Si të shikoni TV MB jashtë vendit

Si të shikoni TV MB jashtë vendit


Gjithmonë ka diçka për të parë në TV Britanik. Midis BBC, ITV, Channel 4, Sky, dhe shumë të tjerë, ne kurrë nuk jemi në humbje për një programim të shkëlqyeshëm. Dhe për shkak se çdo kanal ofron një aplikacion transmetimi (mendoni që iPlayer i BBC-së, ITV Hub ose Sky Go), të vazhdosh me shfaqjet e tua të preferuara është oh aq i lehtë.

Lehtë për aq kohë sa ju jeni në Britaninë e vendosur, d.m.th..

Përpjekja për të transmetuar përmbajtje nga jashtë, dhe ka shanse që do të përshëndeteni me një mesazh përgjatë këtyre linjave:

IPlayer i BBC punon vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Na vjen keq, kjo është për shkak të çështjeve të të drejtave.

Por, mos u shqetëso. Pavarësisht paraqitjeve, të shikosh TV në Mbretërinë e Bashkuar jashtë vendit është e lehtë. Pavarësisht nëse jeni duke punuar në SH.B.A., me pushime në Qipro ose Maltë, dhe anglofil në Australi ose Kanada, ose duke kaluar dimrin tuaj në Spanjë, Portugali, apo Francë, prapëseprapë mund të shikoni me siguri televizionin britanik.

Dhe kjo, natyrisht, vlen për të dy transmetimet live dhe programet e treguara më parë sipas kërkesës.

Pra, cili është hile? Lexoni më tej dhe zbuloni.

Si të shikoni TV në Mbretërinë e Bashkuar jashtë vendit: Fillimi i shpejtë

zgjidhja më e thjeshtë për të arritur rreth geoblocking dhe shikuar shfaqjet tuaja të preferuara britanike nga kudo në botë është një VPN e mirë.

Duke fshehur adresën tuaj IP të vërtetë dhe duke e zëvendësuar atë me një nga Britania e Madhe, një VPN e bën atë të duket në BBC, Channel 4 ose ndonjë shërbim tjetër sikur pajisja juaj të jetë e vendosur në vend edhe kur nuk është.

Me fjalë të tjera, një VPN mund të ju lejojë të transmetoni çdo përmbajtje të treguar më parë dhe TV live në asnjë kohë të sheshtë.

Dhe është kaq e thjeshtë për tu vendosur gjithashtu. Këtu është një udhëzues i shpejtë hap pas hapi (Shfaqjet tuaja të preferuara televizive nuk presin askush, në fund të fundit).

 1. Zgjidhni një VPN. Unë aktualisht përdor CyberGhost, por çdo ofrues i listuar në këtë faqe ose lista ime VPN në Mbretërinë e Bashkuar duhet të funksionojë mirë.
 2. Regjistrohuni në shërbim dhe instaloni aplikacionin në pajisjen ose kompjuterin tuaj.
 3. Hyni në aplikacionin VPN.
 4. Zgjidhni një server VPN në Mbretërinë e Bashkuar dhe lidheni me të.
 5. Shkoni në faqen e internetit të kanalit televiziv që dëshironi të shihni. Përdorimi i aplikacioneve TV të kanalit do të funksionojë gjithashtu.
 6. Kërcani këmbët tuaja dhe shijoni shfaqjen!

Hapat e mësipërm punoni për çdo shërbim të transmetimit në Mbretërinë e Bashkuar, përfshirë iPlayer-in BBC, Hub-in ITV, Channel Four All 4, Sky Go, dhe të tjerët. E lehtë, e drejtë?

Pse të përdorni një VPN për të parë TV britanik jashtë vendit?

Për ta thënë qartë, ju duhet një VPN për të parë TV në Mbretërinë e Bashkuar nga jashtë vendit sepse pa një, nuk mund ta bësh.

Transmetuesit britanikë jo gjithmonë i mbajnë të drejtat ndërkombëtare për çdo film apo seri që ata shfaqin. Pra, për të kënaqur pronarët e përmbajtjes, ato bllokojnë qasjen në të gjitha pajisjet me një adresë IP të huaj.

Kjo do të thotë për cilindo që gjendet fizikisht jashtë Mbretërisë së Bashkuar, madje edhe pagesa të tarifave të licencës TV, është zhgënjim dhe rrjedhje të shpeshta me gabime si ai më poshtë.

Nuk mund të shikojë TV në Mbretërinë e Bashkuar në SHBA ose Kanada

Një VPN është mjeti perfekt për afrimin e këtyre llojeve të kufizimeve gjeografike. Mund të mashtrojë një shërbim transmetimi duke menduar se pajisja juaj është në Mbretërinë e Bashkuar edhe kur është jashtë vendit. Ai gjithashtu mund të bëjë më shumë me besueshmëri se çdonjëri prej atyre faqeve në internet me hije të drejtpërdrejtë – dhe ndryshimi në cilësinë e figurës mund të jetë si nata dhe dita.

Si një bonus i mirë, VPN-të gjithashtu rritni privatësinë tuaj dhe sigurinë në çdo kohë që t’i përdorni gjithashtu.

Dhe, pasi të jeni vendosur me një VPN, mund ta përdorni programimi i rrjedhës nga çdo numër shërbimesh jashtë MB. Për shembull, është një nga mënyrat më të mira për të parë Netflix nga vendet e tjera.

Si të zgjidhni një VPN që do të transmetojë në Mbretërinë e Bashkuar

Këtu janë gjërat më të komplikuara – edhe pse jo edhe më shumë – të ndërlikuara. Për disa arsye, disa shërbime VPN nuk funksionojnë gati sa dhe të tjerët për zhbllokimin e përmbajtjes gjeo-kufizuar. IPlayer i BBC që zbulon përdorimin e VPN është, për shembull, një problem i njohur me shumë ofrues – edhe pse një me një rrugëdalje çuditërisht të lehtë.

Pra, si e dini cili VPN mund t’ju lejojë të transmetoni me siguri TV Britanike nga jashtë MB? Këtu janë katër gjëra të mëdha për të qenë në vëzhgim.

 1. Servers të shumëfishtë në Mbretërinë e Bashkuar

  Sa më shumë serverë ka një VPN në Mbretërinë e Bashkuar, aq më mirë.

  Ofruesit e përmbajtjes janë të vetëdijshëm se sa lehtë mund të përdoret një VPN për të marrë rreth bllokut të tyre. Pra, ata bëjnë çmos për të renditur adresat IP të Mbretërisë së Bashkuar të përdorura nga VPN dhe t’i trajtojnë sikur të ishin të huaj.

  Nuk ka asnjë mënyrë rreth kësaj.

  Por, shërbimet më të mira VPN janë shumë të mira në shkëmbimin e IP-ve të listës së zezë me ato që funksionojnë. Dobësia është se ky proces mund të zgjasë ca kohë – diku nga disa orë deri në disa ditë, në varësi të ofruesit.

  Duke përdorur një VPN që ka qindra serverë me bazë britanike, do të keni një grup të madh adresash IP për të zgjedhur dhe pa asnjë problem të gjeni atë që ju lejon të shikoni TV në Mbretërinë e Bashkuar jashtë vendit.

 2. Shpejtësi të shkëlqyera të serverit

  Cila është qëllimi për të qenë në gjendje të transmetosh përmbajtje videoje në Mbretërinë e Bashkuar kur gjithçka që shihni është një rrëmujë pixelated – ose më keq, ju ndërpriteni duke i bezdisshëm indikatorët rrotullues të tjerrjes çdo 10 sekonda.

  Për një përvojë shikimi pa zhgënjime – veçanërisht e rëndësishme nëse dëshironi të shikoni TV drejtpërdrejt – VPN juaj duhet të jetë e shpejtë dhe me lehtësi të merret edhe me aktivitetet më të larta të brezit. Të gjithë ofruesit në faqen time më të shpejtë të VPN përshtaten me atë faturë, siç bëjnë të gjithë ofruesit e listuar më poshtë.

 3. Karakteristikat e duhura të VPN-së

  Një veçori e quajtur mbrojtje nga rrjedhja është një VPN duhet për shikimin pa problem. Pa të, të gjitha shërbimet e transmetimit të TV mund të kuptojnë se jeni jashtë MB – edhe nëse adresa juaj IP thotë ndryshe.

  Një tjetër veçori e dobishme që disa ofrues si CyberGhost dhe PureVPN ofrojnë janë serverët e dedikuar për transmetime specifike të TV. Të dy, për shembull, kanë një server të veçantë iPlayer BBC, i cili, sipas përvojës time, është një nga mënyrat më të besueshme për të hyrë në shërbim nga jashtë.

 4. Mbështetje e Madhe e Klientit

  Kjo mund të jetë e qartë, por shërbimi i shkëlqyeshëm i klientit është një domosdoshmëri për çdo ofrues të VPN. Softueri është softuer dhe problemet mund të shfaqen në çdo kohë. Të kesh një mundësi bisede live mund të jetë veçanërisht e dobishme.

  Përtej zgjidhjes së ndonjë çështje teknike, mbështetje e mirë mund t’ju drejtojë gjithashtu drejt një serveri që punon me kanalet tuaja të preferuara në Mbretërinë e Bashkuar nëse keni probleme të lidhni.

Po, gjetja e një VPN të mirë për të parë TV në Mbretërinë e Bashkuar jashtë vendit mund të marrë pak punë. Sidoqoftë, është një e keqe e nevojshme për të shmangur zhgënjimin më vonë. Dhe sinqerisht, është ndoshta më e lehtë sesa tingëllon – veçanërisht kur mund të përdorësh zgjedhjet e mia më të larta (të listuara më poshtë) si një pikënisje.

VPN-të më të mira për të shikuar TV në Britani të Madhe jashtë vendit

Më poshtë është një listë e asaj që janë, në përvojën time, VPN-të më të mira për të parë televizionin britanik jashtë MB. Nga BBC dhe ITV te Channel Four dhe madje edhe Netflix në Mbretërinë e Bashkuar, këta ofrues do t’ju lejojnë të qëndroni të azhurnuar në shfaqjet tuaja të preferuara, pavarësisht se ku jeni në botë.

1. CyberGhost

Logoja e CyberGhost

CyberGhost është zgjedhja ime e tanishme si VPN më e mirë për të hyrë në TV në Mbretërinë e Bashkuar jashtë vendit. Me 480 serverë britanikë në tre lokacione të ndryshme, nuk do të jeni kurrë në humbje për zgjedhje. VPN funksionon mirë me çdo kanal të madh dhe madje ofron edhe serverë të përkushtuar në mënyrë eksplicite për transmetimin e iPlayer të BBC-së dhe Netflix UK.

Performanca nuk është shqetësuese me rezultatet e shkëlqyera të testit të shpejtësisë në Mbretërinë e Bashkuar dhe, me të vërtetë, pothuajse kudo tjetër në botë.

Dhe duke folur për pjesën tjetër të botës, rrjeti i serverëve CyberGhost përfshin gjithsej 90 vende. Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje të lidheni shumë kudo, nëse dëshironi të transmetoni përmbajtje nga vende të ndryshme nga Mbretëria e Bashkuar.

CyberGhost përmban garancinë më të gjatë për kthimin e parave nga të gjithë ofruesit e VPN – ju merrni një 45 ditë të plotë për ta provuar shërbimin plotësisht pa rrezik. Dhe me promovimet e tyre aktuale, ky është një shërbim shumë i përballueshëm gjithashtu.

rekuizitë
 • Zero loging për intimitetin maksimal
 • Shpërndarje e shkëlqyeshme e serverëve me mbi 7100 serverë në 90 vende
 • Shpejtësi shumë e shpejtë e lidhjes
 • Punon me Netflix dhe iPlayer të BBC
 • Lejon përrua P2P
 • Garanci e gjatë 45-ditore e kthimit të parave
Cons
 • Kompania mëmë me reputacion të dyshimtë
 • Konfigurimi manual i konfigurimit të OpenVPN
 • Nuk funksionon nga Kina

2. NordVPN

Logoja e NordVPN

Me 610 serverë në Mbretërinë e Bashkuar dhe mbi 5600 në 80 vende në të gjithë botën, NordVPN është një tjetër zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjitha nevojat tuaja për transmetimin e TV. Ata janë të njohur për një aftësi të çuditshme për të zhbllokuar pothuajse çdo përmbajtje të kufizuar gjeografikisht, si në Mbretërinë e Bashkuar dhe më gjerë.

Performanca e serverit është në nivelin më të lartë, kështu që shikimi i televizionit në internet edhe në cilësimet më të larta të cilësisë së videos nuk është problem.

Klienti i NordVPN është i pastër dhe tepër i thjeshtë për t’u përdorur. Ai mbështet Windows PC dhe tableta, macOS, iOS (iPhone dhe iPad), Android (telefon dhe tablet), Android TV dhe Linux. Zgjatjet e shfletuesit të uebit Chrome dhe Firefox janë gjithashtu të disponueshme.

Megjithëse shanset janë shumë të mëdha se nuk do t’ju duhen, mbështetja miqësore e bisedës është në dispozicion 24/7. Dhe pa asnjë pyetje të NordVPN-së që ju kërkohet 30 ditë garanci për kthimin e parave, ju keni mjaft kohë për të provuar vozitjen e një shërbimi që rishikon vazhdimisht si një nga VPN-të më të mira në treg.

rekuizitë
 • Intimitet i shkëlqyeshëm me prerje zero
 • Rrjet i madh (dhe gjithnjë në rritje) i serverëve
 • Performanca e mirë e lidhjes
 • Serverë specialiteti (përfshirë VPN të dyfishtë, të ngatërruar dhe Tor mbi VPN)
 • Klient i pastër, i lehtë për t’u përdorur
 • Punon me Netflix dhe shumicën e shërbimeve të tjera streaming
 • Lejon Torrenting dhe P2P
 • Ofron adresa IP të dedikuara
Cons
 • Asnjë tipar tunizimi i ndarë
 • Pak i kushtueshëm për planet afatshkurtra

3. Surfshark

Logoja e Surfshark-ut

Një tjetër shërbim i VPN që vlen të merret në konsideratë të shikoni TV në Mbretërinë e Bashkuar jashtë vendit është Surfshark. E thënë thjesht, ata e bëjnë një përmbajtje transmetimi nga BBC, ITV, Channel Four dhe Netflix UK. Edhe nganjëherë vështirë të kalosh Sky Go funksionon mirë.

Rrjeti i Surfshark është i përbërë nga mbi 1040 serverë në 63 vende dhe përfshin vendndodhje të shumta në Mbretërinë e Bashkuar. Siç pritej, performanca është e shkëlqyeshme.

Nga mbrojtja e rrjedhjeve dhe një kaloni vrasës në një lidhje të dyfishtë VPN dhe modalitet kamuflimi, Surfshark vjen i mbushur me veçori të intimitetit dhe sigurisë. Ata janë gjithashtu një ofrues i verifikuar i politikave pa log-e që bazohet në Ishujt e Virgjër Britanikë që janë miqësorë për privatësinë.

Surfshark ofron mbështetje bisedimi 24/7, dhe të gjitha planet vijnë me një garanci 30-ditore.

Aty ku me siguri shkëlqen, megjithatë, është në vlerë. Hyrja më pak e shtrenjtë në këtë listë, asnjë VPN tjetër e nivelit të lartë nuk ofron aq sa bën Surfshark për kaq shumë pak.

rekuizitë
 • Intimitet dhe siguri e shkëlqyeshme pa prerje
 • Performanca e shkëlqyeshme e serverit
 • Zhbllokon Netflix, BBC, dhe shumë të tjerë
 • Klient i lehtë për t’u përdorur
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • Mbështetje për torrent
 • i lirë
Cons
 • Shpejtësia e paqëndrueshme në disa vende
 • Mbështetje mjaft e ngadaltë e klientit

4. PureVPN

Logoja PureVPN

Pretendimi i famës i PureVPN është lista e tyre e fortë e serverëve 2070 që përfshin një 131 vende masive. Nga këta serverë, 168 janë në Mbretërinë e Bashkuar, të shpërndara në katër lokacione.

Duke qenë gjithmonë në treg veten e tyre si një zgjedhje e lartë për transmetim, PureVPN në të vërtetë nuk zhgënjen. Shpejtësia e serverëve të tyre është më e mira në klasë, dhe dhjetëra serverë të konfiguruar që të punojnë posaçërisht me kanale të zgjedhura (përfshirë BBC, ITV dhe Channel Five) do të thotë që ju mund të shikoni atë që dëshironi, kur dëshironi, nga kudo.

Klienti mbështet mbi 50 sisteme dhe pajisje të ndryshme operative dhe vjen i mbushur me shumë karakteristika të përparuara. Streaming duhet të ketë dhe të këndshme-si-mbrojtje si rrjedhje mbrojtje, tunele ndarëse, dhe një ndërrues internet vrasës të gjithë e bëjnë listën.

Nëse jeni duke menduar të merrni një abonim (i cili, nga rruga, vjen me një garanci të rimbursimit 31-ditor), sigurohuni që të përfitoni nga çdo zbritje aktuale PureVPN – mos paguani çmimin e plotë.

rekuizitë
 • Shpejtësi të shkëlqyera
 • Rrjet i madh serverash (131 vende)
 • Zhbllokon Netflix, iPlayer dhe mbi 70 shërbime të tjera streaming
 • Kombinohet me mbi 50 pajisje dhe platforma
 • Verifikuar në mënyrë të pavarur ofruesi VPN i log logave të pavarura
 • Opsion i përkushtuar IP
 • Vlera të mëdha
Cons
 • Aplikacionet mund të përdorin pak më shumë polish
 • Disa probleme të ndërlidhjes me ndërprerje

5. ExpressVPN

Logoja ExpressVPN

Me siguri ofruesi më i respektuar i VPN në industri, ExpressVPN jep të gjitha akuzat, përfshirë përdorimin e përmbajtjes në internet në Mbretërinë e Bashkuar nga jashtë.

Me mbi njëqind serverë me shpejtësi të lartë në katër lokacione në Mbretërinë e Bashkuar, prisni një përvojë të shkëlqyeshme të transmetimit edhe me cilësinë e videos të përfunduar.

Klienti i ExpressVPN është menduar mirë dhe i pjekur. Veryshtë shumë e lehtë për fillestarët VPN të fillojnë. Por, ajo ende vjen e mbushur me mjaft karakteristika të përparuara për përdoruesit e energjisë midis nesh.

Mbështetja e klientit konsiderohet gjerësisht si më e mira në industri. Nëse keni ndonjë problem që të luani përmbajtjen tuaj të preferuar, ato do t’ju zgjidhin në asnjë kohë.

ExpressVPN është, për fat të keq, një nga ofruesit më të shtrenjtë përreth. Thënë kjo, ajo që ju merrni është cilësi e pastër. Dhe zakonisht ka një zbritje që ju mund të përfitoni nga plus një pyetje zero e kërkuar 31-ditor garanci për kthimin e parave që të bjerë përsëri.

rekuizitë
 • Një klient i pasur me tipare dhe intuitiv
 • Teknologji e fortë mbrapa
 • Shumë serverë dhe vendndodhje serverash
 • Shpejtësi të shpejtë dhe të qëndrueshme të lidhjes
 • Punon me Netflix të SHBA
 • Mbështetje e nivelit të lartë të klientit
Cons
 • Disa prerje të grumbulluara
 • Jo më e lirë

Cilat Shërbime TV në Mbretërinë e Bashkuar Mund t’i Shikoj Jashtë vendit?

Kur përdorni një VPN, duhet të jeni në gjendje të zhbllokoni ndonjë nga kanalet e mëposhtme të TV në Mbretërinë e Bashkuar dhe të transmetoni drejtpërdrejtë TV, të shikoni programe sipas kërkesës ose të shfaqni shkarkime për shikimin e mëvonshëm (duke supozuar se funksionaliteti ekziston).

 • IPlayer BBC (përfshirë BBC One, BBC, Two, BBC Three, BBC Four, si dhe të gjitha kanalet e specialitetit)
 • Hub ITV (a.k.a. ITV Player)
 • Kanali 4 Të Gjitha 4 (a.k.a. 4oD)
 • Kanali 5 My5
 • Sky Go dhe Sky Sports
 • BT Sport
 • Tani TV
 • Video Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar në Mbretërinë e Bashkuar
 • Netflix MB

Mund ta Shikoj TV në Mbretërinë e Bashkuar me një VPN Falas?

Teorikisht, po, një VPN falas mund të zhbllokojë TV Britanik jashtë vendit. Në praktikë, megjithatë, do të takoheni pothuajse gjithmonë zhgënjim.

Siç u përmend më parë, shërbimet e transmetimit në Mbretërinë e Bashkuar dinë gjithçka rreth VPN dhe bëjnë çmos për t’ju ndaluar përdorimin e tyre. Ata e bëjnë këtë duke renditur adresat IP të serverit të zi, të cilat pastaj VPN i zëvendëson, dhe raundin dhe raundin shkojmë.

Zëvendësimi i IP-ve nuk është i lirë dhe kushton burime që ofruesit e lirë shpesh nuk i kanë. Me VPN pa pajtim, pasi IP ndalon së punuari, kjo është zakonisht ajo.

Me fjalë të tjera, ju mund të keni presion të vështirë për të gjetur një server që zhbllokon asgjë.

Nëse gjeni një server pune – që padyshim që është i mundur – ofruesit pa pagesë zakonisht imponojnë kufizime të shpejtësisë dhe kapele të të dhënave. Rezultati është cilësia e videove nën-parësore, rregullimi i shpeshtë dhe shfaqjet e papërfunduara kur digjeni përmes kufirit të bandës tuaj përgjysmë duke shikuar një.

Kjo nuk po përmend as mënyrat shpesh skicuese me të cilat fitojnë para VPN – asgjë nga injektimi i reklamave deri në mbledhjen dhe shitjen e të dhënave tuaja është lojë e drejtë. Dhe a e dini se për shumë aplikacione falas VPN në dyqanin Google Play, një 38% mahnitës përmbante malware?

E gjithë kjo për të thënë, nëse doni të shikoni televizionin në Mbretërinë e Bashkuar jashtë vendit me sa më pak zhgënjime sa të jetë e mundur, VPN falas nuk janë përgjigja.

Mendimet përfundimtare: Shikoni TV në Mbretërinë e Bashkuar nga kudo

Sigurisht që ka kuptim pse pëlqimet e iPlayer-it të BBC-së dhe ITV Hub-it vendosin geoblocks. Sidoqoftë, kjo nuk do ta bëjë më pak zhgënjyese kur po përpiqeni të shikoni TV UK jashtë vendit.

Një VPN e mirë është një zgjidhje e lehtë dhe e besueshme te problemi, një gjë për të cilën shumë prej nesh janë mbështetur me vite dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë. Dhe tani kur jeni duke parë sekretin, të lumtur duke parë!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:
 • Tofarë duhet të bëni nëse iPlayer juaj i BBC-së VPN nuk po funksionon
 • Merrni një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar në 5 hapa të thjeshtë
 • A janë legal VPN në MB
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map