Testy rýchlosti serverov TunnelBear

TunnelBear je jedným z najlepších používateľsky príjemných zážitkov, ktoré nájdete v sieti VPN. Nemusí mať najväčšiu sieť serverov ani najväčší zoznam funkcií. Ich servery však majú dobrú konzistentnú rýchlosť, ich softvér je veľmi jednoduchý na používanie, podpora zákazníkov je užitočná a ich politika neprihlásenia je tak jasná, ako je možné. Najmä ak ste začiatočník VPN, neprehliadnite aplikáciu TunnelBear.

Pros
 • Konzistentné rýchlosti servera
 • Silné šifrovanie
 • Jasná, nezávisle kontrolovaná politika bez protokolovania
 • Veľmi užívateľsky príjemný softvér
 • Bezplatná verzia (obmedzená na 500 MB mesačne)
Zápory
 • Málo pokročilých funkcií
 • Nepracuje s Netflixom alebo inými streamingovými službami
 • Veľmi malá sieť servera
 • Žiadna podpora chatu

Testy rýchlosti

Na rozdiel od takmer každého iného poskytovateľa VPN, TunnelBear nevyhlasuje žiadne verejné tvrdenia týkajúce sa dobrého výkonu servera. Po mojich posledných skúškach rýchlosti som si však istý, že to dokázali.

Na takmer každom mieste, ktoré som testoval, sú rýchlosti sťahovania dostatočne rýchle na to, aby boli takmer všetci spokojní. Sú tiež neuveriteľne konzistentné. To je pre mňa známkou dobrej správy siete a vyrovnávania záťaže servera.

Jediným výsledkom, ktorý sa drží ako boľavý palec, je Austrália. Čoskoro tam spustím ďalší test a aktualizujem tento článok, ak sa výsledky zlepšia. Ak je však Austrália momentálne miestom, ku ktorému by ste sa chceli pripojiť, môžete sa pozrieť niekde inde. Rýchlostné testy PureVPN priniesli najlepšie výsledky v tejto časti sveta.

Iným smerom, výkon nahrávania TunnelBear bol rovnako konzistentný, ak nie veľmi inšpirujúci. Prevažná väčšina z nás sa stará o sťahovanie, a preto to pravdepodobne nie je veľký problém. Ak však často odosielate veľké súbory, spoločnosť NordVPN v priemere ponúka najvyššiu rýchlosť.

Jedna vec, ktorú si pri svojich testoch uvedomím, je to, že používam veľmi rýchle pripojenie na internet. Je zámerne dostatočne rýchly, aby sa k nemu nemohol vyrovnať žiadny poskytovateľ VPN. Testovanie týmto spôsobom mi umožní zistiť skutočnú maximálnu rýchlosť každého servera.

To všetko na to, aby ste povedali, čísla, ktoré vidíte, nemusia byť také dobré ako čísla, ktoré uvádzam. Ak máte pripojenie k internetu obmedzené na 30 Mbps, jednoducho nie je možné vidieť rýchlosti VPN v rozsahu 60 Mbps. V takom prípade by som počítala s číslami južne od 25 Mbps.

Tu sú výsledky testu rýchlosti tunelaBear pre sedem miest, na ktoré sa používatelia VPN najčastejšie pripájajú. Zahrnul som aj výsledky toho, čo klientska aplikácia považovala za môj najlepší server (t. J. Server, ktorý by mi mal teoreticky poskytovať najlepší výkon).

A ak ste zvedaví, ako cestovné spoločnosti TunnelBear v porovnaní s inými poskytovateľmi, pozrite si moje porovnanie najrýchlejších sietí VPN.

Najlepšie Server
Najlepšie výsledky testov rýchlosti VPN servera TunnelBearS VPN Najlepšie výsledky základných testov rýchlosti servera TunnelBearŽiadna VPN
Spojené štáty
TunnelBear zjednocuje výsledky testu rýchlosti servera VPNS VPN Výsledky základných testov rýchlosti tunelaBear spája štátyŽiadna VPN
Spojene kralovstvo
Výsledky testu rýchlosti VPN servera TunnelBear vo Veľkej BritániiS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti tunelaBear vo Veľkej BritániiŽiadna VPN
Kanada
Výsledky testov rýchlosti servera VPN servera TunnelBear KanadaS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti tunelaBear KanadaŽiadna VPN
Austrália
Výsledky testu rýchlosti VPN servera TunnelBear AustraliaS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti tunelaBear AustraliaŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testov rýchlosti VPN servera TunnelBear v HolandskuS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti tunelaBear HolandskoŽiadna VPN
Nemecko
Výsledky testu rýchlosti VPN servera TunnelBear NemeckoS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti tunelaBear NemeckoŽiadna VPN
Francúzsko
Výsledky testu rýchlosti VPN servera TunnelBear FranceS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti tunelaBear FranceŽiadna VPN

O spoločnosti TunnelBear

Len málo spoločností VPN má lepšie meno ako TunnelBear. Sú tu už od roku 2011, vďaka čomu sa stali jedným z prvých priekopníkov spotrebiteľských produktov VPN a dôveryhodným menom v tomto odvetví..

Spoločnosť založili v kanadskom Toronte Daniel Kaldor a Ryan Dochuk, dvaja veteráni z technologického priemyslu. Obaja vstúpili do podniku s dlhoročnými skúsenosťami v technologickom sektore, vrátane stintov v spoločnostiach Microsoft a Research in Motion. V roku 2018 sa spoločnosť TunnelBear spojila so spoločnosťou McAffee a požičala si ešte viac svojho názvu.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Jednou z vecí, ktoré väčšina používateľov VPN od nášho poskytovateľa očakáva, je záruka ochrany osobných údajov. Program TunnelBear to poskytuje presne, jasne a zrozumiteľne. Vysvetľujú presne, aké údaje zhromažďujú, prečo a na čo ich používajú.

V mnohých prípadoch spoločnosť TunnelBear dokonca poskytuje podrobné vysvetlenie toho, ako určili, ktoré údaje sa majú zhromažďovať a čo sa vzdávate výmenou (ako napríklad neprijímanie personalizovaných e-mailov výmenou za nezhromažďovanie celého mena). Medzi hlavnými poskytovateľmi VPN je úroveň podrobností uvedená v politike ochrany osobných údajov v službe TunnelBear na špičkovej úrovni.

Okrem všeobecných zásad ochrany osobných údajov spoločnosť Tunnel Bear neuchováva žiadne záznamy o činnosti používateľa, ktorá sa vykonáva počas pripojenia k službe. To znamená, že neuchovávajú žiadne záznamy o vašich adresách IP, dopytoch DNS alebo používaných lokalitách a službách. Nemusíte sa obávať, že by sa niekto pozeral cez rameno.

To tiež znamená, že spoločnosť TunnelBear môže sľúbiť, že z akéhokoľvek dôvodu nikdy nebude predávať ani obchodovať s vašimi informáciami tretím stranám. Nechcú žiadne, začať. Možno toto vyhlásenie z ich pravidiel ochrany osobných údajov to všetko najlepšie zhŕňa.

TunnelBear neuchováva pôvodné IP adresy používateľov, keď je pripojený k našej službe, a preto nemôže identifikovať používateľov, keď poskytli IP adresy našich serverov. Okrem toho nemôžeme zverejňovať informácie o aplikáciách, službách alebo webových stránkach, ktoré používatelia konzumujú počas pripojenia k našim službám; pretože spoločnosť TunnelBear tieto informácie neuchováva.

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov a ich dodržiavanie sú dve samostatné veci. A mnohí poskytovatelia VPN (bohužiaľ) neradi hrajú podľa svojich vlastných pravidiel. S TunnelBear to tak nie je. Sú jedným z mála poskytovateľov, ktorí sa podrobujú ročnému nezávislému bezpečnostnému auditu a potom zverejňujú výsledky, aby ich mohli vidieť všetci. Audit spoločnosti Surfshark je jediným ďalším dobre známym prípadom poskytovateľa VPN, ktorý to robí.

Okrem dobrého súkromia ponúka TunnelBear aj najmodernejšiu bezpečnosť. Hovoríme o 256-bitovom šifrovaní AES cez protokoly OpenVPN alebo IPsec / IKEv2 (v závislosti od používanej platformy).

Vďaka dnešnej šifrovacej technológii je múdrosť šifrovania vďaka technológii TunnelBear čo najbližšie k nepriestrelným. Môžete mať pocit, že si sakra verí, že nikto nebude mať možnosť nahliadnuť do vašich údajov.

Ale prečo sa tam usadiť. TunnelBear to posunie ešte o krok ďalej a ponúka funkciu známu ako GhostBear. Jeho účelom je zamaskovať prenos VPN takým spôsobom, ktorý sťažuje každému ISP, aby ho v prvom rade zistil. Táto technológia posunie vašu bezpečnosť a súkromie na úplne inú úroveň.

Vlastnosti

Jeden z tvrdení spoločnosti TunnelBear je, že sú jedným z mála hlavných poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú bezplatnú úroveň služieb. Každý mesiac máte povolený prenos až 500 MB na jeden účet bezplatne.

To samozrejme nie je veľa údajov. A pre akékoľvek vážnejšie využitie siete VPN (napríklad streamovanie videa alebo sťahovanie) budete chcieť investovať do ich platenej úrovne. Na štipku však stačí 500 MB, aby vás chránili (napríklad pri použití verejných sietí Wi-Fi).

Na rozdiel od väčšiny bezplatných riešení VPN však TunnelBear nepodporuje svoju bezplatnú úroveň prostredníctvom reklamných alebo iných aktivít nevhodných pre používateľa. Ako slobodný používateľ nie ste nútení robiť kompromisy týkajúce sa vášho súkromia. Ak ste ochotní tweetovať o svojich skúsenostiach so softvérom, môžete dokonca obmedziť svoj limit prenosu.

Existuje samozrejme mnoho ďalších funkcií, bezplatných aj platených používateľov služby.

 • Vigilant Mode

  Názov modulu TunnelBear pre prepínač zabíjania, ak dôjde k výpadku pripojenia k sieti VPN, preruší sa všetka prevádzka zo zariadenia. Ak sa obávate náhodného úniku údajov alebo úniku IP, táto funkcia im pomôže zabrániť.

 • Najbližší tunel

  Softvér TunnelBear vám umožňuje nechať ho spravovať tam, kde sa pripájate. Na základe znalostí v pozadí, o ktorých vie (napríklad záťaž servera a preťaženie siete), vyberie server, ktorý vám poskytne najvyššiu rýchlosť.

 • Podpora viacerých platforiem

  TunnelBear ponúka klientom pre systémy Windows, MacOS, iOS a Android a tiež doplnky prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera. Vo všetkých prípadoch ich softvér beží rýchlo a je jedným z najviac užívateľsky prívetivých, aké som kedy videl.

 • Torrent podpora

  Aj keď to nie je výslovne inzerované, TunnelBear nepodporuje BitTorrent a iné protokoly zdieľania súborov P2P na všetkých svojich serveroch.

obmedzenia

Napríklad, keď nejde o dobrú správu, TunnelBear nemá veľa obmedzení. Aktívne neblokujú prenos a neznižujú rýchlosť siete. Mali by ste si byť vedomí iba dvoch limitov.

Jeden, TunnelBear umožňuje pripojenie až piatich zariadení súčasne. Ale pre väčšinu z nás je toho dosť. Jediný ďalší limit sa vzťahuje na bezplatných používateľov. Ako jeden ste obmedzený na 500 MB údajov za mesiac.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora TunnelBear reaguje, pokiaľ ide o poskytovateľov VPN. Zaručujú odpoveď oddelenia podpory do 48 hodín od odoslania problému. V skutočnosti však môžete očakávať odpoveď o dve hodiny alebo menej. To bola prinajmenšom moja skúsenosť.

Nie je k dispozícii žiadny živý rozhovor, ale to by nemal byť problém pre väčšinu z nás. Zástupcovia tunelového medveďa So všetkými zodpovedanými otázkami som sa podrobne zaoberal e-mailom veľmi podrobne a ľahko sa sledoval. Rýchlo vkladajú slovné hračky súvisiace s medveďmi do akejkoľvek komunikácie so zákazníkmi. Osvetľuje to náladu a ja si to užívam. Ale ak takéto veci unavíte rýchlo, určite je potrebné zvážiť.

V časti Pomocník ponúka web spoločnosti TunnelBear niektoré slušné úvodné informácie a časti na riešenie problémov. Aj keď sú krátke, obe môžu byť veľmi užitočné pri riešení problémov s inštaláciou, pripojením alebo rýchlosťou.

Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť TunnelBear má pravidlá bez náhrady. Ak máte problém s ich platenou službou, budú pracovať od prípadu k prípadu, ale neexistujú žiadne záruky. Keďže majú voľnú úroveň, je ťažké na túto politiku pozerať ako na obmedzenie. Väčšina z nás by už trvala dlho pred tým, než prejde na platený účet.

Umiestnenie servera

Na strane vecí týkajúcich sa sieťovej infraštruktúry je TunnelBear trochu ľahšia. V súčasnosti prevádzkujú servery v 23 krajinách. Keďže sú tu všetci podozriví, malo by to stačiť pre väčšinu z nás. Je to však ďaleko od 131 krajín, ktoré spoločnosť PureVPN ponúka.

TunnelBear tiež nešpecifikuje, koľko serverov má v každom umiestnení. Je to určite viac, pretože po pripojení zvyčajne dostávam úplne inú adresu IP (silný ukazovateľ sa používa v inom dátovom centre). A hoci by bolo pekné poznať presný počet, možno to nie je veľký problém. Moje testy rýchlosti ukazujú dobrý výkon a na konci to záleží.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map