Tipy, jak bezpečně používat veřejný počítač Služba VPN


Přečtěte si tyto tipy o bezpečném prohlížení a o tom, jak uchovat své pracovní, osobní nebo finanční informace soukromé.

Jak bezpečný je veřejný počítač?

Většinou nemáte žádné předchozí informace o bezpečnostních aspektech počítače, který dočasně používáte, o tom, jak bezpečné je připojení a zda jsou zaznamenávány vaše online akce..

Použití veřejného zařízení může být pro vaše bezpečné procházení nebo citlivé soukromé informace, jako je zabezpečení dat, zabezpečení heslem nebo bankovní údaje, velmi riskantní. Pokud nepřijímáte některá základní opatření týkající se bezpečnosti počítače, mohou být v sázce vaše soukromá data.

Jaká rizika z používání veřejných počítačů existují??

Při používání veřejného počítače uvádíme některá z nejčastějších rizik:

  1. Někdo získává přístup k vaší činnosti na internetu, zejména pokud používáte veřejné WiFi
  2. Lidé mohou být nerozhodní a dívat se na svůj monitor
  3. Malware a spyware na veřejných počítačích
  4. Přístup k vaší historii prohlížení
  5. Krádež důležitých osobních údajů
  6. Krádež hesel a přihlašovacích údajů

Existují však způsoby, jak můžete pokrýt své online stopy, pokud se ocitnete v situaci, kdy používáte veřejný počítač. Pamatujte si, že bezpečnost je první.

Jak bezpečně používat veřejný počítač?

Nezapomeňte, že není nic, co byste mohli udělat, aby byl veřejný počítač zcela bezpečný. Existují však způsoby, jak můžete výrazně snížit rizika používání veřejných počítačů.

Zde je několik veřejných tipů na bezpečnost počítače, které musíte dodržovat.

Odstraňte historii procházení

Po dokončení procházení vždy smažte soubory cookie, data formulářů, historii procházení, dočasné soubory nebo uložená hesla..

Neukládejte žádná hesla

Ukládání hesel jsme již dříve uvedli jako mimořádně nebezpečné, a to by mělo být zřejmé při používání veřejného počítače. Před přihlášením se ujistěte, že možnost „uložit heslo“ není ve výchozím nastavení zapnutá. Dávejte si pozor na „Keyloggery“, protože tato malá zařízení mohou zaznamenávat každý klíč, který stisknete na klávesnici, a mohou zachytit vše z hesel, osobních zpráv, údajů o kreditní kartě a téměř všeho, co píšete. Než začnete používat veřejný počítač, měli byste se vždy ujistit, že nebyla připojena žádná zařízení pro vytváření keyloggerů.

Nepoužívejte kreditní a bankovní údaje

Vždy se vyvarujte akcí, které by mohly odhalit hodnotná hesla účtu nebo osobní údaje, jako jsou čísla kreditních karet a podrobnosti o finančních transakcích. Takové akce mohou být velmi škodlivé, protože informace mohou být odcizeny a použity.

Neukládejte soubory

Některé soubory, které byste normálně uložili na místě, mohou obsahovat soukromé nebo citlivé informace, například důležitou e-mailovou přílohu. Nejlepší způsob, jak chránit svá data, je použití jednotky Flash, na kterou můžete v případě potřeby ukládat soubory.

Nezapomeňte také odstranit dočasné soubory spojené s používáním jiných programů než webových prohlížečů. Tyto soubory se obvykle mají automaticky smazat při zavření programu nebo během restartu, ale není tomu tak vždy.

Restartujte

Po použití veřejného počítače je restartování posledním krokem, který musíte provést, abyste smazali své stopy. Tím se vymaže stránkovací soubor a také se vymaže vše z fyzické paměti (RAM).

Dejte si pozor na snoops

Protože se ocitnete na veřejném místě, měli byste si být vždy vědomi cizinců kolem vás. Nikdy nevíš, kdo slíbil za rameno. Nezapomeňte také na bezpečnostní kamery nainstalované na většině veřejných místech, protože mohou zaznamenat každý váš pohyb, včetně psaní hesla a zobrazení obrazovky.

Potřebujete spolehlivou službu VPN?

Poskytli jsme vám krytí – CactusVPN nabízí špičkovou VPN, která zahrnuje šifrování na vojenské úrovni, nepřetržitou podporu, Kill Switch, 28+ vysokorychlostních serverů s neomezenou šířkou pásma a až šest protokolů VPN, ze kterých si můžete vybrat. Navíc vaše data nezaznamenáváme a naše služba funguje na několika platformách.

A pokud budete chtít vyzkoušet jiné způsoby odblokování webových stránek, nabízíme také službu Smart DNS, která vám odemkne více než 300 webů. To a všechny naše servery VPN se zdvojnásobují jako servery proxy.

A jakmile se stanete uživatelem CactusVPN, budeme mít stále záda s 30denní zárukou vrácení peněz.

Sečteno a podtrženo

V současné době se jen zřídka ocitneme v situaci, kdy musíme používat veřejné počítače, protože každý má po ruce alespoň jedno osobní zařízení. Ve výjimečných případech, kdy neexistuje žádná jiná možnost, však musíte přijmout veškerá možná bezpečnostní opatření, abyste své osobní údaje uchovali v bezpečí. Pokud opravdu potřebujete použít svá hesla nebo stahovat soubory, měli byste se určitě řídit výše uvedenými tipy. A nezapomeňte změnit hesla. Bezpečné prohlížení!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me