Bezmaksas VPN un apmaksāti VPN

Dažreiz ir grūti strīdēties par brīvu. Daudzi no mums labprāt vadītu pilnīgi jaunu automašīnu. Bet, ja jums ir vajadzīgs transportlīdzeklis un jūsu tēvocis jums piedāvā 1994. gada Ford Escort bez maksas, vai jūs teiktu, ka nē? Tas darbojas un jūs aizvedīs no punkta A uz punktu B. Tas var būt vienkārši pietiekami labs.


Šo analoģiju var attiecināt arī uz VPN. Ir daudz izcilu maksas pakalpojumu, no kuriem mēs varam izvēlēties. Bet ir arī daudz bezmaksas pakalpojumu sniedzēju. Neviens neapgalvos, ka bezmaksas VPN ir ideāli, bet, tāpat kā 25 gadus vecais Ford, vai tie varētu būt pietiekami labi, lai paveiktu darbu?

Var būt.

Papildus acīmredzamajai cenai starp bezmaksas VPN un apmaksātu VPN ir arī vairākas būtiskas atšķirības. Un, atkarībā no tā, ko jūs cerat darīt, jums var būt daudz labāk ieguldīt pēdējā. Vai arī jūs varētu labi.

Bezmaksas vai apmaksāts VPN, tā darbība ir dārga

Perfektajam VPN tas jādara viss. Tam vajadzētu būt drošiem tiešsaistē un anonīmi tiešsaistē, ļaut mums apmeklēt tīmekļa vietnes vai straumēt video no jebkuras pasaules valsts un darīt visu ar ātrumu, kas atbilst parastajam interneta savienojumam..

Cik lieliski būtu, ja mēs visu to iegūtu par velti?

Diemžēl tas vienkārši nenotiks. VPN pakalpojuma vadīšana maksā daudz naudas. Tikai manā galvas galā, viņiem ir jāuztur globāls serveru tīkls, jāattīsta un jāuztur klienta programmatūra duci dažādu platformu un pēc vajadzības jāsniedz mums atbalsts..

Tas, kā apmaksāts VPN iegūst savu finansējumu, ir diezgan skaidrs. Bet, kas notiek gadījumā, ja pakalpojumu sniedzējs neiekasē santīmu?

Ir divi veidi, kā bezmaksas VPN savelkas galā.

VPN darbināšanai ir nepieciešams liels budžets

Bezmaksas VPN bieži izmanto dažādas funkcijas. Viņi darbina mazāk serveru, izmanto vecāku aparatūru, viņiem nav nekāda atbalsta, par ko runāt. Un tas var būt labi. Kamēr viņi saņem darbu, kurš rūpējas, vai ne?

Izņemot to, ka viņiem joprojām ir jāieved vismaz daži līdzekļi, ja vien nekas cits, tad lai samaksātu savus elektrības rēķinus. Bezmaksas VPN nopelna naudu, bet to dara daudz netiešākā veidā nekā apmaksāti pakalpojumu sniedzēji.

Būtībā jūs kļūstat par valūtu. Un tieši šeit jums jābūt uzmanīgam attiecībā uz pakalpojumu sniedzēju izvēli.

Lai palīdzētu izskaidrot, apskatīsim izplatītākās VPN funkcijas un salīdzinām, kā maksas un bezmaksas pakalpojumi atšķirīgi rīkojas ar maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas VPN salīdzinājumā ar apmaksātu VPN funkciju pēc funkciju salīdzināšanas

Bezmaksas un maksas VPN izmanto atšķirīgu pieeju tam, kā viņi ievieš lielāko daļu funkciju. Un diemžēl vairumā gadījumu jūs ļoti daudz iegūstat to, par ko maksājat.

Drošība

Ja, tāpat kā es, jūs esat nedaudz informēts par drošību un paļaujaties uz VPN, lai aizsargātu savus datus, visbūtiskākais ir VPN savienojumam izmantotais šifrēšanas līmenis un līdzekļi. Šajā gadījumā bezmaksas pakalpojumu sniedzēji to vienkārši nesamazina.

Lielāko daļu laika bezmaksas VPN izmanto PPTP, lai šifrētu jūsu datus, bez iespējas izvēlēties citu protokolu. Daži nemaz nemin, ko viņi vispār lieto (tādā gadījumā tas gandrīz noteikti ir PPTP).

Problēma ir tā, ka PPTP ir novecojis. Tas tiek uzskatīts par nedrošu un ir kopš 1999. gada.

PPTP pasargās jūsu datus no gadījuma novērošanas. Ja viss, ko jūs darāt, ir straumēt ģeogrāfiski bloķētus videoklipus, jums jādara. Bet tas vismaz neaizsargās jūs no visiem, kas zina, ko viņi dara (un, ja kāds mēģina pārbaudīt jūsu datus, varat derēt, ka viņi zina, ko viņi dara).

No otras puses, apmaksāti VPN sniedz jums vairāk iespēju, kā arī tās, kuras faktiski ir drošas.

Gandrīz katrs apmaksāts pakalpojumu sniedzējs, kura vērts ir tās sāls, izmantos OpenVPN – atvērtā koda protokolu, kas izmanto SSL. Tas ir tas pats šifrēšanas veids, ko izmanto drošās https vietnēs, piemēram, jūsu bankā. L2TP ar IPSec ir vēl viena protokola opcija, ar kuru bieži sastopas.

Maksājošie VPN pakalpojumi izmanto arī 256 bitu šifrēšanas atslēgas. Bezmaksas pakalpojumu sniedzēji mēdz izvēlēties mazāk drošu 128 bitu opciju tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tā ir skaitliski lētāka un tāpēc lētāka..

OpenVPN un 256 bitu šifrēšanas atslēgu kombinācija praktiski nav ložu necaurlaidīga, to nav iespējams pārtvert un atšifrēt. Apmaksāts VPN ir drošs VPN, un, ja tas ir tas, ko jūs meklējat, tas ir veids, kā iet.

Tiešsaistes privātums un anonimitāte

Pat ja jūs pārāk neuztraucaties par savu datu drošību un viss, kas jums rūp, paliek anonīms, kaut kas bezmaksas VPN teorētiski jums būtu jāpiešķir, jums tomēr jābūt uzmanīgam.

Izvēloties bezmaksas pakalpojumu, vienmēr (un es domāju vienmēr) izlasiet smalko druku.

Dažreiz bezmaksas VPN tiek atbalstīti ar reklāmām. Citreiz tie tiek subsidēti, pārdodot jūsu datus un tiešsaistes ieradumus. Tātad, kaut arī jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP), iespējams, vairs nespēs izsekot tam, ko jūs tieši darāt, kāds cits vienmēr ir.

Es saku “izsekot tieši”, jo, ja godīgi, jūsu ISP joprojām var ātri iegūt nepieciešamo informāciju, ja viņi to vēlējās. Viņi redz VPN servera IP adresi, kurai pieslēdzaties, un no tā, viņi var izdomāt, kuru pakalpojumu izmantojat. Un tā kā jūsu dati ir paredzēti pārdošanai, jūs patiesībā neko neslēpjat.

Bezmaksas VPN, kas pārdod datus ISP

Kā jūs varētu gaidīt, apmaksāts VPN ir labāka iespēja aizsargāt jūsu privātumu un anonimitāti. Apmaksāti VPN serveri nekad nepārdod informāciju par jūsu darbībām trešajām personām un bieži vien izvairās no lietotāju datu vākšanas (bet ne vienmēr).

Daudzi apmaksāti pakalpojumu sniedzēji saglabā sava veida savienojuma žurnālu, kuru var izsekot jums. Un, atkarībā no tā, kurā jurisdikcijā viņi atrodas, var sniegt šo informāciju tiesībaizsardzības iestādēm (vai citām iestādēm), kad viņiem to izdod.

Pat ja tas nav ideāls, jebkurš apmaksāts VPN vienmēr veiks labāku darbu nekā bezmaksas, uzturot jūsu privātumu tiešsaistē. Bet, ja tā ir pilnīga anonimitāte, par kuru jums jāatsakās, pakalpojums, kuram ir politika bez reģistrēšanās, ir obligāts.

Servera izvēle

Papildus drošības un privātuma nodrošināšanai VPN ļauj maskēt arī patieso atrašanās vietu, nosūtot trafiku caur serveri citā pasaules malā. Tas ļauj piekļūt ģeogrāfiski ierobežotiem pakalpojumiem (piemēram, Netflix vai BBC iPlayer) un izvairīties no cita veida filtrēšanas uz atrašanās vietu (piemēram, interneta cenzūra).

Daudzi bezmaksas VPN pakalpojumi ir izstrādāti, paturot prātā šo īpašo lietojumu. Viņiem būs liels skaits globālo serveru atrašanās vietu, kurās varat izveidot savienojumu, lai gan šī izvēle var būt nedaudz ierobežota, ņemot vērā izmaksas, kas saistītas ar katra servera klastera darbību.

Neatkarīgi no tā, ka viss apmaksātais VPN piedāvā arī labu servera vietu izvēli visā pasaulē. Tā kā šie uzņēmumi parasti tiek labāk finansēti, kopējam atrašanās vietu skaitam ir tendence būt lielākam.

Apmaksāta VPN servera atrašanās vietu karte

Maksas pakalpojumu sniedzējiem ir arī interese uzturēt augstu pakalpojumu līmeni, lai apturētu klientus pāriet uz konkurentu. Tātad viņi, visticamāk, paplašinās savus tīklus.

Ja vēlaties izmantot VPN, izmantojot ģeogrāfisko bloķēšanu vai cenzūru, bezmaksas pakalpojumam vajadzētu būt veiksmīgam, protams, ja viņiem, protams, ir pieejami serveri valstī, ar kuru vēlaties izveidot savienojumu. Lai gan ir divi brīdinājumi.

Atkarībā no tā, ko jūs darāt, servera veiktspēja (vai tā trūkums) var kļūt par problēmu. Jums tīk labi pārlūkot vietnes, taču, ja, piemēram, vēlaties straumēt videoklipus, iespējams, būsit saderinājies ar bezmaksas pakalpojumu sniedzēju..

Daudzi straumēšanas pakalpojumi arī dara visu iespējamo, lai neļautu skatītājiem izmantot VPN, iekļaujot atsevišķos servera IP melnajā sarakstā. Piemēram, BBC bloķē VPN ar nesaudzīgu efektivitāti.

Ja bloķēti, maksas pakalpojumu sniedzēji, visticamāk, kaut ko darīs. Viņiem ir resursi, un atkal, ja viņi nerīkojas, abonenti var izlēkt kuģi.

Kad bezmaksas VPN ir atklāts un iekļauts melnajā sarakstā, var paiet vairāki mēneši, līdz viņi to atgriezīsies (ja viņi vispār to darīs)..

Savienojuma ātrums

Vēl viena būtiska atšķirība starp bezmaksas un maksas VPN pakalpojumu ir ātrums.

Nevienam nepatīk tērēt naudu, ja tas viņiem nav vajadzīgs, tāpēc bezmaksas VPN serveri bieži tiek intensīvi izmantoti. Tā kā tie, iespējams, nedarbojas ar vislabāko aparatūru, lietojot tos, jūs varat ciest no dažāda līmeņa veiktspējas un savienojamības problēmām..

Lai gan plus pusē ir teikts, ka, ja izmantojat bezmaksas VPN, parasti par šifrēšanas pieskaitāmiem ātruma papildu sodiem jums nebūs jāpiedzīvo. Kā minēts iepriekš, bezmaksas pakalpojumu sniedzēji mēdz izmantot PPTP. Lai arī tas nav šausmīgi drošs, tas ir ātrākais no visiem protokoliem.

Apmaksātajiem VPN, gluži pretēji, parasti ir stabilas servera rezerves daļas, kuru mērogs atbilst pašreizējam pieprasījumam.

Tikai abonenti var piekļūt maksas VPN pakalpojumiem. Tāpēc administratori var izstrādāt savas sistēmas zināmam lietotāju skaitam un izmantot sarežģītus slodzes līdzsvarošanas algoritmus, lai izvairītos no veiktspējas problēmām..

Tam nevajadzētu būt lielam pārsteigumam, ka par ātrākajiem VPN parasti tiek maksāti VPN. Ja vēlaties tikai mazliet pārlūkot, bezmaksas pakalpojumu sniedzējam vajadzētu rīkoties lieliski. Bet, veicot citas intensīvas joslas platuma darbības, piemēram, straumēšanu vai intensīvu lejupielādi, jūs nevarat pārspēt maksas pakalpojuma ātrumu.

Cenu noteikšana

Ja VPN pakalpojuma izvēlē jūs galvenokārt uztrauc izmaksas, jūsu izvēle ir skaidra. Galu galā jūs nevarat nokļūt lētāk nekā bez maksas.

Apmaksāts VPN pakalpojums maksās no USD 2 līdz 12 mēnesī atkarībā no pakalpojumu sniedzēja un abonēšanas ilguma.

Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka bezmaksas VPN subsidē savus pakalpojumus, izmantojot reklamēšanu, datu ieguvi vai abus. Tātad, jūs joprojām maksājat par pakalpojumu, tikai ne no sava bankas konta.

Atbalsts

Neatkarīgi no tā, cik tehniski lietpratīgi mēs esam, mēs visi ik ​​pa laikam saskaramies ar jautājumiem, kas mūs ik pa laikam nomoka. Ja rodas grūtības ar bezmaksas VPN nodrošinātāju, negaidiet daudz palīdzības.

Bezmaksas modelis neatstāj daudz vietas virs galvas, padarot tehnisko atbalstu nedaudz vairāk par pārdomām. Bieži vien vienīgais, ar ko jāstrādā, ir FAQ vai zināšanu bāze.

Izmantojot apmaksātu VPN pakalpojumu, jūs varat sagaidīt nedaudz vairāk palīdzības. Ne katrs pakalpojumu sniedzējs ir ideāls, un daži veic pārsteidzoši briesmīgu darbu. Bet kopumā augstāka līmeņa VPN būs pieejams diennakts atbalsts, izmantojot tiešraides tērzēšanu un e-pastu. Daži pat piedāvā atbalstu pa tālruni.

Maksas pakalpojumu sniedzēji veiks daudz vairāk, lai jūs apmierinātu, un viņiem ir resursi, lai pārliecinātos par jūsu stāvokli.

Kad var izmantot bezmaksas VPN?

Lai arī tas ir ļoti pārspējis, drošs un cienījams bezmaksas VPN pakalpojums dažās situācijās var darboties ļoti labi. Lai gan mēs galvenokārt runājam par vieglu un neregulāru izmantošanu.

Piemēram, ja izmantojat publisku Wi-Fi un vēlaties nedaudz papildu aizsardzības, lai arī cik nepilnīga tā būtu, bezmaksas pakalpojumu sniedzējs ir daudz labāka izvēle nekā VPN vispār. Vai arī, ja atrodaties ārzemēs un vēlaties piekļūt savam dzimtenes reģionam ar ģeogrāfiski bloķētu pakalpojumu vai vietni, var darboties arī bezmaksas.

Kurš bezmaksas VPN jums jāizvēlas?

Noteikti izvairieties no visiem pakalpojumiem, kas apgalvo, ka sniedz jums neierobežotu visu. Tas ir pārāk labi, lai būtu patiesība, un tā arī ir. Šāda veida bezmaksas VPN parasti ir ēnas un riskantākās.

Bīstams bezmaksas VPN sniedzējs

Tā vietā pieņemiet, ka bezmaksas nāk ar ierobežojumiem. Meklējiet pakalpojumu sniedzēju, kam ir acīmredzams finansējuma avots, piemēram, maksas VPN, kas piedāvā bezmaksas abonēšanas līmeni. Labas izvēles iespējas ir TunnelBear, Windscribe vai Hide.me.

Jā, jūs saņemsit ikmēneša joslas platuma ierobežojumus, iespējams, ierobežotus ātrumus un, iespējams, mazāku serveru izvēli, ar kuriem izveidot savienojumu, nekā maksas abonentiem. Bet vieglai lietošanai šīs bezmaksas iespējas darbosies ļoti labi.

Svarīgi ir tas, ka šie pakalpojumu sniedzēji ļoti nopietni uztver jūsu privātumu un drošību. Uz spēles ir likta viņu reputācija.

Ja viņi uzzinātu, ka viņi pārdod lietotāju datus vai piedalās citās neērtās praksēs, varat derēt, ka ciestu viņu biznesa abonēšanas puse. Un es domāju, ka tas nav kaut kas tāds, ko viņi vēlas.

Vēl viena pieeja ir tikai izmantot apmaksātu pakalpojumu sniedzēju bezmaksas izmēģinājumus vai naudas atdošanas garantijas.

Ne visiem ir bezmaksas izmēģinājuma versija. Bet katrs labs VPN sniedzējs jums dos vismaz dažas nedēļas, lai izmēģinātu viņu pakalpojumus. Faktiski vislabākās naudas atdošanas garantijas var ilgt pat 45 dienas.

Ja jums ir nepieciešams VPN tikai uz īsu laiku, šī var būt ļoti reāla iespēja, lai izvairītos no maksāšanas par vienu.

Kāpēc izmantot apmaksātu VPN?

Neatkarīgi no tā, kā jūs to šķēlējat, bezmaksas VPN būs ar trūkumiem. Sliktākajā gadījumā tie apdraudēs jūsu drošību, privātumu un sniegs jums ļoti zemu pieredzi. Labākajā gadījumā jums būs jāsamierinās ar lietošanas ierobežojumiem, piemēram, ierobežotu joslas platumu.

Ņemot vērā, ka tas nav milzīgs finansiāls solis, pārejot no maksas par brīvu, ja daži no labākajiem tirgus VPN tirgū nemaksā daudz vairāk kā divus līdz trīs dolārus mēnesī, vai apmaksāts VPN patiešām sniedz jums daudz vairāk par salīdzinoši tik mazu? Darīsim matemātiku.

 1. Drošības līnija

  Nekas neatliktu apmaksātu VPN pakalpojumu ātrāk nekā masveida drošības pārkāpums, un maksas pakalpojumu sniedzēji ieguldītu lielus ieguldījumus, lai izvairītos no šādiem gadījumiem.

  Tie piedāvā necaurlaidīgus protokolus, piemēram, OpenVPN, un tos nav iespējams uzlauzt 256 bitu šifrēšanā.

  Lielākajai daļai ir tādas funkcijas kā slēdži un aizsardzība pret noplūdēm, kas nodrošina, ka jūs nekad nejauši nepakļaujat sevi vai savus datus.

 2. Pilnīga tiešsaistes anonimitāte

  Neviens apmaksāts VPN nekad nesekos jūsu darbībām, lai gan daži var glabāt statistiku problēmu novēršanas nolūkos. Bet, ja jūs izmantojat pakalpojumu sniedzēju, kas stingri ievēro politiku bez pieteikšanās (un aizvien vairāk to dara visaugstākajos VPN), šķiet, it kā jūs nemaz nezinātos internetā.

  Jūsu dati atstāj ierīci un pazūd tukšumā.

  Vairāki maksas pakalpojumi arī ievieš tādas funkcijas kā divkāršs VPN, lai jūsu tiešsaistes privātumu paaugstinātu vēl augstākā līmenī.

 3. Nav ātruma vai joslas platuma ierobežojumu

  Apmaksātu VPN pasaulē tādas lietas kā joslas platuma ierobežojumi vai ātruma ierobežojumi vienkārši nepastāv. Jūs varat novilkt tik daudz datu, cik vēlaties, cik ātri vien iespējams ar savienojumu. Tas, protams, ir atslēga tādām darbībām kā video straumēšana, azartspēles vai P2P.

  Patiesībā labākie no labākajiem pat palaistajiem serveriem, kas ir optimizēti tieši šiem mērķiem, lai vienmēr būtu vislabākā iespējamā pieredze.

 4. Simtiem serveru atrašanās vietu

  Kad jūs maksājat par VPN, jūs saņemat piekļuvi visam viņu serveru tīklam. Dažos gadījumos vietu skaits var pārsniegt simts atzīmi. Piemēram, PureVPN serveru tīkls šobrīd ietver 131 valsti un 160 pilsētas.

  Ko tas nozīmē? Neierobežota piekļuve vietnēm un pakalpojumiem visā pasaulē, ieskaitot jebko, kas ir ģeogrāfiski bloķēts.

 5. Piekļuve straumēšanas pakalpojumiem

  Runājot par ģeogrāfisko bloķēšanu, spēja apiet to ir tas, kas vislabāk izceļas vislabāk apmaksātos VPN. Ja vēlaties piekļūt ASV Netflix vai BBC iPlayer no ārzemēm, tas ir veids, kā to izdarīt.

  Straumēšanas pakalpojumi zina visu par VPN un mēģina tos pēc iespējas vairāk bloķēt. Tikai labi apmaksātam pakalpojumu sniedzējam ir zinātība un resursi, lai uzticami paliktu soli priekšā.

 6. Nav interneta cenzūras

  Tāpat kā ģeogrāfiskās bloķēšanas gadījumā, premium VPN ir vienīgā jūsu cerība iegūt garām valdības pilnvarotas interneta filtrēšanas sistēmas tādās valstīs kā Ķīna, Ēģipte, Krievija un Turcija..

  Šim sarežģītam ugunsmūrim ir nepieciešams daudz resursu un tehniskās zināšanas. Un maksas pakalpojumu sniedzējiem ir gan.

 7. Citas premium iespējas

  Turklāt visiem apmaksātajiem VPN, kuru vērts ir sāls, būs ātrs, atsaucīgs un (pats svarīgākais) zinošs klientu atbalsts. Jūs varat gaidīt, ka arī viņu klientu programmatūra būs izturīga un lietotājam draudzīga.

  Tikai maksājot par VPN, jūs varat vienlaikus savienot vairākas ierīces, izmantojot vienu abonementu.

  Ir arī daudz citu iespēju, kuras varat atrast, izmantojot apmaksātus VPN. No īpašām IP adresēm līdz iebūvētiem reklāmu bloķētājiem un ļaunprātīgas programmatūras aizsardzībai, kaut arī tās noteikti nav vajadzīgas, tās ir apsveicamas iespējas.

Protams, jums jābūt uzmanīgiem arī izvēloties apmaksātu VPN. Apkārt ir diezgan daudz pūķu. Bet, izvēloties labi, ņemot vērā visas priekšrocības, ko iegūstat ar viņiem, VPN ir vērts maksāt par pāris dolāriem mēnesī, par kuriem viņi maksā. Mūsdienās tasi kafijas ir vairāk.

Beigās

Viss, kas bez maksas, vienmēr būs pievilcīgs, un VPN neatšķiras. Diemžēl daudz biežāk nekā nē, ja jūs nemaksāsit par bezmaksas pakalpojumu sniedzēju tradicionālajā izpratnē, jūs to darīsit ar savu privātumu, drošību vai lietotāja pieredzi. Un dažreiz viss iepriekš minētais.

Iesiešanā vai dažos ļoti īpašos gadījumos bezmaksas VPN izmantošana darbojas. Jums vienkārši jāizvēlas pakalpojumu sniedzējs, kuru izmantojat saprātīgi.

Bet pat tad kāpēc gan neizmantot bezmaksas izmēģinājuma pakalpojumu vai labi apmaksāta pakalpojuma naudas atmaksas garantiju?

Manuprāt, bezmaksas VPN un apmaksātā VPN debatēs ir skaidrs ieguvējs. Un, ņemot vērā to, ka vienmēr varat atrast daudz darījumu pie labākajiem pakalpojumu sniedzējiem, neatkarīgi no gada laika, samaksāt par naudu ir patiešām saprātīgs ieguldījums..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me