Огляд ExpressVPN

Огляд ExpressVPN

ExpressVPN логотипОцінка:
9,0 / 10


Один із найвідоміших постачальників VPN, ExpressVPN пропонує швидку продуктивність, чудовий дизайн програмного забезпечення клієнта та деякі найсильніші функції безпеки, які ви знайдете. Початківцям одночасно легко підбирати та бігати з собою та набирати більше, ніж достатньо енергії для будь-якого досвідченого користувача.

Плюси
 • Багатий на функції та інтуїтивно зрозумілий клієнт
 • Сильна бек-енд-технологія
 • Багато серверів та серверів
 • Швидкі та стійкі швидкості з’єднання
 • Працює з американською Netflix
 • Підтримка клієнтів
Мінуси
 • Деякі сукупні лісозаготівлі
 • Не найдешевший

Якби мені довелося вибрати постачальника VPN, я міг би порекомендувати майже будь-кого, ExpressVPN опинився б у верхній частині мого списку.

Все починається з вишуканого клієнта, який настільки простий може користуватися ним, але пакує достатньо функцій навіть для самих просунутих користувачів.

Варіанти безпеки є герметичними. І тоді, звичайно, велике покриття глобальної мережі та продуктивність сервера.

Так, це може бути не найдешевший постачальник VPN – хоч лише кілька доларів. Але, як я поясню в цьому огляді ExpressVPN, послуга коштує кожної копійки.

Особливості

Як більш встановлений постачальник VPN, ви очікуєте, що ExpressVPN буде доступний для кожної основної функції VPN. І вони, звичайно, дуже добре там.

Спліт тунель

ExpressVPN має роздільну функцію тунелювання, доступну для своїх клієнтів Windows та macOS. Хоча з macOS з деяких причин це походить під назвою Connection Per App.

В одному реченні розділене тунелювання дозволяє надсилати дані з деяких програм через зашифрований тунель VPN, в той же час дозволяючи іншим програмам використовувати звичайне підключення до Інтернету.

Ви можете переключити функціональність у розділі загальних налаштувань клієнтського програмного забезпечення. Три варіанти:

 • Зробіть усі програми для використання VPN (еквівалент вимкнення розділеного тунелювання)
 • Вкажіть, які додатки ви хочете використовувати VPN (за замовчуванням для всіх інших програм ви будете звичайним підключенням до Інтернету)
 • Вкажіть, які програми ви не бажаєте використовувати VPN (за замовчуванням всі інші додатки будуть використовувати VPN)

Параметри конфігурації для функції розділеного тунелювання ExpressVPN

Я перевірив цю функцію на двох операційних системах, де вона доступна, і в обох випадках вона працювала точно так, як рекламується.

А що робити, якщо ви хочете використовувати розділений тунель на, скажімо, пристрої Android? Тоді, на жаль, вам доведеться піти з іншим постачальником. IPVanish та ProtonVPN, обидва переглянуті VPN, пропонують це у своїх клієнтах Android.

BitTorrent і P2P

Ні на одній з головних сторінок веб-сайту ExpressVPN жодних згадок про торрент або P2P. Тож, на перший погляд, речі виглядають не чудово. На щастя, в цьому випадку жодна новина не є гарною новиною.

Коли ви трохи перекопаєтеся, ви знайдете всю сторінку, присвячену підтримці BitTorrent. Вони навіть допомагають вам встати та працювати з uTorrent.

Так що так, ви абсолютно можете використовувати ExpressVPN для торрент. І якщо вам цікаво, ви можете зробити це на будь-якому сервері.

Є Expressvpn безпечним для торрентінгу?

Тільки тому, що VPN дозволяє торрент, це не означає, що це безпечно. Однак з ExpressVPN хвилюватися мало про що.

Як я розповім трохи нижче в цьому огляді, ExpressVPN не тільки використовує дуже захищені протоколи та бронезахисне шифрування, але й працює за межами конфіденційності та має чудову політику нульового реєстрації..

Іншими словами, коли ви використовуєте ExpressVPN для торентів, немає шансів, що активність може бути простежена до вас. Ви в безпеці.

ExpressVPN та Netflix

Пошук VPN, не заблокованого Netflix, особливо за версією в США, – непросте завдання, оскільки компанія запровадила заборону VPN на початку 2016 року.

Однак, ExpressVPN, здається, є одним з небагатьох винятків і працює чудово (принаймні, як я це пишу).

ExpressVPN працює з Netflix

Не кожен сервер США отримує пропуск. Близько половини з них було відхилено з жахливою помилкою “Ви, здається, використовуєте розблокуючу програму чи проксі”. Але, якщо знайти той, який працює, слід максимум зайняти кілька спроб повторного підключення.

В іншому випадку ExpressVPN пішов краще з Netflix. Наприклад, у мене виникли нульові проблеми з доступом до канадської або британської версії послуги.

Дані, пропускна здатність та обмеження з’єднання

ExpressVPN не встановлює жодних обмежень для даних або пропускної здатності, і я не очікую їх. Жоден поважаючий себе VPN постачальник не робить цих днів.

Однак існує обмеження кількості одночасних з’єднань.

Скільки користувачів можуть використовувати ExpressVPN?

За допомогою однієї підписки ExpressVPN вам дозволяється одночасно підключати п’ять користувачів або пристрої.

Ви можете встановити клієнт на скільки завгодно пристроїв. Ви просто не можете підключити більше ніж п’ять із них до VPN одночасно.

П’ять – це більш-менш галузевий стандарт, і на практиці вам рідко доведеться запускати більше з’єднань відразу. Насправді для мене три розтягують це.

Це означає, що якщо ви занадто часто бачите повідомлення “Обмеження підключення”, ExpressVPN працює на маршрутизаторах. Якщо налаштовано так, тільки маршрутизатор вважається активним з’єднанням, а потенційно десятки пристроїв, що сидять за ним, не роблять.

Крім того, якщо обмеження підключення стає проблемою, ви також можете дослідити інших добре переглянутих постачальників, таких як Surfshark, які взагалі не обмежують одночасні з’єднання..

Інші особливості

Є кілька інших помітних функцій ExpressVPN.

Одне – тестування швидкості VPN у клієнті. Це дозволяє перевірити поточну затримку та швидкість завантаження кожного сервера ExpressVPN (ви можете розбити речі за регіонами).

Результати затримки здалися досить точними. Однак результати швидкості завантаження були набагато повільнішими, ніж вони є насправді.

Наприклад, мої власні тести на швидкість розташування в Амстердамі показують, що ефективність завантаження перевищує 50 Мбіт / с.

Огляд ExpressVPN швидкості з'єднання

Найкраще, що я отримав за допомогою клієнтського інструменту, – потворні 11,79 Мбіт / с.

Результати тестування швидкості у клієнті ExpressVPN

Я вважаю, що ця функція корисна для вибору найшвидшого поточного сервера (а може, саме для цього і призначено). Але, схоже, не повертаються цифри, що свідчать про фактичну ефективність, про яку я розповім трохи пізніше.

Більш корисна функція, ExpressVPN також пропонує перемикач на знищення. Цей теж я отримаю дуже скоро, у розділі конфіденційності та безпеки нижче.

Конфіденційність та безпека

Коли постачальник VPN працює за межами країни, що не відповідає конфіденційності, чітко визначена політика без реєстрації та використовує деякі найнадійніші доступні варіанти шифрування, ви знаєте, що ви (і ваші дані) в хороших руках.

Завдяки Express VPN ви отримуєте саме це.

Юрисдикція

ExpressVPN працює з Британських Віргінських островів (a.k.a. BVI). Це хороша новина для конфіденційності.

По-перше, BVI не має законів щодо збереження даних. По-друге, вони не є частиною жодних пактів обміну розвідкою (5 очей, 9 очей або 14 очей світу).

По-третє, BVI відомий як трохи податковий притулок. Якщо збереження конфіденційності колись викликало занепокоєння, я серйозно сумніваюся, що це було б так.

Політика ведення журналів

Хоча ExpressVPN дуже близький до того, що не існує абсолютної політики реєстрації журналів, вони трохи не стикаються.

Вони не зберігають жодних важливих деталей, які можуть бути використані для ідентифікації вас, як-от ваша IP-адреса, DNS-запити або адреса призначення трафіку (як видно із скріншота з їх веб-сайту нижче).

Заява ExpressVPN щодо їх політики без реєстрації

Однак вони реєструють кілька реквізитів для заявлених цілей, щоб забезпечити хороший досвід користувача. Вони викладені в політиці конфіденційності ExpressVPN і включають:

 • Яку версію програми ви використовуєте
 • Дати, коли ви підключаєтесь до VPN-сервера (хоча не часи)
 • З якої країни чи Інтернет-провайдера ви підключитесь (але не ваш IP … це важливо)
 • До якого VPN-місця ви підключитесь (але не вихідний IP …, що так само важливо)
 • Загальна щоденна сума ваших передач даних

Нічого з перерахованого вище, навіть у поєднанні з журналами вашого провайдера та будь-якого веб-сайту чи служби, які ви відвідуєте, недостатньо для того, щоб вас однозначно ідентифікували.

Тож, хоча я віддаю перевагу повністю нульовим операторам реєстрації журналів (навіщо ризикувати), ExpressVPN підходить досить проклято і, безумовно, достатньо близько, щоб ви повністю анонімні.

Можна відстежувати ExpressVPN?

Як ми щойно бачили, ExpressVPN не реєструє жодного інтернет-трафіку. Ваша IP-адреса, IP-адреса вашого спільного сервера або точний час, коли ви користуєтесь послугою, ніколи не зберігаються.

Це означає, що поки ви підключені до VPN, жодна з ваших онлайн-активностей не відстежується до вас.

Конфіденційність при реєстрації

Коли ви вперше підписуєтесь на ExpressVPN, ви повинні вказати їм свою електронну адресу. Вибраний вами спосіб оплати диктує, яку іншу особисту інформацію вам потрібно надати.

Варіант оплати, що вимагає найменшої кількості інформації, – це Біткойн (до речі, єдина прийнята криптовалюта). Отже, якщо ви не бажаєте розлучатися з будь-якими особистими даними, що не належать до електронної пошти, це те, що вам слід використовувати.

Під час реєстрації, веб-сайт ExpressVPN, звичайно, зберігатиме ваш IP-адресу та cookie-браузер. Це теж може турбувати конфіденційність для деяких із нас.

Простий спосіб обійти це – зареєструватися у місцевій кав’ярні за допомогою вікна приватного браузера. І якщо ви вже приймаєте речі так далеко, в той же час, ви можете також створити електронну адресу, що викидається, і просто надати це ExpressVPN. Таким чином, ніхто не отримує вашу справжню IP-адресу.

Чи має ExpressVPN перемикач на вбивство?

Як і всі преміальні VPN-провайдери, ExpressVPN поставляється з перемикачем Інтернет-убиття. І, як і багато постачальників VPN, вони також вирішили дати йому своє ім’я. Якщо ви шукаєте його, він називається Network Lock.

У вікні загальних параметрів програми ExpressVPN є перемикач перемикачів

Блокування мережі увімкнено за замовчуванням і встановлено, щоб зупинити весь інтернет-трафік – але лише інтернет-трафік – коли / якщо VPN раптово знизиться. Локальна мережа надалі буде дозволена. Для мене це має ідеальний сенс.

Однак якщо з якоїсь причини ви хочете повністю перервати мережеве з’єднання під час несподіваного відключення VPN, цей варіант теж доступний.

Зауважте, що функція перемикання функцій захисту доступна лише для клієнтів Windows та Mac. Наразі жодна інша платформа не підтримує її.

Сервери спеціального призначення

Можливо, однією з областей, де ExpressVPN трохи не вистачає, є не пропонування спеціальних функцій сервера, таких як подвійний VPN, TOR над VPN або обфускування сервера. Коли конфіденційність та анонімність мають найважливіше значення, саме ці функції (у поєднанні з перемикачем на знищення) ви хочете використовувати.

Я погоджуюсь, що мало хто з нас повинен забирати речі так далеко. Ймовірно, тому ExpressVPN вирішив не вкладати туди свій час і гроші.

Але, це варто згадати. І якщо це важлива для вас функціональність, інший постачальник, наприклад NordVPN, може бути краще підходить для ваших потреб.

Протоколи та шифрування

Вибір протоколів із ExpressVPN майже повністю завершений.

Ці параметри включають OpenVPN через UDP або TCP, SSTP (лише для Windows), L2TP / IPsec та PPTP. IKEv2 – це незвичайний чоловік і наразі не підтримується.

Огляд параметрів протоколу з'єднання ExpressVPN

За замовчуванням клієнтське програмне забезпечення на всіх платформах встановлює автоматичний вибір протоколу. Це дозволить вибрати найбільш відповідний для ваших поточних мережевих умов.

На мобільних пристроях доступні лише OpenVPN через UDP та TCP. Однак у переважній більшості випадків це все, що ви хочете. Отже, обмежена кількість варіантів не обов’язково викликає занепокоєння.

Для шифрування ExpressVPN використовує шифр AES-256-CBC з аутентифікацією даних SHA-256 HMAC.

Якщо ці стандарти для вас мало значать, вивезти ваші дані дуже, дуже безпечно. Це рівень шифрування, який державні установи та банки використовують для забезпечення своїх речей.

Тести на витік

Усі функції конфіденційності та анонімності мало означають, якщо постачальник VPN витікає вашу DNS або IP-адресу. На щастя, з ExpressVPN жодних проблем немає.

Я провів свої стандартні тести, і витоків не було знайдено. IPv4, IPv6 та DNS проходили кольорами, що летять, включаючи WebRTC.

Знімок екрана результатів випробувань на герметичність ExpressVPN

ExpressVPN має власні тести на герметичність DNS та WebRTC, доступні на своєму веб-сайті. Ярлики до них доступні в довідці & Підменю підтримки клієнта. Хоча вони здаються досить точними, просто в принципі, я вважаю за краще використовувати веб-сайти сторонніх розробників.

Програми та клієнти

Я вже кілька разів грав у програмі ExpressVPN-клієнта. Настав час поринути і подивитися, наскільки це добре.

Перше, що ви, напевно, помітите, – наскільки це виглядає чисто. Це зовсім не переповнене.

Додаток ExpressVPN відключено від послуги

Все логічно викладено, а більш вдосконалені функції добре приховані в меню налаштувань. Тож вони не заважатимуть вашому досвіду, якщо ви цього не хочете.

Кнопка Smart Location вибирає ваш найкращий на даний момент сервер і встановлює його у вибране місце. Вибори подібні до цього зазвичай відбуваються на основі комбінації відстані, затримки та завантаження сервера.

Якщо ви хочете підключитися десь конкретно, ви також можете вибрати місце розташування за допомогою кнопки «Вибрати місцеположення».

Вибір місця розташування в додатку ExpressVPN

Як тільки вибране місце встановлено, ви переходите, натискаючи гігантську кнопку живлення посередині. Ви від’єднаєтесь, знову натиснувши ту саму кнопку.

Це простий та інтуїтивний процес.

Що стосується ручного вибору сервера, то ця функція може спочатку трохи заплутатись (але до цього звикнути вдруге чи втретє).

У вікні, що з’явиться після натискання кнопки «Вибрати місцеположення», на ньому є три вкладки, включаючи те, що називається Рекомендовано та Усі. Сервери, перелічені як рекомендовано, – це лише невелика підмножина всіх доступних серверів. Далеко не кожна локація є.

Наприклад, якщо ви хочете підключитися до сервера Великобританії Kent, ви не можете зі списку рекомендованих. А оскільки там перелічено декілька інших серверів Великобританії, ви можете подумати, що UK Kent навіть не існує. Це так, просто під вкладкою Усі.

Як тільки ви зрозумієте, що відбувається, це досить просто. Але як я вже сказав. Спочатку це може вас скинути.

Підтримувані платформи

Ви відмовляєтесь відпускати телефон Blackberry? Якщо так, то ExpressVPN може не для вас. Але, майже про будь-яку іншу платформу, яку можна уявити, вони охоплюють вас.

Зачекайте. Blackberry теж підтримується.

Список пристроїв, підтримуваних ExpressVPN

ExpressVPN також має розширення для браузера для Chrome, Firefox та Safari.

Якщо вам цікаво, ось розширений список дозволів, про які розпитував у мене розширення Firefox:

 • Доступ до ваших даних для всіх веб-сайтів
 • Обмінюйтеся повідомленнями з іншими програмами, крім Firefox
 • Показувати сповіщення вам
 • Читайте та змінюйте налаштування конфіденційності
 • Контроль налаштувань проксі браузера
 • Доступ до вкладок браузера
 • Зберігайте необмежену кількість даних на стороні клієнта
 • Доступ до активності браузера під час навігації

З точки зору конфіденційності, це просто нормально. Якби це не огляд експрес-VPN, а якогось іншого провайдера, я був би більше стурбований. Але я довіряю ExpressVPN достатньо, щоб знати, що вони не намагатимуться витягнути щось ескізне.

Усі клієнти поділяють однакову логічну схему, будь то автономне, мобільне або розширення для браузера. Тож стрибки між різними версіями – це вітер.

Огляд клієнтів ExpressVPN на різних платформах

Окрім завантажуваних клієнтів та розширень, ви також отримуєте докладні посібники щодо налаштування майже для всіх інших пристроїв, на яких можливо, вам потрібна VPN. Від маршрутизаторів та ігрових консолей до розумних телевізорів та різних потокових пристроїв – все там є.

Розташування сервера

Навіть найнаситніший, інтуїтивно зрозумілий та безпечний постачальник VPN здебільшого марний, якщо ви не можете підключитися до потрібного місця. Завдяки ExpressVPN я готовий зробити ставку на хороші гроші, що ніколи не будуть проблемою.

Маючи сервери в 95 країнах та 151 місцях, ExpressVPN має одну з найбільших доступних мереж. Північна Америка та Європа, звичайно, отримують основну частину покриття. Але це не означає, що іншими регіонами світу нехтують. Повний список серверів можна переглянути тут.

Зображення всіх країн, які підтримуються ExpressVPN

Якщо з якихось невеликих випадків у ExpressVPN немає потрібного вам місця, спершу я хотів би дізнатися, що таке місцеположення (мені справді цікаво). Тоді ви можете дослідити ще декількох інших постачальників, які ще більше охоплюють сервер, включаючи PureVPN та HideMyAss !. Як я вже казав, я сумніваюся, що це дійде до цього.

Всі сервери ExpressVPN підтримують трафік P2P.

Швидкість та продуктивність

ExpressVPN має багато сильних сторін, а продуктивність – це ще одне перо у кепці. Їх сервери швидко і послідовно, тому легко роблять їх одним з найшвидших VPN-провайдерів на ринку.

Як і у всіх послугах, які я переглядаю, я провів повний набір перевірок працездатності у восьми найпопулярніших місцях по всьому світу. Ось декілька зразків, взятих із результатів повних швидкостей тестування.

Кращий сервер
Найкращі результати тесту на швидкість сервера ExpressVPNЗ VPN Кращі результати тесту на швидкість сервера ExpressVPNНемає VPN
Сполучені Штати
Результати тесту на швидкість роботи сервера ExpressVPN в СШАЗ VPN Результати тесту на швидкість сервера ExpressVPN в СШАНемає VPN
Нідерланди
Результати тесту на швидкість сервера ExpressVPN НідерландиЗ VPN Результати тесту на швидкість сервера ExpressVPN у НідерландахНемає VPN

Вище я включив мій найкращий сервер, визначений клієнтом ExpressVPN (теоретично це має бути найшвидшим з’єднанням), один північноамериканський сервер та один європейський сервер.

Результати є досить вражаючими. Вони також більш ніж хороші для навіть найінтенсивніших пропускань, таких як великі завантаження та 4К потокове відео.

Іншими словами, продуктивність – це не те, про що потрібно хвилюватися з ExpressVPN.

Чи уповільнює швидкість Інтернету ExpressVPN?

Так, використання ExpressVPN – або будь-якої іншої послуги VPN з цього питання – сповільнить ваш Інтернет. Від того, наскільки залежить, наскільки швидкий ваш зв’язок.

У моєму випадку, оскільки мій Інтернет набагато швидший, ніж швидкість, яку можуть досягти сервери ExpressVPN, уповільнення є суттєвим – принаймні в відсотках. Хоча великі цифри, однак, зв’язок все ще дуже швидкий і дозволяє мені робити все, що я хочу в Інтернеті.

Однак, якщо ваш Інтернет є повільнішим, ніж те, чим може керувати сервер VPN, до якого ви можете підключитися, ви не повинні дивитися на зниження продуктивності на 10% до 15%..

Обслуговування клієнтів

Промисловість VPN не завжди відома своїм зоряним обслуговуванням клієнтів. І тут ExpressVPN стоїть над натовпом.

Для початку вони пропонують підтримку чату в прямому ефірі 24/7, 365 днів з року. І не будь-яка підтримка чату. Знання та корисна підтримка чату.

Звичайно, електронна пошта також є можливим варіантом, якщо ви віддаєте перевагу займатися трохи більше старої школи.

Ви можете подати квиток на підтримку клієнта також безпосередньо від клієнта. Мені це подобається. Мало того, що будь-яке питання, яке ви відчули ще свіжим у своєму розумі (і ви можете, отже, описати його більш детально), але і клієнт може також необов’язково включити деталі будь-яких останніх помилок, які він знайшов..

Це поєднання робить набагато більш імовірним, що ваша проблема буде вирішена швидко та на ваше задоволення.

Портал підтримки ExpressVPN

А якщо ви більше займаєтеся своїми руками, то база знань ExpressVPN – це місце для вас. Все, від налаштування до різних посібників з усунення несправностей, є. До бази знань можна також отримати доступ безпосередньо від клієнта.

Ціна та вартість

Якщо ви прочитали все до цього моменту, повинно бути зрозуміло, що ExpressVPN – це преміальний постачальник. І з цим, на жаль, приходять преміальні ціни.

Скільки коштує ExpressVPN?

ExpressVPN має три плани передплати: 1 місяць, 6 місяців та 12 місяців. Поточні ціни такі:

 • 1 місяць: $ 12,95 на місяць
 • 6 місяців: $ 9,99 на місяць
 • 1 рік: $ 6,67 на місяць

Поточні ціни на передплату ExpressVPN

Навіть незважаючи на те, що 12-місячний план (плюс три місяці безкоштовно) за 6,67 долара на місяць є найкращою знижкою ExpressVPN, що є в даний час, він знаходиться у верхній частині шкали.

Однак, незважаючи на відносно високу вартість, це все-таки ціна, яку варто заплатити.

Як Ви купуєте ExpressVPN?

Щоб придбати підписку на ExpressVPN, виконайте такі дії:

 1. Натисніть тут, щоб перейти на сторінку прихованих знижок ExpressVPN, щоб переконатися, що ви отримали найкращу ціну.
 2. На сторінці знижок натисніть будь-яку з червоних кнопок. Це активує продаж та перенесе вас на іншу сторінку, де відображаються пов’язані плани ExpressVPN та їх ціни.
 3. Виберіть потрібний план.
 4. Заповніть свою електронну адресу (необхідна для того, щоб ExpressVPN надіслав вам свій підписний ключ) та продовжте оформлення замовлення.

методи оплати

Коли настає час оплатити вашу підписку, ExpressVPN це спрощує. Будь-яка основна форма оплати приймається.

Перелік доступних методів оплати ExpressVPN

Єдиною областю, де вони, можливо, трохи не вистачають, є вибір криптовалют. Доступний лише біткойн. Але якщо ви достатньо кмітливі в криптовалюті, щоб піти цим шляхом, то лише один варіант не буде проблемою.

Безкоштовна пробна версія та повернення коштів ExpressVPN

Немає безкоштовної пробної версії за допомогою ExpressVPN. Однак у них є відмінна політика повернення коштів.

Купуючи передплату, у вас є щедра 30-денна гарантія повернення грошей. На відміну від інших, можливо, інших постачальників, це теж не задається питанням.

Технічні питання? Це не має значення. Просто передумав? Це не має значення. Ніяких пояснень не потрібно, гроші повертаються в банк.

Зауважте лише, що це гарантія 30 днів, а не цілий місяць. Уникайте там будь-яких розчарувань.

Заключні думки

Загалом, ExpressVPN – чудовий постачальник послуг, з яким ніхто не шукає конфіденційності в Інтернеті, анонімності чи безпеки.

Від величезного глобального комплексу добре працюючих серверів і надійних функцій безпеки до одного з найкращих відділів обслуговування клієнтів, з якими я мав справу, ви більше ніж отримуєте гроші.

Мій досвід роботи з ExpressVPN завжди був позитивним, як під час цього процесу огляду, так і протягом багатьох разів, коли я використовував їх раніше. Ось чому я можу так легко їх рекомендувати.

ExpressVPN логотипОцінка:
9,0 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map