Co je SoftEther? (Kompletní průvodce)


Co je vlastně SoftEther? A díky čemuž je ve srovnání s jinými protokoly tak speciální?

Tady je vše, co potřebujete vědět:

Co je SoftEther?

SoftEther je bezplatný open-source VPN software, který byl vyvinut jako součást výzkumu diplomové práce na University of Tsukuba. SoftEther byl zcela propuštěn zpět v roce 2014, což je jeden z nejnovějších protokolů v okolí.

Když mluvíme o SoftEtheru, je důležité rozlišovat mezi SoftEther protokolem a SoftEther VPN serverem:

 • Protokol SoftEther VPN – Protokol se používá pro zabezpečenou komunikaci mezi klientem a serverem. Je to relativně rychlé a bezpečné.
 • SoftEther VPN Server – Serverový software podporuje použití více protokolů VPN, například SoftEther, OpenVPN, IPSec, L2TP / IPSec a SSTP..

Jak funguje protokol SoftEther VPN?

Protokol SoftEther VPN odpovídá za zabezpečení komunikace mezi klientem VPN a serverem VPN. V zásadě se mezi nimi vytváří šifrovaný tunel, což zajišťuje, že žádné informace, které prochází uvedeným tunelem, nebude moci sledovat kdokoli.

Obecné technické podrobnosti o SoftEther

 • SoftEther podporuje komunikaci mezi klientem a serverem (prostřednictvím SoftEther Bridge).
 • SoftEther má podporu pro funkci Deep-inspect packet logging.
 • Protokol využívá tunel SSL-VPN přes HTTPS k obcházení brány firewall.
 • SoftEther nevyžaduje žádnou statickou nebo pevnou IP adresu, protože má zabudované dynamické funkce DNS a NAT-traversal.
 • SoftEther podporuje výkonné šifrování jako AES-256 a RSA-4096.
 • Propustnost protokolu SoftEther VPN je měřena rychlostí přibližně 1 Gbps.
 • SoftEther může také podporovat starší klienty OpenVPN díky své klonovací funkci OpenVPN.
 • Všechna nastavení lze konfigurovat pomocí GUI.
 • SoftEther podporuje autentizaci RSA certifikátů a duální stohování IPv4 / IPv6.

Jak používat SoftEther

Používání protokolu SoftEther VPN je velmi jednoduché, ale protože se jedná o softwarové řešení, musíte nejprve do svého zařízení nainstalovat klienta SoftEther VPN. To je obvykle případ, i když již máte předplatné služby VPN.

Uvidíme, jak používat SoftEther na Windows, ale proces nastavení je docela podobný i na jiných platformách.

Zde jsou hlavní věci, které potřebujete vědět o používání SoftEther:

Nejprve si nainstalujete klienta

Chcete-li získat klienta SoftEther VPN, stačí přejít na stránku Stahování na webu SoftEther. Po stažení instalačního programu stačí spustit a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Když budete požádáni o výběr mezi „SoftEther VPN Client“ a „SoftEther VPN Client Manager (pouze nástroje pro správu)“, vyberte první možnost. Měli byste také vědět, že úplný název „SoftEther VPN Client“ je „SoftEther VPN Client Manager“.

Na výzvu si můžete vybrat jiný instalační adresář, nebo prostě jít s výchozím adresářem. Po instalaci programu můžete spustit SoftEther VPN Client Manager.

Dále nastavíte připojení

Stačí kliknout na „Přidat připojení VPN“ ve Správci klientů SoftEther VPN. Zjistíte, že budete dotázáni, zda chcete nakonfigurovat adaptér virtuální sítě. Adaptér je nezbytný pro připojení VPN, takže kliknutím na „Ano“ pokračujte v procesu.

Jakmile je adaptér na svém místě, klikněte znovu na „Přidat připojení VPN“. V tuto chvíli vás uvítá tabulka vlastností, kterou budete muset vyplnit informacemi, které vám poskytne váš poskytovatel VPN:

 • Název hostitele – IP adresa serveru, ke kterému se chcete připojit.
 • Číslo portu – Port, který budete používat. Pro SoftEther je to obvykle 443, ale váš poskytovatel VPN vám může nabídnout i jiné možnosti.
 • Název virtuálního rozbočovače – Obvykle se jedná o název služby poskytovatele VPN, ale toto pole není vždy povinné.
 • Typ ověření – Typ ověření, které se používá pro připojení. Váš poskytovatel obvykle doporučí, kterou možnost si vybrat.
 • Uživatelské jméno – Uživatelské jméno, které používáte pro svůj účet VPN.
 • Heslo – Heslo, které používáte pro svůj účet VPN.

Pokud jde o pole „Setting Name“, jedná se v podstatě o název připojení VPN. Nebojte se psát, co chcete. Pokud jde o možnost „Typ proxy“, je také nejlepší jít s výchozím nastavením – přímé připojení TCP / IP (bez proxy). Pokud jde o „Pokročilá nastavení“, je toho hodně, o čem je třeba diskutovat, a je to jednodušší, pokud si jen prohlédnete informace o těchto možnostech na oficiálním webu SoftEther..

Jakmile je vše hotovo, stačí kliknout na „OK“ a nové připojení VPN bude přidáno do seznamu SoftEther VPN Client Manager. Chcete-li jej spustit, klikněte pravým tlačítkem myši na připojení a zvolte „Připojit“. Pokud se chcete odpojit, proveďte totéž a klikněte na „Odpojit“.

Další funkce, které můžete použít

SoftEther VPN Client Manager má spoustu funkcí, které můžete použít k vylepšení své zkušenosti:

 • Jednoduchý režim / normální režim – SoftEther VPN Client Manager ve výchozím nastavení funguje v normálním režimu, ale můžete přepnout do jednoduchého režimu, pokud jste ve všem nováčkem nebo chcete rozhraní ještě více zjednodušit..
 • Funkce průsvitného okna – Tato možnost umožňuje zvolit úroveň průhlednosti, kterou chcete v klientských oknech VPN. Mějte však na paměti, že úroveň transparentnosti nemůže být nastavena pod 20%.
 • Funkce údržby internetového připojení – Toto je užitečná funkce, pokud chcete, aby klient SoftEther udržoval připojení VPN, které je podobné připojení SoftEther VPN Server.
 • Funkce hlasového průvodce – Šikovný malý nástroj, který dokáže proces vysvětlit hlasovým průvodcem nebo přečíst zprávu. Chcete-li jej povolit, vyberte při spuštění Správce klientů „Hlasový průvodce“, když otevřete „Hlas“.

Testování propustnosti připojení

SoftEther má nástroj pro testování rychlosti síťového provozu, pomocí kterého můžete sledovat, jak dobře funguje vaše připojení VPN. Chcete-li jej použít ve Správci klientů SoftEther VPN, klikněte na nabídku „Nástroj“ v klientovi a poté vyberte „Nástroj pro testování rychlosti síťového provozu“.

Pokud byste chtěli získat více informací o tom, jak otestovat připojení VPN, můžete se podívat na našeho průvodce k tomuto tématu. A pokud se chcete dozvědět více o nástroji pro testování rychlosti SoftEther (další konfigurace a preventivní opatření), klikněte na tento odkaz.

Další užitečné informace

Pokud byste chtěli získat podrobnější informace o klientovi SoftEther VPN a jak funguje připojení, podívejte se na tento odkaz. K dispozici je také příručka, pokud se chcete dozvědět více o protokolu VPN SoftEther.

Je používání SoftEther VPN bezpečné?

Krátká odpověď – ano, určitě.

Šifrování a zabezpečení SoftEther je velmi spolehlivé a je to vynikající protokol, který se používá, kdykoli potřebujete zabezpečit svá online data a provoz.

Zde jsou jen některé věci, díky nimž je SoftEther takový bezpečný protokol VPN:

 • Protokol je naprogramován tak, aby zabránil útokům Man-in-the-Middle.
 • Procesy šifrování, dešifrování a ověřování SoftEther VPN jsou založeny na OpenSSL – známé softwarové knihovně s otevřeným zdrojovým kódem.
 • SoftEther nabízí podporu pro tunu šifrovacích šifrů jako AES, RC4, DES, Triple-DES, SHA a MDS.
 • SoftEther nabízí řadu možností pro ověření uživatele jako další vrstvu zabezpečení.
 • Protokol SoftEther VPN nabízí uživatelům přístup k filtrování paketů a možnostem zásad zabezpečení, aby škodlivé pakety zůstaly na uzdě.

Přesto bychom vás měli informovat, že – na začátku roku 2018 – došlo k 80-hodinovému bezpečnostnímu auditu SoftEther, který tvrdil, že protokol utrpěl 11 bezpečnostních zranitelností. Tyto informace však nejsou příliš podrobné a jasné, s čím se uživatelé mohou potýkat s problémy s bezpečností, a je celkem bezpečné předpokládat, že tyto problémy byly již dávno opraveny. Zde je odkaz, pokud se chcete podívat.

Je protokol SoftEther VPN rychlý?

Ano, SoftEther nabízí rychlé online rychlosti. Podle lidí za protokolem byl programován s ohledem na vysoký výkon a propustnost. Podle těchto výsledků je SoftEther rychlejší než OpenVPN i PPTP a je schopen propustnosti až 900 Mb / s.

Zdá se, že vysoké rychlosti SoftEtheru byly také dosaženy, protože vývojáři se zaměřili na snížení počtu kopií paměti pro každý cyklus zpracování VPN paketů (protože vysoký počet může snížit rychlosti).

SoftEther také používá mechanismus tunelového streamingu, aby se vyhnul problému „MTU (Maximum Transmission Unit)“, o kterém si můžete přečíst více na stránce, na kterou jsme odkazovali výše.

SoftEther VPN Výhody a nevýhody

Výhody

 • Připojení SoftEther jsou extrémně bezpečná.
 • SoftEther funguje na několika platformách a je poměrně snadné jej nastavit.
 • I přes vysokou úroveň zabezpečení SoftEther je protokol překvapivě rychlý.
 • SoftEther je open-source (což je velmi důvěryhodné) a zdarma k použití také.
 • Protože SoftEther používá port 443, nelze jej snadno zablokovat bránou firewall.

Nevýhody

 • Přístup k tomuto protokolu nabízí jen málo poskytovatelů VPN.
 • I když to vyšlo v roce 2014, stále se považuje za relativně nový protokol.
 • SoftEther není nativně podporován v operačních systémech a zařízeních. Možná budete muset nainstalovat další software, i když používáte protokol od poskytovatele VPN.

Co je to SoftEther VPN?

SoftEther VPN je služba nabízená poskytovateli VPN třetích stran. Jde v podstatě o službu VPN, která používá protokol SoftEther. U některých poskytovatelů je třeba nainstalovat další software od SoftEther, zatímco jiní poskytovatelé integrují protokol do svých klientů, což znamená, že nemusíte dělat nic jiného.

Momentálně není mnoho poskytovatelů VPN, kteří nabízejí přístup k protokolu SoftEther VPN. V případě zájmu o takového poskytovatele bychom však měli zmínit, že SoftEther je k dispozici na našich VPN serverech – spolu s mnoha dalšími protokoly.

Hledáte SoftEther VPN pro zabezpečení připojení?

Máme záda – CactusVPN nabízí snadný a bezpečný přístup k připojení SoftEther. A užijete si maximální soukromí a bezpečnost, protože vaše data nezaznamenáváme a naše spojení používají šifry vojenské úrovně.

Kromě toho nejste omezeni pouze na SoftEther. I když se jedná o vynikající protokol VPN, uvědomujeme si, že byste mohli vyzkoušet i jiné možnosti. Proto nabízíme také přístup k: OpenVPN (TCP i UDP), SSTP, L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec, PPTP

Budete rádi, když víte, že naše VPN aplikace se nastavují velmi snadno a že fungují na mnoha platformách: Windows, MacOS, iOS, Android, Android TV a Amazon Fire TV..

Testovací jízda CactusVPN zdarma

Nemusíte hned vybírat předplatné. Nejprve si můžete zdarma vyzkoušet naše služby VPN po dobu 24 hodin a zjistit, zda splňují všechny vaše potřeby. Nebojte se – nemusíte rozdávat žádné informace o kreditní kartě.

A tady je to nejlepší – jakmile se stanete uživatelem CactusVPN, budeme mít stále krytou naší 30denní zárukou vrácení peněz, pokud se vyskytnou nějaké problémy.

Protokol SoftEther VPN ve srovnání s jinými protokoly VPN

Chcete vědět, jak SoftEther porovnává s ostatními protokoly VPN, které jsou k dispozici online uživatelům? Zde je přehled všeho, co potřebujete vědět:

SoftEther vs. OpenVPN

SoftEther je často srovnáván s OpenVPN, pokud jde o zabezpečení – az dobrého důvodu. Protokol je schopen nabídnout uživatelům stejnou úroveň šifrování a ochrany dat, kterou může poskytnout OpenVPN (256bitová bezpečnost, šifrování AES, OpenSSL, SSL 3.0). A co víc, OpenVPN je open-source, stejně jako SoftEther, díky čemuž jsou oba velmi důvěryhodné. Jediný způsob, jak je OpenVPN v tomto ohledu lepší, je skutečnost, že je starší než SoftEther, takže má „více zkušeností pod pásem“, řekněme.

Pokud jde o rychlost, SoftEther má navrch. Podle lidí za SoftEther je protokol 13krát rychlejší než OpenVPN. SoftEther má ve skutečnosti propustnost až 900 Mbps, zatímco propustnost OpenVPN se pohybuje kolem 100 Mb / s nebo méně. SoftEther navíc nabízí funkce, které se v OpenVPN nenacházejí, například:

 • Filtrování paketů
 • Virtuální funkce DHCP
 • Podpora více nájemníků
 • NAT traversal function
 • Rukopis konfiguračního souboru
 • Podpora čipových karet a tokenů USB

Rovněž stojí za zmínku, že zatímco SoftEther i OpenVPN umožňují uživatelům provozovat jejich vlastní servery, pouze server SoftEther VPN podporuje více protokolů, jako je SoftEther, SSTP, L2TP / IPSec, IPSec a samotný OpenVPN. Server OpenVPN naopak může spouštět pouze vlastní protokol OpenVPN.

Pokud jde o kompatibilitu napříč platformami, SoftEther i OpenVPN lze obecně konfigurovat na stejných platformách. SoftEther však bude často vyžadovat instalaci dalšího softwaru – i když jej používáte na serverech poskytovatele VPN. Nastavení SoftEtheru je však také relativně snazší než OpenVPN. A zatímco jsme na toto téma, mnoho poskytovatelů VPN nenabízí protokol SoftEther VPN (pravděpodobně kvůli tomu, jak je „mladý“), zatímco můžete snadno najít spoustu poskytovatelů, kteří nabízejí přístup k připojení OpenVPN..

Celkově jsou oba protokoly VPN velmi slušné, ale pokud si chcete užít veškerou bezpečnost, kterou OpenVPN nabízí (a více) vedle vysokých rychlostí, doporučujeme zvolit SoftEther. Pokud se chcete o protokolu OpenVPN dozvědět více, klikněte na tento odkaz.

SoftEther vs. PPTP

Z hlediska bezpečnosti je SoftEther jasným vítězem. Podporuje nejen 256bitové šifrování a vícenásobné šifry, ale vlastní šifrování PPTP (MPPE) není vůbec spolehlivé, protože je citlivé na mnoho zneužití.

A co víc, PPTP lze snadno blokovat firewallem (zejména NAT firewallem). SoftEther, na druhé straně, používá port 443 (komunikační port HTTPS), takže je téměř nemožné blokovat. SoftEther je také schopen nést jakýkoli druh paketů, zatímco PPTP je omezen pouze na pakety IPv4. A je tu také problém, že PPTP je uzavřený zdroj a byl očividně narušen NSA.

Nyní je jednou z hlavních věcí, díky které je PPTP tak populární, navzdory jeho bezpečnostním nedostatkům, rychlost protokolu. Překvapivě je SoftEther ve skutečnosti rychlejší než PPTP (přesněji čtyřikrát rychlejší), i když nabízí tak silné úrovně šifrování.

Skutečně jediný způsob, jak PPTP je lepší než SoftEther, je proces nastavení a dostupnost napříč platformami. To neznamená, že SoftEther nepracuje na tolika platformách jako PPTP, ale protokol v nich není nativně zabudován. Například můžete snadno nakonfigurovat připojení PPTP v systému Windows 7 pomocí několika kliknutí, zatímco nastavení připojení SoftEther vyžaduje trochu více práce.

Měli byste však vědět, že novější operační systémy a zařízení již v budoucnu nebudou PPTP nativně podporovány. macOS a iOS již nativní podporu PPTP zrušily, protože macOS Sierra a iOS 10 (pravděpodobně kvůli nedostatečné bezpečnosti), a něco podobného se může stát i na jiných platformách.

Máte zájem dozvědět se více o PPTP? Podívejte se na náš podrobný článek.

SoftEther vs. L2TP / IPSec

Pro začátečníky oba protokoly nabízejí podporu pro 256bitové šifrování a výkonné šifry, ale zabezpečení SoftEther je mnohem lepší, protože také používá SSL 3.0 a je to open-source, což z něj činí důvěryhodnější protokol. Měli byste také vědět, že Edward Snowden již dříve prohlašoval, že NSA úmyslně oslabil L2TP / IPSec, ale neexistuje jasný důkaz, který by dokázal, jak jsou tato tvrzení oprávněná.

Z hlediska stability se SoftEther daří lépe, protože může používat port 443. Protože L2TP je spárován s IPSec, může být blokován, pokud jsou blokovány protokoly 50 a 51 protokolu 500 a IP. L2TP se také může setkat s problémy s NAT, pokud není na routeru povolen průchod L2TP.

Protokol SoftEther VPN také poskytuje lepší rychlosti připojení, protože L2TP / IPSec inklinuje k vyjednávání VPN tunelu déle – nemluvě o tom, že funkce dvojitého zapouzdření může také snížit rychlosti.

Pokud jde o dostupnost, L2TP / IPSec je však lepší volbou, protože je nativně zabudován do mnoha platforem. Je tedy velmi snadné vytvořit připojení. Také existuje více poskytovatelů VPN, kteří nabízejí připojení L2TP / IPSec, než poskytovatelé, kteří nabízejí připojení SoftEther.

A stejně jako výše uvedené protokoly nabízí server SoftEther VPN podporu pro L2TP / IPSec.

Pokud se chcete dozvědět více o L2TP / IPSec, klikněte na tento odkaz.

SoftEther vs. IPSec

Většina poskytovatelů VPN spáruje IPSec s L2TP a IKEv2, ale stále můžete najít některé služby, které nabízejí přístup k IPSec samostatně. Obecně se jedná o docela bezpečný protokol VPN, i když není správně nastaven a nakonfigurován, ochrana, kterou nabízí, by mohla být vadná..

Pokud jde o stabilitu, IPSec je mnohem snazší blokovat firewallem než SoftEther je kvůli použití omezených a snadno blokovatelných portů. SoftEther je také rychlejší než IPSec a server SoftEther VPN skutečně podporuje protokol IPSec.

IPSec pracuje na mnoha platformách – skoro na stejných platformách, na kterých SoftEther pracuje. IPSec je však pohodlnější konfigurovat, protože za normálních okolností nemusíte stahovat další software.

Nakonec SoftEther podporuje více paketů než IPSec, který je normálně omezen na pakety IPv4. Jako rychlý příklad může SoftEther také přenášet IPv6, PPPoE, STP, VLAN a RIP.

Celkově vzato, IPSec je slušný protokol, ale SoftEther je prostě mnohem lepší volba. Pokud se chcete o IPSec dozvědět více, zde je náš článek.

SoftEther vs. SSTP

SSTP do značné míry nabízí stejnou úroveň zabezpečení jako SoftEther. Jediným důvodem, proč v tomto ohledu není lepší než SoftEther, je to, že nejde o open-source, a protože je to výhradně ve vlastnictví společnosti Microsoft – společnosti, která je známá tím, že poskytuje NSA přístup ke šifrovaným zprávám a spolupracuje s NSA i FBI. Pokud vás to však nějak neobtěžuje, je bezpečné říci, že SSTP je stejně bezpečné jako SoftEther.

Měli byste však vědět, že zatímco SSTP může používat port 443, používá pouze přenosový protokol TCP. Z tohoto důvodu může být protokol náchylný k problému „TCP Meltdown“, který může způsobit problémy s připojením. SSTP také nenabízí podporu pro ověřené webové proxy. Bohužel, pokud používá neověřené webové proxy, může správce sítě najít záhlaví SSTP a zrušit připojení, pokud chtějí.

Pokud jde o rychlosti, lze bezpečně předpokládat, že SoftEther je mnohem rychlejší než SSTP. Proč? Protože rychlosti SSTP online jsou často porovnávány s rychlostmi připojení nabízenými OpenVPN, a už jsme viděli, že SoftEther je rychlejší než OpenVPN.

Protokol SoftEther VPN také nabízí lepší kompatibilitu napříč platformami, protože SSTP je nativně dostupný pouze ve Windows (Vista a vyšší). Kromě toho lze protokol konfigurovat také na routerech, Linuxu a Androidu. SoftEther naproti tomu pracuje na všech těchto platformách (včetně Windows XP a Windows 98) a také na mnoha dalších operačních systémech a zařízeních:

 • Operační Systém Mac
 • iOS
 • Solaris
 • FreeBSD

A jako tomu bylo v případě většiny dosud diskutovaných protokolů VPN, server SoftEther VPN může spouštět SSTP, zatímco server SSTP nemůže spouštět protokol SoftEther.

Pokud se chcete o SSTP dozvědět více, zde je průvodce, který jsme k tomuto tématu napsali.

SoftEther vs. IKEv2 / IPSec

SoftEther i IKEv2 / IPSec jsou opravdu bezpečné a nabízejí slušné rychlosti, ale je tu šance, že SoftEther může být rychlejší jednoduše kvůli způsobu, jakým je naprogramován. Blokování IKEv2 / IPSec je však snazší, protože používá pouze port UDP 500. IKEv2 / IPSec je normálně uzavřený zdroj (vyvíjí jej Microsoft společně s Cisco), ale existují implementace IKEv2 s otevřeným zdrojovým kódem..

Pokud jde o stabilitu, IKEv2 / IPSec by se však na mobilních zařízeních mohla pohybovat lépe než SoftEther. Proč? Protože protokol byl vytvořen tak, aby odolával změnám v síti, znamená to, že můžete snadno přepínat z WiFi sítě do vašeho datového plánu na cestách, aniž byste se museli obávat výpadku připojení VPN. Zatímco SoftEther je rozhodně spolehlivý a jeho funkce rychlého automatického připojení jsou vždy plusem, nemůže opravdu konkurovat funkcím IKEv2.

A pokud jde o dostupnost, oba protokoly jsou velmi svázané. IKEv2 / IPSec však může mít výhodu, protože funguje také na zařízeních BlackBerry, což z něj dělá lepší volbu pro mobilní uživatele.

Nakonec doporučujeme použít IKEv2 / IPSec pouze v případě, že máte obavy o přerušení spojení SoftEther při přepínání sítí. Pokud se chcete dozvědět více o IKEv2 / IPSec, klikněte na tento odkaz.

SoftEther vs. Wireguard

Stejně jako SoftEther je Wireguard protokolem s otevřeným zdrojovým kódem. Je údajně stejně bezpečný jako SoftEther a má velmi lehkou sestavu, což znamená, že může dosáhnout slušných rychlostí online.

Ve skutečnosti je podle kritérií na webu Wireguard protokol podstatně rychlejší než OpenVPN. Wireguard může být potenciálně rychlejší než systém SoftEther, protože jeho propustnost stoupne na přibližně 1000 Mbps, zatímco propustnost SoftEther dosahuje přibližně 900 Mbps.

Přesto je Wireguard prozatím v experimentální fázi. Jde v podstatě o nedokončenou práci, takže právě teď to není dobrá náhrada za SoftEther, protože není stabilní. Navíc to funguje pouze na Linuxu. V budoucnu může Wireguard potenciálně překonat SoftEther, nebo – kdo ví – protokol může získat podporu na serveru SoftEther VPN.

Chcete se dozvědět více o Wireguardu? Neváhejte a podívejte se na průvodce protokolem.

Je tedy SoftEther nejlepší volbou?

Jak to v tuto chvíli stojí, řekli bychom, že ano. SoftEther je velmi bezpečný, pracuje na tunách platforem a nabízí také vysoké rychlosti online a skvělou stabilitu. Ať už chcete přistupovat k geoblokovanému obsahu, zabezpečit svá online data ve veřejných WiFi nebo jen chránit vaše soukromí na internetu před online sledováním, SoftEther je skvělá volba.

Co je SoftEther? Hlavní myšlenka

SoftEther je volně použitelný, open-source VPN software, který nabízí bezpečný VPN protokol a všestranný VPN server, který může spouštět více protokolů (SoftEther, OpenVPN, L2TP / IPSec, IPSec a SSTP). Přestože je protokol VPN SoftEther relativně nový, je velmi populární, protože nabízí silné šifrování a zároveň poskytuje vysoké rychlosti. Je také velmi kompatibilní napříč platformami.

SoftEther je ve skutečnosti tak naprogramovaný, že je lepší volbou než většina protokolů VPN. Jediný, který se v současné době blíží, je OpenVPN, ale je výrazně pomalejší než SoftEther. Najít poskytovatele VPN, který nabízí připojení SoftEther, je bohužel trochu obtížné. V případě, že hledáte jeden, neváhejte a podívejte se na naše služby.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map