یک آدرس IP آلمانی را در 5 مرحله آسان دریافت کنید

تصویر برجسته برای مقاله آدرس IP آلمان


اگر شهروند آلمانی هستید که در خارج از کشور زندگی می کنید و یا به آن سفر می کنید ، چند دلیل خوب برای استفاده از اینترنت با یک آدرس IP آلمانی دارید. انجام ندادن این امر ممکن است احساس کمی مثل زندگی شما در تبعید به شما بدهد.

با داشتن یک آدرس IP خارجی ، می توانید خود را قادر به دسترسی به خدمات بانکی در خانه نباشید. شما همچنین نمی توانید از برنامه های مورد علاقه خود در سرویس های پخش محبوب مانند ZDF ، Das Erste ، ARD Mediathek ، ProSieben Video یا حتی Netflix آلمان همگام شوید..

موثرترین (و بسیار ساده ترین روش) برای به دست آوردن یک آدرس IP آلمانی ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. این به شما یک IP محلی را می دهد و به شما امکان می دهد به صورتی که از نظر جسمی در آلمان واقع شده اید به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

یک آدرس IP آلمانی را در 5 مرحله آسان دریافت کنید

راه اندازی یک VPN برای دریافت IP از آلمان نمی تواند خیلی راحت تر باشد. مراحل به شرح زیر است.

 1. با ارائه دهنده VPN که در آلمان سرور دارد ثبت نام کنید. من CyberGhost را دوست دارم ، اما تعدادی دیگر نیز خوب کار می کنند. من یک لیست از آنها را کمی پایین تر برای کمک به شما در شروع کار دارم.
 2. برنامه ارائه دهنده VPN انتخابی خود را بارگیری کنید و آن را نصب کنید. در صورت تمایل می توانید این کار را در چندین دستگاه انجام دهید. همه ارائه دهندگان دستورالعمل های مرحله به مرحله برای هر سیستم عامل و سیستم عامل دارند.
 3. برنامه VPN را شروع کرده و وارد سیستم شوید با استفاده از گواهینامه هایی که با ارائه دهنده تنظیم کرده اید.
 4. یک سرور در آلمان انتخاب کنید و به آن وصل شوید. اکنون دستگاه شما آدرس IP دارد که در داخل کشور قرار دارد. در صورت تمایل به انجام این کار ، می توانید با مراجعه به https://www.iplocation.net/ ، آن را بارگیری کنید..
 5. پای خود را لگد بزنید و لذت ببرید دسترسی به هر سرویس یا وب سایت آلمانی که قبلاً مسدود شده بود.

به همین سادگی.

وقتی دیگر نیازی به IP آلمانی ندارید ، کافی است از سرور VPN جدا شوید و برنامه را ببندید.

به هر حال ، شما همچنین می توانید از این مراحل دقیق برای دریافت IP از هر کشور دیگری در جهان استفاده کنید که ارائه دهنده VPN شما دارای سرورهایی در.

نحوه انتخاب یک VPN برای دریافت یک آدرس IP آلمانی

همه ارائه دهندگان VPN مساوی ایجاد نمی شوند ، و همه آنها به خوبی مناسب نیستند که یک آدرس IP آلمانی و خدماتی را که از آنها خوشحال خواهید شد ، به شما ارائه دهیم. وقتی می خواهید VPN را برای این منظور انتخاب کنید ، مواردی است که باید به آنها توجه ویژه داشته باشید.

 • چندین سرور VPN در آلمان

  ارائه دهنده VPN در صورتی که هیچ سرور را در این کشور اجرا نکند نمی تواند یک آدرس IP مستقر در آلمان به شما ارائه دهد. این اولین چیزی است که می توانید بررسی کنید. و هرچه سرور بیشتری داشته باشند بهتر هستند.

  اگر بسیاری از افراد از یک سرور منفرد استفاده می کنند ، می تواند بیش از حد بار شود و اتصال اینترنت شما را به شدت کاهش دهد. انتخاب های زیاد بدان معنی است که شما همیشه باید سرور پیدا کنید که در آن مشکلات عملکرد ناشی از احتقان مسئله نخواهد بود.

 • می توانید محتوا و خدمات محدود شده توسط جغرافیایی را حذف کنید

  فقط به این دلیل که یک VPN یک IP آلمانی به شما می دهد به این معنی نیست که IP با هر وب سایت یا خدمات آلمانی کار می کند. کار دیگری غیر از راه‌اندازی سرور در کشور وجود دارد ، و برخی از ارائه دهندگان نیز به این مهم نیستند و یا قادر به انجام آن مایل اضافی نیستند.

 • سرعت اتصال خوب

  یک VPN همیشه اتصال اینترنت شما را کمی کاهش می دهد ، اما ارائه دهندگان بهتر عملکرد را به حداقل می رساند. این امر به ویژه در صورتی که قصد پخش ویدئوهای باکیفیت از آلمان را دارید بسیار مهم است. فقط یک VPN سریع قادر به سازگاری با خواسته های پهنای باند خواهد بود.

 • پشتیبانی از چند دستگاه

  دوبار بررسی کنید که VPN انتخابی شما از هر دستگاه و سیستم عامل مورد نظر برای استفاده با آن پشتیبانی می کند. به عنوان مثال ، برخی ممکن است روی نسخه های قدیمی تر ویندوز یا MacOS کار نکنند.

  ارائه دهندگان VPN همچنین به طور معمول چند دستگاه را می توانید همزمان به سرویس آنها وصل کنید. اگر پیش بینی می کنید که پنج عضو خانواده شما مایل به دستیابی به سرویسهای مختلف پخش همزمان آلمانی باشند ، به طور همزمان اطمینان حاصل کنید.

اگر ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که همه این صندوق ها را بررسی کند ، شما در پایان به خدماتی خواهید رسید که به طور مداوم بتواند به شما امکان دسترسی به سایت ها و خدمات مورد علاقه آلمانی شما را بدهد ، مهم نیست که در کجای جهان هستید.

بهترین VPN ها برای دریافت IP آلمانی

از بسیاری از خدمات عالی VPN ، تعدادی از آنها بالاتر از جمعیت به عنوان بهترین گزینه ها برای به دست آوردن شما یک آدرس IP آلمانی.

1. CyberGhost

آرم CyberGhost

ارائه دهنده نسبتاً كمی تا همین اواخر ، CyberGhost اکنون یک صنعت سنگین وزن است و به طور گسترده یكی از بهترین VPN های اطراف محسوب می شود..

با پخش 684 سرور در سه شهر آلمان ، هیچ سرویس دیگری در آلمان امکان اتصال بیشتر به شما نمی دهد. آنها شبکه عظیمی نیز در سراسر جهان دارند. همه سرورهای آنها ، صرف نظر از موقعیت مکانی ، عملکرد درجه یک را ارائه می دهند.

CyberGhost با استفاده از OpenVPN رمزگذاری 256 بیتی با استفاده از OpenVPN در رومانی ، با روشی دقیق بدون ورود به سیستم و ارائه رمزگذاری ، ارائه دهنده ای عالی برای استفاده در جهت حداکثر رساندن حریم شخصی و ناشناس بودن آنلاین شما است..

CyberGhost خود را به عنوان یک VPN تبلیغ می کند که می تواند شما را با محتوای جغرافیایی مسدود شده بدست آورد ، و در واقع آنها می توانند. دسترسی به کلیه سرویسهای پخش آنلاین آلمانی و کتابخانه Netflix در هر کشور آسانتر یا سازگارتر نمی شود.

طرفداران
 • صفر ورود به سیستم برای حداکثر حریم خصوصی
 • توزیع عالی سرور با بیش از 7100 سرور در 90 کشور
 • سرعت اتصال بسیار سریع است
 • با Netflix و iPlayer BBC کار می کند
 • اجازه می دهد تا torrenting P2P
 • تضمین برگشت پول طولانی 45 روزه
منفی
 • شرکت والدین با اعتبار مشکوک
 • راه اندازی دستی OpenVPN دستی
 • از چین کار نمی کند

بهترین VPN برای IP آلمانی: نه تنها CyberGhost همه چیز را با یک VPN برتر باید ارائه دهد ، بلکه آنها همچنین یکی از ارزانترین ارائه دهنده های اطراف هستند. پشتیبان تهیه شده توسط بهترین ضمانت بازپرداخت پول 45 روزه در صنعت ، هیچ VPN دیگر کاربران آلمانی را بهتر سرویس نمی دهد.

2. NordVPN

آرم NordVPN

NordVPN خدماتی است که این کار را انجام می دهد و خیلی خوب انجام می دهد. آنها VPN دیگری هستند که غالباً با معیار استاندارد مقایسه می شوند.

همه اینها با یک شبکه سرور گسترده جهانی که شامل 5645 سرور در 58 کشور جهان است ، آغاز می شود. از این تعداد ، 309 نفر در آلمان واقع شده اند.

عملکرد سرور NordVPN بسیار عالی است ، همانطور که امنیت اتصال با استفاده از رمزگذاری AES 256 بیتی و پروتکل OpenVPN وجود دارد.

علاوه بر موقعیت این شرکت در صلاحیت حفظ حریم خصوصی پاناما ، NordVPN همچنین یک VPN ورود به سیستم صفر است و بسیاری از ویژگی های حریم خصوصی مانند عملکرد VPN مضاعف و سوئیچ کشتن اینترنتی را ارائه می دهد..

دسترسی به مطالب محدود جغرافیایی همیشه با NordVPN سازگار بوده و خدمات تقریباً در مورد هر ارائه دهنده محتوا در جهان ، از جمله عمده شرکت های آلمان ، کار می کند..

طرفداران
 • حریم خصوصی عالی با ورود به سیستم صفر
 • شبکه سرور بزرگ (و همیشه در حال رشد)
 • عملکرد اتصال خوب
 • سرورهای تخصصی (از جمله VPN مضاعف ، خراب و Tor بالای VPN)
 • تمیز ، آسان برای استفاده مشتری
 • با Netflix و سایر سرویسهای پخش جریان کار می کند
 • Torrenting و P2P را مجاز می کند
 • آدرس IP اختصاصی را ارائه می دهد
منفی
 • هیچ ویژگی تونل سازی تقسیم نشده است
 • کمی در مورد برنامه های کوتاه مدت ارزشمند است

آیا این همه: برای یک VPN که همه کار را به خوبی انجام می دهد ، NordVPN باید در صدر لیست شما باشد. شما عملکردی بدست می آورید ، هر ویژگی VPN قابل تصور ، مشتری آسان برای استفاده و همه با قیمت بسیار مناسب.

3. PureVPN

آرم PureVPN

اگر به دنبال ایجاد آدرس های IP در سایر نقاط جهان علاوه بر آلمان هستید ، به دنبال PureVPN نباشید. با وجود سرورها در 131 کشور ، شبکه آنها از هیچ کس دوم نیست. در آلمان ، آنها در حال حاضر 201 سرور را در پنج شهر مختلف اجرا می کنند.

عملکرد همچنین یکی از نقاط قوت PureVPN است. آن را با سرورهای تخصصی ارائه دهنده برای جابجایی جغرافیایی مسدود کنید ، و بهشت ​​فیلمبرداری ویدیویی دارید.

برنامه مشتری PureVPN از بیش از 50 سیستم عامل و سیستم عامل مختلف پشتیبانی می کند. اگر بتوانید آن را به اینترنت وصل کنید ، احتمال دارد PureVPN اجرا شود.

مشتری همچنین دارای موارد دلخواه بسیاری برای داشتن موارد اضافی است. هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، علاوه بر رمزگذاری و امنیت در درجه نظامی ، از مسدود کننده های بدافزار داخلی و مسدود کننده های تبلیغاتی نیز محافظت خواهید شد.

طرفداران
 • سرعت بسیار عالی
 • شبکه سرور عظیم (131 کشور)
 • Netflix ، iPlayer و بیش از 70 سرویس پخش دیگر را مسدود می کنید
 • سازگار با بیش از 50 دستگاه و سیستم عامل
 • ارائه دهنده VPN ورود به سیستم صفر به طور مستقل تأیید شده است
 • گزینه اختصاصی IP
 • ارزش عالی
منفی
 • برنامه ها می توانند کمی بیشتر لهستانی استفاده کنند
 • برخی از مشکلات اتصال متناوب

بهترین ارزش برای آلمان: اگر می خواهید محتوا از هر دو آلمان و تقریباً در مورد هر کشور دیگری در جهان در هر دستگاه خود پخش کنید ، PureVPN پاسخ شماست. و آیا من قیمت معامله این سرویس را ذکر کردم?

4. ExpressVPN

آرم ExpressVPN

یکی از بهترین ارائه دهنده های VPN همه جانبه در بازار ، ExpressVPN یکی دیگر از گزینه های عالی برای دریافت یک آدرس IP آلمانی است.

از شبکه 3000 سرور قوی آنها ، که در کل 95 کشور را در بر می گیرد ، بیش از 100 موقعیت در دو مکان در آلمان وجود دارد. سرعت سرور بسیار عالی است و به راحتی می توانید جریان ویدئویی با کیفیت بالا را کنترل کنید.

ExpressVPN با اطمینان می توانید محتوای جغرافیایی مسدود شده در آلمان و هر کشور دیگری که سرورها را در آن کار می کنید قفل کنید. آنها از یک مشتری آسان ، امنیت برجسته استفاده می کنند و همه چیز را با یک سیاست قوی بدون ورود به سیستم تهیه می کنند..

همانطور که در بررسی خود ذکر کردم ، یکی از نکات مثبت ExpressVPN هزینه ای است. اما حتی اگر آنها کمی گران تر باشند ، این سرویس است که ارزش هر پنی را دارد.

و بدون سؤال بسیار عالی و بدون سؤال 30 روز ضمانت پس انداز پول ، هیچ امری برای امتحان کردن آنها وجود ندارد.

طرفداران
 • مشتری دارای ویژگی های غنی و شهودی است
 • فناوری پشتیبان قوی
 • تعداد زیادی سرور و مکان سرور
 • سرعت اتصال سریع و مداوم
 • با Netflix ایالات متحده همکاری می کند
 • پشتیبانی از سطح برتر مشتری
منفی
 • برخی از ورود به سیستم
 • ارزانترین نیست

اعتبار معروف: وقتی دنبال یک ارائه دهنده خوب VPN هستید که از حریم شخصی و ناشناس بودن عالی و همچنین بهترین پشتیبانی مشتری در تجارت استفاده می کند ، ExpressVPN این است.

5- گشت و گذار

آرم Surfshark

اگرچه آنها یک ارائه دهنده VPN نسبتاً جدید هستند ، مطمئناً Surfshark تأثیر می گذارد. هرکسی که به دنبال دسترسی به آلمان با VPN است باید آنها را در لیست کوتاه خود نگه دارد.

برای شروع ، Surfshark در 63 کشور سرور از جمله آلمان در سرورها سرور می کند. آنها خارج از صلاحیت حفظ حریم خصوصی جزایر ویرجین بریتانیا عمل می کنند ، چیزی را وارد نکنید و برخی از بهترین گزینه های امنیتی در تجارت را ارائه می دهید.

با تشکر از ارتباطات سریع آنها و امکان جلب محتوای جغرافیایی مسدود شده ، Surfshark یک انتخاب عالی برای پخش محتوای ویدیوی آلمانی آلمانی است.

Surfshark همچنین تنها ارائه دهنده امکان اتصال به طور همزمان نامحدود است. اگر دستگاههای زیادی دارید که می خواهید از VPN خود استفاده کنید ، مطمئناً ارزش آن را دارد.

طرفداران
 • حریم خصوصی و امنیت عالی بدون ورود به سیستم
 • عملکرد عالی سرور
 • نتفلیکس ، بی بی سی و بسیاری دیگر را مسدود می کنید
 • آسان برای استفاده مشتری
 • اتصالات همزمان نامحدود
 • پشتیبانی تورنت
 • ارزان
منفی
 • سرعت متناقض در چند مکان
 • پشتیبانی مشتری نسبتاً کند است

اتصالات نامحدود: Surfshark هر ویژگی VPN را می تواند ارائه دهد. با سرعت عالی سرور ، پشتیبانی عالی 24/7 و یک برنامه بسیار ارزان با حمایت 30 روزه بدون پرداخت هزینه بدون هیچ زحمتی ، آنها ارائه دهنده شما نیستند که نمی توانید با آن اشتباه بگیرید.

مزایای دریافت یک آدرس IP آلمانی چیست؟?

به عنوان یک شهروند آلمانی که در خارج از کشور زندگی می کند و یا مسافرت می کند ، ممکن است بخواهید یک IP مبتنی بر آلمان تهیه کنید تا دسترسی نامحدود به حساب های بانکی و مالی خود را در موسساتی مانند Deutsche Bank و Commerzbank حفظ کنید..

همچنین یک سرویس رسانه رسانه ای جریان دارد که خارج از آلمان کار نمی کنند. آنها شامل موارد زیر هستند:

 • ARD Mediathek
 • داس ارست
 • DMAX.de
 • نتفلیکس آلمان
 • ProSieben
 • SAT 1.de
 • آسمان دویچلند
 • ZDF

اگر می خواهید در خارج از کشور به این موارد دسترسی داشته باشید ، یک آدرس IP در آلمان ضروری است.

یکی دیگر از دلایل عمده استفاده از آدرس IP از آلمان این است که این کشور اینترنت را برای شهروندان خود محدود نمی کند و یا سانسور نمی کند (برخلاف تعداد غافلگیر کننده دولت های دیگر). اگر از IP آلمانی استفاده می کنید ، دسترسی بدون محدودیت به همه چیز آنلاین و بدون فیلتر دسترسی خواهید داشت.

چرا از سرور DNS آلمانی استفاده می کنید?

علاوه بر استفاده از آدرس IP آلمانی ، اطمینان حاصل شود که از سرور DNS آلمانی استفاده می کنید.

هر ارائه دهنده VPN که در بالا توصیه کردم از این موضوع مراقبت خواهد کرد ، اما اگر با یک سرویس متفاوت کار می کنید ، این چیزی است که باید از آن آگاه باشید.

DNS ، که مخفف سرویس نام دامنه است ، مانند دفترچه تلفن اینترنت است.

برای ما بسیار غیر عملی خواهد بود که از آدرس IP متعلق به هر وب سایتی که دوست داریم از آن بازدید کنیم به خاطر بسپاریم. سرورهای DNS نام وب سایت ها را به IP اختصاص می دهند ، بنابراین سابق تنها چیزی است که باید به خاطر بسپاریم.

اما ، علاوه بر نقشه برداری از نام دامنه وب سایت و آدرس های IP ، یک سرور DNS همچنین می تواند سرنخ هایی را در مورد موقعیت مکانی شما ارائه دهد.

اگر از VPN با یک سرور آلمانی استفاده می کنید ، اما در فرانسه در حال انجام جستجوی DNS علیه سرورها هستید ، ممکن است هنوز از برخی سایتها مسدود شوید. این امر به این دلیل است که وب سایتها می توانند از کدام DNS درخواست اطلاعات کنید.

استفاده از DNS آلمانی در کنار آدرس IP آلمانی شما این مسئله را برطرف می کند. وب سایت ها و خدمات غیرممکن است که ترافیک شما را به غیر از ورود از آلمان ، ترافیک شما ببینند.

دو دست در دست. اطمینان حاصل کنید که از هردو استفاده می کنید.

چرا VPN های رایگان برای یک آدرس IP آلمانی عالی نیستند?

بسیاری از سرویس های VPN وجود دارند که ادعا می کنند بصورت رایگان کار می کنند. ممکن است از شما سؤال شود که آیا ارزش دارد به آدرس IP در آلمان به یکی از آنها مراجعه کنید.

در مورد VPN های رایگان ، جمله قدیمی “شما آنچه را می پردازید پرداخت می کنید” مطمئناً صدق می کند. آنها معمولاً از مشکلات زیادی رنج می برند ، از جمله:

 • استانداردهای رمزگذاری ضعیف
 • عدم حریم کاربر
 • سرورهای محدود
 • سرعت های آهسته
 • به ندرت با محتوای جغرافیایی مسدود شده کار کنید
 • تبلیغات سرزده
 • شیوه های غارتگرانه

به عبارت ساده ، خدمات رایگان VPN چیزی نیستند. دقیقاً مانند پرداخت VPN ، برای بهره برداری باید پول بدست آورند. اگر آنها به شما بگویند که کالای آنها رایگان است ، این یک فرصت خوب است که شما محصول واقعی باشید.

VPN های رایگان اغلب با فروش داده های کاربر ، تزریق تبلیغات به مرورگرهای وب و حتی گاهی فروش پهنای باند شما به هکرها از پیشنهادات خود سود می برند..

به هر روشی که به آن نگاه کنید ، گرفتن یک IP آلمانی به ارزش قربانی کردن امنیت و حریم خصوصی شما نیست ، به ویژه اگر آن IP ممکن است به هر حال آنچه شما می خواهید را انجام ندهد.

راه های دیگر برای دریافت یک آدرس IP آلمانی

چند روش دیگر برای دریافت IP آلمانی وجود دارد که می تواند مفید باشد اگر در بودجه بسیار تنگ قرار دارید یا فقط به دسترسی بسیار پراکنده نیاز دارید. هیچکدام از آنها به عنوان یک VPN کار نمی کنند ، اما به نفع افشای کامل ، آنها وجود دارند.

مرورگر Tor

مرورگر Tor از یک شبکه رمزگذاری شده داوطلبانه استفاده می کند که برای مرور امن و ناشناس وب طراحی شده است. این استفاده همه روزه در سراسر جهان به دنبال شکست سانسور ، نظارت و تقویت حریم شخصی آنها به صورت آنلاین است.

این می تواند برای دریافت یک آدرس IP آلمانی استفاده شود ، اما به طور پیش فرض این کار را نمی کند. کمی تغییر اندازه زیر هود ، همانطور که در این راهنمای بیان شده است ، ضروری است. بلند شدن و دویدن پیچیده نیست ، اما کمی صبر لازم دارد.

با این وجود چند نکته جانبی در استفاده از Tor برای دریافت یک IP مبتنی بر آلمانی وجود دارد.

 1. این می تواند به طور قابل توجهی اتصال اینترنت شما را کند کند ، و اغلب تا حدی که حتی مرور (چه رسد به پخش ویدیویی) دردناک شود.
 2. Tor فقط در مرورگر Tor کار می کند ، بنابراین هیچ راه حلی برای خدمات غیر تحت وب نیست.
 3. همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، نیاز به کمی تنظیم فنی دارد تا بتواند IP آلمانی را به طور مداوم ارائه دهد.

سرویس پروکسی

یکی دیگر از روشهای رایج دریافت یک آدرس IP آلمانی ، استفاده از سرویس پروکسی است.

در حالی که یک پراکسی به روشی مشابه VPN عمل می کند ، روند نزولی این است که آنها تقریباً همان امنیت و حریم خصوصی را ارائه نمی دهند.

یک پروکسی ترافیک وب شما را از طریق یک سرور در اینترنت عمومی هدایت می کند. اگر آن سرور در آلمان واقع شده است ، دقیقاً مانند VPN ، شما با یک آدرس IP در سطح کشور به پایان می رسید.

اما ، زیرا در اکثر موارد پروکسی ها توسط افراد عادی مانند من و من اداره می شوند ، آنها بسیار غیرقابل اعتماد هستند. عملکرد می تواند یک مسئله باشد و هر پروکسی که شما استفاده می کنید ممکن است در هر زمان ناپدید شود (برای مثال ، وقتی شخصی که آن را اجرا می کند کامپیوتر خود را خاموش کند).

با یک پروکسی ، باید اطمینان حاصل کنید که سرور DNS شما به درستی تنظیم شده است.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، یک IP آلمانی نیز ممکن است برای دسترسی شما به برخی از محتواهای محدود یا خدمات جغرافیایی کافی باشد. سرور DNS که دستگاه شما از آن استفاده می كند نیز ممکن است در آلمان مستقر باشد.

خط پایین

داشتن یک IP مبتنی بر آلمانی به شما امکان می دهد از هرگونه سرویس و وب سایتی استفاده کنید که معمولاً فقط از داخل کشور قابل دسترسی است و به شما امکان می دهد بدون توجه به جایی که در جهان هستید ، محتوای آلمانی را جریانی کنید. درست مثل آنجا خواهد بود.

بدون شک VPN بهترین گزینه برای دریافت آدرس IP آلمانی است. هیچ روش دیگری نمی تواند مزایای آن ، سهولت استفاده و مهمتر از همه قابلیت اطمینان آن را مطابقت دهد. و با بسیاری از معاملات عالی که در حال حاضر توسط برخی از ارائه دهندگان برتر VPN ارائه می شود ، آنها نیز بسیار مقرون به صرفه هستند.

شما همچنین می توانید مانند:
 • بهترین VPN برای آلمان
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map