כמה בטוחים ומאובטחים VPNs

לפני זמן לא רב, האינטרנט היה עבורנו רק יותר מסקרנות מעניינת. אולם כיום, הוגן לומר שהוא ממלא תפקיד כמעט בכל היבט בחיינו. זה הכניס רמה חדשה לגמרי של נוחות ותועלת ממש לכפות ידינו.


אבל, לכל היתרונות שהאינטרנט מביא, זה גם מביא סיכונים. וכדי להגן על עצמנו מפני איומים מקוונים שונים, רבים מאיתנו חושבים או פנו כבר לטכנולוגיית VPN.

על הנייר VPNs נראים כמו הכלי המושלם לתפקיד. הם מצפינים את אנונימינו ואנונימים אותם, תוך שמירה על אבטחתם והרחקתם מעיניים סקרניות.

אולם בפועל האם VPNs בטוחים? הדברים בהחלט מסתבכים.

כשאתה משתמש ב- VPN אתה מוסר את התנועה שלך לצד שלישי (ספק ה- VPN), וסומך עליהם שלא יפרו את פרטיותך. זה הופך להיות זהיר מכריע בבחירת ספק VPN. אם תבחר לא נכון, אתה עלול להחליף סיוט פרטיות אחד לאחר.

אז בואו נסתכל אילו איומים על הפרטיות שלך קיימים באופן מקוון, וכיצד בדיוק אתה יכול לבחור שירות VPN אמין כדי להימנע מהם.

ל- VPN או לא ל- VPN

האיומים המקוונים הבולטים ביותר הם פליליים. גנבים עוברים לעתים קרובות מאוד על מנת לגנוב ולרוויח מנתוני משתמשים כמו אישורי כניסה, מידע המאפשר זיהוי אישי ומספרי כרטיסי אשראי..

עם זאת, פושעים כמעט ואינם בודדים בניסיון לשים יד על המידע שלך. הגנות על פרטיות באינטרנט נופלות לצידן של מדינות רבות (בהנחה שהן היו קיימות מלכתחילה).

ספקי שירותי אינטרנט ואיסוף נתונים

הייתם המומים לגלות כמה נתונים אוסף ספק שירותי האינטרנט הממוצע (ISP) אוסף אודות המשתמשים שלהם. וגם הם אוהבים לעשות את זה. יש כאלה שמרחיקים להציע תמחור הנחה אם אתה מסכים שהם ירגלו אותך (פרטים שתלוי יפה באותיות הקטנות).

מדוע לאסוף את כל המידע הזה? למכור אותו לכל המרבה במחיר, כמובן. זה מודל עסקי רווחי מאוד.

הנתונים שה- IPS שלך עשויים לאסוף אודותיך ויכולים לכלול אחד מהבאים:

 • דפי אינטרנט שאינם מוצפנים נפרדים
 • דומיינים ודפים מוצפנים שביקרו בהם
 • משתמשים בשירותים מקוונים
 • הורדת קבצי אנשים
 • שולחים, נמענים, ואולי גם תוכן של אימיילים לא מוצפנים

ממידע זה, ספק שירותי האינטרנט יכול לפתח תמונה מדויקת בצורה מזעזעת שלך.

לדוגמה, הם יכולים לבנות פרופיל רפואי חלקי על סמך אילו מחלות אתה קורא מידע או אילו שירותים רפואיים אתה מחפש.

יתכן שהם יוכלו להבין את מיןך וגילך המשוער על סמך סוגי האתרים שבהם אתה מבקר בתדירות הגבוהה ביותר.

הם עשויים אפילו ללמוד את נטיותך הפוליטיות, נטייתך המינית או כל תכונה אישיות אחרת המוצגת באמצעות התנהגותך באופן מקוון.

ואולי באופן הכי מפחיד, אתה לא יכול אפילו לבקר את הנתונים שנאספים, ולכל הפחות, לבדוק מחדש את דיוקם.

כיצד VPNs יכולים להגן עליך

כשאתה משתמש ב- VPN אתה משאיר את ספק שירותי האינטרנט שלך בחושך. VPN יוצר חיבור (או מנהרה) מוצפן בין המכשיר שלך לשרת הנשלט על ידי ספק ה- VPN.

אבל כברירת מחדל, כל התעבורה שלך באינטרנט תעבור במנהרה זו. כל עוד זה המצב, ספק שירותי האינטרנט שלך לא יוכל להבין שום דבר לגבי הפעילויות המקוונות שלך.

VPN מהימן שומר על עצמך באופן אנונימי באינטרנט

הכל מוצפן ומנותב דרך שרת ה- VPN. לכן, ספק שירותי האינטרנט שלך לא יודע לאן הנתונים הולכים, ממי הם מגיעים או מה הם מכילים.

עם זאת, כאמור, זה רק מסיט את נטל האמון הרחק מה- ISP ושירות VPN. אם לא תשתמש בספק VPN מהימן, אתה פשוט מחליף מי ירוויח מהמידע האישי שלך, ולא הרבה יותר.

מדוע ספק VPN אמין חשוב

כשאתה משתמש בשירות VPN כדי להגן על עצמך מפני ספק שירותי אינטרנט או צד שלישי שאינו מורשה, אתה סומך על ה- VPN שלא יהיה כמוהם. אתה סומך עליהם שלא יתעדו או יעקבו אחר התעבורה שלך באינטרנט או ימכרו את ההרגלים המקוונים שלך, או מידע אישי למי שמוכן לשלם עבורו.

למעשה, מכיוון שכל ספק VPN מחייב אותך להיכנס לשימוש באחד מהשרתים שלהם, אתה מתייג במפורש את התנועה שלך כשייך לך. אם שירות ה- VPN יחליט לקטלג את הפעילויות שלך, הדברים עלולים להפוך לפשרות אפילו יותר.

המציאות העגומה היא שתמיד יש ספקי VPN לא ישרים, המחפשים לממן משתמשים לא מוסמכים. אי פעם שיש פחד פרטיות, הם מופיעים בשוק בהמוניהם.

כישלון בחירת ספק VPN בקפידה עלול להשאיר אותך במצב הרבה יותר גרוע ממה שהתחלת בו, ועלול לסכן את פרטיותך וביטחונך בדרך חדשה לגמרי.

כמה בטוח ומאובטח הוא VPN

בואו נניח בצד את המדיניות וההתנהגויות של ספקים בודדים.

הטכנולוגיה העומדת מאחורי מרבית שירותי ה- VPN המסחריים היא סאונד מאוד ומציעה הגנה מצוינת על האבטחה והפרטיות שלך.

באופן כללי, VPN שהוגדר כהלכה הופך את זה קרוב לבלתי אפשרי לאף גורם או ארגון בלתי מורשים לנתח את התעבורה באינטרנט שלך ולחבר כל פעילות חזרה אליך..

חשוב לזכור ש- VPN יצפין רק נתונים בין המכשיר שלך לשרת ה- VPN. ברגע שהוא משאיר את השרת לנסוע ליעדו האולטימטיבי, הוא פגיע לא פחות ליירוט כמו שכל תנועה שאינה VPN תהיה.

עם זאת, בנקודה זו, שרת ה- VPN נחשב למקור התנועה. למישהו יהיה קשה מאוד לאתר אותה (וכל הפעילות המקוונת שמתבצעת) בחזרה אליך.

מה לחפש ב- VPN בטוח

כך שמבחינה טכנולוגית VPN הוא בטוח. אולם מכיוון שהפרטיות והביטחון שהוא מספק יכולים להתערער בקלות על ידי הספק שלה, בחירת שירות VPN מכובד ושקוף היא מעבר לקריטית.

אם לא תצליח לעשות זאת, אתה מביס את כל המטרה של תשלום עבור שירות VPN לצורך פרטיות ואבטחה. אתה זורק כסף לטמיון.

יש רשימה של דברים שכדאי לחפש כדי לוודא ש- VPN יעניק לך את רמת ההגנה הטובה ביותר. ראשית, כל ספק שאתה שוקל צריך להציע תכונות טכניות אלה:

 • הצפנה 128 או 256 סיביות
 • הגנת דליפות DNS
 • מספר גדול של שרתים במדינות בהן אתה מעוניין להתחבר
 • כתובות IP משותפות (לא ייעודיות) לאנונימיות טובה יותר
 • תמיכה בין פלטפורמות
 • בחירה בפרוטוקולי TCP או UDP

כאשר כל אלה זמינים, אתה מקבל שירות VPN חזק ומאובטח שמציע גמישות מקסימאלית ותאימות רחבה. לפחות מבחינה טכנולוגית, כלומר.

לאחר שתמצא ספק כזה, עליך להפנות את תשומת ליבך לחברה ולמדיניות השונה שלהם שעשויה להשפיע על האבטחה והפרטיות שלך. ודא שיש להם את כל הדברים הבאים:

 • מדיניות ברורה המתווה את נוהלי איסוף נתוני המשתמשים
 • אין רישום של מקור התנועה או היעד
 • אין מעקב אחר כניסות או לוגו משתמשים (פעמים לכל הפחות, באופן אידיאלי, כלום)
 • אין גישה של צד שלישי לשרתים או ללקוחות
 • הסכם תנאים והגבלות שאתה יכול להבין בפועל

כאשר ספק VPN בודק את כל התיבות הללו, מעבר לעמידה בכל הדרישות הטכניות, יש סיכוי מצוין שהנתונים יהיו בידיים טובות איתם.

עם זאת, לא תמיד פשוט מבטאים את המילה שלהם על זה. עשה קצת יותר קריאה ובדוק אם אתה יכול למצוא מקרים שבהם הספק לא פעל לפי המדיניות שלו או שהתגלה שהוא אוסף נתונים שאמרו שהם לא היו.

אם תרצה נקודת התחלה טובה, שירותים כמו CyberGhost, NordVPN ו- Surfshark הם אפשרויות שאני אישית משתמש בהן וסומך עליהן.

האם VPNs בחינם בטוחים

לא כל כך קל למצוא שירות VPN בחינם שהוא בטוח, מאובטח ועונה על הדרישות שכיסיתי לעיל (שלדעתי הם מוזט). אבל בכל מקרה אנשים רבים משתמשים בהם.

מרבית ה- VPN החינמי מציע טענות נועזות לגבי תכונות האבטחה שלהם ורמות האנונימיות שהם מעניקים. אבל, כמעט אף אחד מעולם לא עומד בהם.

העובדה הפשוטה היא ששרתים ורוחב פס עולים כסף. VPN “בחינם” צריך לכסות איכשהו את העלויות הללו, ומכירת המידע האישי וההרגלים המקוונים שלך יכולה להיות רווחית באופן מפתיע (יותר מכל צורה של הכנסות ממודעות, מקור הכנסה נפוץ נוסף ל- VPN בחינם).

נתוני מכירת VPN בחינם לא אמינים

מספר שירותי VPN חינמיים ידועים כבר נחשפו כלא בטוחים ומרופפים באמצעות שיטות איסוף הנתונים שלהם.

לדוגמה, הולה נתפסה בידיים אדומות ומוכרת את רוחב הפס של משתמשי ה- VPN שלהם לצדדים שלישיים. התוכנה שלהם אפילו הכילה פגם שיאפשר לתוקף להשתלט באופן מלא על מכשיר המשתמש.

Betternet, שירות VPN נייד בחינם הנמצא בשימוש נרחב נמצא כי הכיל 14 ספריות מעקב אינדיבידואליות המשובצות באפליקציה שלהם. אפשר לטעון שהשימוש בבטרנט היה גרוע יותר לפרטיותך מאשר שימוש בשום צורה של הגנה.

באופן אישי, אני תמיד בוחר VPN בתשלום על פני רשת בחינם. עם כמה חריגים שאני יכול לסמוך על יד אחת, אני מחשיב כל VPN בחינם בספק במקרה הטוב, אם לא מסוכן לחלוטין. אולי אני המיעוט, אבל כשאתה יכול להשיג ספק איכותי כמו Surfshark או CyberGhost תמורת כמה דולרים בחודש, מבחינתי, ההחלטה היא אי-המוח.

בחר בחוכמה, הישאר מאובטח

בחירה ב- VPN אמין, בטוח ואמין אינה עניין של מה בכך ויש לה השלכות אם אתה טועה. השימוש בשירות VPN מכניס את כל הפעילות והנתונים שלך לידיהם. בחלק מהמקרים זה יכול להיות גרוע יותר מאשר לסמוך על ספק שירותי האינטרנט שלך.

עקוב אחר העצות במאמר זה כדי למצוא ספק ישר עם סטנדרטים גבוהים של אבטחה ופרטיות. הקדיש קצת זמן לביצוע המחקר שלך.

ישנם הרבה VPNs בטוחים שם אשר עשויים לעשות כל שביכולתם כדי להגן עליך ועל הנתונים שלך. השימוש באחד מהם הוא, לכאורה, הטוב ביותר שכל אחד מאיתנו משתמשי האינטרנט יכול לעשות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map