כתובות IP משותפות לעומת ייעודי VPN ייעודי

כשאתה מסתכל על ספקי VPN שונים, אתה רואה לעיתים קרובות את התנאים המשותפים IP ו- IP ייעודי. תלוי למה אתה מקווה להשתמש ב- VPN עבור, יש צורך בגישה לאחד או לשני (או לשניהם).


אז איך אתה יודע בדיוק איזה סוג VPN IP אתה זקוק? זה קל. על ידי הבנת ההבדל בין השניים. ברגע שתעשה זאת הבחירה תהיה ברורה.

מהי IP של VPN

לפני שבוחנים כיצד VPN IP משותף ומסור נבדל, חשוב לחזור קצת אחורה ולהבין מה IP של רשת פרטית וירטואלית מלכתחילה.

בכל פעם שאתה ניגש לאינטרנט, למכשיר שלך מוקצה כתובת IP. חשוב על זה כמו עולם המחשבים המקביל לכתובת הדואר הביתית שלך.

הודות ל- IP, כשאתה שולח נתונים מהמכשיר שלך, אתר אינטרנט או שירות מקוון אחר שאתה משתמש בו יודע מאיפה הנתונים האלה הגיעו. באופן דומה, אם מישהו צריך להחזיר לך מידע כלשהו, ​​הוא יודע לאן הוא צריך ללכת.

בבית, המכשיר שלך בדרך כלל מקבל את כתובת ה- IP שלו מספק שירותי האינטרנט שלך. אבל, כשאתה ניגש לאינטרנט דרך VPN, הדברים עובדים קצת אחרת.

ה- VPN מסתיר את ה- IP שהוקצה על ידי ספק האינטרנט שלך ומחליף אותו באחד משלו. ה- IP של ה- VPN הופך לכתובת הפונה כלפי חוץ שלך. מאותה נקודה ואילך, שרת ה- VPN יפעל כגבר באמצע ומעביר אוטומטית כל נתונים המיועדים עבורך ל- IP הביתי שלך..

כשחוזרים לאנלוגיה של כתובת הדיוור הביתית שלנו, זה כמו להשתמש בשירות העברת דואר.

ה- IP המדויק שה VPN מקצה למכשיר שלך תלוי בכמה דברים. המיקום והמופע של שרת ה- VPN שאליו אתה מתחבר הם אחד. וגם אם ספק ה- VPN שלך משתמש ב- IP משותף או ייעודי הוא IP אחר.

מהי כתובת IP משותפת של VPN

כתובת IP משותפת (או דינמית) היא ללא ספק הסוג הנפוץ ביותר של ה- IP המשמש את VPNs. כך זה עובד.

זה מתחיל בכך שלכל שרת VPN יש מאגר של כתובות IP, שיכול לנוע בגודלו בין אחת לעשרות ואפילו מאות כתובות. המספר המדויק הוא של ספק VPN (ומשתנה ביניהם).

כשמשתמשי VPN כמוך או אני מתחברים לשרת IP משותף, זה מקצה אחד מה- IP מהבריכה למכשיר שלנו. בסופו של דבר, ככל שיותר ויותר מאיתנו מתחברים לאותו שרת, הבריכה מתייבשת.

כאשר זה קורה, במקום לפנות מישהו, כתובות מתחילות להיות בשימוש חוזר, ומספר אנשים בסופו של דבר חולקים את אותה IP VPN (מכאן השם “IP משותף”). כל זה קורה בשקיפות מאחורי הקלעים.

כמה מאיתנו מסתיימים בכתובת IP יחידה תלוי באופן שבו ספק ה- VPN בוחר להגדיר את התצורה של השרתים שלו. אבל זה יכול להיות עשרות ומעלה.

תרשים כיצד פועל VPN IP משותף

לקיום מספר משתמשים באותה כתובת יש מספר יתרונות. אבל כמו בכל דבר, יש גם כמה חסרונות.

יתרונות

 • פרטיות ואנונימיות מעולים
 • בחירה טובה יותר של מיקומי שרת
 • עלות מנוי נמוכה יותר

ללא ספק, היתרון הגדול ביותר של כתובת IP דינאמית VPN הוא פרטיות ואנונימיות.

כשמשתמשים ב- IP אחד על ידי אנשים רבים, קשה מאוד לכל אחד בסוף היעד (אתר, לקוח P2P אחר וכו ‘) להבין מי עושה מה.

ספק ה- VPN עצמו יכול לפעמים עדיין לחבר את מה שאתה עושה. אחרי הכל, הוא יודע את ה- IP האמיתי שלך למטרות העברת נתונים.

אבל לשאר האינטרנט, בהצלחה. אלא אם כן מישהו יכול לחצות מספר נקודות נתונים, כולל יומנים שהספק מחזיק, המשימה היא כמעט בלתי אפשרית. זו, אגב, בגלל אנונימיות אמיתית, אתה זקוק ל- VPN ללא יומני.

עלות נמוכה יותר היא יתרון נוסף של ה- IP המשותף. כאשר מספר משתמשים יכול לעשות שימוש חוזר על ידי משתמשים מרובים, הדברים קלים יותר וזולים יותר עבור חברת VPN לניהול. כולם מטופלים כך, ואין חריגים להתמודד איתם. נדרש פחות חומרה.

שני הדברים מתורגמים לעלויות תפעול נמוכות יותר של ה- VPN. זהו שוק תחרותי, אז החיסכון הזה מועבר אליך בצורה של מנויים נוחים יותר.

VPN IP דינמי פירושו בדרך כלל שיהיה לך יותר מיקומים שאפשר להתחבר אליהם. בסופו של דבר, כתובות IP משותפות הן מה שרוב המשתמשים רוצים. אז זה רק הגיוני שכאן VPNs משקיעים כסף.

זה לא נדיר לראות שספק אחד מציע אלפי שרתי IP דינמיים ברחבי 50 (ולפעמים 150) או יותר מדינות ברחבי העולם. אם אתה צריך לגשת לתוכן חסום גיאוגרפי על ידי מדינה אירופאית קטנה, למשל, IP משותף הוא הדרך ללכת.

חסרונות

 • שיתוף משאבים עם משתמשים אחרים
 • ענישה על התנהגות רעה של אנשים אחרים

לכל דבר יש חיסרון, כולל IPs VPN משותפים. הנושא הברור ביותר הוא הביצועים.

כשאתה משתף IP עם הרבה משתמשים אחרים, אתה משתף גם משאבי שרת אחרים. משאבים אלה כוללים רוחב פס רשת, זיכרון ו- CPU.

אפילו רק אדם אחד שמוריד כמויות עצומות של נתונים יכול להשפיע על ביצועי השרת הכוללים. במילים אחרות, כל אחד מאותו IP משותף משלם את המחיר עבור פעולותיהם של אנשים אחרים.

כדי לעקוף את הבעיה הזו, שירותי VPN לרוב מפעילים שרתים מרובים במיקום אחד. כאשר שרת אחד הופך להיות עסוק מדי, משתמשים חדשים מתחברים לשרת שאינו. זה נקרא איזון עומסים.

חסרון נוסף של VPNs IP דינמיים הוא שפעולותיהם של אנשים אחרים החולקים איתך כתובת עשויים להשפיע על חווית האינטרנט שלך.

לדוגמה, אם יותר מדי משתמשים ב- IP אחד משתמשים בגוגל בו-זמנית, Google עשויה לחשוב שהיא ספאם. התוצאה הסבירה ביותר לכך היא שתצטרך למלא שאילתת reCAPTCHA (כמו זו למטה) לפני שגוגל תאפשר לך להמשיך. זה יכול להיות מעצבן.

ReCAPTCHA של גוגל הנגרמת על ידי IP VPN דינאמי

אתרים יכולים גם לרשום שחורה של ה- IP בגלל התנהגות גרועה. אם מישהו מ- IP VPN משותף ספאם אתר בעבר, כעת ניתן לשלול את הכתובת הזו גישה.

במצב זה, תצטרך להתחבר מחדש ל- VPN ולקבל כתובת IP אחרת. הסיכויים הם שתקבל אחד כזה. אף על פי שרשימה שחורה מסוג זה מתרחשת לעיתים רחוקות מאוד (מעולם לא נתקלתי בזה כמה פעמים), זה משהו שצריך להיות מודע אליו בעת השימוש ב- IP משותף.

בסופו של דבר אני באופן אישי שוקל להצטרך, פעם בירח כחול, למלא שאילתת reCAPTCHA או לחבר מחדש ל- VPN אי נוחות קלה במקרה הטוב בגלל אנונימיות משופרת בהרבה באינטרנט..

השימושים הטובים ביותר עבור IP VPN משותף

בהתחשב היתרונות והחסרונות של כתובת IP דינמית VPN, השימושים הטובים ביותר עבור אלה הם כדלקמן:

 • גלישה פרטית ואנונימית
 • הורדות אנונימיות של עמיתים לעמית ושטף מבול
 • ביטול החסימה של תוכן מוגבל גיאוגרפי

ספקי VPN המשתמשים בכתובת IP משותפת

אם כתובת IP משותפת היא מה שאתה צריך, החדשות הטובות הן כמעט שכל ספק מציע. אם כי, יש להודות, חלקם עושים זאת עבודה טובה יותר מאחרים. להלן רשימת VPNs שאני מחשיב, לעניות דעתי, כמה מהבחירות הטובות ביותר.

מהי כתובת IP IP ייעודית

כתובות IP סטטיות של VPN (כפי שקוראים לעיתים גם כתובות IP ייעודיות) נדירות בהרבה מהאחים הדינמיים שלהן. רק כמה שירותי VPN צרכנים בודדים מציעים אותם.

במילים פשוטות, IP ייעודי הוא ה- IP הפרטי שלך שאף אחד אחר לא יוכל או אי פעם לגשת אליו.

כשאתה קונה IP סטטי מספק VPN, הם יקצו אותו לאחד ורק מהשרתים שלהם במקום גיאוגרפי שתבחר. לאחר מכן הם יקשרו את ה- IP לחשבונכם, ויוודאו שרק תוכלו להתחבר אליו.

תרשים כיצד פועל VPN IP ייעודי

זה כמו להחזיק כתובת IP שנייה ביתית, למעט שהמיקום יכול להיות במרחק של אלפי מיילים משם, אולי במדינה אחרת לגמרי.

יתרונות

 • כתובת IP זהה עם כל חיבור
 • פחות סיכוי שהוא יופיע ברשימה השחורה על ידי שירותי סטרימינג ומשחקים
 • אין עונש על התנהגות רעה של אנשים אחרים
 • פחות שיתוף משאבים עם אחרים
 • יכול להיות מהיר יותר

היתרון של כתובת IP ייעודית הוא פשוט שהיא לא משתנה. בכל פעם שאתה מתחבר ל- VPN, תקצה לך אותה IP בדיוק, מובטחת. זה יכול להיות דבר טוב מאוד במצבים רבים.

שמירת עקבות ה- IP עשויה, למשל, להיות חשובה בעת הגישה לבנקאות מקוונת.

אם אתה מתחבר לחשבונך מ- IP שונה בכל פעם, דגלים יונפו. בנקים חושדים מאוד בהתנהגות כזו (ובסיבה טובה). אתה עלול אפילו להיות נעול באופן זמני עד שתוכל לאשר את זהותך (בדרך כלל באמצעות שיחת טלפון). פירושו של IP סטטי פירושו אין דגלים אדומים.

ישנם מקרים שבהם תרצה להוסיף לרשימה כתובת IP כאחת היחידה המותרת לשימוש בשירות. זה נעשה בדרך כלל למטרות אבטחה. אם ה- IP שלך משתנה בכל פעם שאתה באינטרנט, ברור שרישום ההיתרים לא יעבוד.

כתובות IP סטטיות נוטות גם להיות ברשימה השחורה על ידי שירותי סטרימינג או פלטפורמות משחק שונות המזעזעים את השימוש ב- VPN. חשבו כמו כאלה של נטפליקס, הולו, ה- iPlayer של ה- BBC או Steam.

כששירות כזה רואה עשרות מכשירים שונים ניגשים לשרתיהם בו זמנית באמצעות אותה כתובת, הם יודעים שמדובר ב- IP VPN משותף. אין דפוס שימוש אחר שיכול להסביר זאת. עם הזמן, ה- IP הזה ייאסר.

מכיוון שרק אדם אחד אי פעם משתמש ב- IP סטטי (אתה), הוא בדרך כלל יעוף מתחת לרדאר.

יתרון כתובת ייעודי נוסף הוא שאתה נמנע מאפקט “השכן הרע”. שוב, אף אחד מלבדך לא משתמש ב- IP. זה לא יכול להיות מסומן בגלל התנהגות רעה עבור פעולות של מישהו אחר באותה דרך ש- IP משותף יכול.

אין עוד reCAPTCHA של גוגל.

לבסוף, כתובות IP סטטיות עשויות להיות מהירות יותר. מכיוון שאינך משתף את הקצאת רוחב הפס של ה- IP שלך עם אנשים אחרים, החיבור שלך לא יראה האטות כתוצאה מהפעילות שלהם.

חסרונות

 • אנונימיות מופחתת
 • עלות נוספת

החיסרון המשמעותי של כתובות IP VPN ייעודיות הוא שהפעילות המקוונת שלך הרבה פחות אנונימית.

עם IP משותף, אתה מסתתר בקרב הקהל. תריסר אנשים אחרים ניגשים במקביל למשאבי אינטרנט בכל רחבי העולם מאותה כתובת. זה הניחוש של מי מי באמת עושה מה.

עם זאת, כאשר זה רק המכשיר שלך המשתמש ב- IP, מעקב אחר כל פעילות אינטרנטית אליך הופך למלאכה הרבה יותר פשוטה.

כתובות IP סטטיות מגיעות גם בעלות נוספת. הם דורשים התקנה ותחזוקה נוספים על ידי ספק ה- VPN. בעוד שהמחיר הוא בדרך כלל כמה דולרים בודדים בחודש, עבור חלק מאיתנו, זה עשוי להיות פורץ עסקות.

השימושים הטובים ביותר עבור IP VPN ייעודי

כתובות IP סטטיות של VPN עובדות בצורה הטובה ביותר במקרים הבאים:

 • גישה לשירותים פיננסיים מקוונים או לאתרי אבטחה גבוהה אחרים
 • גישה לשירותי סטרימינג (Netflix, Hulu, BBC) או שירותי גיימינג (Steam) המציגים IP-VPN של רשת ה- VPN
 • כאשר נדרשת רישום לבן IP
 • גלישה נטולת בעיות (כלומר הימנעות מה reCAPTCHA המעצבן של גוגל)

מהו VPN IP ייעודי

VPN IP ייעודי הוא פשוט שירות VPN איתו תוכלו לקבל כתובת IP סטטית. בדרך כלל יהיה מספר מוגבל של מיקומי שרת עליהם ניתן להתקין כתובות IP ייעודיות, הרבה פחות מהמספר הכולל של מיקומי השרת שיש ל- VPN.

האם כל VPN נותן לך IP סטטי?

יש רק קומץ שירותי VPN צרכנים אשר נותנים לך אפשרות לרכוש כתובת IP סטטית. הטוב שבחבורה הוא PureVPN ו- NordVPN.

עלות קבלת כתובת IP ייעודית עם PureVPN היא 1.99 $ לחודש (בנוסף לדמי המנוי הרגילים שלך). הם מציעים IP IP סטטי במדינות הבאות:

 • ארצות הברית
 • הממלכה המאוחדת
 • אוסטרליה
 • קנדה
 • גרמניה
 • הונג קונג
 • מלטה
 • סינגפור

לעומת זאת, NordVPN גובה 70 $ לשנה עבור כתובת סטטית (שוב, בנוסף למנוי הרגיל שלך), שעומד על 5.83 דולר לחודש. עם NordVPN, יש לך אפשרות להגדיר את ה- IP שלך באחד מהמיקומים הבאים:

 • ארצות הברית (באפלו)
 • ארצות הברית (דאלאס)
 • ארצות הברית (לוס אנג’לס)
 • ארצות הברית (Matawan, NJ)
 • בריטניה (לונדון)
 • גרמניה (פרנקפורט)
 • הולנד (אמסטרדם)

איזה סוג IP של VPN עדיף?

אם כתובת IP IP סטטית או כתובת דינמית טובה יותר, בסופו של דבר תלויה במה שאתה מנסה לעשות.

אם פרטיות ואנונימיות הם היעדים העיקריים שלך, ללא ספק, כתובת משותפת היא הבחירה הטובה ביותר שלך. זה תקף הן לגלישה באינטרנט והן לתעבורת P2P.

אם ברצונך להציג תוכן חסום גיאוגרפי למדינה קטנה יותר, IP עשוי להיות דינאמי הדרך היחידה עבורך לעשות זאת.

לעומת זאת, עבור כל פעילות בה ענייני אבטחה (כמו בנקאות), או לגישה לתוכן הניתן על ידי שירות החוסם בדרך כלל VPN (Netflixes של העולם), IP VPN סטטי הוא המנצח הברור..

שים לב שאם בסופו של דבר תקבל כתובת IP ייעודית עם PureVPN או NordVPN, תקבל גישה אוטומטית גם לשותפים המשותפים. בכך שיש לך את היכולת לעבור ביניהם כרצונך, אתה מקבל את המיטב משני העולמות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me