بررسی ProtonVPN

آرم ProtonVPNنمره:
8.6 / 10


در مورد ProtonVPN چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارد. این سرویس امنیتی و محور حفظ حریم خصوصی است ، با سرورهای سریع ، نرم افزار عالی و ارائه چندین ویژگی مفید دیگر ارائه دهندگان دیگر برای اجرای آن خسته نمی شوند. بله ، آنها در سمت بسیار گران قیمت هستند اما اگر هدف شما ناشناس ماندن در اینترنت باشد ، تعداد کمی از VPN ها کار بهتری از آن انجام می دهند.

طرفداران
 • حریم خصوصی و ویژگی های امنیتی عالی
 • VPN مضاعف در هر کشور پشتیبانی شده ارائه می شود
 • هیچ سیاهه ای نیست
 • آسان برای استفاده مشتری
 • عملکرد خوب سرور
 • تورنت و P2P دوستانه
 • نسخه رایگان ارائه می دهد
منفی
 • گران
 • بدون پشتیبانی چت زنده
 • سرورهای P2P فقط در چهار کشور

اگر حریم خصوصی دیجیتالی خود را دوست دارید ، شانس خوبی دارید که از ProtonMail شنیده اید – سرویس ایمیل رایگان و رمزگذاری شده توسط دانشمندان CERN در سوئیس.

با این وجود ، آنچه ممکن است شما نمی دانید این است که توسعه دهندگان کاملاً مشابه به سرویس VPN وارد عرصه VPN شده اند ، با خدماتی به نام ProtonVPN.

همانطور که خدمات VPN می روند ، ProtonVPN تا حدودی منحصر به فرد است ، به این دلیل که یک ساختار حساب کاربری رایگان با هزینه ارائه می دهد. این بدان معناست که شما می توانید بدون داشتن بیشتر اشکالات معمولی VPN های رایگان ، به نسخه اولیه خدمات دسترسی داشته باشید..

اما این همه ProtonVPN نیست که ارائه دهد. دور از آن.

برای سرعت بخشیدن به شما ، در اینجا بررسی ProtonVPN من است.

بررسی اجمالی ProtonVPN

شرکت مادر ProtonVPN ، Proton Technologies AG ، یک قهرمان مشهور حریم خصوصی دیجیتال است. علاوه بر سرویس های ایمیل و VPN ، آنها همچنین مسئول تعداد معدود ابزارهای رمزگذاری گسترده ای هستند که از منابع گسترده استفاده می کنند ، مانند OpenPGPjs و GopenPGP.

واضح است ، آنها نسبت به گسترش حریم خصوصی دیجیتال به توده ها بسیار جدی هستند. بنابراین ، آنها چقدر خوب با ارائه VPN خود عمل کردند?

طرفداران

همانطور که انتظار دارید ، ProtonVPN یک VPN بسیار امن است و امنیت و حفظ حریم خصوصی بزرگترین امتیاز فروش آن است.

این سرویس متکی به استانداردهای رمزگذاری پیشرفته است و خارج از کشور سوئیس با حفظ حریم خصوصی کار می کند.

مهمتر از آن ، ProtonVPN یک سیاست عدم ورود به سیستم سختگیرانه است. آنها فقط یک بازه زمانی از آخرین باری که وارد حساب خود شده اید برای جلوگیری از حمله بی رحمانه نگه می دارند. از آنجا که این اطلاعات با هر ورود به سیستم محدود شده است ، هیچ دنباله ای باقی نمی ماند و حریم خصوصی شما دست نخورده باقی می ماند.

ProtonVPN یکی از معدود ارائه دهنده هایی است که یک راه حل VPN مضاعف ارائه می دهد و می تواند به صورت دستی با شبکه Tor کار کند. البته یک سوئیچ kill و حفاظت از نشت DNS نیز موجود است.

گذشته از حریم خصوصی و امنیت ، ProtonVPN مزایای دیگری نیز دارد.

عملکرد در کل شبکه آنها خوب است.

آنها یک ویژگی تونل زنی مفید را برای شما فراهم می کنند که به شما امکان می دهد ترافیک خود را مرتبا تنظیم کنید و تصمیم بگیرید که از طریق VPN و چه چیزی نباید.

P2P همچنین در بسیاری از سرورها مجاز است ، اگرچه در برنامه رایگان نیست.

ProtonVPN از معدود سرویس های VPN مصرف کننده است که هنوز هم با Netflix ایالات متحده کار می کند ، همچنین Disney + ، Hulu ، Amazon Prime و iPlayer بی بی سی. اگر می خواهید چند نمایش را در خارج از کشور پخش کنید یا امنیت خود را در حین انجام این کار در خانه حفظ کنید ، این یک امتیاز عالی است.

و برنامه های VPN آنها ، در حالی که محدود به ویندوز ، macOS ، iOS و اندرویدی هستند ، به همان اندازه مناسب هستند. همه نسخه ها عملکرد عالی و یک تجربه بصری و کاربر پسند ارائه می دهند.

همچنین می توانید ProtonVPN را بدون برنامه مشتری در لینوکس و همچنین روترهای Tomato، Asus WRT و DD-WRT اجرا کنید.

منفی

هیچ ارائه دهنده VPN از جمله ProtonVPN کامل نیست.

یکی از قابل توجه ترین منفی هزینه است. ProtonVPN برنامه های مختلف قیمت را ارائه می دهد ، اما ارزان نیستند (البته به جز نسخه رایگان).

در حالی که آنها 30 روز ضمانت برگشت پول را ارائه می دهند ، معتبر نیست ، به این معنی که اگر بعد از 15 روز انصراف دهید ، فقط نیمی از پول خود را پس می دهید. هیچ VPN دیگری که من می توانم فکر کنم انجام دهد این است.

ProtonVPN همچنین کمی در بخش خدمات به مشتری ندارد. تنها راه برای دریافت کمک از طریق ایمیل است که ممکن است مدت زمان انتظار طولانی را ترجمه کند – هرچند حداقل پاسخ ها مفید هستند و از انواع کپی و چسباندن نیستند.

من اشاره کردم که ProtonVPN با Netflix US کار می کند.

متأسفانه ، این عکس با سایر کشورها گلگون نیست. من توانستم نسخه های انگلستان ، آلمانی و ژاپنی این سرویس را کار کنم ، اما اینگونه است.

برای من احساس می کند که بسیاری از منافع با قلمرو پایدار ماندن ردیف VPN رایگان همراه هستند – هر چند که این فقط یک توشه است.

امکانات

مثل همیشه ، برای این بررسی ، من مطمئن شدم که ProtonVPN را تا حد امکان بررسی کنم. یک ناهنجاری این است که ، بر خلاف بیشتر VPN های دیگر ، ProtonVPN بسته به اشتراک شما ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد.

از آنجا که بسته Plus محبوب ترین گزینه است ، همان چیزی است که من تصمیم گرفتم آن را پوشش دهم. با این حال ، من به این نکته اشاره خواهم کرد که آیا ویژگی در هر یک از برنامه های ارزان قیمت موجود نیست.

کلید کشتار

ProtonVPN یک VPN محور محرمانه است. بنابراین جای تعجب ندارد که آنها یک عملکرد سوئیچ کشویی داخلی را ارائه می دهند.

این ویژگی در صورت قطع ارتباط غیر منتظره از سرویس ، به طور خودکار ترافیک اینترنت دستگاه شما را مسدود می کند. اینها می توانند با هر VPN اتفاق بیفتند.

با فعال کردن در این شرایط ، سوئیچ kill مانع از خروج هرگونه اطلاعات از طریق اتصال استاندارد اینترنت بدون رمزگذاری می شود و فعالیت های شما را به طور کلی در جهان نشان می دهد.

سوئیچ kill فقط در نسخه های Windows و macOS مشتری وجود دارد.

در برنامه های iOS و Android ، ProtonVPN در عوض گزینه ای همیشه روشن را برای اتصال مجدد به سرویس در صورت عدم موفقیت اتصال ارائه می دهد. و این به اندازه کافی مناسب است سوئیچ کشتن در اتصال به تلفن همراه ناپایدار کابوسی خواهد بود.

حفاظت نشت DNS

یکی دیگر از خصوصیات حریم خصوصی ارائه شده توسط ProtonVPN ، محافظت در برابر نشت DNS است.

همه برنامه های بومی ProtonVPN بطور خودکار از نمایش داده های DNS به سرورهایی که توسط شرکت اداره می شوند ، مسیریابی می کنند.

این سرورها همان سیاست های عدم ورود به سیستم را با سایر سرویس ها دنبال می کنند. بنابراین ، تاریخ DNS شما نمی تواند به عنوان نقشه راه برای فعالیت های اینترنت شما استفاده شود.

همراه با سوئیچ kill ، محافظت در برابر نشت DNS ، تلاش برای ردیابی عادات آنلاین خود را در آهنگ های خود متوقف می کند.

هسته امن

برای کسانی از ما که بالاتر از هر چیز امنیت بیشتری کسب می کنیم ، ProtonVPN آنچه را آنها به عنوان سرورهای امن هسته می نامند ارائه می دهد. در صحبت های روزمره VPN ، این دو برابر VPN است. اما ، با پیچیدگی جالب همراه است.

پیچ و تاب این است که سرورهای Secure Core که اولین هاپ را در زنجیره Double VPN تأمین می کنند ، متعلق به ProtonVPN است و نه از طریق ارائه دهنده اجاره ای.

آنها همچنین در بعضی از مکان های امن ایمن ، مانند پناهگاه از کار افتاده ارتش سوئیس واقع در 1000 متر زیر زمین قرار گرفته اند..

این همه تضمین می کند که هیچ شخص ثالث هرگز به دسترسی غیرمجاز به سخت افزار دسترسی پیدا نکند و امنیت شما را به خطر بیاندازد.

سرورهای Secure Core ProtonVPN در ایسلند ، سوئد و سوئیس قرار دارند.

نزولی در Secure Core و در واقع هر راه حل VPN مضاعف ، یک کارآیی غیرقابل اجتناب است. داده های شما اکنون باید مسافت اضافی را به سرور دوم VPN طی کرده و سپس توسط آن اداره شوند.

عملکرد چقدر کندتر است؟ در اینجا نتایج تست سرعت هلند برای یک اتصال معمولی VPN و یکی با استفاده از هسته امن.

تست سرعت هسته ای امن
نتایج تست سرعت سرور معمولی VPN ProtonVPNVPN معمولی نتایج تست سرعت سرور ProtonVPN Secure Core VPNامن هسته اصلی VPN

ما در حال کاهش 2/3 در سرعت هستیم که به صراحت بگویم کاملاً خوب است. مشاهده عملکرد حداقل نیمی از سایر ارائه دهندگان VPN که یک راه حل VPN مضاعف را اجرا می کنند ، معمولی است ، بنابراین باید به ProtonVPN در آنجا.

لطفا توجه داشته باشید که Secure Core در برنامه های اولیه و رایگان ProtonVPN در دسترس نیست.

تقسیم تونل

همه ترافیک اینترنت لازم نیست از طریق VPN بگذرد. این ویژگی تونل سازی اسپلیت ProtonVPN برای این است.

به شما امکان می دهد انتخاب کنید که برنامه ها و آدرس های IP باید از سرویس استفاده کنند و کدام یک از آنها نیست.

این یک ویژگی عالی برای زمانی است که می خواهید ، به عنوان مثال ، یک تورنت را بارگیری کنید در حالی که همزمان تلویزیون محلی را پخش می کنید. این تورنت می تواند از طریق هلند پایین بیاید ، در حالی که شما به صورت محلی تماشا می کنید ، گویی اصلاً به یک VPN وصل نشده است.

با ارسال همه موارد از طریق VPN ، می توانید عملکرد اتصال را نیز بهبود بخشید.

Split Tunneling در حال حاضر فقط در سرویس دهنده های Windows و Android ProtonVPN در دسترس است.

سازگاری با Tor

برای حفظ حریم خصوصی بیشتر ، ProtonVPN همچنین پشتیبانی از استفاده از شبکه Tor را به همراه سرویس VPN پشتیبانی می کند. واقعیت این است که همه سرورهای ProtonVPN از این نوع تنظیم پشتیبانی نمی کنند ، بنابراین باید بفهمید که کدام برنامه را انجام می دهد.

با این وجود ، حتی ارائه پشتیبانی محدود Tor در صنعت VPN تا حدی نادر است ، بنابراین یکی از ویژگی های قابل قبول است.

اگر در برنامه Basic یا برنامه رایگان ثبت نام کنید ، سرورهای Tor قابل دسترسی نیستند.

ProtonVPN Netflix و سایر پشتیبانی از جریان

در آزمایش من فهمیدم که ProtonVPN علی رغم تلاش های غول جریان برای قطع استفاده از VPN با Netflix کار می کند.

حول محور مسدود کردن جغرافیایی یک ویژگی تبلیغی نیست ، شما را نگران کنید و ProtonVPN هیچ تضمینی صریح برای همیشه کار نمی کند. به همین دلیل ، سرورهای Netflix در برنامه مشخص نشده اند ، و شما باید از یک نسخه آزمایشی و خطا استفاده کنید تا یکی از آنها را پیدا کنید.

ProtonVPN در حال انسداد Netflix ایالات متحده است

آزمایشات من فقط سرورهایی در ایالات متحده ، انگلیس ، آلمان و ژاپن را یافت که در حال حاضر Netflix را مسدود می کنند. برای دسترسی به بقیه فروشگاه های جهانی Netflix ، شاید شما نیاز به مکان دیگری داشته باشید.

با این وجود ، فراتر از نتفلیکس ، هیچ مشکلی در ارتباط با Amazon Prime ، Hulu و Disney + نداشتم. من همچنین توانستم چندین سرور UK را برای باز کردن iPlayer بی بی سی ، و همچنین ITV Hub و همه 4 دریافت کنم.

در کل ، ProtonVPN هنگام صحبت کردن کار چشمگیر انجام می دهد و شما باید برای دسترسی به همه بازیکنان اصلی مشکلی نداشته باشید. اما توجه داشته باشید که مسافت پیموده شده شما با خدمات یا مکانهای کمتری ممکن است متفاوت باشد.

تورنت و پشتیبانی P2P

همانطور که قبلاً به آن اشاره کردم ، مشترکین پرداخت شده ProtonVPN می توانند از این سرویس برای torrenting و دیگر برنامه های filesharing P2P استفاده کنند.

اگر می خواهید از P2P در ProtonVPN استفاده کنید ، باید به یک سرور سازگار وصل شوید. و تنها چهار کشور (هلند ، سنگاپور ، سوئد و سوئیس) این کشورها را دارند.

سرورهای P2P در مشتری مشخص شده اند ، اما متأسفانه هیچ راهی سریع برای نمایش فقط موارد موجود نیست. می توانید از ویژگی پروفایل مفید اتصال ProtonVPN (که بعداً به آن خواهم رسید) استفاده کنید ، اما باید ساده تر از این باشد.

حتی اگر قصد به اشتراک گذاری فایل ها ندارید ، توصیه می کنم توجه داشته باشید که کدام سرورها عملکردی را ارائه می دهند. اما به جای استفاده از آنها ، از آنها دوری کنید.

به طور متوسط ​​، سرورهای P2P از سنگین ترین بارها رنج می برند و بنابراین ، تمایل دارند عملکرد کمی کندتری ارائه دهند. سرعت ها هنوز به اندازه کافی خوب هستند ، اما اگر نیازی به استفاده از سرور P2P ندارید ، چرا این کار را انجام دهید.

اتصالات همزمان

مانند بسیاری دیگر از خدمات VPN ، ProtonVPN به شما امکان می دهد همزمان با یک اشتراک واحد ، با چندین دستگاه به هم وصل شوید.

با این وجود ، چند نفر را می توانید استفاده کنید ، براساس کدام نقشه انتخاب شده است.

طرح اولیه حداکثر دو اتصال همزمان را ارائه می دهد ، در حالی که علاوه بر حداکثر پنج نیز امکان پذیر است. برنامه Visionary ده اتصال همزمان را برای شما به ارمغان می آورد ، اما به نظر من هزینه شما نیز بسیار زیاد است.

اگر ارتباط زیادی به شما داده است ، به سرویس عالی VPN Surfshark بروید که در حال حاضر محدودیت اتصال همزمان وجود ندارد.

حریم خصوصی و امنیت

در حال حاضر ، باید روشن شود که ProtonVPN همه چیز در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیت است. از این گذشته ، اگر جدی نگیرید ، نمی خواهید یک مرکز داده را در یک پناهگاه زیرزمینی بسازید.

پس جای تعجب نیست که این منطقه ای است که ProtonVPN می درخشد.

صلاحیت قضایی

برای شروع ، ProtonVPN خانه خود را در سوئیس ، که برخی از سختگیرترین قوانین حفظ حریم خصوصی در جهان است ، می سازد. در واقع ، آنها به دلیل آن چیزی برای سرویس های محور حفظ حریم خصوصی هستند.

تیم پشتیبان ProtonVPN همچنین سابقه ای طولانی در دفاع از سوئیس برای داشتن پناهگاه ایمن برای حقوق حریم خصوصی دیجیتال دارد.

توجه به این نکته ضروری است که سوئیس هیچ یک از هرگونه تمهیدات جمع آوری اطلاعات چند ملیتی مانند اتحادهای 5 ، 9 و 14 چشمگیر که بخش اعظم دنیای غربی را به هم وصل می کند ، نیست..

این بدان معناست که آنها به طور پیش فرض هیچ اطلاعاتی را با دولت های خارجی به اشتراک نمی گذارند. و هرگونه درخواست اطلاعات باید مطابق با قوانین سوئیس باشد ، که به شدت از حقوق خصوصی افراد حمایت می کند.

حتی مقامات سوئیس باید اهداف نظارت الکترونیکی را که در حال مشاهده هستند ، مطلع کنند. بنابراین ، شانسها به هیچکدام کم نیستند که جدی ترین درخواستهای خارجی تا کنون سرگرم شوند.

خط مشی ورود به سیستم

یکی دیگر از مزایای صلاحیت عملیاتی ProtonVPN سوئیس این است که به آنها اجازه می دهد یک سیاست جامع عدم ورود به سیستم ارائه دهند.

هیچ قانونی در قانون سوئیس نیازی به VPN ندارد تا حتی اگر مسئولین درخواست کنند ، ورود به سیستم را برای کاربران خود انجام دهند. بنابراین ، ProtonVPN به وضوح بیان نمی کند:

ProtonVPN یک سرویس VPN بدون Logs است.

وقتی از ProtonVPN استفاده می کنید ، هیچ یک از موارد زیر را انجام نمی دهیم:

 • ترافیک کاربران یا محتوای هرگونه ارتباط را وارد کنید
 • تبعیض در برابر دستگاه ها ، پروتکل ها یا برنامه ها
 • اتصال اینترنت خود را بریزید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، تنها داده استفاده ProtonVPN موجب صرفه جویی در زمانی است که آخرین بار به حساب VPN خود وارد شده اید.

این نشانه زمانی شامل هیچ گونه اطلاعات شخصی شناسایی شده و هیچگونه اطلاعات مربوط به آدرس IP نیست.

همچنین در هر تلاش برای ورود به سیستم ، گزینه زمانی جایگزین شده است. این فقط برای کمک به ProtonVPN در پیشگیری و مبارزه با حملات بی رحمانه حساب شما وجود دارد.

پروتکل و رمزگذاری

بخش عمده ای از تعهد ProtonVPN به امنیت ، انتخاب پروتکل ها و استانداردهای رمزگذاری است.

بر خلاف بسیاری از ارائه دهندگان VPN دیگر ، ProtonVPN هیچ فن آوری ای که آسیب پذیری های شناخته شده را ارائه نمی دهد. به همین دلیل ، شما نمی توانید از پروتکل PPTP استفاده کنید ، حتی به عنوان یک دلیل بازگشت به دلیل سازگاری.

آنچه در عوض می یابید یک VPN است که به رمزگذاری بالا پایان متکی است و بسیاری از ویژگی های امنیتی که به طور منطقی قابل ارائه است.

برای شروع ، هر اتصال به ProtonVPN از رمزگذاری AES با 256 بیتی استفاده می کند ، با تبادل کلید RSA 4096 بیتی و احراز هویت پیام HMAC-SHA384.

در ویندوز یا دستگاه های دارای لینوکس ، آن رمزگذاری از طریق پروتکل OpenVPN انجام می شود ، که استاندارد صنعت برای سرعت و امنیت است.

تمام سیستم عامل های دیگر از پروتکل IKEv2 / IPSec استفاده می کنند ، که تقریباً از همه لحاظ با OpenVPN قابل مقایسه است.

در حالی که سایر ارائه دهندگان از طریق پروتکل های متعدد روی پشتیبانی وسیع دستگاه متمرکز هستند ، ProtonVPN امنیت را در اولویت قرار می دهد و فقط گزینه های بسیار مطمئن فوق را ارائه می دهد..

به عنوان یک لایه اضافی از حفاظت ، کلیه ترافیک رمزگذاری شده که از طریق ProtonVPN عبور می کند از پنهان کاری کامل برای جلو (PFS) استفاده می کند.

PFS سیستمی است که VPN را مجبور به مذاکره در مورد مجموعه جدیدی از کلیدهای رمزنگاری با هر اتصال جدید یا با تمام شدن کلیدهای قدیمی می کند..

این کار برای به حداقل رساندن خطر مرتبط با سرقت کلید شخص ثالث انجام می شود ، زیرا هر کلید فقط برای رمزگشایی مقدار کم داده در یک بازه زمانی محدود کار می کند..

DNS Leaks

همانطور که در بخش برجسته بالا ذکر شد ، ProtonVPN حفاظت از نشت DNS را در تمام نرم افزارهای مشتری خود ارائه می دهد.

روش کار کردنش سادست. ProtonVPN سرورهای DNS مخصوص خود را اجرا می کند ، و نرم افزار مشتری کلیه درخواست های DNS را مجبور می کند تا برای مدت زمان جلسه از آن سرورها استفاده کنند..

در آزمایش من ، کلیه مشتریان ProtonVPN آزمایش نشت DNS را با رنگ های پرواز انجام دادند.

ProtonVPN با گذر از تست نشت DNS

با این حال احساس می کنم وقتی مشتریان مشتری موبایل ProtonVPN صحبت می کنند ، باید یک احتیاط جزئی اضافه کنم. دلیل این امر این است که اگر آنها یک ویژگی همیشه روشن را در Android و iOS در دسترس قرار دهند و آن را به عنوان جایگزینی برای سوئیچ kill معرفی کنند ، دو چیز یکسان نیستند.

عملکرد همیشه روشن ممکن است در بعضی موارد منجر به نشت مختصر DNS شود.

اگر سرویس تلفن همراه شما برای خاتمه اتصال VPN شما به اندازه کافی خراب شود ، یک سوئیچ kill تمام ترافیک شما را متوقف می کند. ویژگی همیشه روشن صرفاً تلاش برای اتصال مجدد به VPN را آغاز می کند.

قبل از اینکه اتصال دوباره اتفاق بیفتد (به همان اندازه زمان آن زمان که کوچک باشد) ، شما در برابر داده ها و نشت DNS آسیب پذیر هستید.

در عمل ، این تقریباً غیرممکن است که امنیت شما را به خطر بیاندازد – ما در کل با میلی ثانیه صحبت می کنیم. اما به نفع افشای کامل ، این چیزی است که باید از آن آگاه باشید.

برنامه ها و مشتریان

ProtonVPN برای ویندوز ، macOS ، iOS و Android مشتری های سفارشی ایجاد می کند. یک ابزار خط فرمان برای لینوکس نیز موجود است.

برخی استدلال می کنند که آنها را در مقایسه با ارائه دهندگان دیگر که سعی در پوشش هر نوع دستگاه متصل به اینترنت دارند که می توانید در مورد آن فکر کنید ، ضرر می کند..

من استدلال می کنم که به ProtonVPN اجازه می دهد تا روی مجموعه کوچک برنامه های خود متمرکز شود تا آنها را در حد امکان کاربرپسند و پایدار جلوه دهد.

علاوه بر این ، این چهار گزینه همان چیزی است که اکثریت قریب به اتفاق ما از آن استفاده می کنیم.

در صورت تمایل ، می توانید VPN را در چندین نوع روتر (یعنی Tomato ، Asus WRT و DD-WRT) تنظیم کنید ، اما این یک فرایند دستی است.

در کل ، نرم افزار مشتری ProtonVPN طراحی شده ، بصری و ساده برای استفاده است ، مهم نیست که چه نوع دستگاهی دارید. این برنامه حتی شامل یک آموزش ساده اما آموزنده است که برای اولین بار آن را آتش می زنید.

برنامه ProtonVPN در حال اجرا به آموزش کمک می کند

سرویس گیرنده ویندوز الگوی کارایی است. این اساساً یک نمای جلوه ای جالب برای OpenVPN است ، با یک لیست سرور قابل خواندن که ویژگی های پشتیبانی شده توسط هر سرور (P2P ، Tor و غیره) را آشکار می کند..

این کار مفید است که به عنوان مثال باید به یک سرور دارای قابلیت P2P تغییر دهید. اگرچه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، آرزو می کنم یک روش آسان برای فیلتر کردن لیست با ویژگی های مختلف سرور وجود داشته باشد. در حال حاضر ، شما فقط می توانید سرورها را بر اساس کشور فیلتر کنید.

همانطور که نسبتاً استاندارد است ، مشتری دارای یک کلیک “اتصال سریع” است که شما را در آن لحظه به سریعترین سرور موجود متصل می کند.

در آزمایش من ، غیرممکن است که بگوییم اتصال سریع چگونه کار می کند ، جز این که می گویم هرگز هنگام انتخاب آن ، اتصال غیرعادی آهسته را تجربه نکردم.

تنظیمات مشتری

منوی همبرگر در گوشه سمت چپ بالای پنجره اصلی مشتری ProtonVPN شما را به لیست گزینه های قابل تنظیم توسط کاربر می برد.

در اینجاست که سوئیچ kill (یا در مورد موبایل ، قابلیت همیشه روشن) ، حفاظت نشت DNS و تنظیمات پروتکل را پیدا خواهید کرد. تونل زنی تقسیم نیز در آنجا زندگی می کند.

در مورد تونل سازی اسپلیت ، تنها ویژگی اصلی مشتری ویندوز و اندروید است اما دو مورد دیگر فاقد آن هستند.

در غیر این صورت ، تجربه کاربر در تمام سیستم عامل ها مشابه است.

پروفایل ها

یک ویژگی منحصر به فرد پیاده سازی مشتری ProtonVPN پروفایل های اتصال است. آنها راهی برای کمک به شما در تنظیمات خاص برای اتصال سریع با یک کلیک هستند.

من آنها را بسیار مفید دیدم.

هر نمایه به شما امکان می دهد پروتکل VPN را برای استفاده انتخاب کنید (فقط OpenVPN TCP یا UDP) و همچنین کشور و سرور برای اتصال به.

در مورد سرورها ، می توانید یک مورد تصادفی ، خاص را انتخاب کنید یا به مشتری اجازه دهید سریعترین سرور موجود در دسترس را انتخاب کند..

پنجره پروفایل مشتری ProtonVPN

اگر چیزی وجود دارد که به طور مکرر از ProtonVPN برای آن استفاده می کنید ، یک نمایه ایجاد کنید. من به سرعت فهمیدم که چند تنظیمات P2P را ذخیره کرده ام و دیگری برای جریان Netflix ایالات متحده.

امنیت مشتری

در ژانویه سال 2020 ، هر چهار برنامه ProtonVPN منبع آزاد شدند ، به این معنی که کل کد آنها در دسترس هر کسی که مایل به دستیابی به آن است قرار گرفت.

این حرکتی است که حتی استانداردهای امنیتی عالی ProtonVPN را بهبود می بخشد. این به هر توسعه دهنده یا حرفه ای امنیتی فرصتی می دهد تا بتواند کد را وارد کند و آن را برای آسیب پذیری های احتمالی تجزیه و تحلیل کند.

ProtonVPN در حال حاضر تنها ارائه دهنده VPN ردیف برتر است که برای این کار مشتری های منبع باز و kudos بزرگ را برای آنها اجرا می کند..

در همین زمان ، ProtonVPN نتایج حاصل از ممیزی امنیتی مستقل برنامه های خود را منتشر کرد. فقط تعداد معدودی از مسائل با ریسک پایین و متوسط ​​پیدا شد و تا زمان عمومی شدن گزارش های حسابرسی همه آنها برطرف یا پذیرفته شدند.

تصمیم گیری برای استفاده از متن باز و انجام ممیزی امنیتی شخص ثالث ، ProtonVPN را به سطح کاملاً جدیدی از شفافیت و اعتماد سوق داد. و در دنیای VPN ها ، هر دو مهم هستند.

رقبا ، توجه داشته باشید.

مکان های سرور ProtonVPN

با داشتن 698 سرور در 63 مکان و 44 کشور جهان ، ProtonVPN شبکه سرور بزرگی ندارد.

این گفت ، هر مکانی که انتظار دارم حضور داشته باشد و برای آن حساب شود ، و 95٪ از ما احتمالاً به چیز دیگری احتیاج نداریم.

آنچه برای ProtonVPN منحصر به فرد است این است که می توانید با استفاده از راه حل Secure Core آنها به هر کشور وصل شوید. اگر امنیت آنلاین و ناشناس بودن برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است ، این خبر عالی است.

لیست کامل سرورهای ProtonVPN را می توانید در اینجا مشاهده کنید. آنها براساس منطقه ، کشور و شهر و همچنین کارایی تقسیم می شوند (P2P، Secure Core، Tor).

ProtonVPN سریع است?

چندی پیش ، مسائل مربوط به عملکرد ProtonVPN را به ستوه آورد. که دیگر به نظر نمی رسد.

گرچه تماشایی نیست ، هر مکانی که من آزمایش کرده ام اعداد بسیار قابل احترامی و ثابت نشان می دهد. این سرعت ها ProtonVPN را محکم در ردیف کلیه ارائه دهندگان VPN قرار می دهد.

در اینجا نمونه ای از سه مکان سرور محبوب گرفته شده از تست سرعت جامع پروتونVPN من است.

بهترین سرور
نتایج تست سرعت سرور برتر ProtonVPNبا VPN پایه اولیه تست سرعت سرور ProtonVPNبدون VPN
ایالات متحده
نتایج تست سرور ProtonVPN ایالات متحدهبا VPN مبانی تست سرعت ProtonVPN ایالات متحدهبدون VPN
هلند
نتایج تست سرعت سرور ProtonVPN هلندبا VPN مبانی اولیه تست سرعت ProtonVPN هلندبدون VPN

تمام آزمایشات با اتصال 500 مگابیت در ثانیه و 100 مگابیت بر ثانیه در خارج از اروپا انجام شد.

استفاده از اینترنت با سرعتی بسیار سریعتر از هر سرور VPN می تواند به ما اجازه دهد حداکثر عملکرد ارائه شده را ببینیم. یک اتصال آهسته تر سرعت کارهایی را که ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) می تواند انجام دهد ، سرعت می بخشد.

بهترین سرور توسط مشتری ProtonVPN با استفاده از گزینه “اتصال سریع” انتخاب شد. از نظر تئوری باید سریعترین سرور برای من در کل شبکه باشد.

با این سطح عملکرد ، ProtonVPN می تواند به راحتی حتی بیشترین کارهایی را که خواستار پهنای باند هستند ، از جمله بارگیری پرونده های بزرگ یا پخش ویدیوی 4K به راحتی انجام دهد..

خدمات مشتری

متأسفانه ، پشتیبانی مشتری یکی از نقاط قوت ProtonVPN نیست. وقتی این بررسی را می نویسم ، هیچ چت زنده یا پشتیبانی تلفنی در دسترس نیست. ایمیل همه چیزهایی است که ما دریافت می کنیم.

خبر خوب این است که به نظر می رسد کارکنان پاسخ دهنده ایمیل ها کاملاً روی توپ قرار گرفته و پاسخ های کاملی و مفیدی را ارائه می دهند. این در حال طراوت است در شرایطی که بسیاری از VPN های دیگر از پاسخ های کنسرو شده برای ایجاد توهم خدمات سریع استفاده می کنند.

من باید حدود 15 ساعت منتظر بمانم تا به سؤالم در مورد استفاده از تونل زنی اسپلیت با نتفلیکس پاسخ دهم. Spoiler: این کار نمی کند مگر اینکه شما مقادیر جدی DNS kung-fu را انجام دهید.

اما پاسخ دوستانه و آگاهانه بود ، بنابراین من نمی توانم تقصیر تلاش آنها کنم.

برای مسائل اساسی ، وب سایت ProtonVPN یک سؤال متداول و یک عملکرد جستجو برای یافتن کمک در مورد مشکلات مشترک ارائه می دهد. این شامل تمام سؤالات معمولی است که بیشتر ما می خواهیم.

نکته آخر اینجاست که ProtonVPN برای ارائه راهنمایی نمی رود ، اما آنچه آنها انجام می دهند مفید است و وقت شما را هدر نمی دهد.

قیمت و ارزش

مانند گذشته ، ProtonVPN هیچ جایزه ای با قیمت پایین برنده نمی شود – مگر اینکه از ردیف رایگان استفاده کنید.

البته شایان ذکر است که شروع به کار کردن یک حساب کاربری رایگان این امکان را برای شما فراهم می کند که آزمایش آزمایشی 7 روزه بسته پلاس را انجام دهید. اگر می خواهید یک درایو تست مناسب به این سرویس بدهید ، این کار بدی نیست.

مروری بر قیمت های برنامه اشتراک ProtonVPN

سطوح مختلف قیمت گذاری با ویژگی های مختلفی ارائه می شود. آنها به شرح زیر است:

 • رایگان

  قیمت سالانه: رایگان
  قیمت ماهانه: رایگان

  در لایه آزاد ، فقط می توانید از سه سرور در ایالات متحده ، ژاپن و هلند استفاده کنید.

  شما نمی توانید از نرم افزار P2P یا هر یک از ویژگی های پیشرفته تر استفاده کنید. همچنین به یک اتصال مجزا با سرعت محدود محدود خواهید شد.

  با این حال ، از نظر قیمت ، این سرویس در مقایسه با سایر VPN های به اصطلاح رایگان ، یک سرقت است. این امر شما را بدون فروش داده های خود به اشخاص ثالث ایمن نگه می دارد – بنابراین من این را یک ارزش محکم می نامم.

 • پایه ای

  قیمت سالانه: 4.00 دلار در هر ماه
  قیمت ماهانه: 5.00 دلار در هر ماه

  لایه پایه تفاوت چندانی با همتای رایگان آن ندارد.

  شما در همه کشورها به امکان دسترسی به سرورها ، امکان استفاده از P2P و از دست رفتن سرعت سرعت دسترسی پیدا می کنید. اما ، اگرچه این به نظر می رسد یک نسخه اصلی ، لزوماً چنین احساسی را احساس نمی کنید.

  تنها مزیت واقعی این است که شما می توانید دو دستگاه را به طور هم زمان در این سطح متصل کنید ، اما به نظر من این به سختی ارزش پرداخت هزینه را دارد..

 • به علاوه

  قیمت سالانه: 8.00 دلار در هر ماه
  قیمت ماهانه: 10.00 دلار در هر ماه

  ردیف Plus جایی است که شما واقعاً شروع به دیدن برخی از ویژگی های اضافه شده می کنید.

  شما به کل شبکه سرورها ، از جمله سرورهای P2P ، Tor و Secure Core دسترسی پیدا می کنید. همچنین می توانید به طور همزمان از پنج دستگاه استفاده کنید.

  برنامه Plus محبوب ترین گزینه ProtonVPN است.

  برچسب قیمت 8.00 دلاری (یا اگر شما سالانه پیش پرداخت نکنید 10 دلار) در مقایسه با رقابت کمی در سطح بالایی قرار دارد. اما برای برخی از ما ، ممکن است با توجه به اینکه شهرت ProtonVPN را به دلیل حفظ حریم خصوصی و امنیت به خرید شهرت دارید ، ارزش آن را دارد..

 • بینایی

  قیمت سالانه: 24.00 دلار در ماه
  قیمت ماهانه: 30.00 دلار در هر ماه

  همانطور که از این نام پیداست ، سطح قیمت Visionary برای کسانی از ما ساخته شده است که می خواهیم در ماموریت خود به ProtonVPN کمک کنند تا اطلاعات شخصی را برای توده ها فراهم کند..

  این برنامه با عضویت در Visionary ردیف ProtonMail همراه است اما در غیر این صورت مانند پلاس پلاس است.

  اگر پول و تمایل به حمایت از علت دارید ، این معامله برای شماست.

هنگامی که برای ProtonVPN ثبت نام می کنید ، باید با PayPal یا یک کارت اعتباری عمده پرداخت کنید – که ناامید کننده اصلی ناشناس بودن وسواس است.

برای حساب های رایگان ، باید از طریق پیام کوتاه یا تأیید نامه الکترونیکی نیز عبور کنید – و ProtonVPN در مورد مسدود کردن سرویس های ایمیل پرشور سختگیرانه است.

با استفاده از بیت کوین می توانید یک حساب کاربری رایگان را به یک حساب پرداخت شده ارتقا دهید. اما ، در آن مرحله ، شما هویت خود را تأیید کرده اید ، بنابراین من شک دارم که بسیاری از ما از این مزیت استفاده می کنند.

نکته دیگر که باید در نظر بگیرید این است که در حالی که ProtonVPN 30 روز ضمانت پس انداز پول ارائه می دهد ، براساس مدت استفاده شما از این سرویس ، قیمت گذاری می شود. این بدان معناست که مدت زمان طولانی تر نگه داشتن حساب خود کمتر و کمتر می شوید.

من در مورد این بصورت آنلاین با شکایات زیادی روبرو شدم ، اما از آنجا که می توانید یک آزمایش آزمایشی رایگان 7 روزه را در سطح پلاس دریافت کنید ، نباید برای اکثر آنها مشکل ایجاد کند.

بنابراین ProtonVPN یک VPN خوب است?

ProtonVPN کمی در سمت گران قیمت است. و پشتیبانی مشتری ، در عین آگاهی ، می تواند از برخی اوقات پاسخ سریعتر و روش های بیشتر برای برقراری ارتباط استفاده کند.

اما ، این یک ارائه دهنده VPN است که مانند هیچ کس دیگر فداکاری به امنیت و حفظ حریم خصوصی ندارد. بین سیاست سختگیرانه عدم ورود به سیستم ، صلاحیت حفظ حریم خصوصی و ویژگی های امنیتی درجه یک ، همه پایه ها را پوشش می دهند و این کار را خیلی خوب انجام می دهند.

شبکه سرور سریع است ، برنامه کاربردی آن آسان است و هر ویژگی ای که از یک VPN سطح بالا انتظار دارید (و حتی چند مورد مفید که ممکن است از آن استفاده نکنید) در آنجاست.

به طور کلی ، ProtonVPN یک سرویس VPN عالی است و من یک توصیه صفر رزرو را دارم.

آرم ProtonVPNنمره:
8.6 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map