آیا VPN اینترنت من را سریعتر می کند

برای متوسط ​​کاربر اینترنت ، مفهوم سرعت اینترنت با شماره هایی که ارائه دهنده خدمات اینترنت آنها (ISP) برای فروش خدمات خود از آنها استفاده می کند شروع و پایان می یابد. ISP ها سرعت اینترنت را به حداکثر نظری می رسانند تا قیمت روزافزون آنها را توجیه کنند.


با وجود وعده های بزرگ ، معمولاً پیدا کردن عملکرد اتصال فاقد آزمایش است که در زیر استفاده عادی از آن استفاده می شود.

در جستجوی راهی برای افزایش سرعت اینترنت ، برخی از ما سعی می کنیم به VPN مراجعه کنیم. بسیاری از خدمات تجاری ادعا می کنند که آنها پیشرفت سرعت را ارائه می دهند. همچنین بسیاری از کارشناسان فن آوری وجود دارند که اصرار دارند صحت ندارد.

حقیقت جایی در میان است و برای توضیح آن ، من این راهنمای را قرار داده ام. در آن ، من به طور خلاصه در مورد اصول سرعت اینترنت در دنیای واقعی صحبت خواهم کرد و به شما کمک می کنم با استفاده از VPN درک کنید چه موقع به این سرعت ها کمک می شود (یا آسیب می بینید).

سرعت اتصال به اینترنت شما

اگر شما یک تست سرعت اینترنت انجام داده اید ، باید با مواردی مانند زمان پینگ و سرعت بارگیری و بارگذاری با آنها آشنا شوید (یا حداقل دیده اید). احتمال وجود دارد که شما به آن صفحه تست سرعت رسیدید تا سعی کنید به پایین بیاموزید که چرا خدمات اینترنت شما احساس کندی می کند ، یا چرا نتوانستید یک ویدیو را به راحتی پخش کنید.

در بسیاری از موارد ، نتایج حاصل از آزمون را نشان می دهد که نشان می دهد اتصال بیش از حد سریع است تا بتواند محتوا را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید ، رسیدگی کند. دلیلی برای این اطلاعات به ظاهر متناقض وجود دارد.

عوامل عملکرد شبکه

بصورت آنلاین ، اتصالات به وب سایت ها و خدمات از یک شبکه پیچیده عبور می کنند. این شبکه تحت کنترل افراد و شرکت های بی شماری در سراسر جهان است. به همین دلیل نام World Wide Web است. ساختار شبکه زیرین از نزدیک به شبکه عنکبوتی از ماشین های بهم پیوسته شباهت دارد.

هنگام انجام تست سرعت ، معمولاً داده های آزمون شبکه ISP را ترک نمی کنند. بنابراین ، نتایج همیشه واقعیت را نشان نمی دهند. از طرف دیگر ، هنگام بازدید از سایتی ، شما هیچ مسیری را در مسیری که داده های شما برای رسیدن به مقصد خود طی می کند ، ندارید. شما همچنین نمی توانید شرایط شبکه را در طول آن مسیر کنترل کنید.

در دنیای واقعی ، مواردی مانند احتقان شبکه ، خرابی سخت افزار و حملات انکار سرویس حتی می توانند سریعترین اتصال اینترنت را به زانو درآورند. و اینها تنها معدود مواردی است که ممکن است بطور منظم با آنها روبرو شوید.

دسترسی به اینترنت از طریق VPN

یک سرویس VPN یک ارتباط رمزگذاری شده و ایمن بین شما و ارائه دهنده خدمات VPN فراهم می کند. از آنجا ، به شرط اینکه مستقیماً از دستگاه شما بیاید ، ترافیک اینترنت شما به همان روشی که می تواند به مقصد برسد.

این یک ابزار مفید برای هرکسی است که مایل است دیگران از دیدن محتوای ترافیک وب خود جلوگیری کند. همچنین مورد علاقه کسانی است که ترجیح می دهند آنلاین ناشناس بمانند.

نمودار نحوه عملکرد یک VPN برای جلوگیری از ضربات

ماهیت اتصال VPN بدان معنی است که ترافیک وب دیگر مستقیم ترین مسیر ممکن را طی نمی کند. ابتدا باید از طریق سرورهای ارائه دهنده خدمات VPN جریان یابد. رمزگذاری ترافیک و تغییر در مسیر داده گاهی می تواند باعث کند شدن اتصال اینترنت کند شود. با این حال ، همه اینها بستگی به دلایلی دارد که در وهله اول کند بوده است.

هنگامی که یک VPN می تواند سرعت اینترنت را بهبود ببخشد

بعضی مواقع وجود دارد که استفاده از VPN باعث افزایش سرعت اینترنت می شود. به عنوان مثال ، اگر اتصال شما به دلیل تأخیر در مسیر داده معمولی کند باشد. با مراجعه به سرور ابتدا ، اتصال VPN ممکن است با اجتناب از قسمتهایی از مسیری که باعث کندی سرعت می شود ، مشکل را حل کند.

اگر ترافیک شما برای شبکه ای باشد که ارتباط بهتری با شبکه ارائه دهنده VPN نسبت به ISP شما داشته باشد ، ممکن است افزایش سرعت را تجربه کنید. هر دو شرط با این همه مشترک نیستند.

یکی از شایع ترین دلایل کندی اینترنت ، سرعت پهنای باند است و چیزی است که یک VPN می تواند به توقف آن کمک کند. ISP ها اغلب به این روش کنترل می کنند ، غالباً به اندازه ی اطلاع رسانی که اتفاق می افتد. این می تواند یکی از دلسرد کننده ترین دلایل کندی اتصال اینترنت باشد. نه تنها تشخیص آن دشوار است ، بلکه همچنین کندی است که به صورت هدفمند تحمیل می شود.

پهنای باند پرتاب توضیح داد

اگر تا به حال از آن چیزی نشنیده اید ، پرتاب کردن پهنای باند به وضعیتی اطلاق می شود که یک ISP به طور عمدی ترافیک را برای نوع خاصی از داده ها کاهش می دهد. همچنین می توانید هنگامی که به یک حد از پیش تعیین شده انتقال داده برسید ، اتفاق بیفتد.

این روشی است که احتمالاً در بین ISP های آمریکایی رواج پیدا می کند. این به هیچ وجه به لطف مقررات حذف FCC که خنثی بودن خالص را تضمین می کند ، نیست. هنگامی که یک ISP به پرتاب کردن پهنای باند متوسل می شود ، آنها معمولاً انواع بسیار خاصی از داده ها را هدف قرار می دهند. به همین دلیل است که عمل بسیار تحریک کننده و تشخیص آن دشوار است.

در بسیاری موارد ، ISP ها از ترافیک دریچه گاز استفاده می کنند که از پروتکل BitTorrent استفاده می کند. آنها همچنین اغلب اتصالات پهنای باند را به سرویس های پخش فیلم مانند Netflix یا Hulu هدف قرار می دهند.

ISP با شتاب جریان Netflix

در مورد BitTorrent ، ISP ها ادعا می كنند كه سرعتی آنها سرقت املاك معنوی و دزدی دریایی را در شبکه های خود كنترل می كند. اما ، این دقیقاً درست نیست. آنها این کار را می کنند زیرا BitTorrent تکه تکه ای از کل ترافیک اینترنت را ایجاد می کند. آنها دوست دارند به همین دلیل سیستم عاملهای پخش ویدیو را هدف قرار دهند – آنها به سرعت در حال تبدیل شدن به مهمترین منبع ترافیک اینترنت در سراسر جهان هستند.

ISP ها به طور فعال انواع ترافیکی را که مایل به کنترل آنها هستند کنترل می کنند و با تهاجمی عمل می کنند تا این اتصالات خاص را کند کنند. آنها همچنین وقتی اغلب آنها را به این عمل فرا می خوانید ، اغلب نسبت به این عمل ناآگاه عمل می کنند. در عوض ، ISP ها معمولاً سعی می کنند به جای آن یک ردیف سرعت اینترنت گرانتر به شما بفروشند.

با این وجود ، یک VPN می تواند به شما در جلوگیری از مداخله ISP در ترافیک خود کمک کند.

چگونه یک VPN پهنای باند را متوقف می کند

اگر با ISP خود با پرتاب کردن پهنای باند هدفمند سروکار دارید ، یک VPN راهی عالی برای حل مشکل است. راز در ناشناس بودن یک VPN نهفته است.

ISP ها براساس مجموعه ای از قوانین شناسایی از پیش تعیین شده ، ترافیک را به سمت دریچه گاز تعیین می کنند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است به صورت آنلاین به دنبال اتصال به سرورهای خاص یا ترافیکی باشند که از درگاه های متداول برای محدود کردن استفاده می کنند.

با این وجود ، هنگامی که یک VPN در حال استفاده است ، تمام ترافیک رمزگذاری می شود و به نظر می رسد به جای مقصد نهایی آن ، سرور VPN تعیین می شود. با این کار ISP قادر به طبقه بندی ترافیک عبور از اتصال VPN نیست. اگر آنها نتوانند آن را شناسایی کنند ، نمی توانند آن را بریزند. این ناتوانی در عملکرد بسیار مؤثر ، شما را از کندی های عمدی محافظت می کند.

وقتی یک VPN عملکرد اینترنت را بهبود نمی بخشد

متأسفانه ، یک VPN برای هر دلیل ایجاد کند اتصال اینترنت راه حل نیست. در بعضی مواقع ، آنها حتی می توانند کارها را کندتر از آنچه در غیر این صورت است ، انجام دهند.

در حقیقت ، چندین مورد وجود دارد که شاید بهتر بتوانید VPN خود را به طور کلی غیرفعال کنید. این شامل:

 • فاصله جغرافیایی
  اگر محل سرور VPN در سمت دیگر جهان از طرف شما باشد و همچنان از مقصد نهایی داده های خود فاصله بگیرید ، مسافت اضافی که برای مسافرت به داده ها نیاز دارید سرعت کلی اتصال را کاهش می دهد. ارائه دهنده VPN با تعداد زیادی مکان سرور را انتخاب کنید تا از این مسئله جلوگیری کنید.
 • احتراق سرور VPN
  اگر سرور VPN که داده ها باید از آن عبور کنند ، بیش از حد بارگذاری شوند ، به یک نقطه خفه تبدیل می شود که منجر به اتصال کندتر می شود. در صورت بروز چنین اتفاقی ، به جای آن به یک سرور دارای بار کم تغییر دهید. تقریباً درمورد تمام ارائه دهندگان VPN به شما این امکان را می دهد.
 • تأخیر رمزگذاری
  در یک VPN ، تمام داده های خروجی باید رمزگذاری شوند و تمام داده های ورودی باید رمزگشایی شوند. از آنجا که این روند در زمان واقعی اتفاق می افتد ، ممکن است تاخیر گاهی اوقات قابل توجه در دستگاه های قدیمی تر یا با مشخصات پایین اضافه شود. تنظیمات سرویس گیرنده VPN خود را بررسی کنید و فقط در حد نیاز رمزگذاری را انتخاب کنید.

چندین کار دیگر نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید تا اتصال VPN خود را برای آن دسته از موقعیت ها سرعت ببخشید هنگام خاموش کردن آن ممکن نیست یا مطلوب نیست.

بهترین VPN برای اینترنت سریعتر

اگر به دنبال سرویس VPN برای جلوگیری از ریزش پهنای باند هستید یا برای دستگاهی که بهترین عملکرد را در بهبود عملکرد اینترنت شما داشته باشد ، درست از خفاش خودداری کنید تا از ارائه دهندگان رایگان استفاده کنید.

یکی از تفاوت های بزرگ بین حقوق پرداختی و رایگان عملکرد است. سرورهای مجازی VPN به دلیل اضافه بار بودن بدنام نیستند و سرورهای اضافه بار همیشه باعث سرعت کمتری می شوند. فقط راهی وجود ندارد.

صرفاً بر اساس این واقعیت ، ارائه دهندگان حق بیمه راهی برای پیشبرد این کار هستند. بله ، آنها هزینه دارند ، اما احتمالاً کمتر از آن چیزی است که فکر می کنید. می توانید به راحتی با چند دلار در هر ماه به اشتراک برخی از VPN های برتر بپردازید. این اشتراک باعث می شود به صدها سرور VPN در سراسر جهان دسترسی پیدا کنید. همه این سرورها از بالای سخت افزار خط استفاده می کنند و همه متعادل کننده بار کاربر مناسب هستند.

به عنوان بخشی از اجرای این سایت ، من به طور مرتب عملکرد ده ها VPN را می سنجم. در حالی که من از شما دعوت می کنم به لیست کامل من از سریعترین ارائه دهندگان نگاهی بیندازید ، در زیر سه لیست برتر قرار دارند. اینها بهترین شرط بندی شما برای متوقف کردن سرعت پهنای باند و افزایش سرعت بارگیری و بارگذاری اینترنت شما هستند.

ارائه دهندهFeaturesCost

تست سرعت | لیست سرور
کشورها:90
سرورها:7159
پروتکل:OpenVPN، L2TP / IPSec، PPTP
بستر، زمینه:ویندوز ، مک ، لینوکس ، iOS ، اندروید ، Kodi ، روترها
اتصالات:7
ورود به سیستم:بدون ورود به سیستم
محل:رومانی
1 ماه برنامه:12.99 دلار در ماه
برنامه سالانه:2.75 دلار در ماه
امتحان رایگان:آره
برگشت پول:45 روز
پرداخت:کارت اعتباری ، پی پال ، بیت کوین

تست سرعت | لیست سرور
کشورها:131
سرورها:2070
پروتکل:OpenVPN، L2TP، PPTP، SSTP، IPSec / IKEv2
بستر، زمینه:ویندوز ، مک ، لینوکس ، iOS ، Android ، روتر
اتصالات:5
ورود به سیستم:تاریخ اتصال ، پهنای باند کل استفاده شده است
محل:هنگ کنگ
1 ماه برنامه:10.95 دلار در ماه
برنامه سالانه:3.33 دلار در ماه
امتحان رایگان:نه
برگشت پول:31 روز
پرداخت:کارت اعتباری ، پی پال ، BitCoin ، Alipay ، کارتهای هدیه اصلی ، CashU ، سایر ارزهای رمزپایه ، Paymetwall

بررسی | تست سرعت | لیست سرور
کشورها:58
سرورها:5645
پروتکل:OpenVPN، L2TP، PPTP، IPSec / IKEv2
بستر، زمینه:ویندوز ، مک ، لینوکس ، iOS ، Android ، روتر
اتصالات:6
ورود به سیستم:بدون ورود به سیستم
محل:پاناما
1 ماه برنامه:11.95 دلار در ماه
برنامه سالانه:3.49 دلار در ماه
امتحان رایگان:نه
برگشت پول:30 روز
پرداخت:کارت های اعتباری (Visa، MC، Amex، Discovery) ، Crypto (بیت کوین ، اتریوم ، ریپل) ، Amazon Pay ، Alipay ، UnionPay ، سایر موارد

خط پایین

به طور کلی ، یک VPN نمی خواهد به عنوان روشی مطمئن برای افزایش سرعت اینترنت خدمت کند ، مگر اینکه با برخی از دلایل خاص خود سر و کار داشته باشید. البته ، یک VPN نیز حریم خصوصی و امنیت را ارائه می دهد. بنابراین ، حتی اگر اینترنت شما را تسریع نکند ، در بسیاری موارد ، بازهم یک سرمایه گذاری عالی است.

اگر ارتباط آهسته ای دارید ، قبل از مراجعه به VPN به عنوان یک راه حل بالقوه ، سعی کنید علت این مشکل را شناسایی کنید. مکانی عالی برای شروع آزمایش برای پرتاب پهنای باند است. اگر در حقیقت مقصر بودن سرقت است ، استفاده از یکی از VPN های فوق باید تفاوت بزرگی ایجاد کند و به افزایش سرعت اینترنت شما کمک کند. اگر مشکل در جای دیگر باشد ، ممکن است مسئله ای باشد که به بهترین وجه برای خود ISP باقی مانده است.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map