VPN در مقابل Proxies

از بسیاری جهات ، پروکسی ها و VPN ها مشابه هستند. هر دوی آنها ترافیک را از طریق یک رایانه از راه دور دوباره انجام می دهند. هر دو با پنهان کردن آدرس IP می توانند به شما ناشناس بمانند. و هر دو می توانند برای بدست آوردن محتوای جغرافیایی مسدود شده استفاده شوند.


اما آنها همچنین از نظر چند مسئله مهم تفاوت دارند ، به خصوص وقتی امنیت و سطح حریم خصوصی به وجود می آید. بسته به اینکه هدف شما چیست ، این اختلافات بین پروکسی و یک VPN می تواند یکی از گزینه های بهتر (یا گزینه ای در همه) را از بین ببرد..

VPN چیست؟

VPN (که مخفف شبکه خصوصی مجازی است) از یک یا چند سرور تشکیل شده توسط یک شرکت VPN تشکیل شده است. شما با استفاده از نرم افزار مشتری نصب شده محلی که توسط ارائه دهنده ارائه می شود ، به یکی از این سرورهای VPN وصل می شوید. پس از اتصال ، سرور به عنوان واسطه ای برای کلیه ترافیک بین دستگاه و اینترنت شما عمل می کند.

تونل (اتصال) بین دستگاه شما و سرور VPN بسیار رمزگذاری شده است. هرکسی که از ترافیک شما جلوگیری می کند (مانند ISP ، دولت یا هکر) در هنگام سفر به بالا یا پایین آن تونل قادر به رمزگشایی از آن و مشاهده محتویات آن نیست.

قبل از اینکه ترافیک شما از سر تونل سرور VPN خارج شود و به سمت مقصد نهایی آن حرکت کند (به عنوان مثال: وب سایتی که مشاهده می کنید) ، آدرس IP عمومی شما و سایر اطلاعاتی که می تواند شما را از بین ببرد. معادل های سرور جای خود را می گیرند.

نمودار نحوه عملکرد یک VPN در مقایسه با پراکسی ها

فراتر از این نکته ، هر کسی که ترافیک شما را دریافت کند ، معتقد است که از سرور VPN ، نه دستگاه شما وارد می شود. آنها همچنین فکر می کنند مکان شما سرور VPN است. هویت واقعی و موقعیت مکانی واقعی شما خصوصی است.

VPN ها در سطح سیستم عامل کار می کنند. پس از اتصال دستگاه شما به یک سرور VPN ، به طور پیش فرض تمام ترافیک شبکه از طریق آن عبور می کند. استفاده از همه چیز از مرورگر شما به یک نرم افزار خاص برای هدف (برای مثال پخش و یا بارگیری مشتری یا برنامه) امن و ناشناس باقی می ماند.

به عنوان یک گزینه پیشرفته اختیاری ، بسیاری از ارائه دهندگان این امکان را به شما می دهند که در صورت تمایل به انجام این کار ، ترافیک را از نرم افزار یا پورت های خاص محروم کنید. به عنوان مثال ، دوست دارم برنامه پخش موسیقی خود را از آنجا که یک دسته از موسیقی که به آنها گوش می دهم ، همیشه از کشورهایی که VPN به آنها گوش می کنم موجود نیست.

پروکسی چیست؟

از نظر مفهومی مشابه VPN ، یک پروکسی یک سرور واحد است که به عنوان واسطه ای برای ترافیک اینترنت شما نیز عمل می کند. راه اندازی پروکسی در یکی از دو طعم می آید. شما می توانید آن را به صورت دستی در سطح سیستم عامل پیکربندی کنید ، گزینه پیچیده تر. یا همانطور که به طور معمول انجام می شود ، می توانید پروکسی را برای هر برنامه کاربردی که می خواهید از آن استفاده کنید تنظیم کنید. تعداد زیادی نرم افزار از استفاده از پروکسی ها ، از جمله مرورگرهای اصلی پشتیبانی می کند.

نرم افزاری که از پروکسی برای گفتگو با وب سایت یا منبع دیگری در اینترنت استفاده می کند ، عبور از طریق سرور پروکسی را که با آن پیکربندی کرده اید ، انتقال می دهد. برخلاف VPN ، هیچ رمزگذاری ای برای اتصال بین دستگاه شما و سرور پروکسی اعمال نمی شود.

نمودار نحوه عملکرد پروکسی در مقایسه با VPN

وقتی ترافیک شما به سرور پروکسی رسید ، آدرس IP شما از بین می رود. با این حال ، بسیاری از اطلاعات دیگری که ممکن است شما را شناسایی کنند ، ممکن است باقی بمانند. اما از نظر IP ، از آنجا به بعد ، همه اعتقاد دارند که با سرور پروکسی صحبت می کنند ، نه شما. مکان شما به طور موثر نقاب خواهد شد و جایگزین پروکسی می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد ، پروکسی ها معمولاً در سطح برنامه و به صورت موردی تنظیم می شوند. پروکسی های موجود در مرورگرها به راحتی پیکربندی می شوند ، مانند برنامه های VoIP (اسکایپ ، و غیره …) و مشتریان BitTorrent. هر چیز دیگری ضربه خورده یا از دست رفته است. اگر می خواهید تمام ترافیک اینترنت خود را از طریق پروکسی تغییر مسیر دهید ، بهترین حرکت شما تنظیم آن از طریق سیستم عامل است.

چه موقع از VPN استفاده کنیم

VPN ابزاری عالی برای هرکسی است که می خواهد حریم شخصی و ناشناس بودن آنلاین خود را به حداکثر برساند ، به سانسور اینترنت بپردازد یا به محتوای جغرافیایی مسدود شده دسترسی پیدا کند. من به هر دلیل و به دلایل فوق روزانه از یک استفاده می کنم.

اتصال به یک VPN یک آدرس IP جدید به شما می دهد. و برخلاف استفاده از پروکسی ، هر داده ای که ارسال یا دریافت می کنید رمزگذاری می شود. این ترکیبی از آن دو ویژگی است که VPN ها را به ابزاری عالی تبدیل می کند.

مزایای VPN

 • حریم خصوصی آنلاین

  پس از اتصال دستگاه شما به یک سرور VPN ، تمام داده های منتقل شده بین این دو بسیار رمزگذاری می شوند. هرکسی از ISP شما به یک هکر (یا دولت برای آن موضوع) نتواند آنچه را بارگذاری کرده یا بارگیری می کنید را بخواند. آنها همچنین نمی توانند بگویند از کدام وب سایت یا منبعی استفاده می کنید ، زیرا همه چیز ابتدا به سرور VPN می رود.

  در انتهای مخالف اتصال ، وب سایت یا خدمتی که به آن دسترسی دارید نیز تصوری ندارد که شما چه کسی هستید (مگر اینکه با ورود به سیستم اجازه دهید آن را بشناسید). برای همه آنچه که می داند ، شما سرور VPN هستید.

 • دور زدن مسدود کردن جغرافیایی

  سرورهای ارائه دهنده VPN در سراسر جهان پخش می شوند. برخی خدمات مانند PureVPN یا HideMyAss! بیش از صد کشور را پشتیبانی کنید. اگر بخشی از محتوای مورد نظر برای دسترسی به یک موقعیت جغرافیایی خاص محدود شود ، با اتصال به یک سرور VPN ، آن را از حالت انسداد خارج می کنید. IP سروری که به آن وصل می شوید محلی خواهد بود و از این رو مجاز خواهد بود. به عنوان مثال ، چگونگی دسترسی من به Netflix به ایالات متحده هنگام خارج از کشور است.

 • دور زدن سانسور

  به همین ترتیب چگونه به شما اجازه می دهد از نظر جغرافیایی مسدود شوید ، یک VPN می تواند سانسور را دور بزند. اگر موقعیت فعلی شما اجازه مشاهده محتوای خاص یا دسترسی به یک منبع آنلاین را نمی دهد ، از سرور VPN در کشوری استفاده کنید که این محدودیت ها را انجام دهد. اتصال به سرورهای کشورهایی مانند استونی ، ایسلند یا هلند به طور معمول برای این منظور گزینه مناسبی است.

 • جلوگیری از پرتاب باند

  براساس کارهایی که اکنون به صورت آنلاین انجام می دهید ، ارائه دهندگان خدمات اینترنت شما می توانند سرعت پهنای باند شما را کاهش دهند. این عمل در هنگام تورنت بسیار متداول است (که برای آن استفاده های قانونی زیادی وجود دارد).

  با تجزیه و تحلیل نوع داده ای که دریافت می کنید ، ISP ممکن است اتصال شما را به سطحی کاهش دهد که می تواند چندین برابر کمتر از چیزی باشد که پرداخت می کنید. از آنجا که یک VPN داده هایی را که به دستگاه شما می رود رمزگذاری می کند ، مانع از این می شود که ISP شما تشخیص دهد که چه کاری انجام می دهید. اگر آنها نمی دانند ، آنها نمی توانند پهنای باند شما را پرتاب کنند.

 • امنیت کانون Wi-Fi

  هر زمان که از Wi-Fi عمومی در کافی شاپ ، هتل یا فرودگاه استفاده می کنید ، خود را برای نقض امنیتی احتمالی باز می کنید. با چند ابزار ، تعجب آور برای کسی که در همان شبکه قرار دارد ، شروع به رهگیری داده های شما کند.

  استفاده از VPN مانع از انجام آنها نمی شود. اما ، زیرا داده های شما رمزگذاری می شوند ، هرکسی که آن را بدست آورد ، قادر به مشاهده یا انجام کاری با آن نیست.

 • حریم خصوصی و امنیت VoIP

  تماس های صوتی از طریق IP نیز به راحتی قابل شنیدن است. آنها اینترنت را بدون رمز عبور طی می کنند. دانش فنی کمی لازم دارد ، اما حتی ممکن است هکرهای سطح متوسط ​​(به دلیل عدم وجود یک اصطلاح بهتر) بتوانند مکالمات را بطور مداوم گوش دهند..

  اگر مرتباً از Skype ، Viber یا هر سرویس VoIP دیگری استفاده می کنید ، قبل از برقراری تماس با VPN وصل شوید. رمزگذاری همراه با آن ، تلاشهای هک کردن را غیرممکن می کند و تماس شما را خصوصی و ایمن نگه می دارد.

 • جلوگیری از ورود به سیستم موتور جستجو

  موتورهای جستجو با هدف ارائه بهتر خدمات با ارائه نتایج و تبلیغات دقیق تر ، تمام جستجوها را با آدرس IP ساخته شده از آنها برچسب گذاری می کنند. آنها با دانستن گذشته شما می توانند آنچه را که می خواهید در آینده بهتر پیش بینی کنند.

  روند نزولی این است که Google و Bing در جهان به طور موثر زندگی شما را فهرست می کنند. آیا به دنبال وکیل طلاق هستید یا اطلاعاتی در مورد ضد افسردگی ها دارید؟ آنها آن را می دانند و وارد آن می شوند. همه ما به احتمال زیاد بخش هایی از زندگی خود را داریم که ترجیح می دهیم خصوصی را حفظ کنیم. با استفاده از VPN برای مخفی کردن آدرس IP واقعی ، جستجوهای شما ناشناس باقی خواهند ماند.

مشکلات مربوط به استفاده از VPN

هیچ چیز به عنوان یک ناهار رایگان وجود ندارد ، و چند مورد جانبی برای استفاده از VPN وجود دارد. گرچه ، حداقل به نظر من ، همه آنها نسبتاً جزئی هستند.

یک VPN از شما نیاز به بارگیری و نصب مشتری دارد. این نرم افزار دیگری است که باید دستگاه خود را بگذارید. هر ارائه دهنده نسخه خاص خود را دارد. و همه آنها نیز متفاوت و متفاوت به نظر می رسند. بنابراین ، اگر ارائه دهندگان را تغییر دهید (یا از چندین مورد استفاده کنید) ، لازم است هر بار برنامه جدیدی را نصب و یاد بگیرید.

نصب و راه اندازی نرم افزار ارائه دهنده مختلف VPN

استفاده از VPN همچنین ممکن است اتصال شما را کند کند. تا چه حد و اگر اصلاً به عوامل زیادی بستگی دارد. این کار با رمزگذاری اعمال شده برای همه آنچه شما ارسال و دریافت می کنید شروع می شود. رمزگذاری و رمزگشایی به قدرت پردازش نیاز دارد. اگر دستگاه شما نتواند به اندازه کافی سریع این کار را انجام دهد ، داده ها به تاخیر می افتند و سرعت اتصال شما به جایی می رسد که می تواند به روز شود. خوشبختانه ، معمولاً می توانید با کاهش سطح رمزنگاری ، که بیشتر ارائه دهندگان به شما اجازه انجام این کار را می دهند ، حل این مسئله شوید.

هر چیزی که از طریق VPN بفرستید نیز باید به مسافت اضافی به سرور VPN سفر کند. این فاصله ، همراه با بار فعلی سرور ، ممکن است بر سرعت تأثیر بگذارد. برای کاهش این مشکل ، سرورهایی را که به راحتی از لحاظ جسمی نزدیک به شما هستند یا محتوا را که مشاهده می کنید ، انتخاب کنید.

یکی دیگر از نقاط احتمالی مهم با VPN ، ورود به سیستم است. برای حداکثر حفظ حریم خصوصی ، باید اطمینان حاصل کنید که از یک ارائه دهنده VPN کاملاً بدون منطق استفاده می کنید. برخی سرویس ها ممکن است داده های ناشناس مانند زمان اتصال اتصال یا جمع داده منتقل شده ، عمدتاً به دلیل عملکرد شبکه و دلایل عیب یابی را حفظ کنند. به خودی خود ، این داده ها نمی توانند شما را شناسایی کنند ، اما همچنان یک ردپای است. اگر می خواهید بسیار مراقب باشید ، هر ارائه دهنده لیست بهترین بهترین VPN ها برای حفظ حریم خصوصی من را کاهش می دهد.

چه موقع از پروکسی استفاده کنیم

چندین مورد وجود دارد که پروکسی برای آنها بسیار مفید است. آنها به اندازه VPN چند منظوره نیستند ، اما گزینه ای مناسب برای وزن کم برای کارهای کم بهره است که در آن امنیت و حفظ حریم خصوصی از نگرانی زیادی برخوردار نیستند.

مزایای پروکسی

 • برخی از حریم خصوصی آنلاین

  پراکسی ها می توانند درجه ای از حریم خصوصی را به شما ارائه دهند. همه داده ها از طریق سرور پروکسی عبور می کنند ، بنابراین ISP شما آدرس IP وب سایت یا خدمتی را که به آنها دسترسی دارید نمی داند.

  اما ، از آنجا که هیچ رمزگذاری وجود ندارد ، ISP می تواند به راحتی محتوای آنچه را مشاهده می کنید یا بارگیری می کنید ، تجزیه و تحلیل کند. این واقعیت به تنهایی به معنای این است که اگر هدف شما حفظ حریم شخصی آنلاین باشد ، پروکسی گزینه بدتری نسبت به VPN است.

  از طرف دیگر اتصال ، وب سایت یا خدمتی که به آن دسترسی دارید ، نمی داند که با شما صحبت می کند (مگر اینکه وارد سیستم شوید). این فکر خواهد کرد که با سرور پروکسی ارتباط برقرار می کند. بنابراین حداقل در آنجا ، یک پروکسی هویت واقعی شما را پنهان نگه می دارد.

 • دور زدن مسدود کردن جغرافیایی

  مانند VPN ، پراکسی ها IP جدیدی را به شما ارائه می دهند ، از سرور پروکسی که استفاده می کنید. انتخاب یک پروکسی در کشوری که امکان مشاهده محتوای مسدود شده شما در تلاش برای دسترسی به آن هستید ، باید به شما اجازه دهد آن را نیز مشاهده کنید.

 • دور زدن سانسور

  پروکسی همچنین برای دستیابی به سانسور آنلاین مفید است. اگر به هر دلیلی مجاز به مشاهده محتوای خاص در مکان فعلی خود نیستید ، یک پروکسی را در کشوری انتخاب کنید که این کار را انجام دهد..

  برای این منظور یک هشدار وجود دارد که از پروکسی به جای VPN استفاده کنید. دوباره به عدم رمزنگاری برمی گردد. با استفاده از پروکسی ، داده ها بدون رمزگذاری به دستگاه شما می روند. اگر نگران کسی هستید که ببیند چه کاری انجام می دهید ، یک VPN متوقف خواهد شد و آنها را در مسیرهایشان متوقف می کند و امنیت و حریم شخصی کاملی به شما می دهد. پروکسی نمی کند.

 • جلوگیری از ورود به سیستم موتور جستجو

  هربار که از موتور جستجو استفاده می کنید ، پرس و جو خود را با آدرس IP خود که محکم درج شده است ، ضبط می کند. گوگل ، بینگ ، یاهو ، همه آنها این کار را می کنند. این نوع ورود به سیستم به جستجوهای آینده در تاریخ شما کمک می کند و به نتایج بهتری و تبلیغات مناسب تری می دهد.

  نزولی است موتورهای جستجو هر آنچه را که می خواهید می دانند و به یاد می آورند. و برخی از آن مواردی که ممکن است ترجیح دهیم خصوصی را حفظ کنیم. با مخفی کردن آدرس IP خود با یک پروکسی ، دقیقاً آن را دریافت می کنید.

مشکلات مربوط به استفاده از پروکسی

تا کنون ، بزرگترین نکته منفی این است که آنها پیوند داده بین دستگاه و سرور را رمزگذاری نمی کنند. اگر نگرانی اصلی شما به حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین است ، پراکسی ها انتخاب ضعیفی هستند.

بدون رمزگذاری ، ISP شما (و با گسترش دولت و هر شرکت دیگری که مایل به پرداخت اطلاعات است) می تواند همه کارهایی که در اینترنت انجام می دهید را ببینید ، تجزیه و تحلیل کنید. هر وب سایتی که بازدید می کنید ، هر پرونده ای که بارگیری می کنید ، در دسترس است.

به دلیل عدم رمزگذاری ، پراکسی ها همچنین به شما کمک نمی کنند از پهنای باند جلوگیری کنید و همچنین در هنگام استفاده از کانون عمومی Wi-Fi عمومی از مزاحمان احتمالی محافظت نمی کنید.

مانند یک VPN ، یک پروکسی ممکن است اتصال اینترنت شما را کند کند زیرا داده ها ابتدا باید قبل از رسیدن به مقصد نهایی خود به سرور پروکسی سفر کنند. با این حال ، آنچه می تواند مهمترین تأثیر بالقوه بر سرعت را داشته باشد ، عملکرد خود سرور پروکسی است.

در مقایسه با یک VPN ، پروکسی ها ممکن است باعث سرعت کمتری در بارگیری شوند

خیلی اوقات ، پراکسی ها توسط افرادی مثل شما و من اداره می شوند. در این موارد عملکرد به سخت افزار سرور سرور است و سرعت اینترنت آن چقدر سریع است. برخلاف VPN ها ، اکثر سرورهای پروکسی از توازن بار استفاده نمی کنند. جایی که یک VPN می تواند ترافیک را در چندین رایانه که جزئی از همان خوشه سرور هستند ، گسترش دهد ، پروکسی ها به ندرت این کار را انجام می دهند. بنابراین هرچه افراد بیشتر به آن متصل شوند ، کندتر می شود.

از آنجا که هر فردی با اتصال به اینترنت می تواند پروکسی را اجرا کند ، شما همچنین باید چیز دیگری را در خاطر داشته باشید. حتی اگر با استفاده از یک پروکسی ، درجه ای از ناشناس بودن را بدست آورید ، صاحب سرور می تواند همه کارهایی را که می کنید مشاهده کند.

با انتخاب VPN ، به محض انتخاب ارائه دهنده ، می توانید پیش از موعد سیاست های حفظ حریم خصوصی آنها را تحقیق کنید. با یک وکیل ، در اکثر موارد ، مالک کاملاً برای شما ناشناس است. این دلیل دیگری است که چرا شما باید از هر شخصی که امنیت یا حریم خصوصی در آن مهم باشد ، از پراکسی خودداری کنید.

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم وجود دارد. می توانید پراکسی هایی را تنظیم کنید که به عنوان وب سایت هایی طراحی شده باشند که پس از رفتن به یک صفحه خاص ، URL صفحه دیگری را که می خواهید بازدید کنید تایپ کنید. به این فکر کنید که ارتباط بین دستگاه شما و یک سرور پروکسی (دستیابی به وب سایت پروکسی دوم) به صورت دستی ایجاد شده است. بیشتر اوقات این گزینه ناامن است و می تواند کاملاً خطرناک باشد. تزریق کد مخرب به هر چیزی که به شما ارسال شود امری اساسی است. در صورت امکان از این سایت ها خودداری کنید.

پروکسی یا VPN?

برای من ، جواب آسان است: VPN. این امکان را به شما می دهد تا کارهایی را انجام دهید که یک پروکسی انجام می دهد اما بهتر. این یک راه حل بسیار متنوع تر و کامل تر است.

ایمنی و حفظ حریم خصوصی

هر دو پراکسی و VPN آدرس IP شما را تغییر می دهند. در نتیجه ، هر وب سایت یا خدمتی که استفاده می کنید از هویت واقعی شما آگاه نیست.

با این وجود ، مگر اینکه داده های خود را به عنوان دستگاه خود رمزگذاری کنند ، خیلی پنهان نمی شوید. ISP شما (و هرکسی که آنها می فروشند یا گزارش های خود را به آنها می دهند) یا یک هکر می تواند بارگیری و بارگیری شما را رهگیری و تجزیه و تحلیل کند. آنها دقیقاً می دانند شما چه کاری انجام می دهید. اگر اطلاعات شخصی ارسال می کنید ، ممکن است آنها نیز بخوانند.

یک VPN از رمزگذاری قوی ، درجه نظامی ، استفاده می کند ، و اطمینان می دهد که موارد فوق اتفاق نمی افتد. یک پروکسی ، نه خیلی.

کارایی

پروکسی ها از منابع کمتری برخوردار هستند که ممکن است مورد توجه باشد. بر خلاف VPN ها ، پراکسی ها نیازی به نصب نرم افزار اضافی ندارند ، که موجب ذخیره سازی ذخیره سازی می شود. و همچنین اتصال شما را رمزگذاری نمی کنند ، که باعث صرفه جویی در زمان پردازش می شود. اگر تلفن یا رایانه ای قدیمی دارید ، پروکسی ممکن است همان چیزی باشد که پزشک دستور داده است. اما تقریباً در مورد همه دستگاههای مدرن ، کند شدن به دلیل رمزگذاری مسئله قابل توجه نخواهد بود.

از همه زوایای دیگر ، عملکرد VPN یکسان یا بهتر از عملکرد یک پروکسی خواهد بود. برای رسیدن به سرور با هر راه حل ، داده ها باید مسافت اضافی را طی کنند ، بنابراین هیچ مزیتی در اینجا نیست.

تا جایی که خود سرور پیش برود ، برای VPN ها یک امتیاز کسب کنید. بیشتر پروکسی ها توسط افراد با استفاده از سخت افزار سرور و اتصالات اینترنتی اجرا می شوند که دقیقاً بالای خط نیستند. تعداد زیادی از کاربران را روی یک سرور مجهز قرار دهید و همه چیز ممکن است به سختی متوقف شود.

VPN معمولاً از مراکز بزرگ داده ، با سخت افزار تخصصی و اتصال سریع به اینترنت کار می کنند. برخی از ارائه دهندگان بهتر از سایرین عمل می کنند ، همانطور که در رتبه بندی مبتنی بر آزمون سرعت من از سریعترین ارائه دهندگان VPN مشاهده می کنید. اما حتی افرادی که در انتهای پایین تر این مقیاس قرار دارند ، از پروکسی بالاتر هستند. برای ارائه دهنده VPN ، سرورهای در حال اجرا یک تجارت است. برای بیشتر ارائه دهندگان پروکسی ، این فقط یک سرگرمی است.

راحتی در استفاده

حتی اگر هر ارائه دهنده VPN نیاز به نصب نرم افزار مشتری خاص خود داشته باشد و هر عملیاتی با برنامه بعدی متفاوت است ، من هنوز معتقدم که VPN ها بسیار ساده تر از پروکسی هستند..

لازم است یک پروکسی تنظیم شود و بر اساس هر برنامه ، روشن و خاموش شود. این می تواند یک روند بسیار خسته کننده باشد (با فرض اینکه اپلیکیشن از پروکسی پشتیبانی دارد). و اگر می خواهید مکان ها را تغییر دهید ، به عنوان مثال یک پروکسی در ایالات متحده به یکی از بریتانیا ، باید دوباره برگردید و دستی هر یک از این برنامه ها را دوباره به روز کنید..

صرف نظر از ارائه دهنده و نحوه اجرای مشتری خود ، اتصال به یک VPN به یک فرآیند ساده دو مرحله ای کاهش می یابد. سرور را از طریق یک رابط در نرم افزار VPN انتخاب کرده و برای اتصال روی یک دکمه واحد کلیک کنید. خیلی راحت تر از این نمی شود.

نتیجه

اگر لازم باشد هویت خود را برای کارهای ساده پنهان کنید ، پروکسی راه حل خوبی است. کارهایی که به امنیت ، امنیت زیادی نیاز ندارند و سرعت اینترنت برای آنها مهم نیست. هنگامی که عملکرد ، امنیت و یا ناشناس بودن کامل مهم هستند ، یک VPN تنها راه پیش روی است. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، لطفاً به لیست من از ارائه دهندگان پیشنهادی VPN نگاهی بیندازید. هرکدام از آنها یک انتخاب خوب انجام می داد.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map