Co je VPN server a jak funguje VPN server? |


A v případě, že jste také přemýšleli o tom, co VPN je, nebo jen chtěli rychlé opakovací řízení, dostali jsme vás na krátkou a jednoduchou definici.

Co je to VPN?

VPN (Virtual Private Network) je služba, kterou můžete použít při připojení k Internetu. Zajišťuje váš online provoz a data, takže si můžete užívat soukromého prohlížení a neomezeného přístupu k veškerému online obsahu, který chcete.

Proč je VPN server důležitý??

Normálně, když se chcete připojit k webové stránce na internetu, veškerý váš odchozí a příchozí provoz a data projdou vaším poskytovatelem služeb Internetu.

Protože jsou všechny vaše informace v jednoduchém, čitelném formátu, váš poskytovatel internetových služeb (a kdokoli jiný v tomto ohledu – hackeri, sledovací agentury nebo inzerenti) mohou vidět, co děláte na internetu.

Nechráněné připojení k internetu

A co víc, protože vaše skutečná IP adresa a geografické umístění jsou vystaveny webu, může téměř kdokoli použít tyto informace k nalezení různých věcí o vás – jako je například země a město, ve kterém žijete a kdo je váš poskytovatel internetových služeb.

V podstatě bez VPN serveru jste jako webová kachna na webu – jste vystaveni vážnému narušení soukromí spolu s riziky krádeží dat a identity.

Co je to VPN server?

Server VPN je fyzický nebo virtuální server, který je nakonfigurován k hostování a poskytování služeb VPN uživatelům po celém světě. Server je kombinací hardwaru VPN a softwaru VPN, které umožňují klientům VPN připojení k zabezpečené soukromé síti. Na rozdíl od většiny serverů má server VPN obvykle více logických a fyzických komunikačních portů.

Jak funguje VPN server?

Celý proces začíná spuštěním klienta VPN. Připojí vás k serveru VPN a začne do něj odesílat provoz prostřednictvím vašeho poskytovatele internetových služeb. Tentokrát jsou však všechna vaše data šifrována pomocí protokolů VPN, se kterými je server nakonfigurován, což znamená, že váš poskytovatel internetových služeb (nebo kdokoli jiný) je nemůže sledovat..

Jakmile server VPN obdrží všechny zašifrované informace, pokusí se je dešifrovat a předat je na určený webový server. Poté VPN server zašifruje data, která obdrží z uvedeného webového serveru, a pošle je vám prostřednictvím vašeho poskytovatele internetových služeb. Jakmile tato data obdržíte do svého zařízení, klient VPN je pro vás dešifruje.

Chcete-li získat lepší představu o tom, jak to funguje, představte si, že mezi klientem VPN a serverem VPN je vytvořen „tunel“. Všechna data procházející tímto tunelem jsou šifrována, a – proto – nečitelná pro kohokoli, kdo je mimo tunel.

Jak funguje schéma VPN

Další věc, kterou pro vás VPN server udělá, je skrytí vaší IP adresy a její nahrazení vlastní adresou. Server to dělá, aby vám pomohl skrýt vaše geo-umístění na internetu, což vám umožní užít si ještě více soukromí a obejít nepříjemné geo-omezení a firewally současně.

Co je to serverový software VPN??

Serverový software VPN umožňuje serveru nabízet uživatelům služby VPN. Je to software vyvinutý pomocí protokolu VPN devs a je nainstalován na serveru. Kromě spravování komunikace mezi klientem a serverem a síťových a hardwarových komponent, software serveru VPN konfiguruje servery se zvýšeným zabezpečením, které jim umožňuje šifrovat a dešifrovat požadavky na připojení a příchozí informace.

Serverový software VPN také používá protokoly VPN k šifrování uživatelských dat a provozu. Obecně se používá více než jeden protokol VPN, který uživatelům nabízí větší kontrolu nad jejich připojeními. Jedná se o nejčastěji používané protokoly VPN:

 • OpenVPN
 • SSTP
 • PPTP
 • L2TP / IPSec
 • IKEv2
 • SoftEther

Jak VPN server vylepšuje vaše online zážitky?

Nejprve server VPN šifruje všechna data a přenosy, které směřují k vašemu zařízení, a v zásadě zajišťuje, že:

 • Váš poskytovatel internetových služeb nemůže vidět, co děláte online, což znamená, že nemají šanci, aby omezili šířku pásma nebo sdíleli vaše údaje s úřady nebo inzerenty..
 • Nebudete obětí hromadného online sledování, protože vaše soukromí bude ohroženo jako NSA nebo CIA.
 • Vaše soukromé údaje nehrozí, že se dostanou do nesprávných rukou. Počítačoví zločinci v zásadě nebudou moci využívat slabých stránek sítě (ano, dokonce i v nezabezpečených sítích WiFi), aby ukradli údaje o vaší kreditní kartě, informace o bankovním účtu a přihlašovací údaje..

Kromě toho server VPN skryje vaši skutečnou adresu IP a zajistí, aby ji žádná agentura pro dohled, hacker, inzerent nebo web nemohla vidět a aby zjistila informace s ní spojené (jako je vaše země, město nebo dokonce poskytovatel internetových služeb).

Navíc skrytí vaší IP adresy znamená, že můžete obejít nepříjemná geografická omezení, která vám mohou zabránit v prohlížení požadovaného obsahu online. Totéž platí i pro omezení brány firewall v práci nebo ve škole.

Hledáte skvělý VPN server?

Zde v CactusVPN jsme vás připravili – nabízíme špičkovou službu VPN, která vám nabízí přístup k 28+ vysokorychlostním serverům z celého světa, které mají neomezenou šířku pásma a zdvojnásobují se také jako proxy servery. Navíc 8 našich serverů nabízí podporu P2P.

Naše servery jsou navíc vybaveny 6 protokoly VPN (včetně vysoce zabezpečeného protokolu OpenVPN) a šifrováním AES. Kromě toho naše servery používají také sdílenou technologii IP, takže vaše online aktivity nelze propojit s vámi ani s vašimi zařízeními.

Kromě toho nabízí naše služba další doplňky, jako je Killswitch, aplikace kompatibilní pro různé platformy, až 5 současných připojení současně a služba Smart DNS, která vám pomůže odblokovat více než 300 webových stránek po celém světě (včetně Netflix USA).

Aplikace CactusVPN

Pocit nerozhodnutých?

Žádný problém – rozumíme. Proto vám doporučujeme, abyste si nejprve vyzkoušeli bezplatnou 24hodinovou zkušební verzi, abyste zjistili, zda CactusVPN dokáže splnit všechny vaše potřeby..

A to není jediná ochranná síť, kterou nabízíme. Ve skutečnosti, jakmile se přihlásíte k odběru našich služeb, budete stále kryti 30denní zárukou vrácení peněz.

Závěr

Připojení k internetu bez VPN serveru může být docela riskantní – vaše IP adresa je odkrytá (což znamená, že je vystavena řada osobních informací), váš ISP může vidět vše, co děláte online (a tak mohou ostatní lidé – jako hackeri a sledovací agentury) ) a možná nebudete mít přístup k veškerému požadovanému obsahu (protože platformy využívající geobloky vědí, jaká je vaše IP adresa).

Co je to server VPN? Je to buď fyzický server, nebo VPS (Virtual Private Server), prostřednictvím kterého vám poskytovatel VPN nabízí přístup k jejich službám VPN. Veškerá data vyměňovaná mezi vámi a serverem jsou šifrována, takže je nikdo nemůže sledovat a server také skryje vaši skutečnou IP adresu.

Celkově je připojení k webu přes VPN server mnohem bezpečnější a soukromé.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map