4 vienkārši veidi, kā paslēpt savu IP

Kad esat sapratis, kā to izdarīt, IP adreses privāta saglabāšana ir diezgan vienkārša. Bet tomēr es uzskatu, ka pārsteidzoši maz cilvēku rūpējas, lai veiktu šos dažus vienkāršos soļus. Es pats esmu diezgan reliģiozs un slēpju savu IP adresi šo trīs iemeslu dēļ: interneta privātums, drošība un tiešsaistes brīvība. Un šeit ir tas, kā es to daru.


Jūsu IP adreses slēpšana

Zemāk ir norādīti četri vienkārši un efektīvi IP adreses slēpšanas veidi. Tikai ņemiet vērā, ka atkarībā no tā, kāpēc jūs to darāt, daži var darboties labāk nekā citi.

VPN

Vienkāršākais un, domājams, labākais veids, kā slēpt savu IP, ir izmantot virtuālā privātā tīkla (VPN) pakalpojumu. Šī metode līdz šim ir manis vēlamais veids, kā rīkoties. Lūk, kā tas darbojas.

Pirmais solis ir izvēlēties labu VPN sniedzēju. Kad esat to izdarījis, jūs savā ierīcē varēsit lejupielādēt viņu klienta programmatūras kopiju. Instalējiet to un izmantojiet to, lai izveidotu savienojumu ar kādu no VPN serveriem pakalpojumu sniedzēja tīklā. Viss process ir ļoti vienkāršs.

Pēc savienojuma izveides ar serveri tas kļūs par viduvēju starp jūsu ierīci un internetu. Kad visi jūsu nosūtītie dati tiks cauri tam, serveris noņems jūsu IP un aizstās to ar savu. Kad dati atgriežas, serveris atkal ievieto jūsu IP adresi.

Tas nozīmē, ka, runājot par jebkuru vietni vai pakalpojumu, kuram piekļūstat, tas runā ar VPN serveri. Tai nav nekāda veida noskaidrot, ar ko tas patiesībā sazinās. Tātad visu, ko izvēlaties lejupielādēt vai kuru vietni nolemjat apmeklēt, vairs nevar izsekot.

Datu pārsūtīšana par katru jūsu ierīces lietojumprogrammu notiks šajā procesā. Nav svarīgi, vai izmantojat savu pārlūkprogrammu vai trešās puses lietojumprogrammu, piemēram, video skatītāju vai failu lejupielādētāju. VPN novirzīs visu caur saviem serveriem un aizsargās jūsu privātumu visā pasaulē.

Diagramma, kā paslēpt IP adresi ar VPN

Sakarā ar to, ka, lai nokļūtu serverī, ir nepieciešama papildu papildu distance, iespējams, redzēsit savienojuma ātruma samazināšanos. Bet, pamatojoties uz vairākiem desmitiem ātrumtestu, kurus esmu vadījis dažādiem pakalpojumu sniedzējiem, šim kritumam vajadzētu būt niecīgam. Piemēram, ar jebkuru no ātrākajiem pakalpojumu sniedzējiem, kuru testēju, jums vajadzētu gaidīt tikai aptuveni 10% lielu palēnināšanos. Ar to nepietiek, lai to pamanītu regulāras lietošanas laikā. Un arī vairums citu VPN nav tik tālu no šī numura.

Visi VPN pakalpojumi ļaus jums izvēlēties tā servera atrašanās vietu, pie kura izveidojat savienojumu. Parasti to ir simtiem visā pasaulē. Izmantojot VPN, jūs ne tikai maskēsit savu IP adresi, bet, ja izvēlēsities, jūs varētu arī izlikties, ka atrodaties citā valstī. Ja vēlaties piekļūt vietnei, kuru bloķē jūsu valdība, vai ja jūs dzīvojat ārpus ASV un vēlaties skatīties American Netflix (vai jebkuru citu straumēšanas pakalpojumu jebkur citur), VPN ir veids, kā jūs to darāt.

VPN izmantošana dod jums vēl vienu labumu. Savienojums starp jūsu ierīci un serveri ir šifrēts. Šī funkcija neapturēs jūsu interneta pakalpojumu sniedzēju, hakeru vai kādu citu, kurš mēģina pārtvert jūsu nosūtītos un saņemtos datus. Viņi nekad nevarēs izlasīt informāciju, kuru satur dati. Neatkarīgi no tā, vai jūs pārbaudāt savu bankas kontu, lejupielādējat torrentu vai lasāt ziņas, neviens nekad neuzzinās.

Ja vēlaties veikt ilgtermiņa saistības (gadu vai vairāk), labākie VPN pakalpojumi maksā ne vairāk kā divus vai trīs dolārus mēnesī. Ņemot vērā visas viņu priekšrocības, manuprāt, tā ir labi iztērēta nauda. Jūs varat uzzināt vairāk par dažiem maniem iecienītākajiem pakalpojumu sniedzējiem šeit.

Tor

Sīpolu maršrutētājs (Tor) ir vēl viens labs veids, kā paslēpt savu IP. Lai gan tas var būt nedaudz sarežģītāks un daudz lēnāks nekā izmantot VPN, negatīvie ir tas, ka tas ir pilnīgi bez maksas.

Lai sāktu darbu, jums jāielādē, jāinstalē un jākonfigurē Tor pārlūks. Ja esat pazīstams ar Mozilla Firefox, jums veicas. Tor pārlūks ir balstīts uz to, izskatās un darbojas līdzīgi. Kad esat to iesācis, tas izveido savienojumu ar Tor tīklu, un jūs esat gatavs doties tālāk.

Tor paļaujas uz pasaules brīvprātīgo vadītu serveru tīklu, ko sauc par releju mezgliem, no kuriem pašlaik ir vairāk nekā 6000. Pēc tam, kad dati tiek atstāti no jūsu ierīces, tas nejauši “atlec” ap vairākiem šiem mezgliem, pirms sasniedz galamērķi. Dati, kas atgriežas pie jums, notiek tajā pašā procesā.

Katrs mezgls zina tikai iepriekšējo un nākamo mezglu šajā shēmā (vai ķēdē), padarot piekļuvi vietnei vai pakalpojumam neiespējamu, lai izsekotu ceļu pie jums. Sākot ar ierīci un beidzot ar galīgo ķēdes mezglu, dati tiek arī šifrēti. Ikviens, kurš pārtver un mēģina to pārbaudīt, ir no laimes.

Diagramma, kā Tor tīkls maina manu IP adresi

Lai gan Tor var nodrošināt jums izcilu privātumu, ir daži negatīvie punkti, kas to lieto, it īpaši salīdzinājumā ar VPN. Lielākais no šiem jautājumiem ir ātrums, un man tas ir darītājs.

Katrs no nejauši izvēlētajiem shēmas mezgliem varētu atrasties jebkur pasaulē un, tā kā viņi darbojas brīvprātīgi, izmantos nezināmas kvalitātes interneta savienojumu (tas varētu būt šķiedras, varētu būt līdzvērtīgs iezvanes modemam). Kad jūsu dati nonāk jūsu apmeklētajā vietnē un no tās, tā varētu būt ceļojusi vairākas reizes apkārt pasaulei, izmantojot apšaubāmus savienojuma ātrumus. Citiem vārdiem sakot, tas var aizņemt kādu laiku.

Salīdziniet to ar VPN, kur jums ir darīšana tikai ar vienu jūsu izvēlēto starpnieku serveri, kas izmanto speciālu aparatūru un ātru datu noliktavas interneta savienojumu. Iespējamā ātruma atšķirība var būt ievērojama. Izmantojot Tor, lai veiktu modernu pārlūkošanu, vajadzētu būt labi. Bet, ja plānojat lejupielādēt lielus failus vai pārmērīgi skatīties tiešsaistes šovu, iespējams, jūs apmeklēsit drausmīgu braucienu.

Arī Tor pārlūks ir labs tikai pārlūkošanai. Ja vēlaties apskatīt videoklipu, satvert dažus failus vai darīt kaut ko citu, izmantojot speciālu lietojumprogrammu, atkarībā no jūsu tehniskajām zināšanām iestatīšanas process var kļūt ļoti sarežģīts.

Ja jūs izvēlaties mēģināt Tor mēģināt piekļūt ģeogrāfiski bloķētam saturam, atcerieties vienu lietu (es redzu, ka tas parādās diezgan bieži). Jums būs jāiestata Tor, lai jūsu ķēdes izejas mezgls atrastos valstī, no kuras vēlaties skatīties saturu.

Starpniekserveris

Vēl viens pienācīgs IP adreses slēpšanas veids ir starpniekservera izmantošana. Atkarībā no tā, ko vēlaties darīt, starpniekserverus var būt samērā viegli uzstādīt. Tās var būt arī bezmaksas, un tām var būt minimāla ietekme uz jūsu interneta ātrumu (lai gan, kā redzēsim, pēdējie divi parasti ir pretrunīgi). Tomēr pilnvarniekiem ir arī savs potenciālo jautājumu kopums. Un diemžēl atkarībā no jūsu mērķa viņi var nebūt pat tuvu tam, lai būtu jūsu labākais risinājums.

Starpniekserveri var iestatīt tieši no jūsu esošās pārlūkprogrammas (šeit ir norādījumi par starpniekserveru iestatīšanu visās galvenajās versijās). Ja jūs tikai meklējat piekļuvi tīklam, papildu programmatūra nav nepieciešama. Vienīgais, kas jums nepieciešams, ir starpniekservera IP adrese. Es runāšu par to atrašanu mazliet tālāk.

Kad viss jūsu pārlūkprogramma ir iestatīta, starpniekserveris darbojas līdzīgi kā VPN. Viss, ko jūs sūtāt un saņemat, tiek pārraidīts caur to. Starpniekserveris apmaina jūsu IP par savu, atstājot jūsu skatīto vietni ticam, ka tā runā ar starpniekserveri.

Tāpat kā ar VPN, jūs vēlaties izvēlēties starpniekservera atrašanās vietu atkarībā no mērķa. Piemēram, ja jūs plānojat straumēt Lielbritānijas televīziju, jums būs nepieciešama IP adrese ārpus Lielbritānijas. Jums būs jāpārliecinās, ka tā ir valsts, kurā fiziski atrodas serveris.

Mana IP adreses slēpšanas shēma, izmantojot starpniekserveri

Tomēr ne tikai maskējot jūsu IP, starpniekserveri jūsu labā kaut ko citu darīs. Mana vislielākā liellopu gaļa ir tā, ka viņi šifrē jūsu datus un tādējādi nenodrošina nekādu drošību un privātumu. Ja jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs (vai kāds cits) vēlējās uzzināt, par ko jūs nodarbojaties, tas ir tikpat mazsvarīgi ar starpniekservera palīdzību, kā tas ir bez tā. Lai arī lēnāks, vismaz Tor ļauj paturēt interneta paradumus pie sevis.

Un tāpat kā Tor gadījumā, ja vēlaties, lai starpniekserveri izmantotu citas lietojumprogrammas, kas nav jūsu pārlūkprogramma, jūs skatāties sarežģītāku iestatīšanu. Programmatūrai būs jābūt vietējā starpniekservera atbalstam (un daudzi to dara), kas jums būs jāizdomā. Alternatīvi, jums būs jāizjaucas ar tīkla iestatījumiem operētājsistēmas līmenī.

Ciktāl tiek iegūti starpniekservera IP, tiešsaistē ir daudz avotu. Varat izmantot Google, lai atrastu bezmaksas pakalpojumus, vai arī doties pie tāda apmaksāta pakalpojumu sniedzēja kā BuyProxies.org vai līdzīga pakalpojuma sniedzēja. Bezmaksas starpniekserveru problēma ir tā, ka daudzi cilvēki tos mēdz izmantot. Un jo vairāk cilvēku tos izmanto, jo lēnāk viņi to saņem. Maksas starpniekserveri sniegs jums daudz labāku sniegumu. Bet, ja jūs jau tērējat naudu, manuprāt, jūs to varētu arī tērēt VPN. Tas liek jums tik daudz vairāk sprādziena par jūsu buks.

Publiskais Wi-Fi

Izmantojot šķipsnu, varat arī novērst mājas IP zināšanu, izmantojot publisko Wi-Fi. IP adrese nedod jums līdzi. Vienkārši aizvediet ierīci uz vietējo bibliotēku vai kafijas veikalu un izveidojiet savienojumu ar to tīklu. IP adrese, kuru jūs galu galā izmantosit, lai piekļūtu internetam, būs pilnīgi atšķirīga no mājas adreses.

Šis risinājums tomēr ilgtermiņā nav lielisks (vai ērts). Publiskā Wi-Fi izmantošanai ir vairākas negatīvas puses. Visnopietnākā ir negodīgas personas iespēja tajā pašā tīklā uzlauzt jūsu savienojumu.

Šī iemesla dēļ ikreiz, kad izmantoju tīklāju, es to daru, izmantojot VPN. Tā funkcijas novērš šo iespējamo drošības problēmu. Bet, ja es jau izveidoju savienojumu ar VPN, izmantojot atklātos tīklus, lai nedaudz paslēptu IP. Tomēr, tā kā nav citu iespēju, izmantojot publisko Wi-Fi, iegūsit citu IP adresi.

Kāpēc paslēpt savu IP

IP adresi, kas šķietami ir nevainīga skaitļu virkne, var viegli izmantot, lai internetā noskaidrotu, kas jūs esat, kur atrodaties un ar ko esat nodarbojies internetā..

Man nav ko slēpt (ka es tik un tā varu domāt). Bet man nekad nav bijis tā, ka mans interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP) var izpētīt, ko es daru tiešsaistē. Ikviena vietne, kuru apmeklēju, katrs fails, kuru lejupielādēju, tas man ir skaidri redzams un izsekojams. Un cik grūti jebkuram uzņēmumam vai valsts aģentūrai ir, ja IPS dalās ar šo informāciju ar viņiem? Mūsdienās, pateicoties tādām lietām kā ASV Kongress, kas ļauj interneta pakalpojumu sniedzējiem pārdot jūsu pārlūkošanas informāciju vai Apvienotās Karalistes Likumu par izmeklēšanas pilnvarām, tas ir daudz vieglāk, nekā domā daudzi no mums.

IP adreses maiņa labāka privātuma nodrošināšanai

Reālās IP adreses slēpšana var arī palīdzēt piekļūt vietām internetā, kuras jūs citādi nevarētu. Vēl viens liels iemesls, kāpēc es to izvēlos. Liela daļa tiešsaistes satura ir ģeogrāfiski bloķēta (domājiet, ka Netflix vai BBC iPlayer), un nav pieejama, ja jūsu fiziskā atrašanās vieta nav satura izcelsmes valstī.

Interneta pakalpojumu sniedzēji un valdības arī var un bieži bloķē piekļuvi konkrētām vietnēm vai pakalpojumiem. Tas notiek ne tikai tādās valstīs kā Ķīna. Šī prakse ir izplatīta visā pasaulē (tostarp Eiropā un Ziemeļamerikā).

Secinājums

Tagad, kad jūs saprotat, kā paslēpt savu IP adresi, ir pienācis laiks to izdarīt. Tā maiņa ir nepieciešams solis ceļā uz privātu, drošu un neierobežotu interneta pieredzi. No četrām iepriekšminētajām metodēm es ieteiktu iet uz VPN pakalpojumu. Tas ir vispilnīgākais un elastīgākais risinājums, kas darbosies visām jūsu vajadzībām. Neatklājiet savu īsto IP, esiet drošs un brīvs.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map