Moje rýchle testy serverov ExpressVPN

ExpressVPN, jeden z najznámejších poskytovateľov VPN v okolí, ponúka rýchly výkon, skvelý dizajn klientskeho softvéru a niektoré z najsilnejších bezpečnostných funkcií, ktoré nájdete. Pre začiatočníkov je ľahké sa s nimi zoznámiť a spustiť ich a zabaliť viac ako dostatok energie pre pokročilých používateľov.

Pros
 • Bohatý a intuitívny klient
 • Silná back-end technológia
 • Veľa serverov a umiestnení serverov
 • Rýchle a konzistentné rýchlosti pripojenia
 • Spolupracuje s US Netflix
 • Špičková podpora zákazníkov
Zápory
 • Niektoré agregované protokolovanie
 • Nie najlacnejšie

Testy rýchlosti ExpressVPN

Na takmer každej stránke webových stránok ExpressVPN uvidíte výroky odkazujúce na „vysokú rýchlosť“ alebo „ultrarýchlu“. Sú trochu nafoukaní? Možno. Ale keďže som jedným z etablovaných poskytovateľov VPN, očakával by som rýchle rýchlosti, pričom čokoľvek menej by bolo sklamaním. Po spustení obvyklej testovacej série môžem povedať, že až na jednu malú výnimku, Express VPN poskytuje. Rýchlosti sťahovania aj nahrávania boli špičkové a veľmi konzistentné vo všetkých mojich testovacích cykloch.

Jedinou malou výnimkou boli stiahnutia z Kanady, kde som videl dosť zlé výsledky v každom jednom teste. Rýchlosti na všetkých ostatných miestach po celom svete sa pohybovali od nadpriemerných po horlivo vysoké. Nie som si istý, aká bola dohoda s Kanadou, ale niekedy čoskoro znova spustím testy, aby som zistil, či boli problémy vyriešené. Medzitým, ak je Kanada krajinou, ku ktorej sa potrebujete často pripojiť, odporúčam vám buď súkromný prístup na internet alebo VPN neviditeľného prehliadania. Obaja tam vykázali vynikajúci výkon.

Ak vás zaujíma, ako Express Express skóre v porovnaní s ostatnými poskytovateľmi, prejdite na domovskú stránku, kde porovnávam všetky vysokorýchlostné VPN služby medzi sebou. Nezabudnite sa tiež pozrieť na moju kompletnú recenziu ExpressVPN, aby ste zistili, ako to presahuje iba výkon.

Najlepšie Server
Najlepšie výsledky testu rýchlosti VPN servera ExpressVPNS VPN Najlepšie výsledky základných testov rýchlosti servera ExpressVPNŽiadna VPN
Spojené štáty
ExpressVPN spája výsledky testov rýchlosti servera VPNS VPN ExpressVPN zjednocuje výsledky základných testov rýchlosti základnej línieŽiadna VPN
Spojene kralovstvo
Výsledky testu rýchlosti VPN servera ExpressVPN vo Veľkej BritániiS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ExpressVPN vo Veľkej BritániiŽiadna VPN
Kanada
Výsledky testu rýchlosti servera VPN VPN ExpressVPNS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ExpressVPN v KanadeŽiadna VPN
Austrália
Výsledky testu rýchlosti servera VPN VPN ExpressVPNS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ExpressVPN v AustráliiŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testu rýchlosti VPN servera ExpressVPN v HolandskuS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ExpressVPN v HolandskuŽiadna VPN
Nemecko
Výsledky testu rýchlosti VPN servera ExpressVPN NemeckoS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ExpressVPN NemeckoŽiadna VPN
Francúzsko
Výsledky testu rýchlosti VPN servera ExpressVPN FranceS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ExpressVPN vo FrancúzskuŽiadna VPN

Informácie o ExpressVPN

ExpressVPN pôsobí mimo Britských Panenských ostrovov. Bola založená v roku 2009, čo z nej robí jedného zo starších a etablovaných prémiových poskytovateľov VPN na trhu. Je tiež jedným z najväčších a najpopulárnejších. Express VPN je hlasový obhajca súkromia a slobody internetu a na rozdiel od niekoľkých ďalších poskytovateľov nie sú všetci hovorcami. Podporujú to významnou finančnou podporou rôznych neziskových organizácií, ktoré bojujú za ochranu slobody internetu a práv na súkromie. A to je skvelé vidieť.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

ExpressVPN na svojich webových stránkach tvrdí, že má najlepšiu anonymnú ochranu VPN a sľubuje, že nikdy nebude zaznamenávať vašu históriu prehliadania, údaje o prevádzke alebo dotazy DNS. Aj keď je to všetko skvelé, diabol je často v detailoch. Nároky na stránke predaja vám vždy nedávajú celú pravdu.

Rovnako ako s každým poskytovateľom VPN, na ktorý sa dívam, som si prečítal Podmienky poskytovania služieb expresnej siete VPN a zistil som, že si skutočne môžu ponechať nejaké ďalšie informácie o vašom použití. Patria sem dátumy (aj keď nie časy), kedy sa pripájate k službe, ku ktorému umiestneniu servera sa pripájate, a celkové množstvo údajov prenášaných každý deň. Pretože táto informácia je uložená anonymne, dobrá správa je, že žiadna z nich nedokáže jednoznačne identifikovať žiadneho používateľa. Údajným účelom je analýza a vyváženie výkonu siete.

Skutočnosť, že ExpressVPN je založená na Britských Panenských ostrovoch (BVI), tiež nie je znepokojujúca. Napriek tomu, že ide o britské územie, spoločnosť BVI nemá záväzné zákony o uchovávaní údajov a môže dohliadať na svoje vnútorné záležitosti bez vonkajšieho zasahovania. Domnievam sa, že v budúcnosti by Spojené kráľovstvo mohlo vyvinúť tlak na vládu BVI, aby zosúladila svoje zákony o uchovávaní údajov so zákonmi (hroznými pre súkromie), ktoré existujú v Spojenom kráľovstve. Doteraz sa však nič také nestalo.

Pre šifrovanie ExpressVPN doslova ponúka najsilnejšie možnosti, ktoré môžete získať. Medzi ich voľby patrí AES-256-CBC na šifrovanie riadiaceho kanála pomocou RSA-4096 a autentifikácia hash SHA-512. Ak tieto technické podmienky pre vás neznamenajú veľa, vedzte, že niektorí by takmer považovali tieto úrovne šifrovania za nadmerné, je to také silné. Použitie silného šifrovania zvyčajne stojí za cenu výkonu, ale ako sme videli, ExpressVPN nemá také problémy. Nejako sa im podarilo vytiahnuť to, čo mnohým ostatným zlyhalo, takže im boli kudosi.

Ďalším dôležitým aspektom ochrany súkromia VPN sú úniky DNS a WebRTC, ktoré, ak existujú, môžu odhaliť vašu IP adresu, čím sa celé cvičenie používania VPN stane bodom obratu. Aj tu ExpressVPN dostáva čistý zdravotný stav, pretože moje testy odhalili nulové množstvo takýchto únikov.

Posledná zmienka o súkromí je, že od roku 2016 Express VPN prevádzkuje .onion verziu svojich webových stránok, vďaka čomu je prístupný anonymným používateľom Tor. Skombinujte to so schopnosťou platiť za službu pomocou bitcoínov a môžete si získať predplatné ExpressVPN bez jediného sledovania vašej skutočnej identity alebo polohy..

Vlastnosti

ExpressVPN odviedol dobrú prácu pri vyvažovaní funkcií s ľahkým používaním. Ich klienta považujem za veľmi logicky usporiadaný a intuitívny. Získanie ložísk a uvedenie do prevádzky trvá asi 5 sekúnd. Prístup k všetkým pokročilejším možnostiam, ako je funkcia prepínania medzi internetovým zabíjaním, je presne tam, kde by som to očakával.

Klientsky softvér je k dispozícii na všetkých hlavných platformách vrátane Windows, Mac, Android a iOS, ale ExpressVPN je možné nainštalovať a spúšťať aj na Linuxe, Chromebookoch a rôznych smerovačoch..

ExpressVPN podporuje všetky štyri hlavné protokoly VPN: OpenVPN využívajúce TCP aj UDP, SSTP, L2TP / IPSec a PPTP. Predvoleným softvérom na všetkých platformách je OpenVPN, ale kedykoľvek môžete prepnúť na akýkoľvek iný protokol.

Existuje niekoľko ďalších funkcií, ktoré ponúka ExpressVPN a ktoré mnoho ďalších poskytovateľov VPN neposkytuje. SmartDNS je jednou z takýchto ponúk. Keď používate SmartDNS, nerobí nič pre vaše súkromie a bezpečnosť online, je ideálne, ak chcete získať prístup k Netflixu, BBC iPlayeru alebo iným geo blokovaným streamovacím službám. Pretože to nešifruje údaje, výsledkom SmartDNS je menej problémov s ukladaním do vyrovnávacej pamäte. Môže byť tiež nainštalovaný na ľubovoľnom internetovom zariadení, od inteligentných televízorov po herné konzoly a zariadenia podobné Roku. Súčasťou predplatného je SmartDNS Express VPN.

Klientsky softvér je dodávaný so zabudovanou funkciou testovania rýchlosti, ktorá kontroluje všetky servery v reálnom čase a zisťuje, ktoré v súčasnosti majú najvyššiu rýchlosť sťahovania. Samozrejme, len preto, že server má v tejto chvíli horúcu rýchlosť, to neznamená, že to bude o 10 minút. Táto funkcia vám napriek tomu umožňuje robiť vzdelanejšie rozhodnutie o tom, kde sa pripojiť, čo je omnoho lepšie ako oslepnúť.

ExpressVPN prevádzkuje aj temnú webovú stránku prístupnú pomocou prehliadača Tor na adrese http://expressobutiolem.onion/, ktorý je ideálny pre ľudí žijúcich v krajinách, v ktorých je používanie siete VPN „odsúdené“. Je pomerne ľahké, aby vlády obmedzili prístup na webové stránky VPN a zabránili svojim občanom prihlásiť sa. Tým, že je ExpressVPN prístupný prostredníctvom .onion adresy, je rovnako ťažko cenzurovateľné, ako sa dostane.

obmedzenia

ExpressVPN obmedzuje počet zariadení, ktoré sa môžu pripojiť súčasne, na 3. To je len polovica toho, čo ponúka líder NordVPN v tomto odvetví. V praxi to v závislosti od vašich potrieb stačí. Ak zistíte, že potrebujete viac, môžete sa rozhodnúť pre iného poskytovateľa, napríklad Private Internet Access alebo IPVanish, alebo nainštalovať VPN na router (ExpressVPN poskytuje podrobné pokyny pre nastavenie), ktoré sa počíta ako jediné zariadenie. Druhá možnosť je však trochu pokročilejšia.

Okrem počtu súbežných pripojení je jediným obmedzením, ktoré musíte dodržať, iba to, aby ste pri používaní siete VPN hrali príjemne. Zlé správanie zahŕňa nevyžiadanú poštu, hackerstvo atď. Sú to veci, ktoré vám nedovolí žiadny poskytovateľ VPN, čo môže viesť k zrušeniu vášho účtu..

ExpressVPN nemá žiadne obmedzenia šírky pásma, dennej doby ani zmeny servera. Umožňujú tiež zdieľanie súborov BitTorrent a peer-to-peer na všetkých ich serveroch.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora pre Express VPN je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ak sa potrebujete skontaktovať, máte dve možnosti: live chat a e-mail. Živý chat bude zvyčajne najrýchlejšou stávkou.

Všeobecne sú zástupcovia zákazníckych služieb priateľskí a veľmi dobre informovaní.

Pri niekoľkých príležitostiach boli ich počiatočné odpovede nie príliš užitočným variantom „preinštalovania aplikácie“. Ale aj v týchto prípadoch, akonáhle sa dostanete cez tú prvú výmenu, veci fungujú. Dokonca aj tie najzložitejšie otázky boli zodpovedané k mojej úplnej spokojnosti.

ExpressVPN ponúka podrobnú online vedomostnú základňu, ktorá by sa mala starať o väčšinu, ak nie všetky vaše základné potreby. Majú podrobných sprievodcov nastavením, ktoré zahŕňajú podrobné pokyny pre takmer každú platformu pod slnkom. Majú tiež rozsiahlu príručku na riešenie problémov, ktorá ponúka riešenia pre najbežnejšie technické problémy.

Aj keď je ExpressVPN na drahej strane – aj keď využijete kupónový kód – vaše predplatné je zálohované 30-dňovou zárukou, ak s tým nie ste úplne spokojní. Zamestnanci technickej podpory sa najskôr pokúsia pomôcť vám vyriešiť akýkoľvek problém, ale ak toto riešenie nie je k vašej spokojnosti, budete mať možnosť získať plnú náhradu..

Umiestnenie servera

Keď sa ExpressVPN drží na najvyššom mieste, je určite blízko vedúceho balíka, pokiaľ ide o umiestnenia serverov a krajiny. S výkonným hardvérom v 151 lokalitách v 95 krajinách majú pred sebou takmer všetkých ostatných poskytovateľov VPN okrem vedúceho servera HideMyAss! a spustenie servera PureVPN. Úplný zoznam serverov ExpressVPN nájdete tu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map