Moje testy prędkości VyprVPN

VyprVPN z siedzibą w Szwajcarii jest uznanym dostawcą VPN, który zawsze dużo inwestował w swoją technologię. Od zweryfikowanych zasad zerowego logowania i przyjaznego, bogatego w funkcje, wieloplatformowego klienta, po setki szybkich samo zarządzanych serwerów i wsparcie dla wielu popularnych usług przesyłania strumieniowego, VyprVPN zapewnia niemal każdy front.


Plusy
  • Zweryfikowano brak logowania dla pełnej prywatności
  • Doskonały wybór protokołów i ustawień szyfrowania
  • Setki serwerów o dużej różnorodności lokalizacji
  • Intuicyjny, łatwy w obsłudze wieloplatformowy klient
  • Odblokowuje Netflix, BBC iPlayer i inne
  • Umożliwia ruch P2P i torrent
  • Hostuje własne serwery (bez stron trzecich)
Cons
  • Nie ma sposobu, aby zapłacić anonimowo
  • Zaciemnianie VPN nie jest dostępne w abonamencie podstawowym

Test prędkości

Podobnie jak prawie wszyscy inni dostawcy, VyprVPN twierdzi, że jest najszybszą siecią VPN na świecie. Oczywiście może istnieć tylko jedna najszybsza usługa i niestety dla VyprVPN to nie ona. Przynajmniej według moich testów.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​brak bycia numerem jeden nie powoduje, że stajesz się zły. Tak jest w przypadku VyprVPN. Ich prędkości nie mogą dotknąć konkurentów takich jak PureVPN lub CyberGhost, ale dla większości użytkowników będą więcej niż wystarczające.

VyprVPN ma też coś dla nich, czego nie robi wielu innych dostawców, i to jest konsekwencja. Z kilkoma wyjątkami (które, biorąc pod uwagę znacznie większą odległość geograficzną od tych lokalizacji, nie były tak daleko), każdy serwer, z którym się łączyłem, zapewniał mi stabilne pobieranie 50+ Mbps i przesyłanie 40+ Mbps.

Dla mnie taka wydajność jest oznaką właściwego równoważenia obciążenia. Biorąc pod uwagę, że VyprVPN decyduje się na rozwój całej infrastruktury we własnym zakresie, nie jestem zaskoczony, że to widzę.

Pobieranie 50 Mb / s może nie być najszybsze, ale jest wystarczająco szybkie, aby przeglądać i przesyłać strumieniowo filmy w wysokiej rozdzielczości (gdzie potrzebne jest 5-8 Mb / s).

Nawet jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem torrentów (coś, na co pozwala VyprVPN) lub planujesz pobierać duże pliki, te prędkości będą Ci całkiem dobrze służyć. W rzeczywistości, w oparciu o średnie światowe, przeciętny użytkownik VPN nawet nie będzie w stanie osiągnąć 50 Mb / s, ponieważ ich własne połączenie internetowe pozwoli je najpierw wykorzystać.

Jeśli chodzi o własny Internet ograniczający prędkość VPN, pamiętaj, że celowo uruchamiam dość szybkie połączenie (znacznie szybsze niż to, co może zrobić każdy serwer VPN) celowo.

Ponieważ jesteśmy szybsi, możemy zobaczyć rzeczywistą maksymalną wydajność, jaką każdy dostawca może zaoferować zamiast ograniczenia prędkości własnego dostawcy usług internetowych, minus pewien procent, aby uwzględnić obciążenie związane z szyfrowaniem oraz dodatkową odległość, jaką moje dane muszą pokonać, aby dotrzeć do serwera.

A jeśli jesteś ciekawy, jak dobrze (lub nie) VyprVPN poradził sobie z innymi dostawcami, zajrzyj na moją listę najlepiej działających usług VPN.

Najlepszy serwer
Najlepsze wyniki testu prędkości serwera VPN VyprVPNZ VPN Najlepsze wyniki testu prędkości bazowej serwera VyprVPNBrak VPN
Stany Zjednoczone
VyprVPN Jednoczy wyniki testu prędkości serwera VPN dla stanówZ VPN VyprVPN jednoczy wyniki testu prędkości linii podstawowych stanówBrak VPN
Zjednoczone Królestwo
VyprVPN Wielka Brytania Wyniki testu prędkości serwera VPNZ VPN VyprVPN Zjednoczone Królestwo wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Kanada
Wyniki testu prędkości serwera VyprVPN Canada VPNZ VPN VyprVPN Kanada wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Australia
Wyniki testu prędkości serwera VyprVPN Australia VPNZ VPN VyprVPN Australia podstawowe wyniki testu prędkościBrak VPN
Holandia
Wyniki testu prędkości serwera VyprVPN Holandia HolandiaZ VPN VyprVPN Holandia wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Niemcy
Wyniki testu prędkości serwera VyprVPN Niemcy VPNZ VPN VyprVPN Niemcy wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Francja
Wyniki testu prędkości serwera VyprVPN France VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej VyprVPN FranceBrak VPN

O VyprVPN

Najlepiej oceniony VyprVPN jest własnością Golden Frog, szwajcarskiej firmy, która istnieje od 1994 roku. Golden Frog zapewnia również kilka innych usług online i została założona z myślą o budowaniu narzędzi, które pomogą zachować prywatność użytkowników online i zapewnić bezpieczny Internet doświadczenie. VyprVPN pasuje od razu.

Kompleksowo VyprVPN zawsze korzysta i nadal korzysta z zastrzeżonej technologii wewnętrznej. Z pewnością nie jest to najłatwiejsza droga, ale na dłuższą metę przynosi duże korzyści. Teraz, gdy technologia jest dojrzała, VyprVPN może skutecznie zachować pełną kontrolę nad swoimi usługami i reagować na potrzeby użytkowników na każdym etapie. Ta elastyczność jest czymś, co niewiele innych VPN może zapewnić.

Prywatność i ochrona

Jak wspomniano powyżej, VyprVPN ma siedzibę w Szwajcarii. To dobra rzecz.

Szwajcaria jest krajem, który od dawna szanuje prywatność i ma solidne ramy prawne, które to potwierdzają. Co więcej, Szwajcaria ma również umowy ze Stanami Zjednoczonymi, UE i wieloma innymi krajami, które rozszerzają ochronę prywatności poza swoje granice.

Rejestrowanie pod kątem zasad również wygląda dobrze. Zgodnie z polityką prywatności VyprVPN nie przechowują żadnych dzienników. Bez adresów IP, bez znaczników czasu połączenia, bez szczegółów ruchu, nic. Jeśli prawdziwa prywatność online jest dla Ciebie ważna, to jeden dostawca zapewnia.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, VyprVPN implementuje wszystkie potrzebne protokoły połączeń: OpenVPN L2TP / IPsec i PPTP. Oferują również zastrzeżony protokół o nazwie Chameleon (który jest dostępny tylko w droższym planie).

Chameleon ma dwie zalety w stosunku do wszystkich alternatyw: blokuje głęboką kontrolę pakietów i maskuje ruch VPN, aby nie można go było zidentyfikować jako taki. Oba są bardzo miłe, że mają funkcje w krajach, w których rząd nie jest chętny na korzystanie z VPN.

Możesz wybrać jeden z czterech dostępnych protokołów w zależności od poziomu szyfrowania i potrzeb dotyczących szybkości połączenia. Osobiście polecam OpenVPN lub Chameleon. Oba są szybsze niż inne opcje i oba oferują prawie niemożliwe złamanie 256-bitowego szyfrowania AES. Chameleon i OpenVPN pozwalają również na ustawienie niestandardowego portu.

funkcje

Klient VyprVPN jest intuicyjny i łatwy w użyciu. Jest również kompatybilny z prawie każdym urządzeniem i platformą, o której mogę pomyśleć (w tym zorientowanym na prywatność telefonem Blackphone).

Dostępne są funkcje oczekiwane od najlepszych dostawców VPN. Należą do nich przełącznik „zabicia” i możliwość określenia niestandardowych usług DNS (jeśli z jakiegokolwiek powodu istnieje taki, który wolisz od wersji VyprVPN).

Oprogramowanie klienckie zapewnia dobrą kontrolę nad tym, kiedy ruch powinien przechodzić przez VPN, a kiedy nie, co można konfigurować w zależności od aplikacji. Możesz nawet wymagać aplikacji do korzystania z połączenia VPN. Ta zgrabna mała funkcja zapobiegnie przypadkowemu uruchomieniu określonego oprogramowania po rozłączeniu VPN. VyprVPN można również skonfigurować tak, aby automatycznie łączył się, gdy urządzenie korzysta z niezaufanego Wi-Fi, chroniąc formularz przed przypadkowym narażeniem urządzenia i danych na ryzyko.

Unikalny dla VyprVPN jest ich protokół Chameleon, który zapobiega głębokiej inspekcji pakietów i ukrywa ruch, tak że nie można go zidentyfikować jako ruch VPN. Może być bardzo przydatną funkcją w krajach, w których rząd ogranicza korzystanie z VPN. Pamiętaj jednak, że będziesz potrzebować pakietu wyższej klasy, aby uzyskać dostęp do Chameleon.

Jedyną wadą, która mnie zaskoczyła, jest niemożność wybrania serwera, z którym chcesz się połączyć. Możesz określić tylko kraj, a najlepszy serwer jest następnie wybierany automatycznie, prawdopodobnie na podstawie kombinacji czynników, takich jak bieżące obciążenie i odległość fizyczna.

Osobiście wolę być w stanie podjąć tę decyzję samodzielnie. Łączenie się z serwerem w połowie kraju tylko dlatego, że jego obciążenie jest niskie, nie jest idealne ze względu na wydajność. Zastanawiam się, czy właśnie dlatego prędkość VyprVPN jest taka, jaka jest.

Ograniczenia

Usługa VyprVPN jest dość lekka w kwestii ograniczeń. Podobnie jak każdy inny dostawca VPN, ograniczają liczbę jednoczesnych połączeń. W zależności od wybranego abonamentu liczba ta wynosi 3 lub 5. Warto również zauważyć, że VyprVPN Cloud i protokół Chameleon są dostępne tylko w droższym abonamencie.

Użycie torrenta i P2P jest dozwolone. I poza zwykłą listą złych rzeczy, które można zrobić w Internecie, ale nie powinno (zgodnie z Warunkami korzystania z usługi VyprVPN), możesz korzystać z subskrypcji VPN w jaki sposób i kiedy możesz.

Obsługa klienta

Personel pomocniczy w VyprVPN jest dostępny 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Można do nich dotrzeć za pośrednictwem czatu na żywo, e-maila lub formularza kontaktowego online. Dla tych, którzy wolą, jest też forum społeczności VyprVPN, które jest pełne pomocnych członków, w tym wielu pracowników Golden Frog.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że wsparcie jest kompetentne i elastyczne, chociaż czasami nie mogłem się pozbyć wrażenia, że ​​rozmawiam z robotem. Mimo to, kiedy testowałem czas odpowiedzi i kompetencje, otrzymałem odpowiedzi, które w pełni odpowiedziały na moje pytania w ciągu kilku minut. Odkładając maniery na bok, wykonują zadanie.

Na stronie VyprVPN znajduje się również pomocna strona FAQ i rozwiązywania problemów. Chociaż dostarczają instrukcji ręcznej konfiguracji, nie znalazłem ich tak szczegółowych jak te oferowane przez niektórych konkurentów. Więc jeśli masz bardziej niejasne urządzenie i masz problemy, możesz skończyć na forum społeczności lub rozmawiać z jednym z pracowników pomocy technicznej.

Przy pierwszej subskrypcji VyprVPN będziesz mieć prawo do trzydniowego bezpłatnego okresu próbnego. Wykorzystaj dobrze ten czas i oceń, czy usługa spełnia Twoje potrzeby, ponieważ w przeciwieństwie do każdego innego dostawcy, VyprVPN nie dokonuje zwrotów.

Lokalizacje serwerów

Serwery VyprVPN obejmują bardzo imponujące 64 kraje. W sumie to ponad 700 elementów sprzętu w 73 lokalizacjach. Cały ten sprzęt jest w całości własnością i jest zarządzany przez VyprVPN. Brak zaangażowanych stron trzecich. Trzymanie wszystkiego w domu pomaga zapewnić prywatność i wydajność.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me