmanie Test rýchlosti Zoznam serverov
servery:610
miesta:1
krajiny:58
servery:5645
protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie:6
protokolovanie:Žiadne protokolovanie
miesto:Panama
1-mesačný plán:$ 11,95 / mesiac
Ročný plán:$ 3,49 / mesiac
Skúška zadarmo:žiadny
Vrátenie peňazí:30 dní
platba:Kreditné karty (Visa, MC, Amex, Discovery), krypto (bitcoín, éter, zvlnenie), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, iné

Test rýchlosti Zoznam serverov
servery:168
miesta:4
krajiny:131
servery:2070
protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, smerovače
pripojenie:5
protokolovanie:Dátum pripojenia, celková použitá šírka pásma
miesto:Hong Kong
1-mesačný plán:$ 10,95 / mesiac
Ročný plán:$ 3.33 / mesiac
Skúška zadarmo:žiadny
Vrátenie peňazí:31 dní
platba:Kreditná karta, PayPal, BitCoin, Alipay, Hlavné darčekové karty, CashU, Ostatné kryptomeny, Paymetwall
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me