Kā apturēt jūsu interneta pakalpojumu sniedzēju

Pēc noklusējuma jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP) var redzēt visu, ko darāt tiešsaistē. Visas jūsu augšupielādes un lejupielādes notiek caur to infrastruktūru. Viņi ir lieliski novietoti starpnieki.


Kad viņiem ir jūsu dati, vairums lietu, ko jūsu ISP dara ar to, ir godīga spēle. To var analizēt, kas zina, ko pārdod visaugstākajam solītājam vai pēc pieprasījuma nodod iestādēm.

Tomēr ir visi pasākumi, kurus mēs visi varam veikt, lai bloķētu ISP izsekošanu un paliktu anonīmi tiešsaistē. Un, kaut arī daži darbojas labāk nekā citi, ja jūs vērtējat savu privātumu un nevēlaties, lai pret jūsu informāciju izturētos kā pret valūtu, jebkurš no tiem ir labāks nekā vispār nedarīt neko.

Ko var redzēt un izsekot mans ISP?

Kā starpnieks jūsu datu ceļojumā uz internetu vai no tā, ISP var izsekot gandrīz visam, kas attiecas uz jūsu tiešsaistes darbībām. Kad izveidojat savienojumu ar internetu, jūs to darāt, izmantojot viņu piešķirto IP adresi, izmantojot viņu aprīkojumu un tīklu.

Tas jūsu ISP nodrošina lielisku iespēju redzēt un reģistrēt visu šo:

  • Kuras vietnes vai pakalpojumus apmeklējat (izmantojot DNS vaicājumus)
  • Nešifrētu vietņu un lejupielāžu saturs
  • Šifrētas informācijas avots
  • Jūsu fiziskā atrašanās vieta jebkurā laikā, kad izmantojat internetu
  • Visu laiku un datumu

Papildus tam, lai redzētu visu iepriekš minēto informāciju, jūsu ISP, protams, var visu saistīt arī ar interneta pakalpojumu konta īpašnieka vārdu un adresi (kas var būt vai nebūt jūs).

Vai interneta pakalpojumu sniedzēji zina, kādas vietnes es pārlūkoju

Jā, interneta pakalpojumu sniedzēji var noteikt, kuras vietnes pārlūkojat. Jebkurā gadījumā viņi zinās apmeklētās vietnes adresi, kad tā notika, un datu daudzumu, kuru jūs no tā noņēmāt..

Ja vietne izmanto drošu HTTP protokola versiju (jūs varat pateikt, ka tas ir gadījumā, ja adrese sākas ar https: //), iepriekš minētais ir viss, ko var iegūt jūsu IPS. Visa pārējā informācija ir šifrēta un nelasāma.

HTTPS var paslēpt dažas interneta aktivitātes no ISP

Ja tomēr piekļūstat nenodrošinātai vietnei (cik daudz vietņu joprojām ir), neviens no jūsu lejupielādētajiem datiem nav šifrēts, un jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs burtiski var redzēt visu.

Kā paslēpt interneta aktivitātes no interneta pakalpojumu sniedzējiem

Jūsu ISP skatās, mēs tagad to zinām. Ja, tāpat kā es un vairums interneta lietotāju, jūs satrauc milzīgais piekļuves līmenis, kāds ISP ir tam, ko jūs darāt tiešsaistē, jums ir iespējas apturēt viņu darbību..

Ir četri veidi, kā jūs varat novērst ISP izsekošanu un paslēpt savas aktivitātes internetā. Tās ir šādas (sakārtotas no lielākās uz mazāk efektīvo).

Izmantojiet VPN

Visdrošākais veids, kā apturēt ISP izsekošanu, ir virtuālā privātā tīkla (VPN) izmantošana. To var izmantot jebkurā ierīcē, sākot no datora vai viedtālruņa līdz maršrutētājam vai viedajam televizoram.

Jūs izmantojat VPN, savienojot ierīci ar VPN serveri. Šis savienojums ir pilnībā šifrēts. Tātad, kaut arī visi dati, kurus jūs sūtāt un saņemat, joprojām tiek pārsūtīti jūsu ISP tīklā, viņiem nav iespējas uzzināt, kas tas ir.

Interneta pakalpojumu sniedzējam tas viss ir drūms. Viņi nezina, kuras vietnes apmeklējat vai kādu informāciju lejupielādējat.

Diagramma, kā VPN aizsargā jūs no jūsu ISP

Arī VPN ir lietas soli tālāk. Viņi maina jūsu ISP piešķirto IP adresi vienai, kas pieder VPN serverim.

IP maiņa nozīmē, ka jebkurai vietnei vai tiešsaistes pakalpojumam, kuram piekļūstat, nav ne mazākās nojausmas, ka viņi patiesībā ar jums runā. Viņi arī domā, ka jūs atrodaties visur, kur atrodas VPN serveris (kas varētu atrasties pavisam citā valstī), nevis tur, kur patiesībā esat.

VPN lietošanas negatīvie ir tas, ka jūs pārnesat savu privātuma aizsardzības pienākumu no sava ISP uz VPN pakalpojumu sniedzēju. Kad izveidojat savienojumu ar viņiem, VPN ir tāda pati spēja izsekot jūsu tiešsaistes darbībām, kā iepriekš darīja jūsu ISP.

Šī iemesla dēļ ir svarīgi izvēlēties VPN ar stingru politiku bez reģistrēšanās un uzskaites ierakstiem par tās ievērošanu. Kamēr esat izvēlējies piesardzību, nav labāka veida, kā palikt anonīmam tiešsaistē un atstāt ISP tumsā, nekā izmantojot VPN.

Izmantojiet Tor

Vēl viens lielisks veids, kā liegt jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam izsekot jūsu tiešsaistes darbībām, ir Tor izmantošana. Tas ir šifrēts tīkls, kas no paša sākuma izveidots īpaši lietotāju konfidencialitātei.

Tor izmanto paņēmienu, kas pazīstams kā sīpolu maršrutēšana. Tas izveido nejaušu ceļu jūsu datiem un ved tos caur vairākiem mezgliem (vai serveriem), kas atrodas jebkur pasaulē, pirms tie sasniedz galamērķi.

Līdzīgi kā VPN, viss Tor tīklā ir šifrēts. Tātad atkal jūsu ISP nav iespējas uzzināt, kurp dodaties tiešsaistē vai ko lejupielādējat.

Diagramma, kā izmantojot Tor var apturēt ISP izsekošanu

Tor problēma ir tāda, ka tā darbojas tikai pārlūkošanai. Ar to jūs nevarat aizsargāt citu programmatūru (piemēram, BitTorrent klientu) vai ierīces (piemēram, planšetdatoru)..

Tas ir arī ļoti lēni un var samazināt jūsu interneta savienojumu ar rāpuļprogrammu. Tūkstošiem mezglu, kas veido Tor tīklu, darbojas brīvprātīgi, un diemžēl izmantotā aparatūra labākajā gadījumā bieži ir viduvēja.

Izmantojiet starpniekserveri

Nedaudz retāka, kaut arī joprojām plaši izmantota metode, daži no mums izvēlas pārtraukt ISP datu vākšanu, izmantojot starpniekserveri.

Starpniekserveris, piemēram, VPN, novirza jūsu interneta trafiku caur serveri, neļaujot ISP uzzināt, kādam tiešsaistes resursam piekļūstat. Tomēr ar to beidzas līdzības.

Starpniekservera diagramma slēpj pārlūkošanas vēsturi no ISP

Starpniekserveri neizmanto šifrēšanu. Pat ja jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs nevar redzēt, kur izveidojat savienojumu, viņi joprojām var analizēt jūsu datu saturu.

Ja, piemēram, lejupielādējat kaut ko tādu, kā jums nevajadzētu būt, viņi to zina.

Tāpat kā Tor mezglos, lielāko daļu starpniekserveru vada arī brīvprātīgie. Šifrēšanas trūkums ļauj jūsu datiem manipulēt starpniekservera līmenī. Ja jūs izmantojat starpniekserveri no neuzticamiem avotiem, jūs kādu dienu varat atrast savu ierīci ar inficētu ar ļaunprātīgu programmatūru (tas ir samērā rets un ārkārtējs gadījums, bet tas tomēr notiek).

Izmantojiet HTTPS

Visbeidzot, visvienkāršākā lieta, ko varat izmantot, lai apturētu ISP izsekot jūsu darbībām, ir savienojums ar vietnēm, kuras izmanto HTTPS protokolu..

HTTPS šifrē savienojumu starp jūsu pārlūkprogrammu un jūsu apmeklēto vietni. Bet, kā jau minēts iepriekš, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs joprojām varēs uzzināt diezgan daudz informācijas par jūsu darbību.

Viņi zinās jebkuras apmeklētās vietnes adresi. Jūsu ISP arī precīzi zinās, kad izveidojāt savienojumu ar vietni un cik daudz datu no tās esat lejupielādējis.

Tomēr HTTPS savienojumi nodrošina vismaz nelielu privātuma līmeni, tāpēc ieteicams tos izmantot jebkurā laikā. Tas ir daudz labāk nekā nekas.

Ir pārlūka spraudnis, kuru varat izmantot arī kā HTTPS visur, kas automātiski iespējot drošu savienojumu, ja vietne to atbalsta.

Varat arī apvienot HTTPS izmantošanu ar starpniekserveriem, lai iegūtu kaut ko, kas gandrīz atgādina VPN. Pirmais piegādā šifrēšanu un novērš ISP datu pārbaudi, pēdējais slēpj no jūsu ISP tiešsaistes resursu, ar kuru izveidojat savienojumu.

Vairāk par VPN un ISP izsekošanu

No iepriekšminētajām četrām iespējām, kā ISP izsekot un uzraudzīt, VPN ir vispilnīgākais un ērtākais risinājums. Tas ir tas, uz ko lielākā daļa cilvēku (arī es, ieskaitot) mēdz pievērsties. Padziļināsimies tajos mazliet vairāk.

Ko redz mans ISP, kad lietoju VPN?

Kad jūs izmantojat VPN, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs nevar redzēt, kuras vietnes apmeklējat vai kādus tiešsaistes pakalpojumus izmantojat. Tas arī nevar palūrēt uz sūtītiem vai saņemtiem datiem. Viss, ko tas var redzēt, ir šifrēta informācija, kas pārvietojas starp jūsu ierīci un serveri.

Citiem vārdiem sakot, kad esat izveidojis savienojumu ar VPN, ISP redz daudz neatšifrējamu jucekli, kas dodas uz kādu no nezināmām vietām internetā vai nāk no tās..

Vai mans ISP zinās, ka izmantoju VPN

Ja vien jūs neveicat īpašas darbības, lai slēptu savu VPN lietojumu, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var izdomāt, ka jūs to izmantojat (pieņemot, ka, protams, viņiem rūp, lai viņi izskatās).

Vienīgais datu bits, ko jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs zina, ir tā VPN servera IP adrese, ar kuru esat izveidojis savienojumu. Nav grūti izdomāt, ka serveris patiešām ir VPN serveris, un no turienes, pie kura pakalpojumu sniedzēja tas pieder.

Tomēr VPN ir pilnīgi likumīgi lielākajā daļā valstu, un es nekad neesmu dzirdējis par ISP, kas sodītu klientus par tāda izmantošanu.

Ko darīt, ja jūs dzīvojat kaut kur, kur nav atļauts izmantot VPN? Vai arī, ja kāda iemesla dēļ jūs tiešām, tiešām nevēlaties, lai jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs zinātu, ka izmantojat VPN?

Jebkurā no šiem gadījumiem daudzi pakalpojumu sniedzēji piedāvā un nederīgus VPN pakalpojumus. Izmantojot īpašu tehnoloģiju, tie var novērst VPN atklāšanu un ļaut viņiem paslīdēt zem jebkura ISP radara.

Vai ISP var bloķēt VPN

Jā, teorētiski jā, jūsu ISP var bloķēt VPN. Praksē tas nav nekas, par ko jāuztraucas, īpaši valstīs, kur VPN lietošana ir likumīga.

Tas, vai var bloķēt VPN savienojumu, galvenokārt ir atkarīgs no tā, kāds protokols tiek izmantots. Piemēram, PPTP ir viegls mērķis. Tas izmanto vienu portu, kuru var viegli bloķēt ar jebkuru ugunsmūri.

Bet citus protokolus var būt daudz grūtāk izslēgt. Izmantojiet OpenVPN (kuru atbalsta gandrīz visi pakalpojumu sniedzēji). To var konfigurēt, lai izmantotu jebkuru patvaļīgu portu un vai nu TCP, vai UDP, padarot to daudz vairāk par kustīgu mērķi.

OpenVPN var pat iestatīt darbam TCP portā 443, kur notiek normāla HTTPS tīmekļa pārlūkošana.

Tādā gadījumā, pat ja jūs izmantojat VPN, izskatās, ka jūs vienkārši apmeklējat vietni, kurā tiek izmantots HTTPS (domājiet, ka Gmail vai jūsu tiešsaistes banka). Un, tā kā šīs ostas bloķēšana apturētu šo pakalpojumu darbību, tas faktiski nav risinājums.

Kā izmantot VPN, lai novērstu ISP uzraudzību

Iestatīt VPN un bloķēt ISP no jums spiegošanas ir diezgan viegli. Šīs darbības ir šādas:

  1. Atrodiet VPN pakalpojumu sniedzēju, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Šīs ir dažas lietas, kas jāņem vērā, izvēloties vienu, un, ja jūs interesē, labu pakalpojumu saraksts, kurus varat izmantot sākumpunktā meklēšanā.
  2. Reģistrējieties pakalpojumam.
  3. No izvēlētā pakalpojumu sniedzēja vietnes lejupielādējiet un instalējiet klientam ierīci vai platformu. Jebkuram labākam VPN būs programmatūra vismaz Windows, MacOS, Android un iOS.
  4. Sāciet klientu un izvēlieties serveri, ar kuru izveidot savienojumu. Tas, kuru izvēlaties, būs atkarīgs no tā, ko mēģināt darīt. Piemēram, lai pēc iespējas ātrāk izveidotu savienojumu, jūs, iespējams, vēlēsities tikai serveri, kas ir tuvu jūsu atrašanās vietai. Bet, lai atbloķētu ASV Netflix, jums būs nepieciešams serveris ASV.
  5. Jūs esat gatavs. Izmantojiet internetu kā parasti. Visam vajadzētu darboties tāpat kā bez VPN, izņemot to, ka jūsu ISP vairs nevar pārraudzīt jūsu trafiku.

Ir arī vērts atzīmēt, ka daudziem pakalpojumu sniedzējiem ir iespēja ieslēgt savu klientu un automātiski izveidot savienojumu ar VPN, kad ieslēdzat ierīci. Tā ir iespēja apsvērt, vai plānojat savu IPS uzturēt tumsā visu dienu katru dienu.

Vai es varu izmantot bezmaksas VPN, lai apturētu ISP izsekošanu

Bezmaksas VPN var būt sarežģīti. Ir daži pienācīgi varianti, taču lielākajā daļā no tiem jums vajadzētu atturēties. To lietošana var būt tikpat slikta, ja ne sliktāka, kā tikai ļaut ISP uzraudzīt jūsu trafiku.

Viena lieta, kas nav bezmaksas pakalpojumu sniedzējs, ir labdarība. Viņiem ir jāpelna nauda, ​​un viņi to bieži dara, izsekojot un pārdodot lietotāju aktivitātes. Un tas ir tieši tas, no kā jūs mēģināt izvairīties, izslēdzot savu ISP.

Arī pārdošanas dati var būt tikai aisberga redzamā daļa. Jums, iespējams, būs jānodarbojas arī ar reklāmas ievadīšanu, vāju šifrēšanu un lēnu veiktspēju. Starp bezmaksas VPN un maksas VPN ir daudz atšķirību, kas, neraugoties uz izmaksām, ļauj svariem izmantot pēdējos..

Noslēguma domas

Jūsu ISP redz un zina visu par to, ko jūs darāt tiešsaistē. Privātuma un anonimitātes nav. Bet tagad jūs zināt, ka ir kaut kas, ko jūs varat darīt.

Ir efektīvi veidi, kā bloķēt ISP izsekošanu un slēpt no tā savas darbības internetā. Un neatkarīgi no tā, vai jūs nolemjat izmantot VPN, Tor vai kādu citu no minētajām metodēm, viena lieta ir pārliecināta. Jūs atkal varēsit kontrolēt, kā tam vajadzētu būt.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me