Test rychlosti surfování

Je vzácné vidět, že se nová společnost VPN stane vážným uchazečem tak rychle, jako Surfshark. Když však začnete od základů s naprosto vzduchotěsnou zásadou ochrany osobních údajů, čistým a snadno použitelným klientem a zálohováním pomocí kvalitní globální serverové sítě, která nabízí vynikající výkon a podporu streamování, je na čase, aby se všichni ujali oznámení.

Klady
 • Vynikající soukromí a bezpečnost bez protokolování
 • Skvělý výkon serveru
 • Odblokuje Netflix, BBC a mnoho dalších
 • Snadno použitelný klient
 • Neomezené současné připojení
 • Torrenting podpora
 • Levný
Nevýhody
 • Nekonzistentní rychlost na několika místech
 • Poměrně pomalá podpora zákazníků

Testy rychlosti

Kdykoli nevidím poskytovatele VPN zmínit rychlost na své domovské stránce, to mě trochu znepokojuje. Koneckonců, často nadměrné nároky na výkon jsou to, co dělají všechny VPN. Snaží se upozornit na rychlost a tiché přiznání, že věci prostě nejsou tak dobré?

V případě Surfsharku to tak není.

Vzhledem k tomu, že moje testy rychlosti ukazují konzistentní 80 Mbps plus stahování pro všechna místa kromě jednoho, pokud vůbec něco, měl by Surfshark upozorňovat na jejich čísla. Při porovnání s mým seznamem nejrychlejších sítí VPN jsou rozhodně nejlepší výsledky.

Čísla vypadají o něco horší s rychlostmi nahrávání, kde více než několik míst by mohlo použít určité vylepšení. Ale jsou stále velmi slušní.

A když už mluvíme o potřebě zlepšení (a mnoho z toho), australská vzestupná a sestupná čísla byla obě docela propastná. Brzy znovu vyzkouším v naději, že uvidím lepší rychlosti. Ale prozatím, pokud je to země, ke které byste se chtěli připojit, možná byste se měli místo toho podívat na NordVPN (jehož výkon na zemi dole byl vynikající).

Celkově vzato, kromě jedné do očí bijící výjimky, výsledky testu pevné rychlosti pocházejí od Surfshark.

Než se dostaneme k těmto výsledkům, stačí jedno rychlé vysvětlení. Provozuji docela rychlé připojení k internetu, mnohem rychlejší, než jakýkoli server VPN dokáže rozumně porovnat. To znamená, že čísla, která vidíte pro konkrétní umístění, jsou teoreticky maxima, která od ní můžete kdy očekávat. Nejsou omezeni vlastními rychlostmi připojení.

Pokud je váš internet pomalejší než tato maxima, uvidíte nižší čísla. Neexistuje žádný způsob, jak to obejít.

Díky této malé výzvě z cesty jsou níže uvedeny výsledky rychlých testů Surfshark pro sedm míst, která jsou u nás VPN nejoblíbenější. Také jsem zahrnul to, na co klient přišel, že je můj nejlepší (a pravděpodobně nejrychlejší) server, ke kterému se mohu připojit.

Nejlepší server
Nejlepší výsledky testů rychlosti VPN serveru SurfsharkS VPN Nejlepší výsledky testů základní rychlosti surfování na základní úrovni surfsharkŽádná VPN
Spojené státy
Surfshark spojuje státy Výsledky testů rychlosti serveru VPNS VPN Surfshark spojuje státy základní výsledky testů rychlosti rychlostiŽádná VPN
Spojené království
Výsledky testu rychlosti VPN serveru Surfshark Velká BritánieS VPN Výsledky základních testů rychlosti rychlosti na základní čáře společnosti SurfsharkŽádná VPN
Kanada
Výsledky testu rychlosti VPN serveru Surfshark CanadaS VPN Výsledky základních testů rychlosti surfařské kanady v KanaděŽádná VPN
Austrálie
Výsledky testu rychlosti VPN serveru Surfshark AustraliaS VPN Výsledky základních testů rychlosti surfařské rychlosti v AustráliiŽádná VPN
Holandsko
Výsledky testů rychlosti VPN serveru Surfshark NizozemskoS VPN Výsledky základní zkoušky rychlosti surfařského nizozemskaŽádná VPN
Německo
Výsledky testu rychlosti VPN serveru Surfshark NěmeckoS VPN Výsledky základních testů rychlosti surfařské rychlosti v NěmeckuŽádná VPN
Francie
Výsledky testu rychlosti VPN serveru Surfshark FranceS VPN Výsledky základních rychlostních testů Surfshark FranceŽádná VPN

O Surfsharku

Surfshark je relativním nováčkem na trhu VPN, ale jak se podrobně věnuji ve své úplné recenzi, o službě je už spousta..

Nejprve je Surfshark založen na Britských Panenských ostrovech, což je autonomní území bez zákonů o uchovávání dat pro služby VPN (nebo cokoli jiného). To je skvělá zpráva pro ochranu soukromí.

Společnost již také učinila velké pokroky v poskytování široké škály podpory zařízení, konkurenceschopné ceny, vynikající bezpečnosti a soukromí a hojnosti uživatelsky přívětivých funkcí..

Jsou to chmurní nováčci VPN, kteří se jednoznačně zavázali poskytovat vše, co byste očekávali od špičkové služby, a dobře připraveni zpochybnit své větší soupeře.

Soukromí a bezpečnost

Pokud jste na cestě za VPN, která nabízí vynikající soukromí a zabezpečení, Surfshark stojí za to se podívat.

Jak již bylo zmíněno, sídlí na britských Panenských ostrovech. Proto jsou imunní vůči jakýmkoli možným žádostem o údaje od interních nebo zahraničních orgánů.

Surfshark navíc dodržuje přísné zásady bez protokolování a neukládá žádná vaše data za e-mailovou adresu a zašifrované heslo k účtu. Dokonce vám umožní platit za službu pomocí kryptoměny a dále ji anonymizovat.

Z provozního hlediska ochrany soukromí a zabezpečení jde Surfshark také nad a za účelem ochrany před vystavením vašich dat nebo internetové aktivity komukoli, kdykoli.

Jádro jejich úsilí začíná nejmodernějším 256bitovým standardním šifrováním AES. To je standard, který je s dnešními technologiemi považován za nerozbitný.

Systém také využívá ověřovací hash SHA512 a 2048bitovou výměnu klíčů DHE-RSA a PFS, které dále chrání všechny fáze připojení VPN.

Protože Surfshark je multiplatformní služba, nabízí jejich šifrování ve dvou variantách protokolu: OpenVPN a IKEv2.

Oba standardy jsou považovány za špičkové a zajišťují, že Surfshark může rozšířit svou ochranu téměř na jakékoli zařízení připojené k internetu postavené během posledních dvaceti let..

Pokud jste si více vědomi bezpečnosti, Surfshark vám dokonce umožní pracovat v režimu multi-hop (někdy známý jako dvojitá VPN) a předávat svá data přes více než jeden server VPN pro další úroveň bezpečnosti a soukromí.

Sečteno a podtrženo, Surfshark je o ochraně vás online vážně. Dokonce i nedávno prošli nezávislým bezpečnostním auditem, aby to dokázali. Hodně štěstí každému, kdo se pokouší hacknout nebo překonat vícevrstvý systém ochrany, který implementovali.

Funkce

Surfshark byl postaven od základů tak, aby byl co nejpraktičtější a nejkompletnější, a nabízí celou řadu funkcí, díky nimž se skvěle hodí téměř k jakémukoli typu uživatele VPN..

Mezi pozoruhodné patří:

 • Vestavěný spínač zabíjení

  Klient Surfshark deaktivuje váš internet, pokud VPN poklesne nebo je jinak ohrožena. Stalo se to.

  Přepínač zabrání vám brání v nevědomém odesílání nebo přijímání dat v běžném internetovém připojení. Pomáhá udržovat vaše soukromí a zabezpečení za všech okolností.

 • Soukromé servery DNS a ochrana před únikem

  Surfshark provozuje své vlastní servery DNS (které neuchovávají žádné protokoly rozlišení názvů) a klientský software vynucuje jeho použití po připojení. To je základní vlastnost. Vyhledávání DNS může odhalit vaši internetovou aktivitu každému, kdo má přístup k serveru DNS, který používáte.

  Pokud například používáte VPN se svými DNS servery poskytovanými ISP, bude ISP stále znát každý web, ke kterému jste se pokusili přistupovat, a to i v případě, že váš provoz byl šifrován za všech okolností.

 • Kamuflážní režim

  Služba VPN společnosti Surfshark nabízí funkci známou jako maskovací režim, která maskuje provoz VPN jako běžný webový provoz. To může být užitečné, když se snažíte vyhnout se škrtení nebo blokování ISP.

  Může vám také pomoci obejít složité internetové cenzurní režimy, jaké se nacházejí v Číně nebo Íránu.

 • MultiHop

  Jak již bylo zmíněno, Surfshark podporuje předávání vašich dat přes více serverů VPN. To ještě více zvýší vaši anonymitu a bezpečnost.

Nejlepší zprávou o dlouhém seznamu funkcí Surfshark je to, že nabízejí podporu pro téměř každé zařízení, které si dokážete představit, včetně:

 • Zařízení Windows
 • Operační Systém Mac
 • iOS
 • Android
 • FireTV
 • Linux
 • Podpora SmartDNS pro Xbox, PlayStation a jakékoli jiné zařízení, které umožňuje uživatelem zadaná nastavení DNS
 • Doplňky prohlížeče pro Chrome a Firefox

Surfshark také vítá na svých serverech BitTorrent a další klienty sdílení souborů P2P a dokonce vám umožní odblokovat parní službu s omezeným přístupem, jako je Netflix.

Jak můžete zjistit z tohoto vyčerpávajícího seznamu, zdá se, že Surfshark se snaží, aby nám uživatelé VPN neponechali kameny bez obratu.

Omezení

Ve srovnání s dlouhým seznamem funkcí, které nabízí Surfshark, je jejich seznam restriktivně tenký. Ve skutečnosti nestanovují žádná omezení pro jakékoli použití jejich služeb, nad rámec standardního zákazu nezákonných činností, což by porušovalo Smluvní podmínky Surfshark.

Surfshark také uživatelům varuje před zneužitím jejich neomezeného připojení zařízení, které má zabránit prodejcům a jinému neoprávněnému sdílení účtů.

Kromě těchto jednoduchých a standardních omezení vám však Surfshark poskytuje bezplatnou kontrolu nad tím, za co službu využíváte a jak to děláte.

Zákaznická podpora

Protože žádná služba VPN nemůže fungovat nepřetržitě bez jakýchkoli přerušení nebo technických obtíží, je pro nás všechny služby zákazníkům velmi důležité, a to bez ohledu na to, jak technicky zdatní můžeme být. Surfshark nás tam také zakryl.

Nabízejí nepřetržitou živou podporu prostřednictvím chatu nebo e-mailu, přičemž většina e-mailů dostane odpověď do dvou hodin.

Zdá se, že jedinou nevýhodou je, že sekce svépomoc online společnosti Surfshark není tak komplexní. Pro relativně novou službu to však není nepřiměřené a očekávám, že se postupem času zlepší.

Aby byla zajištěna spokojenost všech nových uživatelů, společnost Surfshark vám také poskytuje bezplatnou zkušební verzi svých služeb v podobě 30denní zásady vrácení peněz bez potíží.

Chcete-li zrušit kdykoli během tohoto období, stačí kontaktovat zákaznickou podporu prostřednictvím živého chatu nebo e-mailového odkazu poskytnutého na webu Surfshark. Sdělte jim, že byste chtěli vrátit peníze, a pokud jste neučinili nic pro porušení smluvních podmínek, dostanete své peníze zpět přímo na místě.

Při registraci nezapomeňte využít i jeden z kupónových kódů Surfshark. Tímto způsobem, pokud se rozhodnete službu udržet, bude vás to stát jen neuvěřitelně 1,99 $ měsíčně. To je cena, na kterou se žádný jiný poskytovatel VPN tohoto kalibru nemůže dotknout.

Umístění serveru

Pro ty z nás, kteří jsou více technicky nakloněni, nebo pro kohokoli, kdo se snaží využít VPN k obcházení geo-omezení obsahu nebo služby, je počet a umístění serverů poskytovatele velký problém. Jako relativní nováček v oboru byste mohli očekávat, že v této oblasti bude Surfshark trošku krátký.

Ale opět se zdá, že jsou před křivkou. Když píšu toto, síť Surfshark se skládá z více než 1040 serverů rozložených po 63 zemích, od Albánie po Vietnam a všude mezi nimi. S takovým geografickým rozšířením se vsadím, že nebudete mít problém najít server na místě, které potřebujete.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map