نحوه انتخاب VPN

هنگام انتخاب ارائه دهنده VPN ، مهمترین چیز این است که اطمینان حاصل کنید که این نیازهای شما را برآورده می کند. سرمایه گذاری در خدمتی وجود ندارد که آنچه را می خواهید انجام ندهد.


همه ما به دلایل مختلف از VPN استفاده می کنیم و آنچه برای شما مهم است ممکن است برای شخص دیگری کمتر باشد. به همین دلیل است که هیچ کس خدمات کاملی وجود ندارد که همه بتوانند عضو آن شوند و کاملاً خوشحال باشند. مطمئناً ، برخی از آنها در کل بسیار بهتر از سایرین هستند ، اما هنوز هم اتاق wiggle وجود دارد تا مطمئن شوید VPN یک اتاق عالی برای شماست.

در انتخاب VPN چه چیزی را باید در نظر بگیرید

بنابراین چگونه یک ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که مناسب شما باشد؟ اولین قدم شناسایی نیازهای شما است. نه مورد وجود دارد که باید در نظر داشته باشید و آنها در زیر ذکر شده است. چند دقیقه وقت بگذارید تا به آنها نگاه کنید. این تمرین به شما کمک می کند تا دریابید که درباره VPN چه چیزی برای شما مهم است و چه چیزی را می توانید سازش کنید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که شما با محصولی که از آن خوشحال هستید به پایان رسید.

 1. محل

  بیایید با یک آسان شروع کنیم. شما اغلب با هدف اتصال به یک مکان یا کشور خاص ، یک VPN دریافت می کنید. آیا یک یا چند مورد از شما در ذهن دارید؟ اگر چنین است ، اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده VPN از آنها پشتیبانی می کند.

  VPN را با مکان های سرور مورد نظر خود انتخاب کنید

  همچنین ، توجه داشته باشید که چند سرور و آی پی در محل وجود دارند. هر چه بیشتر ، بهتر است. سرویس جغرافیایی متنوعی مانند PureVPN ، باید بدون توجه به جایی که می خواهید اتصال برقرار کنید ، پوشش داده باشد.

 2. سرعت

  یک سرویس VPN با چه سرعتی می تواند تجربه شما را رقم بزند یا خراب کند. اگر اتصال به طرز دردناکی کند باشد ، هر بار که بخواهید از آن استفاده خواهید کرد و نفرین می کنید. اولین قدم این است که از خود بپرسید که کدام اندازه گیری ها بیشترین اهمیت را دارند. سه معیار بیشترین نگرانی سرعت بارگیری و بارگذاری و زمان پینگ است.

  دو مورد اول دقیقاً همان چیزی هستند که به نظر می رسند: سرعت اتصال داده ها توسط دستگاه شما هنگام اتصال به یک VPN به سرعت دریافت می شود. اگر فایلهای بزرگ را بارگیری کنید یا فیلم های زیادی را پخش کنید ، سرعت بارگیری بالایی خواهید داشت. اگر مقدار قابل توجهی از داده ها را ارسال می کنید ، سرعت را بارگذاری کنید. مثال خوبی برای تهیه نسخه پشتیبان از تصاویر شما در ابر است.

  زمان پینگ مدت زمانی است که یک واحد از داده ها (به نام یک بسته) سفر می کند از رایانه شما ، از طریق سرور VPN به مقصد نهایی خود ، و سپس بازگشت. زمان پینگ در میلی ثانیه مشخص شده است. هرچه این تعداد کمتر باشد ، بهتر است. پینگ کم برای برنامه های بلادرنگ مانند Skype ، صدا از طریق تلفن های IP یا بازی بازی های آنلاین بسیار مهم است.

  سرعت VPN در فرآیند انتخاب خدمات دارای اهمیت است

  کدام متریک یا اندازه گیری برای شما مهم است که در وهله اول به دلیل اصلی استفاده از VPN بستگی دارد. به عنوان مثال من به سرعت بارگیری و سرعت بارگیری بسیار اهمیت می دهم ، اما زمان پینگ کمتر مورد توجه است.

  پس از شناسایی نیازهای متریک خود ، به دنبال یک سرویس VPN با بهترین شماره ها برای کشوری که مایلید به آن وصل شوید. برای فهمیدن این موضوع می توانید به لیست من از سریعترین شبکه های خصوصی مجازی مراجعه کنید. به یاد داشته باشید فقط به این دلیل که یک ارائه دهنده VPN سرورهای سریع و بی نظیری را در آمریکا دارد ، تضمین نمی کند که در مورد سایر کشورها نیز صادق باشد.

 3. حریم خصوصی و ورود به سیستم

  برای بسیاری از افراد ، افزایش حریم خصوصی آنلاین دلیل اصلی استفاده از VPN است. اگر این چیزی برای شما مهم است ، اولین چیزی که باید بدانید این است که آیا ارائه دهنده مورد نظر خود ثبت اطلاعات را حفظ نمی کند (همچنین به عنوان یک سرویس صفر یا سرویس بدون خط شناخته می شود).

  درجات مختلفی از ورود به سیستم وجود دارد. برخی از ارائه دهندگان خود را منطقی می نامند اما هنوز هم می توانند اطلاعات ناشناس مانند زمان اتصال ، استفاده از پهنای باند یا آدرس های IP بازدید شده را حفظ کنند. به خودی خود ، این اطلاعات کافی برای شناسایی منحصر به فرد هر کاربر نیست. اما گزارش فعالیت ارائه دهنده اینترنت خود را به هم بزنید و از آنچه ممکن است تعجب کنید.

  چیز دیگری که باید به آن توجه کنید نوع اطلاعات شخصی شما ارائه دهنده است. آیا آنها فقط به یک ایمیل احتیاج دارند یا آدرس فیزیکی کامل و شماره تلفن شما لازم است؟ هرچه آنها کمتر می دانند ، بهتر.

  نحوه انتخاب یک VPN بر اساس نیازهای آنلاین حریم خصوصی شما

  کشوری که شرکت VPN در آن مستقر است نیز می تواند بسیار مهم باشد. این می تواند بر سیاستهای نگهداری داده و همچنین آنچه که ارائه دهنده باید هنگام انجام این کار فاش کند ، تأثیر بگذارد. در صورت امکان ، کشوری را انتخاب کنید که چنین قوانینی وجود نداشته باشد ، مانند پاناما یا رومانی.

  بنابراین تمام این اطلاعات را کجا می یابید؟ صفحات خط مشی رازداری یا شرایط خدمات ارائه دهنده را بررسی کنید. هرچه به نظر می رسد ترسناک است ، اطلاعات موجود در آن بسیار آسان برای خواندن و هضم است.

  شما همچنین می توانید به بهترین مقاله من VPN log نباشید. تمام ارائه دهندگان من در مورد آنها صحبت می کنم گزینه های عالی برای حفظ حریم خصوصی وجود دارد.

 4. مشخصات فنی

  بسیاری از مردم به این امر اهمیتی نمی دهند ، اما برخی پروتکل VPN ترجیحی را که می خواهند از آنها استفاده کنند (OpenVPN ، PPTP ، L2TP و غیره …) دارند. آیا تو؟ و اگر چنین است ، ارائه دهنده مورد نظر خود را ارائه می دهد?

  اگر به هر صورت اهمیتی نمی دهید ، توصیه می کنم حداقل OpenVPN را در دسترس قرار دهید. این پروتکل امن ترین و ، همه چیز برابر بودن ، بهترین پروتکل VPN در اطراف محسوب می شود. مگر اینکه دلیلی برای انجام کار دیگری داشته باشید ، آن را بیش از هر گزینه دیگری استفاده کنید.

  همین مورد در مورد رمزگذاری نیز صدق می کند. اگر احساس می کنید به رمزنگاری AES-256 ، دستی لرزش RSA-4096 و تأیید هویت SHA-512 احتیاج دارید ، حتما پشتیبانی شود. اما برای بیشتر افراد ، این موضوع چندان مهم نخواهد بود.

  گذشته از پروتکل ها ، چندین ویژگی دیگر وجود دارد که ممکن است (یا ممکن است به آنها اهمیت ندهید). اگر حفظ حریم خصوصی برای شما بسیار مهم است ، عملکرد VPN مضاعف (که گاهی به آن VPN multihop نیز گفته می شود) ممکن است مورد توجه باشد.

  VPN ها عصبي نيستند. آیا اگر ارتباط ناگهانی VPN افت پیدا کند ، با اتصال به اینترنت خود خوشحال نیستید ، به طور بالقوه هر کاری را که انجام می دهید در معرض دید شما قرار می دهد؟ اگر اینگونه نباشد ، ممکن است ارائه دهنده ای بخواهید که یک سرویس اینترنتی قاتل اینترنتی را به همراه مشتری خود ارائه دهد.

 5. ویژگی های مشتری

  همه خدمات VPN در هر دستگاه یا سیستم عامل در دسترس نیست. و مواردی که لزوماً در هر سیستم عامل ویژگی های یکسانی ندارند. نسخه اندرویدی نرم افزار VPN ممکن است نسخه سلب شده سرویس گیرنده ویندوز باشد. همین مورد در مورد AppleTV یا اجرای روتر نیز صدق می کند.

  هر سیستم عامل دیگری که قصد استفاده از VPN را دارید ، بررسی کنید ، ویژگی های مورد نظر خود را در مورد آن دو بار بررسی کنید.

 6. محدودیت های

  برخی از ارائه دهندگان VPN محدودیت هایی را در سرویس خود اعمال می کنند. حداکثر تعداد اتصال همزمان یک ارتباط بسیار متداول است. توجه داشته باشید که چه تعداد اتصالی را به دلایل منطقی نیاز دارید. برخی خدمات خاص به دو برابر امکان پذیر است ، هرچند که این تعداد معمولاً در حدود پنج است. قهرمان هم زمان اتصال انکارناپذیر در حال حاضر Surfshark بدون محدودیت است.

  هنگام انتخاب ارائه دهنده به تعداد اتصال همزمان توجه کنید

  اگر قصد استفاده از اشتراک گذاری فایل ها ، خدمات peer-to-peer یا peTorrent را دارید ، یک VPN را انتخاب کنید که به آنها اجازه می دهد. حتی اگر BitTorrent غالباً به دلایل کاملاً قانونی و قانونی استفاده می شود ، برخی از ارائه دهندگان VPN تصمیم می گیرند که استفاده از آن را به صورت پنهان بپوشانند. آنها این کار را برای محافظت از خود در برابر هرکسی که از BitTorrent استفاده می کند برای اهداف سوال برانگیزتر انجام می دهند.

  محدودیت های بسیار محدود دیگری وجود دارد که ارائه دهندگان VPN این روزها تحمیل می کنند. اما ، همیشه بهتر است دوبار بررسی کنید و از ناامیدی بعدا اجتناب کنید. محدودیت های دیگری که می توانید به آن بپردازید شامل محدودیت در میزان بارگذاری یا بارگیری یا کاهش سرعت اتصال در ساعات مشخصی از روز است.

 7. قیمت

  هزینه خدمات VPN می تواند بسیار متفاوت باشد. بودجه شما می تواند برخی گزینه ها را درست از بین ببرد.

  تعهد به مدت شش یا دوازده ماهه به جای رفتن ماه به ماه ، قیمت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد ، گاهی اوقات به 70 درصد. اگر احساس راحتی دارید که ارائه دهنده برای شما مناسب است ، یک برنامه بلند مدت می تواند پول زیادی را برای شما صرفه جویی کند.

  اگر از طرف دیگر ، هنوز کمی در حصار هستید ، یا ماهانه بروید یا خط مشی بازپرداخت را قبل از تعهد طولانی تر بررسی کنید. با چند مورد استثنا ، معمولاً بین 7 تا 30 روز به دنبال پول خود هستید تا به طور کامل پول خود را پس بگیرید. بسیاری از ارائه دهندگان VPN نیز یک آزمایش رایگان ارائه می دهند.

 8. گزینه های پرداخت

  ممکن است شما روشهای پرداختی خاص نسبت به سایرین ارجحیت داشته باشید. اگر حفظ حریم خصوصی یک نگرانی بزرگ است ، احتمالاً می خواهید با استفاده از بیت کوین مبلغی را بپردازید. یا ممکن است شما فقط به کارت شرکت اعتباری خود به یک شرکت دیگر احساس راحتی نکنید و به جای آن از پی پال استفاده کنید.

  هرچه ترجیحاً پرداخت شما باشد ، ارائه دهنده VPN را قبل از سپری کردن هر وقت بیشتر در جستجوی آنها ، بررسی کنید.

 9. پشتیبانی مشتری

  تا حدی کمتر یا بیشتر ، پشتیبانی خوب مشتری باید در لیست همه باشد. حتی اگر از نظر فنی نیز با ذکاوت هستید و ممکن است به پشتیبانی فنی احتیاج نداشته باشید ، ممکن است در هر زمان چیزی مثل مسئله صدور صورتحساب پیش بیاید.

  خدمات 24/7 مشتری چیزی است که من همیشه هدف آن را انجام می دهم و هرچه روش دستیابی به پشتیبانی بهتر باشد تعاملی تر است. به عنوان مثال ، من چت زنده را بیش از ایمیل یا سیستم بلیط فروشی ترجیح می دهم. معمولاً در مقایسه با ساعتها یا حتی روزها می توانید یک مسئله را حل کنید (به خصوص اگر برخی از موارد عقب و جلو درگیر باشد).

  حساب های فعال رسانه های اجتماعی همیشه مثبت هستند و می توانند روشی مناسب برای پشتیبانی از موضوعات عمومی تر باشند.

نتیجه

و آنجا آن را دارید. در هنگام انتخاب سرویس VPN شایسته سرمایه گذاری خود ، نه چیز دیگری راجع به آن فکر کنید.

فراموش نکنید که همیشه می توانید به بهترین توصیه های VPN نگاهی بیندازید. انجام این کار باعث می شود تا با شروع لیست کوتاهتر از ارائه دهندگان ، بتوانید به سرعت جستجو کنید و اطلاعات مربوط به همه آنها را خیلی سریع به شما ارائه دهیم..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map