Testy prędkości ZenMate

ZenMate nie jest w stanie dorównać swoim najlepszym konkurentom pod względem liczby zaawansowanych funkcji lub lokalizacji serwerów, ale nadal są VPNami, które warto rozważyć. Od szerokiej obsługi urządzeń i niezmiennie szybkich serwerów po solidne zabezpieczenia i jedną z najniższych cen – jest wiele do polubienia.

Plusy
 • Dobre, stałe prędkości
 • Obsługuje wiele urządzeń
 • Umożliwia ruch P2P
 • Bardzo przystępne
 • Ma darmowy okres próbny
Cons
 • Słaba obsługa klienta
 • Niektóre znaki zapytania dotyczące prywatności
 • Aplikacja kliencka wymaga pracy

Test prędkości

Błyskawiczne prędkości. Tak ZenMate opisuje wydajność swoich serwerów. Nie posunąłbym się tak daleko, ale w sumie ZenMate zrobił wrażenie.

Chociaż ZenMate nie pobił żadnych rekordów prędkości VPN, moje testy rzeczywiście wykazały bardzo szanowane wyniki.

Mój najlepszy serwer, wybrany przez klienta ZenMate i którego spodziewałbym się, że będzie najszybszy, ma taktowanie nieco ponad 80 Mb / s do pobierania i 60 Mb / s do przesyłania. To dość szybko na wszystko, od strumieniowego przesyłania wideo o wysokiej jakości do torrentowania i ściągania dużych plików.

Co więcej, ZenMate również dobrze sobie radził, ze średnią prędkością pobierania między 50 a 60 Mbps. Przesłane filmy były w większości w tym samym zakresie. Ponownie, tego rodzaju wydajność da sobie radę we wszystkim.

Tym, co naprawdę zrobiło na mnie wrażenie, była spójność prędkości. Ponieważ Australia była jedyną wartością odstającą, liczby w każdej innej lokalizacji mieściły się w tym samym zakresie.

Lubię wiedzieć, że bez względu na to, gdzie się łączę, mogę spodziewać się podobnych rezultatów. Bardzo niewielu dostawców oferuje taką spójność, jaką zapewnia ZenMate, szczególnie przy prędkościach na północ od 50 Mb / s.

Inną rzeczą, o której powinienem wspomnieć, jest to, że raczej duża różnica wydajności między moimi uruchomieniami bez VPN i VPN nie ma się czym martwić. Wszystkie moje testy prędkości pokazują to.

Bardzo celowo korzystam z połączenia internetowego, które jest znacznie szybsze niż to, co zapewnia jakikolwiek klient VPN. W ten sposób widzimy absolutną maksymalną wydajność, jakiej możemy się spodziewać, zamiast liczb, które są ograniczone przez moje połączenie.

Tak więc, bez zbędnych ceregieli, oto wyniki testu prędkości ZenMate dla mojego najlepszego serwera, a także siedem najpopularniejszych lokalizacji na całym świecie, z którymi użytkownicy VPN często się łączą.

Najlepszy serwer
Najlepsze wyniki testu prędkości serwera VPN ZenMateZ VPN Najlepsze wyniki testu prędkości bazowej serwera ZenMateBrak VPN
Stany Zjednoczone
ZenMate jednoczy wyniki testu prędkości serwera VPN VPNZ VPN ZenMate jednoczy wyniki podstawowych testów prędkości stanówBrak VPN
Zjednoczone Królestwo
Wyniki testu prędkości serwera ZenMate United Kingdom VPNZ VPN ZenMate Zjednoczone Królestwo wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Kanada
Wyniki testu prędkości serwera ZenMate Canada VPNZ VPN ZenMate Canada wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Australia
Wyniki testu prędkości serwera ZenMate Australia VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej ZenMate AustraliaBrak VPN
Holandia
Wyniki testu prędkości serwera ZenMate Netherlands VPNZ VPN ZenMate Holandia wyniki testu prędkości podstawowejBrak VPN
Niemcy
Wyniki testu prędkości serwera ZenMate Niemcy VPNZ VPN ZenMate Niemcy bazowe wyniki testu prędkościBrak VPN
Francja
Wyniki testu prędkości serwera ZenMate France VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej ZenMate FranceBrak VPN

O ZenMate

Wydaje się, że na zatłoczonym i dynamicznie rozwijającym się rynku klientów VPN nowi dostawcy pojawiają się niemal co godzinę. Dla porównania, ZenMate można uznać za starszego męża stanu w branży, który rozpoczął swoją działalność w 2013 roku.

Przez lata ZenGuard GmbH, firma stojąca za platformą, została zakupiona przez firmę Kape Technologies z Isle of Man z siedzibą w Manchesterze (chociaż sama ZenMate nadal działa poza Niemcami).

Przejęcie sprawia, że ​​ZenMate jest kuzynem korporacyjnym innej usługi VPN CyberGhost. ZenMate wyróżnia się także jako jedyna usługa VPN, którą można kupić za pośrednictwem amerykańskiej gigantycznej sieci QVC Network shop-at-home.

ZenMate oferuje kompleksowy zestaw produktów VPN, które obejmują wiele popularnych urządzeń, platform i przeglądarek internetowych. Usługa jest również dostępna w wielu odmianach, od częściowo ograniczonej bezpłatnej wersji aż po ostateczny plan zaprojektowany z myślą o potrzebach każdego, kto potrzebuje gwarantowanej przepustowości i standardowego w branży szyfrowania OpenVPN.

Prywatność i ochrona

Z punktu widzenia bezpieczeństwa ZenMate jest na najwyższym poziomie. Ich usługa opiera się na protokole TLS 1.2 z 128-bitowym szyfrowaniem AES poprzez rozszerzenie przeglądarki i 256-bitowym AES za pośrednictwem komputerów stacjonarnych i klientów mobilnych.

Po dodaniu Perfect Mix Forward Secrecy (PFS) do miksu masz szczelny system szyfrowania, który uniemożliwiłby nikomu rzucić okiem na twoje dane. Jak wspomniano, niektóre plany ZenMate oferują również obsługę OpenVPN, co dodaje kolejną opcję kuloodpornej ochrony do miksu.

Jeśli chodzi o prywatność, wydaje się, że jest to dostawca, który również Cię obejmuje. Zgodnie z polityką prywatności ZenMate, przestrzegają one ścisłej zasady 100% braku logowania. Innymi słowy, nie ma szans, aby ktokolwiek mógł uzyskać Twoją aktywność w serwisie.

ZenMate oczywiście gromadzi dane osobowe potrzebne do otwarcia i utrzymania konta (imię i nazwisko, dane dotyczące płatności, dane logowania). Ale tego należy się spodziewać od każdej wiarygodnej usługi VPN.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że ZenMate działa poza Niemcami, które są członkami tak zwanej umowy 14 oczu. Oznacza to, że nie można wykluczyć, że w pewnych okolicznościach mogą zostać zmuszeni do prowadzenia nadzoru nad użytkownikami.

Warto jednak zauważyć, że Niemcy są jednym z największych w Europie zwolenników prywatności danych osobowych (kierując przejściem RODO), więc jest mało prawdopodobne, aby ZenMate znalazł się w takiej sytuacji.

funkcje

ZenMate jest bogaty w funkcje i obsługuje praktycznie każdy rodzaj nowoczesnego urządzenia podłączonego do Internetu, jakie można sobie wyobrazić. Sieć VPN może być używana jednocześnie z maksymalnie 5 urządzeniami, więc jedno konto może chronić małą lub średnią rodzinę (w zależności od poziomu obsesji na punkcie technologii).

Główne cechy platformy to:

 • Technologia Kill Switch

  Klienci stacjonarni ZenMate mają wbudowany przełącznik zabijania, który blokuje dostęp do Internetu, jeśli kiedykolwiek zostaniesz przypadkowo odłączony od serwera VPN.

  Pomaga upewnić się, że przypadkowo nie wysyłasz żadnych danych przez niezaszyfrowane połączenie dostarczone przez dostawcę usług internetowych, nie zdając sobie z tego sprawy.

 • Ochrona przed wyciekiem DNS

  Klienty ZenMate na komputery stacjonarne zawierają również funkcję, która zmusza wszystkie żądania DNS do korzystania z serwerów dostarczonych przez ZenMate i aktywnie zapobiega przesyłaniu żądań do serwerów dostarczonych przez twojego dostawcę usług internetowych.

  Eliminuje to możliwość, że dostawca usług internetowych może śledzić twoje zachowanie poprzez rejestrowanie żądań DNS (które identyfikowałyby odwiedzane witryny).

 • Automatyczny start

  ZenMate daje również możliwość rozpoczęcia połączenia VPN z komputerem lub urządzeniem, zapewniając automatyczną ochronę od włączenia do wyłączenia.

 • Inteligentne lokalizacje

  Oprogramowanie klienckie pozwala wstępnie skonfigurować serwer, który ma być używany dla określonych witryn i usług. Jest to przydatne, jeśli chcesz uzyskać dostęp do witryn z ograniczeniami geograficznymi, które wymagają zmiany lokalizacji serwerów w celu działania.

  Dzięki Smart Locations aplikacja ZenMate obsługuje przełączanie połączeń w tle, dzięki czemu możesz po prostu połączyć się i iść gdziekolwiek chcesz online.

Jak wspomniano wcześniej, ZenMate jest dostępny na wielu platformach, przeglądarkach i urządzeniach, w tym:

 • Windows
 • System operacyjny Mac
 • Linux
 • iOS
 • Android
 • Google Chrome
 • Firefox
 • Opera

Ponadto ZenMate oferuje obsługę OpenVPN. Ta funkcjonalność rozszerza zasięg na każde urządzenie, które może korzystać z popularnego standardu VPN typu open source.

Ograniczenia

Oficjalnie ZenMate nie nakłada żadnych rzeczywistych ograniczeń na korzystanie z jego usług. Oznacza to, że nie ograniczają one połączeń ani nie blokują dostępu do żadnych konkretnych witryn i usług. Z pewnością jest to coś, czego oczekiwałbym od dużego dostawcy VPN.

Brak ograniczeń oznacza, że ​​możesz swobodnie korzystać z ZenMate w dowolny sposób. Ale należy wziąć pod uwagę drobny druk.

Warunki świadczenia usługi ZenMate wyraźnie zabraniają korzystania z usługi w celu naruszania jakichkolwiek przepisów, w tym ochrony praw autorskich w mediach cyfrowych. Oznacza to, że chociaż możesz korzystać z BitTorrenta na dowolnym serwerze VPN ZenMate, zastrzegają sobie prawo do zamknięcia twojego konta, jeśli użyjesz go do nielegalnego pobierania muzyki i filmów lub czegokolwiek innego, do czego nie masz prawa.

Ten konkretny zakaz rodzi pewne drażliwe pytania dotyczące polityki ZenMate dotyczącej braku logowania. Nie jestem pewien, w jaki sposób mogliby egzekwować taki zakaz bez monitorowania Twojej aktywności w jakiś sposób.

Jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że Niemcy są znane z tego, że nękają je trolle praw autorskich, które grożą użytkownikom karami za naruszenia praw autorskich (czasami za dzieła, których nawet nie posiadają), połączenie języka TOS i miejsca, w którym działa ZenMate, sprawia, że ​​zastanawiasz się.

Obsługa klienta

Jeśli jest jakaś część usługi ZenMate, której zawsze uważałem za brak, to jest to obsługa klienta. To nie jest tak, że ich obsługa klienta nie jest pomocna. Daleko stąd. W większości przypadków potrafią odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Problem polega na tym, że nie jest tak łatwo skontaktować się z kimś, kto może pomóc.

Na początek ZenMate nie oferuje czatu na żywo przez całą dobę. Zamiast tego zmuszają Cię do przesłania e-maila z prośbą o pomoc za pośrednictwem ich strony internetowej.

W większości przypadków odpowiedzi na te prośby są udzielane w ciągu 24 godzin, ale często mają formę odpowiedzi w puszkach, które niekoniecznie dotyczą twojego rzeczywistego pytania. Oznacza to, że mogą upłynąć dni od zgłoszenia problemu do uzyskania znaczącej pomocy.

Chociaż dokładna i kompleksowa sekcja pomocy ZenMate obejmuje prawie wszystkie typowe problemy, z którymi mogą się spotkać użytkownicy, brak bezpośredniego wsparcia może stanowić przełom dla początkujących użytkowników VPN.

Lokalizacje serwerów

Dla każdego z nas, który wymaga elastycznej sieci VPN z dużą ilością serwerów i lokalizacji do wyboru, ZenMate ma wiele do życzenia. Gdy to piszę, ich serwery są dostępne w 74 krajach.

Mimo że daleko mu to do czołówki, infrastruktura ZenMate obejmuje niemal każdy region i główny ośrodek ludności na Ziemi, jakiego większość z nas by chciała. Są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz ominąć ograniczenia geograficzne w witrynach lub usługach online.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map