Cik drošs ir VPN

Ne tik sen, internets mums bija nedaudz vairāk kā interesanta zinātkāre. Tomēr šodien var teikt, ka tam ir loma gandrīz visos mūsu dzīves aspektos. Tas ir ienesis pilnīgi jaunu ērtības un lietderības līmeni burtiski mūsu plaukstās.


Bet attiecībā uz visām priekšrocībām, ko sniedz internets, tas rada arī riskus. Un, lai pasargātu sevi no dažādiem tiešsaistes draudiem, daudzi no mums domā par VPN tehnoloģiju vai jau to ir pievērsušies.

Uz papīra VPN šķiet ideāls rīks darbam. Viņi šifrē un anonimizē mūsu datus, turot tos drošībā un prom no ziņkārīgo acīm.

Praksē tomēr vai VPN ir droši? Lietas noteikti kļūst nedaudz sarežģītas.

Izmantojot VPN, jūs nododat savu datplūsmu trešai pusei (VPN pakalpojumu sniedzējam), uzticoties tām nepārkāpt jūsu privātumu. Tas ļauj būt uzmanīgiem, izvēloties VPN sniedzēju. Ja izvēlaties nepareizi, jūs varat nomainīt vienu privātuma murgu pret citu.

Apskatīsim, kādi draudi jūsu privātumam pastāv tiešsaistē, un tieši to, kā jūs varat izvēlēties uzticamu VPN pakalpojumu, lai no tiem izvairītos.

Uz VPN vai Ne uz VPN

Acīmredzamākie tiešsaistes draudi ir krimināli sodāmi. Zagļi bieži izmanto daudz laika, lai zagtu un gūtu labumu no tādiem lietotāja datiem kā pieteikšanās akreditācijas dati, personiski identificējama informācija un kredītkaršu numuri..

Bet noziedznieki diez vai vieni paši cenšas iegūt informāciju par jūsu informāciju. Interneta privātuma aizsardzība daudzās valstīs tiek zaudēta līdz galam (pieņemot, ka tās pastāvēja, sākot ar).

ISP un datu vākšana

Jūs būtu apstulbis, lai uzzinātu, cik daudz datu vidējais interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP) vāc par viņu lietotājiem. Un viņiem arī patīk to darīt. Daži cenšas piedāvāt atlaižu cenu, ja jūs piekrītat, ka viņi spieg par jums (informācija, kas ir smalki izvilkta smalkajā drukā).

Kāpēc apkopot visu šo informāciju? Protams, lai to pārdotu visaugstākajam solītājam. Tas ir ļoti rentabls biznesa modelis.

Dati, kurus jūsu IPS, iespējams, visticamāk, vāc par jums, var ietvert šādus datus:

 • Apskatītas atsevišķas šifrētas tīmekļa lapas
 • Apmeklētie domēni un šifrētās lapas
 • Izmantotie tiešsaistes pakalpojumi
 • Lejupielādēti personu faili
 • Sūtītāji, saņēmēji un, iespējams, arī nešifrētu e-pastu saturs

Izmantojot šo informāciju, ISP var radīt šokējoši precīzu priekšstatu par jums.

Piemēram, viņi var izveidot daļēju medicīnisko profilu, pamatojoties uz to, par kādām slimībām jūs lasāt informāciju vai kādus medicīniskos pakalpojumus jūs meklējat.

Viņi, iespējams, varēs noskaidrot jūsu dzimumu un aptuveno vecumu, pamatojoties uz vietnēm, kuras jūs visbiežāk apmeklējat.

Viņi pat var iemācīties jūsu politisko tieksmi, seksuālo orientāciju vai citas personības iezīmes, kas parādītas caur jūsu uzvedību tiešsaistē.

Un, iespējams, visvairāk biedējoši, jūs pat nevarat revidēt apkopotos datus, lai vismaz vēlreiz pārbaudītu to precizitāti.

Kā VPN var jūs aizsargāt

Izmantojot VPN, ISP atstājat tumsā. VPN izveido šifrētu savienojumu (vai tuneli) starp jūsu ierīci un VPN nodrošinātāja kontrolētu serveri.

Bet pēc noklusējuma visa jūsu interneta satiksme notiks caur šo tuneli. Kamēr tas tā ir, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs nevarēs kaut ko izdomāt par jūsu darbībām tiešsaistē.

Uzticams VPN nodrošina drošību tiešsaistē un anonīmu

Viss ir šifrēts un novirzīts caur VPN serveri. Tātad, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs nezina, kur notiek dati, no kurienes tie nāk vai ko tie satur.

Kā jau minēts, tomēr tas tikai novirza uzticības slogu no ISP un uz VPN pakalpojumu. Ja jūs galu galā neizmantojat uzticamu VPN pakalpojumu sniedzēju, jūs vienkārši apmaināsit, kurš gūst labumu no jūsu personiskās informācijas, nevis daudz kas cits.

Kāpēc uzticams VPN nodrošinātājs ir svarīgs

Ja izmantojat VPN pakalpojumu, lai pasargātu sevi no ISP vai citas neatļautas trešās puses, jūs uzticaties, ka VPN nebūs līdzīgs viņiem. Jūs uzticaties, ka viņi neielogojas un neizseko jūsu interneta trafiku vai nepārdod tiešsaistes ieradumus vai personisko informāciju tam, kurš vēlas par to maksāt.

Faktiski, tā kā ikviens VPN pakalpojumu sniedzējs pieprasa jums pierakstīties, lai izmantotu kādu no viņu serveriem, jūs skaidri atzīmējat, ka jūsu datplūsma pieder jums. Ja VPN pakalpojums nolemtu kataloģizēt jūsu aktivitātes, lietas varētu kļūt vēl kompromitējošākas.

Skumjā realitāte ir tāda, ka vienmēr ir negodīgi VPN pakalpojumu sniedzēji, kas vēlas saņemt naudu neinformētiem lietotājiem. Katru reizi, kad pastāv privātuma biedēšana, viņi parādās tirgū droves.

Rūpīgi neizvēloties VPN sniedzēju, jūs varat nonākt daudz sliktākā situācijā, nekā sākāt, un tas var pilnīgi jaunā veidā apdraudēt jūsu privātumu un drošību..

Cik drošs ir VPN

Vispirms atcelsim atsevišķu pakalpojumu sniedzēju politikas un izturēšanos.

Tehnoloģija, kas atbalsta lielāko daļu komerciālo VPN pakalpojumu, ir ļoti laba un piedāvā izcilu jūsu drošības un privātuma aizsardzību.

Vispārīgi runājot, pareizi iestatīts VPN padara gandrīz neiespējamu nevienai nepilnvarotai personai vai organizācijai analizēt jūsu interneta trafiku un savienot jebkādas darbības ar jums..

Ir svarīgi atcerēties, ka VPN šifrēs datus tikai starp jūsu ierīci un VPN serveri. Kad serveris atstāj savu galapunktu, tas ir tikpat neaizsargāts pret pārtveršanu, kā jebkurš trafiks, kas nav VPN.

Tomēr līdz tam brīdim VPN serveris tiek uzskatīts par trafika avotu. Ikvienam būtu ļoti grūti to izsekot (un neatkarīgi no tā, kādas tiešsaistes aktivitātes tiek veiktas).

Ko meklēt drošā VPN

Tātad no tehnoloģiskā viedokļa VPN ir drošs. Bet tā kā tā nodrošināto privātumu un drošību tā sniedzējs var viegli graut, cienījama un caurspīdīga VPN pakalpojuma izvēle nav kritiska.

Ja jūs to nedarīsit, jūs zaudējat visu mērķi maksāt par VPN pakalpojumu par privātumu un drošību. Jūs metat naudu kanalizācijā.

Ir saraksts ar lietām, kuras jums vajadzētu meklēt, lai pārliecinātos, ka VPN nodrošinās jums vislabāko aizsardzības līmeni. Vispirms jebkuram jūsu apsvērtam pakalpojumu sniedzējam vajadzētu piedāvāt šādas tehniskās iespējas:

 • 128 bitu vai 256 bitu šifrēšana
 • DNS noplūdes aizsardzība
 • Liels serveru skaits valstīs, kurās vēlaties izveidot savienojumu
 • Kopīgas (nevis speciālas) IP adreses labākai anonimitātei
 • Platformu atbalsts
 • TCP vai UDP protokolu izvēle

Kad tie visi ir pieejami, jūs iegūstat drošu un drošu VPN pakalpojumu, kas piedāvā maksimālu elastību un plašu savietojamību. Vismaz no tehnoloģiskā viedokļa tas ir.

Kad esat atradis šādu pakalpojumu sniedzēju, jums jāpievērš uzmanība uzņēmumam un tā dažādajām politikām, kas var ietekmēt jūsu drošību un privātumu. Pārliecinieties, vai viņiem ir visi šie nosacījumi:

 • Skaidra politika, kurā aprakstīta lietotāju datu vākšanas prakse
 • Netiek reģistrēta trafika avots vai galamērķis
 • Netiek izsekota lietotāja pieteikšanās vai atteikšanās (vismaz ideālā gadījumā ideālā gadījumā vispār nekas)
 • Nav trešo pušu piekļuves serveriem vai klientiem
 • Pakalpojuma nosacījumu līgums, kuru jūs faktiski varat saprast

Kad VPN pakalpojumu sniedzējs pārbauda visas šīs rūtiņas, kā arī ievēro visas tehniskās prasības, pastāv liela iespēja, ka dati jums būs labās rokās..

Tomēr ne vienmēr ņemiet vērā viņu vārdu. Izlasiet mazliet vairāk un pārbaudiet, vai varat atrast gadījumus, kad pakalpojumu sniedzējs neievēroja viņu politikas vai arī tika atklāts, ka viņš vāc datus, par kuriem viņi teica.

Ja vēlaties labu izejas punktu, es personīgi izmantoju tādus pakalpojumus kā CyberGhost, NordVPN un Surfshark, kuriem uzticos.

Vai bezmaksas VPN ir droši

Nav tik viegli atrast bezmaksas drošu VPN pakalpojumu, kas atbilst iepriekš aprakstītajām prasībām (kuras, manuprāt, ir misa). Bet daudzi cilvēki tos tomēr izmanto.

Lielākā daļa bezmaksas VPN sniedz drosmīgas pretenzijas par saviem drošības elementiem un piešķirto anonimitātes līmeni. Bet gandrīz neviens nekad viņiem neder.

Fakts ir tāds, ka serveri un joslas platums maksā naudu. “Bezmaksas” VPN kaut kā jāsedz šīs izmaksas, un jūsu personiskās informācijas un tiešsaistes paradumu pārdošana var būt pārsteidzoši rentabla (vairāk nekā jebkura veida ieņēmumi no reklāmas, vēl viens vispārējs bezmaksas VPN ienākumu avots)..

Neuzticami bezmaksas VPN dati

Vairāki plaši pazīstami bezmaksas VPN pakalpojumi jau ir atklāti kā nedroši un nepietiekami ar viņu datu vākšanas praksi.

Piemēram, Hola ir pieķērusies sarkanām rokām, pārdodot viņu VPN lietotāju joslas platumu trešajām personām. Viņu programmatūrā pat bija kļūda, kas uzbrucējam ļāva pilnībā kontrolēt lietotāja ierīci.

Tika atklāts, ka plaši izmantotais bezmaksas mobilais VPN pakalpojums Betternet satur 14 individuālas izsekošanas bibliotēkas, kas iegultas viņu lietotnē. Acīmredzot Betternet izmantošana bija sliktāka jūsu privātumam nekā nekāda veida aizsardzības nelietošana.

Personīgi es vienmēr izvēlos apmaksātu VPN, nevis bezmaksas VPN. Ar dažiem izņēmumiem, uz kuriem es varu paļauties, no vienas puses, es uzskatu, ka katrs bezmaksas VPN labākajā gadījumā ir apšaubāms, ja pat pilnīgi bīstams. Varbūt es esmu mazākums, bet, ja jūs varat saņemt tādu kvalitātes nodrošinātāju kā Surfshark vai CyberGhost, tikai par pāris dolāriem mēnesī, man šķiet, ka lēmums ir bez prāta.

Izvēlieties Gudri, esiet drošs

Uzticama, droša un uzticama VPN izvēle nav mazsvarīgs jautājums, un, ja jūs to nepareizi uztverat, tam ir sekas. Izmantojot VPN pakalpojumu, visas jūsu interneta aktivitātes un dati nonāk viņu rokās. Dažos gadījumos tas var būt sliktāk nekā uzticēties savam ISP.

Izpildiet šajā rakstā sniegtos padomus, lai atrastu godīgu pakalpojumu sniedzēju ar augstiem drošības un privātuma standartiem. Pavadiet nedaudz laika pētījumu veikšanai.

Tur ir daudz drošu VPN, kas, iespējams, darīs visu iespējamo, lai aizsargātu jūs un jūsu datus. Viena no tām izmantošana, bez šaubām, ir labākā, ko jebkurš no mums, interneta lietotājs, var izdarīt.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me