Proč lidé používají služby VPN? |


1. Chrání vaši svobodu projevu a soukromí

Zatímco svoboda projevu a projevu je považována za poněkud univerzální právo, realita je úplně jiná. Lidé v zemích Blízkého východu se často musí spoléhat na autocenzuru, aby neskončili v právních potížích. Někdy mohou být důsledky přímo hrozivé – například bloger ze Saúdské Arábie skončil veřejným bičováním pro svůj blog!

Navíc lidé v zemích s represivními vládami nejsou jediní, kteří mají omezená práva na svobodu projevu. Dokonce i uživatelé internetu ve „svobodném“ světě se musí vypořádat se zákony nenávistné řeči, které diktují to, co někdo může nebo nemůže říci online..

A abychom to vyjasnili – chápeme, že takové zákony nemají za cíl úmyslně snižovat svobodu slova, ale pomáhat lidem cítit se online bezpečněji. Jejich vágnost však často umožňuje vládám je zneužívat, jak uzná za vhodné, a omezit svobodu projevu na internetu.

Kromě svobody projevu si možná budete chtít užít více soukromí, než může nabídnout režim inkognito / soukromí v prohlížeči – abyste se ujistili, že vaši poskytovatelé služeb, společnosti zabývající se těžbou dat nebo sledovací agentury nemohou sledovat vaše aktivity.

VPN k tomu pomáhá tím, že šifruje vaše osobní data a online provoz, takže je prakticky nerozluštitelný pro každého, kdo se snaží slíbit na vaše online zvyky. Nikdo tedy nemůže propojit to, co říkáte nebo děláte na internetu, se skutečným geografickým umístěním a online identitou.

2. Pomáhá vám přistupovat k omezenému obsahu

Internet je plný úžasných hudebních a video platforem jako Netflix, BBC iPlayer, Hulu a Pandora. Je to jen škoda, že ne všichni uživatelé online si mohou užívat vše, co tyto weby nabízejí. Proč? Protože mnoho platforem vynucuje geografická omezení, která uživatelům internetu brání sledovat / poslouchat různý obsah, pokud nejsou z „správného“ geografického umístění..

Pokud například nejste z USA, nebudete si moci užívat knihovnu Netflix v USA nebo Pandora Radio. Když se připojíte k platformám, budou webové stránky vědět, jaká je vaše skutečná IP adresa (a následně – jaká je vaše geografická poloha), a zablokovat přístup k jejich obsahu nebo přesměrovat vás na jiné stránky..

“Ale proč bych měl používat VPN, když už mám přístup k obsahu, který chci?”

Geografické bloky vás také mohou ovlivnit, pokud jste odběratelem, který normálně má přístup k tomuto obsahu, ale na chvíli jste mimo zemi. Můžete být například přihlášeni k odběru Hulu, ale nebudete moci sledovat vaše oblíbené pořady nebo filmy, pokud jste mimo USA (ať už pracujete v zahraničí, expat, v armádě nebo jen na dovolené) ).

proč používat vpn

Naštěstí může VPN tento problém vyřešit skrytím vaší IP adresy a jeho nahrazením adresou VPN serveru v zemi, kde je k dispozici geoblokovaný obsah. Chcete-li tedy přistoupit k Hulu, stačí se připojit k americkému VPN serveru.

A geo-omezení nejsou jediná věc, která stojí mezi vámi a online obsahem. Síťová omezení v práci nebo ve škole vám mohou bránit v poslechu oblíbené hudby a představení ve vašem volném čase – to vše proto, že správce sítě musí dodržovat některá přísná a nepříjemná pravidla.

No, žádný problém – protože VPN skrývá vaši IP adresu, umožňuje vám snadno obejít brány firewall, umožnit vám poslouchat své oblíbené melodie při práci, nebo dohnat nejnovější sérii Netflix během vaší polední přestávky.

3. VPN zajišťuje vaše online připojení

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky se v dnešní době stávají vážnou hrozbou, je třeba, abyste při každém používání Internetu přijali zvláštní bezpečnostní opatření, zejména pokud se připojujete k nezabezpečeným sítím WiFi. Nezajištěné sítě jsou tak pohodlné, jak by mohly být, když potřebujete přístup na web na cestách, protože jsou velmi nebezpeční, protože hackeři mohou snadno odposlouchávat vaše připojení a ukrást citlivá data, jako jsou vaše:

 • detaily bankovního účtu
 • Přihlašovací údaje
 • Informace o kreditní kartě

A nespadejte do pasti víry, že zabezpečené sítě a vaše domácí síť jsou 100% bezpečné. Díky zranitelnosti KRACK Attack, která byla nalezena v roce 2017, mohou počítačoví zločinci hacknout i zařízení podporující WPA2. Dokud nedojde k WPA3, neměli byste mít při přístupu na web žádné šance a používat pouze VPN – šifruje všechna vaše data a online provoz a chrání soukromé informace před hackery.

4. VPN vám pomůže vyhnout se hromadnému online dohledu

S tím, jak se internet stále více rozvíjel, vlády nezůstaly nečinné. Četné vládní dozorové agentury začaly vytvářet sledovací programy, které využívají informací dostupných na webu ke sledování uživatelů internetu po celém světě.

Program PRISM NSA je v současnosti jedním z nejznámějších programů hromadného sledování. Je skutečně schopen shromažďovat informace o spotřebitelích ISP (a dalších korporacích) uvnitř i vně USA.

A jak jsme právě řekli, PRISM není jediný program hromadného sledování, který si musíte dělat starosti, když jste na internetu. Na celém světě existuje spousta dalších programů, které ohrožují vaše soukromí.

Docela strašidelné, správně?

Není třeba se obávat – s sítí VPN můžete zabránit tomu, aby Big Brother udržoval karty o tom, co děláte na internetu. Služba plně šifruje vaše připojení a ujistí se, že žádná vládní agentura nemůže shromažďovat citlivá data, kdykoli je monitorují.

5. Zabraňuje inzerentům, aby s vámi byli příliš „přátelští“

“Proč lidé používají služby VPN, pokud již mají věci jako Adblock?”

Jde o to, že blokátory reklam mohou zabránit tomu, aby se vám zobrazovaly reklamy, ale opravdu nebudou dělat nic pro ochranu vašeho soukromí před inzerenty. Pokud používáte blokování reklam, mohou stále shromažďovat data o vašich online zvyklostech.

Ve skutečnosti v zemích, jako jsou USA, mohou inzerenti třetích stran dokonce nakupovat informace o vašich internetových preferencích od vašeho poskytovatele internetových služeb. Dá se říci, že takové věci se pravděpodobně odehrávají i v jiných zemích, pouze při poklesu – nemluvě o tom, že inzerenti mohou získat informace o vašich online návycích i z jiných webových stránek..

proč bych měl používat vpn

Naštěstí může VPN změnit věci tím, že chrání vaše soukromí online a šifruje váš internetový provoz, zajišťuje, že váš poskytovatel internetových služeb a inzerenti nemohou sledovat vše, co děláte online, a vydělávat na těchto informacích.

6. VPN vám pomůže bezpečně stahovat torrent

I když sdílení souborů může být velmi užitečné, může být také velmi nebezpečné – natolik, že byste mohli riskovat přijímání oznámení DMCA, nebo – ještě horší -, že budete muset zaplatit obrovské pokuty, skončit u soudu nebo dokonce uvěznit v závislosti na nařízení a zákony o autorských právech ve vaší zemi.

Naštěstí se pomocí VPN můžete připojit k serveru v zemi, kde torrenting není problém (jako je Rumunsko nebo Švýcarsko) a stahovat torrenty bez rizika.

“Ale proč používat VPN, když žiji v zemi, kde torrentování není tabu?”

Sítě VPN vám nepomáhají při řešení problémů se sdílením souborů. Protože skrývají vaši IP adresu, pomáhají také chránit vaše soukromí před rojem (celkový počet secích strojů / pijavic, kteří nahrávají / stahují torrent). Uvidíte, že uživatelé v roji mohou normálně vidět vaši IP adresu, a to jim může říci spoustu věcí o vás, jako například:

 • Z jaké jste země
 • Z jakého města jste
 • I kdo je váš ISP

Jo, a jako jasné zřeknutí se odpovědnosti – my zde na CactusVPN nepodporujeme ani neospravedlňujeme nezákonné pirátství a úmyslné porušení autorských práv. Jsme si však vědomi, že mnoho lidí může získat přístup k pracovním nebo školním souborům a zábavě pouze pomocí torrentů.

7. Umožňuje překonat vládní cenzuru

Kromě sledování toho, co lidé dělají na internetu, mnoho vlád také rád kontroluje, co lidé mohou vidět nebo dělat také na webu. V mnoha zemích po celém světě nemáte přístup k určitým webovým stránkám ani nepoužíváte různé online služby (například YouTube, Facebook nebo Gmail).

Zde je komplexní přehled práv na internet po celém světě, kde můžete jasně vidět, které země cenzurují části internetu.

Je snadné vidět, jak to může být vážným problémem nejen v případě, že žijete v zemi, kde vláda cenzuruje internet, ale také pokud navštívíte takové místo na dovolené nebo v práci.

Dobrou zprávou je, že VPN skryje vaši IP adresu a vaše online aktivity, což vám umožní účinně obejít všechny brány firewall vynucené vládou, na které narazíte.

8. Pomáhá vám vyzkoušet SEO strategie

To si mnoho lidí neuvědomuje, ale ve skutečnosti je pro vaše SEO strategie možné použít VPN. Vzhledem k tomu, že služba skrývá vaši skutečnou polohu a umožňuje vám to vypadat, jako byste byli z jiné země, můžete vidět místní výsledky SEO na jiných mezinárodních trzích.

Pokud například pocházíte z Itálie a chcete prodávat lidem v USA, můžete pomocí amerického VPN serveru zjistit, jaká klíčová slova američtí zákazníci hledají..

důvody použití vpn

Samozřejmě existuje spousta možností, ale to není jediný způsob, jak vám VPN může pomoci s vašimi SEO plány. Zde jsou další způsoby, jak využít výhody VPN pro SEO:

 • Můžete pracovat na dálku bez obav.
 • Můžete chránit své soukromí před svými konkurenty (například zajistit, aby si toho nevšimli, když navštívíte jejich web).
 • Můžete obejít nepříjemné vyhledávací dotazy Google reCAPTCHA.

Pokud se o tom chcete dozvědět více, podívejte se na náš komplexní článek na toto téma.

9. VPN vylepšuje vaše herní prostředí

Ano, slyšeli jste to správně – ve skutečnosti můžete použít VPN pro věci související s videohry. Zde je krátký seznam věcí, které můžete udělat s VPN:

 • Hrajte v libovolném regionu (i když je uzamčen)
 • Zahrajte si novější hry dříve
 • Obejít nepříjemné zákazy IP
 • Hrajte zakázané hry
 • Potenciálně zkrátit dobu zpoždění a ping
 • Chraňte se před útoky DDoS před bolestnými poraženými

A to vše je možné, protože VPN skrývá vaši online identitu a šifruje váš internetový provoz a osobní data. Pokud byste se chtěli dozvědět více o používání VPN pro hraní her, neváhejte a prohlédněte si náš podrobný článek.

10. VPN vám může ušetřit peníze za letenky

Pokud jste o tom ještě nevěděli, letecké společnosti skutečně praktikují diskriminaci cen online – v zásadě zobrazují uživatelům internetu z jiné země různé ceny. To znamená, že pokud například pocházíte z USA, může se vám zobrazit dražší lístek než někdo z Indie. To však není všechno – může se vám zobrazit i dražší jízdenka, pokud vás webová stránka letecké společnosti identifikuje jako opakujícího se návštěvníka (na základě vaší IP adresy).

Tento problém můžete obejít pomocí VPN k maskování vaší IP adresy – ať už se zdá, že se připojujete z méně rozvinuté země, nebo skrýt skutečnost, že jste opakujícím se návštěvníkem. Pomůže to také smazání cookies na vašem zařízení.

Přesto musíme zmínit, že neposkytujeme žádné záruky. Podle našich vlastních zkušeností a našeho výzkumu je však možné za letu ušetřit mezi několika až stovkami dolarů za let.

Ve skutečnosti, když jsme psali tento článek (kde diskutujeme o tomto tématu hlouběji), provedli jsme rychlý test a zjistili jsme, že bychom mohli ušetřit až 450 USD za let United Airlines s rumunskou IP adresou.

11. Pomáhá vám v boji proti nekalým šířkám pásma

Nejste obeznámeni s konceptem omezení šířky pásma? V zásadě je to, když váš poskytovatel internetových služeb monitoruje využití vašich dat v průběhu měsíce a rozhodne se, že pro určitou online aktivitu (stahování souborů, streamování, online hraní atd.) Používáte „příliš mnoho“ dat. Chcete-li snížit vaše „rozsáhlé“ využití dat, snižují vaše online rychlosti.

Poskytovatelé internetových služeb to obvykle provádějí, aby snížili přetížení sítě. Je však také velmi pravděpodobné, že využívají omezení šířky pásma jako způsob, jak vás „přesvědčit“, aby si koupil dražší, větší datový tarif nebo dražší předplatné..

Jak s tím VPN pomáhá? Šifruje veškerý online provoz a zajišťuje, aby váš poskytovatel internetových služeb neviděl, co děláte online. V důsledku toho nemohou omezit vaši šířku pásma.

12. VPN může pomoci s prací

Přirozeně nemůžete opravdu použít VPN pro každý aspekt související s prací. Lze jej však použít ke zlepšení kvality života v práci. Například, pokud musíte provést mnoho průzkumů trhu (zejména v USA), VPN vám pomůže odblokovat weby s omezeným přístupem. To může být užitečné zejména v případě, že pracujete s klientem, jehož web je blokován mimo zemi.

Již jsme se zabývali tím, jak VPN pomáhá se strategiemi SEO, ale tady je další způsob, jak vám VPN pomůže v práci – zajištěním vašich konferencí VoIP. A co víc, kromě zabezpečení vašich hovorů vám VPN může také pomoci získat lepší ceny hovorů pomocí služeb, jako je Skype. Pokud se chcete dozvědět více o VPN a VoIP hovorech, podívejte se na tento článek.

proč používáme vpn

VPN může také zabezpečit pracovní data, když k nim mají zaměstnanci přístup mimo kancelář v nezabezpečených WiFi sítích. Přesto stojí za zmínku, že tato metoda je vhodnější pro malé a střední podniky, protože velké společnosti obvykle mají pro tuto společnost vlastní firemní firemní VPN.

CactusVPN – nejlepší způsob, jak si užít všechna využití služeb VPN

Bez ohledu na to, který z důvodů uvedených v tomto článku vás motivuje k používání služby VPN, máme záda. CactusVPN nabízí špičkové šifrování AES, které plně zajišťuje vaše data a provoz, neomezenou šířku pásma a vysokorychlostní servery.

Z našich 28+ serverů 9 z nich nabízí podporu P2P a naše služba obsahuje také Killswitch, který zajišťuje, že jste vždy chráněni – i když vaše připojení klesne. Nabízíme také uživatelsky přívětivé aplikace, které fungují na více zařízeních a snadno se instalují, a inteligentní DNS, které odblokuje více než 300 webů s omezeným přístupem.

Cítím se trochu nerozhodně?

Žádný problém – ve skutečnosti nabízíme bezplatnou 24hodinovou zkušební dobu pro naši službu VPN (není nutná kreditní karta), takže máte spoustu času, abyste zjistili, zda skutečně splňuje všechny vaše potřeby. Navíc, jakmile se stanete uživatelem CactusVPN, budete na ně stále poskytována naše 30denní záruka vrácení peněz.

Proč lidé používají služby VPN? Chcete-li zažít internet tak, jak to mělo být užíváno

Proč tedy využíváme služby VPN? Jednoduše řečeno – abychom si mohli užívat internetového dohledu, cenzury, hackerů a bez omezení. Tato služba skryje IP adresu uživatele a šifruje jeho online připojení, což ztěžuje každému zjistit jeho skutečnou online identitu.

Celkově vzato většina lidí používá VPN k:

 • Vynechejte geobloky, otravné brány firewall a vládní cenzuru
 • Chraňte svá data před hromadným sledováním, inzerenty a hackery
 • Zajistěte si svobodu projevu online
 • Získejte levnější lety
 • Užijte si lepší pracovní zážitek
 • Zlepšit jejich SEO strategie
 • Vyvarujte se omezování šířky pásma

Samozřejmě bychom byli rádi, když se dozvíte, proč si myslíte, že lidé používají VPN, a to, co také osobně rádi využíváte služeb VPN..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map