Funkce VPN Kill Switch (Váš komplexní průvodce)


Co je přepínač zabíjení VPN?

Přepínač zabití je funkce, kterou někteří poskytovatelé VPN nabízejí a která automaticky zastaví veškerý internetový provoz, pokud ztratíte připojení k serveru VPN. Tímto způsobem Kill Switch zajistí, že vaše soukromá data a skutečná IP adresa nebudou nikdy vystaveny, když jste na webu.

Proč dochází k odpojení VPN?

Většina serverů VPN je obecně spolehlivá – zejména servery patřící slušným poskytovatelům placených VPN. I přesto však vždy existuje riziko (i když velmi malé), že problémy s připojením mohou nastat z následujících důvodů:

 • Připojení k serveru VPN bylo ztraceno, protože v klientovi VPN došlo k chybám, které způsobují jeho náhle selhání, váš poskytovatel připojení ruší připojení, server VPN přestal fungovat nebo síťový port, který používáte, má problémy..
 • Máte nízký signál WiFi, což může vést k nadměrným ztrátám dat. To zase zvyšuje pravděpodobnost, že vaše připojení k VPN přestane fungovat. K tomu může také přispět nadměrné používání sítě WiFi (například pokud jste na WiFi síti na letišti).
 • Váš antivirový program / program proti malwaru a / nebo brána firewall zasahují do vašeho připojení VPN, protože není přidán jako výjimka, což způsobí jeho výpadek.
 • Spustíte VPN prostřednictvím výchozího protokolu UDP namísto protokolu TCP, což může zřejmě někdy způsobit nestabilní připojení.

Jaké typy přepínačů VPN Kill existují?

Jako uživatel VPN budete obvykle moci používat dva typy zabíječů:

1. Spínače zabíjení na úrovni systému

Tento typ přepínače VPN Kill Switch zcela vypne veškerou síťovou aktivitu, dokud se připojení VPN úspěšně neobnoví nebo dokud resetujete síťový adaptér. Normálně lze tento typ spínače zabití zapnout nebo vypnout.

2. Spínače zabíjení na úrovni aplikace

Přepínač zabíjení na úrovni aplikace umožňuje zvolit, které aplikace a webové aplikace, kterým chcete zabránit v přístupu na internet (například e-mailové aplikace nebo torrent klienty). Někteří poskytovatelé VPN mohou tyto typy přepínačů zabíjení označovat jako zabijáky aplikací.

Zabiják aplikací CactusVPN

Mějte na paměti, že použití přepínače zabíjení na úrovni aplikace může zabránit aktualizaci softwaru na novější verze. V zájmu vaší bezpečnosti a soukromí byste se měli ujistit, že vaše antivirové programy / programy proti malwaru nebrání tomu, aby zůstaly aktuální.

Jak funguje přepínač zabíjení VPN??

Při přemýšlení o tom, jak funguje VPN Kill Switch, byste měli mít vždy na paměti základní funkčnost firewallu – skutečnost, že může blokovat neoprávněná připojení a zároveň poskytovat podporu pro výjimky.

Přepínač zabití využívá funkce založené na pravidlech brány firewall a směruje veškerý síťový provoz prostřednictvím šifrovaného tunelu vytvořeného sítí VPN. Poté Kill Switch bude neustále sledovat vaše VPN připojení. Pokud si všimne náhlé změny stavu připojení VPN nebo adresy IP, přepínač zabití zablokuje všechna připojení, aby se zajistilo, že prostřednictvím vaší adresy IP přiřazené poskytovatelem Internetu nebude probíhat žádný online provoz..

Normální přístup k internetu bude obnoven po obnovení připojení VPN nebo po ukončení aplikace VPN.

Kdy přesně se aktivuje přepínač zabíjení VPN?

Již jsme se zmínili, že přepínač zabíjení VPN se spustí, pokud zjistí, že vaše připojení VPN skončilo, ale zde je několik konkrétních příkladů, kdy se může něco podobného stát:

 • Pokud jste odpojeni od serveru VPN, protože má problémy s připojením.
 • Pokud dochází k nespolehlivým síťovým připojením (například pokud používáte veřejné Wi-Fi), může to vést ke ztrátě připojení k serveru VPN.
 • Když se rozhodnete přepnout servery VPN, bude možná aktivace přepínače VPN Kill.

Automaticky se aktivují funkce přepínače VPN Kill Switch?

Ne vždy. Někteří poskytovatelé VPN mohou nabízet klienty VPN, kteří mají předem aktivované přepínače zabíjení, většinu času je však musíte ručně zapnout. To lze obvykle provést zapnutím funkce VPN Kill Switch v VPN klientovi.

Spínač zabití byl aktivován

Například v aplikaci CactusVPN stačí přejít na „Nastavení“ a zapnout možnost „Zastavit internetový provoz, pokud je připojení VPN přerušeno“..

Kdo nejvíce využívá přepínač zabíjení VPN?

Přepínač zabíjení VPN by se opravdu hodil pro každého, kdo si pravidelně stahuje torrenty, a žije v zemi, kde je sdílení souborů může způsobovat legální potíže. Nyní nepodporujeme nezákonné porušování autorských práv nebo něco podobného, ​​ale víme, že někteří lidé mohou získat přístup k souborům a zábavě, které potřebují, pomocí torrentů..

V zásadě může přepínač zabíjení VPN zlepšit vaše šance, že nebudete dostávat oznámení podle zákona DMCA, riskujete právní pokuty nebo necháte svého poskytovatele služeb Internetu ukončit vaše předplatné, protože pokud dojde k výpadku vašeho připojení VPN, došlo k torrentování..

Kromě toho by přepínač zabíjení VPN byl velmi užitečný, pokud jste někoho, kdo se velmi zajímá o jejich soukromí online. Ať už proto, že děláte analýzu vašich obchodních konkurentů, chcete zajistit, aby váš poskytovatel internetových služeb nemohl vidět, co hledáte, nebo jste informátorem nebo novinářem s přístupem k citlivým informacím, Kill Switch vám pomůže zajistit vaše soukromí není nikdy ohroženo kvůli problému s připojením.

Existují nějaké alternativy zabíjení VPN?

Ano, existují programy třetích stran, které můžete použít ke sledování připojení VPN. Většina z nich vám však umožní vybrat pouze aplikace, které chcete vypnout nebo jim zabránit v přístupu na web, když dojde k výpadku připojení VPN..

VPN Watcher je dobrým příkladem, stejně jako VPNNetMon.

Pokud jste uživatelem systému Windows, můžete použít vestavěný Plánovač úloh. Jednoduše vytvořte úkol, který po ukončení vašeho připojení VPN automaticky uzavře požadovanou aplikaci (jako je váš torrent klient).

Celkově vzato, raději byste měli používat pouze VPN s funkcemi Kill Switch. Je to mnohem pohodlnější, opravdu nemusíte všechno nastavovat a vše, co potřebujete, máte v jednom jednoduchém klientovi. Některé nástroje pro monitorování připojení VPN třetích stran navíc přicházejí s dodatečnými náklady, takže použití VPN s přepínačem zabití je nákladově efektivnější.

Jak otestovat funkce přepínače VPN zabíjení

Nejjednodušší způsob, jak otestovat, zda funguje přepínač zabití VPN, je provést tyto kroky:

 1. Spusťte VPN a připojte se k serveru.
 2. Přejděte na web nebo spusťte torrent klienta.
 3. Odpojte se od serveru VPN, ale nezavírejte klienta VPN.
 4. Pokud se vaše připojení k internetu a torrent provoz zastaví, Kill Switch funguje dobře.

Chcete-li podrobnější metodu testování přepínače zabíjení VPN, postupujte takto:

 1. Vyberte web, ke kterému se chcete připojit, a poznamenejte si jeho IP adresu. Chcete-li najít adresu IP webových stránek, stačí otevřít příkazový řádek (nebo jeho alternativu v různých operačních systémech) a zadejte „ping websitename.com“.
 2. Stáhněte a nainstalujte Wireshark.
 3. Spusťte Wireshark.
 4. Spusťte VPN a připojte se k webu, jehož IP adresu znáte.
 5. Když jste připojeni k uvedenému webu, ukončete připojení VPN.
 6. Vaše relace / karta prohlížeče / okno by nyní měla být také ukončena.
 7. Zkontrolujte, zda po ukončení relace VPN byla navázána spojení s IP adresou webu, na webu Wireshark.
 8. Pokud nevidíte žádné problematické připojení, znamená to, že přepínač zabití VPN funguje tak, jak má.

Hledáte VPN s funkcemi zabíjení?

CactusVPN vás nechal pokrýt. Nejen, že nabízíme spolehlivý a velmi snadno použitelný přepínač zabíjení, ale také poskytujeme vestavěný zabiják aplikací v naší aplikaci VPN. Vše, co musíte udělat, je přidat aplikaci, kterou chcete vypnout, když bude vaše připojení VPN ukončeno, do seznamu a je dobré jít.

Je tedy velmi snadné zajistit, aby vaše soukromí nebylo nikdy vystaveno, když jste na internetu pomocí CactusVPN.

Zabezpečte své soukromí pomocí špičkové služby VPN

S naší službou si vždy užijete bezpečný online zážitek. Používáme pouze silné šifrovací algoritmy (jako AES), neukládáme žádné protokoly a necháme si vybrat mezi až 6 VPN protokoly (včetně velmi zabezpečených protokolů OpenVPN a SoftEther).

Navíc poskytujeme 28+ vysokorychlostních a stabilních serverů po celém světě. Přicházejí také s neomezenou šířkou pásma, takže si můžete být jisti, že si užijete hladký online zážitek.

Vyzkoušejte zdarma naši službu

Není třeba se zavázat z get-go. Než si vyberete plán předplatného, ​​můžete ve skutečnosti otestovat naši službu VPN zdarma po dobu 24 hodin – spoustu času, abyste zjistili, zda náš přepínač zabití splňuje všechny vaše potřeby..

Navíc, jakmile se stanete uživatelem CactusVPN, budete stále moci využít naši 30denní záruku vrácení peněz, pokud služba nebude fungovat tak, jak je pro vás inzerováno.

Závěr

Přepínač zabití VPN je funkce, kterou poskytovatelé VPN nabízejí k dalšímu zabezpečení soukromí svých uživatelů online. Přepínač zabíjení v podstatě vypne veškerý internetový provoz, pokud zjistí, že vaše připojení VPN skončilo. Kill Switch může také přijít ve tvaru App.Killer, který vám umožní vybrat, které aplikace mají být ukončeny při odpojení vašeho VPN připojení.

Přepínač zabití VPN je velmi užitečný pro lidi, kteří se chtějí ujistit, že jejich soukromí na internetu je 110% zabezpečeno, a pro online uživatele, kteří pravidelně stahují torrenty..

I když existují alternativy zabíjení přepínačů (například nástroje pro monitorování připojení VPN), raději si vyberete VPN s funkcemi zabíjení přepínačů jednoduše proto, že je to mnohem pohodlnější.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me