Zdvojnásobte VPN a jak nastavit řetězec VPN


Co je dvojité připojení VPN?

Přestože název může znamenat, že používáte 2 sítě VPN současně, obvykle tomu tak není – pokud nenastavíte dvojité připojení VPN se dvěma různými poskytovateli VPN. Normálně je dvojité připojení VPN, když používáte dva servery VPN současně.

Jak funguje dvojitá VPN?

V zásadě místo toho, aby byl váš provoz a online data zabezpečena jednou jedním serverem VPN, budou zabezpečeny dvakrát dvěma servery VPN.

Zdá se, že mnoho lidí si myslí, že dvojité připojení VPN znamená, že například místo šifrování AES-256 budou chráněni šifrováním AES-512. I když to není úplně správné, není to příliš daleko od pravdy.

Namísto zdvojnásobení stejné úrovně šifrování se k němu přidá další úroveň šifrování. Za normálních okolností by váš online provoz dosáhl webu po průchodu serverem VPN.

S dvojitým připojením VPN váš provoz prochází jedním serverem VPN a poté je přesměrován přes jiný server VPN a teprve poté se vaše požadavky na připojení dostanou na internet.

Chcete-li získat lepší představu o tom, jak funguje dvojitá VPN, uvádíme jednoduchý přehled procesu připojení:

Dvojitá VPN

Celkově je tedy váš online provoz šifrován, dešifrován, znovu zašifrován a dešifrován ještě jednou, než se dostane na celosvětový web. Poté prochází stejným procesem, než se požadovaná data dostanou do vašeho zařízení.

Při dvojitém připojení VPN se vaše skutečná adresa IP zamaskuje dvakrát namísto pouze jednou, protože se schovává za dvěma adresami serveru.

Můžete použít více sítí VPN současně?

Ano, ve skutečnosti nejste omezeni pouze na dvě současná připojení VPN. Můžete mít více připojení VPN současně. Když to však uděláte, nebude se to již nazývat dvojitým připojením VPN, ale zřetězením VPN, kaskádováním VPN nebo vícedílnou sítí VPN (protože provoz přeskakuje přes více serverů).

Řetězce VPN

Namísto toho, aby váš provoz procházel dvěma servery VPN, můžete jej například nechat projít třemi nebo čtyřmi servery. Každý server nabízí další vrstvu šifrování a do mixu přidává další IP adresu, což dále zajišťuje vaši online identitu.

Výhody dvojitého připojení VPN

Většina výhod, o kterých byste měli vědět, zahrnuje získání vyššího stupně zabezpečení Internetu a soukromí.

Celkově jsou zde uvedeny konkrétní výhody použití dvojitého připojení VPN:

  • Druhý server VPN, ke kterému se připojujete, nebude vědět, jaká je skutečná adresa IP, protože uvidí pouze adresu prvního serveru VPN.
  • Váš online provoz a data jsou šifrována dvakrát (nebo více, pokud nastavíte řetězec VPN s mnoha chmeli).
  • Spojení mezi servery lze provádět tak, aby se střídalo mezi TCP a UDP, což vám nabízí o něco lepší úroveň zabezpečení online.
  • Dvojité připojení VPN snižuje riziko, že budete vystaveni útoku korelace provozu (korelace mezi příchozím a odchozím přenosem na serveru VPN). Je však důležité zmínit, že k takovému útoku je jako uživatel VPN velmi nepravděpodobné. Přesto se jedná o výhoda dvojitého připojení VPN.

Pokud se rozhodnete navázat připojení VPN s více obchody, budete moci skrýt své digitální stopy za více geografickými polohami (protože používáte více než dva servery VPN).

Nevýhody dvojitého připojení VPN

“Co si musím dělat starosti, když používám dvojité připojení VPN nebo řetězec VPN?”

Ne moc, abych byl upřímný. Hlavním a jediným problémem při nastavování dvojitého připojení VPN nebo víceshopového řetězce VPN je snížení rychlosti připojení. Koneckonců mluvíme o tom, aby vaše připojení procházelo dva nebo více serverů VPN a více šifrovacích procesů současně. To si vybere svou daň na vaší rychlosti internetu.

Určité ztrátě rychlosti můžete zabránit pouze pomocí serverů VPN, které jsou geograficky blízko vás, ale procesy šifrování, dešifrování a opakovaného šifrování stále pravděpodobně zpomalí vaši online rychlost..

Nyní existuje spousta věcí, které ovlivňují to, jakou rychlost VPN získáte, takže pokud se o tom chcete dozvědět více, podívejte se na tohoto průvodce, který jsme k tomuto tématu napsali. Hlavní myšlenkou je ale to, že byste měli očekávat určitou ztrátu výkonu, pokud provozujete připojení VPN s dvojím nebo vícehopem.

Chcete-li získat představu o tom, o čem mluvíme, máte-li připojení 100 Mb / s, mohlo by připojení se čtyřmi směrovanými VPN snížit rychlost stahování na přibližně 25 Mb / s (za předpokladu, že máte stabilní připojení k internetu a zařízení, které není příliš zastaralé, samozřejmě).

Kromě toho je dvojité nebo řetězové připojení VPN obvykle dražší než běžné. Ať už mluvíme o poskytovateli VPN, který nabízí vestavěné dvojité nebo řetězové připojení VPN, nebo pouze používáte více serverů od různých poskytovatelů, nakonec vám zaplatíme více peněz.

Jak zřetězit VPN

Existuje mnoho způsobů, jak nastavit dvojité připojení VPN nebo řetězové připojení VPN. Podle našeho výzkumu jsou to nejlepší možnosti:

1. Doublehop VPNs

Doublehop VPN je obvykle funkce nabízená některými poskytovateli VPN. V zásadě, když se připojíte k určitému serveru VPN, vaše připojení je okamžitě spojeno s jiným serverem a až poté se vaše požadavky dostanou na web.

Příkladem například dvojitého připojení VPN by byl poskytovatel, který nabízí připojení Kanada-USA. Když se připojíte k kanadskému VPN serveru, váš provoz je pak odeslán přes americký server do Internetu.

Pamatujte, že připojení jsou obecně statická, což znamená, že si nemůžete vybrat, které servery VPN použijete při dvojím připojení VPN.

2. Samokonfigurovatelná připojení Multihop VPN

Tato připojení jsou v zásadě kaskádování VPN, ale poskytovatel VPN vám umožňuje jejich konfiguraci v rámci klienta VPN. V podstatě si můžete vybrat, které servery chcete být součástí kaskády VPN.

Celkový počet chmelů závisí na tom, co poskytovatel VPN nabízí, ale standardem jsou až čtyři chmele VPN serveru.

Nezapomeňte, že poskytovatelé VPN, kteří takové funkce nabízejí, mají obvykle dražší tarify.

3. Nastavení routeru + připojení klienta VPN

Jedním relativně snadným způsobem, jak nastavit dvojité připojení VPN, je nakonfigurovat službu VPN na směrovači a poté nainstalovat klienta VPN na jedno z vašich zařízení (například na váš mobilní telefon).

Řetězec Nastavení VPN routeru

Tímto způsobem budete při každém připojení k internetu doma pomocí uvedeného zařízení používat dvojité připojení VPN, protože váš provoz nejprve projde serverem VPN nakonfigurovaným ve vašem routeru a poté prostřednictvím druhého serveru VPN, ke kterému se připojíte prostřednictvím klient.

4. Rozšíření prohlížeče + připojení klienta VPN

Pokud poskytovatel VPN nabízí vedle klienta zabezpečený server proxy prohlížeče, můžete je oba spojit do jednoho připojení. Cílem je nejprve se připojit k serveru VPN prostřednictvím klienta a poté k jinému prostřednictvím rozšíření prohlížeče.

Mějte na paměti, že pokud tak učiníte, nebudete mít přesně dvojí připojení VPN, protože většina rozšíření VPN jsou servery proxy (které se liší od sítí VPN), což znamená, že místo toho získáváte připojení VPN + proxy. Přesto jsme se rozhodli tuto metodu přidat do seznamu, protože je to stále dobrý způsob, jak skrýt své geografické umístění za dvěma různými servery současně..

Pokud to plánujete, doporučujeme dodržovat oficiální rozšíření poskytovaná spolehlivými placenými poskytovateli VPN. I když existuje spousta bezplatných samostatných prohlížečů proxy online, není opravdu bezpečné je používat. Bylo dříve zjištěno, že tyto typy rozšíření fungují jako prodej šířky pásma uživatele nebo únik adres IP uživatelů.

5. Hostitelský stroj + virtuální stroj

Myšlenka je poměrně jednoduchá, ale nastavení všeho může být trochu složité, pokud neznáte koncept virtuálního počítače.

V zásadě používáte službu jako VirtualBox (zdarma) k instalaci virtuálního operačního systému do stávajícího operačního systému (jako je instalace virtuálního systému Windows XP do systému Windows 7).

Jakmile dokončíte proces instalace, nakonfigurujete klienta VPN ve virtuálním počítači. Dále nejprve spusťte VPN na hostitelském počítači (váš hlavní operační systém) a poté spusťte druhého klienta VPN ve virtuálním počítači.

Jedinou nevýhodou této metody je, že potřebujete relativně výkonný systém, který zvládne vícenásobné procesy šifrování a dešifrování VPN a samotný virtuální stroj..

Přirozeně můžete ve stávajícím virtuálním stroji nastavit další virtuální stroj, aby se současné dvojité připojení VPN stalo trojitým připojením VPN (a tak dále), ale tím by se na zdrojích systému zvýšilo mýtné..

6. Řetěz VPN s různými poskytovateli

V takovém případě byste nastavili řetězec VPN s více než jedním poskytovatelem VPN pomocí serveru VPN od každého z nich. Celkový počet poskytovatelů závisí na tom, zda chcete pouze dvojitou VPN nebo víceshopovou VPN s až čtyřmi nebo více chmeli.

Pokud jde o to, jak takto zřetězit VPN, můžete do značné míry využít kteroukoli z výše uvedených možností.

Například můžete ve svém routeru nastavit službu VPN od jednoho poskytovatele, nainstalovat klienta VPN od jiného poskytovatele do svého notebooku a poté spustit jiného klienta od jiného poskytovatele VPN ve virtuálním počítači v notebooku.

Tato metoda bude samozřejmě velmi nákladná, protože budete muset platit za samostatné předplatné.

K zabezpečení připojení potřebujete výkonnou síť VPN?

Pokud se chystáte nastavit řetězec VPN se servery od více poskytovatelů, CactusVPN vás pokryla vysokorychlostními celosvětovými servery, které všechny přicházejí s neomezenou šířkou pásma.

Každý jednotlivý server je zabezpečen špičkovým šifrováním AES, takže si můžete být jisti, že vaše připojení bude bezpečné a zdravé, když prochází našim serverem. Navíc si můžete také vybrat, který protokol VPN použít (nabízíme vysoce zabezpečené protokoly jako SoftEther a OpenVPN) a neukládáme žádné protokoly.

Kromě toho nabízíme uživatelsky přívětivé aplikace pro nejpopulárnější platformy.

Aplikace CactusVPN

Využijte naši bezplatnou zkušební verzi

Pokud se chcete ujistit, že naše služba splní všechny vaše potřeby dříve, než si vyberete plán předplatného, ​​můžete nejprve vyzkoušet naši službu VPN zdarma po dobu 24 hodin – není třeba žádné podrobnosti o kreditní kartě.

A to není vše – jakmile se stanete uživatelem CactusVPN, budeme mít stále záda s 30denní zárukou vrácení peněz, pokud služba nebude fungovat tak, jak byla inzerována.

Závěr

Dvojité připojení VPN je v zásadě, pokud používáte dva servery VPN současně. Vaše přenosy jsou šifrovány dvakrát a vaše geografické umístění je skryto za dvěma IP adresami. Možné jsou i více připojení k serveru VPN současně (například až tři, čtyři nebo více), a když to uděláte, nazývá se to kaskádování VPN, připojení multihop VPN nebo řetězec VPN.

Někteří poskytovatelé VPN nabízejí vestavěné funkce, které vám umožňují použít dvojité připojení VPN nebo nastavit řetězec VPN, ale něco podobného přichází s větší cenovkou. Takové připojení můžete také nakonfigurovat jinými způsoby – například pomocí serverů od více poskytovatelů VPN, pomocí virtuálních strojů nebo nastavením VPN na routeru a klienta VPN na zařízení.

Stojí za to dvojité připojení VPN nebo řetězec VPN? Dobře, nabízejí vyšší úroveň zabezpečení a soukromí online, ale mohou také negativně ovlivnit rychlost vašeho připojení a trochu je zpomalit. Celkově jsou tyto typy připojení VPN vhodnější pro lidi, kteří vyžadují hodně zabezpečení Internetu – například novináře a oznamovatele..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me