Tiešsaistes privātums: 11 veidi, kā sevi aizsargāt 2020. gadā (un pēc tam)

Teiciens “tiešsaistes privātums” bieži izklausās kā oksimorons, ņemot vērā šo divu vārdu pretrunīgo raksturu. Tas ir līdzīgi mēģinājumiem argumentēt aukstā uguns vai karstā ledus iespējamo esamību. Tulkojumā tas kaut ko nozīmē pretintuitīvs un maz ticams.


Tomēr 2020. gadā ir ļoti maz lietu, kas ir tikpat svarīgas kā piesardzība attiecībā uz saviem datiem internetā. Tie, kas neuztraucas par savu privātumu, pat var nonākt nozagtas identitātes un krāpniecisku apsūdzību stāvoklī, vai vēl sliktāk.

kā aizsargāt savu tiešsaistes privātumu

Savā ziņā anonimitātes neievērošana ir līdzīga iekļūšanai automašīnā pēc bremžu līniju nogriešanas un reaktīvā dzinēja ievietošanas zem pārsega. Nozīmē, ka tas noteikti izraisīs lielu proporciju katastrofu.

Par laimi pasaulei ir tikpat daudz gādīgu indivīdu, cik hakeru. Tādējādi cilvēki ir atraduši daudzus veidus, kā aizsargāt savu drošību tiešsaistē, izmantojot dažus diezgan vienkāršus paņēmienus.

Lai izvairītos no pievienošanās 16,7 miljonu personu grupai, kuras identitāte tika nozagta 2017. gadā, ikvienam vajadzētu ievērot šādus padomus.

1. Paslēpiet savu tālruņa numuru

Mobilā tālruņa numura kopīgošana tiešsaistē rada neuzmanīgu kļūdu kavē privātumu.

Pirmkārt, tas ļauj potenciālajam hakerim precīzi noteikt sava atrašanās vietu, izmantojot tikai apgabala koda vienkāršu meklēšanu. Par laimi, tālruņa numura iegūšana ļaunprātīgam lietotājam nedod pārāk daudz līdzekļu.

Tātad reālās briesmas, kas saistītas ar tālruņu numuru ievietošanu tiešsaistē, rada telemārketnieki. Tie ir cilvēki vai roboti, kas veic zvanus no nejauši ģenerētiem numuriem, kas var neatbilst rajona kodam.

Pēc tam, kad lietotājs ir izvēlējies, viņš mēģina pārdot kādu produktu vai savākt vairāk viņu datu. Diemžēl šie zvani būs gandrīz neiespējami atteikties no brīža, kad kāda tālruņa numurs ir ticis apdraudēts.

Ņemot vērā šīs problēmas izplatību, Federālā tirdzniecības komisija izveidoja dažādus reģistrus “Nezvani”. Tādējādi veids, kā uzlabot privātumu pēc kļūdas pieļaušanas, pārmērīgi izmantojot tālruņa numuru, ir reģistrēšanās šajos sarakstos.

Dažreiz šādi rīkojoties, problēma tiks novērsta. Un atkal tas varēja vienkārši īsi apturēt pastāvīgos zvanus, līdz dominē telemārketora bēdīgi slavenā neatlaidība.

2. Esiet uzmanīgs sociālajos medijos

Sākot ar 2018. gadu sociālo mediju vietnēs ir 2,34 miljardi lietotāju. Pirmkārt, tas nozīmē, ka ikviena krustmātei un tēvocim ir profils un viņi bieži pārpludina ģimenes attēlus. Otrkārt, tas nozīmē, ka hakeriem ir lielisks veids, kā atrast potenciālos upurus.

To ASV iedzīvotāju procentuālā daļa, kuru sociālā medija profils ir no 2008. līdz 2018. gadam

Klātbūtne sociālajos medijos ir ļoti riskanta, jo tajā bieži iekļauti personīgi fotoattēli, ieskats par atrašanās vietu, tēriņu veidi, pārlūkošanas vēsture un daudz kas cits.

Ja hakeris var dabūt individuālu roku uz jebkuru no šiem datu punktiem, tā varētu būt katastrofa.Tas, ka viņi visus var sasniegt vienā vietā, praktiski izveido lauku, kurā viss svarīgākais ir uz sudraba šķīvja..

Dažreiz hakeri pat izliekas par kādu citu un mēģina tikties ar jums, lai iegūtu informāciju no jums personīgi. Ieteicams iegūt labu mājas drošības sistēmu, lai nodrošinātu pilnīgu aizsardzību no šiem scenārijiem.

Lai palielinātu privātumu, vissaprātīgākais ir rīkoties uzturieties prom no sociālo mediju platformām. Tomēr tā nav vienkāršākā alternatīva, jo daudzi cilvēki izmanto šīs vietnes saziņai ar ģimeni, biznesa komunikācijai un vēl daudz vairāk.

Nākamā labākā izvēle ir izvairīties no personisku fotoattēlu publicēšanas, saglabāt visus profilus privāti, nekad nedalīties ar informāciju par atrašanās vietu un reti vai nekad neiegādāties lietas tieši šajās platformās.

3. Bloķēt atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumus

Daudzi populāri interneta pakalpojumu sniedzēji (un vairums lielāko vietņu) izseko un saglabā jūsu atrašanās vietu datu vākšanas mērķiss. Tad viņi pārdot šo informāciju uzņēmumiem, kas var izmantot atrašanās vietas, lai pielāgotu savas mārketinga kampaņas un pareizi mērķētu uz indivīdiem.

bloķēt piekļuvi

Cik pārsteidzoši, kā teorētiski var šķist, citu cilvēku atrašanās vietu redzēšana, izmantojot tiešsaistes kartes, nav pārāk populāra reālajā dzīvē. Galu galā iedomājieties, kā izsekot cilvēku caur tiešsaistes atrašanās vietas reģistrēšanos, lai tikai sveicinātu viņu. Šā scenārija iespējamais iznākums būtu tālruņa zvans uz 911.

Tāpēc ir ļoti svarīgi izslēgt visus atrašanās vietas noteikšanas pakalpojumus un nekad neļaut vietnēm piekļūt tiem. Piemēram, nav absolūti nepieciešams ļaut iPhone spēlei izsekot atrašanās vietai.

Neatkarīgi no tā, lielākā daļa lietotņu lūgs lietotājam koplietot šos datus ar viņiem.

4. Gudri izvēlieties savu pārlūku

Runājot par tiešsaistes pārlūkprogrammām, lietotājiem ir diezgan daudz dažādu iespēju. Vispopulārākie parasti ir Google Chrome un Mozilla Firefox. Arī Apple Safari varētu apzīmēt kā veiksmīgu, jo uzņēmums praktiski darbojas liek lietotājiem to izmantot.

Pretēji izplatītajam uzskatam, neviena no iepriekšminētajām platformām nepiedāvā augstas kvalitātes privātumu. Pat daži uz inkognito balstīti meklējumi nav droši un nepilnīgi maskēs datus. Tā vietā vislabāk ir rīkoties pēc individuāli optimizētām pārlūkprogrammām, izmantojot īpaši pielāgotus pārlūkus.

Tās parasti ir atvērtā pirmkoda programmas, kas ir šifrētas un nevienam nesniedz pilnīgu ieskatu par tiešsaistes darbībām. Dažas no visbiežāk sastopamajām izvēlēm:

 • Tor
 • Drosmīgs
 • Episkā
 • Firefox Quantum

Turklāt, izmantojot tādus spraudņus kā “HTTPS visur”, tiek samazinātas tiešsaistes hakeru un datu zādzību iespējas..

5. Izmantojiet A (drošu) VPN

Virtuālos privātos tīklus izmanto, lai datorus, kas ir savienoti ar publiskiem tīkliem, pārvērstu ierīcēs, kas sazinās, izmantojot privātus savienojumus. Viņi strādā, maršrutējot interneta savienojumu caur serveriem, kas paslēpt visas lietotāja darbības un tiešsaistes datus.

kā darbojas VPN, lai piekļūtu sociālajiem saziņas līdzekļiem

Papildus privātuma uzlabošanai labākie VPN pakalpojumi ļauj lietotājiem dažreiz pārvarēt problēmas, kas saistītas ar ģeogrāfiskiem ierobežojumiem. (Pārbaudiet šo versiju franču valodā)

Piemēram, ir daudz vietņu, kas ļaus nerādīt saturu cilvēkiem, kuri atrodas noteiktos apgabalos. Padomājiet par visiem YouTube videoklipiem, kas netiek rādīti noteiktās vietās reģistrētiem cilvēkiem.

Liela daļa no iemesliem, kāpēc VPN ir tik spēcīgi, izriet no viņu spējas anonimizēt cilvēku tiešsaistes darbības. Nozīmē, ka visas pārlūkošanas vēstures var nebūt, jo vairums ierakstu par kādas personas darbībām internetā, izmantojot VPN, netiek glabāti.

Nemaz nerunājot par to, kā šie tīkli spēj pilnībā slēpt IP adresi.

6. Kā ar e-pastiem?

Pieminot tiešsaistes privātumu, lielākajai daļai cilvēku ir tendence domāt par faktiskām vietnēm, kuras cilvēkiem ir jāapmeklē tiešsaistē. Tomēr patiesībā ir daudz veidu, kā var tikt apdraudēta personas privātums internetā. Viens no šiem veidiem ir saistīts ar e-pastiem.

Acīmredzot vissvarīgākās bažas par e-pastiem attiecas uz lietotāju datiem. Lai reģistrētos kontā gandrīz jebkurā platformā, parasti būs jānorāda pilns vārds, dzimšanas datums, adrese un pat tālruņa numurs. Visi šie dati ir potenciāli a pakļauts zādzībai ja hakeris nolemj uzbrukt kādam e-pastā.

e-pasta uzlaušanas

Lai izvairītos no šāda rakstura jautājumiem, cilvēkiem, reģistrējoties e-pastos, ir jācenšas izmantot nepatiesu informāciju.

Piemēram, vienkāršākais veids, kā palikt prom no tīkla, ir izveidot atšķirīgu vispārīgu nosaukumu ar izveidotu adresi. Turklāt nav likumu, kas cilvēkiem liegtu izveidot e-pasta kontus pēc viņu uzskatiem.

Turklāt nekad nevajag viegli lietot savu e-pastu. Tulkojumā pierakstīšanās izlases biļetenos, datu bāzēs vai citās kampaņās ir īsākais ceļš uz nevēlamo pastu ar iespējamām pikšķerēšanas izkrāpšanām.

Tiem, kas nepazīst, pikšķerēšanas izkrāpšana tiek veikta, lai maldinātu lietotājus ievadīt viņu informāciju tīmekļa lapās, kas šķiet identiskas tam, ar ko viņi ir pieraduši.

7. Divfaktoru autentifikācija

Lietotājiem, kas atrodas populārās vietnēs, piemēram, Facebook, Apple, YouTube, Yahoo, Google vai citās, divu faktoru autentifikācijai nevajadzētu būt pat jautājumam.

Vienkāršākais veids, kā izskaidrot, kā tas darbojas, ir izskatīt vienkāršu procesu, kā iekļūt savā kontā jebkurā no iepriekšminētajām vietnēm..

Divfaktoru autentifikācijas diagramma

Agrāk vietnes parasti pieprasīja lietotājiem ievadīt savu lietotājvārdu vai e-pastu, pievienojot paroli. Ja šie divi sakristu, viņi tiktu aizvesti uz platformu un ļautu turpināt pārlūkot.

Izmantojot divu faktoru autentifikāciju, ir jāveic papildu solis, kas vienādojumam pievieno trešo ierīci. Papildus lietotājvārdam un parolei cilvēkiem būs jāievada arī otrā līmeņa kods, kas tiks nosūtīts uz viņu e-pastu vai tālruni. Pēc tam vietne prasīs kodu, kuru viņi nosūtīja, pēc tam, kad lietotājs būs ievadījis sākotnējo lietotājvārdu un paroli.

Iemesls, kāpēc ir nepieciešama divu faktoru autentifikācija, izriet no tā augstākajiem privātuma ieguvumiem. Tas nodrošina, ka ikvienam, kurš mēģina kaut kur pierakstīties, ir arī tas, kuram ir piekļuve citiem kontaktpunktiem, piemēram, tālruņa numuram vai e-pastam, kas iepriekš reģistrēts kontā..

Tā kā dažiem hakeriem ir maz izredžu piekļūt upura privātajam e-pasta kontam vai telefona ziņām, tas ir maz ļoti maz ticams, ka viņi saņems divu līmeņu atļauju.

8. Sargājiet savas paroles ar savu dzīvi

Laiki, kad cilvēki parolei varēja izmantot “paroli”, ir sen pagājuši. Mūsdienās frāzēm ir vairāk jāizskatās pēc kaut kā tāda, ko Pentagons var izmantot, lai piekļūtu viņu pašu sistēmām. Lai gan šī ir mainīga tendence, kas katru gadu izvirza arvien vairāk prasību, tas ir vienkāršākais veids, kā novērst krāpnieciskas darbības.

Par laimi lielākajā daļā vietņu un lietotņu lietotāji jau tagad pieprasa lietotājiem izveidot sarežģītas paroles, kas satur mazos un lielos burtus, ciparus un pat speciālās rakstzīmes. Tomēr, ja kāds nokļūst platformā, kur nav īpašu noteikumu par paroles izveidi, viņiem tomēr vajadzētu tos padarīt tik sarežģītus, cik vien iespējams.

Daudzi tiešsaistes lietotāji izmanto paroļu pārvaldnieku priekšrocības, lai ģenerētu, izsekotu vai pat atkoptu sarežģītas vārdu bāzes sēklas. Populārākie no tiem ir Dashlane, 1Password un KeePass.

kā saglabāt paroles

Turklāt viens no visprecīzāk sniegtajiem informācijas punktiem attiecas uz pirkstu nospiedumu skenēšanas drošību. Pēc tam, kad daži tālruņu uzņēmumi ieviesa nemanāmus pieteikšanās veidus, pieskaroties pogai, kas skenē ar pirkstu, lielais vairums lietotāju sāka paļauties uz šo funkciju.

Diemžēl plašie pētījumi liecina, ka šos skenerus var viltīt, izmantojot tiešsaistes uzlaušanas iespēju, kas rada izdrukas no dažādām cilvēka īpašībām. Ja tas notiktu, hakeris varētu bez piepūles apiet katru paroli, kas kādam ir, kamēr viņi, piesakoties, arī izmantoja savu pirkstu nospiedumu.

8. Ņemiet vērā brīdinājumus!

Reizēm kāds dators vai tālrunis var brīdināt, norādot, ka savienojums var nebūt privāts un vai pastāv risks, ka citi cilvēki redz kādas personas sensitīvus datus. Šokējoši, ka neticami lielam skaitam cilvēku ir tendence ignorēt šos ziņojumus.

Tam par iemeslu ir viņu pārliecība, ka konfidenciālu informāciju nevar nozagt, ja lietotājs šobrīd šādus datus neuzrāda. Tomēr šī prasība ir saistīta ar faktu, ka hakeri var iegūt datus, kas var būt mēnešus vai gadus veci.

Tādējādi kādas personas kredītkartes informāciju pirms diviem gadiem varēja atrast, izmantojot iepriekšējās maksājuma metodes, kuras gandrīz vienmēr kaut kur tiek saglabātas. Tāpēc būtisks padoms tiem, kas vēlas ievērot galīgo privātuma rokasgrāmatu, ir iziet no jebkuras apdraudētas vietnes, WiFi vai jebkura cita savienojuma..

9. Apsveriet kriptovalūtas izmantošanu

Šis solis, iespējams, ir paredzēts cilvēkiem, kuri, iespējams, ir veikuši visas iepriekšējās darbības un meklē sarežģītākus veidus, kā aizsargāt savus īpašumus. Nu, ar kriptovalūtas palīdzību investori tagad var iegādāties lietas anonīmi.

Lai sāktu izmantot kriptovalūtu, vispirms ir jāiegādājas digitālās monētas ar reālu naudu. Elektroniskā tirdzniecība ļauj cilvēkiem to izdarīt ļoti ātri. Kad valūtas ir iegūtas, tās ir jāuzglabā vienā no tiešsaistes makiem vai tirdzniecības platformām.

izmantojot kriptonauda

Visbeidzot, personai, kad vien iespējams, ir jāizmanto sava kriptovalūta, lai samaksātu. Vienīgais trūkums ir fakts, ka daudzām platformām vēl ir jāpieņem kriptogrāfijas maksājumi. Tiklīdz viņi to darīs, visiem vajadzētu apsvērt šīs monētas, nevis debetkartes vai kredītkartes.

10. Pārraugiet savus bankas kontus un kredīta rādītājus

Dažreiz šokējošākais par identitātes vai datu zādzību ir tas, cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai kāds to uzzinātu.

Tas paliek paslēpts tāpēc, ka hakeri var vākt cilvēku datus, līdz viņi atrod pareizo pircēju. Tiklīdz tas notiks, pircējs var pavadīt vairāk laika gaida lielisku iespēju izmantot citas puses informāciju.

kredīta rezultātu pārskats

Dažos gadījumos cilvēki var pat nezināt par vairākiem aizdevumiem, kas pastāv uz viņu vārda.

To var viegli novērst, regulāri pārbaudot visus bankas kontus, kā arī vismaz divreiz gadā iegūstot kredīta pārskata kopiju. Iemesls, kāpēc cilvēki var paļauties uz kredītaģentūrām, ir saistīts ar to, ka viņi rūpīgi pārrauga visu finanses.

Galu galā kredītreitingi tiek aprēķināti, pamatojoties uz kāda tērēšanas paradumiem, nenomaksātajiem parādiem, mēneša maksājumu konsekvenci utt. Nozīme: ja notiek identitātes zādzība un uzbrucējs izmanto citas personas vārdu, lai atvērtu jaunas kredītlīnijas, tas jāparāda upura kredītvēsturei.

11. Atteikties!

Pēdējais solis, kas veicina labāku privātumu, atgriežas pie pamatiem. Tas tikai iesaka ikvienam vienmēr atteikties no saviem kontiem. Tas nozīmē atteikšanos no katras tālruņa lietotnes un visām datoros esošajām programmām, īpaši ceļojot.

kā kapāt kāds facebook

Lai arī tas var šķist pārmērīgi, šīs darbības veikšana ļaus ietaupīt informāciju, ja aparatūra tiek nozagta. Piemēram, nozagts tālrunis, kurā visi konti jau ir pieejami hakeram daudz vieglāk ielauzties.

Lai iet vēl tālāk, kontu atstāšana pieteicies rada potenciālas briesmas visiem pārējiem, kas varētu būt saistīti ar bezatbildīgo pusi. Padomājiet par privātu sarunu, kas, iespējams, ir cilvēkiem Facebook, per se. Ja ierīce pazūd, viss šo sarunu saturs var kļūt publiski zināms.

Tiem, kas pie tā vainīgi, vienkārša atteikšanās darbība eksponenciāli samazinās informācijas nozagšanas risku vai jebkādas negatīvas sekas.

Attīstās privātums

Ir daudz vairāk atbilstošu padomu tiem, kas vēlas uzlabot savu tiešsaistes privātumu. Tomēr, iespējams, vissvarīgākais solis ir apskatīt dažus no drošākajiem VPN pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, NordVPN un Surfshark. Diemžēl daudzi no šiem padomiem drīz varētu kļūt nebūtiski.

Tas bieži notiek, mainoties privātuma likumiem un tehnoloģijai uzlabojoties.

Piemēram, viss jautājums par cilvēku pirkstu nospiedumu skeneriem mobilajās ierīcēs neeksistēja tikai pirms dažiem gadiem. Līdzīgi robotu telemarkeri un krāpnieciski līdzīgi tālruņa zvani sākās tikai 2010. gada sākumā.

Tātad, zināt identitātes, finanšu datu vai citas informācijas saglabāšanai būtu noderīgi zināt, kādas nesenās izmaiņas ir saistītas ar privātumu. Tas arī mazinātu iespēju ļauties izplatītajiem mītiem vai neņemt vērā viņu drošību tiešsaistē!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map