Testy rýchlosti ZenMate

ZenMate sa síce nedokáže vyrovnať svojim najlepším konkurentom v počte pokročilých funkcií alebo umiestnení na serveri, stále však stoja za zváženie VPN. Od širokej podpory zariadení a neustále rýchlych serverov až po spoľahlivé zabezpečenie a jeden z najnižších cien v okolí je toho veľa.

Pros
 • Dobré a stále rýchlosti
 • Podporuje veľa zariadení
 • Umožňuje prenos P2P
 • Veľmi cenovo dostupné
 • Má bezplatnú skúšobnú verziu
Zápory
 • Nízka podpora zákazníkov
 • Niektoré otázniky týkajúce sa ochrany osobných údajov
 • Klientská aplikácia potrebuje prácu

Test rýchlosti

Rýchlosti blesku. Takto ZenMate popisuje výkon svojich serverov. Nechcel by som ísť tak ďaleko, že by to urobilo všetko, ale ZenMate celkovo urobil dojem.

Aj keď ZenMate neprelomil žiadne záznamy o rýchlosti VPN, moje testy skutočne ukázali niektoré veľmi slušné výsledky.

Môj najlepší server, tak ako ho vybral klient ZenMate a ktorý by som očakával, že bude najrýchlejší, mal na stiahnutie presahujúcu 80 Mb / s a ​​60 Mb / s. Je to dosť rýchle na čokoľvek, od streamovania videa vo veľmi vysokej kvalite po torrentovanie a sťahovanie veľkých súborov.

Ďalej sa ZenMate tiež darilo dobre, s priemernou rýchlosťou sťahovania medzi 50 a 60 Mbps. Nahrávania boli z väčšej časti v rovnakom rozsahu. Opäť platí, že tento druh výkonu bude v poriadku pre všetko.

Na mňa však skutočne zapôsobilo to, ako konzistentné boli rýchlosti. S Austráliou ako jediným odľahlým číslom všetky čísla na všetkých ostatných miestach spadali do rovnakého rozsahu.

Páči sa mi vedieť, že bez ohľadu na to, kde sa pripojím, môžem očakávať podobné výsledky. Len veľmi málo poskytovateľov ponúka takú konzistentnosť, akú ZenMate robí, najmä pri rýchlostiach severne od 50 Mbps.

Ďalšia vec, ktorú by som mal spomenúť, je, že pomerne veľký rozdiel vo výkone medzi mojimi ne-VPN a VPN sieťami sa nemusí obávať. Všetky moje testy rýchlosti to ukazujú.

Veľmi úmyselne používam pripojenie na internet, ktoré je omnoho rýchlejšie ako to, čo poskytuje spotrebiteľská VPN. Týmto spôsobom uvidíme absolútny maximálny výkon, aký môžeme kedy očakávať, namiesto čísel, ktoré sú obmedzené mojím spojením.

Takže, bez ďalších okolkov, tu sú výsledky testov rýchlosti ZenMate pre môj najlepší server a sedem najobľúbenejších miest na svete, na ktoré sa používatelia VPN zvyknú pripájať.

Najlepšie Server
Najlepšie výsledky testu rýchlosti servera VPN od spoločnosti ZenMateS VPN Najlepšie výsledky testu základnej rýchlosti servera ZenMateŽiadna VPN
Spojené štáty
ZenMate spája výsledky testov rýchlosti servera VPNS VPN Výsledky základných testov rýchlosti základne ZenMate USA spájajúŽiadna VPN
Spojene kralovstvo
Výsledky testov rýchlosti VPN servera ZenMate vo Veľkej BritániiS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ZenMate vo Veľkej BritániiŽiadna VPN
Kanada
Výsledky testov rýchlosti servera VPN servera ZenMate v KanadeS VPN Výsledky základných testov rýchlosti ZenMate v KanadeŽiadna VPN
Austrália
Výsledky testu rýchlosti servera VPN v ZenMate AustraliaS VPN Výsledky základných testov rýchlosti ZenMate AustraliaŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testov rýchlosti servera VPN VPN pre ZenMate HolandskoS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ZenMate v HolandskuŽiadna VPN
Nemecko
Výsledky testov rýchlosti VPN servera ZenMate GermanyS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ZenMate v NemeckuŽiadna VPN
Francúzsko
Výsledky testov rýchlosti VPN servera ZenMate FranceS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti ZenMate FranceŽiadna VPN

O spoločnosti ZenMate

Na preplnenom a prosperujúcom spotrebiteľskom trhu VPN sa zdá, že noví poskytovatelia sa objavujú takmer každú hodinu. Na porovnanie, ZenMate možno považovať za staršieho štátnika v odbore, ktorý sa začal v roku 2013.

V nasledujúcich rokoch spoločnosť ZenGuard GmbH, spoločnosť za platformou, kúpila spoločnosť Kape Technologies so sídlom v Man na ostrovnom ostrove (aj keď samotný ZenMate naďalej pôsobí mimo Nemecka)..

Akvizícia teraz robí ZenMate korporátnym bratrancom kolegov služby VPN CyberGhost. ZenMate má tiež jedinečné rozlíšenie, že je jedinou službou VPN, ktorú si môžete kúpiť prostredníctvom obrie siete QVC v USA..

ZenMate ponúka komplexnú sadu produktov VPN, ktoré pokrývajú množstvo populárnych zariadení, platforiem a webových prehliadačov. Táto služba je tiež k dispozícii v mnohých variantoch, od čiastočne obmedzenej bezplatnej verzie až po konečný plán navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám každého, kto potrebuje zaručenú šírku pásma a štandardné šifrovanie OpenVPN..

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Z pohľadu zabezpečenia je ZenMate prvotriedny. Ich služba sa spolieha na protokol TLS 1.2 s 128-bitovým šifrovaním AES prostredníctvom rozšírenia prehľadávača a 256-bitovým AES prostredníctvom stolných a mobilných klientov..

S Perfect Forward Secrecy (PFS) pridaným do mixu máte vzduchotesný šifrovací systém, ktorý by všetkým sťažil nahliadnutie do vašich údajov. Ako už bolo spomenuté, niektoré z plánov ZenMate ponúkajú aj podporu OpenVPN, ktorá k zmesi pridáva ďalšiu nepriestrelnú bezpečnostnú možnosť.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, zdá sa, že ste sa tiež zaoberali poskytovateľom. Podľa pravidiel ochrany osobných údajov spoločnosti ZenMate sa riadia prísnymi zásadami zákazu protokolovania na 100%. Inými slovami, neexistuje žiadna šanca, že by niekto mohol získať vašu aktivitu používateľov zo služby.

ZenMate samozrejme zhromažďuje osobné informácie, ktoré potrebujete na otvorenie a udržiavanie svojho účtu (meno, platobné údaje, prihlasovacie údaje). Dá sa to však očakávať od akejkoľvek dôveryhodnej služby VPN.

Jedinou výzvou je, že ZenMate pôsobí mimo Nemecka, ktoré je členom tzv. Dohody o 14 očiach. To znamená, že nie je možné vylúčiť možnosť, že by za určitých okolností mohli byť nútení vykonávať dohľad nad svojimi používateľmi.

Napriek tomu stojí za zmienku, že Nemecko je jedným z najväčších zástancov ochrany osobných údajov v Európe (ktoré viedlo priechod GDPR), takže je nepravdepodobné, že by sa ZenMate v tejto situácii ocitol..

Vlastnosti

ZenMate je bohatý na funkcie a podporuje prakticky akýkoľvek typ moderného zariadenia s pripojením na internet, ktoré si možno predstaviť. Sieť VPN sa môže používať súčasne až s 5 zariadeniami, takže jeden účet môže chrániť malú až stredne veľkú rodinu (v závislosti od úrovne technickej posadnutosti)..

Medzi hlavné vlastnosti platformy patrí:

 • Technológia zabíjania

  Klienti stolného počítača ZenMate obsahujú zabudovaný prepínač zabíjania, ktorý zablokuje prístup na internet, ak ste niekedy neúmyselne odpojení od servera VPN..

  Pomáha to zaistiť, aby ste náhodou neodosielali žiadne údaje prostredníctvom vášho nezašifrovaného pripojenia poskytovateľa internetových služieb bez toho, aby si to uvedomovali..

 • Ochrana pred únikom DNS

  Klienti stolných počítačov ZenMate zahŕňajú aj funkciu, ktorá vynúti všetky požiadavky DNS na používanie serverov poskytovaných serverom ZenMate a aktívne zabraňuje akýmkoľvek požiadavkám smerovať na servery poskytované poskytovateľom internetových služieb..

  Tým sa vylučuje možnosť, že poskytovateľ internetových služieb môže sledovať vaše správanie protokolovaním požiadaviek DNS (ktoré by určili, ktoré stránky navštevujete).

 • Automatický štart

  ZenMate vám tiež ponúka možnosť spustiť pripojenie VPN k počítaču alebo zariadeniu, čím sa zabezpečí automatická ochrana od zapnutia po vypnutie.

 • Inteligentné miesta

  Klientsky softvér umožňuje vopred nakonfigurovať server, ktorý sa má použiť pre konkrétne weby a služby. Je to užitočné, ak chcete pristupovať k webom s obmedzeným geografickým umiestnením, ktoré potrebujú na svoju činnosť prepínanie umiestnení servera.

  Vďaka inteligentným miestam aplikácia ZenMate zvláda prepínanie spojení na pozadí, takže sa môžete jednoducho pripojiť a ísť kamkoľvek, kdekoľvek chcete, online..

Ako už bolo spomenuté, ZenMate je k dispozícii na mnohých platformách, prehliadačoch a zariadeniach vrátane:

 • windows
 • MacOS
 • linux
 • iOS
 • Android
 • Google Chrome
 • Firefox
 • operný

ZenMate navyše ponúka podporu OpenVPN. Táto funkcia rozširuje jej dosah na akékoľvek zariadenie, ktoré je schopné používať populárny štandard otvoreného zdroja VPN.

obmedzenia

Spoločnosť ZenMate oficiálne neukladá žiadne obmedzenia týkajúce sa vášho používania tejto služby. To znamená, že nenarušujú pripojenie ani neblokujú prístup na konkrétne stránky a služby. Je to určite niečo, čo by som očakával od významného poskytovateľa VPN.

Žiadne obmedzenia neznamenajú, že môžete používať ZenMate ľubovoľným spôsobom. Je však potrebné zvážiť aj drobnú tlač.

Podmienky služby ZenMate výslovne zakazujú používanie tejto služby na porušovanie akýchkoľvek zákonov vrátane ochrany autorských práv na digitálnych médiách. To znamená, že aj keď môžete používať BitTorrent na ktoromkoľvek zo serverov VPN ZenMate, vyhradzujú si právo zrušiť váš účet, ak ho používate na nezákonné sťahovanie hudby a filmov alebo čokoľvek iného, ​​na čo nemáte oprávnenie..

Tento konkrétny zákaz vyvoláva niekoľko komplikovaných otázok týkajúcich sa politiky spoločnosti ZenMate bez protokolovania. Nie som si istý, ako by mohli takýto zákaz vynútiť bez nejakého monitorovania vašej činnosti.

Ak sa domnievate, že Nemecko je známe tým, že ho trápia autorské práva, ktoré ohrozujú používateľov pokutami za porušenie autorských práv (niekedy za diela, ktoré nevlastnia), kombinácia jazyka TOS a miesta, kde ZenMate pôsobí, vás zaujímajú.

Zákaznícka podpora

Ak je súčasťou služby ZenMate, o ktorej som vždy zistil, že jej chýba, je to jej zákaznícky servis. Ich zákaznícke služby nie sú užitočné. Ďaleko od toho. Vo väčšine prípadov dokážu odpovedať na akékoľvek otázky.

Problém je v tom, že nie je také ľahké skutočne kontaktovať niekoho, kto vám môže pomôcť.

Na úvod ZenMate neponúka žiadny živý rozhovor 24/7. Namiesto toho vás odošlú prostredníctvom e-mailu so žiadosťou o e-mailovú podporu.

Z väčšej časti sa na tieto žiadosti odpovie do 24 hodín, často sa však vyskytujú vo forme vopred pripravených odpovedí, ktoré sa nemusia nevyhnutne týkať vašej skutočnej otázky. To znamená, že môže nastať niekoľko dní medzi predložením problému a získaním zmysluplnej pomoci.

Hoci dôkladná a komplexná časť pomoci ZenMate pokrýva takmer všetky bežné problémy, s ktorými sa používatelia môžu stretnúť, nedostatok priamej podpory môže byť nováčikom pre začínajúcich používateľov VPN.

Umiestnenie servera

Pre každého z nás, ktorý vyžaduje flexibilnú sieť VPN s množstvom serverov a umiestnení, z ktorých sa dá vybrať, je na ZenMate veľa. Keď píšem, ich servery sú k dispozícii v 74 krajinách.

Aj keď to ešte zďaleka nevedie vedenie, pre všetky účely a účely, infraštruktúra ZenMate pokrýva takmer každý región a hlavné populačné centrum na Zemi, ktoré by väčšina z nás chcela. Sú skvelým riešením, ak sa chystáte obísť geografické obmedzenia na webových stránkach alebo online službách.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map