VPNs בחינם לעומת VPNs בתשלום

לפעמים קשה להתווכח עם חופשי. רבים מאיתנו היו שמחים לנהוג במכונית חדשה לגמרי. אבל, אם אתה זקוק לרכב ודודך מציע לך בחינם את פורד אסקורט משנת 1994, היית אומר לא? זה פועל ויביא אותך מנקודה A לנקודה B. זה יכול להיות פשוט מספיק טוב.


ניתן להרחיב אנלוגיה זו ל- VPN. יש המון שירותים בתשלום מעולה שאנחנו יכולים לבחור מהם. אבל, יש גם ספקים רבים בחינם. אף אחד לא יטען ש- VPNs בחינם הם מושלמים, אבל ממש כמו פורד בת ה -25, האם הם יכולים להיות טובים מספיק כדי לבצע את העבודה?

אולי.

מלבד הברור מאליו, המחיר, ישנם כמה הבדלים משמעותיים בין VPN בחינם ל- VPN בתשלום. ובהתאם למה שאתה מקווה לעשות, אתה עשוי להיות הרבה יותר טוב להשקיע בזה האחרון. או שאתה יכול להיות בסדר.

VPN חינם או בתשלום, הפעלת אחת יקרה

ה- VPN המושלם צריך לעשות הכל. זה אמור לשמור עלינו באופן מקוון ואנונימי באופן מקוון, לאפשר לנו לבקר באתרים או להזרים וידאו מכל מדינה בעולם ולעשות הכל במהירות שתואמת את חיבור האינטרנט הרגיל שלנו..

כמה נהדר היה אם היינו יכולים להשיג את כל זה לחינם?

למרבה הצער, זה פשוט לא יקרה. הפעלת שירות VPN עולה הרבה כסף. ממש מעל ראשי, הם צריכים לתחזק רשת שרתים עולמית, לפתח ולתחזק את תוכנת הלקוחות שלהם בתריסר פלטפורמות שונות ולתת לנו תמיכה בעת הצורך.

כיצד VPN בתשלום מקבל מימון זה די ברור. אבל, מה קורה במקרה בו ספק לא גובה אגורה?

ישנן שתי דרכים בהן VPNs בחינם מסיימים להיפגש.

הפעלת VPN דורשת תקציב גדול

VPNs בחינם לרוב מחטטים על תכונות. הם מנהלים פחות שרתים, משתמשים בחומרה ישנה יותר ואין להם שום תמיכה לדבר עליהם. וזה יכול להיות בסדר. כל עוד הם עושים את העבודה, למי אכפת, נכון?

אלא שהם עדיין צריכים להכניס לפחות כמה כספים, ולו בכדי, לשלם את חשבונות החשמל שלהם. VPNs בחינם מרוויחים כסף אך עושים זאת בצורה הרבה יותר עקיפה מאשר ספקים בתשלום.

בעיקרון, אתה הופך למטבע. וכאן אתה צריך להקפיד על בחירת ספקיך.

כדי לעזור להסביר, הבה נעבור על תכונות ה- VPN הנפוצות ביותר ונשווה כיצד השירותים בתשלום וחינמי מתמודדים עם דברים אחרת.

VPN חינם לעומת מאפיין VPN בתשלום לפי השוואה בין תכונות

VPNs בחינם ותשלום נוקטים גישה שונה לאופן בו הם מיישמים את רוב התכונות. ולמרבה הצער, ברוב המקרים אתה באמת מקבל את מה שאתה משלם עליו.

אבטחה

אם כמוני אתה מודע לאבטחה במידה מסוימת וסומך על VPN שיגן על הנתונים שלך, רמת ואמצעי ההצפנה החלים על חיבור ה- VPN בהחלט חשובים. במקרה זה, ספקי חינם פשוט לא חותכים את זה.

לרוב VPNs בחינם משתמשים ב- PPTP כדי להצפין את הנתונים שלך, ללא אפשרות לבחור פרוטוקול אחר. חלקם אפילו לא מציינים את מה שהם משתמשים בכלל (במקרה כזה, זה כמעט בוודאי PPTP).

הבעיה היא PPTP מיושן. זה נחשב לחסר ביטחון ומאז כבר בשנת 1999.

PPTP ישמור על המידע שלך מפני הסתכלות מקרית. אם כל מה שאתה עושה הוא להזרים סרטונים חסומים גיאוגרפיים, אתה אמור להיות בסדר. עם זאת, זה לא יגן עליכם מכל מי שיודע מה הוא עושה (ואם מישהו מנסה לבדוק את הנתונים שלכם, תוכלו להמר שהם יודעים מה הם עושים).

מצד שני, VPNs בתשלום מעניקים לך אפשרויות נוספות ואלו שהן למעשה מאובטחות.

כמעט כל ספק בתשלום ששווה את המלח שלו ישתמש ב- OpenVPN, פרוטוקול קוד פתוח המשתמש ב- SSL. זה אותו סוג של הצפנה שמשתמשים באתרי https מאובטחים, כמו הבנק שלך. L2TP עם IPSec היא אפשרות נוספת לפרוטוקול שלעתים קרובות תיתקל בהן.

שירותי VPN שלמים משתמשים גם במפתחות הצפנה של 256 סיביות. ספקי חינם נוטים לבחור באופציה הפחות מאובטחת של 128 סיביות מהסיבה הפשוטה שהיא פחות יקרה לחישוב, ולכן זולה יותר ליישום.

השילוב של מפתחות הצפנה OpenVPN ו- 256 סיביות הוא כמעט חסין כדורים, בלתי אפשרי לאף אחד ליירט ולפענח. VPN בתשלום הוא VPN בטוח, ואם זה מה שאתה מחפש זאת הדרך ללכת.

פרטיות ואנונימיות מקוונת

גם אם אתה לא מודאג יותר מדי מאבטחת הנתונים וכל מה שמעניין אותך להישאר בעילום שם, משהו ש- VPN בחינם אמור לתת לך באופן תיאורטי, אתה עדיין צריך להיזהר.

בבחירת שירות חינם, קרא תמיד (ואני מתכוון תמיד) את האותיות הקטנות.

לפעמים, VPNs בחינם נתמכים על ידי מודעות. פעמים אחרות הם מסובסדים באמצעות מכירת הנתונים וההרגלים המקוונים שלך. לכן, למרות שספק שירותי האינטרנט שלך (ISP) כבר לא יוכל לעקוב אחר מה שאתה עושה באופן ישיר, מישהו אחר תמיד.

אני אומר “עקוב ישירות” כי בכנות, אם הם רצו, ספק שירותי האינטרנט שלך יכול עדיין לקבל במהירות את המידע שהם רוצים. הם רואים את כתובת ה- IP של שרת ה- VPN שאליו אתה מתחבר וממנו, יכולים להבין באיזה שירות אתה משתמש. ומכיוון שהנתונים שלך למכירה, אתה לא באמת מסתיר מאף אחד.

VPN חינמי המוכר נתונים לספקית האינטרנט

כפי שאתה יכול לצפות, VPN בתשלום הוא סיכוי טוב יותר להגן על פרטיותך ועל אנונימיותך. שרתי VPN בתשלום לעולם אינם מוכרים מידע על פעילויותיך לצדדים שלישיים ולעיתים קרובות, הימנע מאיסוף נתוני משתמשים (אך לא תמיד).

ספקים רבים בתשלום אכן שומרים על סוג כלשהו של יומן חיבורים שניתן לאתר אותם אליך. וכן, בהתאם לאיזו סמכות שיפוט הם מבוססים, עשוי לספק מידע זה לאכיפת החוק (או לרשויות אחרות) כאשר הם נצטוו לעשות כן..

גם אם לא מושלם, כל VPN בתשלום יעשה תמיד עבודה טובה יותר מזו שיש בחינם לשמירה על פרטיותך ברשת. אבל, אם זו אנונימיות מלאה שאחריה אתה מחפש, שירות עם מדיניות ללא כניסה הוא חובה.

בחירת שרת

מלבד מתן אבטחה ופרטיות, VPNs גם מאפשרים לך להסוות את המיקום האמיתי שלך על ידי שליחת תנועה דרך שרת בחלק אחר של העולם. זה מאפשר לך לגשת לשירותים מוגבלים גיאוגרפיים (כמו Netflix או ה- BBC iPlayer) ולהימנע מסוגים אחרים של סינון מבוסס מיקום (כמו צנזורה באינטרנט).

שירותי VPN רבים בחינם נועדו תוך שימוש ספציפי זה בחשבון. יש להם מספר לא מבוטל של מיקומי שרת גלובליים שאליהם תוכל להתחבר, אם כי הבחירה הזו עשויה להיות מעט מוגבלת בגלל העלויות הכרוכות בהפעלת כל אשכול שרתים.

אין להתעלם, כל ה- VPN בתשלום מציע גם בחירה טובה של מיקומי שרתים ברחבי העולם. אבל מכיוון שבדרך כלל חברות אלו ממומנות טוב יותר, מספר המיקומים הכללי נוטה להיות גדול יותר.

מפה של מיקומי שרת של VPN בתשלום

לספקים בתשלום יש גם אינטרס מוקדם לשמור על רמת שירות גבוהה כדי למנוע מהלקוחות לקפוץ למתחרה. אז יש סיכוי גבוה יותר להרחיב את הרשתות שלהם.

אם מסתובבים חסימה גיאוגרפית או צנזורה בגלל הסיבה שאתה רוצה להשתמש ב- VPN, שירות בחינם אמור להסתדר יפה בהנחה, כמובן, שיש להם שרתים זמינים במדינה שאליה תרצה להתחבר. אם כי יש שני אזהרות.

תלוי במה שאתה עושה, ביצועי שרת (או חוסר בהם) עשויים להפוך לבעיה. תגלוש בסדר עם גלישה באתרים, אבל אם, למשל, אתה רוצה להזרים סרטונים, אתה יכול לצאת לטיול גס עם ספק בחינם..

שירותי סטרימינג רבים גם עושים כמיטב יכולתם כדי למנוע מהצופים להשתמש ב- VPN על ידי רשימות IP של שרתים פרטניים. לדוגמה, ה- BBC חוסם VPNs ביעילות חסרת רחמים.

אם חסומים, יש הרבה יותר סיכויים לספקים בתשלום לעשות משהו בקשר לזה. יש להם את המשאבים, ושוב, המנויים עשויים לקפוץ ספינה אם הם לא יפעלו.

ברגע שמזהים VPN חופשי ומופיע ברשימה השחורה, זה עשוי לקחת חודשים ארוכים לחזור (אם הם בכלל יעשו זאת בכלל).

מהירויות חיבור

נקודת הבחנה מרכזית נוספת בין שירות VPN בחינם לתשלום היא המהירות.

אף אחד לא אוהב להוציא כסף אם הם לא צריכים, וזו הסיבה שרובי VPN חינמיים משתמשים לרוב בכבדות. מכיוון שהם עשויים לא להריץ את החומרה הטובה ביותר מלכתחילה, כשאתה משתמש בזה, אתה יכול לסבול בדרגות שונות של ביצועים וקשרי קישוריות..

אם כי בצד הפלוס, אם אתה משתמש ב- VPN בחינם, בדרך כלל לא תחווה עונשי מהירות נוספים מהצפנת תקורה. כפי שצוין קודם, ספקי חינם נוטים להשתמש ב- PPTP. אמנם זה לא מאוד מאובטח, אבל זה המהיר ביותר מבין כל הפרוטוקולים.

לעומת זאת, VPNs בתשלום נוטים להחזיק אחורי שרת חזקים המשתנים בכדי לעמוד בביקוש הנוכחי.

רק מנויים יכולים לגשת לשירותי VPN בתשלום. אם כן, מנהלי מערכת יכולים לתכנן את המערכות שלהם למספר ידוע של משתמשים ולעשות שימוש באלגוריתמים מתוחכמים של איזון עומסים כדי להימנע מבעיות ביצועים..

זה לא אמור להפתיע גדול ש- VPN המהירים ביותר נוטים להיות VPNs בתשלום. אם אתה רק רוצה לגלוש קצת, ספק בחינם צריך להסתדר בסדר. אבל, לכל פעילות אינטנסיבית יותר ברוחב פס כמו סטרימינג או הורדה כבדה, אינך יכול לנצח את המהירות של שירות בתשלום.

תמחור

אם העלות היא הדאגה העיקרית שלך בבחירת שירות VPN, הבחירה שלך ברורה. אחרי הכל, אתה לא יכול להיות זול יותר מאשר בחינם.

שירות VPN בתשלום יעלה בכל מקום בין $ 12 ל- $ 12 לחודש, תלוי בספק ובאורך המינוי שלך.

חשוב לזכור כי VPNs בחינם מסבסדים את שירותם באמצעות פרסום, כריית נתונים או שניהם. אז אתה עדיין משלם עבור השירות, רק לא מחשבון הבנק שלך.

תמיכה

לא משנה כמה אנו מנוסים מבחינה טכנית, כולנו נתקלים בבעיות שגובשות אותנו מדי פעם. אם אתה נתקל בבעיות עם ספק VPN בחינם, אל תצפה לעזרה רבה.

המודל החינמי לא משאיר הרבה מקום לתקורה, מה שהופך את התמיכה הטכנולוגית למעט מחשבה שלאחר מכן. לעתים קרובות, שאלות נפוצות או בסיס ידע הם הדברים היחידים שתצטרך לעבוד איתם.

עם שירות VPN בתשלום, אתה יכול לצפות ליותר עזרה. לא כל ספק מושלם, ויש כאלה שעושים עבודה איומה להפליא. אבל באופן כללי, ל- VPN מהשורה הראשונה תהיה תמיכה 24/7 באמצעות צ’אט חי ומייל. חלקם אף מציעים תמיכה טלפונית אחד על אחד.

ספקים בתשלום ילכו הרבה יותר רחוק כדי להבטיח את עצמכם מרוצים ויש להם המשאבים כדי לוודא שאתם.

מתי זה בסדר להשתמש ב- VPN בחינם

אף על פי שהם מוצאים כבדות משקל, שירות VPN בחינם בטוח ובעל מוניטין עשוי לעבוד טוב מאוד במצבים מסוימים. למרות שאנחנו מדברים בעיקר על שימוש קל ומדי פעם.

לדוגמה, אם אתה משתמש ב- Wi-Fi ציבורי ורוצה קצת הגנה נוספת, לא מושלמת ככל שתהיה, ספק בחינם הוא בחירה טובה בהרבה מאשר שום VPN בכלל. לחלופין, אם אתה בחו”ל ומחפש לגשת לשירות או אתר אינטרנט חסום גיאוגרפי בגאווה במדינת מולדתך, בחינם יכולים לעבוד יותר מדי.

איזה VPN בחינם עליכם לבחור?

בהחלט להימנע מכל שירות שטוען שהוא נותן לך הכל ללא הגבלה. זה טוב מכדי להיות אמיתי, וזה נכון. סוגים אלה של VPNs בחינם הם בדרך כלל המוצלים והמסוכנים ביותר.

ספק VPN בחינם מסוכן

במקום זאת, קבלו בחינם שמגיעים עם מגבלות. חפש ספק שמגיע עם מקור מימון ברור, כגון VPN לשלם המציע שכבת מנוי בחינם. אפשרויות טובות הן TunnelBear, Windscribe או Hide.me.

כן, תקבלו מגבלות רוחב פס חודשיות, אולי מהירות מוגבלת ואולי מבחר קטן יותר של שרתים שאפשר להתחבר אליהם מאשר למנויים בתשלום. אבל, לשימוש קל, אפשרויות חינמיות אלה יעבדו טוב מאוד.

חשוב לציין כי ספקים אלה לוקחים ברצינות רבה את הפרטיות והביטחון שלך. המוניטין שלהם עומד על כף המאזניים.

אם יצאה מילה שהם מוכרים נתוני משתמש או משתתפים בפרקטיקות מוצלות אחרות, אתה יכול להמר שצד המנוי של העסק שלהם יסבול. ואני מנחש שזה לא משהו שהם רוצים.

גישה אחרת היא פשוט לעשות שימוש בניסיונות בתשלום בחינם או בערבויות להחזר כספי.

לא לכולם יש ניסיון חינם. אבל, כל ספק VPN טוב ייתן לך לפחות כמה שבועות לנסות את השירות שלהם. למעשה, הערבויות הטובות ביותר להחזר הכסף יכולות להימשך 45 יום.

אם אתה זקוק ל- VPN לזמן קצר בלבד, זו יכולה להיות אפשרות מאוד בת קיימא כדי להימנע מתשלום עבור אחד.

מדוע להשתמש ב- VPN בתשלום

לא משנה איך תפרסו את זה, VPN בחינם יגיע עם חסרונות. במקרה הגרוע ביותר, הם יסכנו את האבטחה, את הפרטיות שלכם ויעניקו לכם חוויית משתמש תת-חלקית מאוד. במקרה הטוב, יהיה עליכם להסתפק במגבלות שימוש, כמו רוחב פס מוגבל.

בהתחשב בעובדה שזה לא צעד פיננסי ענק לעבור מחינם לתשלום, כשכמה מה- VPN הטובים ביותר בשוק לא עולים הרבה יותר משניים עד שלושה דולר בחודש, האם VPN בתשלום באמת נותן לך את זה הרבה יותר עבור מעט כל כך קטן? בואו נעשה את המתמטיקה.

 1. למעלה אבטחת קו

  שום דבר לא יביא לעסק VPN בתשלום מהר יותר מאשר הפרה אבטחתית מסיבית, וספקים בתשלום משקיעים רבות כדי להימנע מקרים כאלה.

  הם מציעים פרוטוקולים אטומים כמו OpenVPN ומיישמים בלתי אפשרי לפיצוח 256 סיביות.

  והרוב מגיעים עם תכונות כמו מתגים להרוג והגנה מפני דליפות, שמוודאים שלא תחשפו את עצמכם או את הנתונים שלכם בטעות.

 2. אנונימיות מקוונת מלאה

  אף VPN בתשלום לא יעקוב מעולם אחר פעילויותיך, אם כי יש כאלה אשר עשויים לשמור נתונים סטטיסטיים למטרות פתרון בעיות. אבל, כשאתה משתמש בספק הדבק במדיניות קפדנית ללא רישום (ויותר ויותר VPN מובילים עושים זאת), זה כאילו אתה לא קיים באינטרנט בכלל.

  הנתונים שלך עוזבים את המכשיר ונעלמים לתוך החלל.

  מספר שירותי תשלום משלמים גם תכונות כמו VPN כפול, כדי להביא את הפרטיות המקוונת שלך לרמה גבוהה עוד יותר.

 3. אין גבולות למהירות או רוחב פס

  בעולם ה- VPN בתשלום, דברים כמו כובעי רוחב פס או מגבלות מהירות פשוט אינם קיימים. אתה יכול לשלוף כמה שיותר נתונים שאתה רוצה במהירות שבה החיבור שלך יכול להתמודד. זה כמובן המפתח לפעילויות כמו הזרמת וידאו, משחק או P2P.

  למעשה, מיטב השרתים הטובים ביותר המנוהלים אפילו מותאם בדיוק למטרות אלה כדי לוודא שתמיד תהיה לכם החוויה הטובה ביותר שאפשר.

 4. מאות מיקומי שרת

  כשאתה משלם עבור VPN אתה מקבל גישה לכל רשת השרתים שלהם. במקרים מסוימים, מספר המיקומים יכול לעלות על מאה הסימנים. למשל, רשת השרתים של PureVPN כוללת 131 מדינות ו -160 ערים.

  מה זה אומר? גישה בלתי מוגבלת, ברחבי העולם, לאתרים ושירותים, כולל לכל דבר שנחסם בגיאוגרפי.

 5. גישה לשירותי סטרימינג

  אם כבר מדברים על חסימה גיאוגרפית, היכולת לעקוף את זה היא שגורמת ל- VPNs הטובים ביותר לשלם להתבלט באמת. אם תרצה לגשת לנטפליקס האמריקאית או ל- BBC iPlayer מחו”ל, זו הדרך לעשות זאת.

  שירותי סטרימינג יודעים הכל על VPN ומנסים לחסום אותם ככל שהם יכולים. רק לספק שילם טוב יש את הידע והמשאבים להישאר צעד אחד קדימה בצורה אמינה.

 6. אין צנזורה באינטרנט

  כמו שקורה לחסימה גיאוגרפית, VPN פרמיום הוא התקווה היחידה שלך לעבור מערכות סינון אינטרנטיות שעברו על ידי הממשלה במדינות כמו סין, מצרים, רוסיה וטורקיה..

  דרוש מידה רבה של משאבים ומומחיות טכנית כדי לצרף צעד אחר צעד של חומת אש מתוחכמת כזו. ולספקים בתשלום יש את שניהם.

 7. תכונות פרימיום אחרות

  נוסף על כל האמור לעיל, לכל VPN בתשלום ששווה את המלח שלו תהיה תמיכה מהירה, מגיבה (והכי חשוב) עם בקי ידע. אתה יכול לצפות שתוכנת הלקוח שלהם תהיה חזקה וידידותית למשתמש.

  ורק VPN בתשלום מאפשרים לך לחבר מספר מכשירים בבת אחת באמצעות מנוי יחיד.

  יש גם שורה של תכונות אחרות שתוכלו למצוא באמצעות VPNs בתשלום. החל מכתובות IP ייעודיות לחוסמי מודעות מובנים והגנה מפני תוכנות זדוניות, ואילו אלה בהחלט לא נחוצים, אך הם מוזמנים אפשרויות.

עליכם, כמובן, להיות זהירים כשאתם בוחרים גם VPN בתשלום. יש לא מעט בוץ. עם זאת, כשאתה בוחר טוב, בהתחשב בכל היתרונות שאתה מקבל איתם, VPNs שווים לשלם עבור כמה דולרים בחודש שהם עולים. כוס קפה היא יותר בימינו.

בסוף

כל דבר בחינם תמיד יהיה מושך, ו- VPNs אינם שונים. לרוע המזל, לעיתים קרובות יותר מאשר לא, בעוד שלא תשלם עבור ספק בחינם במובן המסורתי, תעשה זאת עם הפרטיות, האבטחה או חווית המשתמש שלך. ולפעמים, כל האמור לעיל.

בכריכה, או במקרים ספציפיים מאוד, שימוש ב- VPN בחינם אכן עובד. אתה רק צריך לבחור את ספק שאתה משתמש בו בחוכמה.

אבל גם אז, מדוע שלא תשתמשו בניסיון חינם או בערבות להחזר כספי לשירות טוב בתשלום?

מבחינתי לוויכוח ה- VPN החינמי לעומת ה- VPN בתשלום יש מנצח ברור. ובהתחשב בעובדה שתמיד תוכלו למצוא המון דברים אצל ספק מוביל, ללא קשר לשנה של השנה, ההובלה בתשלום היא השקעה נבונה אכן.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me