ProtonVPN apskats

ProtonVPN logotipsRezultāts:
8.6 / 10


Ir daudz, kas patīk ProtonVPN. Tas ir uz drošību un privātumu orientēts pakalpojums ar ātriem serveriem, lielisku programmatūru un vairāku ērtu funkciju piedāvāšanu, kurus citi pakalpojumu sniedzēji netraucē ieviest. Jā, viņi rīkojas dārgi, bet, ja jūsu mērķis ir palikt anonīmam internetā, daži VPN to dara labāk.

Plusi
 • Lieliski privātuma un drošības elementi
 • Katrā atbalstītajā valstī tiek piedāvāts dubultā VPN
 • Nav žurnālu
 • Ērti lietojams klients
 • Laba servera veiktspēja
 • Torrenting un P2P draudzīgi
 • Piedāvā bezmaksas versiju
Mīnusi
 • Dārgi
 • Nav tiešraides tērzēšanas atbalsta
 • P2P serveri tikai četrās valstīs

Ja jums patīk jūsu digitālā konfidencialitāte, ir liela iespēja, ka esat dzirdējuši par ProtonMail – bezmaksas, šifrētu e-pasta pakalpojumu, ko izstrādājuši Šveices CERN zinātnieki.

Tomēr jūs, iespējams, nezināt, ka tie paši izstrādātāji ir pārcēlušies uz VPN arēnu ar pakalpojumu ProtonVPN..

Attīstoties VPN pakalpojumiem, ProtonVPN ir nedaudz unikāls ar to, ka piedāvā bezmaksas apmaksātu kontu struktūru. Tas nozīmē, ka bez maksas varat piekļūt pakalpojuma pamata versijai bez lielākajiem raksturīgajiem bezmaksas VPN trūkumiem.

Bet tas nav viss, ko piedāvā ProtonVPN. Tālu no tā.

Lai jūs sasniegtu ātrumu, šeit ir mans ProtonVPN pārskats.

ProtonVPN pārskats

ProtonVPN mātes uzņēmums Proton Technologies AG ir plaši pazīstams digitālās privātuma čempions. Papildus e-pasta un VPN pakalpojumiem viņi ir atbildīgi arī par dažiem plaši izmantotiem atvērtā koda šifrēšanas rīkiem, piemēram, OpenPGPjs un GopenPGP.

Skaidrs, ka viņi diezgan nopietni domā par digitālās privātuma paplašināšanu masās. Tātad, cik labi viņi tikuši galā ar savu VPN piedāvājumu?

Plusi

Kā jūs varētu gaidīt, ProtonVPN ir ļoti drošs VPN, kura drošība un privātums ir lielākie pārdošanas punkti.

Pakalpojums balstās uz modernākajiem šifrēšanas standartiem un darbojas privātumam draudzīgā Šveicē.

Turklāt ProtonVPN ir stingra politika bez reģistrēšanās. Viņi glabā tikai laika zīmogu par pēdējo reizi, kad pierakstījāties savā kontā brutālu spēku uzbrukuma novēršanai. Tā kā šī informācija tiek ignorēta ar katru pieteikšanos, jūs neatstājat nekādu taku un jūsu privātums paliek neskarts.

ProtonVPN ir viens no nedaudzajiem pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā dubultu VPN risinājumu, un tas var strādāt kopā ar Tor tīklu. Protams, ir pieejami arī slēdzis un DNS noplūdes aizsardzība.

Papildus privātumam un drošībai, ProtonVPN ir arī citas priekšrocības.

Visā viņu tīklā veiktspēja ir laba.

Viņi ievieš noderīgu dalītas tuneļa veidošanas funkciju, kas ļauj precīzi noregulēt trafiku un izlemt, kam vajadzētu iet caur VPN, un ko nevajadzētu.

P2P ir atļauts arī daudzos serveros, lai gan tas nav paredzēts bezmaksas plānā.

ProtonVPN ir viens no nedaudzajiem VPN pakalpojumiem, kas joprojām darbojas arī ar ASV Netflix, kā arī Disney +, Hulu, Amazon Prime un BBC iPlayer. Ja vēlaties straumēt dažus seansus, atrodoties ārzemēs, vai vienkārši uzturēt drošību, to darot mājās, tas ir jauks bonuss.

Viņu VPN lietotnes, kaut arī ir ierobežotas ar Windows, macOS, iOS un Android, ir tikpat labas, cik tās iegūst. Visas versijas piedāvā izcilu sniegumu un intuitīvu, lietotājam draudzīgu pieredzi.

ProtonVPN var palaist arī bez klienta lietojumprogrammas Linux, kā arī Tomato, Asus WRT un DD-WRT maršrutētāju..

Mīnusi

Neviens VPN sniedzējs nav ideāls, ieskaitot ProtonVPN.

Viens no ievērojamākajiem mīnusiem ir izmaksas. ProtonVPN piedāvā vairākus cenu plānus, taču tie nav lēti (izņemot, protams, bezmaksas versiju).

Kaut arī viņi piedāvā 30 dienu naudu atpakaļ garantiju, tā ir proporcionāla, tas nozīmē, ja jūs atceļat pēc 15 dienām, jūs saņemat tikai pusi savas naudas. Neviens cits VPN, par kuru es domāju, to nedara.

ProtonVPN nedaudz pietrūkst arī klientu apkalpošanas nodaļā. Vienīgais veids, kā saņemt palīdzību, ir, izmantojot e-pastu, kas var novest pie ilgstoša gaidīšanas laika – lai arī vismaz atbildes ir noderīgas, nevis no kopēšanas un ielīmēšanas veida.

Es minēju, ka ProtonVPN darbojas ar ASV Netflix.

Diemžēl attēls nav tik rožains ar citām valstīm. Man izdevās panākt, ka pakalpojuma versijas Lielbritānijas, vācu un japāņu valodā darbojas, bet tas ir tas.

Man šķiet, ka daudzi mīnusi ir saistīti ar bezmaksas VPN līmeņa uzturēšanu – lai arī tas ir tikai saprāts.

Iespējas

Kā vienmēr, šajā pārskatā es centos izpētīt ProtonVPN pēc iespējas plašāk. Viena anomālija ir tā, ka atšķirībā no vairuma citu VPN, ProtonVPN piedāvā dažādas funkcijas atkarībā no jūsu abonementa..

Tā kā Plus pakotne ir vispopulārākā opcija, to es nolēmu aptvert. Es tomēr norādīšu, ja funkcija nav pieejama nevienā no lētākajiem plāniem.

Avārijas poga

ProtonVPN ir uz privātumu vērsts VPN. Tāpēc nav pārsteigums, ka tie piedāvā iebūvētu nogalināšanas slēdža funkciju.

Funkcija automātiski bloķē jūsu ierīces interneta trafiku, ja notiek neparedzēta atvienošanās no pakalpojuma. Tas var notikt ar jebkuru VPN.

Aktivizējot šādās situācijās, slepkavības slēdzis neļauj visiem datiem iziet caur nešifrētu standarta interneta savienojumu, atklājot jūsu darbības visai pasaulei..

Nogalināšanas slēdzis ir pieejams tikai klienta Windows un macOS versijās.

IOS un Android lietotnēs ProtonVPN tā vietā piedāvā vienmēr ieslēgtu iespēju atjaunot savienojumu ar pakalpojumu, ja savienojums neizdodas. Un tas ir pietiekami taisnīgi. Slikts slēdzis nestabilā mobilajā savienojumā būtu murgs.

DNS noplūdes aizsardzība

Vēl viena privātuma funkcija, ko piedāvā ProtonVPN, ir DNS noplūdes aizsardzība.

Visas vietējās ProtonVPN lietotnes automātiski novirza DNS vaicājumus uz uzņēmuma pārvaldītajiem serveriem.

Šie serveri ievēro tās pašas politikas, kas nepieļauj reģistrēšanos, kā pārējie pakalpojumi. Tātad jūsu DNS vēsturi nevar izmantot kā ceļvedi jūsu darbībām internetā.

Kopā ar slēdzi DNS aizsardzība pret noplūdi aptur visus mēģinājumus izsekot jūsu tiešsaistes paradumiem.

Drošs kodols

Tiem no mums, kas galvenokārt vērtē drošību, ProtonVPN piedāvā to, ko viņi sauc par Secure Core serveriem. Ikdienas VPN sarunās tas ir divkāršs VPN. Bet tas nāk ar interesantu vērpjot.

Svarīgi ir tas, ka Secure Core serveri, kas nodrošina pirmo apmaiņu dubultā VPN ķēdē, pieder ProtonVPN, nevis tos izmanto nomāts pakalpojumu sniedzējs..

Viņi ir izvietoti arī dažās ne pārāk drošās vietās, piemēram, nojauktā Šveices armijas nokrišņu novietnē, kas atrodas 1000 m pazemē.

Tas viss, izņemot garantijas, nevienai trešajai pusei nekad neiegūst neatļautu piekļuvi aparatūrai un apdraud jūsu drošību.

ProtonVPN Secure Core serveri atrodas Islandē, Zviedrijā un Šveicē.

Secure Core un, protams, jebkura dubultā VPN risinājuma negatīvie punkti ir neizbēgams veiktspējas rezultāts. Jūsu datiem tagad ir jānovirza papildu attālums līdz otrajam VPN serverim, un pēc tam tas ar tiem jāapstrādā.

Cik lēnāks ir sniegums? Šeit ir norādīti ātruma testa rezultāti Nīderlandei par regulāru VPN savienojumu un tādu, kas izmanto Secure Core.

Droša galvenā ātruma pārbaude
ProtonVPN regulārā VPN servera ātruma testa rezultātiRegulārs VPN ProtonVPN Secure Core VPN servera ātruma testa rezultātiDrošs kodols VPN

Mēs skatāmies uz ātruma samazināšanu par 2/3, kas, godīgi sakot, ir diezgan labs. Parasti ir redzams, ka vismaz puse no citiem VPN pakalpojumu sniedzējiem, kas ievieš dubultu VPN risinājumu, tiek demonstrēti, tāpēc skatiet ProtonVPN.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka Secure Core nav pieejams ProtonVPN Basic un bezmaksas plānos.

Sadalītā tunelēšana

Ne visai interneta trafikai ir jāiet caur VPN. Tieši tam ir paredzēta ProtonVPN sadalītā tunelēšanas funkcija.

Tas ļauj jums izvēlēties, kurām lietojumprogrammām un IP adresēm vajadzētu izmantot pakalpojumu un kurām nevajadzētu.

Tā ir lieliska funkcija, ja vēlaties, piemēram, lejupielādēt torrentu, vienlaikus straumējot vietējo TV. Torrentu var novilkt caur Nīderlandi, kamēr jūs vērojaties lokāli, it kā tas vispār nebūtu savienots ar VPN.

Nesūtot visu caur VPN, varat arī uzlabot savienojuma veiktspēju.

Dalītā tunelēšana pašlaik ir pieejama tikai ProtonVPN Windows un Android klientiem.

Tor savietojamība

Papildu privātumam ProtonVPN piedāvā atbalstu arī Tor tīkla lietošanai kopā ar VPN pakalpojumu. Svarīgi ir tas, ka ne visi ProtonVPN serveri atbalsta šāda veida iestatīšanu, tāpēc jums būs jāizpēta šī lietotne, lai noskaidrotu, kuras.

Tomēr pat ierobežota Tor atbalsta piedāvāšana ir nedaudz izplatīta VPN nozarē, tāpēc tā ir apsveicama funkcija.

Tor serveri nav pieejami, ja jūs reģistrējaties pamata vai bezmaksas plānam.

ProtonVPN Netflix un cits straumēšanas atbalsts

Pārbaudot, es atklāju, ka ProtonVPN darbojas ar Netflix, neskatoties uz straumēšanas giganta centieniem novērst VPN izmantošanu.

Ņemiet vērā, ka ģeogrāfiskā bloķēšana nav reklamēta funkcija, un ProtonVPN nesniedz skaidras garantijas, ka tā vienmēr darbosies. Šī iemesla dēļ Netflix serveri nav atzīmēti lietotnē, un jums ir jāizmanto izmēģinājuma un kļūdu kļūdas, lai atrastu darboties spējīgu.

ProtonVPN atbloķē ASV Netflix

Manos testos tika atrasti tikai serveri ASV, Lielbritānijā, Vācijā un Japānā, pagaidām atbloķējot Netflix. Lai piekļūtu pārējam globālajam Netflix katalogam, jums, iespējams, būs jāmeklē citur.

Tomēr ārpus Netflix man nebija problēmu izveidot savienojumu ar Amazon Prime, Hulu un Disney +. Man arī izdevās iegūt vairākus Lielbritānijas serverus, lai atbloķētu BBC iPlayer, kā arī ITV Hub un All 4.

Kopumā ProtonVPN veic iespaidīgu darbu straumēšanas laikā, un jums nevajadzētu būt problēmu piekļūt visiem galvenajiem spēlētājiem. Bet ņemiet vērā, ka nobraukums var atšķirties atkarībā no mazāk populāriem pakalpojumiem vai vietām.

Torrenting un P2P atbalsts

Kā jau norādīju iepriekš, ProtonVPN apmaksātie abonenti var izmantot pakalpojumu torrenting un citu P2P failu koplietošanas lietojumprogrammām..

Tomēr, ja ProtonVPN vēlaties izmantot P2P, jums būs jāveido savienojums ar saderīgu serveri. Un tikai četrās valstīs (Nīderlandē, Singapūrā, Zviedrijā un Šveicē) tādas ir.

P2P serveri klientā ir atzīmēti, lai gan diemžēl nav ātrs veids, kā parādīt tikai tos, kas ir. Jūs varat izmantot ProtonVPN ērto savienojuma profila funkciju (kuru es apskatīšu nedaudz vēlāk), taču tam vajadzētu būt vienkāršākam.

Pat ja jūs neplānojat koplietot failus, iesaku ņemt vērā, kuri serveri piedāvā šo funkcionalitāti. Bet tā vietā, lai tos izmantotu, izvairieties no tiem.

Vidēji P2P serveri cieš no vissmagākajām slodzēm, un tāpēc tie mēdz piedāvāt nedaudz lēnāku veiktspēju. Ātrums joprojām ir vairāk nekā pietiekams, taču, ja jums nav jāizmanto P2P serveris, kāpēc to darīt.

Vienlaicīgi savienojumi

Tāpat kā vairums citu VPN pakalpojumu, ProtonVPN ļauj vienlaikus izveidot savienojumu ar vairākām ierīcēm ar vienu abonementu.

Cik daudz jūs varat izmantot, nosaka tas, kuru plānu izvēlaties.

Pamata plāns piedāvā līdz diviem vienlaicīgiem savienojumiem, savukārt Plus ļauj līdz pat pieciem savienojumiem. Vīzijas plāns ļaus iegūt desmit vienlaicīgus savienojumus, taču, manuprāt, tas maksās pārāk dārgi.

Ja tas ir daudz savienojumu, ko jūs novērojat, izpētiet lielisko VPN pakalpojumu Surfshark, kuram šobrīd nav vienlaicīgu savienojumu ierobežojumu.

Privātums un drošība

Tagad vajadzētu būt skaidram, ka ProtonVPN pamatā ir privātums un drošība. Galu galā, jūs nebūvētu datu centru pazemes bunkurā, ja neuztvertu to nopietni.

Tad nav pārsteigums, ka šī ir joma, kurā spīd ProtonVPN.

Jurisdikcija

Sākumā ProtonVPN padara savas mājas Šveicē, kur ir vieni no visstingrākajiem privātuma likumiem pasaulē. Patiesībā tie tāpēc ir privātā privātuma pakalpojumu magnēts.

ProtonVPN komandai ir arī sena vēsture, kas atbalsta Šveices drošu patvērumu digitālā privātuma tiesībām.

Ir svarīgi atzīmēt, ka Šveice nepiedalās nevienā daudznacionālā izlūkdatu vākšanas pasākumā, piemēram, 5, 9 un 14 acu aliansēs, kas savieno lielu daļu rietumu pasaules..

Tas nozīmē, ka pēc noklusējuma viņi neizplata nekādu informāciju ar ārvalstu valdībām. Jebkuriem informācijas pieprasījumiem ir jāatbilst Šveices likumiem, kas ļoti atbalsta indivīda privātuma tiesības.

Pat Šveices iestādēm ir jāpaziņo elektroniskās uzraudzības mērķiem, ka viņi tiek novēroti. Tātad izredzes ir niecīgas, lai kādreiz izklaidētu jebkurus, izņemot visnopietnākos ārvalstu pieprasījumus.

Mežizstrādes politika

Vēl viens ProtonVPN Šveices darbības jurisdikcijas ieguvums ir tas, ka tas viņiem ļauj piedāvāt visaptverošu politikas neierakstīšanu.

Nevienā Šveices tiesību aktā nav noteikts, ka VPN jāveic mērķtiecīga lietotāju reģistrēšana, pat ja varas iestādes to pieprasa. Tātad ProtonVPN to skaidri un skaidri nepasaka:

ProtonVPN ir bezlocekļa VPN pakalpojums.

Kad jūs izmantojat ProtonVPN, mēs NEveicam nevienu no šiem:

 • Reģistrējiet lietotāju trafiku vai jebkādu sakaru saturu
 • Ierīču, protokolu vai lietojumu diskriminēšana
 • Droseļojiet savu interneta savienojumu

Kā jau minēts iepriekš, vienīgie ProtonVPN saglabātie lietošanas dati ir laika zīmols, kad pēdējo reizi pierakstījāties savā VPN kontā..

Šajā laika spiedogā nav ietverti personīgi identificējami dati un jebkāda veida IP adrese.

Laika zīmogs tiek aizstāts arī katram pieteikšanās mēģinājumam. Tas pastāv tikai, lai palīdzētu ProtonVPN novērst un apkarot brutālu spēku uzbrukumus jūsu kontam.

Protokols un šifrēšana

Liela daļa no ProtonVPN uzticības drošībai ir protokolu un šifrēšanas standartu izvēle.

Atšķirībā no daudziem citiem VPN pakalpojumu sniedzējiem, ProtonVPN nepiedāvā nevienu tehnoloģiju, kurai būtu zināmas ievainojamības. Šī iemesla dēļ jūs nevarēsit izmantot PPTP protokolu, pat kā alternatīvu saderības labad.

Tā vietā jūs atradīsit VPN, kas paļaujas uz augstākās klases šifrēšanu un tik daudz drošības līdzekļiem, cik vien iespējams var piedāvāt.

Sākumā katrs savienojums ar ProtonVPN izmanto 256 bitu AES šifrēšanu ar 4096 bitu RSA atslēgu apmaiņu un HMAC-SHA384 ziņojumu autentifikāciju..

Ierīcēs ar Windows vai Linux šī šifrēšana tiek pārnesta uz OpenVPN protokolu, kas ir nozares ātruma un drošības standarts..

Visas citas platformas izmanto IKEv2 / IPSec protokolu, kas gandrīz visos aspektos ir salīdzināms ar OpenVPN..

Kamēr citi pakalpojumu sniedzēji koncentrējas uz plašu ierīču atbalstu, izmantojot vairākus protokolus, ProtonVPN par prioritāti izvirza drošību, piedāvājot tikai augsti drošās iespējas iepriekš.

Kā papildu aizsardzības slānis visā šifrētajā trafikā, kas iet caur ProtonVPN, tiek izmantota perfekta priekšlaicīga slepenība (PFS)..

PFS ir sistēma, kas piespiež VPN vienoties par jaunu šifrēšanas atslēgu komplektu ar katru jaunu savienojumu vai pēc vecās atslēgas derīguma termiņa beigām..

Tas darbojas, lai mazinātu risku, kas saistīts ar trešo personu atslēgu zādzībām, jo ​​katra atslēga darbotos tikai tā, lai ierobežotā laika posmā atšifrētu minimālu datu daudzumu..

DNS noplūdes

Kā minēts iepriekš parādītajā sadaļā, ProtonVPN piedāvā DNS noplūdes aizsardzību visai klienta programmatūrai.

Tas darbojas vienkārši. ProtonVPN pārvalda savus DNS serverus, un klienta programmatūra piespiež visus DNS pieprasījumus izmantot šos serverus sesijas laikā..

Manā pārbaudē visi ProtonVPN klienti izturēja DNS noplūdes pārbaudi ar lidojošām krāsām.

ProtonVPN nokārto DNS noplūdes testu

Es uzskatu, ka tomēr ir jāpievieno neliels brīdinājums attiecībā uz ProtonVPN mobilajiem klientiem. Tas ir tāpēc, ka, lai gan viņi vienmēr ieslēdzošu funkciju dara pieejamu operētājsistēmās Android un iOS un piedāvā to kā alternatīvu slepkavības slēdzim, tās nav divas lietas.

Vienmēr ieslēgta funkcionalitāte dažos gadījumos var izraisīt nelielu DNS noplūdi.

Ja jūsu mobilais pakalpojums pasliktinās pietiekami, lai pārtrauktu jūsu VPN savienojumu, iznīcināšanas slēdzis pārtrauks visu jūsu trafiku. Vienmēr ieslēgtā funkcija tikai sāk mēģinājumus atjaunot savienojumu ar VPN.

Pirms atkārtota savienojuma izveidošanas (cik vien atzīstams, ka tas ir mazs) jūs esat neaizsargāts pret datiem un DNS noplūdi.

Praksē tas gandrīz nav iespējams apdraudēt jūsu drošību – galu galā mēs runājam milisekundēs. Bet pilnīgas izpaušanas interesēs tas ir kaut kas, kas jums jāzina.

Lietotnes un klienti

ProtonVPN piedāvā pielāgotus klientus operētājsistēmai Windows, macOS, iOS un Android. Pieejams arī komandrindas rīks Linux.

Daži apgalvo, ka tas viņus nostāda neizdevīgākā situācijā salīdzinājumā ar citiem pakalpojumu sniedzējiem, kuri cenšas aptvert visu ar internetu saistīto ierīču veidus, par kuriem jūs varat iedomāties.

Es iebilstu, ka tas ļauj ProtonVPN koncentrēties uz viņu mazo lietotņu komplektu, lai padarītu tos pēc iespējas draudzīgākus un stabilākus.

Turklāt šīs četras iespējas ir tas, ko tik un tā izmanto vairums no mums.

Ja vēlaties, varat arī iestatīt VPN vairāku veidu maršrutētājos (proti, Tomato, Asus WRT un DD-WRT), taču tas ir manuāls process.

Kopumā ProtonVPN klienta programmatūra ir labi izstrādāta, intuitīva un vienkārši lietojama neatkarīgi no tā, kāda veida ierīce jums ir. Tajā pat ir iekļauta vienkārša, bet informatīva apmācība, kad to pirmo reizi aktivizējat.

Lietotnes ProtonVPN palīdzības apmācība darbojas

Windows klients ir efektivitātes paraugs. Tas būtībā ir izdomāts OpenVPN interfeiss ar viegli lasāmu serveru sarakstu, kas padara katra servera (P2P, Tor utt.) Atbalstītās funkcijas acīmredzamas.

Tas ir parocīgi, ja, piemēram, jāpārslēdzas uz serveri, kas nodrošina P2P. Lai gan, kā jau minēts iepriekš, es vēlos, lai būtu vienkāršs veids, kā filtrēt sarakstu pēc dažādajām servera funkcijām. Pašlaik serverus var filtrēt tikai pēc valsts.

Kā jau tas ir diezgan ierasts, klientam ir tikai viens klikšķis “ātrs savienojums”, kas jūs savieno ar tajā brīdī visātrāk pieejamo serveri..

Pārbaudot, nebija iespējams pateikt, cik labi darbojas ātrais savienojums, izņemot to, ka, izvēloties to, es nekad neesmu piedzīvojis neparasti lēnu savienojumu.

Klienta iestatījumi

Ar hamburgera izvēlni ProtonVPN klienta galvenā loga augšējā kreisajā stūrī tiek parādīts lietotāju konfigurējamu opciju saraksts..

Šeit atradīsit slepkavas slēdzi (vai mobilajiem telefoniem vienmēr ieslēgtu funkcionalitāti), aizsardzību pret DNS noplūdi un protokola iestatījumus. Arī tur dzīvo sadalītā tunelēšana.

Runājot par dalīto tunelēšanu, tā ir vienīgā galvenā iezīme, kas ir Windows un Android klientiem, bet pārējiem diviem to trūkst.

Pretējā gadījumā lietotāju pieredze visās platformās ir līdzīga.

Profili

Nedaudz unikāla ProtonVPN klientu implementācija ir savienojuma profili. Tie ir veids, kā ļaut saglabāt īpašas konfigurācijas, lai ātri izveidotu savienojumu ar vienu klikšķi.

Es tos atradu diezgan noderīgus.

Katrs profils ļauj izvēlēties izmantojamo VPN protokolu (tikai OpenVPN TCP vai UDP), kā arī valsti un serveri, lai izveidotu savienojumu ar.

Serveru gadījumā jūs varat izvēlēties nejaušu, noteiktu, vai arī ļaut klientam izvēlēties ātrāko pašlaik pieejamo serveri.

ProtonVPN klienta profilu logs

Ja ir kaut kas tāds, kuru dēļ jūs atkārtoti izmantojat ProtonVPN, izveidojiet profilu. Es ātri atradu sevi, saglabājot pāris P2P konfigurācijas, un vienu – ASV Netflix straumēšanai.

Klientu drošība

2020. gada janvārī visas četras ProtonVPN lietotnes kļuva par atvērtā pirmkoda, kas nozīmē, ka viss to kods tika darīts pieejams ikvienam, kurš tam vēlas piekļūt.

Tas ir solis, kas vēl vairāk uzlabo ProtonVPN jau tā izcilos drošības standartus. Tas dod jebkuram izstrādātājam vai drošības speciālistam iespēju iedziļināties kodā un analizēt to attiecībā uz iespējamām ievainojamībām.

ProtonVPN šobrīd ir vienīgais augstākā līmeņa VPN nodrošinātājs, kas palaiž atvērtā pirmkoda klientus un viņiem ir lielas lietas.

Aptuveni tajā pašā laikā ProtonVPN publiskoja savu lietotņu neatkarīga drošības audita rezultātus. Tika atrastas tikai dažas zema un vidēja riska problēmas, un līdz revīzijas ziņojumu publiskošanai tās tika novērstas vai akceptētas..

Lēmumi par atvērtā koda izmantošanu un trešās puses drošības audita veikšanu ļāva ProtonVPN sasniegt pilnīgi jaunu pārredzamības un uzticības līmeni. Un VPN pasaulē abi ir kritiski.

Konkurenti, ņemiet vērā.

ProtonVPN servera atrašanās vietas

Ar 698 serveriem 63 vietās un 44 valstīs ProtonVPN nav liels serveru tīkls.

Tas nozīmē, ka ikviena atrašanās vieta, ko es sagaidītu, ir atrodama un tiek ņemta vērā, un 95% no mums, iespējams, nevajadzēs neko citu.

ProtonVPN ir unikāls tikai tas, ka jūs varat izveidot savienojumu ar katru valsti, izmantojot to Secure Core risinājumu. Ja tiešsaistes drošība un anonimitāte jums ir ārkārtīgi svarīga, šīs ir lieliskas ziņas.

Pilnu ProtonVPN serveru sarakstu varat redzēt šeit. Tie ir sadalīti pa reģioniem, valstīm un pilsētām, kā arī pēc funkcionalitātes (P2P, Secure Core, Tor).

Vai ProtonVPN ir ātrs?

Ne tik sen, veiktspējas problēmas nomoka ProtonVPN. Tas vairs neliekas.

Lai arī tā nebija iespaidīga, katra manis pārbaudītā vieta parādīja ļoti cienījamus un konsekventus numurus. Šie ātrumi ļauj ProtonVPN stingri iekļauties visu VPN sniedzēju augstākajā līmenī.

Šeit ir ņemts paraugs no trim populārām servera vietām, kas ņemtas no mana visaptverošākā ProtonVPN ātruma testa.

Labākais serveris
ProtonVPN labākā servera servera ātruma testa rezultātiAr VPN ProtonVPN labākā servera ātruma testa sākuma līnijaNav VPN
Savienotās Valstis
ProtonVPN Amerikas Savienoto Valstu servera ātruma testa rezultātiAr VPN ProtonVPN Amerikas Savienoto Valstu ātruma testa bāzes līnijaNav VPN
Nīderlande
ProtonVPN Nīderlandes servera ātruma testa rezultātiAr VPN ProtonVPN Nīderlandes ātruma testa bāzes līnijaNav VPN

Visi testi tika veikti ar 500 Mb / s samazinātu un 100 Mb / s savienojumu ārpus Eiropas.

Izmantojot internetu, kas spēj sasniegt daudz ātrāku ātrumu nekā jebkurš VPN serveris var rīkoties, mēs varam redzēt maksimālo veiktspēju, kādu tie var nodrošināt. Lēnāks savienojums vienkārši ierobežotu ātrumu, ko var darīt interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP).

Labāko serveri izvēlējās ProtonVPN klients, izmantojot opciju “ātrs savienojums”. Teorētiski tam vajadzētu būt visātrākajam serverim visā tīklā.

Izmantojot šo veiktspējas līmeni, ProtonVPN var viegli tikt galā pat ar visprasošākajiem uzdevumiem, ieskaitot lielu failu lejupielādi vai 4K video straumēšanu..

Klientu apkalpošana

Diemžēl klientu atbalsts nav viens no ProtonVPN spēcīgākajiem punktiem. Rakstot šo pārskatu, nav pieejama tieša tērzēšana vai atbalsts pa tālruni. E-pasts ir viss, ko mēs saņemam.

Labā ziņa ir tā, ka personāls, kas atbild uz e-pastiem, šķiet pilnībā aizkavējies un sniedz pilnīgas un noderīgas atbildes. Tas ir atsvaidzinoši laikā, kad daudzi citi VPN izmanto konservētas atbildes, lai radītu ilūziju par ātru apkalpošanu.

Man bija jāgaida apmēram 15 stundas, lai saņemtu atbildi uz savu jautājumu par dalītā tuneļa izmantošanu ar Netflix. Spoileris: tas nedarbojas, ja neveicat kādu nopietnu DNS kung-fu.

Bet atbilde bija draudzīga un zinoša, tāpēc es nevaru vainot viņu centienus.

Pamatjautājumiem ProtonVPN vietne piedāvā FAQ un meklēšanas funkciju, lai atrastu palīdzību bieži sastopamo problēmu gadījumā. Tas aptver visus tipiskos jautājumus, kas vairumam no mums rastos.

Vissvarīgākais ir tas, ka ProtonVPN neiet pāri bortam, lai piedāvātu palīdzību, taču tas, kas viņiem ir, ir noderīgs un netērēs jūsu laiku.

Cena un vērtība

Kā jau tika novērots iepriekš, ProtonVPN neuzvarēs nevienu balvu par zemām cenām – ja vien jūs neizmantojat bezmaksas līmeni.

Tomēr ir vērts atzīmēt, ka, izveidojot bezmaksas kontu, jūs varēsit izmantot Plus paketes bezmaksas 7 dienu izmēģinājumu. Tas nav slikts ceļš, ja vēlaties sniegt pakalpojumam pienācīgu testa braucienu.

ProtonVPN abonēšanas plāna cenu pārskats

Dažādiem cenu līmeņiem ir dažādas iespējas. Tie ir šādi:

 • Bezmaksas

  Cena gadā: Bezmaksas
  Cena mēnesī: Bezmaksas

  Bezmaksas līmenī jūs varat izmantot serverus tikai trīs vietās: ASV, Japānā un Nīderlandē.

  Jūs nevarēsit izmantot P2P programmatūru vai kādu no sarežģītākajām funkcijām. Jums būs jāattiecas tikai uz ierobežotu ātrumu vienotu savienojumu.

  Par cenu tomēr pakalpojums ir zagts, salīdzinot ar citiem tā saucamajiem bezmaksas VPN. Tas nodrošinās jūsu drošību, nepārdodot savus datus trešām personām – tāpēc es to saucu par stabilu vērtību.

 • Pamata

  Cena gadā: Mēnesī 4,00 USD
  Cena mēnesī: Mēnesī 5,00 USD

  Pamatlīmenis daudz neatšķiras no tā brīvā līmeņa.

  Jūs iegūstat piekļuvi serveriem visās pieejamās valstīs, iespēju izmantot P2P un pazaudējat ātruma ierobežojumu. Bet, kaut arī tas izklausās pēc būtiskiem jauninājumiem, tas ne vienmēr to izjuta.

  Vienīgā reālā priekšrocība ir tā, ka šajā līmenī varat vienlaikus savienot divas ierīces, bet, manuprāt, par to diez vai ir vērts maksāt.

 • Plus

  Cena gadā: Mēnesī 8,00 USD
  Cena mēnesī: Mēnesī 10,00 USD

  Plus līmenis ir tas, kur jūs patiešām sākat redzēt dažas pievienotās funkcijas.

  Jūs saņemat piekļuvi visam serveru tīklam, ieskaitot P2P, Tor un Secure Core serverus. Varat arī izmantot ne vairāk kā piecas ierīces vienlaikus.

  Plus plāns ir populārākā ProtonVPN iespēja.

  Cenu zīme USD 8,00 (vai USD 10,00, ja neveicat priekšapmaksu ik gadu), salīdzinot ar konkurenci, ir mazliet par lielu. Bet dažiem no mums tas var būt tā vērts, ņemot vērā, ka jūs iegādājaties ProtonVPN izcilo reputāciju par privātumu un drošību.

 • Vizionārs

  Cena gadā: Mēnesī 24,00 USD
  Cena mēnesī: Mēnesī 30,00 USD

  Kā norāda nosaukums, Visionary cenu līmenis ir paredzēts tiem no mums, kuri vēlas palīdzēt ProtonVPN tā misijā nodrošināt datu privātumu masām.

  Tas tiek piegādāts ar ProtonMail Visionary līmeņa abonēšanu, bet citādi ir tāds pats kā Plus pakotne.

  Ja jums ir nauda un vēlme atbalstīt cēloni, šis ir darījums jums.

Kad reģistrējaties ProtonVPN, jums būs jāmaksā ar PayPal vai lielu kredītkarti – tā ir liela vilšanās anonimitātes apsēstajā.

Lai iegūtu bezmaksas kontus, jums būs jāveic arī īsziņu vai e-pasta verifikācija – un ProtonVPN stingri bloķē visus pasta pakalpojumus.

Jūs varat jaunināt bezmaksas kontu uz apmaksātu kontu, izmantojot Bitcoin. Bet tajā brīdī jūs jau esat pārbaudījis savu identitāti, tāpēc es šaubos, vai daudzi no mums to izmantos.

Otra lieta, kas jāņem vērā, ir tā, ka, lai gan ProtonVPN piedāvā 30 dienu naudas atgriešanas garantiju, tā tiek aprēķināta atkarībā no tā, cik ilgi jūs izmantojat pakalpojumu. Tas nozīmē, ka, jo ilgāk glabājat kontu, jūs saņemat mazāk un mazāk atpakaļ.

Es tiešsaistē esmu sācis daudz sūdzību par šo, taču, tā kā Plus līmeņa līmenī jūs varat saņemt 7 dienu bezmaksas izmēģinājumu, lielākajai daļai tas nedrīkst radīt daudz problēmu..

Tātad, vai ProtonVPN ir labs VPN?

ProtonVPN ir nedaudz dārgā pusē. Un klientu atbalsts, kaut arī ir zinošs, varētu izmantot dažus ātrākus reakcijas laikus un citus saziņas veidus.

Bet tas ir VPN sniedzējs, kam, tāpat kā nevienam citam, ir uzticība drošībai un privātumam. Starp stingro politikas neierakstīšanos, privātumam draudzīgu jurisdikciju un vismodernākajiem drošības elementiem tie aptver visas bāzes un to dara ļoti labi.

Servera tīkls ir ātrs, lietotne ir ērti lietojama, un tur ir visas funkcijas, kuras jūs sagaidāt no augstākā līmeņa VPN (un pat daži noderīgi, kas jums varētu nebūt)..

Kopumā ProtonVPN ir lielisks VPN pakalpojums, un man nav ieteicams nevienu atrunu.

ProtonVPN logotipsRezultāts:
8.6 / 10

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me