Огляд ProtonVPN

Логотип ProtonVPNОцінка:
8,6 / 10


Про ProtonVPN дуже багато подобається. Це сервіс, орієнтований на безпеку та конфіденційність, з швидкими серверами, чудовим програмним забезпеченням та пропонуванням декількох зручних функцій, які інші постачальники не намагаються реалізувати. Так, вони на дорогому боці, але якщо залишатися анонімним в Інтернеті – ваша мета, декілька VPN краще зробити це..

Плюси
 • Відмінні функції конфіденційності та безпеки
 • Подвійна VPN, яка пропонується в кожній підтримуваній країні
 • Без журналів
 • Простий у користуванні клієнт
 • Хороша продуктивність сервера
 • Торрентінг та P2P дружні
 • Пропонує безкоштовну версію
Мінуси
 • Дорогий
 • Немає підтримки в прямому чаті
 • P2P-сервери лише у чотирьох країнах

Якщо вам подобається ваше цифрове конфіденційність, є хороший шанс, що ви чули про ProtonMail – безкоштовний зашифрований електронний сервіс, розроблений вченими CERN у Швейцарії.

Однак ви, можливо, не знаєте, що ті самі розробники перейшли на арену VPN, з сервісом під назвою ProtonVPN.

Що стосується VPN-послуг, ProtonVPN є дещо унікальним, оскільки пропонує структуру рахунків безплатних плат. Це означає, що ви можете отримати доступ до базової версії послуги безкоштовно, без більшості типових недоліків безкоштовних VPN.

Але це не все, що пропонує ProtonVPN. Далеко від цього.

Щоб прискорити вас, ось ваш огляд ProtonVPN.

Огляд ProtonVPN

Батьківська компанія ProtonVPN, Proton Technologies AG, є відомим чемпіоном цифрової конфіденційності. Окрім електронної пошти та VPN-служб, вони також відповідають за кілька широко використовуваних інструментів шифрування з відкритим кодом, таких як OpenPGPjs та GopenPGP.

Зрозуміло, що вони досить серйозно ставляться до розширення цифрової конфіденційності на масу. Отже, як добре вони зробили свою пропозицію VPN?

Плюси

Як ви могли очікувати, ProtonVPN – це дуже безпечний VPN, безпека та конфіденційність – його найбільші торгові точки.

Служба покладається на найсучасніші стандарти шифрування і функціонує поза Швейцарією, що не сприймає конфіденційність.

Крім того, ProtonVPN має чітку політику без реєстрації. Вони зберігають лише позначку часу, коли ви востаннє входили у свій обліковий запис для запобігання жорстоким атакам. Оскільки ця інформація скасовується при кожному вході в систему, ви не залишаєте слідів, і ваша конфіденційність залишається недоторканою.

ProtonVPN – один з небагатьох провайдерів, який пропонує подвійне рішення VPN і може працювати рука об руку з мережею Tor. Звичайно, доступні також перемикач захисту від захисту від витоку DNS.

Крім конфіденційності та безпеки, ProtonVPN має й інші переваги.

Продуктивність хороша у всій їхній мережі.

Вони реалізують корисну функцію розділеного тунелювання, яка дозволяє вам точно налаштувати свій трафік та вирішити, що має проходити через VPN, а що не слід.

P2P також дозволений на багатьох серверах, хоча не у вільному плані.

ProtonVPN – це декілька споживчих VPN-сервісів, які досі працюють із мережею Netflix США, а також Disney +, Hulu, Amazon Prime та BBC iPlayer. Якщо ви хочете передати декілька шоу, перебуваючи за кордоном, або просто підтримуйте свою безпеку, роблячи це вдома, це приємний бонус.

А їхні VPN-програми, хоча вони обмежені для Windows, macOS, iOS та Android, настільки ж хороші, як і у них. Всі версії пропонують відмінні показники та інтуїтивне, зручне для роботи.

Ви також можете запускати ProtonVPN без клієнтської програми на Linux, а також маршрутизаторів Tomato, Asus WRT та DD-WRT.

Мінуси

Жоден постачальник VPN не є ідеальним, включаючи ProtonVPN.

Один з найбільш помітних мінусів – це вартість. ProtonVPN пропонує безліч цінових планів, але вони не дешеві (за винятком безкоштовної версії, звичайно).

Хоча вони пропонують 30-денну гарантію повернення грошей, вона продовжується, тобто якщо ви скасуєтесь через 15 днів, ви повернете лише половину своїх грошей. Жоден інший VPN, який я думаю про це, не робить.

ProtonVPN також не вистачає у відділі обслуговування клієнтів. Єдиний спосіб отримати допомогу – це електронною поштою, яка може означати тривалий час очікування – хоча принаймні відповіді корисні, а не різноманітності копіювання та вставки.

Я згадав, що ProtonVPN працює з американським Netflix.

На жаль, картина не настільки райдужна з іншими країнами. Мені вдалося змусити Великобританію, Німецьку та Японську версії служби працювати, але це все.

Мені здається, що багато з противників приходять на територію підтримання вільного рівня VPN – хоча це лише передумова.

Особливості

Як це завжди буває, для цього огляду я переконався, що слід максимально широко вивчити ProtonVPN. Одна аномалія полягає в тому, що, на відміну від більшості інших VPN, ProtonVPN пропонує різні функції залежно від вашої підписки.

Оскільки пакет «Плюс» є найпопулярнішим варіантом, саме це я вирішив покрити. Однак я зазначу, якщо функція не доступна в жодному з менш дорогих планів.

Kill Switch

ProtonVPN – це VPN, орієнтована на конфіденційність. Тому не дивно, що вони пропонують вбудовану функцію перемикача вбити.

Ця функція автоматично блокує інтернет-трафік вашого пристрою у разі несподіваного відключення від послуги. Це може статися з будь-яким VPN.

Активізуючи в таких ситуаціях, перемикач kill запобігає виходу будь-яких даних через незашифроване стандартне підключення до Інтернету, розкриваючи вашу діяльність у цілому світі..

Перемикач kill доступний лише у версіях клієнта для Windows та macOS.

У додатках для iOS та Android ProtonVPN натомість пропонує завжди ввімкнену можливість підключитися до служби, коли з’єднання не вдалося. І це досить справедливо Перемикач на нестабільний мобільний зв’язок був би кошмаром.

Захист від витоку DNS

Ще одна особливість конфіденційності, пропонована ProtonVPN, – захист від витоку DNS.

Усі рідні програми ProtonVPN автоматично направляють запити DNS на сервери, якими керує компанія.

Ці сервери дотримуються тієї ж політики без реєстрації, що і решта сервісу. Отже, вашу DNS-історію не можна використовувати як дорожню карту для вашої інтернет-діяльності.

Разом із перемикачем на захист, захист від витоку DNS зупиняє будь-яку спробу відстежувати ваші онлайн-звички за його слідами.

Безпечний ядро

Для тих із нас, хто цінує безпеку понад усе, ProtonVPN пропонує те, що вони називають серверами Secure Core. У щоденній розмові про VPN це подвійний VPN. Але, це іде з цікавим поворотом.

Поворот полягає в тому, що сервери Secure Core, які забезпечують перший скачок у подвійній ланцюзі VPN, належать і управляються ProtonVPN, а не через орендованого провайдера.

Вони також розміщуються в деяких шалено безпечних місцях, як притулок для випадіння швейцарської армії, що знаходиться 1000 м під землею.

Все, окрім гарантій, жодна третя сторона ніколи не отримає несанкціонований доступ до обладнання та поставить під загрозу вашу безпеку.

Сервери Secure Core ProtonVPN розташовані в Ісландії, Швеції та Швейцарії.

Мінус захищеного ядра та, будь-якого, подвійного VPN-рішення – неминучий хіт продуктивності. Тепер ваші дані повинні пройти додаткову відстань до другого VPN-сервера, а потім оброблятись ним.

На скільки повільніша продуктивність? Ось результати тесту на швидкість для Нідерландів для звичайного VPN-з’єднання та одного із використанням Secure Core.

Безпечний тест на швидкість ядра
Результати регулярного тестування швидкості сервера VPN ProtonVPNРегулярний VPN Результати тесту на швидкість сервера ProtonVPN Secure Core VPNБезпечний основний VPN

Ми дивимось на скорочення швидкості на 2/3, що, чесно кажучи, досить добре. Характерно, щоб ефективність була принаймні наполовину у інших постачальників VPN, які реалізують подвійне рішення VPN, тому кудо для ProtonVPN там.

Зауважте, що Secure Core недоступний у базових та безкоштовних планах ProtonVPN.

Спліт тунель

Не весь інтернет-трафік повинен проходити через VPN. І саме для цього функція розділеного тунелювання ProtonVPN.

Це дозволяє вам вибрати, які програми та IP-адреси повинні використовувати послугу, а які не.

Це відмінна функція, коли ви хочете, наприклад, завантажити торрент, одночасно передаючи місцеве телебачення. Торрент може збиватися через Голландію, поки ви спостерігаєте локально, ніби зовсім не підключений до VPN.

Не надсилаючи все через VPN, ви також можете покращити продуктивність з’єднання.

Наразі розділений тунель доступний лише для клієнтів Windows та Android ProtonVPN.

Сумісність Tor

Для додаткової конфіденційності ProtonVPN також пропонує підтримку використання мережі Tor разом із сервісом VPN. Проблема полягає в тому, що не всі сервери ProtonVPN підтримують такий спосіб налаштування, тому вам доведеться детально розробити програму, щоб зрозуміти, що робити.

Але навіть пропонування обмеженої підтримки Tor є дещо рідкісним явищем у галузі VPN, тому це є бажаною функцією.

Сервери Tor недоступні, якщо ви підписалися на базовий або безкоштовний план.

Підтримка ProtonVPN Netflix та інших потокових передач

Під час тестування я виявив, що ProtonVPN працює з Netflix, незважаючи на зусилля потокового гіганта щодо стримування використання VPN.

Обійти геоблокування – це не рекламована функція, пам’ятайте, і ProtonVPN не дає явних гарантій того, що він завжди працюватиме. З цієї причини, сервери Netflix не позначені у додатку, і вам потрібно використовувати пробну помилку, щоб знайти той, який працює.

Розблокування US Netflix ProtonVPN

Мої тести виявили лише сервери в США, Великобританії, Німеччині та Японії, які зараз розблокують Netflix. Для доступу до решти глобального каталогу Netflix, можливо, вам доведеться шукати в іншому місці.

Поза межами Netflix, у мене не було проблем з підключенням до Amazon Prime, Hulu та Disney +. Мені також вдалося отримати декілька серверів Великобританії, щоб розблокувати iPlayer BBC, а також ITV Hub і Усі 4.

Загалом, ProtonVPN справляє вражаючу роботу, коли справа стосується потокової передачі, і ви не повинні мати жодних проблем з доступом до всіх основних гравців. Але майте на увазі, що ваш пробіг може відрізнятись від менш популярних послуг або місць розташування.

Підтримка торрентінгу та P2P

Як я вже нагадав раніше, платні абоненти ProtonVPN можуть використовувати послугу для торрентінгу та інших програм спільного доступу до файлів P2P.

Якщо ви хочете використовувати P2P на ProtonVPN, вам доведеться підключитися до сумісного сервера. І лише чотири країни (Нідерланди, Сінгапур, Швеція та Швейцарія) мають їх.

P2P-сервери позначені у клієнті, хоча, на жаль, не існує швидкого способу показати лише ті, які є. Ви можете використовувати зручну функцію профілю підключення ProtonVPN (про яку я дізнаюся трохи пізніше), але це має бути простішим.

Навіть якщо ви не збираєтесь надавати спільний доступ до файлів, рекомендую взяти до відома, які сервери пропонують цю функціональність. Але замість їх використання уникайте їх.

В середньому, сервери P2P страждають від найважчих навантажень, а тому, як правило, пропонують дещо повільнішу продуктивність. Швидкість як і раніше достатньо хороша, але якщо вам не потрібно використовувати P2P-сервер, навіщо це робити.

Паралельні з’єднання

Як і більшість інших VPN-сервісів, ProtonVPN дозволяє підключатися до декількох пристроїв одночасно за допомогою однієї підписки.

Скільки ви можете використовувати, проте, продиктовано, який план ви виберете.

Основний план пропонує до двох одночасних підключень, тоді як Plus дозволяє до п’яти. План візіонерів отримає вам десять паралельних зв’язків, але це, на мій вибір, коштуватиме вам занадто дорого.

Якщо вам потрібне велике з’єднання, погляньте на чудову VPN-сервіс Surfshark, який наразі не має одночасних лімітів підключення..

Конфіденційність та безпека

На сьогоднішній день має бути зрозуміло, що ProtonVPN стосується конфіденційності та безпеки. Зрештою, ви б не будували центр обробки даних у підземному бункері, якби ви не ставилися до цього серйозно.

Тож не дивно, що це область, де протон VPN світить.

Юрисдикція

Для початку ProtonVPN розміщує свій будинок у Швейцарії, де є найсуворіші закони про конфіденційність у світі. Насправді вони є чимось магнітом для служб, орієнтованих на конфіденційність.

Команда, що стоїть за ProtonVPN, також має багаторічну історію того, щоб підтримувати Швейцарію надійним притулком для цифрових прав на приватність.

Важливо зазначити, що Швейцарія не є учасницею будь-яких багатонаціональних домовленостей щодо збору розвідки, таких як альянси 5, 9 та 14 очей, які з’єднують більшу частину західного світу.

Це означає, що за замовчуванням вони не діляться інформацією із закордонними урядами. І будь-які запити на інформацію повинні відповідати швейцарському законодавству, яке сильно сприяє індивідуальним правам конфіденційності.

Навіть швейцарські органи влади повинні сповіщати про цілі електронного спостереження, що за ними спостерігають. Отже, шанси невеликі, щоб будь-які, крім найсерйозніших закордонних запитів, не розважалися.

Політика ведення журналів

Ще однією перевагою швейцарської операційної юрисдикції ProtonVPN є те, що вона дозволяє їм пропонувати комплексну політику без реєстрації журналів.

Жодне положення швейцарського законодавства не вимагає, щоб VPN здійснювала цільовий журнал своїх користувачів, навіть якщо про це вимагали органи влади. Отже, ProtonVPN не чітко заявляє так:

ProtonVPN – служба VPN без журналів.

Коли ви використовуєте ProtonVPN, ми НЕ робимо жодного з наступного:

 • Реєструйте трафік користувачів або вміст будь-яких повідомлень
 • Дискримінація пристроїв, протоколів чи програм
 • Увімкніть Інтернет-з’єднання

Як згадувалося раніше, єдині дані про використання, які зберігає ProtonVPN, – це позначка часу, коли ви востаннє входили у свій обліковий запис VPN..

Ця часова марка не містить особистих даних, що містять особу, і жодної інформації про IP-адреси.

Мітка часу також замінюється при кожній спробі входу. Він існує лише для того, щоб допомогти ProtonVPN запобігати жорстоким атакам на ваш рахунок.

Протокол та шифрування

Значна частина зобов’язань ProtonVPN щодо безпеки – це вибір протоколів та стандартів шифрування.

На відміну від багатьох інших постачальників VPN, ProtonVPN не пропонує жодної технології, яка б мала вразливі місця. З цієї причини ви не зможете використовувати протокол PPTP, навіть як резервний запас задля сумісності.

Натомість ви знайдете VPN, який покладається на шифрування високого класу та стільки функцій безпеки, скільки можна розумно запропонувати.

Для початку, при кожному підключенні до ProtonVPN використовується 256-бітове шифрування AES з 4096-бітним обміном ключами RSA та аутентифікацією повідомлення HMAC-SHA384.

На пристроях з ОС Windows або Linux це шифрування передається через протокол OpenVPN, який є галузевим стандартом швидкості та безпеки.

Усі інші платформи використовують протокол IKEv2 / IPSec, який майже у всіх відношеннях порівняний з OpenVPN.

У той час як інші провайдери зосереджуються на широкій підтримці пристроїв через безліч протоколів, ProtonVPN надає пріоритет безпеці, пропонуючи лише високозахищені варіанти вище.

В якості додаткового рівня захисту весь зашифрований трафік, що проходить через ProtonVPN, використовує ідеальну таємницю вперед (PFS).

PFS – це система, яка змушує VPN узгоджувати новий набір ключів шифрування при кожному новому підключенні або коли термін дії старих ключів закінчується.

Це працює, щоб мінімізувати ризик, пов’язаний із крадіжкою сторонніх ключів, оскільки кожен ключ працював би лише для декодування мінімальної кількості даних протягом обмеженого періоду часу..

DNS-витоки

Як було зазначено у розділі вище, ProtonVPN пропонує захист від витоку DNS на всьому своєму клієнтському програмному забезпеченні.

Спосіб роботи простий. ProtonVPN працює з власними серверами DNS, і клієнтське програмне забезпечення змушує всі запити DNS використовувати ці сервери протягом тривалості сеансу.

Під час мого тестування всі клієнти ProtonVPN пройшли тестування на витік DNS летячими кольорами.

ProtonVPN проходить тест на герметичність DNS

Я вважаю за необхідне додати невеликий застереження, коли мова йде про мобільних клієнтів ProtonVPN. Це тому, що, хоча вони роблять постійно ввімкнену функцію доступною для Android та iOS і представляють її як альтернативу перемикача на знищення, дві речі не однакові.

Завжди функціонал, який завжди вмикається, може в деяких випадках призвести до короткого витоку DNS.

Якщо ваша стільникова служба деградує достатньо, щоб припинити VPN-з’єднання, перемикач захисту припинить весь ваш трафік. Завжди включена функція лише починає спроби підключитися до VPN.

До того як відбудеться повторне підключення (настільки мало, наскільки це час), ви вразливі до витоків даних та DNS.

На практиці це майже неможливо порушити вашу безпеку – ми говоримо зрештою мілісекунди. Але в інтересах повного розкриття інформації вам слід пам’ятати.

Програми та клієнти

ProtonVPN пропонує клієнти, створені на замовлення для Windows, macOS, iOS та Android. Також доступний інструмент командного рядка для Linux.

Дехто заперечує, що ставить їх у невигідність порівняно з іншими постачальниками, які намагаються охопити всі типи підключених до Інтернету пристроїв, про які ви можете придумати..

Я б заперечував, що це дозволяє ProtonVPN зосередитися на своєму невеликому наборі програм, щоб зробити їх максимально зручними та стабільними.

Крім того, ці чотири варіанти – це те, що переважна більшість із нас використовує у будь-якому разі.

Якщо ви хочете, ви також можете налаштувати VPN на декілька типів маршрутизаторів (а саме на Tomato, Asus WRT та DD-WRT), але це ручний процес.

Взагалі, клієнтське програмне забезпечення ProtonVPN добре розроблене, інтуїтивно зрозуміле та просте у використанні, незалежно від того, який у вас апарат. Він навіть включає простий, але інформативний підручник, коли ви вводите його вперше.

Підручник довідки програми ProtonVPN працює

Клієнт Windows – це модель ефективності. Це в основному фантастичний фронт-клас для OpenVPN, з легким для читання списком серверів, який робить зрозумілі функції, підтримувані кожним сервером (P2P, Tor тощо)..

Це зручно, наприклад, коли вам потрібно перейти на сервер, який підтримує P2P. Хоча, як було сказано раніше, я хотів би, щоб був простий спосіб фільтрувати список за різними функціями сервера. В даний час ви можете фільтрувати сервери лише по країнах.

Як це досить стандартно, у клієнта є один клік «швидке підключення», який підключає вас до найшвидшого доступного сервера на той момент.

Під час мого тестування було неможливо сказати, наскільки добре працює з’єднання, за винятком того, що я ніколи не відчував незвично повільного з’єднання, коли вибирав це.

Налаштування клієнта

Меню гамбургерів у верхньому лівому куті головного вікна клієнта ProtonVPN перенесе вас до списку параметрів, налаштованих користувачем..

Тут ви знайдете перемикач на знищення (або, у випадку мобільних телефонів, функціонал, що постійно вмикається), захист від витоку DNS та параметри протоколу. Спліт тунелів теж живе там.

Що стосується розділеного тунелювання, то це єдина головна особливість, яку мають клієнти Windows та Android, але двох інших відсутні.

В іншому випадку користувальницький досвід подібний на всіх платформах.

Профілі

Дещо унікальною особливістю клієнтських реалізацій ProtonVPN є профілі підключення. Вони дозволяють зберегти конкретні конфігурації для швидкого підключення одним клацанням.

Я вважав їх досить корисними.

Кожен профіль дозволяє вибрати протокол VPN для використання (лише OpenVPN TCP або UDP), а також країну та сервер для підключення.

Що стосується серверів, ви можете вибрати випадковий, конкретний, або дозволити клієнту вибрати найшвидший на даний момент сервер.

Вікно профілів клієнта ProtonVPN

Якщо ви багато разів використовуєте ProtonVPN, створіть профіль. Я швидко виявив, що врятував пару конфігурацій P2P, і одну для потокової передачі Netflix в США.

Клієнтська безпека

У січні 2020 року всі чотири програми ProtonVPN стали відкритим кодом, тобто весь їх код був доступний для всіх, хто бажає отримати доступ до нього.

Цей крок ще більше покращує і без того чудові стандарти безпеки ProtonVPN. Це дає шансу будь-якому розробнику або фахівцеві з безпеки можливість зануритися в код і проаналізувати його на предмет можливих вразливих місць.

На даний момент ProtonVPN є єдиним високопоставленим постачальником VPN, який запускає клієнтів з відкритим кодом та великі кудо для них..

Приблизно в той же час ProtonVPN опублікував результати незалежного аудиту безпеки своїх додатків. Було знайдено лише кілька питань із низьким та середнім рівнем ризику, і всі вони були виправлені або прийняті до моменту оприлюднення аудиторських звітів..

Рішення щодо відкритого коду та проходження стороннього аудиту безпеки підняли ProtonVPN на абсолютно новий рівень прозорості та довіри. І у світі VPN обидва є критичними.

Конкуренти, візьміть на замітку.

Розташування сервера ProtonVPN

Маючи 698 серверів у 63 місцях та 44 країнах, ProtonVPN не має великої серверної мережі.

Це означає, що кожне місцеположення, на яке я б очікував, присутнє і пояснюється, і 95% з нас, ймовірно, більше нічого не потребуватимуть.

Особливість ProtonVPN полягає в тому, що ви можете підключитися до кожної країни за допомогою рішення Secure Core. Якщо безпека та анонімність в Інтернеті є для вас надзвичайно важливими, це чудова новина.

Повний список серверів ProtonVPN можна переглянути тут. Вони розділені за регіонами, країнами та містами, а також функціональні можливості (P2P, Secure Core, Tor).

ПротонVPN швидкий?

Не так давно питання про продуктивність торкнулися ProtonVPN. Це вже не здається.

Хоча це не вражаюче, кожне тестоване нами місце показало дуже поважні та послідовні цифри. Ці швидкості ставлять ProtonVPN міцно у верхній рівень усіх VPN-провайдерів.

Ось вибірка трьох популярних серверів, взятих з мого більш всебічного тесту на швидкість ProtonVPN.

Кращий сервер
Результати тестування швидкості сервера ProtonVPN Best ServerЗ VPN ProtonVPN Найкращий рівень випробування швидкості сервераНемає VPN
Сполучені Штати
Результати тесту на швидкість роботи сервера ProtonVPN в СШАЗ VPN ProtonVPN Тест на швидкість випробування в СШАНемає VPN
Нідерланди
Результати тесту на швидкість роботи сервера ProtonVPN НідерландиЗ VPN ProtonVPN Нідерланди базової тестової швидкостіНемає VPN

Усі випробування проводилися з 500 Мбіт / с і 100 Мбіт / с підключенням поза Європою.

Використання Інтернету, здатного на набагато більші швидкості, ніж будь-який VPN-сервер, з яким можна працювати, дозволяє нам побачити максимальну продуктивність, яку вони можуть забезпечити. Більш повільне з’єднання просто обмежує швидкість до того, що може зробити провайдер Інтернет-послуг (ISP).

Найкращий сервер був обраний клієнтом ProtonVPN, використовуючи опцію «швидке підключення». Теоретично це повинен бути для мене найшвидшим сервером у всій мережі.

Завдяки такому рівню продуктивності ProtonVPN може легко впоратися навіть із найвимогливішими завданнями пропускної здатності, включаючи завантаження великих файлів або 4K потокове відео.

Обслуговування клієнтів

На жаль, підтримка клієнтів не є одним із найсильніших моментів ProtonVPN. Коли я пишу цей огляд, немає прямого чату чи підтримки по телефону. Ми отримуємо електронну пошту.

Хороша новина полягає в тому, що персонал, який відповідає на електронні листи, видається повністю і надає повну та корисну відповідь. Це підносить час, коли багато інших VPN використовують консервовані відповіді, щоб створити ілюзію швидкого обслуговування.

Мені довелося чекати близько 15 годин, щоб відповісти на моє запитання щодо використання розділених тунелів з Netflix. Спойлер: він не працює, якщо ви не зробите серйозну кунг-фу DNS.

Але відповідь була доброзичливою та знаючою, тому я не можу винуватити їх зусилля.

Для основних питань веб-сайт ProtonVPN пропонує поширені запитання та функцію пошуку, щоб знайти допомогу у поширених проблемах. Він охоплює всі типові питання, які мали б більшість із нас.

Суть тут полягає в тому, що ProtonVPN не перебирає за борт, щоб пропонувати допомогу, але те, що вони мають, є корисним і не витрачає час.

Ціна та вартість

Як і раніше, ProtonVPN не виграє жодної нагороди за низькі ціни – якщо ви не використовуєте безкоштовний рівень.

Однак варто зазначити, що відкриття безкоштовного акаунта дозволить вам отримати безкоштовну 7-денну пробну версію пакету Plus. Це не поганий шлях, якщо ви хочете надати службі належний тест-драйв.

Огляд цін на передплатні програми ProtonVPN

Різні рівні ціноутворення мають різні функції. Вони такі:

 • Безкоштовно

  Ціна щорічно: Безкоштовно
  Ціна щомісяця: Безкоштовно

  На вільному рівні можна використовувати сервери лише у трьох місцях: США, Японія та Нідерланди.

  Ви не зможете використовувати програмне забезпечення P2P або будь-яку з вдосконалених функцій. Ви також будете обмежені швидкістю одного з’єднання.

  Однак за ціною послуга є крадіжкою порівняно з іншими так званими безкоштовними VPN. Він буде зберігати вас у безпеці, не продаючи ваші дані будь-яким третім сторонам – тому я називаю це суцільним значенням.

 • Основні

  Ціна щорічно: $ 4,00 на місяць
  Ціна щомісяця: $ 5,00 на місяць

  Базовий рівень мало чим відрізняється від свого вільного аналога.

  Ви отримуєте доступ до серверів у всіх доступних країнах, можливість користуватися P2P та втрачаєте обмеження швидкості. Але, хоча це звучить як основна модернізація, це не обов’язково було так.

  Єдиною реальною перевагою є те, що ви можете підключити одразу два пристрої на цьому рівні, але це, на мою думку, навряд чи варто заплатити.

 • Плюс

  Ціна щорічно: $ 8,00 на місяць
  Ціна щомісяця: $ 10,00 на місяць

  Плюс рівня – це те, де ви дійсно починаєте бачити деякі додаткові функції.

  Ви отримуєте доступ до всієї серверної мережі, включаючи сервери P2P, Tor та Secure Core. Ви також можете використовувати до п’яти пристроїв одночасно.

  План Plus – найпопулярніший варіант ProtonVPN.

  Цінова вартість 8,00 доларів (або 10,00 доларів США, якщо ви не сплачуєте щомісяця щорічно) є дещо вищою порівняно з конкуренцією. Але для деяких із нас це, можливо, варто того, враховуючи, що ви купуєте в ProtonVPN чудову репутацію конфіденційності та безпеки.

 • Дальновидний

  Ціна щорічно: $ 24,00 на місяць
  Ціна щомісяця: $ 30,00 на місяць

  Як випливає з назви, цільовий рівень Visionary орієнтований на тих із нас, хто хоче допомогти ProtonVPN в його місії щодо забезпечення конфіденційності даних для мас.

  Він постачається з підпискою на візуальний рівень ProtonMail, але в іншому випадку такий же, як і пакет Plus.

  Якщо у вас є гроші та бажання підтримати справу, це угода для вас.

Підписуючись на ProtonVPN, вам доведеться заплатити за допомогою PayPal або основної кредитної картки – що є великим розчаруванням для анонімності.

Для отримання безкоштовних акаунтів вам також доведеться пройти перевірку SMS або електронною поштою – і ProtonVPN суворо стосується блокування електронних поштових служб.

Ви можете оновити безкоштовний рахунок до платного, використовуючи Bitcoin. Але в цей момент ви вже підтвердили свою особу, тому сумніваюся, що багато хто з нас скористається цим.

Інша річ, яку слід врахувати, це те, що хоча ProtonVPN пропонує 30-денну гарантію повернення грошей, вона визначається залежно від того, як довго ви користуєтесь послугою. Це означає, що ви отримуєте менше і менше назад, чим довше зберігаєте свій рахунок.

У мене в Інтернеті виникло велика кількість скарг, але оскільки ви можете отримати 7-денну безкоштовну пробну версію на рівні Plus, це не повинно створювати особливих проблем для більшості.

Так ProtonVPN є хорошим VPN?

ProtonVPN трохи на дорогій стороні. І підтримка клієнтів, хоч і добре обізнана, може скористатися швидшими часом реагування та іншими способами налагодити зв’язок.

Але це постачальник VPN, який присвячений безпеці та конфіденційності, як ніхто інший. Між суворою політикою без реєстрації, добросовісною юрисдикцією та найвищими функціями безпеки вони охоплюють усі основи та роблять це дуже добре.

Серверна мережа швидка, додаток простий у використанні, і кожна функція, яку ви очікуєте від VPN верхнього рівня (і навіть кілька корисних, які ви можете не мати) є.

Загалом, ProtonVPN – це чудова послуга VPN, і я рекомендую нульові бронювання.

Логотип ProtonVPNОцінка:
8,6 / 10

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me