Co je protokol VPN a jaký je nejlepší protokol VPN? |


Pokud se chcete dozvědět více o protokolech VPN, je to ten pravý článek pro vás. Budeme diskutovat o tom, jaké jsou protokoly VPN, projdeme obecné typy protokolů VPN a poskytneme vám rychlý přehled o tom, jaké protokoly byste měli použít pro různé online aktivity.

Co je protokol VPN?

Protokoly VPN představují procesy a sady pokynů, na které se poskytovatelé VPN spoléhají, aby uživatelé VPN mohli využívat stabilní a bezpečnou komunikaci mezi klientem a VPN serveru VPN. Ve své podstatě je protokol VPN v podstatě směsí přenosových protokolů a šifrovacích standardů.

Jaké typy protokolu VPN existují?

V okamžiku psaní tohoto článku se s největší pravděpodobností setkáte s poskytovateli VPN, kteří nabízejí přístup k následujícím protokolům VPN:

 • PPTP
 • L2TP / IPSec
 • IKEv2 / IPSec
 • IPSec
 • SSTP
 • OpenVPN
 • SoftEther
 • Drátěný strážce

Srovnání protokolu VPN

PPTP L2TP / IPSec IKEv2 / IPSec IPSec SSTP OpenVPN TCP OpenVPN UDP SoftEther Drátěný strážce
Protokol VPNRychlost připojeníÚroveň šifrováníStabilita připojeníStreamování médiíTorrent stahováníKompatibilní sK dispozici u klienta CactusVPN
Velmi rychleChudýVelmi stabilníDobrýChudýVětšina operačních systémů a zařízeníV systému Windows
StředníStředníStabilníDobrýStředníVětšina operačních systémů a zařízeníV systému Windows
Velmi rychleDobrýVelmi stabilníDobrýDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníV systémech Windows, MacOS a iOS
StředníDobrýStabilníDobrýDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníNe
RychleDobrýVelmi stabilníStředníDobrýWindows, Ubuntu, Android a směrovačeV systému Windows
StředníVelmi dobřeStabilníStředníDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníV systému Windows a Android
RychleVelmi dobřeStředníDobrýDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníV systému Windows a Android
Velmi rychleVelmi dobřeVelmi stabilníDobrýDobrýVětšina operačních systémů a zařízeníNe
RychleDobrýNení zatím stabilníStředníStředníLinux, macOS, iOS a AndroidNe

Stručný přehled nabízených protokolů VPN

Pokud se chcete dozvědět více o každém protokolu VPN, který jsme popsali výše, tato část je přesně to, co potřebujete. Zde je, co byste měli vědět – zkrátka – o všech protokolech, které poskytovatelé VPN používají:

1. PPTP

PPTP je zkratka pro Point-to-Point Tunneling Protocol a je to VPN protokol, který vyvinul Microsoft zpět v 90. letech. V dnešní době je to docela populární pro lidi, kteří chtějí kvůli svým vysokým rychlostem streamovat obsah s omezeným geografickým obsahem. Kromě toho je VPN také snadno konfigurovatelná a je již zabudována do většiny platforem.

Téměř všichni poskytovatelé VPN nabízejí přístup k PPTP, ale měli byste se vyhnout poskytovatelům, kteří nabízejí pouze PPTP. Proč? Protože sotva nabízí spolehlivé zabezpečení. Ve skutečnosti je docela bezpečné předpokládat, že NSA praskl PPTP. A co víc, PPTP mohou být většinou blokovány firewally s minimálním úsilím.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o šifrovacím protokolu PPTP, podívejte se na tento článek.

2. L2TP / IPSec

Obecně se za zlepšení oproti PPTP považuje L2TP / IPSec v podstatě rozšíření protokolu PPTP, přičemž hlavní rozdíl spočívá v tom, že používá dvojí zapouzdření:

 • První zapouzdření nastavuje připojení PPP.
 • Druhá zapouzdření má skutečné šifrování IPSec.

Zatímco dvojí zapouzdření může zabezpečit L2TP / IPSec bezpečnější, může to také zpomalovat než PPTP, protože provoz musí být nejprve převeden do L2TP formuláře a poté je navíc nahoře navíc přidána další vrstva šifrování.

Celkově je protokol docela bezpečný (zejména pokud používá AES šifru), ačkoli stojí za zmínku, že L2TP sám o sobě neposkytuje žádné šifrování, proto je vždy spárován s IPSec.

Stejně jako PPTP je konfigurace L2TP / IPSec obvykle snadno konfigurovatelná a je již zabudována do mnoha stávajících platforem. Uvidíte tedy mnoho poskytovatelů VPN, kteří k nim nabízejí přístup. Většina poskytovatelů však bude obvykle muset protokol dále nakonfigurovat, aby se ujistil, že jej nelze blokovat firewally NAT (protože k navázání připojení může použít pouze port UDP 500)..

Pozitivní je, že tento druh nastavení zajišťuje, že L2TP / IPSec nelze zneužít útoky typu člověk-uprostřed..

Přestože existovaly tvrzení, že NSA cracked nebo oslabil tento šifrovací protokol VPN, neexistuje žádný důkaz pro jejich zálohování. Přesto stojí za zmínku, že uvedené nároky pocházejí od samotného Edwarda Snowdena.

Chcete-li se dozvědět více o L2TP / IPSec, přečtěte si tento článek.

3. IPSec

IPSec je sada zabezpečených síťových protokolů, která se používá k šifrování datových paketů odesílaných prostřednictvím sítě IP (komunikační síť složená z jednoho nebo více zařízení, která používají internetový protokol k odesílání a přijímání dat).

IPSec je velmi populární díky své vysoké bezpečnosti (se svolením mechanismů Authentication Header a Encapsulating Security Payload) a skutečnosti, že může šifrovat provoz, aniž by si toho byla aplikace koncového bodu vědoma..

Pokud jde o nevýhody, je obtížné konfigurovat IPSec, takže pokud poskytovatel VPN nemá dostatečné zkušenosti, může dojít k chybám. V technologii VPN se IPSec často používá společně s L2TP a IKEv2. Jak jsme již zmínili výše, existují i ​​tvrzení – i když neopodstatněná – že NSA úmyslně oslabil protokol.

Pokud si chcete přečíst více o IPSec, klikněte na tento odkaz.

4. IKEv2

IKEv2, vyvinutý společností Microsoft a Cisco a založený na IPSec, je relativně rychlý, stabilní a bezpečný (pokud se používá šifra jako AES). Navíc funguje nativně i na zařízeních Blackberry. A protože má podporu pro MOBIKE, velmi dobře zvládá změny v síti. Co to znamená? No, například – když v mobilním telefonu přepnete z připojení WiFi na datové připojení, zůstane připojení VPN stabilní během celého procesu.

Je zábavné, že IKEv2 není technicky protokol VPN, ale chová se jako jeden a pomáhá řídit výměnu klíčů IPSec..

Pokud jde o nevýhody, IKEv2 může být obtížné implementovat na straně VPN serveru, takže nezkušený nebo nepřipravený poskytovatel VPN by mohl dělat chyby, které mohou vést k problémům s připojením nebo zabezpečením. Někteří uživatelé se také nelíbí, že se společnost Microsoft na jeho tvorbě podílela. To a IKEv2 mohou potenciálně blokovat některé brány firewall.

Máte zájem dozvědět se více o IKEv2? Pak se podívejte na náš článek o tom.

5. OpenVPN

OpenVPN protokol, open-source, je jedním z nejpopulárnějších VPN protokolů mezi uživateli. Je velmi bezpečný, konfigurovatelný a funguje na několika platformách. Navíc je velmi obtížné blokovat OpenVPN, protože provoz OpenVPN je velmi obtížné rozeznat na rozdíl od přenosu HTTPS / SSL..

Oh a protokol OpenVPN lze také spustit na jakémkoli portu (včetně portu HT3PS 443) a používat protokoly UDP i TCP.

Zdá se, že hlavní nevýhodou protokolu je skutečnost, že jeho použití se silnými šifrovacími šifry může někdy zpomalit rychlosti připojení. Přesto může být tento problém někdy vyřešen tím, že OpenVPN používá protokol UDP, protože je rychlejší.

Kromě toho OpenVPN vyžaduje software třetích stran, protože není nativně integrován do operačních systémů nebo různých platforem a jeho nastavení může být obtížné. Naštěstí to není pro průměrného uživatele velký problém, protože klienti VPN slouží jako potřebný software třetích stran.

Pokud se chcete dozvědět více o OpenVPN, podívejte se na tento odkaz.

6. SoftEther

Ve srovnání s většinou šifrovacích protokolů VPN (kromě Wireguard) je SoftEther relativně nový. Protokol začal jako jednoduchý projekt na univerzitě v Tsukubě, ale nakonec se rozrostl na velký otevřený zdrojový multi-protokolový softwarový projekt VPN.

“Počkejte, co máte na mysli multi-protokol VPN software?”

V tuto chvíli je důležité jednoznačné rozlišení – SoftEther může odkazovat na protokol VPN nebo na server VPN:

 • Server SoftEther VPN může podporovat velké množství protokolů VPN, jako je SSTP, OpenVPN, L2TP / IPSec, IPSec a protokol SoftEther VPN (odtud bit „multi-protokol“)
 • Protokol SoftEther VPN používá SSL 3.0 pro zabezpečenou komunikaci mezi klientem a serverem VPN. Protokol obsahuje různá technická vylepšení, díky nimž je rychlejší a bezpečnější.

Přestože je SoftEther nový, u uživatelů VPN se rychle stal populární díky skutečnosti, že je velmi bezpečný (SoftEther používá AES-256), stabilní a překvapivě rychlý. Kromě toho je také zdarma k použití a funguje ve více operačních systémech (včetně FreeBSD a Solaris) – nemluvě o tom, že je jedním z mála protokolů VPN, že mají pracující klienty v systému Linux.

SoftEther navíc disponuje funkcemi, které OpenVPN nemá, jako je Dynamic Dynamic Function, RPC Over HTTPS Management a GUI Management (abychom jmenovali jen několik příkladů).

Jedinými nevýhodami, které by teď stojí za zmínku, je právě to, že SoftEther nemá podporu nativního OS, a že – z nějakého důvodu – existují poskytovatelé VPN, kteří ji nenabízejí jako možnost. Protože se jedná o softwarové řešení, poskytovatel VPN vám nemůže skutečně nabídnout přímý přístup k protokolu. Místo toho budete muset nainstalovat SoftEther do svého zařízení a připojit se k serverům poskytovatele.

Pokud se chcete dozvědět více o SoftEther, již jsme o něm napsali podrobný článek.

7. SSTP

SSTP je zkratka pro protokol Secure Socket Tunneling Protocol a byl zaveden společností Microsoft se systémem Windows Vista. Přesto to funguje i na jiných operačních systémech (jako je Linux a Android). SSTP je výrazně lepší než PPTP, pokud jde o zabezpečení, protože může být konfigurováno pomocí šifrování AES.

SSTP

SSTP VPN protokol je také často srovnáván s OpenVPN, pokud jde o výhody, protože používá SSL 3.0, což mu umožňuje obejít cenzuru pomocí portu 443 (komunikační port HTTPS).

Přesto SSTP není tak populární jako OpenVPN, protože je ve vlastnictví společnosti Microsoft, většinou funguje dobře pouze na platformách Windows a není open-source.

Chcete si přečíst více o SSTP? Pak se podívejte na náš článek o tom.

8. Drátěný strážce

Wireguard je nový protokol VPN. Údajně má nahradit IPSec a tvrdí se, že je rychlejší a lehčí než to. Wireguard je také open source a protože používá pouze jednu kryptografickou sadu, je méně pravděpodobné, že budou mít bezpečnostní díry.

Jedinými problémy, které se nyní vyskytují, je skutečnost, že protokol je stále ve vývoji, postrádá mnoho kompatibility napříč platformami (v současné době většinou funguje pouze na Linuxu) a je třeba provést další testování, protože neexistuje stabilní vydání zatím.

Přesto existují poskytovatelé VPN, kteří začali používat Wireguard.

Další informace o programu Wireguard najdete v tomto článku.

Potřebujete službu s pěkným výběrem protokolů VPN?

Poskytli jsme vám krytí – CactusVPN poskytuje přístup k nejpopulárnějším protokolům VPN, které jsou k dispozici: OpenVPN, SoftEther, IKEv2, SSTP, L2TP / IPSec a PPTP.

Výběr protokolu VPN, který chcete použít, je velmi jednoduchý – před připojením k jednomu z našich serverů použijte rozevírací nabídku v naší síti VPN a je dobré jít. Žádné složité procesy nastavení vůbec.

Užijte si také špičkové zabezpečení online

Naše protokoly VPN používají šifrovací šifry AES-256, aby se zajistilo, že vaše osobní data a internetový provoz jsou bezpečné a zdravé.

Navíc poskytujeme také přístup ke spolehlivému přepínači zabíjení, takže si při procházení webu můžete užívat klid při vědomí, že váš provoz nebude vystaven, i když narazíte na problémy s připojením.

A navíc, v naší společnosti také prosazujeme přísné zásady bez protokolování, což znamená, že se nemusíte starat o kohokoli z nás v CactusVPN, abyste viděli, co děláte online..

Aplikace CactusVPN

Vyzkoušejte CactusVPN zdarma jako první

Chcete se ujistit, že naše služba dokáže splnit všechny vaše potřeby, než se zavazujete? Žádný problém – naši službu VPN můžete snadno vyzkoušet zdarma po dobu 24 hodin.

A jakmile si vyberete plán předplatného a stanete se uživatelem CactusVPN, budeme mít stále záda s naší 30denní zárukou vrácení peněz, pokud VPN nebude fungovat tak, jak je inzerováno.

Jaký je nejlepší protokol VPN??

Na tuto otázku je docela obtížné odpovědět – hlavně proto, že to, co se počítá jako „nejlepší protokol VPN“, závisí pouze na tom, co chcete dělat na internetu. To, co by někteří lidé mohli považovat za nejlepší VPN protokol, by ostatně mohli ostatní považovat za sub-par šifrovací protokol.

Abychom vám mohli nabídnout slušnou odpověď, prozkoumáme, které protokoly VPN nejlépe fungují pro určité online aktivity nebo situace:

Jaký je nejlepší VPN protokol pro Torrenting?

Pokud jde o torrentování s VPN, určitě budete potřebovat VPN protokol, který je stabilní, rychlý a bezpečný. Vaše nejlepší sázka bude samozřejmě protokol SoftEther VPN, protože obsahuje všechny tyto funkce.

Dobrou alternativou k SoftEther by v tomto případě byl také IKEv2. Můžete také zkusit použít OpenVPN UDP ke stažení torrentů, ale doporučujeme to udělat pouze v případě, že používáte VPN, která nabízí přepínač zabíjení, protože nenabízí dokonalou stabilitu. A rozhodně nechcete, aby byly vaše torrentingové aktivity vystaveny, pokud náhle dojde k výpadku vašeho připojení VPN.

Naše doporučení: SoftEther nebo OpenVPN UDP

ODMÍTNUTÍ: My zde na CactusVPN nepodporujeme nezákonné porušování autorských práv a nezákonné torrentování. Chápeme však, že – pro některé lidi – sdílení souborů je jediným možným způsobem, jak získat přístup k zábavě (filmy, televizní pořady, videohry) a pracovním či školním souborům.

Co je nejrychlejší VPN protokol?

Pokud jste hledali rychlý protokol VPN, byl PPTP považován za dlouhou dobu. V současné době se stále jedná o velmi rychlý protokol VPN, který se často používá pro streamování geoblokovaného obsahu. Tato rychlost však přichází s cenou vážného nedostatku šifrování, díky čemuž jste prakticky online vystaveni.

Inteligentní rychlost DNS

Mnohem lepší alternativou k PPTP je SoftEther. Je zřejmé, že tento protokol VPN je čtyřikrát rychlejší než protokol PPTP a třináctkrát rychlejší než protokol OpenVPN. Údajně je to proto, že SoftEther byl napsán s ohledem na vysokorychlostní výkon. Kromě toho si také můžete vychutnat vysokou bezpečnost a kompatibilitu napříč platformami na mnoha zařízeních a operačních systémech.

Přesto, pokud SoftEther pro vás prostě není schůdnou možností, pěknou alternativou k PPTP je IKEv2, protože je také docela rychlý. Samozřejmě můžete použít PPTP také, pokud chcete, ale mějte na paměti, že pokud byste tak učinili, nebylo by ohroženo žádné z vašich citlivých dat..

Pokud jde o Wireguard, zdá se, že z testů, které mají na svých webových stránkách, je velmi rychlý, ale jeho nepřístupnost pro většinu uživatelů a nedostatek stability se zatím dostanou do cesty.

Naše doporučení: SoftEther

Co je nejbezpečnější protokol VPN?

OpenVPN by byla naší první volbou. Nabízí 256bitové šifrování, nevyžaduje provoz zásobníku IP a jádra, protože běží v uživatelském prostoru (poskytuje lepší ochranu paměti), a také provozuje vlastní bezpečnostní protokol založený na TLS a SSL.

Je lepší používat poskytovatele VPN, který také nabízí přepínač zabíjení (který platí pro jakýkoli protokol VPN), ale protokol OpenVPN TCP je docela stabilní, takže by neměly existovat žádné problémy.

SoftEther je slušná volba. Zabezpečení, které si užíváte, je do značné míry srovnatelné s ochranou, kterou získáte u OpenVPN. Používání SoftEther pro špičkové zabezpečení Internetu spočívá v tom, zda jste v pořádku s použitím novějšího protokolu VPN namísto starého OpenVPN..

IKEv2 je také dobrá volba, pokud používáte zařízení BlackBerry a data šifruje dvakrát. L2TP / IPSec to také dělá a je obecně považován za bezpečný, ale my bychom jej opravdu nedoporučovali ve zbytku protokolů VPN, které jsme zmínili v tomto konkrétním kontextu..

Pokud jde o Wireguarda, je pravda, že se jedná o bezpečný protokol, ale stále je v experimentální fázi, takže pro online zabezpečení je nyní těžké se na něj spolehnout.

Kromě toho funguje také SSTP. Závisí to pouze na tom, zda vás obtěžuje skutečnost, že to není open source, a že je to výhradně pod kontrolou společnosti Microsoft – společnosti, která poskytla NSA přístup k zašifrovaným zprávám dříve.

Naše doporučení: OpenVPN nebo SoftEther

Co je nejstabilnější protokol VPN?

IKEv2 je vynikající volbou, pokud jde o stabilitu na mobilních zařízeních, protože může skutečně odolat změnám v síti.

SoftEther se také daří velmi dobře, protože byl vytvořen na základě myšlenky, že po spuštění bude fungovat nepřetržitě 24/7. Jeho kód byl napsán tak, aby se zabránilo únikům paměti a různým selháním. I když se něco pokazí, program SoftEther je naprogramován tak, aby se automaticky restartoval co nejrychleji.

Mezi další stabilní protokoly VPN patří OpenVPN (pokud používá port TCP), SSTP a L2TP / IPSec. PPTP je také docela stabilní, ale mějte na paměti, že může být snadno blokován firewallem.

Naše doporučení: IKEv2, SoftEther nebo OpenVPN TCP

Jaký je nejvíce kompatibilní protokol VPN mezi platformami??

PPTP se zdá být nejvíce nativně podporovaným protokolem VPN – je k dispozici ve více operačních systémech a zařízeních. Je však třeba poznamenat, že z důvodu slabé bezpečnosti nemusí být PPTP na novějších zařízeních a operačních systémech nadále podporována. Například protokol VPN již není nativně podporován v systému MacOS Sierra (a vyšších verzích).

Dobrou alternativou k PPTP je L2TP / IPSec, který je nativně dostupný také na mnoha platformách. IKEv2 je také dobrá volba – zejména proto, že funguje na zařízeních BlackBerry.

OpenVPN nemá nativní podporu operačních systémů a dalších zařízení, ale je snadno dostupný prostřednictvím softwaru třetích stran, jako jsou VPN klienti.

Naše doporučení: L2TP / IPSec, OpenVPN, IKEv2 a PPTP (prozatím a pouze v případě, že jste si jisti, že neohrožujete žádná cenná data)

Jaký je nejjednodušší protokol VPN k nastavení?

Prozatím se PPTP jeví jako nejjednodušší protokol VPN, který lze konfigurovat jednoduše proto, že je nativně zabudován do tolika platforem. Nastavení L2TP / IPSec a IKEv2 je poměrně snadné nastavit také ze stejného důvodu.

SSTP se také velmi snadno spravuje, i když pouze na platformách Windows. Nastavení Wireguardu je jednodušší než nastavení OpenVPN – alespoň podle této recenze, kde autorizačnímu programu Wireguard trvalo asi šest hodin, v porovnání s několika dny pro OpenVPN.

Nastavení SoftEther není ve srovnání s OpenVPN extrémně obtížné, protože přichází s snadno použitelným instalačním programem a má nástroje pro správu GUI. Ale ve srovnání s ostatními výše uvedenými protokoly VPN je stále ještě třeba pracovat.

Samozřejmě, pokud používáte software VPN třetích stran, získáte snadný přístup ke všem protokolům VPN, které chcete, pokud to poskytovatel VPN nabízí, a pokud to funguje na vašem zařízení nebo operačním systému – s výjimkou SoftEther, protože potřebujete nainstalovat jeho software do zařízení a připojit se k serverům poskytovatele VPN ručně.

Naše doporučení: PPTP, L2TP / IPSec nebo IKEv2

Co je protokol VPN s nejmenšími zdroji??

Bezpochyby je PPTP jednou z nejméně náročných možností zdrojů jednoduše proto, že nabízí takové nižší šifrování, které nespotřebovává mnoho energie procesoru..

SSTP je však obvykle lepší volbou, protože spotřebovává méně zdrojů a zároveň nabízí slušné zabezpečení – to vše díky skutečnosti, že je silně integrován do platforem Windows. Pokud používáte jiný operační systém nebo zařízení, můžete vyzkoušet OpenVPN místo PPTP, protože může optimalizovat využití jeho výpočetní energie. Wireguard může být také dobrou alternativou, pokud jste uživatelem systému Linux.

Naše doporučení: SSTP, PPTP nebo OpenVPN / Wireguard

“Takže, který protokol VPN bych měl použít?”

Těžko říct – vše záleží na tom, co chcete dělat na internetu. Zde je rychlý seznam, který ukazuje, co je nejlépe použit pro každý protokol VPN, což vám může pomoci při rozhodování:

 • Protokol PPTP se nejlépe používá, pokud chcete rychlý přístup k geo-blokovanému obsahu. V ideálním případě byste jej neměli používat, když jste přihlášeni k jiným účtům, které obsahují citlivé informace (například váš bankovní účet).
 • L2TP / IPSec je v podstatě vylepšená verze PPTP, takže ji můžete použít, když chcete stahovat torrenty, přistupovat k geoblokovanému obsahu a bezpečně procházet internet a nevadí vám potenciální pokles rychlosti připojení.
 • IKEv2 je skvělá volba, pokud používáte mobilní zařízení (zejména pokud se jedná o zařízení BlackBerry) hodně, protože vaše připojení VPN zůstává při přechodu z WiFi sítí na váš datový plán stabilní. Je také ideální, pokud chcete zabezpečit provoz online a užívat si slušných rychlostí.
 • SSTP je dobrá volba, pokud jste uživatelem systému Windows a chcete si užívat slušného zabezpečení a rychlosti online, aniž by protokol spotřeboval příliš mnoho energie procesoru..
 • OpenVPN by mělo být vaší volbou, pokud chcete zabezpečené a stabilní online připojení. Pokud máte zájem o vyšší rychlosti, můžete použít OpenVPN přes UDP.
 • SoftEther je vynikající alternativou OpenVPN a je to správná volba, pokud vám nevadí novější protokol VPN a chcete si užívat bezpečného, ​​stabilního a rychlého připojení.
 • Wireguard se nejlépe používá, pokud jste uživatelem systému Linux, a pokud chcete vyzkoušet experimentální protokol VPN, který může údajně přinést hladký online zážitek.

Závěr

Protokol VPN je sada pravidel, která se používají k vyjednávání spojení mezi klientem VPN a serverem VPN. V současné době se jedná o protokoly VPN, které pravděpodobně používáte poskytovatelé VPN:

 • PPTP
 • SSTP
 • L2TP / IPSec
 • IKEv2 / IPSec
 • OpenVPN
 • SoftEther
 • Drátěný strážce

OpenVPN a SoftEther jsou obvykle ideální protokoly VPN, které chcete použít, pokud chcete využívat hladký, rychlý a stabilní online zážitek. Wireguard má v tomto ohledu co nabídnout, ale v současné době je pouze v experimentální fázi. SSTP a IKEv2 jsou dobrými alternativami, pokud pro vás OpenVPN a SoftEther nejsou alternativou.

PPTP by se měl používat pouze v případě, že potřebujete vysokou rychlost připojení a jste si jisti, že vaše soukromí nebude ohroženo (protože má špatné šifrování). Pokud jde o zabezpečení L2TP / IPSec, je z hlediska zabezpečení lepší než PPTP, ale díky své funkci dvojitého zapouzdření není tak rychlý. Mějte na paměti, že IKEv2 / IPSec má stejnou vysokou úroveň zabezpečení, ale je výrazně rychlejší než L2TP / IPSec.

V ideálním případě byste si měli vybrat poskytovatele VPN, který vám umožní vybrat mezi více protokoly VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map