Co je to technologie Geo-Restriction? (Jak to můžete obejít?)


Co je to technologie Geo-Restriction?

Geo-omezení (nazývaná také geobloky) jsou metodou, kterou poskytovatelé obsahu používají k omezení přístupu ke svým službám a platformám na geografickém základě. V zásadě jim umožňuje zpřístupnit své webové stránky v konkrétních zemích.

Dobrým příkladem toho je tubi – bezplatná platforma pro streamování TV. Pokud se k němu pokusíte získat mimo USA, získáte omezený přístup k jeho obsahu. Pokud se v tuto chvíli pokusíte o přístup z EU, zobrazí se zpráva, že služba není v této oblasti k dispozici..

Netflix USA je dalším dobrým příkladem geografického blokování v akci. V jejich případě vám však neřeknou, že služba není ve vaší zemi dostupná. Místo toho vás obvykle přesměrují do knihovny obsahu, která funguje ve vašem regionu.

Jak fungují Geo-omezení?

Je to docela jednoduché – geo-omezení jsou možná, protože webové stránky mohou vidět vaši geografickou polohu, když se k nim připojíte. Všechno, co musí web udělat, když obdrží od vašeho zařízení žádost o připojení, je zkontrolovat, zda je na seznamu povolených nebo zakázaných. Pokud je na černé listině, přesměruje vás na stránku vyhrazenou pro vaši oblast (jako Netflix, když vás přesměruje do knihovny dostupné ve vaší zemi). Web může také žádost o připojení odmítnout a doručit zprávu, že služba není ve vaší zemi dostupná.

Jak web vidí vaši geografickou polohu? Tyto informace obvykle získají od:

 • Vaše IP adresa
 • WiFi a / nebo Bluetooth MAC adresa
 • Umístění WiFi připojení
 • GPS vašeho zařízení
 • Vaše RFID (radiofrekvenční identifikace)
 • ID buňky GSM (2G) nebo CDMA (3G) zařízení

Používá se 6 důvodů, proč jsou použity geobloky

Zde je přehled hlavních důvodů, s nimiž se na internetu setkáváte v geografických omezeních:

1. Smlouvy o autorských právech

Poskytovatelé obsahu (jako Netflix, BBC iPlayer, Hulu atd.) Nevlastní práva na veškerý obsah, který mají na displeji – pouze vlastní právo na jeho vysílání. Je to tedy původní držitel autorských práv, který rozhoduje, zda lze obsah vysílat po celém světě. Pokud to není povoleno, musí obsahové platformy tyto předpisy respektovat a technologie geo-omezení jim to pomáhá.

2. Licenční práva

Držitelé autorských práv a poskytovatelé obsahu musí zakoupit licenční práva v konkrétní zemi, pokud tam chtějí streamovat svůj obsah. To může být poněkud dražší (zvláště když přemýšlíte o jiných daních specifických pro danou zemi, které by se mohly objevit), takže není těžké si představit, že nákup licenčních práv na celém světě není vyloučen.

3. Diskriminace cen

Geo-omezení lze použít k vynucení cenové diskriminace – akt zobrazování různých cen na základě země, ze které se online uživatel připojuje. Online maloobchodníci a letecké společnosti to obvykle dělají, aby lépe rozdělili svět na více tržních segmentů a dosáhli většího zisku.

4. Výpadky

V USA se geobloky často používají v výpadcích proudu – což je „populární“ praxe mezi vysílacími společnostmi, národními sítěmi, sportovními ligami a asociacemi. Geo-omezení se v zásadě používají k zajištění toho, aby určitá sportovní událost nebyla streamována v oblasti, kde:

 • Probíhá příslušná událost.
 • Distribuční práva jsou ve výhradním vlastnictví národních sítí.
 • Tato událost je již vysílána místně.

5. Právní důvody

Metody geo-restrikce může vláda často použít z právních důvodů. Například vláda Spojeného království používá geobloky, aby zajistila, že jejich televizní obsah bude k dispozici pouze ve Velké Británii (až na výjimky), protože je vše financováno penězi daňových poplatníků..

6. Právní požadavky

Někdy musí některé podniky dodržovat specifické mezinárodní a národní zákony, aby mohly působit v zemi nebo regionu – a tyto zákony mohou uvedené podniky nutit, aby používaly metody geografického omezení.

Například online kasina musí obvykle používat geografická omezení, aby byla v souladu se zákony o online hazardních hrách – zejména proto, že nemají zákonné právo nabízet své služby v zemích, které hazardní hry online zakazují..

Je použití technologie Geo-Restriction Legal legální?

Obecně ano. Nyní se zdá, že EU je jediným místem, kde se ve skutečnosti podnikají právní kroky proti metodám geografického omezení. Zde je rychlý přehled toho, co se děje:

 • V roce 2018 EU zjevně zakázala to, čemu říkají „neoprávněné geo blokování“. Ačkoli to zní dobře, zákaz nedosáhl moc, protože došlo k právní mezeře, která prohlásila, že se zákaz nevztahuje, pokud je k zajištění souladu s právními požadavky nutné geoblokování. Zákaz se nevztahoval ani na média, jako jsou videohry a elektronické knihy.
 • Rychlý posun vpřed o několik měsíců a EU přijala předpisy o přenositelnosti digitálních médií. Nová nařízení v zásadě stanovila, že poskytovatelé obsahu, kteří nabízejí placené služby, musí v členských státech EU poskytovat druh „roamingu“. Sky Go a NYNÍ TV jsou dobrým příkladem toho, jak to funguje, protože uživatelům umožňují sledovat obsah Velké Británie mimo zemi až do 30 dnů, pokud jsou v členských státech EU.
 • Koncem roku 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení EU, které v podstatě ukončilo geoblokování v elektronickém obchodu..

Země, které nejsou členy EU v Evropě, se však nemusí řídit těmito právními předpisy, takže je pravděpodobné, že na těchto místech nebude geoblokování považováno za právní problém..

V regionech, jako je Severní Amerika a Austrálie, je geoblokování považováno za běžnou praxi jako způsob ochrany autorských práv umělců, producentů televizních / filmových souborů a dalších tvůrců obsahu. Pokud jde o místa jako Asie, Střední východ, Jižní Amerika a Afrika, neexistují jasné zákony, které by stanovovaly, zda je geoblokování legální nebo ne. Obvykle se to také praktikuje.

4 snadné způsoby přístupu k obsahu s omezeným přístupem

Nejlepší a nejjednodušší způsob, jak obejít metody geografického omezení, je obvykle skrýt vaši IP adresu nebo geografické umístění, když jste na internetu. I když to může znít obtížně, není to tak.

Přístup k obsahu s omezeným přístupem

Ve skutečnosti máte čtyři možnosti, které můžete vyzkoušet:

1. Služby VPN

Služba VPN vám pomůže obejít geobloky nahrazením vaší IP adresy adresou serveru VPN, ke kterému se připojujete. Pokud se tedy připojíte k americkému VPN serveru, můžete přistupovat k webům s omezeným přístupem, které jsou k dispozici pouze zde

Používání sítí VPN je velmi snadné a poskytovatelé internetových služeb je nemohou opravdu zablokovat (jako mohou inteligentní služby DNS). Navíc, protože VPN používá šifrování, může zabránit poskytovateli internetu v omezení vaší šířky pásma.

Přesto byste měli vědět, že šifrování VPN může ovlivňovat rychlost vašeho připojení. To neznamená, že vaše rychlosti online klesnou o 100%, ale v závislosti na tom, jak silná je šifrovací šifra a protokol VPN, můžete zaznamenat určité zpomalení..

Klady

 • Chcete-li skrýt svou IP adresu, stačí se připojit k serveru VPN.
 • Vzhledem k tomu, že VPN používají šifrování, mohou vám pomoci zabránit omezování šířky pásma ISP.
 • Většina serverů VPN je vybavena vysokorychlostním připojením a neomezenou šířkou pásma.
 • Poskytovatelé internetových služeb ve skutečnosti neexistuje způsob, jak blokovat sítě VPN.

Nevýhody

 • V závislosti na tom, jak silné jsou šifrování a protokol VPN, mohou vaše rychlosti online zasáhnout.

2. Inteligentní služby DNS

Inteligentní DNS je služba, kterou můžete použít ke skrytí skutečné adresy DNS, kterou vám přidělí váš poskytovatel internetových služeb. I když to není stejné jako skrytí vaší IP adresy, vaše DNS adresa také obsahuje informace, které odhalí vaše skutečné geografické umístění. Jeho nahrazení novou adresou, která obsahuje údaje, které ukazují na místo v zemi, kde je obsah k dispozici, je tedy dobrý způsob, jak obejít geobloky..

Inteligentní DNS dále zachytí vaše žádosti o připojení na jakýkoli web, ke kterému chcete přistupovat, a nahradí veškerá data v nich nalezená, která prosakují vaši geografickou polohu, novými informacemi, které jsou spojeny s jiným „whitelisted“ umístěním.

Další skvělou věcí v oblasti inteligentních služeb DNS je nedostatek šifrování, které vám umožňuje přístup k obsahu s omezeným přístupem a zároveň si užívat původní rychlosti ISP. Většina inteligentních služeb DNS také nabízí přístup k obrovskému seznamu předem odblokovaných webů, ke kterým máte okamžitý přístup.

Na druhé straně je problém v tom, že váš poskytovatel internetových služeb by mohl zablokovat inteligentní DNS, které používáte s transparentním proxy. To a někdy nemusíte najít požadovaný web na seznamu předem odblokovaných webů. Obvykle to není velký problém, protože můžete požádat poskytovatele, aby do seznamu přidal web, který chcete.

Klady

 • Inteligentní DNS se snadno používá a pomáhá skrývat vaši geografickou polohu skrýváním vaší adresy DNS.
 • Nepoužívá se žádné šifrování, takže si můžete užívat původní rychlosti připojení.
 • Inteligentní služby DNS nabízejí přístup k tunám předem odblokovaných webových stránek. Můžete také požádat poskytovatele o odblokování nových webů.
 • Inteligentní DNS lze nakonfigurovat téměř na jakémkoli zařízení připojeném k internetu.

Nevýhody

 • Váš ISP by mohl zablokovat Smart DNS pomocí Transparent Proxy.
 • Seznam předem odblokovaných webových stránek neobsahuje všechny jednotlivé webové stránky v oblasti.

3. Proxy servery

Proxy server funguje jako prostředník mezi vámi a webem. Zašlete mu své žádosti o připojení a předá je na váš správný web vaším jménem – ale to místo vlastní adresy IP. Pomáhá tedy snadno obejít geobloky.

A co víc, proxy server může pomocí lokálního ukládání do mezipaměti poskytovat rychlejší odpovědi na vaše požadavky. Pokud server již má obsah, který požadujete, ve své lokální mezipaměti, nemusí váš požadavek přesměrovat na web, což vám ušetří čas.

Někteří proxy také nepoužívají šifrování, takže to nebude rušit vaše online rychlosti. To však není moc, když si uvědomíte, že mnoho proxy serverů má omezení šířky pásma, která vám brání v dosažení požadovaných vysokých rychlostí.

Mezi další problémy obvykle patří nedostatek technické podpory, skutečnost, že některé servery (zejména ty zdarma) mají tendenci být přeplněné a trpí mnoha prostoji, a že servery proxy, které používají připojení HTTP, odhalí skutečnou adresu IP vlastníkovi proxy serveru..

Klady

 • Server proxy skryje vaši adresu IP a může vracet výsledky rychleji, pokud jsou archivovány v místní mezipaměti serveru.
 • Proxy servery, které nepoužívají šifrování, by neměly ovlivňovat vaše online rychlosti.
 • Mnoho proxy služeb lze použít přímo z vašeho prohlížeče.

Nevýhody

 • Přes nedostatek šifrování většinu času nebudete mít vysoké rychlosti, protože servery mají omezení šířky pásma a jsou přeplněné.
 • Pokud používáte proxy server s připojením HTTP, může vám vlastník vidět skutečnou IP adresu.
 • Proxy mají tendenci trpět spoustou prostojů a obvykle nenabízejí podporu, protože jsou často zdarma.

4. Tor (směrovač cibule)

Tor je bezplatná anonymní síť, která skrývá vaši IP adresu, když jste na internetu, což vám umožní obejít geobloky. Vaše digitální stopa je také skrytá, protože váš online provoz je odrazen a šifrován mezi více relé Tor.

Služba však má nějaké problémy. Zaprvé, relé provozují dobrovolníci, takže jim není zaručeno, že budou stoprocentně spolehliví. ISP může například vypnout relé, pokud jej najde (což se může stát u výstupních relé, kde přenos Tor již není šifrován).

Kromě toho je současný počet relé Tor přibližně 6 000 a 7 000, zatímco celkový počet uživatelů Tor je přibližně dva miliony. To znamená, že relé jsou často přeplněná a možná budete muset vypořádat se s pomalými rychlostmi online.

A konečně je zde také skutečnost, že vlády mohou Tor úplně zablokovat, pokud to opravdu chtějí.

Klady

 • Tor vám pomůže skrýt vaši IP adresu a obejít geobloky.
 • Tor provoz je odrazen mezi více relé, zakrývá váš digitální provoz a také ho šifruje.
 • Počet relé Tor je srovnatelný s počtem uživatelů Tor, což vede k nízkorychlostním a nestabilním připojením.

Nevýhody

 • Torová relé mohou být blokována ISP – zejména výstupní relé.
 • Vlády mohou být potenciálně blokovány.

Která služba je nejpohodlnější metodou Geo-Restriction Bypass?

Celkově mají všechny služby své výhody a nevýhody, i když se zdá, že Tor je méně efektivní, protože může být blokován vaším ISP nebo vládou + není dostatek relé pro podporu velkého počtu uživatelů, takže rychlosti jsou docela špatné.

Odblokujte geo-omezený obsah

VPN, inteligentní služby DNS a servery proxy jsou velmi svázané, ale inteligentní služby DNS a VPN jsou lepší volbou. V ideálním případě byste si měli vybrat poskytovatele VPN, který nabízí přístup ke všem těmto službám najednou, takže mezi nimi můžete volně přepínat podle toho, co pro vás nejlépe funguje.

Potřebujete službu, která vám pomůže obejít všechny metody Geo-omezení?

Máme přesně to, co potřebujete – špičková služba VPN, která obsahuje také bezplatné proxy servery a službu Smart DNS. Tímto způsobem můžete snadno zjistit, která metoda vám nejlépe vyhovuje.

Naše VPN nabízí 28+ vysokorychlostních serverů a všechny jsou vybaveny neomezenou šířkou pásma. Servery se zdvojnásobují jako proxy servery a pomocí našich uživatelsky přívětivých aplikací můžete naše služby používat na více platformách.

Naše služba Smart DNS přichází s obrovským seznamem předem odblokovaných webových stránek, na které můžete okamžitě přistupovat.

Nebojte se – nemusíte si hned vybrat předplatné. Neváhejte a vyzkoušejte naši službu zdarma po dobu 24 hodin, abyste se ujistili, že splňuje všechny vaše potřeby.

Jo, a měli bychom také zmínit, že jakmile se stanete uživatelem CactusVPN, budeme mít vaše záda s 30denní zárukou vrácení peněz.

Závěr

Poskytovatelé obsahu používají technologii Geo-Restriktu k určování, ve kterých zemích je dostupný různý online obsah a služby. Například Pandora Radio funguje pouze v USA a ke službě nemáte přístup mimo zemi.

Metody geografického omezení se běžně používají z důvodů souvisejících s autorskými právy, protože poskytovatel obsahu nemá licenční práva k vysílání obsahu ve všech zemích az právních důvodů. Geografické blokování lze také použít k vynucení cenové diskriminace při pokusu o větší zisk.

Geo blokování je obvykle považováno za legální, s výjimkou EU, kde to nedávné předpisy učinily méně přijatelným.
Nejlepší způsob, jak obejít geografická omezení, je skrýt své geografické umístění na webu. Toho lze dosáhnout maskováním vaší IP adresy (což můžete udělat s proxy, VPN nebo Tor) nebo DNS adresy (dosažitelné pomocí služby Smart DNS). V ideálním případě byste měli vybrat poskytovatele, který nabízí přístup k nejefektivnějším službám (proxy, VPN, inteligentní DNS) na jednom místě.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map