Testy prędkości serwerów NordVPN

NordVPN jest dostawcą, który wydaje się robić wszystko dobrze. Jest to prawdziwa usługa bez dziennika, ma dużą liczbę szybkich serwerów o doskonałym zasięgu globalnym i oferuje mnóstwo zaawansowanych funkcji. A wszystko to zamknięte w super przyjaznym i intuicyjnym kliencie. NordVPN to jedna usługa, z którą nie można się pomylić.


Plusy
  • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
  • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
  • Dobra wydajność połączenia
  • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
  • Czysty, łatwy w obsłudze klient
  • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
  • Umożliwia torrentowanie i P2P
  • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
  • Brak funkcji dzielonego tunelowania
  • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

Testy prędkości

Przeglądając stronę internetową NordVPN, przeczytasz takie stwierdzenia, jak „Błyskawica” i „Superszybkie serwery wszędzie”. Najwyraźniej NordVPN lubi wierzyć, że osiągają najwyższą wydajność.

Jak się okazuje, mają całkowitą rację.

Zanim przejdziemy do szczegółów, musimy wyjaśnić jedną rzecz. Testuję z szybkościami Internetu znacznie wyższymi niż VPN, które może się równać (500 Mbps w dół, 100 Mbps w górę). Ma to na celu upewnienie się, że wyniki nie są ograniczone przez wydajność mojego połączenia.

Jeśli twój zwykły internet jest wolniejszy niż liczby NordVPN, możesz oczekiwać tych mniejszych prędkości. Po tym wszystkim powróćmy do wyników!

Prędkości pobierania NordVPN są szybkie i spójne na wszystkich platformach.

Australia to jedyna lokalizacja, w której można by nieco poprawić. Ale nawet w obecnej sytuacji prędkości ponad 30 Mb / s nie są na co narzekać i są wystarczające dla większości z nas.

Prędkości przesyłania również są doskonałe, a także bardzo spójne.

W rzeczywistości wydajność NordVPN tutaj jest jedną z najlepszych, jakie widziałem. Ogólnie rzecz biorąc, większość z nas bardziej zależy na pobieraniu niż na przesyłaniu. Ale jeśli należysz do tej drugiej grupy, zdecydowanie jest to dostawca VPN do rozważenia.

Jeszcze jedną rzeczą godną uwagi jest to, że myślałem, że wybór najlepszego serwera przez oprogramowanie klienckie był trochę odległy. Wykonuje rozsądną robotę, ale stwierdziłem, że wybranie serwera o najniższym obciążeniu w mojej okolicy zwykle zapewniało mi nieco lepsze prędkości.

Różnica nie była ogromna. Ale jeśli próbujesz wycisnąć z sieci VPN każdy ostatni element wydajności, lepszym wyborem wydaje się tutaj ręczny wybór serwera.

Jeśli jesteś ciekawy, w jaki sposób NordVPN łączy się z innymi usługami, zapoznaj się z moją najszybszą stroną porównującą VPN. A jeśli się zastanawiasz, na tej samej stronie szczegółowo omawiam dokładnie, w jaki sposób przeprowadzane są moje testy.

Najlepszy serwer
Najlepsze wyniki testu prędkości serwera VPN NordVPNZ VPN Najlepsze wyniki testu prędkości bazowej serwera NordVPNBrak VPN
Stany Zjednoczone
NordVPN jednoczy wyniki testu prędkości serwera VPN VPNZ VPN NordVPN jednoczy wyniki testu prędkości linii podstawowych w Stanach ZjednoczonychBrak VPN
Zjednoczone Królestwo
Wyniki testu prędkości serwera NordVPN Wielka Brytania VPNZ VPN NordVPN Zjednoczone Królestwo wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Kanada
Wyniki testu prędkości serwera NordVPN Canada VPNZ VPN Bazowe wyniki testu prędkości NordVPN w KanadzieBrak VPN
Australia
Wyniki testu prędkości serwera NordVPN Australia VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej NordVPN AustraliaBrak VPN
Holandia
Wyniki testu prędkości serwera NordVPN Holandia VPNZ VPN NordVPN Holandia wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Niemcy
Wyniki testu prędkości serwera NordVPN Niemcy VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej NordVPN NiemcyBrak VPN
Francja
Wyniki testu prędkości serwera NordVPN France VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej NordVPN FranceBrak VPN

O NordVPN

NordVPN ma siedzibę w Panamie.

Firma została założona w 2012 roku i chociaż jest całkiem nowa, nie daj się oszukać. NordVPN robi wszystko dobrze.

Zapewniają doskonałą, bogatą w funkcje usługę, unikając przy tym wielu błędów popełnianych przez niektórych konkurentów.

Według ich strony o NordVPN jest inspirowany ideami innowacyjnej technologii oraz swobodą, zaufaniem i pewnością klienta. I to pokazuje.

Właśnie dlatego, mimo stosunkowo młodego wieku, serwis został polecony przez takie firmy jak PCMag, Wired, Yahoo! Tech, CNet, Forbes i TechRadar.

Prywatność i ochrona

Jeśli chodzi o prywatność, nikt nie robi tego lepiej niż NordVPN.

Na początek mają siedzibę w Panamie, kraju bez przepisów dotyczących zatrzymywania danych, zerowym nadzorem rządowym i całkowicie nieocenzurowanym Internecie. Panama jest daleko poza zasięgiem amerykańskich NSA i brytyjskich organizacji GCHQ.

NordVPN jest również jednym z niewielu dostawców, którzy naprawdę nie rejestrują danych, jak wyraźnie określono w Warunkach świadczenia usług:

NordVPN nie monitoruje, nie przechowuje ani nie rejestruje dzienników dla żadnego użytkownika VPN. Nie przechowujemy znaczników czasu połączenia, używanej przepustowości, dzienników ruchu, adresów IP.

I tak powinno być.

Chociaż anonimowe znaczniki czasu i wykorzystana przepustowość wydają się być rzeczami, których nie można użyć do jednoznacznej identyfikacji, niestety tak nie jest. Jeśli masz odpowiednie zasoby (a la rząd), zdziwisz się, co możesz zrobić z tymi danymi.

Nie zachowując tych statystyk, najlepszym, co NordVPN może zrobić, gdy zostanie poproszony o ich odwrócenie, wzrusza ramionami (ignorując fakt, że dotarcie do tego punktu w Panamie byłoby początkowo trudne).

Jedyne dane osobowe wymagane przez NordVPN to adres e-mail. Płatności można dokonać całkowicie anonimowo za pomocą Bitcoin.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, NordVPN wykorzystuje szyfrowanie klasy wojskowej.

Domyślnie w klientach Windows, macOS i Android jest protokół OpenVPN przez UDP z szyfrowaniem AES-256-CBC i 2048-bitowym kluczem Diffie-Hellmann. Klient iOS używa IKEv2 / IPsec z algorytmem szyfrowania AES-256-GCM i 3072-bitowymi kluczami Diffie-Hellmann.

Jeśli te akronimy i liczby niewiele dla Ciebie znaczą, wystarczy wiedzieć, że Twoje dane są całkowicie bezpieczne.

Zainteresowanych z przyjemnością usłyszysz, że mój test NordVPN nie ujawnił żadnych wycieków IPv4, IPv6 ani WebRTC.

Jeśli domyślny poziom ochrony po prostu go nie obniży, NordVPN oferuje również dwie dodatkowe funkcje, które mogą Cię zainteresować.

Pierwszy nazywa się podwójnym VPN. NordVPN jest jednym z niewielu znanych mi dostawców, którzy go obsługują.

Krótko mówiąc, podwójne VPN pozwala na połączenie dwóch serwerów VPN. Dane pozostawiają urządzenie zaszyfrowane jak zwykle i trafiają na pierwszy serwer VPN. Tam, zamiast przechodzić do Internetu, Twoje dane są szyfrowane po raz drugi i przekazywane do drugiego serwera VPN. Tylko raz na drugim serwerze uzyska dostęp do Internetu.

Druga funkcja, Cebula przez VPN – zwana również Tor przez VPN – jest podobna, ale zamiast łączenia na drugim serwerze VPN, wysyła dane przez sieć Tor. Cała Twoja komunikacja kończy się dostępem do Internetu z przekaźnika Tora.

Pamiętaj, że użycie podwójnego VPN lub Cebula przez VPN spowolni twoje połączenie. Ale jeśli bezpieczeństwo i prywatność są niezwykle ważne, warto skorzystać z którejkolwiek z tych funkcji.

Ostatnia ostatnia funkcja bezpieczeństwa, o której warto wspomnieć, obsługiwana przez NordVPN, to funkcja wyłącznika awaryjnego. Jeśli z jakiegoś powodu połączenie VPN zostanie nagle zerwane, przełącznik „zabicia” zamknie wcześniej dowolną stronę lub oprogramowanie, które wstępnie skonfigurujesz..

W ten sposób możesz mieć pewność, że wrażliwe dane nigdy nie zostaną przypadkowo ujawnione.

funkcje

NordVPN jest kompatybilny z niemal każdą platformą pod słońcem. Dostępne są wszystkie wielkie nazwiska, takie jak Windows, macOS, iOS i Android, ale także Windows Home, system operacyjny Chrome, Linux, RaspberryPi i ogromna liczba routerów.

Oprogramowanie klienckie jest eleganckie i intuicyjne w obsłudze.

Możesz połączyć się z mapy świata lub z serwerów list. Połączenie z mapy wybierze najlepszy dostępny serwer w kraju, prawdopodobnie na podstawie obciążenia i odległości do Twojej lokalizacji.

Łączenie z listy serwerów daje o wiele większą kontrolę. Lista poda aktualne obciążenia serwera i ich odległości. Z tego menu możesz także wybrać serwer przeznaczony dla określonego celu, powiedzmy, peer-to-peer lub podwójną sieć VPN.

Dla osób przyzwyczajonych do wybierania serwerów według nazwy miasta, nie jest to obsługiwane przez klienta NordVPN. Ostatecznie nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ możesz wybrać na podstawie prawdziwej ważnej metryki, odległości.

Myślę, że to się po prostu wyróżniało i na początku wydawało mi się to trochę dziwne, ponieważ jestem tak przyzwyczajony do możliwości łączenia się w ten sposób.

Zauważyłem kilka różnic między wersjami Windows i MacOS. Ten ostatni nie wydawał się tak kompletny, choć nadal bardzo użyteczny.

Na przykład brakowało możliwości sortowania serwerów na liście serwerów według obciążenia lub odległości. Nie jest to żaden program ograniczający show, ale cecha, którą byłoby miło mieć. Wyobrażam sobie, że skoro został zaimplementowany w wersji Windows, w końcu trafi także na inne platformy.

Funkcja przełączania zabójstw, Cebula przez VPN i Double VPN są dostępne w NordVPN. Zapoznaj się z sekcją Prywatność i bezpieczeństwo powyżej, aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich trzech funkcji.

Smart DNS, oznaczony w tym przypadku jako Smart Play, jest również obecny i rozliczany.

Ta funkcja działa poprzez przetwarzanie żądań DNS w określonych lokalizacjach, umożliwiając oglądanie treści blokowanych geograficznie. Rzeczywiście, NordVPN współpracuje z Netflix i iPlayer BBC lepiej niż większość innych dostawców.

Nie musisz nic robić, aby uruchomić Smart DNS. Automatycznie wykrywa, kiedy jest potrzebny i odpowiednio kieruje wyszukiwania.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wszystkich tych funkcji, przejdź do mojej recenzji NordVPN.

Ograniczenia

Jedynym ograniczeniem dla każdego dostawcy VPN jest liczba jednoczesnych połączeń. W przypadku NordVPN jest ustawiony na 6. To najwyższy poziom w branży, z którym żaden inny dostawca nie może się równać.

Jeśli masz wiele urządzeń (lub wielu członków rodziny), które będą podłączone do VPN w tym samym czasie, zdecydowanie trzymaj NordVPN na swoim radarze.

Nie ma innych ograniczeń, o które musisz się martwić dzięki NordVPN.

Obsługa klienta

Wsparcie 24/7 w NordVPN ma formę czatu na żywo (moja preferowana metoda), systemu biletowego lub e-maila. Facebook i Twitter są również wykonalnymi opcjami dla mniej wrażliwych pytań.

Odpowiedź jest szybka i wydaje się być kompetentna.

Dwa razy, kiedy skontaktowałem się z obsługą klienta przez czat, aby sprawdzić ich szybkość i wiedzę, rozmawiałem z kimś w niecałe dwie minuty. Ludzie, z którymi rozmawiałem, zdają się wiedzieć, o czym rozmawiają, i nie miałem wrażenia, że ​​czytano mi ze scenariusza.

W celu wsparcia samoobsługi strona internetowa NordVPN zawiera także obszerne FAQ i samouczki konfiguracji dla prawie każdego systemu operacyjnego, urządzenia i routera, jaki można sobie wyobrazić.

Do niedawna NordVPN oferował 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Tak już nie jest. Mają jednak świetne zniżki, które są poparte hojnymi 30-dniowymi zasadami zwrotu pieniędzy na wypadek, gdybyś nie był w pełni zadowolony z usługi.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że jeśli zażądam zwrotu pieniędzy z powodu problemu technicznego (nie żebym go napotkał), NordVPN spróbuje go najpierw rozwiązać.

Lokalizacje serwerów

NordVPN ma dość imponującą sieć serwerów. Liczba ta wynosi obecnie 5645 maszyn w 58 krajach.

Sama liczba serwerów ustępuje jedynie prywatnemu dostępowi do Internetu. Jednak dzięki NordVPN możesz wybrać serwer, z którym chcesz się połączyć. Nie możesz z PIA.

Liczba krajów też nie jest najwyższa (ten zaszczyt należy do HideMyAss! I PureVPN), ale byłbym dobrym pieniądzem, to wystarczy dla 99% użytkowników. Nie mogłem wymyślić żadnego kraju, z którym chciałbym się połączyć, którego nie ma na liście serwerów NordVPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me