Testy rychlosti serverů TunnelBear

TunnelBear je jedním z nejlepších uživatelsky příjemných zážitků, které najdete v VPN. Nemusí mít největší síť serverů ani největší seznam funkcí. Jejich servery však mají dobrou stálou rychlost, jejich software je velmi jednoduchý na používání, podpora zákazníků je nápomocná a jejich politika bez protokolování je tak jasná, jak je možné. Zejména pokud jste začátečník VPN, nepřehlédněte TunnelBear.


Klady
 • Konzistentní rychlosti serveru
 • Silné šifrování
 • Jasná, nezávisle kontrolovaná politika bez protokolování
 • Velmi uživatelsky příjemný software
 • Bezplatná verze (omezena na 500 MB za měsíc)
Nevýhody
 • Málo pokročilých funkcí
 • Nepracuje s Netflixem nebo jinými streamingovými službami
 • Velmi malá síť serveru
 • Žádná podpora chatu

Testy rychlosti

Na rozdíl od téměř všech ostatních poskytovatelů VPN TunnelBear nečiní žádné veřejné požadavky na dobrý výkon serveru. I když po mém posledním kole rychlostí testů, jsem si jistý, že mohli.

Na téměř každém místě, které jsem testoval, jsou rychlosti stahování dostatečně rychlé, aby udělali radost téměř každému. Jsou také neuvěřitelně konzistentní. To je pro mě známkou dobré správy sítě a vyrovnávání zatížení serveru.

Jediný výsledek, který vyčnívá jako bolavý palec, je Austrálie. Brzy tam spustím další test a aktualizuji tento článek, pokud se výsledky zlepší. Ale prozatím, pokud je Austrálie tam, kam se chcete připojit, možná budete chtít hledat jinde. Rychlostní testy PureVPN poskytly nejlepší výsledky v této části světa.

V opačném případě byl výkon nahrávání TunnelBear stejně konzistentní, ne-li příliš inspirativní. Převážná většina z nás se stará o stahování, a proto to pravděpodobně není velký problém. Pokud však často odesíláte velké soubory, nabízí NordVPN v průměru tam nejrychlejší rychlosti.

Jedna věc, kterou si při testech uvědomím, je to, že používám velmi rychlé připojení k internetu. Je to záměrně dostatečně rychlé, aby se k němu nemohl dostat žádný poskytovatel VPN. Testování tímto způsobem mi umožní zjistit skutečné maximální rychlosti každého serveru.

A to vše, abych řekl, čísla, která vidíš, nemusí být tak dobrá jako ta, která dělám. Pokud stahování internetového připojení nepřekračuje 30 Mb / s, není možné vidět rychlosti VPN v rozsahu 60 Mb / s. V takovém případě bych očekával čísla jižně od 25 Mbps.

Zde jsou výsledky testu rychlosti TunnelBear u sedmi lokalit, na které se uživatelé VPN nejčastěji připojují. Zahrnul jsem také výsledky toho, co klientská aplikace považovala za můj nejlepší server (tj. Server, který by mi měl teoreticky poskytovat nejlepší výkon).

A pokud jste zvědaví, jak se TunnelBear pohybuje proti jiným poskytovatelům, podívejte se na mé srovnání nejrychlejších VPN.

Nejlepší server
Nejlepší výsledky testu rychlosti VPN serveru TunnelBearS VPN Nejlepší výsledky testů základní rychlosti serveru TunnelBearŽádná VPN
Spojené státy
TunnelBear spojuje státy Výsledky testů rychlosti serveru VPNS VPN TunnelBear spojuje státy základní test rychlosti rychlostiŽádná VPN
Spojené království
Výsledky testu rychlosti VPN serveru TunnelBear ve Velké BritániiS VPN Výsledky základních testů rychlosti tunelBear ve Velké BritániiŽádná VPN
Kanada
Výsledky testu rychlosti VPN serveru TunnelBear CanadaS VPN Výsledky základních testů rychlosti tunelBear CanadaŽádná VPN
Austrálie
Výsledky testu rychlosti VPN serveru TunnelBear AustraliaS VPN Výsledky základních testů rychlosti tunelBear AustraliaŽádná VPN
Holandsko
Výsledky testu rychlosti VPN serveru TunnelBear NizozemskoS VPN Výsledky základní zkoušky rychlosti TunnelBear NizozemskoŽádná VPN
Německo
Výsledky testu rychlosti VPN serveru TunnelBear NěmeckoS VPN Výsledky základní zkoušky rychlosti TunnelBear NěmeckoŽádná VPN
Francie
Výsledky testu rychlosti VPN serveru TunnelBear FranceS VPN Výsledky základní zkoušky rychlosti TunnelBear FranceŽádná VPN

O společnosti TunnelBear

Málokterá společnost VPN má lepší rozpoznávání jmen než TunnelBear. Jsou tu už od roku 2011, díky čemuž je jedním z prvních průkopníků spotřebitelských produktů VPN a důvěryhodného jména v oboru.

Společnost byla založena v kanadském Torontu Danielem Kaldorem a Ryanem Dochukem, dvěma veterány z technologického průmyslu. Oba vstoupili do podniku s dlouholetými zkušenostmi v technologickém sektoru, včetně stints u Microsoft a Research in Motion. V roce 2018 se společnost TunnelBear spojila se silami s McAffee a půjčovala ještě více svého jména.

Soukromí a bezpečnost

Jednou z věcí, které většina uživatelů VPN od našeho poskytovatele očekává, je záruka našeho soukromí. TunnelBear poskytuje přesně to, ve velmi podrobném a jasném jazyce. Vysvětlují přesně, jaká data shromažďují, proč a pro co je používají.

V mnoha případech poskytuje TunnelBear podrobná vysvětlení toho, jak určují, která data se mají shromažďovat a co se vzdáváte výměnou (jako například nepřijímání personalizovaných e-mailů výměnou za to, že neshromažďují vaše celé jméno). Mezi hlavními poskytovateli VPN je úroveň podrobností obsažená v zásadách ochrany osobních údajů TunnelBear na špičkové úrovni.

Kromě jejich obecných zásad ochrany osobních údajů, Tunnel Bear také neuchovává žádné protokoly o žádné uživatelské činnosti prováděné při připojení ke službě. To znamená, že neukládají žádné záznamy o vašich IP adresách, DNS dotazech nebo používaných webech a službách. Nemusíte se starat o kohokoli, kdo se dívá přes rameno.

To také znamená, že společnost TunnelBear může z jakéhokoli důvodu slíbit, že vaše informace nikdy neprodá nebo nebude obchodovat třetím stranám. Neustále nic nechtějí. Možná toto prohlášení z jejich zásad ochrany osobních údajů to vše shrnuje.

TunnelBear neukládá původní IP adresy uživatelů, když je připojen k naší službě, a proto nemůže identifikovat uživatele, pokud poskytli IP adresy našich serverů. Kromě toho nemůžeme prozradit informace o aplikacích, službách nebo webových stránkách, které uživatelé používají při připojení k našim službám; protože TunnelBear tyto informace NEBUDE ukládat.

Prohlášení o ochraně osobních údajů a jejich dodržování jsou dvě samostatné věci. A mnoho poskytovatelů VPN (bohužel) neradi hraje podle svých vlastních pravidel. S TunnelBear to tak není. Jsou jedním z mála poskytovatelů, kteří procházejí každoročním nezávislým bezpečnostním auditem a poté zveřejňují výsledky, aby je mohli vidět všichni. Audit společnosti Surfshark je jedinou další známou instancí poskytovatele VPN, který to dělá.

Kromě dobrého soukromí nabízí TunnelBear také nejmodernější zabezpečení. Mluvíme o 256bitovém šifrování AES pomocí protokolů OpenVPN nebo IPsec / IKEv2 (v závislosti na platformě, kterou používáte).

Šifrovací síla je moudrá, díky čemuž je dnešní šifrovací technologie díky technologii TunnelBear co nejblíže k neprůstřelným. Můžete se cítit docela zatraceně přesvědčeni, že nikdo nebude mít možnost nahlédnout do vašich dat.

Ale proč se tam usadit. TunnelBear to posouvá ještě o krok dále a nabízí funkci známou jako GhostBear. Jeho účelem je zamaskovat provoz VPN takovým způsobem, který ztěžuje kterémukoli poskytovateli internetových služeb jeho detekci na prvním místě. Tato technologie posouvá vaši bezpečnost a soukromí na zcela jinou úroveň.

Funkce

Jeden z požadavků společnosti TunnelBear na slávu je, že jsou jedním z mála hlavních poskytovatelů VPN, kteří nabízejí bezplatnou úroveň služeb. Každý měsíc máte povoleno až 500 MB provozu na účet zdarma.

To samozřejmě není mnoho dat. A pro jakékoli vážnější využití VPN (jako je streamování videa nebo stahování) budete chtít investovat do jejich placené úrovně. Nicméně, ve špičce, 500 MB je dost, aby vás chrání (například, když používáte veřejné Wi-Fi).

Na rozdíl od většiny bezplatných řešení VPN však TunnelBear nepodporuje jejich volnou úroveň prostřednictvím reklamy nebo jiných uživatelsky nepřátelských aktivit. Jako svobodný uživatel tedy nejste nuceni kompromitovat své soukromí. Můžete dokonce zdvojnásobit svůj dopravní limit, pokud jste ochotni tweetovat o svých zkušenostech se softwarem.

Existuje samozřejmě spousta dalších funkcí zdarma i placených uživatelů služby.

 • Vigilant Mode

  Název tunnelBear pro přepínač zabíjení, pokud dojde k výpadku připojení k síti VPN, odpojí veškerý provoz ze zařízení. Pokud se obáváte náhodného úniku dat nebo úniku IP, pomůže vám tato funkce zabránit.

 • Nejbližší tunel

  Software TunnelBear vám dává možnost nechat jej spravovat tam, kde se připojujete. Na základě znalostí na pozadí, o kterých ví (jako je zatížení serveru a přetížení sítě), vybere server, který vám poskytne nejlepší rychlosti.

 • Podpora více platforem

  TunnelBear nabízí klientům pro Windows, MacOS, iOS a Android a také pluginy prohlížeče pro Chrome, Firefox a Opera. Ve všech případech jejich software běží rychle a je jedním z nejvíce uživatelsky přívětivých, jaké jsem kdy viděl.

 • Podpora Torrent

  Ačkoli to není výslovně inzerováno, TunnelBear na všech svých serverech podporuje BitTorrent a další protokoly sdílení souborů P2P.

Omezení

V příkladu, že žádné zprávy nejsou dobré zprávy, TunnelBear nemá mnoho omezení. Aktivně neblokují provoz a neomezují rychlosti sítě. Existují pouze dvě meze, které je třeba si uvědomit.

Jeden, TunnelBear umožňuje připojení až pěti zařízení současně. Ale pro většinu z nás je toho spousta. Jediný další limit se vztahuje na bezplatné uživatele. Jako jeden jste omezeni na 500 MB dat měsíčně.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora TunnelBear reaguje, pokud jde o poskytovatele VPN. Zaručují odpověď svého oddělení podpory do 48 hodin od odeslání problému. Ve skutečnosti však můžete očekávat odpověď za dvě hodiny nebo méně. To byla alespoň moje zkušenost.

Není k dispozici žádný live chat, ale to by neměl být problém pro většinu z nás. Zástupci tunelového medvěda Se všemi zodpovězenými otázkami jsem se zabýval velmi podrobně a snadno sledovatelnými kroky. Také rychle vkládají hříčky související s medvědem do jakékoli komunikace se zákazníky. Osvětluje to náladu a já si to užívám. Ale pokud takové věci rychle unavíte, určitě je třeba zvážit.

V části nápovědy nabízí web TunnelBear některé slušné začátky a části pro odstraňování problémů. Ačkoli jsou stručné, oba mohou být velmi užitečné při řešení problémů s instalací, připojením nebo rychlostí.

Rovněž stojí za zmínku, že TunnelBear má zásady bez náhrady. Pokud máte problém s placenou službou, budou případ od případu spolupracovat, ale neexistují žádné záruky. Protože však mají volnou úroveň, je těžké tuto politiku považovat za omezení. Většina z nás by si TunnelBear už dlouho před přechodem na placený účet vzala na rotaci.

Umístění serveru

Co se týče síťové infrastruktury, je TunnelBear trochu na světelné straně. V současné době provozují servery ve 23 zemích. Protože tam jsou všichni obvyklí podezřelí, mělo by to pro většinu z nás stačit. Ale je to daleko od 131 zemí, které PureVPN nabízí.

TunnelBear také nespecifikuje, kolik serverů má v každém umístění. Je to jistě víc, protože po připojení obvykle dostávám úplně jinou IP adresu (silný indikátor, že se používá jiné datové centrum). A i když by bylo hezké znát přesná čísla, možná to není velký problém. Moje rychlostní testy ukazují dobrý výkon a na konci to záleží.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me