Test rýchlosti ProtonVPN

O ProtonVPN je veľa rád. Je to služba zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia, s rýchlymi servermi, vynikajúcim softvérom a ponukou niekoľkých užitočných funkcií, ktoré ostatní poskytovatelia netrápia implementáciou. Áno, sú na drahej strane, ale ak je vaším cieľom zostať v anonymite na internete, len málo sietí VPN to urobí lepšie..

Pros
 • Vynikajúce funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia
 • V každej podporovanej krajine je k dispozícii dvojitá sieť VPN
 • Žiadne záznamy
 • Ľahko použiteľný klient
 • Dobrý výkon servera
 • Torrenting a P2P priateľský
 • Ponúka bezplatnú verziu
Zápory
 • drahý
 • Žiadna podpora živého chatu
 • Servery P2P iba ​​v štyroch krajinách

ProtonVPN je známy svojím silným postojom k bezpečnosti a súkromiu. Ale k čomu je bezpečná VPN, keď je tak pomalá, chcete si vlasy vytiahnuť pri každom použití.

Našťastie to tak nie je v prípade ProtonVPN. Ani zďaleka.

Na svoju webovú stránku uplatňujú niekoľko VPN štandardných „vysokorýchlostných“ požiadaviek, ale na rozdiel od mnohých iných poskytovateľov ich skutočne uspokojujú.

A aj keď nejde o najrýchlejšiu sieť VPN, výsledky testov rýchlosti ProtonVPN ich pevne umiestnia na hornú úroveň všetkých poskytovateľov..

Rýchlosti sťahovania sú všade pevné. Spojené štáty boli o niečo pomalšie, ako by som očakával na základe toho, čo robili ostatné miesta. Celkovo však dobré čísla.

Dokonca aj pri pripojení prostredníctvom Secure Core, vynikajúcej dvojitej implementácie protokolu ProtonVPN, to vyzeralo dobre. Videl som pomerne pravidelný pokles rýchlosti o 1/3 oproti bežnému pripojeniu, čo je pre dvojitú sieť VPN vynikajúce.

Na strane nahrávania boli výsledky trochu horšie, napriek tomu však úctyhodné. Okrem nižších rýchlostí, ako sa predpokladalo na amerických serveroch, som videl aj čiastkový výkon z Kanady a Austrálie.

Keďže však pre väčšinu z nás je výkon sťahovania oveľa dôležitejší ako rýchlosť nahrávania, nemyslím si, že je to obrovský problém.

To znamená, že VPN pravidelne testujem a aktualizujem výsledky zverejnené tu, ak dôjde k významným zmenám (v oboch smeroch)..

Najlepšie Server
Najlepšie výsledky testov rýchlosti servera VPN ProtonVPNS VPN Najlepšie výsledky základných testov rýchlosti servera ProtonVPNŽiadna VPN
Spojené štáty
ProtonVPN spája výsledky testov rýchlosti servera VPNS VPN ProtonVPN zjednocuje výsledky základných testov rýchlosti na základnej úrovniŽiadna VPN
Spojene kralovstvo
Výsledky testu rýchlosti servera ProtonVPN vo Veľkej BritániiS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ProtonVPN vo Veľkej BritániiŽiadna VPN
Kanada
Výsledky testov rýchlosti servera ProtonVPN Canada VPNS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ProtonVPN v KanadeŽiadna VPN
Austrália
Výsledky testu rýchlosti servera VPN ProtonVPN v AustráliiS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ProtonVPN v AustráliiŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testov rýchlosti servera ProtonVPN v HolandskuS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ProtonVPN v HolandskuŽiadna VPN
Nemecko
Výsledky testu rýchlosti servera VPN ProtonVPN v NemeckuS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ProtonVPN NemeckoŽiadna VPN
Francúzsko
Výsledky testu rýchlosti servera VPN ProtonVPN FranceS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ProtonVPN vo FrancúzskuŽiadna VPN

Je potrebné zdôrazniť, prečo je taký veľký rozdiel medzi mojimi základnými testami rýchlosti bez základnej siete a testami vykonanými prostredníctvom siete VPN..

Úmyselne prevádzkujem rýchle pripojenie k internetu – 500 Mbps nadol, 100 Mbps hore. Sú oveľa vyššie, než aké servery VPN pre zákazníkov v súčasnosti ponúkajú.

Výhodou takéhoto rýchleho pripojenia je odhalenie skutočného maximálneho výkonu VPN – bez obmedzení výsledkov môjho poskytovateľa internetových služieb..

Keby som napríklad spustil iba 50 Mbps pripojenie a VPN server bol schopný 75 Mbps, nikdy by sme vedeli, že.

O spoločnosti ProtonVPN

ProtonVPN je dobre prehodnotená sieť VPN, ktorá rovnako ako jej materská spoločnosť ProtonMail sídli vo Švajčiarsku. To znamená jurisdikciu veľmi priaznivú pre súkromie.

Je to tiež prísny poskytovateľ neprihlásených osôb av súčasnosti prechádza bezpečnostným auditom, ktorý sa má čoskoro zverejniť.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, toto všetko by si malo zaslúžiť určitú pozornosť.

Je tiež potrebné zdôrazniť, že materská organizácia ProtonVPN je v kruhoch ochrany súkromia na internete dobre známa. Je zodpovedný za otvorené šifrovacie knižnice OpenPGPjs a GopenPGP a je aktívnym účastníkom v digitálnej komunite..

To spoločnosti ProtonVPN udeľuje niektoré dobré informácie o dôvernosti, ktoré žiadny konkurent nemôže dúfať.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Ako ste už možno uhádli, ProtonVPN vyniká v bezpečnosti aj v súkromí. Je to predovšetkým dôvod, prečo služba existuje.

ProtonVPN na tento účel využíva najmodernejšie technológie a sadu funkcií navrhnutých tak, aby bezpečnosť údajov bola v centre všetkého, čo robia..

Ako sme však videli, robia tak bez zníženia rýchlosti pripojenia.

ProtonVPN na úvod používa iba šifrovanie a protokoly bez známych zraniteľností. To znamená, že nenájdete prístup PPTP, a to ani ako možnosť núdzovej kompatibility.

Namiesto toho všetky pripojenia využívajú 256-bitové šifrovanie AES, 4096-bitovú výmenu kľúčov RSA a HMAC-SHA384 na autentifikáciu správ..

Stručne povedané, všetky fázy prenosu údajov využívajú najvyššiu možnú úroveň šifrovania. To má nepriaznivý vplyv na výkon a pravdepodobne aj preto nie sú výsledky rýchlostných skúšok také kvalitné ako u iných poskytovateľov..

Na počítačoch PC a Linux je pripojenie cez protokol OpenVPN. To je súčasný štandard konsenzu v priemysle a ProtonVPN sa ho drží.

V zariadeniach MacOS, iOS a Android je protokolom IKEv2 / IPSec.

Okrem toho systém využíva rotujúce šifrovacie kľúče a dokonalé forwardové tajomstvo, aby zabránil útočníkom dešifrovať údaje pomocou kompromitovaných kľúčov..

Ako som už spomenul, ProtonVPN je tiež prísnym poskytovateľom bez protokolov. To znamená, že počas pripojenia k službe uchovávajú nulové záznamy o všetkom, čo robíte.

ProtonVPN rešpektuje súkromie svojich používateľov a presadzuje pravidlá bez protokolov. To znamená, že vaše pripojenia VPN zostávajú súkromné ​​a neuchovávame informácie o vašich pripojeniach ani navštívených webových stránkach.

Za účelom zabezpečenia vášho účtu a zabezpečenia toho, že sa prihlasujete, ukladáme jedinú časovú pečiatku vašich najnovších prihlasovacích údajov. Opäť neuchovávame žiadne informácie o tom, odkiaľ ste sa prihlásili alebo ako dlho ste boli prihlásení.

ProtonVPN tiež používa vyhradené servery pre svoje servery VPN a prevádzkuje súkromné ​​servery DNS, aby zabránil akémukoľvek zásahu používateľa do nesprávnych rúk..

Pokiaľ ide o ochranu používateľov pred zvedavými očami, je to jeden poskytovateľ VPN, ktorý pokrýva všetky základne. Od januára 2020 majú dokonca k dispozícii správu o bezpečnostnom audite tretej strany, ktorá to dokazuje.

Funkcie ProtonVPN

Pri výbere siete VPN však nie sú iba otázky týkajúce sa ochrany osobných údajov a zabezpečenia. K dispozícii je tiež otázka, ktoré funkcie sú k dispozícii.

Pokiaľ služba VPN nemá nastavenú správnu funkciu, bez ohľadu na jej rýchlosť, môže to byť zlé podľa toho, čo sa snažíte robiť s ňou..

 • Hlavný vypínač

  ProtonVPN ponúka prepínač kill na svojich klientoch Windows a MacOS.

  Prepínač kill blokuje všetku internetovú komunikáciu na vašom zariadení v prípade odpojenia od VPN. Týmto sa zabezpečí, že prostredníctvom nekódovaného internetového pripojenia poskytnutého poskytovateľom internetových služieb, ktoré by vaše zariadenie zvyčajne používalo, neprenikli žiadne dáta.

 • Ochrana pred únikom DNS

  Ďalším spôsobom, ako môže byť vaše súkromie ohrozené online, sú záznamy uchovávané na serveroch DNS, ktoré používate. Server DNS môže odhaliť všetky vaše stránky a služby, ktoré navštívite, ako aj vašu IP adresu poskytnutú poskytovateľom internetových služieb.

  ProtonVPN prevádzkuje svoje vlastné servery DNS a vynucuje ich použitie kedykoľvek ste pripojení k službe.

  Ich DNS rovnako ako ich VPN neuchovávajú žiadne denníky, čo vám poskytuje maximálne súkromie.

 • Bezpečné jadro

  ProtonVPN tiež ponúka dvojitú konfiguráciu VPN, ktorú nazývajú Secure Core.

  Secure Core zvyšuje bezpečnosť a súkromie smerovaním pripojení cez druhý server VPN. Všetky tieto servery sú umiestnené v bezpečných zariadeniach v krajinách priateľských k súkromiu.

  Tento mechanizmus zaručuje, že vaše údaje sú v bezpečí, aj keď nakoniec prechádzajú krajinou, ktorá sa zúčastňuje na dohodách o dohľade alebo udržiava prehľad o internetovom prenose v rámci svojich hraníc.

  Dvojité siete VPN trochu spomalia vaše pripojenie a implementácia Secure Core ProtonVPN sa nelíši. Pri používaní týchto serverov očakávajte zníženie rýchlosti o 1/3.

 • Podpora pre Tor

  Pre niektorých z nás nestačí zaručené súkromie. Preto ProtonVPN umožňuje pripojenie k súkromnej sieti Tor prostredníctvom svojej služby VPN.

  Tým sa umožní druhá vrstva ochrany pre kohokoľvek, kto je hlboko znepokojený tým, že zostane v anonymite. Patria sem novinári, politickí disidenti a oznamovatelia, pre ktorých by vystavenie mohlo predstavovať nebezpečenstvo v skutočnom živote.

  Hádzanie Tor do mixu bude mať negatívny vplyv na rýchlosť uploadu aj downloadu. Pretože sieť Tor je riadená dobrovoľníkmi, pri používaní Secure Core očakávajte pokles výkonov väčší ako pokles.

 • Podpora streamovania služieb

 • Aj keď ProtonVPN neposkytuje žiadne záruky, jedná sa o jednu z mála zostávajúcich služieb VPN, ktoré môžu stále pripojiť používateľov k sieti Netflix – aspoň v USA..

  To isté platí pre Hulu, ITV a All 4.

  Používatelia aplikácie iPlayer alebo Amazon Prime Video spoločnosti BBC však nebudú mať šťastie. To sa však pre používateľov VPN stáva čoraz bežnejšou skutočnosťou.

  Pokiaľ ide o výkon, nie sú žiadne obavy. Sieť servera ProtonVPN je viac ako dosť rýchla na to, aby sa videostreamy mohli prenášať aj v 4K kvalite.

 • Podpora BitTorrentu a P2P

  ProtonVPN tiež umožňuje zdieľanie súborov BitTorrent a ďalšie P2P pomocou špecifickej podskupiny svojich serverov.

  Keďže sú poskytovateľmi bez prihlásenia, môžete si byť istí, že pri používaní týchto služieb nebude existovať skutočná hrozba autorských práv..

 • Podpora viacerých zariadení

  Ako užívateľ ProtonVPN môžete k službe pripojiť viac zariadení pomocou jedného predplatného.

  Ak sa zaregistrujete do základného plánu, môžete sa pripojiť až k dvom zariadeniam – s plánom Plus toto číslo vyskočí až na päť.

  Ak ste na jar pre plán Visionary – a nie je to lacné – môžete použiť až desať zariadení naraz. Ako pekný bonus získate aj účet ProtonMail.

obmedzenia

ProtonVPN príliš nevynucuje obmedzenia používateľov. Určite neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma alebo rýchlosti.

Zatiaľ čo používanie služieb P2P na porušovanie autorských práv alebo na iné sporné použitie je ich zmluvnými podmienkami zakázané, ich zásady neprihlásenia spôsobujú, že tento zákaz je nevymožiteľný..

Existujú však rozdiely medzi dostupnými plánmi služieb, ktoré možno skutočne interpretovať ako obmedzenia.

Napríklad, Základní používatelia môžu používať P2P na určených serveroch, ale sú obmedzení na oveľa menší počet z nich. Základné tiež znamená žiadne bezpečné jadro, bez podpory Tor a bez streamovania.

Používatelia programu Plus navyše získajú všetky tieto veci, čo je významná aktualizácia.

Jedinou výhodou plánu Visionary je pridanie účtu ProtonMail. S uspokojením tiež viete, že dotujete bezplatnú úroveň pre ľudí v krajinách, pre ktoré je to doslovná záchranná lana.

Zákaznícka podpora

Pre používateľov, ktorí potrebujú pomoc so službou, ProtonVPN ponúka priamu e-mailovú podporu, ktorá má priemernú dobu odozvy menej ako 24 hodín. Vo väčšine prípadov však nebudete čakať skoro tak dlho.

Ich zástupcovia sú oboznámení a poskytujú úplné odpovede na otázky.

Na podporu „ľudskej“ zákazníckej podpory má sekcia podpory webových stránok ProtonVPN komplexnú svojpomocnú časť, ktorá pokrýva všetky najbežnejšie problémy, ktorým môžete čeliť..

Aj keď neexistuje živý chat alebo telefonická podpora, celková úroveň zákazníckeho servisu by mala byť dosť dobrá na to, aby uspokojila priemerného používateľa.

Navyše, ProtonVPN má povesť, že nenecháva používateľov visieť – budú sa držať s vami, kým sa problém nevyrieši. V mojich knihách to určite kompenzuje všetky vnímané nedostatky podpory.

Umiestnenie servera ProtonVPN

Sieť servera ProtonVPN je jedna z menších, s ktorou sa stretnete. Zahŕňa 44 krajín a v čase písania tohto článku pozostáva zo 698 samostatných serverov.

Pretože niektorí z jej konkurentov ponúkajú siete mnohokrát také veľké – ako je NordVPN a jeho 58 krajín, silná serverová sieť s 5645 – ProtonVPN tu trochu chýba.

To, čo im však chýba, sa však vyrovná v kvalite.

Sieť ProtonVPN je vyspelá a stabilná, čo znamená, že netrpia mnohými výpadkami služieb. Ako ukazujú výsledky testu rýchlosti, výkon je tiež vynikajúci.

Prejdite na to, že servery Secure Core sú umiestnené na miestach, ako je napríklad bývalý prístrešok pre bývalú švajčiarsku armádu s hĺbkou 1 000 metrov, a sieťové nedostatky ProtonVPN sa ľahšie prehliadajú..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map