Kā apturēt ISP datu droseļošanu

Jūs, iespējams, pamanījāt, ka dažreiz jūsu interneta savienojuma ātrums ir daudz lēnāks, nekā vajadzētu. Un tas bieži notiek, kad izmantojat noteiktas vietnes vai pakalpojumus.


Dažos gadījumos šos jautājumus var pārvērst vienkāršā tīkla pārslodzē. Dažos citos gadījumos tos, iespējams, izraisīja aparatūras kļūmes vai citas ar uzturēšanu saistītas darbības.

Tomēr, iespējams, arī pēkšņam interneta ātruma palēninājumam ir cits, daudz neskaidrāks iemesls. Iespējams, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs apzināti kavē jūsu trafiku.

Tas varētu būt kā šoks, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var apzināti palēnināt jūsu interneta savienojumus. Bet diemžēl tā notiek.

Faktiski tieši Comcast 2007. gada politika attiecībā uz BitTorrent protokola samazināšanu bija tā, kas tiešāk noveda pie tā, ka FCC 2015. gadā pieņēma atjauninātos tīkla neitralitātes noteikumus. Īsi sakot, FCC padarīja šo praksi par nelegālu..

Diemžēl mums, interneta lietotājiem, šie noteikumi nesen tika atcelti. Tātad interneta pakalpojumu sniedzējiem tas atkal ir atvērts laiks, lai dzesētu datus, kas viņiem nepatīk.

Šajā brīdī labākā aizsardzība pret šāda veida darbībām ir labi informēta sabiedrība. Un, ņemot to vērā, es esmu uzrakstījis šo rokasgrāmatu. Tas palīdzēs jums saprast, kas ir interneta droseļošana un kā to dara interneta pakalpojumu sniedzēji. Tas arī precīzi pārraudzīs, kā jūs to varat apiet. Ienirsim tieši iekšā.

Kas ir datu droseļvārsts

Trafika samazināšana ir interneta pakalpojumu sniedzēju prakse, ar nolūku ierobežot datu pārsūtīšanas ātrumu vai apjomu starp lietotājiem un dažām vai visām interneta daļām..

Ja esat dzirdējis par internetu, kas tiek dēvēts par informācijas lielceļu, apsveriet šo metaforu, lai saprastu joslas platuma samazināšanu:

Iedomājieties, ka braucat ar savu vietējo lielveikalu. Vienā virzienā jūs nokļūstat ceļu apkalpē. Viņi ir slēguši divus no pieejamajiem trim satiksmes maršrutiem jūsu maršrutā. Vēl ļaunāk, ja viņi vienlaikus atlikušajā atklātajā joslā atļauj tikai noteiktu skaitu automašīnu.

Ceļa apkalpes rīcība pilnībā neaizkavēs satiksmes plūsmu pa jūsu maršrutu. Viņi taču aktīvi kontrolē, kurās automašīnās drīkst iebraukt un cik ātri tās var nobraukt.

Atšķirība starp droseļvārsta un netraucētu interneta savienojumu

Īsumā tas ir satiksmes samazinājums.

Vienīgā atšķirība ir tā, ka tad, kad jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs to izdarīs, atstarojošā vestē nebūs neviena, kas vilktu karodziņu, lai jūs informētu par notiekošo.

Kāpēc ISP rada droseļvārsta trafiku

No pirmā acu uzmetiena interneta pakalpojumu sniedzējs, kas apzināti iejaucas savu klientu trafikā, varētu šķist nedaudz pretrunīgs. Galu galā lēns savienojuma ātrums ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc mēs viņus saucam un sūdzamies (un dažreiz pat dodamies uz zaļākām ganībām).

Vai tad nevarētu secināt, ka IPS izvairīsies kaut ko darīt, lai sniegtu mums sliktu pieredzi? Dīvainā kārtā atbilde ir nē.

Likumīgi interneta droseles iemesli

Ir vairāki iemesli, kāpēc interneta pakalpojumu sniedzējs riskētu satraukt savus klientus, samazinot noteikta veida trafiku. Daudzi no viņiem faktiski ir likumīgi. Tie palīdz nodrošināt uzticamu pakalpojumu sniegšanu visiem ISP lietotājiem un ir šādi:

 • Tīkla pārslodzes pārvaldība maksimālā pieprasījuma laikā
 • Īpaši noteiktu datu pārsūtīšanas ierobežojumu izpilde
 • Satiksmes prioritāšu noteikšana un optimizēšana
 • DDoS uzbrukumu novēršana

Šie visi ir labi piemēri, un, manuprāt, pieņemami iemesli, kāpēc jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs varētu iesaistīties trafika samazināšanā.

Jebkuram datortīklam ir ierobežota tā kopējā jauda. Jābūt zināmai kontrolei, lai pārliecinātos, ka neviens lietotājs vai lietotāju grupa to nepārslogo. Tagad, pastāvot šādiem ierobežojumiem, tīkls varētu ātri kļūt nelietojams citiem.

Diemžēl ir arī citi, mazāk likumīgi iemesli, kuru dēļ interneta pakalpojumu sniedzējs var izvēlēties noteiktu datplūsmu.

Skaidri interneta droseles iemesli

Comcast datplūsma (vai tieša iejaukšanās tajā), izmantojot BitTorrent protokolu 2007. gadā, ir lielisks ISP piemērs, kurā joslas platuma ierobežošanai tiek izmantoti pelēki un pretrunīgi vērtēti iemesli.

Comcast apgalvoja, ka populārās failu apmaiņas sistēmas lietotāji savā tīklā izmanto pārmērīgu joslas platumu. Viņi paziņoja, ka viņu rīcība bija paredzēta citu klientu aizsardzībai.

Tomēr FCC izmeklēja un nepiekrita. Viņi nonāca pie secinājuma, ka Comcast mēģināja piespiest lietotājus pārtraukt filmu un citu materiālu lejupielādi, izmantojot straumēšanu, lai palielinātu viņu pašu apmaksātu straumēšanas pakalpojumu (kurus viņi tirgo kā alternatīvu) izmantošanu.

Protams, tā nebija vienīgā reize, kad ISP tika izsaukts, lai apzināti pazeminātu viņu pakalpojumus mazāk likumīgu iemeslu dēļ. Ātrā Google meklēšana var atklāt tikai to, cik lielā mērā interneta pakalpojumu sniedzēji mēģina sakraut paketi sev par labu. Gandrīz katrā gadījumā lietas vārās līdz tīrai alkatībai.

Vai joslas platuma droseļvārsts ir likumīgs

Izdzirdot dažus no iemesliem, kāpēc interneta pakalpojumu sniedzēji ir centušies samazināt datplūsmu savos tīklos, ir dabiski aizdomāties, vai šī prakse faktiski ir likumīga.

Kopš FCC 2015. gada tīkla neitralitātes noteikumu atcelšanas, uz to ir grūti atbildēt, vismaz Amerikas Savienotajās Valstīs. Saskaņā ar reģiona tīkla neitralitātes noteikumiem, kas pieņemti 2014. gadā, droselēšana citu iemeslu dēļ, izņemot likumīgu tīkla pārvaldību, ir nelikumīga.

ASV vienīgais reālais tiesiskais regulējums, kas mums bija jānovērš interneta pakalpojumu sniedzējiem iesaistīties jebkāda veida droseles darbībās, beidzās ar tīkla neitralitātes noteikumiem 2018. gada 11. jūnijā. Vairāki juridiski ierobežojumi, ar kuriem IPS ir jāsaskaras, vairs nepastāv. satiksmes droseles.

Nav iespējams zināt, kā lielākie ASV interneta pakalpojumu sniedzēji turpinās darboties šajā virzienā. Bet, ņemot vērā viņu publiskos paziņojumus, lietas neizskatās iepriecinoši.

Starp lielākajiem ASV interneta pakalpojumu sniedzējiem tikai AT&T un Kokss ir norādījuši, ka neplāno darīt daudz vairāk, nekā nepieciešams, lai pārvaldītu savus attiecīgos tīklus. Visi citi ir izdevuši dažādus nesaistītus paziņojumus par droseļvārstu darbību, kas nākotnē atstāj daudz vietas izmaiņām.

Pat AT izdotie paziņojumi&T un Cox nesaka, ja viņi iesaistīsies apmaksātā datplūsmas prioritāšu noteikšanā – prakse, kas, iespējams, piespiedīs interneta uzņēmumus maksāt par ātrāku piekļuvi saviem lietotājiem (kas tad noteikti tiktu nodota mums).

Apmaksāta trafika prioritāšu noteikšana radītu maksas par spēli sistēmu. Atsevišķu interneta uzņēmumu (pasaules tīkla Netflixes un Hulus) ziņā būtu atteikties no ISP atļautās darbības. Jums, citiem galalietotājiem, un man, protams, nav nekādas teikšanas šajā jautājumā.

Tā kā FCC noteikumi vairs nav spēkā, jebkura no šīm droseļvārsta praksēm tagad ir godīga spēle.

Kā apiet datu droseļvārstu

Kad jūs uzzināsit, ka interneta pakalpojumu sniedzējs kavē jūsu savienojumu vai pat ja jums tikai rodas aizdomas, ka viņš to dara, ir pienācis laiks atrast risinājumu..

Dažās situācijās varat pieveikt tādas lietas kā BitTorrent trafika samazināšana, iespējot šifrēšanu tādā klientā kā uTorrent. Šifrēšana var maskēt satiksmi pietiekami, lai nedarbotos droseļvārsta mehānisms.

Diemžēl mūsdienās lielāko daļu interneta pakalpojumu sniedzēju nevar tik viegli apmānīt (lai gan daži paliek). Viņi izmanto pakāpeniski sarežģītas atklāšanas sistēmas un pieņem daudzpusīgu trafika plūsmu analīzi, lai klasificētu datus savai droseles politikai..

Lai izdomātu, kas šķērso viņu tīklu, ISP ņems vērā tādas lietas kā vienlaicīgu savienojumu skaitu, kopējo datu pārsūtīšanas ātrumu un izmantotos portus. Ierasta prakse ir arī datplūsmas galvenes (pasta adreses ekvivalenta aploksnei) pārbaude, lai redzētu, no kurienes un kur nāk dati..

Daži interneta pakalpojumu sniedzēji var izmantot datu apstrādes veidu, ko sauc par dziļo pakešu pārbaudi (DPI). DPI veic visu soli tālāk un nolasa to datu saturu, kurus jūsu ierīce nosūta un saņem (tā vietā, lai pārbaudītu tikai galvenes). Balstoties uz šo informāciju, jūsu pakalpojumu sniedzējs var noskaidrot, vai lejupielādējat filmu, izmantojot BitTorrent, vai attēlu no Facebook, un attiecīgi rīkoties.

Lai cik biedējoši un neiespējami pārspēt, jo tas viss var likties, nezaudējiet cerību. Neatkarīgi no tā, vai izmantojat Windows, Android vai ko citu, ir daži labi un pārsteidzoši vienkārši veidi, kā izvairīties no ISP droseļvārsta mehānismiem..

Izmantojiet starpniekserveri

Pirmais solis, ko varat veikt, lai izvairītos no droseles, ir izmantot starpniekserveri.

Starpniekserveri ir veids, kā dažu vai visu datora savienojumus novirzīt caur trešās puses serveri. Tas darbojas kā starpnieks jūsu datu pārsūtīšanai. To darot, tiek paslēpts faktiskais trafika galamērķis, kā arī iesaistīto ostu numuri. Tā vietā visi savienojumi, šķiet, izmanto vienu portu un nonāk vienā vietā.

Starpniekserveru mīnuss ir tāds, ka tie nekodē nekādus datus, ko sūtāt vai saņemat. Ja jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs izmanto dziļo pakešu šifrēšanu kā daļu no droseles sistēmas, viņi joprojām varēs lasīt, klasificēt un rīkoties ar jebko, ko lejupielādējat vai augšupielādējat..

Personīgi šī iemesla dēļ es neizmantoju starpniekserverus. Problēmai ir labāks risinājums. Bet, ja vēlaties izmēģināt, ir neskaitāmi komerciāli pieejami pakalpojumu sniedzēji. Piemēram, laba izvēle ir CyberGhost bezmaksas anonīmais starpniekserveris.

Izmantojiet VPN

Atkarībā no tā, kā jūsu ISP pārbauda trafiku viņu tīklā, starpniekserveris var neizvairīties no visa veida noteikšanas metodēm. Piemēram, dziļa pakešu pārbaude ir tāda, ko tuvinājumi nevar pieveikt. Savukārt virtuālais privātais tīkls (VPN) ir pavisam cits stāsts.

Lai arī abi risinājumi darbojas kā starpnieks jūsu datu pārsūtīšanai, starpniekserveris un VPN pastāv ievērojama atšķirība. Pēdējais izveido šifrētu tuneli starp jūsu ierīci un serveri, caur kuru plūst visa jūsu interneta datplūsma. Šifrēšana šeit ir atslēgas vārds.

Šis divkāršais šifrētā savienojuma un VPN servera, kas darbojas kā starpnieks, nozīmē, ka ISP nevarēs izdomāt neko būtisku par jūsu trafiku. Vienīgais, ko viņi var redzēt, ir datu kopsumma un mērķa VPN serveris.

Izmantojot VPN, var izvairīties no droseles

Tādējādi ar VPN ISP nekad nedrīkstētu dot iespēju kontrolēt jūsu trafiku. Ja vien, protams, tie neierobežo visu, kas nāk no jūsu IP adreses. Un, ja tas kādreiz notiks (izņemot likumīgus tīkla pārvaldības mērķus), labāka interneta pakalpojumu sniedzēja atrašana varētu būt pareiza.

Tātad kāds VPN darbosies, lai novērstu droseļvārsta darbību? Tikai par. Lai gan ir dažas lietas, kurām jāpievērš īpaša uzmanība.

Ko meklēt VPN

Kā redzat manā noderīgajā VPN atlasīšanas rokasgrāmatā, ir daudz funkciju, par kurām jūs varētu padomāt, meklējot pakalpojumu sniedzēju. Bet, ja jūsu mērķis ir apturēt droseļvārstu priecīgo ISP tā darbībā, šeit ir VPN funkcijas, uz kurām es koncentrētos.

 • Pareizie VPN protokoli

  VPN var izmantot daudzus protokolus. Bet ne visi ir radīti vienādi. Daudzi protokoli ir novecojuši, un tajos ir iespējami drošības trūkumi. Ideālā gadījumā vēlaties pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā OpenVPN vai L2TP / IPsec (vai abus).

  Šie divi protokoli ir ne tikai drošsirdīgi izturīgi, bet arī piedāvā visstiprāko šifrēšanu. Visiem, kas pārkāpj jebkuru VPN šifrēšanu, ir maz izredžu. Bet, kad izmantojat visspēcīgākās pieejamās iespējas, jūs droši zināt, ka ISP nevar pārbaudīt jūsu datus un tāpēc nevar droseļot jūsu savienojumu.

 • Nav mežizstrādes

  Pēdējais, ko es gribētu, ir veiksmīgi neļaut interneta pakalpojumu sniedzējam pārmeklēt manu internetu tikai tāpēc, lai VPN uzņēmums, kuru izmantoju, pastāstītu tam, ko esmu darījis. VPN pakalpojumu sniedzēji, kas reģistrējas, bieži pārdos šos datus trešajām personām. Izvairieties no viņiem.

  Dodoties virtuālā privātā tīklā, kuram ir stingra nulles reģistrēšanas politika, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam nav nekāda veida, lai izdomātu, ko jūs darāt tiešsaistē, un tā rezultātā jūs aizrauj.

 • Laba VPN servera izvēle

  Šī funkcija ir mazāk saistīta ar to, ka interneta pakalpojumu sniedzējs var pārbaudīt un kontrolēt jūsu datus, un vairāk – izmantojot izmantojamo VPN..

  Daži VPN piedāvā ļoti maz serveru. Tas nozīmē, ka šie serveri parasti ir tālu prom no jūsu atrašanās vietas un citi lietotāji ir pārslogoti. Šie ir divi galvenie faktori, kas var palēnināt jūsu savienojumu ar rāpuļprogrammu. Pretproduktīvs veids, kad lēns internets ir tas, no kura jūs cenšaties izvairīties.

 • Laba VPN servera veiktspēja

  Iet roku rokā ar iepriekšējo punktu, ja vien jūs nedarbosities ar ātru VPN nodrošinātāju (un ne visi tādi esat), jūs darbojaties lokos. Veiksmīgi pārtrauksit ISP mēģinājumus palēnināt savienojumu tikai tāpēc, ka tos sagraus VPN vājā veiktspēja.

 • P2P un vilinošs atbalsts

  Viņu pašu iemeslu dēļ ne visi VPN pakalpojumu sniedzēji atļauj P2P trafiku savos tīklos. Ja jūsu savienojums tiek aizrauts straumēšanas dēļ, VPN iegūšana, kas nepieļauj šādu trafiku, neko neatrisina.

 • Nogalināšanas slēdzis

  Neatkarīgi no tā, cik labs ir VPN, atvienojumi notiek. Sākot no ierīces uz VPN serveri un katru aparatūras elementu, visu laiku vienmērīgai burāšanai ir pārāk daudz mainīgo..

  Kad VPN nokrītas, jūsu dati atkal tiek pilnībā redzami jūsu ISP. Tas nozīmē, ka jūs atkal kļūstat par galveno droseļvārsta mērķi.

  VPN slepenais slēdzis neļaus tam notikt. Tas atklās, ka jūsu ierīce vairs nerunā ar VPN serveri, un automātiski to atkārtoti izveidos.

Labākie VPN, lai apturētu ISP droseļošanu

Ir daudz VPN pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā visas funkcijas, kuras es aprakstīju iepriekš. Es vienmēr esmu stingri ticējis, ka man jāpārbauda tas, ko jūs gaidāt. Tāpēc es jūs mudinu mazliet pašiem izdomāt sev vēlamo pakalpojumu.

Tas nozīmē, ka, ja vēlaties sākt ar mazāku sarakstu vai arī jūs vienkārši nemaz neesat ieinteresēts izklaidēties (un tas ir pietiekami godīgi, liela daļa no mums nav), šeit ir trīs VPN, kas veiks lielu darbu, lai novērstu interneta ātrumu droseles.

CyberGhost

CyberGhost logotips

Izmantojot hermētisku politikas neierakstīšanos un izmantojot iespējami spēcīgākos šifrēšanas standartus, CyberGhost apturēs katru mirušo ISP. Atvadieties no datu analīzes un interneta savienojuma samazināšanas.

CyberGhost ir vairāk nekā 7100 serveru 90 valstīs visā pasaulē, tāpēc vienmēr vajadzētu būt vienam no jums tuvu. Šie serveri nodrošina arī izcilu veiktspēju.

Visus P2P protokolus atļauj CyberGhost, un vienmēr ieslēgts interneta nogalināšanas slēdzis ir iebūvēts tieši klienta programmatūrā. Šis ir viens VPN nodrošinātājs, ar kuru jūs diezgan daudz nevarat noiet greizi.

Plusi
 • Reģistrācija bez nulles, lai nodrošinātu maksimālu privātumu
 • Lieliska serveru izplatīšana ar vairāk nekā 7100 serveriem 90 valstīs
 • Ļoti ātrs savienojuma ātrums
 • Sadarbojas ar ASV Netflix un BBC iPlayer
 • Ļauj P2P straumēt
 • Ilga naudas atdošanas garantija 45 dienām
Mīnusi
 • Mātes uzņēmums ar apšaubāmu reputāciju
 • Pārveidota manuāla OpenVPN iestatīšana
 • Nedarbojas no Ķīnas

NordVPN

NordVPN logotips

Līdzīgi kā CyberGhost, arī NordVPN ļoti labi nodrošina privātumu. Pamatā no privātumam draudzīgas interneta Panamas (un gandrīz visiem uzņēmumiem un valdībām nepieejamā vietā), viņi reģistrē absolūti neko.

NordVPN ir milzīgs ātro serveru tīkls (5645, kā es rakstu – visu sarakstu varat redzēt šeit), kas atrodas 58 valstīs. Neproporcionāli daudz šo serveru ir ASV un Lielbritānijā, kas ir lielisks jaunums ikvienam, kas tur dzīvo. Lielākā daļa serveru arī atļauj P2P trafiku (tie ir attiecīgi marķēti).

Kā jūs varētu gaidīt no jebkura labākā VPN nodrošinātāja, Nord klientā ietilpst daudzfunkcionāls iznīcināšanas slēdzis un liels skaits protokolu un šifrēšanas standartu (ieskaitot, protams, tās ložu necaurlaidīgās iespējas, kuras es minēju iepriekš)..

Lielisks visaptverošs pakalpojumu sniedzējs, NordVPN ir viens no diviem pakalpojumiem, ar kuriem es vienmēr aktīvi sadarbojos.

Plusi
 • Lieliska privātums bez nulles reģistrēšanas
 • Liels (un arvien pieaugošs) serveru tīkls
 • Laba savienojuma veiktspēja
 • Speciālie serveri (ieskaitot dubultu VPN, apmulsušu un Tor over VPN)
 • Tīrs, ērti lietojams klients
 • Darbojas ar Netflix un lielāko daļu citu straumēšanas pakalpojumu
 • Ļauj Torrenting un P2P
 • Piedāvā īpašas IP adreses
Mīnusi
 • Nav sadalītas tunelēšanas funkcijas
 • Mazliet dārgāka par īstermiņa plāniem

Surfshark

Surfshark logotips

Viņi nav bijuši tik ilgi, cik vairums VPN pakalpojumu sniedzēju. Bet, kā es minēju savā pārskatā, Surfshark ir pakalpojums, kas ļoti labi dara lietas. Tas ietver pārliecināšanos, ka jums ir viss nepieciešamais, lai jūsu ISP neradītu savienojuma droseles.

Darbojoties ārpus privātās dzīves draudzīgām Britu Virdžīnu salām, Surfshark ir vēl viens stingri bez mežizstrādes sniedzējs. Viņi piedāvā visus pareizos VPN protokolus, kā arī militārā līmeņa šifrēšanas standartus.

Ar vairāk nekā 1040 serveriem 63 valstīs Surfshark ir lielisks globālais pārklājums. Jūs varēsit izveidot savienojumu no jebkuras vietas uz jebkuru vēlamo vietu.

Visbeidzot, kas ietīts vienā no tīrākajām un vienkāršāk lietojamām lietotnēm, ko esmu redzējis, ir nogalināšanas slēdža funkcionalitāte. Surfshark noteikti nepieviļ (īpaši ņemot vērā, cik maz maksā pakalpojums).

Plusi
 • Lieliska privātums un drošība bez reģistrēšanas
 • Lieliska servera veiktspēja
 • Atbloķē Netflix, BBC un daudzus citus
 • Ērti lietojams klients
 • Neierobežots vienlaicīgs savienojums
 • Aizraujošs atbalsts
 • Lēti
Mīnusi
 • Nevienmērīgs ātrums dažās vietās
 • Diezgan lēns klientu atbalsts

Kā uzzināt, vai jūsu internets tiek samazināts

Kā paskaidrots iepriekš, atšķirībā no lielceļu satiksmes sastrēgumiem, ko rada ceļa darbi, IPS nodrošinātais satiksmes samazinājums ne vienmēr nozīmē brīdinājumu mums lietotājiem.

Agrāk daži interneta pakalpojumu sniedzēji mēnešus vai gadus ir iesaistījušies datu droseļvārstu veidošanā, pirms kāds varēja pierādīt, ka viņi to dara. Iemesls, kāpēc interneta droseļvārstu ir tik grūti atklāt, ir tas, ka tas var izpausties dažādos veidos, liekot cilpu ikvienam, kurš meklē identificējamu modeli.

Kad interneta pakalpojumu sniedzējs kavē datplūsmu, tas var:

 • Tas notiek tikai laikā, kad ir liels pieprasījums
 • Mērķtiecīgi ir tikai konkrēti trafika veidi
 • Notiek ar pārtraukumiem (dažreiz pilnīgi nejauši)
 • Ietekmē tikai dažas pakalpojumu sniedzēja abonentu bāzes daļas

Lai gan šie faktori apgrūtina satiksmes traucējumu noteikšanu, tas ir iespējams. Bet, pirms mēs to sasniedzam, ir jāņem vērā viena atšķirība.

Ja ISP piemēro droseļvārstu visai interneta trafikai, ne tikai tās apakškopai, tas nav kaut kas neparasts vai iemesls bažām (kaut arī joprojām kaitinošs). Tomēr, ja tie ir vērsti uz konkrētiem satiksmes veidiem, tas ir, kad tas ir ieslēgts. Tas ir laiks, kad ir pienācis laiks ķerties pie risinājums, lai izvairītos no palēnināšanās.

ISP droseļvārsta testi

Pirmais solis, lai noteiktu datplūsmas samazināšanu, ir interneta savienojuma bāzes ātruma noteikšana. Tas, protams, jādara pirms jebkādu apvedceļa metožu ieviešanas.

Veiciet testu vietnē Speedtest.net, lai uzzinātu, cik ātrs ir jūsu internets normālos apstākļos. Operētājsistēmās Windows un Mac to var izdarīt tieši izvēlētajā pārlūkprogrammā. Android un iPhone ierīcēs jums būs jālejuplādē lietotne.

Kad esat ievērojis sava savienojuma raksturīgo darbību, jums ir kaut kas salīdzināms ar ātrumu, kādu piedzīvojat ar vietni vai pakalpojumu, par kuru, jūsuprāt, tiek aizrauta.

Interneta savienojuma ātruma testa sākumstāvoklis, lai salīdzinātu

Diemžēl nav pieejams viss vienā pārbaudes, kas aptvertu katru vietni vai pakalpojumu tiešsaistē. Bet ir testi, kas pārbauda izplatītos droseļvārsta mērķus. Viens brīdinājums ir tāds, ka daži interneta pakalpojumu sniedzēji var mēģināt būt slepeni un atspējot droseļvārsta iestatīšanu, tiklīdz viņi atklāj jūsu testus. Tādā gadījumā jūsu nobraukums uz tiem var atšķirties.

Kā pārtraukt droseli ar Netflix

Ja, skatoties multividi vietnē Netflix, redzat kvalitātes pazemināšanos, dodieties uz vietni Fast.com un pārbaudiet savienojuma ātrumu ar Netflix video serveriem..

Ja iegūtais ātruma nolasījums ievērojami atšķiras no sākotnējā ātruma, vainojama ISP droseļvārsta samazināšana. Ir svarīgi arī pārbaudīt dažādos dienas laikos, lai pārliecinātos, vai jūsu secinājumi ir konsekventi.

Netflix servera ātruma testa ekrānuzņēmums

Ja jums ir aizdomas, ka, skatoties Netflix, jūsu internets tiek aizrauts, risinājums ir vienkāršs.

 1. Instalējiet ierīcē Netflix draudzīgu VPN (jebkurš no tiem, ko pieminēju šajā sadaļā, darbosies lieliski).
 2. Izveidojiet savienojumu ar viegli ielādētu VPN serveri, kas atrodas fiziski tuvu jūsu atrašanās vietai.
 3. Izbaudi nepārspētu Netflix pieredzi.

Pēc savienojuma ar VPN varat vēlreiz palaist Fast.com testu, lai apstiprinātu aizdomas par droseļvārstu. Ja ātrums palielinās, jums bija taisnība. Un jūs arī tagad esat veiksmīgi nokļuvis ap jūsu ISP palēnināšanās mēģinājumiem.

Pārtrauciet drātēties vietnē YouTube

Ja jums rodas grūtības ar YouTube, Google ir izveidojis ērtu video straumēšanas kvalitātes pārskatu rīku. Tas jums pateiks, kā viņu pakalpojums darbojas jūsu konkrētā ISP tīklā.

Rīks parāda 24 stundu rezultātus, lai jūs pat varētu pateikt, kad maksimālais trafika laiks ir jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja lietotājiem.

Dažreiz, izvairoties no šiem laikiem vien, jūs atrisināsit. Ja jūs jau straumējat sastrēgumstundās, bet nevarat iegūt stabilu vai ātru savienojumu, iespējams, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs kavē jūsu pakalpojumu.

YouTube video straumēšanas kvalitātes rīka ekrānuzņēmums

Papildus tam, ko es jau minēju iepriekš, nav nekas īpašs, kas jums jādara, lai apietu YouTube ISP droseļvārstu. Vienkārši iegūstiet VPN, izveidojiet savienojumu ar to un sāciet izbaudīt ātrumu un kvalitāti, par kuru jūs maksājat.

Tomēr, lai nodrošinātu vislabāko pieredzi, pievērsiet uzmanību tam, ar kuru VPN serveri izveidojat savienojumu. Izvēlieties vienu, kas ir pakļauts nelielai slodzei un tuvu tam, kur atrodaties. Šādi rīkojoties, līdz minimumam samazināsies VPN lietošanas piepūle un veiktspējas rezultāts.

Kā apiet ISP droseļvārstu

Torrenting ir neapšaubāmi visizplatītākais satiksmes veids. Tas ir arī grūtākais droseles atklāšanas veids.

Labākais veids, kā pārbaudīt BitTorrent droseļvārstu, ir izmantot uTorrent (vai jebkuru citu klientu), lai lejupielādētu failu ar daudz labi izveidotiem sējmašīnām. Tam vajadzētu garantēt, ka jūsu lejupielāde nav droša pret lēnumu zemās pieejamības dēļ.

Lieliska izvēle šeit ir satvert instalētāju populārajam Linux izplatīšanas Ubuntu. Tā ir ļoti droša lejupielāde, kurai jābūt pieejamai ar ļoti lielu ātrumu visu dienu un nakti. Ja jūs nevarat lejupielādēt failu par pieņemamu ātrumu, atkal jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, iespējams, kavē jūsu straumēm.

Pārvietošanās pa BitTorrent droseļvārstu (vai jebkuru P2P šajā jautājumā) ir tikpat vienkārša kā visos citos iepriekšminētajos gadījumos. Atkal VPN nāk pie mums. Darbības ir šādas.

 1. Lejupielādējiet un instalējiet VPN klientu.
 2. Pauze visiem aktīvajiem straumēm (ja tādi darbojas).
 3. Izveidojiet savienojumu ar VPN serveri, kas nav pakļauts lielām slodzēm.
 4. Atgriezieties vietnē uTorrent un atsāciet lejupielādi.

Tieši tā.

Dažas lietas, kas jāņem vērā. Pārliecinieties, ka izmantojat visas sistēmas VPN, nevis tikai pārlūka paplašinājumu. Tā kā uTorrent ir atsevišķa lietojumprogramma, pēdējais jums neko nedarīs.

Jums arī nav jāuztraucas par savu fizisko attālumu līdz VPN serverim. Torrenting ir decentralizēta, un jūs lejupielādējat no sējmašīnām visā pasaulē. Vienkārši koncentrējieties uz tāda servera izvēli, kurš nav ļoti noslogots, un tādu, kas atrodas P2P draudzīgā valstī. Es parasti dodos kopā ar Nīderlandi.

Visu nozvejas pārbaude

Ja kāds no iepriekšminētajiem testiem nav pārliecinošs, veiciet šo interneta veselības pārbaudi. Tas parādīs jūsu savienojuma ātrumu caur pieciem galvenajiem mugurkaula tīkliem. Viņiem visiem vajadzētu dot līdzīgu rezultātu.

Ekrānuzņēmums, kurā tiek pārbaudīts jūsu iekšējais tīkls pret mugurkaula tīkliem, lai noteiktu droseles

Ja pamanāt, ka viens vai vairāki tīkli darbojas sliktāk nekā citi, tas var liecināt par sastrēgumiem. Tam vajadzētu būt īslaicīgam nosacījumam.

Bet, ja pamanāt pastāvīgu problēmu, izveidojot savienojumu ar kādu no pārbaudītajiem tīkliem, ir pienācis laiks iesniegt oficiālu sūdzību ISP.

Grunts līnija

Ar veiksmi jūs nekad vairs nesatiksities situācijā, kad jums būs jārisina ar trafika samazināšanu. Nav konkrētas statistikas, kas parādītu, cik izplatīta ir šī prakse. Tas neapšaubāmi notiek, taču vairums pierādījumu liecina, ka lielākajai daļai interneta pakalpojumu sniedzēju tā vēl nav standarta darba procedūra.

Tīkla neitralitātes nāve ASV varētu (un, iespējams, mainīsies) drīzāk nekā vēlāk.

Labās ziņas ir tas, ka ja jūs kādreiz pamanāt, ka jūs ietekmē datplūsmas samazināšana, jums ir iespējas (pašlaik labākā izvēle ir VPN). Un pastāv lieliska iespēja, ka, interneta pakalpojumu sniedzējiem izvietojot arvien sarežģītākus trafika uzraudzības rīkus, vienmēr pastāvēs pretpasākums..

Kā es teicu sākumā, vislabākā aizsardzība ir labi informēta sabiedrība. Ja esat to sasniedzis tik tālu, tagad jūs esat daļa no apgaismotajiem.

Droseļvārsta VPN salīdzinājums

ProviderFeaturesAnti droseļvārsta funkcijasCost

Ātruma pārbaude | Serveru saraksts
Valstis:90
Serveri:7159
Protokoli:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformas:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Maršrutētāji
Savienojumi:7
Mežizstrāde:Nav mežizstrādes
Atrašanās vieta:Rumānija
P2P atbalsts:
Avārijas poga:
1 mēneša plāns:12,99 USD / mēnesī
Gada plāns:USD 2,75 mēnesī
Bezmaksas izmēģinājuma versija:
Naudas atmaksa:45 dienas
Maksājums:Kredītkarte, PayPal, Bitcoin

Pārskats | Ātruma pārbaude | Serveru saraksts
Valstis:58. lpp
Serveri:5645
Protokoli:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformas:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Maršrutētāji
Savienojumi:6
Mežizstrāde:Nav mežizstrādes
Atrašanās vieta:Panama
P2P atbalsts:
Avārijas poga:
1 mēneša plāns:11,95 USD / mēnesī
Gada plāns:3,49 USD / mēnesī
Bezmaksas izmēģinājuma versija:
Naudas atmaksa:30 dienas
Maksājums:Kredītkartes (Visa, MC, Amex, Discovery), Kriptogrāfijas (Bitcoin, Etherum, Ripple), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, Cits

Pārskats | Ātruma pārbaude | Serveru saraksts
Valstis:63
Serveri:1040. gads+
Protokoli:OpenVPN, IKEv2
Platformas:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Maršrutētāji
Savienojumi:Neierobežots
Mežizstrāde:Nav mežizstrādes
Atrašanās vieta:Britu Virdžīnu salas
P2P atbalsts:
Avārijas poga:
1 mēneša plāns:11,95 USD / mēnesī
Gada plāns:USD 1,99 mēnesī
Bezmaksas izmēģinājuma versija:
Naudas atmaksa:30 dienas
Maksājums:Kredītkarte, PayPal, Bitcoin, Alipay
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me