4 راه آسان برای پنهان کردن IP

پس از فهمیدن چگونگی انجام این کار ، نگه داشتن آدرس IP خود بسیار ساده است. اما با این حال ، به طرز حیرت انگیزی می بینم که افراد کمی مراقبت می کنند که آن چند قدم ساده را بردارند. من خودم کاملاً مذهبی هستم و آدرس IP خود را به این سه دلیل مخفی می کنم: حریم خصوصی اینترنت ، امنیت و آزادی آنلاین. و در اینجا نحوه انجام این کار است.


آدرس IP خود را مخفی کنید

در زیر چهار روش ساده و مؤثر برای مخفی کردن آدرس IP آورده شده است. فقط توجه داشته باشید که بسته به اینکه چرا این کار را می کنید ، برخی ممکن است بهتر از دیگران کار کنند.

VPN

آسانترین و بحث برانگیز بهترین راه برای پنهان کردن IP استفاده از یک سرویس Virtual Private Network (VPN) است. این روش به مراتب روش ترجیحی من برای انجام کارهاست. هم اکنون به چگونگی کارکرد آن می پردازیم.

مرحله اول انتخاب یک ارائه دهنده خوب VPN است. پس از انجام این کار ، می توانید یک نسخه از نرم افزار مشتری آنها را در دستگاه خود بارگیری کنید. آن را نصب کرده و از آن برای اتصال به یکی از سرورهای VPN در شبکه ارائه دهنده استفاده کنید. کل روند بسیار سرراست است.

پس از اتصال به یک سرور ، آن را به یک وسط بین دستگاه و اینترنت تبدیل خواهید کرد. هنگامی که هر داده ای که ارسال می کنید از طریق آن عبور می کند ، سرور IP شما را خاموش می کند و آن را جایگزین خود می کند. هنگامی که داده ها به عقب برگردند ، سرور آدرس IP شما را دوباره وارد می کند.

پیامد این است که تا آنجا که به هر وب سایت یا خدمتی که به آن دسترسی دارید دسترسی دارید ، با سرور VPN صحبت می کند. این هیچ راهی برای پیدا کردن با چه کسی در واقع ارتباط برقرار نمی کند. بنابراین هر آنچه را برای بارگیری یا هر وب سایتی که تصمیم به بازدید از آن انتخاب کرده اید ، دیگر نمی تواند به شما ردیابی شود.

انتقال داده ها برای هر برنامه در دستگاه شما این روند را دنبال می کند. فرقی نمی کند از مرورگر یا برنامه شخص ثالث مانند مشاهدهگر ویدیو یا بارگیری پرونده استفاده می کنید. VPN همه چیز را از طریق سرورهای خود مسیریابی می کند و از حریم خصوصی شما در سراسر تخته محافظت می کند.

نمودار نحوه پنهان کردن آدرس IP با VPN

به دلیل کمی از اطلاعات فاصله اضافی که باید به سرور سفر کنید ، احتمالاً سرعت سرعت اتصال خود را مشاهده خواهید کرد. اما ، بر اساس ده ها و ده ها تست سرعت که برای ارائه دهندگان مختلف اجرا کردم ، این افت ناچیز است. به عنوان مثال ، با هر یک از سریعترین ارائه دهنده ای که من آزمایش کردم ، فقط باید انتظار داشته باشید که حدود 10٪ کندی را تجربه کنید. این تقریباً کافی نیست که هنگام استفاده منظم متوجه آن شوید. و بیشتر VPN های دیگر نیز از این تعداد دور نیستند.

همه خدمات VPN به شما امکان می دهند مکان سروری را که به آن وصل می شوید انتخاب کنید. معمولاً صدها نفر از این تعداد در سراسر جهان پخش می شوند. با استفاده از VPN ، نه تنها آدرس IP خود را نقص می کنید ، بلکه اگر تصمیم به انتخاب آن گرفتید ، می توانید وانمود کنید که در یک کشور دیگر نیز حضور دارید. اگر مایل هستید به وب سایتی مسدود شده توسط دولت خود دسترسی پیدا کنید ، یا اگر خارج از ایالات متحده زندگی می کنید و علاقه مند به تماشای Netflix آمریکایی (یا هر سرویس پخش دیگری در هرجای دیگری) هستید ، VPN نحوه انجام این کار را می دهد..

استفاده از VPN مزیت دیگری به شما می دهد. ارتباط بین دستگاه شما و سرور رمزگذاری شده است. این ویژگی ISP ، یک هکر یا هر شخص دیگری را که سعی در رهگیری داده های ارسال شده و دریافتی شما دارد متوقف نمی کند. اما ، آنها هرگز قادر نخواهند بود اطلاعاتی را که داده هایشان را دارند بخوانند. این که آیا شما حساب بانکی خود را بررسی می کنید ، تورنت را بارگیری می کنید یا اخبار را می خوانید ، هیچ کس نمی داند.

اگر مایل به انجام بلند مدت (یک سال یا بیشتر) هستید ، سرویس های برتر VPN بیش از دو یا سه دلار در ماه هزینه ندارند. با توجه به تمام مزایای آنها ، برای من ، این پول خوبی خرج شده است. می توانید اطلاعات بیشتری درباره برخی از ارائه دهندگان مورد علاقه من در اینجا کسب کنید.

تور

روتر پیاز (Tor) ، یکی دیگر از راههای خوب برای مخفی کردن IP شما است. اگرچه می تواند کمی پیچیده تر و بسیار کندتر از استفاده از VPN باشد ، اما روند صعودی این است که کاملاً رایگان است.

برای رفتن ، باید یک مرورگر Tor را بارگیری ، نصب و پیکربندی کنید. اگر با Firefox موزیلا آشنا هستید ، شانس هستید. مرورگر Tor بر اساس آن ساخته شده است و به همین ترتیب ظاهر و عملکرد دارد. بعد از راه اندازی ، به شبکه Tor وصل می شوید ، و شما آماده هستید.

Tor به شبکه ای در سراسر جهان از سرورهای داوطلب به نام گره های رله متکی است ، که در حال حاضر بیش از 6000 وجود دارد. بعد از اینکه داده ها از دستگاه شما خارج شدند ، قبل از رسیدن به مقصد نهایی خود ، به طور تصادفی در اطراف تعدادی از این گره ها گزاف گویی خواهید کرد. داده هایی که به عقب برگردند به شما همان روند را دنبال می کنند.

هر گره فقط از گره قبلی و بعدی این مدار (یا زنجیره ای) آگاه است ، و این امکان را برای وب سایت یا خدمتی که به آن دسترسی دارید امکان ردیابی مسیر برگشتی به شما غیر ممکن است. با شروع کار با دستگاه خود و پایان دادن به گره مدار نهایی ، داده ها نیز رمزگذاری می شوند. هرکسی که رهگیری کند و سعی کند آن را بازرسی کند ، شانس ندارد.

نمودار نحوه تغییر شبکه Tor آدرس IP من

در حالی که Tor می تواند حریم خصوصی عالی را برای شما فراهم کند ، چند نکته جانبی برای استفاده از آن وجود ندارد ، به خصوص در مقایسه با VPN. بزرگترین این مسائل سرعت است و برای من یک معامله گر است.

هر یک از گره های مدار به طور تصادفی انتخاب شده می تواند در هر نقطه از جهان واقع شود و چون داوطلبانه هستند از یک اتصال اینترنتی با کیفیت ناشناخته استفاده می کنند (ممکن است فیبر باشد ، می تواند معادل مودم شماره گیری باشد). تا زمانی که داده های شما به وب سایت شما مراجعه می کند ، می توانست چندین بار در سراسر جهان با استفاده از سرعت اتصال مشکوک در طول مسیر حرکت کند. به عبارت دیگر ، می تواند مدتی طول بکشد.

آن را با یک VPN مقایسه کنید ، جایی که تنها با یک سرور واسطه انتخاب خود استفاده می کنید که از سخت افزار اختصاصی و اتصالات اینترنت سریع انبار داده استفاده می کند. اختلاف بالقوه در سرعت می تواند قابل توجه باشد. استفاده از Tor برای مرور از Mill باید خوب باشد. اما ، اگر قصد دارید پرونده های بزرگ را بارگیری کنید یا تماشای آنلاین را تماشا کنید ، ممکن است برای یک سواری پر زحمت آماده شوید.

مرورگر Tor فقط برای مرور خوب مفید است. اگر مایل هستید یک ویدیو را مشاهده کنید ، برخی از فایلها را بگیرید یا با استفاده از یک برنامه اختصاصی ، کارهای دیگری انجام دهید ، بسته به دانش فنی شما ، روند تنظیم بسیار سریع پیچیده می شود.

اگر تصمیم دارید که به Tor را امتحان کنید و قصد دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده را دارید ، یک چیز را به خاطر بسپارید (من می بینم که این موارد اغلب ظاهر می شود) شما باید Tor را طوری تنظیم کنید که گره خروج مدار شما در کشوری باشد که می خواهید محتوا را تماشا کنید.

پروکسی

یکی دیگر از راههای مناسب برای مخفی کردن آدرس IP ، استفاده از پروکسی است. بسته به آنچه می خواهید انجام دهید ، تنظیم پروکسی ها می توانند نسبتاً آسان باشند. آنها همچنین می توانند رایگان باشند و تأثیر حداقلی بر سرعت اینترنت شما داشته باشند (البته ، همانطور که خواهیم دید ، دو مورد معمولاً متناقض هستند). اما ، پراکسی ها همچنین دارای مجموعه موضوعات بالقوه خود هستند. و متاسفانه بسته به هدف شما ممکن است آنها حتی به بهترین گزینه شما نزدیک نباشند.

پروکسی را می توان درست از داخل مرورگر موجود خود تنظیم کرد (در اینجا دستورالعمل های تنظیم پروکسی در همه نسخه های اصلی وجود دارد). اگر فقط به دنبال دسترسی به وب هستید ، هیچ نرم افزاری اضافی لازم نیست. تنها چیزی که شما نیاز دارید آدرس IP سرور پروکسی است. من در مورد یافتن این موارد کمی پایین صحبت خواهم کرد.

پس از تنظیم مرورگر ، یک پروکسی به طور مشابه با VPN کار می کند. هر آنچه شما ارسال و دریافت می کنید از طریق آن منتقل می شود. پروکسی IP خود را عوض می کند ، وب سایتی را که مشاهده می کنید ، عقیده دارد که با پروکسی صحبت می کند.

درست مانند یک VPN ، شما می خواهید بسته به هدف خود ، مکان سرور پروکسی را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید تلویزیون انگلیس را جریانی کنید ، به یک آدرس IP در خارج از بریتانیا نیاز دارید. شما باید مطمئن شوید که کشوری که سرور از نظر جسمی در آن واقع شده است.

نمودار پنهان کردن آدرس IP من با استفاده از یک پروکسی

فراتر از پوشاندن آی پی شما ، چیزهای دیگری وجود دارد که پروکسی برای شما انجام خواهد داد. بزرگترین گوشت من با آنها این است که داده های شما را رمزگذاری نمی کنند و از این رو ، امنیت و حریم خصوصی صفر را ارائه نمی دهند. اگر ISP شما (یا هر شخص دیگری) می خواستید آنچه را که در نظر دارید بدانید ، این همان کار بی اهمیتی است که با یک پراکسی انجام دهید همانطور که بدون یکی است. در حالی که کندتر است ، حداقل Tor به شما امکان می دهد عادت های اینترنتی خود را برای خودتان حفظ کنید.

و درست مانند Tor ، اگر می خواهید برنامه دیگری به غیر از مرورگر شما از پروکسی استفاده کند ، به دنبال راه اندازی پیچیده تری هستید. این نرم افزار به پشتیبانی پروکسی بومی نیاز دارد (و بسیاری از آنها) که باید تشخیص دهند. به عنوان گزینه دیگر ، شما باید در تنظیمات شبکه خود در سطح سیستم عامل دچار مشکل شوید.

در مورد دریافت IP سرور پروکسی ، منابع آنلاین زیادی وجود دارد. می توانید از Google برای یافتن موارد رایگان استفاده کنید یا با یک ارائه دهنده پولی مانند BuyProxies.org یا یکی از موارد مشابه مراجعه کنید. مشکلی که در مورد پروکسی های رایگان وجود دارد این است که بسیاری از افراد تمایل به استفاده از آنها دارند. و هرچه مردم بیشتر از آنها استفاده کنند ، کندتر می شوند. پرداخت پروکسی به شما عملکرد بسیار بهتری خواهد داد. اما ، اگر از قبل پول خرج می کنید ، به نظر من ، ممکن است آن را برای یک VPN خرج کنید. این باعث می شود شما بسیار بیشتر از گزند گاو برای گاو خود استفاده کنید.

Wi-Fi عمومی

در یک خرج کردن ، همچنین می توانید با استفاده از Wi-Fi عمومی از جلوگیری از شناسایی IP منزل جلوگیری کنید. آدرس IP با شما سفر نمی کند. کافیست دستگاه خود را به یک کتابخانه یا کافی شاپ محلی ببرید و به شبکه آنها متصل شوید. آدرس IP شما برای دسترسی به اینترنت با استفاده از آن در خانه کاملاً متفاوت خواهید بود.

اما این راه حل در طولانی مدت عالی (یا مناسب) نیست. چندین نکته جانبی برای استفاده از Wi-Fi عمومی وجود دارد. جدی ترین احتمال این است که یک فرد بی پروا در همان شبکه هک اتصال شما شود.

به همین دلیل ، هر وقت از کانون استفاده می کنم ، این کار را از طریق VPN انجام می دهم. ویژگی های آن این مسئله امنیتی بالقوه را از بین می برد. اما اگر قبلاً به یک VPN وصل شوم ، از شبکه های باز برای مخفی کردن IP استفاده می کنم کمی زائد. گفت: با توجه به گزینه های دیگر ، با استفاده از Wi-Fi عمومی آدرس IP دیگری را به شما ارائه می دهد.

چرا IP خود را پنهان کنید

یک آدرس IP ، آن شماره به ظاهر بی گناه ، می تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد تا بفهمید شما چه کسی هستید ، در کجا هستید و چه چیزی در اینترنت بوده اید.

من چیزی برای پنهان کردن ندارم (که به هر حال می توانم فکر کنم). اما هرگز با من خوب نبود که ارائه دهنده خدمات اینترنت من (ISP) بتواند آنچه را که من بصورت آنلاین انجام می دهم ، بررسی کند. هر وب سایتی که بازدید می کنم ، هر پرونده ای که بارگیری می کنم ، برای من کاملاً قابل مشاهده و قابل ردیابی است. و برای هر شرکت یا آژانس دولتی چقدر سخت است که ISP بتواند این اطلاعات را با آنها به اشتراک بگذارد؟ این روزها ، به لطف چیزهایی مانند کنگره ایالات متحده به ISP ها اجازه می دهد تا اطلاعات مرور شما یا قانون قدرتهای تحقیقاتی انگلستان را بفروشند ، بسیار ساده تر از آنچه اکثر ما فکر می کنیم.

برای حفظ حریم خصوصی بهتر آدرس IP را تغییر دهید

مخفی کردن آدرس IP واقعی شما همچنین می تواند به شما در دسترسی به مکانهایی در اینترنت که در غیر این صورت قادر نخواهید بود دسترسی پیدا کنید ، دلیل مهم دیگری که من برای انجام این کار انتخاب کردم. بسیاری از محتوای آنلاین جغرافیایی مسدود شده اند (فکر کنید Netflix یا iPlayer BBC) و در صورت دسترسی فیزیکی شما در کشور مبداء محتوا غیرقابل دسترسی است..

ISP ها و دولت ها همچنین ممکن است و اغلب دسترسی به وب سایت ها یا خدمات خاص را مسدود می کنند. این فقط در کشورهایی مانند چین اتفاق نمی افتد. این عمل در سراسر جهان متداول است (از جمله در اروپا و آمریکای شمالی).

نتیجه

اکنون که می فهمید آدرس IP خود را چگونه مخفی کنید ، زمان آن رسیده است که این کار را انجام دهید. تغییر آن یک اقدام ضروری در سفر به یک تجربه اینترنتی خصوصی ، ایمن و بدون محدودیت است. از چهار روش ذکر شده در بالا ، من توصیه می کنم با یک سرویس VPN بروید. این کامل ترین و انعطاف پذیرترین راه حل است و برای تمام نیازهای شما کار می کند. IP واقعی خود را فاش نکنید ، ایمن باشید و رایگان باشید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map