چگونه مانع از پیگیری ISP شوید

به طور پیش فرض ، ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) می تواند همه کارهایی را که آنلاین انجام می دهید ، مشاهده کند. همه بارگذاری ها و بارگیری های شما از زیرساخت های آنها عبور می کند. آنها واسطه ای کاملاً مستقر هستند.


هنگامی که اطلاعات شما را در اختیار داشتند ، تقریباً بیشتر کارهایی که ISP با آن انجام می دهد بازی عادلانه است. این می تواند مورد تجزیه و تحلیل برای افرادی باشد که می داند چه چیزی را به بالاترین پیشنهاد دهنده فروخته یا در صورت درخواست به مقامات تحویل داده شده است.

با این حال ، مراحلی وجود دارد که همه ما می توانیم برای جلوگیری از ردیابی ISP استفاده کنیم و بصورت آنلاین ناشناس بمانیم. و در حالی که برخی بهتر از سایرین کار می کنند ، اگر شما به حریم شخصی خود ارزش قایل هستید و نمی خواهید اطلاعات شما مانند ارز با آنها برخورد شود ، هر یک از آنها بهتر از انجام هیچ کاری نیست.

چه چیزی می تواند ISP من را ببیند و ردیابی کند

به عنوان واسطه در سفر اطلاعات شما به اینترنت یا از طریق اینترنت ، ISP می تواند تقریباً همه چیز را درباره فعالیت های آنلاین شما ردیابی کند. هنگامی که به اینترنت وصل می شوید ، با استفاده از تجهیزات و شبکه آنها این کار را با یک آدرس IP اختصاص داده شده توسط آنها انجام می دهید.

که ISP شما را در موقعیتی عالی برای دیدن و وارد کردن همه موارد زیر قرار می دهد:

  • کدام وب سایت یا خدماتی را که بازدید می کنید (از طریق نمایش داده شدگان DNS)
  • محتوای وب سایت های رمزگذاری نشده و بارگیری ها
  • منبع اطلاعات رمزگذاری شده
  • موقعیت فیزیکی شما هر زمان که از اینترنت استفاده می کنید
  • زمان و تاریخ همه چیز

علاوه بر مشاهده همه اطلاعات فوق ، ISP شما همچنین می تواند همه چیز را به نام و آدرس دارنده حساب خدمات اینترنتی (که ممکن است شما نباشد) مرتبط کنید..

آیا ISP ها می دانند چه وب سایتهایی را مرور می کنم

بله ، ISP ها می توانند در کدام وب سایت هایی که جستجو می کنید بلند شوند. در همه موارد ، آدرس سایت سایتی را که بازدید کرده اید ، هنگام وقوع آن و میزان داده ای که از آن کشیده اید ، می دانند.

اگر وب سایت از نسخه امن پروتکل HTTP استفاده می کند (می توانید بگویید که اگر آدرس با https شروع شود: //) در این صورت است ، موارد فوق تمام آنچه ISP شما می تواند دریافت کند ، است. تمام اطلاعات دیگر رمزگذاری شده و غیرقابل خواندن است.

HTTPS می تواند برخی فعالیت های اینترنتی را از ISP پنهان کند

با این حال ، اگر به یک وب سایت ناامن دسترسی پیدا کنید (که تعداد زیادی از سایتها هنوز در آن وجود دارند) ، هیچ یک از داده هایی که بارگیری می کنید رمزگذاری نشده است ، و ISP شما به معنای واقعی کلمه می تواند همه چیز را ببیند.

چگونه فعالیت اینترنتی را از طریق ISP مخفی کنیم

ISP شما در حال تماشای است ، ما اکنون این را می دانیم. اگر مانند من و اکثر کاربران اینترنت ، از دسترسی گسترده ای که ISP به آنچه انجام می دهید آنلاین ناراحت نیستید ، گزینه هایی برای متوقف کردن آهنگ های آنها دارید.

چهار روش وجود دارد که از طریق آنها می توانید از ردیابی ISP جلوگیری کرده و فعالیت اینترنت خود را پنهان کنید. آنها به شرح زیر هستند (سفارش از اکثر تا کمترین کارآمد).

از VPN استفاده کنید

احمقانه ترین راه برای متوقف کردن ردیابی ISP استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) است. می توان از آن در هر دستگاه استفاده کرد ، از رایانه یا تلفن هوشمند گرفته تا روتر یا تلویزیون هوشمند.

شما با اتصال دستگاه خود به سرور VPN از VPN استفاده می کنید. این ارتباط کاملاً رمزگذاری شده است. بنابراین ، حتی اگر تمام داده هایی که می فرستید و دریافت می کنید هنوز از شبکه ISP شما منتقل می شود ، آنها هیچ راهی برای فهمیدن آن ندارند.

به ISP ، این همه تقلب است. آنها نمی دانند کدام وب سایتهایی را بازدید می کنید یا چه اطلاعاتی را بارگیری می کنید.

نمودار چگونگی محافظت از VPN از ISP شما

VPN ها هم یک قدم جلوتر می روند. آنها آدرس IP اختصاصی شما را برای شخصی که به سرور VPN تعلق دارد تغییر می دهد.

تعویض IP بدین معنی است که به هر وب سایت یا سرویس آنلاین که به آن دسترسی پیدا می کنید تصوری ندارد که در واقع با شما صحبت می کنند. آنها همچنین فکر می کنند شما در هر مکان سرور VPN قرار دارید (که ممکن است در یک کشور کاملاً متفاوت باشد) ، نه در آنجا که در واقع هستید.

نکته منفی استفاده از VPN این است که شما می توانید بار محافظت از حریم خصوصی خود را از ISP به ارائه دهنده VPN منتقل کنید. هنگامی که به آنها وصل می شوید ، VPN همان توانایی پیگیری فعالیت های آنلاین خود را همانطور که ISP قبلی شما انجام داده است ، دارد.

به همین دلیل انتخاب VPN با خط مشی بدون ورود به سیستم و سابقه ثبت چسبندگی به آن بسیار مهم است. تا زمانی که در انتخاب خود مراقب باشید ، هیچ راه بهتری برای ماندن ناشناس آنلاین و ترک ISP در تاریکی وجود ندارد تا یک VPN.

از Tor استفاده کنید

یکی دیگر از راه های عالی برای جلوگیری از پیگیری فعالیت های اینترنتی شما ، استفاده از Tor است. این یک شبکه رمزگذاری شده است ، از پایین به بالا ، مخصوصاً برای حفظ حریم خصوصی کاربران.

Tor از یک تکنیک معروف به مسیریابی پیاز استفاده می کند. این یک مسیر تصادفی برای داده های شما ایجاد می کند و آن را از طریق چندین گره (یا سرور) که در هر نقطه از جهان قرار دارد قبل از رسیدن به مقصد نهایی خود ، طی می کند..

مشابه VPN ها ، همه چیز در شبکه Tor رمزگذاری شده است. بنابراین ، یک بار دیگر ، ISP شما هیچ راهی برای پیدا کردن جایی که به صورت آنلاین و یا آنچه بارگیری می کنید وجود ندارد.

نمودار نحوه استفاده از Tor می تواند ردیابی ISP را متوقف کند

مشکل Tor این است که فقط برای مرور کار می کند. شما نمی توانید از آن با دیگر نرم افزارها (مانند سرویس گیرنده BitTorrent) یا دستگاه هایی (مانند رایانه لوحی خود) محافظت کنید.

همچنین بسیار کم آهسته است و ممکن است اتصال اینترنت شما به خزیدن را کاهش دهد. هزاران گره که شبکه Tor را تشکیل می دهند به صورت داوطلبانه کار می کنند و متأسفانه سخت افزار مورد استفاده اغلب در بهترین حالت متوسط ​​است.

از پروکسی استفاده کنید

روشی کمی متداول ، هرچند که هنوز هم به طور گسترده استفاده می شود ، برخی از ما تصمیم به متوقف کردن جمع آوری داده های ISP گرفتیم.

یک پروکسی ، مانند VPN ، ترافیک اینترنت شما را از طریق یک سرور مسیریابی می کند ، و مانع از این می شود که ISP شما از یافتن منبعی که به آن دسترسی دارید دسترسی پیدا کند. اگرچه ، این جایی است که شباهت ها به پایان می رسد.

نمودار پروکسی ها تاریخچه مرور را از ISP پنهان می کنند

پراکسی ها از رمزگذاری استفاده نمی کنند. بنابراین ، حتی اگر ISP شما نتواند به کجا وصل شوید ، می توانند محتوای داده های شما را تجزیه و تحلیل کنند.

به عنوان مثال ، اگر شما چیزی را که نباید باشد بارگیری می کنید ، آنها می دانند.

همانطور که در مورد گره های Tor وجود دارد ، بیشتر پروکسی ها توسط داوطلبان نیز اداره می شوند. عدم رمزگذاری اطلاعات شما را برای دستکاری در سطح سرور پروکسی باز می کند. اگر از پروکسی از منبع غیرقابل اعتماد استفاده می کنید ، ممکن است روزی دستگاه خود را آلوده به نرم افزارهای مخرب (یک مورد نسبتاً نادر و شدید است ، اما این اتفاق می افتد).

از HTTPS استفاده کنید

سرانجام ، ابتدایی ترین چیزی که می توانید برای جلوگیری از پیگیری فعالیت خود از ISP استفاده کنید ، اتصال به وب سایت هایی است که از پروتکل HTTPS استفاده می کنند..

HTTPS ارتباط بین مرورگر شما و وب سایتی را که بازدید می کنید رمزگذاری می کند. اما ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، ISP شما هنوز هم می تواند اطلاعات کاملی درباره کارهایی که انجام می دهید کسب کنید.

آنها آدرس هر وب سایتی را که بازدید می کنید می دانند. ISP شما دقیقاً از چه زمانی به سایت وصل می شوید و چه مقدار داده ای را از آن بارگیری کرده اید.

با این وجود ، اتصالات HTTPS حداقل مقدار کمی از حریم خصوصی را فراهم می کند ، بنابراین ایده خوبی است که در هر زمان ممکن از آنها استفاده کنید. این خیلی بهتر از هیچ چیز نیست.

افزونه مرورگر وجود دارد که می توانید از HTTPS نیز استفاده کنید که در صورت پشتیبانی یک وب سایت به طور خودکار اتصال امن را فعال می کند.

شما همچنین می توانید استفاده از HTTPS را با پراکسی ها ترکیب کنید تا چیزی را که تقریباً شبیه به یک VPN است ، به شما ارائه دهیم. اولی رمزگذاری را تأمین می کند و از بازرسی داده ISP جلوگیری می کند ، دوم از ISP شما منبع آنلاین را که به آن وصل می شوید مخفی می کند..

اطلاعات بیشتر در مورد VPN و پیگیری ISP

از چهار گزینه فوق برای ردیابی و نظارت بر ISP در خلیج فارس ، VPN کاملترین و راحت ترین راه حل است. این چیزی است که بیشتر افراد (از جمله خود من) تمایل به گرایش به سمت آن دارند. به همین ترتیب ، بگذارید کمی بیشتر درون آنها حفر کنیم.

ISP من هنگام استفاده از VPN چه می بیند؟

هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، ISP شما نمی تواند از کدام وب سایتهایی بازدید کند یا از خدمات آنلاین استفاده می کند. همچنین نمی توانید به داده هایی که ارسال یا دریافت می کنید نگاهی بیندازید. اطلاعاتی که رمزگذاری شده بین دستگاه و سرور شما می توانید مشاهده کنید ، رمزگذاری شده است.

به عبارت دیگر ، وقتی به یک VPN وصل می شوید ، آنچه ISP می بیند ، یک دسته از ابزارهای غیر قابل رمزنگاری است که از محلی ناشناخته در اینترنت به آنجا می آیند یا می آیند..

آیا ISP من می داند که من از VPN استفاده می کنم

مگر اینکه قدم خاصی برای پنهان کردن استفاده از VPN خود بردارید ، ISP شما می تواند تشخیص دهد که از یکی استفاده می کنید (البته فرض کنید که آنها مراقب هستند که نگاه کنند).

یک بیت داده ای که ISP شما می داند آدرس IP سرور VPN است که به آن متصل هستید. تشخیص این موضوع که سرور در واقع یک سرور VPN است و از آنجا به کدام ارائه دهنده متعلق است ، دشوار نیست.

به گفته این ، VPN در اکثر کشورها کاملاً قانونی است ، و من هرگز نشنیده ام که ISP را مجازات کند که مشتریان بخاطر استفاده از یک.

اگر در جایی زندگی کنید که استفاده از VPN مجاز نیست؟ یا اگر بنا به دلایلی واقعاً نمی خواهید ISP شما بداند که از VPN استفاده می کنید?

در هر یک از این موارد ، بسیاری از ارائه دهندگان خدمات VPN را ارائه داده و دچار مشکل می شوند. با استفاده از فن آوری ویژه ، آنها می توانند مانع از شناسایی VPN شوند و به آنها اجازه می دهند زیر رادار هر ISP قرار بگیرند.

ISP می تواند VPN ها را مسدود کند

در تئوری ، بله ، ISP شما ممکن است بتواند یک VPN را مسدود کند. در عمل ، این چیزی نیست که شما باید نگران آن باشید ، به خصوص در کشورهایی که استفاده از VPN قانونی است.

اینکه آیا اتصال VPN می تواند مسدود شود ، بیشتر به این بستگی دارد که پروتکل مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال PPTP یک هدف آسان است. از یک درگاه واحد استفاده می کند که به راحتی توسط هر فایروال قابل مسدود است.

اما پروتکل های دیگر برای خاموش کردن بسیار سخت تر هستند. نگاهی به OpenVPN (که تقریباً در مورد هر ارائه دهنده پشتیبانی می کند). می توان پیکربندی کرد که از هر پورت دلخواه یا TCP یا UDP استفاده کند ، و آن را به یک هدف متحرک تبدیل می کند.

OpenVPN حتی می تواند برای کار در پورت TCP 443 تنظیم شود ، جایی که مرور وب عادی HTTPS اتفاق می افتد.

در این حالت ، حتی اگر شما از VPN استفاده می کنید ، به نظر می رسد شما فقط به یک وب سایتی مراجعه می کنید که برای استفاده از HTTPS اتفاق می افتد (به Gmail یا بانکداری آنلاین خود فکر کنید). و از آنجا که مسدود کردن آن درگاه می تواند آن خدمات را متوقف کند ، انجام این کار در واقع گزینه ای نیست.

نحوه استفاده از VPN برای جلوگیری از نظارت ISP

راه اندازی با VPN و مسدود کردن ISP از جاسوسی بر روی شما بسیار آسان است. مراحل زیر ذکر شده است:

  1. یک ارائه دهنده VPN پیدا کنید که مناسب ترین نیاز شما باشد. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب یکی از آنها را مورد توجه قرار دهید و در صورت علاقه مند لیستی از خدمات خوب می توانید از یک نقطه شروع در جستجوی خود استفاده کنید.
  2. برای سرویس ثبت نام کنید.
  3. از وب سایت ارائه دهنده انتخابی خود ، مشتری را برای دستگاه یا سیستم عامل خود بارگیری و نصب کنید. هر VPN بهتری برای حداقل Windows ، MacOS ، Android و iOS دارای نرم افزاری خواهد بود.
  4. مشتری را راه اندازی کنید و یک سرور را انتخاب کنید تا به آن متصل شوید. کدام یک را انتخاب می کنید به آنچه می خواهید انجام دهید بستگی دارد. به عنوان مثال ، برای سریعترین اتصال ممکن ، به احتمال زیاد شما فقط سروری را می خواهید که به موقعیت مکانی شما باشد. اما ، برای رفع انسداد Netflix ، یک سرور در ایالات متحده می خواهید.
  5. همه شما تنظیم شده اید معمولاً از اینترنت استفاده کنید. همه چیز باید درست مانند آنچه بدون VPN انجام می شود کار کند ، به جز ISP شما دیگر نمی تواند بر ترافیک شما نظارت کند.

همچنین شایان ذکر است که بسیاری از ارائه دهندگان گزینه ای را برای راه اندازی مشتری خود و اتصال خودکار به VPN هنگام روشن کردن دستگاه خود دارند. این گزینه ای است که باید در نظر بگیرید که آیا قصد دارید ISP خود را هر روز در تاریکی نگه دارید.

آیا می توانم از VPN رایگان برای متوقف کردن ردیابی ISP استفاده کنم

VPN رایگان می تواند مشکل باشد. چند مورد مناسب و معقول وجود دارد ، اما اکثریت قریب به اتفاق شما باید از آنها دور بمانید. استفاده از آنها می تواند به مراتب بد باشد ، حتی اگر بدترین آن نباشد ، فقط این که به ISP اجازه دهید بر ترافیک شما نظارت کند.

یک چیز که یک ارائه دهنده رایگان نیست یک موسسه خیریه است. آنها نیاز به کسب درآمد دارند و اغلب این کار را با ردیابی و فروش فعالیت کاربر انجام می دهند. و این دقیقاً همان چیزی است که شما با خاموش کردن ISP خود می توانید از آن جلوگیری کنید.

فروش داده نیز می تواند نوک کوه یخ باشد. همچنین ممکن است نیاز به مقابله با تزریق آگهی ، رمزگذاری ضعیف و عملکرد کند داشته باشید. تفاوتهای زیادی بین VPN های رایگان و VPN های پرداخت شده وجود دارد که علیرغم هزینه ، مقیاس های استفاده از دومی را نشان می دهند..

افکار نهایی

ISP شما همه را می بیند و همه کارهایی را که آنلاین انجام می دهید می داند. حریم خصوصی و ناشناس ماندن نیست. اما ، اکنون می دانید که می توانید در مورد آن کاری انجام دهید.

روش های موثری برای مسدود کردن ردیابی ISP و مخفی کردن فعالیت های اینترنت شما از آن وجود دارد. و اینکه تصمیم دارید از VPN ، Tor یا سایر روشهای ذکر شده استفاده کنید ، یک چیز مطمئن است. شما همانطور که باید کنترل می کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me