Co je inteligentní technologie DNS a jak funguje inteligentní DNS? |


Co je inteligentní DNS Tech?

Inteligentní DNS je online služba, která vám pomůže obejít geografická omezení, která vám brání v přístupu k požadovanému online obsahu tím, že podvádějí webové stránky, aby věřily, že jste z jiné zeměpisné oblasti – takové, kde je uvedený obsah volně k dispozici.

Než začneme mluvit o inteligentních službách DNS, ujistěte se, že nedochází k nedorozuměním ohledně toho, co je DNS.

Co je DNS (Domain Name System)?

Jednoduše řečeno, DNS je protokol, který umožňuje překlad názvů webových stránek na adresy IP a naopak. DNS je to, co vám usnadňuje připojení k webu jednoduše zadáním jeho názvu do adresního řádku vašeho prohlížeče, protože vrací IP adresu, která je spojena s uvedeným webem.

Jak funguje inteligentní DNS?

Inteligentní DNS při použití v zásadě dělá dvě věci:

 1. Nahrazuje vaši adresu DNS přiřazenou poskytovatelem internetových služeb novou adresou – adresou, která neobsahuje žádné informace, které mohou odhalit skutečné geografické umístění. Nová adresa DNS pochází ze serveru DNS, který přes ni směruje váš provoz. Server může být umístěn kdekoli, protože poskytovatel inteligentního DNS použije proxy servery umístěné v konkrétních zemích, aby vám pomohl obejít geobloky.
 2. Zachycuje vaše žádosti o připojení k webu, ke kterému chcete přistupovat, a nahradí všechny informace v požadavcích, které mohou únikem vaší geografické polohy, novými daty, které ukazují na místo, kde obsah, ke kterému chcete přistupovat, není blokován..

Co je inteligentní poskytovatel DNS?

Poskytovatel služby Smart DNS je online služba, která vám umožňuje používat služby Smart DNS k odblokování webů s omezeným přístupem.

V posledních letech začalo nabízet služby VPN stále více poskytovatelů inteligentních DNS. Poskytovatelé VPN také začali nabízet přístup ke službám Smart DNS, takže je lze považovat také za poskytovatele služeb Smart DNS. Například tady v CactusVPN jsme to začali nějakou dobu.

6 Známek, že jste našli skvělou inteligentní službu DNS

Výběr správného poskytovatele inteligentních DNS může být o něco obtížnější, takže vám věci zjednodušíme tím, že nastíníme, jaké věci byste měli hledat:

1. Uživatelsky přívětivé a multiplatformové kompatibilní aplikace

Pravděpodobně budete chtít sledovat geo-blokovaný obsah kdekoli jste – doma, ve škole, na cestách, zatímco máte kávu v centru atd. Proto byste si měli vybrat poskytovatele inteligentních DNS, který nabízí aplikace pro nejpopulárnější platformy (Windows, iOS, Android, macOS).

Získání přístupu k výukovým programům, které vám ukáží, jak nastavit klienty, je také výhodou, stejně tak jsou zde i návody, které ukazují, jak ručně nakonfigurovat službu na platformách, na kterých by klienti nepracovali..

2. Velký počet předem odblokovaných webových stránek

Inteligentní DNS vám přesně neposkytuje přímý přístup ke všem webům v konkrétní zeměpisné oblasti. Místo toho odblokuje webové stránky jeden po druhém. Většina poskytovatelů inteligentních DNS inzeruje seznam webů, které již odblokovaly, takže je nejlepší vybrat ten, který má dlouhý seznam (nejlépe přes 100 webů).

3. Slušný počet nezablokovaných regionů

Někteří poskytovatelé služeb služby Smart DNS odblokují pouze určité oblasti, takže se musíte ujistit, že jste vybrali službu, která odblokuje oblasti, které vás zajímají. Pokud například chcete přistupovat k Netflix USA, nebudete získejte kdekoli výběrem inteligentního DNS, který odblokuje pouze obsah s omezeným přístupem z Velké Británie.

Je také vhodné zvolit poskytovatele, který odblokuje více než dva nebo tři regiony, abyste měli k dispozici větší rozmanitost obsahu.

4. Dynamické funkce DNS

Dynamický DNS je nezbytný, pokud máte poskytovatele internetových služeb, který často mění vaši IP adresu. V opačném případě budete muset ručně ověřit vaši IP adresu pokaždé, když se změní a chcete použít službu Smart DNS.

5. Extra služby

V některých případech můžete pro přístup k geo blokovanému obsahu na webu použít jinou službu než inteligentní DNS. Proto je lepší zvolit poskytovatele, který již nabízí přístup k dalším možnostem (jako jsou VPN a proxy servery), takže nemusíte provádět další výzkum a utrácet více peněz.

Jo, a pokud zvolíte poskytovatele inteligentních DNS, který také nabízí služby VPN, ujistěte se, že mají zásady bez protokolu a že jejich servery nabízejí vysokorychlostní připojení a neomezenou šířku pásma.

6. Zkušební období zdarma + zásady vrácení peněz

Bezplatná zkušební verze se vždy hodí, protože zajišťuje, že nakupujete bez rizika. V ideálním případě byste měli vybrat poskytovatele, který nabízí alespoň 24hodinovou zkušební verzi, která nemá žádná omezení, abyste mohli skutečně vidět, co vám služba může nabídnout.

Záruka vrácení peněz (7 dní, 14 dní nebo 30 dní) je také příjemným doplňkem, protože budete mít záchrannou síť, na kterou se můžete vrátit, pokud se při používání služby stane něco špatně.

Bezplatná služba inteligentního DNS vs. placení poskytovatelé inteligentních DNS

Služby Smart DNS zdarma znějí velmi přitažlivě – zejména proto, že je používáte pouze k odblokování webových stránek, když to potřebujete. S použitím bezplatných možností inteligentního DNS však existuje několik problémů. Jedním z nich je šance, že inteligentní DNS adresuje bezplatné služby, které vám poskytnou, ve skutečnosti nebude fungovat, což znamená, že nebudete moci obejít geo-omezení vůbec..

A co víc, obvykle nevíte, kdo provozuje bezplatnou službu Smart DNS. Proč je to problém? Protože mohou ukrást vaše osobní údaje (například údaje o kreditní kartě nebo IP adrese). Pokud narazíte na problém se službou, pravděpodobně nebudete dostávat kvalitní podporu – ani v této věci žádnou podporu. Existuje také šance, že budete dostávat nevyžádanou poštu také pomocí reklam

Navíc vám nakonec placený poskytovatel služby Smart DNS ani příliš nevrátí peníze. Maximálně zaplatíte každý měsíc jen pár dolarů (obvykle v rozmezí 3 až 8 $ + někdy můžete získat slevy)

Jo, a protože někteří lidé mají tendenci být zmatení, měli bychom zmínit, že bezplatné adresy DNS (jako jsou adresy poskytované společností Google nebo OpenDNS) nejsou bezplatnými službami inteligentního DNS, o kterých mluvíme.

Inteligentní DNS – výhody a nevýhody

Klady

 • Inteligentní DNS vám pomůže snadno obejít geo-omezení.
 • Inteligentní služby DNS fungují na několika platformách a lze je snadno konfigurovat ručně na zařízeních a operačních systémech bez nativní podpory pro klienty Smart DNS.
 • Inteligentní DNS nepoužívá šifrování, takže k přístupu k obsahu, který odblokujete, získáte původní rychlosti ISP.
 • Inteligentní služby DNS jsou obvykle velmi efektivní z hlediska nákladů.
 • Pro přístup k obsahu z oddělených geografických oblastí nemusíte být připojeni k různým serverům.

Nevýhody

 • Pokud váš poskytovatel služeb Internetu používá Transparentní DNS proxy, může vám zabránit v používání inteligentních DNS služeb.
 • Inteligentní DNS automaticky neodblokuje všechny weby z konkrétní oblasti. Normálně jsou odblokovány jeden po druhém.
 • Protože inteligentní DNS nepoužívá šifrování, vaše soukromí a osobní data online nebudou na internetu chráněna.
 • Inteligentní DNS nezakryje vaši skutečnou IP adresu, což znamená, že ji mohou vidět i ostatní lidé a platformy. Z tohoto důvodu bude vaše geografická poloha také viditelná.

Jaký je rozdíl mezi inteligentními službami DNS a VPN?

O tomto tématu již máme článek, ale je zde také rychlý přehled:

 • VPN zakrývá vaši IP adresu tím, že ji nahradí adresou VPN serveru, ke kterému se připojujete, aby vám pomohla obejít geobloky. Inteligentní DNS nahradí vaši DNS adresu přidělenou ISP a namísto toho zachytí vaše připojení k určitým webům.
 • Na rozdíl od inteligentního DNS používá služba VPN šifrování k zabezpečení vašich připojení a ochrany soukromí online. I když je to hezký doplněk, také to znamená, že vaše rychlosti online mohou zasáhnout v závislosti na tom, jak silné jsou šifrování a protokol VPN.
 • Protože VPN používá šifrování, může vás chránit před vládním a ISP sledováním. Rovněž zajišťuje, že váš poskytovatel internetových služeb neomezuje vaši šířku pásma, protože nevidí, co děláte online. Inteligentní DNS to nemůže udělat.
 • Protože VPN maskuje vaši skutečnou IP adresu, pomáhá vám skrýt vaše digitální stopy a obejít brány firewall, což inteligentní DNS nemůže udělat.

Jak obejít transparentní problém se serverem DNS

Použití Transparentního DNS Proxy u vašeho ISP může být nepříjemným problémem, protože to v podstatě způsobí, že budete používat své vlastní DNS servery, i když vám váš poskytovatel DNS přidělí novou adresu DNS.

Dobrou zprávou je, že tento problém můžete obejít. Špatnou zprávou je, že řešení funguje, pouze pokud máte router DD-WRT, který podporuje IP tablety. Pokud tyto požadavky splníte, můžete na routeru nastavit inteligentní DNS a při konfiguraci brány firewall routeru použít následující příkazy:

iptables -t nat -A PREROUTING -i br0 -p udp –dport 53 -j DNAT – to 8.8.8.8:54

Co dělají? V zásadě zajišťují, aby požadavky DNS, které vaše zařízení odesílá, používaly port 54 místo portu 53 (port, který se běžně používá pro požadavky vyhledávání DNS)..

Jo, a adresa DNS použitá v tomto příkladu (8.8.8.8) je veřejná adresa DNS nabízená společností Google. Pokud je to možné, měli byste ji nahradit DNS adresou, kterou nabízí váš poskytovatel inteligentních DNS.

Je používání inteligentního DNS legální?

Ano, používání služby Smart DNS je zcela legální. Pokud o tom nejste zcela přesvědčeni, zvažte následující skutečnosti – i společnost Google nabízí přístup k volně použitelné adrese DNS.

Je inteligentní DNS legální?

Nyní je pravda, že váš poskytovatel internetových služeb může rušit vaše používání inteligentního DNS, pokud používá Transparentní DNS proxy, ale to nezpůsobuje nezákonnost služby. Inteligentní DNS může být dokonce legální v zemích s represivními vládami, které zakazují přístup k určitému online obsahu.

Přesto mějte na paměti, že pokud při používání inteligentního DNS uděláte něco, co je považováno za nezákonné, můžete se snadno dostat do legálních potíží.

Inteligentní DNS sníží vaše online rychlosti?

Ne, to by se normálně nemělo stát. Protože inteligentní DNS nepoužívá žádné šifrovací nebo VPN protokoly, není mnoho věcí, které by mohly ovlivnit vaše online rychlosti. Obvykle, pokud narazíte na zpomalení připojení, může to být potenciálně problém na vašem konci – zejména pokud se váš ISP zapojuje do omezení šířky pásma.

Můžete použít inteligentní DNS pro Torrenting?

Pokud při stahování torrentů používáte inteligentní DNS, nebude to pro vás opravdu nic. Protože inteligentní DNS nemaskuje vaši IP adresu a nešifruje vaši komunikaci, bude vaše adresa viditelná ostatním členům roje (celkový počet uploaderů a downloaderů na torrentu). Navíc váš ISP zjistí, že stahujete torrent, což může být problém, pokud se jedná o citlivý právní problém ve vaší zemi.

Můžete obejít brány firewall pomocí inteligentního serveru DNS?

Ne, nemůžete to udělat pomocí inteligentního DNS, protože služba neskrývá vaši skutečnou IP adresu. V důsledku toho se na vás budou nadále vztahovat omezení brány firewall uložená správcem v síti, i když používáte inteligentní DNS.

Hledáte spolehlivého poskytovatele inteligentního DNS, který dokáže splnit všechny vaše potřeby?

CactusVPN je přesně to, co potřebujete. Nabízíme špičkovou službu Smart DNS, která vám může pomoci odblokovat více než 300 webů s omezeným přístupem.

Navíc nabízíme uživatelsky přívětivé aplikace, které běží na nejpopulárnějších platformách (Windows, MacOS, iOS, Android, Android TV, Amazon Fire TV).

Pokud si přejete více služeb online, nabízíme také výkonnou službu VPN. Je vybaven vojenským šifrováním, Killswitchem, ochranou proti úniku DNS a přístupem k 28+ vysokorychlostním serverům, které jsou vybaveny neomezenou šířkou pásma.

A pokud máte zájem o používání služby proxy, budete rádi, že znáte naše servery VPN jako servery proxy – a můžete je používat zdarma kdykoli budete chtít.

Pokud si chcete před provedením závazku vyzkoušet naše služby zdarma, měli byste vědět, že nabízíme 24hodinovou zkušební verzi pro naši službu VPN a sedmidenní zkušební verzi pro naši službu Smart DNS..

Navíc u nás nakupujete bez rizika, protože poskytujeme 30denní záruku vrácení peněz, pokud služba nefunguje tak, jak by měla, jakmile se stanete uživatelem CactusVPN.

Závěr – Co je inteligentní DNS Tech?

Inteligentní DNS je služba, pomocí které můžete přistupovat k geo blokovanému obsahu z různých geografických oblastí na internetu. Nahrazuje vaši adresu DNS přiřazenou poskytovatelem internetových služeb a zajišťuje, aby určité weby nemohly zjistit, z jaké zeměpisné oblasti pocházíte (to však neznamená, že vaše geografická poloha je na webu zcela skrytá). Tato služba je velmi jednoduchá na používání a nastavení, navíc neobsahuje šifrování, takže si můžete užívat původní rychlosti ISP a můžete si užít spoustu předem odblokovaných webů..

Inteligentní služby DNS mají také určité nevýhody – jmenovitě nechrání vaše online data, může je váš poskytovatel internetových služeb blokovat, pokud používají Transparentní DNS Proxy (existuje však oprava) a nemohou obejít brány firewall, protože neskrývají vaši skutečnou IP adresu.

Obecně je nejlepší vybrat si poskytovatele inteligentních DNS, který nabízí přístup k inteligentním DNS spolu s dalšími možnostmi (jako je VPN a / nebo proxy), poskytuje přístup ke klientům kompatibilním s platformami a má dlouhý seznam předem odblokovaných webů..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map