VPN و استفاده از داده ها

با VPN می توانیم کارهای زیادی انجام دهیم. ما می توانیم به محتوای جغرافیایی مسدود شده ، سانسور اینترنت بپردازیم و به صورت آنلاین ناشناس بشویم.


متأسفانه ، همچنین سردرگمی زیادی در مورد نحوه کار VPN وجود دارد. و یکی از مباحث متداول سوء تفاهم مربوط به تأثیرگذاری VPN در استفاده از داده ها از جمله هر نوع ISP یا حامل های بی سیم است.

آیا از شمارش VPN در برابر داده خود استفاده می کنید؟ آیا می توانید از یکی از آنها برای دور زدن آن کلاه استفاده کنید؟ اینها سؤالاتی هستند که اغلب می شنوم.

برای کمک به تغییر شکل دادن به این مسئله ، در اینجا راهنمایی برای همه چیزهایی که می خواهید و باید درباره VPN ها و استفاده از اطلاعات بدانید وجود دارد.

VPN چیست؟?

قبل از اینکه حفر کنیم عمیق تر ، باید اصول را درک کنیم. یک VPN یا یک شبکه خصوصی مجازی یک راه حل نرم افزاری است که یک شبکه را در یک شبکه ایجاد می کند. این ترافیک داده خارجی را که به دستگاه شما منتقل می شود خصوصی و پنهان می کند.

یک نصب معمولی VPN با نصب نرم افزار مشتری روی دستگاه شما شروع می شود. سپس این نرم افزار تونل رمزگذاری شده را به سرور مستقر شده توسط ارائه دهنده VPN ایجاد می کند. سپس تمام ترافیک ورودی و ورودی شما از آن تونل برای دسترسی به اینترنت گسترده تر استفاده می کند.

بسته به نوع رمزنگاری که از یک سرویس VPN استفاده می کند ، برای شخص ثالث غیر ممکن است (یا حداقل آن را بسیار دشوار) برای رهگیری و مشاهده اطلاعات خود غیرممکن کند..

برخی از ارائه دهندگان VPN همچنین ورود به سیستم ترافیک را غیرفعال می کنند. آنها اطمینان می دهند که هیچ سابقه ای از آنچه که ترافیک به کدام کاربر سیستم خود تعلق دارد ، نگهداری نشده است. در این موارد ، VPN ناشناس بودن تقریباً کامل و محافظت عالی از کلیه اطلاعات شما را در اختیار شما قرار می دهد.

آیا VPN از داده استفاده می کند?

یک VPN مانند سایر منابع متصل به اینترنت داده ارسال و دریافت می کند. این سرویس به یک اتصال اینترنتی موجود متکی است تا مسیر بین دستگاه شما و سرور VPN را تأمین کند. این بدان معناست که ISP شما می تواند و هنوز هم می تواند هر ترافیکی را که از طریق VPN منتقل می شود به سمت هر نوع کلاه یا محدودیت داده عمومی بشمارد.

در جستجوی میزان استفاده از داده های اضافی از VPN

آنچه که ISP شما هنگام استفاده از VPN نمی تواند انجام دهد ، مشاهده محتوای ترافیک اینترنت شماست.

این بدان معناست که آنها نمی توانند محدودیت یا سرخوردگی را براساس خدمتی که استفاده می کنید اعمال کنند. اگر متوجه شدید که سرویسهای خاص (مانند BitTorrent یا Netflix) توسط ISP شما محدود شده است ، این یک VPN را به خصوص ابزاری مفید تبدیل می کند..

آیا VPN میزان استفاده از داده را افزایش می دهد?

هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، استفاده از داده شما افزایش می یابد. رمزگذاری که VPN برای حفظ امنیت اتصال اعمال می کند ، به طور کلی اندازه داده های منتقل شده در هر نقطه از 5٪ -15٪ را افزایش می دهد..

بیشتر ارائه دهندگان VPN تجاری از فشرده سازی برای جبران سربار استفاده می کنند. و گرچه ارائه دهندگان مانند CyberGhost VPN در حال انجام کار بهتر از دیگران هستند ، اما این اکثراً یک جنگ باخت است.

در حالی که گاهی اوقات فشرده سازی می تواند اندازه داده های رمزگذاری شده را کاهش دهد ، بیشتر انواع داده های اینترنت به خوبی فشرده نمی شوند. به عنوان مثال ، ترافیک به وب سایت امن SSL (HTTPS) معمولاً توسط سرور وب که سایت در آن زندگی می کند فشرده شده است. این بدان معنی است که فشرده سازی داخلی VPN تأثیر چندانی بر روی آن نخواهد داشت.

در مورد پخش ویدئو و تقریباً هر نوع ترافیک اینترنتی نیز همین موضوع صادق است. یک استثناء متن ساده و ناامن است (اما واقعاً ، چه مقدار از این روزها را ارسال می کنیم).

کدام پروتکل VPN از داده های حداقل استفاده می کند?

اگرچه هرگونه رمزگذاری اندازه داده را افزایش می دهد ، اما هر استاندارد رمزگذاری برابر نیست.

اگر نگران حداقل نگه داشتن سربار هستید ، استاندارد را عاقلانه انتخاب کنید. این تغییری ایجاد خواهد کرد.

بیشتر ارائه دهندگان VPN تعداد معدود گزینه های رمزگذاری را ارائه می دهند. در اینجا لیستی از آن نوع استاندارد ها وجود دارد که از حداقل استفاده از داده گرفته تا بیشتر سفارش داده می شود:

  • PPTP 128 بیتی – استفاده کم از داده ، امنیت ضعیف
  • 128 بیتی L2TP / IPSec – استفاده کم از داده ، امنیت متوسط
  • 128 بیتی OpenVPN – استفاده کم از داده ، امنیت متوسط
  • Stealth OpenVPN 128 بیتی – استفاده از داده های متوسط ​​، امنیت متوسط
  • 252 بیتی L2TP / IPSec – استفاده از داده های متوسط ​​، امنیت عالی
  • 256 بیتی OpenVPN – استفاده از داده های متوسط ​​، امنیت عالی
  • Stealth OpenVPN 256 بیتی – استفاده از داده های بالا ، امنیت عالی

همانطور که مشاهده می کنید ، رمزگذاری PPTP کارآمدترین داده است. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که ناامن است و بنابراین باید از آن جلوگیری کرد. بیشتر ارائه دهندگان VPN فقط از PPTP پشتیبانی می کنند تا سازگاری خوبی را در دستگاه های مختلف حفظ کند.

گزینه های مخفی کاری 128 بیتی و 256 بیتی نیز برجسته هستند. آنها از محوطه سازی SSL استفاده می کنند تا به نظر برسند که ترافیک VPN چیزی جز ترافیک استاندارد HTTPS نیست. در حالی که این کار به جلوگیری از محدودیت های VPN کمک می کند (خواه توسط مدرسه ، ISP یا حتی در سطح دولت) ، این باعث افزایش اندازه داده ها می شود.

پروتکل انتخاب

برای مصرف کننده متوسط ​​اینترنت ، انتخاب رمزگذاری 128 بیتی OpenVPN ، ترکیب کاملی از امنیت و سربار کم است.

برای کلیه اهداف عملی ، نوع رمزگذاری شده توسط پروتکل OpenVPN حتی با کلیدهای 128 بیتی قابل شکست است. اما اگر شما از هر گزینه 256 بیتی استفاده می کنید ، توجه داشته باشید که امنیت اضافی با هزینه ای همراه است.

رمزگذاری که از کلیدهای 256 بیتی استفاده می کند ، به طور متوسط ​​حدود 40٪ کندتر از همان رمزگذاری مشابه با استفاده از کلیدهای 128 بیتی است. این بسیار ناچیز است. حتی اگر از یکی از سریعترین ارائه دهنده های VPN استفاده می کنید ، تفاوت آن قابل توجه خواهد بود. این یک عامل به ویژه مهم است که در صورت استفاده از VPN خود برای برنامه هایی که سرعت آن مهم است ، مانند پخش ویدیو ، در نظر بگیرید.

آیا استفاده از شمارش VPN در برابر کلاههای داده انجام می شود

همانطور که قبلاً ذکر شد ، یک VPN برای ارسال اطلاعات به اینترنت و از طریق اینترنت به ISP شما متکی است. حتی اگر ISP شما نمی تواند مشخص کند که شما از طریق اتصال VPN به چه صورت آنلاین انجام می دهید ، می توانند میزان داده هایی را که از طریق شبکه خود عبور می کنند اندازه گیری کنند..

به عبارت دیگر ، استفاده از VPN در برابر تمام داده های مربوط به سرویس اینترنت معمولی شما حساب خواهد شد.

در حقیقت ، به دلیل اینکه یک VPN اندازه داده هایی را که از طریق اتصال به اینترنت می فرستید ، افزایش می دهد ، ممکن است متوجه شوید که درپوش داده شما حتی محدودتر می شود.

تلاش برای استفاده از یک VPN برای یافتن کلاه های داده تلفن همراه

البته ، همه درپوش داده ها به همان روش کار نمی کنند. برخی از ISP ها (یا ارائه دهندگان بی سیم) بسته های داده ای را می فروشند که شامل مقدار از پیش تعیین شده انتقال داده است. اگر به پایان رسید ، تا زمانی که یک بلوک دیگر از داده ها خریداری نکنید ، نمی توانید از خدمات اینترنت خود استفاده کنید.

دیگران هنگام رسیدن به حد از پیش تعیین شده ، شما را جدا نمی کنند. در عوض آنها سرعت اتصال شما را کاهش می دهند تا چرخه صورتحساب شما تمام شود یا داده های بیشتری خریداری کنید. در مورد حالت دوم ، VPN شما به عملکرد خود ادامه می دهد ، اما با کاهش عملکرد.

می تواند VPN Caps Data Caps را فراهم کند?

بسیاری از افراد خدمات VPN را به عنوان ابزاری برای دور زدن کلاه های داده تعیین شده توسط ISP یا ارائه دهنده بی سیم آنها ، مورد بررسی قرار می دهند.

همانطور که گفته شد ، یک VPN برای ارسال اطلاعات به اینترنت به ISP شما متکی است. بنابراین ، اجتناب از کلاه های داده ISP ها – حداقل در اکثر موارد ، ممکن نیست.

تنها زمانی که VPN ممکن است به شما در جلوگیری از کلاه دیتا کمک کند ، زمانی است که ISP داده ها را بر اساس نوع یا مقصد خود داده محدود می کند..

ISP ها و بازرسی داده ها

در اواخر سال گذشته ، کاربران Verizon Wireless متوجه شدند که دسترسی آنها به Netflix بسیار کندتر از سایر خدمات آنلاین است. معلوم شد که Verizon به طور عمدی سرعت اتصال به سرویس پخش فیلم را محدود کرده است.

کاربران حدس می زنند که Verizon در حال آماده سازی برای معرفی یک سیستم داده های مرتب است. با انجام این کار ، آنها ترجیح می دهند به خدمات خاص ، در حالی که دیگران را فلج می کنند.

اگرچه Verizon چیزهای بیشتری را تحت فشار قرار نداده است (حداقل فعلاً).

با یک VPN ، Verizon قادر به تشخیص اینکه ترافیک مقصد Netflix بوده است ، نیست. بنابراین ، نمی توانست آن را در برابر هر نوع داده خاص یا سرپوش سرعت Netflix حساب کند.

با شمارش معکوس از مرگ بیطرفی خالص در ایالات متحده در حال انجام ، ISP ها می توانند در آینده ای بسیار نزدیک شروع به پرتاب و مسدود کردن داده ها از این طریق کنند. استفاده از VPN ممکن است یکی از معدود گزینه هایی باشد که بیشتر ما مجبور به حل آن هستیم.

داده حتی داده است ، حتی در VPN

VPN ها ابزاری عالی برای بهبود حریم شخصی و امنیت آنلاین شما هستند. با این حال ، آنها استفاده از داده های کلی شما را کاهش نمی دهند. در واقع ، هر ارائه دهنده VPN تقریباً تضمین می کند که چه مقدار داده را استفاده می کنید ، مهم نیست که چگونه آن را پیکربندی کنید.

با این وجود ، در صورتی که VPN به شما کمک کند در مورد یافتن کلاه های داده یا ریختن و تحمیل شده توسط ISP در سرویس خاص ، مانند Netflix یا torrents باشد..

آن را امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد. همه VPN های برتر حداقل یک سیاست بازپرداخت 7 روزه ارائه می دهند (و برخی از آنها به 45 روز می رسد). اگر فهمید که کار نمی کند ، خدمات را برای بازپرداخت کامل لغو کنید. اگرچه ، پس از تجربه حریم خصوصی ، آزادی آنلاین و مزایای جابجایی با VPN ، می توانید به هر حال این کار را حفظ کنید..

شما همچنین می توانید مانند:
  • نحوه متوقف کردن پرت کردن داده های ISP
  • چگونه مانع از پیگیری ISP شوید
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me