Test rýchlosti surfovania

Je zriedkavé, že sa nová spoločnosť VPN stane serióznym uchádzačom tak rýchlo, ako Surfshark. Keď však začnete od základov s absolútne nepriepustnou politikou ochrany osobných údajov, čistým a ľahko použiteľným klientom a zálohovaním pomocou kvalitnej globálnej serverovej siete, ktorá ponúka vynikajúci výkon a podporu streamovania, je čas, aby si ju vzali všetci oznámenia.


Pros
 • Vynikajúce súkromie a bezpečnosť bez protokolovania
 • Skvelý výkon servera
 • Odblokuje Netflix, BBC a mnoho ďalších
 • Ľahko použiteľný klient
 • Neobmedzené súčasné pripojenie
 • Torrenting podpora
 • lacný
Zápory
 • Nejednotná rýchlosť na niekoľkých miestach
 • Pomerne pomalá podpora zákazníkov

Testy rýchlosti

Kedykoľvek nevidím poskytovateľa siete VPN spomenúť rýchlosť na svojej domovskej stránke, to ma trochu znepokojuje. Koniec koncov, často robia prehnané požiadavky na výkonnosť to, čo robia všetky siete VPN. Snaží sa upozorniť na rýchlosť a tiché priznanie, že veci jednoducho nie sú také dobré?

V prípade Surfsharku to tak vôbec nie je.

Keďže moje testy rýchlosti ukazujú konzistentné rýchlosť 80 Mbps plus sťahovanie pre všetky okrem jedného miesta, ak vôbec, Surfshark by mal upozorňovať na ich počet. Ak porovnáme môj zoznam najrýchlejších sietí VPN, určite to sú výsledky najvyššej úrovne.

Čísla vyzerajú trochu horšie pri rýchlostiach nahrávania, kde by niektoré vylepšenia mohli využívať viac ako niekoľko miest. Ale stále sú veľmi slušní.

A keď už hovoríme o potrebe zlepšenia (a veľa z toho), austrálske počty aj nadol boli dosť priepastné. Čoskoro znova vyskúšam v nádeji, že uvidím lepšie rýchlosti. Ale zatiaľ, ak je to krajina, ku ktorej by ste sa chceli pripojiť, môžete sa namiesto toho pozrieť na NordVPN (ktorého výkonnosť pod zemou bola vynikajúca).

Celkovo možno povedať, že okrem jednej do očí bijúcej výnimky sú výsledkom testu rýchlosti solídneho žiarenia aj Surfshark.

Predtým, ako sa dostaneme k týmto výsledkom, stačí jedno rýchle vysvetlenie. Prevádzkujem pomerne rýchle pripojenie k internetu, omnoho rýchlejšie, ako si ktorýkoľvek server VPN dokáže rozumne všimnúť. To znamená, že čísla, ktoré vidíte pre konkrétne miesto, sú teoreticky maximami, ktoré od neho môžete očakávať. Nie sú obmedzení vlastnými rýchlosťami pripojenia.

Ak je váš internet pomalší ako tieto maximá, uvidíte nižšie čísla. Neexistuje žiadny spôsob, ako to obísť.

Vďaka tejto malej prekážke sú nižšie výsledky surfových testov Surfshark pre sedem miest najobľúbenejších u nás používateľov VPN. Zahrnul som tiež to, čo si klient myslel, že je môj najlepší (a pravdepodobne najrýchlejší) server, na ktorý sa môžem pripojiť.

Najlepšie Server
Najlepšie výsledky testov rýchlosti VPN servera SurfsharkS VPN Najlepšie výsledky základných testov rýchlosti surfovania na serveri surfsharkŽiadna VPN
Spojené štáty
Surfshark zjednocuje výsledky testov rýchlosti servera VPNS VPN Surfshark zjednocuje výsledky základnej skúšky rýchlosti základnej línieŽiadna VPN
Spojene kralovstvo
Výsledky testov rýchlosti VPN servera Surfshark Veľká BritániaS VPN Výsledky základných testov rýchlosti základnej línie Surfshark vo Veľkej BritániiŽiadna VPN
Kanada
Výsledky testov rýchlosti VPN servera Surfshark CanadaS VPN Výsledky základnej rýchlosti skúšky Surfshark CanadaŽiadna VPN
Austrália
Výsledky testov rýchlosti VPN servera Surfshark AustraliaS VPN Výsledky základnej rýchlosti skúšky Surfshark AustraliaŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testov rýchlosti VPN servera Surfshark HolandskoS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti surfovania v HolandskuŽiadna VPN
Nemecko
Výsledky testov rýchlosti VPN servera Surfshark NemeckoS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti surfovania v NemeckuŽiadna VPN
Francúzsko
Výsledky testov rýchlosti VPN servera Surfshark FranceS VPN Výsledky základnej rýchlosti skúšky Surfshark FranceŽiadna VPN

O spoločnosti Surfshark

Surfshark je relatívnym nováčikom na trhu VPN, ale ako sa podrobne venujem pri mojej úplnej kontrole, o službe sa už veľa zaujíma..

Na úvod je spoločnosť Surfshark založená na Britských Panenských ostrovoch, ktoré sú autonómnym územím bez zákonov o uchovávaní údajov pre služby VPN (alebo o čokoľvek iné). To je skvelá správa o ochrane osobných údajov.

Spoločnosť už tiež urobila veľké pokroky v poskytovaní širokej škály podpory zariadení, konkurenčných cien, vynikajúcej bezpečnosti a súkromia a množstva užitočných funkcií..

Sú to chúlostiví nováčikovia VPN, ktorí sa jednoznačne zaviazali poskytovať všetko, čo by ste od špičkovej služby očakávali, a sú pripravení čeliť väčším súperom..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Ak hľadáte sieť VPN, ktorá ponúka vynikajúce súkromie a bezpečnosť, Surfshark stojí za to sa pozrieť.

Ako už bolo spomenuté, majú sídlo na Britských Panenských ostrovoch. Preto sú imúnne voči akýmkoľvek prípadným žiadostiam o údaje od interných alebo zahraničných orgánov.

Surfshark navyše dodržiava prísne zásady bez protokolovania a neukladá žiadne údaje mimo e-mailovú adresu a šifrované heslo účtu. Dokonca vám umožňujú platiť za službu pomocou kryptomeny a ďalej ju anonymizovať.

Z hľadiska ochrany súkromia a bezpečnosti sa spoločnosť Surfshark tiež dostáva nad a ďalej, aby vás chránila pred vystavením vašich údajov alebo internetových aktivít komukoľvek..

Jadro ich úsilia začína najmodernejším 256-bitovým štandardným šifrovaním AES. Je to norma, ktorá sa pri dnešných technológiách považuje za nerozbitnú.

Systém tiež využíva hashovanie SHA512 a 2048-bitovú výmenu kľúčov DHE-RSA a PFS, ktoré ďalej chránia všetky fázy pripojenia VPN..

Pretože Surfshark je multiplatformová služba, ponúka svoje šifrovanie v dvoch variantoch protokolu: OpenVPN a IKEv2..

Oba štandardy sa považujú za špičkové a zabezpečujú, že spoločnosť Surfshark môže rozšíriť svoju ochranu takmer na akékoľvek zariadenie pripojené na internet, ktoré bolo vyrobené za posledných dvadsať rokov..

Ak ste si viac vedomí bezpečnosti, Surfshark vám dokonca umožní pracovať v režime viacerých smerov (niekedy sa nazýva dvojitá sieť VPN) a odovzdávať svoje údaje cez viac ako jeden server VPN, čím získate ďalšiu úroveň bezpečnosti a ochrany osobných údajov..

Záverom je, že Surfshark vás vážne chráni online. Dokonca aj nedávno prešli nezávislým bezpečnostným auditom, ktorý to dokázal. Veľa šťastia každému, kto sa pokúša o prienik alebo prekonanie viacvrstvového systému ochrany, ktorý implementoval.

Vlastnosti

Surfshark, ktorý bol postavený od základov tak, aby bol čo najpraktickejší a najkompletnejší, ponúka množstvo funkcií, vďaka ktorým sa výborne hodí takmer k akémukoľvek používateľovi VPN..

Medzi významné patria:

 • Zabudovaný spínač zabíjania

  Klient siete Surfshark deaktivuje váš internet, ak VPN spadne alebo je inak ohrozená. To sa stáva.

  Prepínač kill vám bráni v tom, aby nevedomky odosielalo alebo prijímalo údaje v bežnom internetovom pripojení. Pomáha udržiavať vaše súkromie a bezpečnosť za každých okolností.

 • Súkromné ​​servery DNS a ochrana pred únikom

  Surfshark prevádzkuje svoje vlastné servery DNS (ktoré neuchovávajú protokoly rozlíšenia mien) a klientsky softvér vynúti jeho používanie po pripojení. Toto je podstatná vlastnosť. Vyhľadávanie DNS môže odhaliť vašu internetovú aktivitu každému, kto má prístup k serveru DNS, ktorý používate.

  Napríklad, ak používate VPN so servermi DNS poskytovanými poskytovateľom internetových služieb, poskytovateľ internetových služieb bude stále vedieť každý web, ku ktorému ste sa pokúsili pristupovať, aj keď vaša prevádzka samotná bola zakaždým šifrovaná.

 • Kamuflážny režim

  Služba VPN spoločnosti Surfshark ponúka funkciu známu ako maskovací režim, ktorá maskuje prenos VPN ako bežný webový prenos. To môže byť užitočné pri snahe vyhnúť sa škrteniu alebo zablokovaniu zo strany poskytovateľa internetových služieb.

  Môže vám tiež pomôcť obísť zložité internetové cenzúrne režimy, aké sa nachádzajú v Číne alebo Iráne.

 • multihop

  Ako už bolo spomenuté, Surfshark podporuje prenos vašich dát cez viacero serverov VPN. Ak tak urobíte, ešte viac sa zvýši vaša anonymita a bezpečnosť.

Najlepšia správa o dlhom zozname funkcií spoločnosti Surfshark je, že poskytujú podporu pre takmer každé zariadenie, aké si viete predstaviť, vrátane:

 • Zariadenia Windows
 • MacOS
 • iOS
 • Android
 • FireTV
 • linux
 • Podpora SmartDNS pre Xbox, PlayStation a akékoľvek iné zariadenie, ktoré umožňuje užívateľom zadané nastavenia DNS
 • Doplnky prehliadača pre prehliadače Chrome a Firefox

Surfshark na svojich serveroch tiež víta BitTorrent a ďalších klientov zdieľajúcich súbory P2P a dokonca vám umožňuje odblokovať naparovacie služby s obmedzeným prístupom, ako je Netflix..

Ako viete v tomto vyčerpávajúcom zozname povedať, zdá sa, že Surfshark sa snaží robiť všetko preto, aby pre nás používateľov VPN neponechal kameň bez kameňov..

obmedzenia

V porovnaní s dlhým zoznamom funkcií, ktoré ponúka Surfshark, je ich zoznam obmedzení osviežujúci. V skutočnosti nestanovujú žiadne obmedzenia týkajúce sa akéhokoľvek použitia ich služieb nad rámec štandardného zákazu nezákonných činností, ktoré by porušovali Podmienky služby Surfshark.

Surfshark tiež ponúka upozornenie pre používateľov týkajúce sa zneužitia ich neobmedzeného pripojenia zariadení, ktoré má zabrániť predajcom a inému neoprávnenému zdieľaniu účtov.

Ale okrem týchto jednoduchých a štandardných obmedzení vám Surfshark poskytuje bezplatnú kontrolu nad tým, na čo službu používate a ako to robíte.

Zákaznícka podpora

Pretože žiadna služba VPN nemôže fungovať kedykoľvek bez prerušenia alebo technických ťažkostí, zákaznícky servis je pre nás všetkých veľmi dôležitý, bez ohľadu na to, aké technicky môžeme byť dôvtipní. Surfshark nás tam tiež zakryl.

Poskytujú nepretržitú živú podporu prostredníctvom rozhovoru alebo e-mailu, pričom väčšina e-mailov dostane odpoveď do dvoch hodín.

Zdá sa, že jedinou nevýhodou je, že časť online pomoci Surfshark nie je tak komplexná. To však nie je neprimerané pre relatívne nové služby a očakávam, že sa časom zlepší.

Aby ste sa uistili, že všetci noví používatelia sú spokojní, spoločnosť Surfshark vám tiež ponúka bezplatnú skúšobnú verziu svojich služieb vo forme 30-dňovej politiky vrátenia peňazí bez problémov..

Ak ju chcete zrušiť kedykoľvek počas tohto obdobia, stačí kontaktovať zákaznícku podporu prostredníctvom živého chatu alebo e-mailového odkazu poskytnutého na stránkach Surfshark. Dajte im vedieť, že by ste chceli vrátiť peniaze, a za predpokladu, že ste neurobili nič, čo by porušovalo zmluvné podmienky, dostanete svoje peniaze späť na mieste.

Pri registrácii nezabudnite využiť aj jeden z kupónových kódov Surfshark. Ak sa teda rozhodnete službu zachovať, bude vás to stáť iba drahých 1,99 dolárov mesačne. To je cena, ktorej sa nemôže dotknúť žiadny iný poskytovateľ VPN tohto kalibru.

Umiestnenie servera

Pre tých z nás, ktorí sú viac technicky naklonení, alebo pre kohokoľvek, kto sa pokúša použiť VPN na obídenie geografických obmedzení obsahu alebo služieb, je počet a umiestnenie serverov poskytovateľa veľkým problémom. Ako relatívny nováčik v priemysle by ste mohli očakávať, že v tejto oblasti bude Surfshark trochu klesať.

Ale opäť sa zdá, že sú pred krivkou. Keď píšem toto, sieť Surfshark pozostáva z viac ako 1040 serverov rozmiestnených v 63 krajinách, od Albánska po Vietnam a všade medzi nimi. Pri takomto geografickom rozšírení sa stavím, že nebudete mať problém nájsť server na mieste, ktoré potrebujete.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me