Co je klientský software VPN (Jak klient VPN funguje)


A i když nepoužíváte VPN a chcete se o nich jen dozvědět, je to dobrý výchozí bod jako každý. Ještě než začneme, hodíme dokonce rychlou definici VPN.

Co je to VPN?

VPN (Virtual Private Network) je služba, kterou můžete použít k obcházení geobloků a vládní cenzuře skrytím skutečné IP adresy na internetu. Síť VPN může také šifrovat vaše internetová data a přenos, aby je nemohla chránit před hackery.

Co je to klientský software VPN?

Klient VPN je software virtuální privátní sítě, který je nainstalován ve vašem zařízení k navázání spojení mezi tímto serverem a serverem VPN a nabízí přístup ke službám VPN.

Většina populárních platforem, jako jsou Windows, MacOS, iOS a Android, přichází s předinstalovaným klientským softwarem VPN, ale můžete si také nainstalovat klienty třetích stran, abyste si užili lepší uživatelské rozhraní a další funkce..

Typy klientů VPN

Obecně existují dva typy klientů VPN:

Nativní nebo vestavěné klienty VPN

Jedná se o předinstalované nebo předkonfigurované klienty VPN, které jsou k dispozici v některých operačních systémech, jako jsou Windows, macOS, iOS, Android a Linux, například Ubuntu..

Klienti VPN třetích stran

Mohly by být dále rozděleny do dvou kategorií:

 1. Klienti VPN, kteří jsou vyvíjeni vývojáři protokolů VPN. Některé příklady zahrnují klienty OpenVPN a SoftEther.
 2. Klienti VPN, kteří jsou vyvíjeni poskytovateli služeb VPN. Aplikace PN vyvinuté poskytovateli VPN přicházejí s dalšími funkcemi, které základní klienti VPN vyvinutí vývojáři protokolů obvykle nenabízejí, například aplikace. Killer, Killswitch, schopnost seskupovat servery podle zemí, vybrat si mezi protokoly VPN, automatickým připojením při spuštění a mnohem více.

Proč potřebujete VPN klientský software?

Je to docela jednoduché – aby bylo možné navázat připojení VPN k serveru VPN a také zajistit, aby byl mezi vámi a serverem nakonfigurován šifrovaný tunel VPN, vaše zařízení potřebuje klienta VPN, protože je zodpovědný za zpracování všeho.

Jak fungují klienti VPN?

Předtím, než klient VPN a server mohou komunikovat, ověřují se navzájem prostřednictvím datových paketů. Tento proces vzájemné autentizace je rozhodující, protože zajišťuje, že klient komunikuje se správným serverem a naopak.

Poté software VPN před odesláním na server VPN zašifruje vaše data. Jakmile server informace obdrží, dešifruje je a přesměruje váš provoz na web. Když server VPN přijme požadovaná internetová data (například přístup na web), zašifruje je a odešle je zpět klientovi VPN na vašem zařízení, který poté pokračuje v dešifrování informací za vás.

Díky procesu šifrování váš poskytovatel internetových služeb (nebo jakákoli státní dozorová agentura nebo hackeři) nemohou udržovat karty týkající se vašich požadavků na připojení a online provozu, aby viděli, co děláte na webu. Šifrování a dešifrování dat mohou provádět pouze klient VPN a server VPN.

Na jakých platformách klienti VPN pracují?

Integrovaní klienti VPN i třetích stran jsou k dispozici na nejpopulárnějších operačních systémech a zařízeních. Obecně platí, že klientský software VPN funguje na:

 • Windows (včetně Windows XP)
 • macOS X (klienti třetích stran nemusí ve starší verzi fungovat)
 • Linux (některé distribuce zvládnou pouze ruční konfigurace VPN)
 • iOS
 • Android
 • eReaders (jako Kindle Fire)
 • Amazon Fire TV (a pravděpodobně další zařízení, která používají Fire OS)

Ne všechny operační systémy a zařízení však mají nativní podporu pro klienty VPN. Například chytré televizory, které nepoužívají operační systém Android nebo Fire OS, nemohou na nich mít nainstalované aplikace VPN. Totéž platí pro herní konzole jako Xbox nebo PlayStation nebo mobilní telefony jako BlackBerry, které používají operační systém BlackBerry 10.

V těchto situacích lze na některých zařízeních stále navázat ruční připojení VPN využitím podpory protokolu VPN a pomocí konfiguračních souborů nabízených poskytovateli VPN.

Pokud však nic z toho není možné, jedinou možností je sdílení webového připojení počítače nebo notebooku s dotyčným zařízením (což může být docela nepohodlné) nebo nastavení VPN na routeru.

Možnost routeru je obvykle ta nejlepší, protože pokud tak učiníte, jakékoli zařízení, které přistupuje k webu prostřednictvím routeru, použije připojení VPN – ano, dokonce i zařízení IoT, jako jsou inteligentní termostaty nebo inteligentní zámky.

Jak zjistit, zda je klient VPN třetí strany spolehlivý

Při kontrole poskytovatelů VPN a jejich klientů celkově byste měli být na pozoru:

 • Klient VPN by měl být kompatibilní napříč platformami, protože byste měli být schopni používat službu VPN uvnitř i mimo domov.
 • Klient by neměl protokolovat žádná z vašich dat nebo přinejmenším by měl zaznamenávat pouze různá data související s připojením, která nelze vysledovat zpět k vám, a která se používají pouze pro odstraňování problémů.
 • Klient VPN by neměl úniku vašich dat na webu. Pokud chcete vidět, jak otestovat připojení VPN, aby bylo zajištěno, že je zabezpečené, zde je užitečný průvodce.
 • Klient by si měl nechat vybrat, který protokol VPN chcete použít při připojení k serveru VPN – pokud zařízení / OS, které používáte, nepodporuje pouze jeden typ protokolu VPN, samozřejmě.

Potřebujete VPN se skvělým klientem?

Poskytli jsme vám krytí – pracovali jsme ve dne i v noci, abychom se ujistili, že naši klienti VPN jsou velmi uživatelsky přívětiví, intuitivní a bez problémů.

Navíc jsme se ujistili, že pracují na nejpopulárnějších platformách na trhu:

 • Okna
 • Operační Systém Mac
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Amazon Fire TV & Fire TV Stick

Naše VPN aplikace jsou vybaveny funkcemi

Můžete si vybrat mezi 6 protokoly VPN, pokud se chcete připojit k jednomu z našich 28+ vysokorychlostních serverů, a můžete mít také automatické připojení klienta při spuštění.

Klient CactusVPN

Kromě toho jsme vybavili klienta VPN ochranou DNS Leak, aplikací. Zabiják a Killswitch – vše, co potřebujete k zajištění toho, aby vaše soukromí nebylo nikdy vystaveno na internetu, bez ohledu na okolnosti. Nemluvě o tom, že veškerý váš webový provoz a data jsou zabezpečena pomocí našeho výkonného šifrování AES.

Jo, nebojte se, že náš klient protokolová citlivá data. V naší společnosti prosazujeme přísné zásady bez protokolu.

Užijte si neomezený přístup k tunám obsahu

Náš klient má vestavěnou inteligentní službu DNS společně s naší službou VPN. Chcete-li si užít více rozmanitosti obsahu, můžete pomocí inteligentního DNS vždy odblokovat přes 300 webových stránek ze zemí, jako je Spojené království, USA, Kanada, Austrálie, Polsko, Švýcarsko, Francie, Německo, Švédsko..

Vyzkoušejte CactusVPN – zdarma!

Okamžitě se nemusíte zavazovat – naši službu VPN můžete vyzkoušet zdarma po dobu 24 hodin, abyste zjistili, zda splňuje všechny vaše potřeby. Užijete si všechny naše funkce a nemusíte nám poskytovat žádné podrobnosti o kreditní kartě.

A to není všechno. Jakmile se stanete uživatelem CactusVPN, bude vám stále poskytována naše 30denní záruka vrácení peněz, pokud něco nefunguje tak, jak je inzerováno.

Sečteno a podtrženo

Co je to klientský software VPN? Jednoduše řečeno, jedná se o vestavěný software nebo software třetích stran, který nainstalujete nebo nakonfigurujete ve svém zařízení / operačním systému. Slouží k připojení k serveru VPN a navázání šifrovaného připojení pomocí různých protokolů VPN.

Při hledání poskytovatele VPN se slušným klientem se ujistěte, že je aplikace kompatibilní napříč platformami, snadno použitelná a nabitá různými funkcemi (jako je Killswitch nebo Apps. Killer), které chrání vaše soukromí online.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me