Testy rýchlosti serverov CyberGhost

CyberGhost ponúka skvelé online súkromie, tisíce serverov s vynikajúcim medzinárodným pokrytím a užívateľsky prívetivý softvér bohatý na funkcie – všetko za cenu, ktorú je ťažké poraziť. Vďaka rýchlej rýchlosti pripojenia, ktorá zálohuje všetko, nemusí hľadať nikoho, kto hľadá špičkového poskytovateľa VPN.

Pros
 • Nulové protokolovanie pre maximálne súkromie
 • Vynikajúca distribúcia serverov s viac ako 7100 servermi v 90 krajinách
 • Veľmi rýchle rýchlosti pripojenia
 • Pracuje s US Netflix a BBC iPlayer
 • Umožňuje torrentovanie P2P
 • Dlhá 45-dňová záruka vrátenia peňazí
Zápory
 • Materská spoločnosť so spornou povesťou
 • Vykonané manuálne nastavenie OpenVPN
 • Nepracuje z Číny

Testy rýchlosti

Nikdy nie som si istý, aký výkon očakávam od CyberGhost. Na rozdiel od takmer všetkých ostatných služieb VPN nikdy neboli také veľké, že sa snažili o najrýchlejšie nároky poskytovateľov.

Mohlo by to byť tiché prijímacie predstavenie nie je ich silný oblek? Nie práve.

S pozoruhodnou výnimkou z Austrálie, moje testy rýchlosti CyberGhost ukazujú, že ich servery dokážu držať viac svojich vlastných. V skutočnosti sú v súčasnosti najrýchlejšou službou VPN v okolí.

Nie vždy tomu tak bolo.

CyberGhost mal raz povesť, že je trochu slogan. S nedávnym vydaním svojho softvéru 7 a niekoľkými významnými aktualizáciami siete je teraz možné počítať s jedným poskytovateľom VPN..

Predtým, ako začneme hovoriť o podrobnostiach, nezabudnite, že úmyselne testujem s pripojením na internet, ktoré je omnoho rýchlejšie ako to, čo môže ktorýkoľvek poskytovateľ VPN dokázať – teda veľká nezrovnalosť v rýchlosti medzi VPN a žiadne testy VPN. Robím tak preto, aby som pre každý server získal čo najlepšie čísla, ktoré nie sú obmedzené maximálnymi povolenými rýchlosťami môjho internetu.

Inými slovami, rýchlosti, ktoré vidíte, sú maximá, ktoré môžete očakávať. Vaše skutočné výsledky môžu byť obmedzené vašim vlastným pripojením.

Ak môj test preukáže rýchlosť 100 Mb / s a ​​váš internet dokáže urobiť iba 60 Mb / s, je pravdepodobné, že niekde v rozsahu 50 Mb / s získate.

Výsledky výkonnosti

S vyššie uvedenou výnimkou Austrálie sú rýchlosti sťahovania CyberGhostu neustále vyššie ako 80 Mbps a často vyššie ako 90 Mbps. Pokiaľ ide o spotrebiteľskú sieť VPN, je to skutočne veľmi rýchle.

A zatiaľ čo výsledok v Austrálii nie je zďaleka na hranici rekordov, výkon je určite dosť dobrý aj pre streamovanie v kvalite HD.

Odovzdané tarify sú o niečo horšie. Ale z väčšej časti stále horia.

Austrália je opäť pomerne pomalá, rovnako ako Severná Amerika – USA aj Kanada. Ak je pre vás výkon nahrávania v týchto oblastiach dôležitý, môže byť v poriadku iný poskytovateľ (opäť vás odkazujem na môj najrýchlejší zoznam VPN)..

Vo všetkých ostatných prípadoch poskytuje CyberGhost a potom niektoré.

Najlepšie Server
Najlepšie výsledky testov rýchlosti servera VPN CyberGhostS VPN Najlepšie výsledky základných testov rýchlosti servera CyberGhostŽiadna VPN
Spojené štáty
CyberGhost zjednocuje výsledky testov rýchlosti servera VPNS VPN CyberGhost zjednocuje výsledky základných testov rýchlostiŽiadna VPN
Spojene kralovstvo
Výsledky testov rýchlosti servera VPN spoločnosti CyberGhost Veľká BritániaS VPN Výsledky základných testov rýchlosti CyberGhostu vo Veľkej BritániiŽiadna VPN
Kanada
Výsledky testov rýchlosti servera VPN CyberGhost CanadaS VPN Výsledky základných testov rýchlosti CyberGhost CanadaŽiadna VPN
Austrália
Výsledky testov rýchlosti servera VPN CyberGhost AustraliaS VPN Výsledky základných testov rýchlosti CyberGhost AustraliaŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testu rýchlosti servera VPN spoločnosti CyberGhost NetherlandsS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti CyberGhost NetherlandsŽiadna VPN
Nemecko
Výsledky testu rýchlosti servera VPN spoločnosti CyberGhost GermanyS VPN Výsledky základných testov rýchlosti CyberGhost GermanyŽiadna VPN
Francúzsko
Výsledky testov rýchlosti servera VPN spoločnosti CyberGhost FranceS VPN Výsledky základných testov rýchlosti CyberGhost FranceŽiadna VPN

O serveri CyberGhost VPN

CyberGhost existuje už od roku 2011, vďaka čomu je jedným z etablovaných poskytovateľov VPN.

Nachádzajú sa z Rumunska a sú hrdí na to, že sú veľkými zástancami necenzurovanej internetovej kultúry a slobody – čo je tvrdenie, ktoré potvrdzujú svojou vynikajúcou politikou nulovej ťažby.

A s viac ako 20 miliónmi používateľov po celom svete, CyberGhost jednoznačne robí veľa vecí správne.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Ochrana osobných údajov, ako aj CyberGhost, robí veľmi málo poskytovateľov VPN. Aj keď ich zásady ochrany osobných údajov nie sú najprístupnejším dokumentom – iné siete VPN odvádzajú omnoho lepšiu prácu – po ich prekonaní zistíte, že sa spoločnosť CyberGhost zaviazala zhromažďovať žiadne informácie počas používania ich služieb. Citujem:

 • Nevieme kedykoľvek, ktorý používateľ kedy navštívil konkrétnu webovú stránku alebo službu
 • Nevieme, ktorý používateľ bol v určitom čase pripojený k našej službe CyberGhost VPN alebo ktorý IP server CyberGhost VPN použil.
 • Nepoznáme množinu pôvodných adries IP počítača používateľa

Na rozdiel od mnohých iných poskytovateľov, ktorí tvrdia, že protokolovanie je nulové, CyberGhost neloguje ani anonymné údaje. Hovoríme o veciach, ako sú časové značky pripojenia a trvanie alebo využitie šírky pásma, zvyčajne uložené a používané na údržbu siete.

Ako už bolo spomenuté, CyberGhost volá Rumunsko domov. Keďže ide o krajinu, ktorá sa všeobecne považuje za veľmi priateľskú k súkromiu, je to dobrá vec.

Napriek tomu, že je Rumunsko súčasťou EÚ, nie je súčasťou žiadnej spolupráce v oblasti zdieľania spravodajských informácií, napríklad Five Eyes, Nine Eyes alebo Fourteen Eyes. Táto nedostatočná spolupráca znamená, že CyberGhost je mimo dosahu FBI, NSA, GCHQ a akejkoľvek inej západnej spravodajskej agentúry, na ktorú si dokážete myslieť (nie že zbierajú údaje, ktoré môžu odovzdať na prvom mieste)..

Počas procesu registrácie je jediná požadovaná osobná informácia e-mailová adresa (na tento účel môžete ľahko použiť fiktívny účet). Za službu sa platí anonymne pomocou bitcoínov (hoci sú samozrejme akceptované aj kreditné karty a PayPal).

Šifrovanie a protokoly

Šifrovacie štandardy, ktoré používa CyberGhost, sú také silné, ako sa dajú.

Klient štandardne používa OpenVPN s šifrou AES-256-CBC a autentifikáciou hash SHA256 pre dátový kanál, šifru AES-256, šifrovanie kľúča RSA-4096 a autentizáciu hash SHA384 pre kontrolný kanál a výmenu kľúčov ECDH-4096. pre utajenie vpred.

Ak si nie ste istí, čo to znamená, podstatou je, že si môžete byť istí, že nikto nebude dešifrovať vaše údaje – hovoríme tu o úrovniach šifrovania vojenskej triedy.

OpenVPN je tiež dobrou predvolenou voľbou, pretože je rýchly.

Medzi ďalšie podporované protokoly patria L2TP / IPsec a PPTP.

Moje testy tiež nepreukázali žiadne úniky DNS, IP alebo WebRTC. Zdá sa, že klientovi sa všetkým účinne zabráni.

Vlastnosti

Všetky hlavné platformy podporujú klientsky softvér CyberGhost, vrátane Windows, MacOS, iOS a Android. Aj keď pre ne neexistuje žiadny špecifický softvér, CyberGhost sa dá ľahko nastaviť aj na Kodi, Linux a mnohých smerovačoch..

Funkcie, všetko, čo by ste očakávali, že tam bude, od funkcie prepínača zabíjania po schopnosť prepísať servery DNS.

Medzi ďalšie významné funkcie patrí možnosť vylúčiť konkrétnu webovú stránku z používania VPN, náhodný výber portov, nezabezpečenú ochranu WiFi a rozdelené tunelovanie. Ten môže byť veľmi užitočný, ak chcete vytlačiť ešte vyšší výkon z už rýchlej serverovej siete CyberGhost.

CyberGhost sa tiež rozširuje za hranice čisto funkčnosti VPN tým, že ponúka blokovač reklám, ochranu pred škodlivými webovými stránkami a kompresiu údajov. Nie som si istý, ako to v praxi funguje, ale teoreticky môže byť možné, že náklady na používanie mobilných dát mierne znížia.

Všetky tieto funkcie sú predvolene vypnuté, ale sú prepínateľné z klienta kliknutím na tlačidlo.

Moja jediná mačka s CyberGhostom – a nie sú jediným poskytovateľom VPN, ktorý to robí – je, ako drasticky sa odlišujú klienti Windows a MacOS. Klientovi macOS chýba aj niekoľko funkcií vrátane rozdeleného tunelovania a ochrany Wi-Fi.

Aspoň v mojej knihe nie je ničenie obchodov, ale je to niečo, o čom je potrebné si byť vedomý. Na druhej strane považujem softvér Mac za trochu menej rušivý a intuitívnejší na používanie.

obmedzenia

Služba CyberGhost umožňuje až sedem súčasných pripojení. Každý poskytovateľ VPN má tento typ obmedzení (väčšinou na ochranu svojej infraštruktúry pred zneužitím) a limit stanovený CyberGhostom je jedným z najlepších okolo.

Ak máte v úmysle používať súčasne viac zariadení, je to určite niečo, čo treba zvážiť.

P2P je povolený, ale iba na konkrétnych serveroch – jasne označených klientom – a neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma alebo rýchlosti akéhokoľvek druhu.

Zákaznícka podpora

Aj keď som počul zmiešané recenzie o zákazníckej podpore spoločnosti CyberGhost, nemal som s nimi žiadne problémy.

Podpora je dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu a rýchlo reaguje. Pre podrobnejšie otázky je k dispozícii aj e-mail / systém predaja lístkov. Live chat je k dispozícii dokonca aj v nemčine a francúzštine, ale iba vo vybraných časoch dňa.

CyberGhost VPN ponúka významnú online vedomostnú základňu. Zahŕňa sprievodcov inštaláciou a používaním pre všetky hlavné platformy. Existuje aj niekoľko oddielov na riešenie problémov a FAQ.

Ak uvažujete o tom, že si službu vyberiete ako prvú, CyberGhost vám ponúka špičkovú 45-dňovú záruku vrátenia peňazí. To by vám malo poskytnúť dostatok času na vyhodnotenie a rozhodnutie, či je táto sieť VPN pre vás to pravé.

Pri registrácii nezabudnite použiť ani jeden z kupónových kódov CyberGhost. Ak sa rozhodnete službu zachovať, budete platiť mesačne podstatne menej.

Umiestnenie servera

Počet serverov, ktoré poskytovateľ VPN prevádzkuje, je často dobrým ukazovateľom robustnosti služby. Pre mnohých používateľov môže byť rozhodujúcim faktorom.

V oddelení servera CyberGhost nesklame. V čase písania tohto textu ponúkajú 7159 serverov v 90 krajinách.

Iba hŕstka poskytovateľov má viac serverov a 90 podporovaných krajín pevne patrí medzi špičkové produkty. Pre väčšinu z nás obsahuje zoznam serverov CyberGhost VPN všetko, čo kedy potrebujeme, najmä keď zvážite, ako rýchlo sú.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map