Testy prędkości serwerów TunnelBear

TunnelBear jest jednym z najlepszych przyjaznych dla użytkownika doświadczeń, jakie można znaleźć w sieci VPN. Mogą nie mieć największej sieci serwerów lub największej listy funkcji. Ale ich serwery mają dobrą stałą prędkość, ich oprogramowanie jest bardzo proste w obsłudze, obsługa klienta jest pomocna, a ich zasady dotyczące braku logowania są tak jasne, jak to tylko możliwe. Zwłaszcza jeśli jesteś początkującym VPNem, nie przegap TunnelBear.

Plusy
 • Stała prędkość serwera
 • Silne szyfrowanie
 • Jasne, niezależnie kontrolowane zasady braku logowania
 • Bardzo przyjazne dla użytkownika oprogramowanie
 • Darmowa wersja (ograniczona do 500 MB na miesiąc)
Cons
 • Kilka zaawansowanych funkcji
 • Nie działa z Netflix ani innymi usługami przesyłania strumieniowego
 • Bardzo mała sieć serwerów
 • Brak obsługi czatu

Testy prędkości

W przeciwieństwie do niemal każdego innego dostawcy VPN, TunnelBear nie wysuwa żadnych publicznych oświadczeń na temat dobrej wydajności serwera. Chociaż po mojej ostatniej serii testów prędkości jestem pewien, że mogliby.

W prawie każdej testowanej lokalizacji prędkości pobierania są wystarczająco szybkie, aby zadowolić każdego. Są też niesamowicie spójne. Jest to dla mnie znak dobrego zarządzania siecią i równoważenia obciążenia serwera.

Jedyny wynik, który wystaje jak obolały kciuk, to Australia. Niedługo przeprowadzę kolejny test i zaktualizuję ten artykuł, jeśli wyniki się poprawią. Ale na razie, jeśli Australia jest miejscem, z którym chcesz się połączyć, możesz poszukać gdzie indziej. Testy prędkości PureVPN dały najlepsze wyniki w tej części świata.

Idąc w innym kierunku, wydajność przesyłania TunnelBear była równie spójna, jeśli nie bardzo inspirująca. Zdecydowana większość z nas dba o pobieranie plików, dlatego prawdopodobnie nie jest to duży problem. Jeśli jednak często wysyłasz duże pliki, NordVPN oferuje tam najszybsze prędkości.

Z moich testów wynika, że ​​korzystam z bardzo szybkiego połączenia internetowego. Jest celowo wystarczająco szybki, aby żaden dostawca VPN nie mógł go dopasować. Testowanie w ten sposób pozwala mi znaleźć prawdziwe maksymalne prędkości każdego serwera.

Wszystko to oznacza, że ​​liczby, które widzisz, mogą nie być tak dobre jak te, które robię. Jeśli jesteś przy pobieraniu połączenia internetowego z prędkością 30 Mb / s, po prostu nie można zobaczyć prędkości VPN w zakresie 60 Mb / s. W takim przypadku spodziewałbym się liczb na południe od 25 Mb / s.

Oto wyniki testu prędkości TunnelBear dla siedmiu lokalizacji najczęściej podłączanych przez użytkowników VPN. Uwzględniłem również wyniki dla tego, co aplikacja klienta uważała za mój najlepszy serwer (tj. Serwer, który teoretycznie powinien dać mi najlepszą wydajność).

A jeśli jesteś ciekawy, jak TunnelBear radzi sobie z innymi dostawcami, sprawdź moje porównanie najszybszych sieci VPN.

Najlepszy serwer
Najlepsze wyniki testu prędkości serwera VPN TunnelBearZ VPN Najlepsze wyniki testu prędkości podstawowej serwera TunnelBearBrak VPN
Stany Zjednoczone
TunnelBear Jednoczy wyniki testu prędkości serwera VPN VPNZ VPN TunnelBear Jednoczy wyniki testu prędkości podstawowej stanuBrak VPN
Zjednoczone Królestwo
TunnelBear Wielka Brytania Wyniki testu prędkości serwera VPNZ VPN TunnelBear Zjednoczone Królestwo wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Kanada
Wyniki testu prędkości serwera TunnelBear Canada VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej TunnelBear CanadaBrak VPN
Australia
Wyniki testu prędkości serwera TunnelBear Australia VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej TunnelBear AustraliaBrak VPN
Holandia
Wyniki testu prędkości serwera TunnelBear Netherlands VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej TunnelBear HolandiaBrak VPN
Niemcy
Wyniki testu prędkości serwera TunnelBear Niemcy VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej TunnelBear NiemcyBrak VPN
Francja
Wyniki testu prędkości serwera TunnelBear France VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej TunnelBear FranceBrak VPN

O TunnelBear

Niewiele firm VPN ma lepsze rozpoznawanie nazw niż TunnelBear. Są na rynku od 2011 roku, co czyni go jednym z pierwszych pionierów konsumenckich produktów VPN i zaufaną marką w branży.

Firma została założona w Toronto w Kanadzie przez Daniela Kaldora i Ryana Dochuka, dwóch weteranów branży technologicznej. Obaj weszli w życie z wieloletnim doświadczeniem w branży technologicznej, w tym między innymi w Microsoft i Research in Motion. W 2018 r.TunnelBear połączył siły z McAffee, nadając jej jeszcze większą wagę.

Prywatność i ochrona

Jedną z rzeczy, których większość użytkowników VPN oczekuje od naszego dostawcy, jest gwarancja naszej prywatności. TunnelBear zapewnia to dokładnie, w bardzo szczegółowy i jasny sposób. Podają dokładnie, jakie dane gromadzą, dlaczego i do czego ich używają.

W wielu przypadkach TunnelBear zapewnia nawet szczegółowe wyjaśnienia, w jaki sposób określili, które dane należy gromadzić, a co rezygnujesz w zamian (np. Nie otrzymujesz spersonalizowanych wiadomości e-mail w zamian za nieotrzymanie pełnego imienia i nazwiska). Wśród głównych dostawców VPN poziom szczegółowości w polityce prywatności TunnelBear nie ma sobie równych.

Oprócz ogólnej polityki prywatności, Tunnel Bear nie prowadzi również żadnych rejestrów aktywności użytkownika wykonywanej podczas połączenia z usługą. Oznacza to, że nie przechowują zapisów dotyczących adresów IP, zapytań DNS ani używanych witryn i usług. Nie musisz się martwić, że ktoś spojrzy ci przez ramię.

Oznacza to również, że TunnelBear może obiecać, że nigdy nie sprzedaje ani nie sprzedaje twoich informacji stronom trzecim z jakiegokolwiek powodu. Po pierwsze, nikt ich nie trzyma. Być może to oświadczenie z ich polityki prywatności najlepiej to podsumowuje.

TunnelBear NIE przechowuje początkowych adresów IP użytkowników po podłączeniu do naszej usługi, a zatem nie może zidentyfikować użytkowników, gdy podano adresy IP naszych serwerów. Ponadto nie możemy ujawniać informacji o aplikacjach, usługach lub witrynach internetowych, które nasi użytkownicy korzystają z połączenia z naszymi Usługami; ponieważ TunnelBear NIE przechowuje tych informacji.

Składanie oświadczeń o ochronie prywatności i ich przestrzeganie to dwie osobne rzeczy. I wielu dostawców VPN (niestety) nie lubi grać według własnych zasad. Nie w przypadku TunnelBear. Są jednym z niewielu dostawców, którzy przechodzą coroczny niezależny audyt bezpieczeństwa, a następnie publikują wyniki, aby każdy mógł je zobaczyć. Audyt Surfshark jest jedyną dobrze znaną instancją dostawcy VPN, który to robi.

Oprócz dobrej prywatności, TunnelBear oferuje również najnowocześniejsze zabezpieczenia. Mówimy o 256-bitowym szyfrowaniu AES przez protokoły OpenVPN lub IPsec / IKEv2 (w zależności od używanej platformy).

Mądra siła szyfrowania sprawia, że ​​TunnelBear jest jak najbardziej kuloodporny dzięki dzisiejszej technologii szyfrowania. Możesz czuć się cholernie pewny, że nikt nigdy nie będzie w stanie zerknąć na twoje dane.

Ale po co się tam osiedlać. TunnelBear idzie o krok dalej i oferuje funkcję znaną jako GhostBear. Jego celem jest ukrycie ruchu VPN w sposób, który utrudnia każdemu dostawcy usług internetowych jego wykrycie. Ta technologia przenosi Twoje bezpieczeństwo i prywatność na zupełnie inny poziom.

funkcje

Jednym z roszczeń do sławy TunnelBear jest to, że są jednym z niewielu głównych dostawców VPN, którzy oferują bezpłatny poziom usług. Każdego miesiąca możesz bezpłatnie pobierać do 500 MB ruchu na konto.

To oczywiście nie jest dużo danych. A w przypadku poważniejszych zastosowań VPN (takich jak przesyłanie strumieniowe wideo lub pobieranie), musisz zainwestować w ich płatną warstwę. Jednak w mgnieniu oka wystarczy 500 MB, aby zapewnić ochronę (na przykład podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi).

Jednak w przeciwieństwie do większości darmowych rozwiązań VPN, TunnelBear nie obsługuje ich bezpłatnego poziomu, mimo reklam lub innych działań nieprzyjaznych dla użytkownika. Jako darmowy użytkownik nie musisz narażać się na szwank swojej prywatności. Możesz nawet podwoić limit ruchu, jeśli chcesz tweetować o swoim doświadczeniu z oprogramowaniem.

Istnieje oczywiście wiele innych funkcji, które otrzymują zarówno darmowi, jak i płatni użytkownicy serwisu.

 • Tryb czujności

  Nazwa TunnelBear dla wyłącznika awaryjnego, odcina cały ruch z twojego urządzenia, jeśli połączenie VPN zostanie zerwane. Jeśli obawiasz się przypadkowego uwolnienia danych lub wycieku adresu IP, ta funkcja pomoże im zapobiec.

 • Najbliższy tunel

  Oprogramowanie TunnelBear umożliwia zarządzanie połączeniami. W oparciu o wiedzę, o której wie (jak obciążenie serwera i przeciążenie sieci), wybierze serwer, który zapewni najlepsze prędkości.

 • Obsługa wielu platform

  TunnelBear oferuje klientów dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android, a także wtyczki do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera. We wszystkich przypadkach ich oprogramowanie działa szybko i jest jednym z najbardziej przyjaznych dla użytkownika, jakie widziałem.

 • Wsparcie Torrent

  Chociaż nie jest to wyraźnie reklamowane, TunnelBear obsługuje BitTorrent i inne protokoły udostępniania plików P2P na wszystkich swoich serwerach.

Ograniczenia

W przykładzie, w którym brak wiadomości nie jest dobrą wiadomością, TunnelBear nie ma wielu ograniczeń. Nie aktywnie blokują ruchu i nie ograniczają prędkości sieci. Są tylko dwie granice, o których należy pamiętać.

Po pierwsze, TunnelBear pozwala na jednoczesne podłączenie maksymalnie pięciu urządzeń. Ale dla większości z nas to dużo. Jedyny inny limit dotyczy użytkowników w warstwie bezpłatnej. Jako całość masz do 500 MB danych miesięcznie.

Obsługa klienta

Obsługa klienta TunnelBear jest responsywna, jeśli chodzi o dostawców VPN. Gwarantują odpowiedź od działu wsparcia w ciągu 48 godzin od zgłoszenia problemu. W rzeczywistości jednak możesz spodziewać się odpowiedzi za dwie godziny lub krócej. Takie przynajmniej było moje doświadczenie.

Nie ma czatu na żywo, ale dla większości z nas nie powinno to stanowić problemu. Przedstawiciele Tunnel Bear, z którymi szczegółowo odpowiedziałem na wszystkie pytania, na które odpowiedziałem, i podążając łatwymi krokami. Szybko wprowadzają też kalambury związane z niedźwiedziem do dowolnej komunikacji z klientami. Rozjaśnia nastrój i to mi się podoba. Ale jeśli szybko męczysz się takimi rzeczami, na pewno jest to coś do rozważenia.

W sekcji pomocy na stronie internetowej TunnelBear znajduje się kilka przyzwoitych informacji na temat rozpoczynania i rozwiązywania problemów. Choć są krótkie, oba mogą być bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów z instalacją, połączeniem lub szybkością.

Warto również zauważyć, że TunnelBear ma politykę braku zwrotu pieniędzy. Będą współpracować z klientami indywidualnie, jeśli masz problem z ich płatną usługą, ale nie ma żadnych gwarancji. Ponieważ mają one bezpłatny poziom, trudno jest uznać tę politykę za ograniczenie. Większość z nas wybrałaby już TunnelBear na długo przed przejściem na płatne konto.

Lokalizacje serwerów

Jeśli chodzi o infrastrukturę sieciową, TunnelBear jest nieco po lekkiej stronie. Obecnie obsługują serwery w 23 krajach. Ponieważ są tam wszyscy zwykli podejrzani, to powinno wystarczyć większości z nas. Ale na przykład jest to dalekie od 131 krajów, które oferuje PureVPN.

TunnelBear również nie określa, ile serwerów ma w każdej lokalizacji. Jest to z pewnością wielokrotność, ponieważ zwykle po podłączeniu otrzymuję zupełnie inny adres IP (silny wskaźnik, że używane jest inne centrum danych). I chociaż byłoby miło poznać dokładne liczby, może to nie jest wielka sprawa. Moje testy prędkości pokazują dobrą wydajność, a ostatecznie to jest najważniejsze.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map