Koplietotas un speciālas VPN IP adreses

Apskatot dažādus VPN pakalpojumu sniedzējus, jūs bieži redzēja minētus terminus koplietojamais IP un speciālais IP. Atkarībā no tā, ko vēlaties izmantot VPN, ir nepieciešama piekļuve vienam vai otram (vai abiem).


Tātad, kā jūs precīzi zināt, kāda veida VPN IP jums ir nepieciešams? Tas ir viegli. Izprotot atšķirību starp abiem. Kad esat to izdarījis, izvēle būs skaidra.

Kas ir VPN IP

Pirms izpētīt, kā atšķiras koplietojamais un atvēlētais IP VPN, ir svarīgi nedaudz atkāpties un saprast, kas vispirms ir virtuālā privātā tīkla IP.

Ikreiz, kad piekļūstat internetam, ierīcei tiek piešķirta IP adrese. Domājiet par to kā datoru pasaule, kas līdzvērtīga jūsu mājas pasta adresei.

Pateicoties IP, kad sūtāt datus no savas ierīces, vietne vai cits jūsu izmantotais tiešsaistes pakalpojums zina, no kurienes šie dati ir iegūti. Tāpat, ja kādam jums ir jānosūta jebkāda informācija, viņi zina, kur tai jāgriežas.

Parasti mājās IP ierīce tiek saņemta no interneta pakalpojumu sniedzēja (ISP). Bet, piekļūstot internetam, izmantojot VPN, viss darbojas nedaudz savādāk.

VPN slēpj jūsu ISP piešķirto IP un aizvieto to ar vienu no saviem. Šis VPN IP kļūst par jūsu adresi, kas vērsta uz ārpusi. Sākot no šī brīža, VPN serveris darbosies kā cilvēks vidusdaļā un automātiski pārsūtīs visus jums paredzētos datus uz jūsu mājas IP.

Atgriežoties pie mūsu mājas pasta adreses analoģijas, tas ir tāpat kā izmantot pasta pāradresācijas pakalpojumu.

Precīzs IP, ko VPN piešķir jūsu ierīcei, ir atkarīgs no dažām lietām. Jūsu izveidotā VPN servera atrašanās vieta un piemērs ir viens. Tas, vai jūsu VPN pakalpojumu sniedzējs izmanto koplietotus vai speciālus IP, ir vēl viens.

Kas ir kopīgotā VPN IP adrese

Kopīgota (vai dinamiska) IP adrese ir visizplatītākais IP tips, ko izmanto VPN. Lūk, kā tas darbojas.

Sākumā katram VPN serverim ir IP kopums, kura lielums var būt no viena līdz desmitiem vai pat simtiem adrešu. Precīzs numurs ir atkarīgs no VPN nodrošinātāja (un atšķiras no tiem).

Kad tādi VPN lietotāji kā jūs vai es izveidoju savienojumu ar koplietotu IP serveri, tas piešķir mūsu ierīcei vienu no baseina IP. Galu galā, arvien vairāk un vairāk no mums izveidojot savienojumu ar to pašu serveri, baseins darbojas sauss.

Kad tas notiek, tā vietā, lai ikvienu aizvirzītu, adreses tiek atkārtoti izmantotas, un vairāki cilvēki galu galā izmanto vienu VPN IP (no tā arī nosaukums “koplietojamais IP”). Tas viss notiek caurspīdīgi aizkulisēs.

Cik daudzi no mums pārtrauc darbību vienā IP adresē, ir atkarīgs no tā, kā VPN pakalpojumu sniedzējs izvēlas konfigurēt savus serverus. Bet tas varētu būt desmitiem vai vairāk.

Diagramma, kā darbojas koplietots IP VPN

Vairākiem lietotājiem vienā adresē ir vairākas priekšrocības. Bet, tāpat kā visam, ir arī dažas negatīvās puses.

Priekšrocības

 • Lieliska privātums un anonimitāte
 • Labāka servera atrašanās vietas izvēle
 • Zemākas abonēšanas izmaksas

Līdz šim lielākās dinamiskās VPN IP adreses priekšrocības ir privātums un anonimitāte.

Kad viens IP ir kopīgs daudziem indivīdiem, ikvienam galapunkta galā (vietne, cits P2P klients utt.) Ir ļoti grūti izdomāt, kas dara ko.

Pats VPN sniedzējs dažreiz joprojām var apvienot jūsu paveikto. Galu galā tas zina jūsu reālo IP datu pārsūtīšanas nolūkos.

Bet pārējam internetam veiksmi. Ja vien kāds nevar norādīt vairākus datu punktus, ieskaitot visus žurnālus, ko nodrošina pakalpojumu sniedzējs, uzdevums ir gandrīz neiespējams. Starp citu, tas ir iemesls, kāpēc patiesai anonimitātei ir nepieciešams VPN bez žurnāliem.

Zemākas izmaksas ir vēl viena kopīgu IP priekšrocība. Kad vienu adresi var atkārtoti izmantot vairāki lietotāji, VPN uzņēmumam lietas ir vieglāk un lētāk pārvaldīt. Ar visiem izturas vienādi, un nav izņēmumu, lai rīkotos. Nepieciešama arī mazāka aparatūra.

Abas šīs lietas nozīmē zemākas VPN darbības izmaksas. Tas ir konkurējošs tirgus, tāpēc šie ietaupījumi jums tiek nodoti, izmantojot abonentus, par pieņemamām cenām.

Dinamisks IP VPN parasti nozīmē arī to, ka jums būs vairāk vietu, kur izveidot savienojumu. Visbeidzot, kopīgotie IP ir tas, ko visvairāk vēlas lietotāji. Tātad ir jēga tikai tur, kur VPN iegulda naudu.

Nav retums, ka viens pakalpojumu sniedzējs piedāvā tūkstošiem dinamisku IP serveru 50 (un dažreiz 150) vai vairākās valstīs visā pasaulē. Ja jums, piemēram, ir jāpiekļūst saturam, kuru ģeogrāfiski bloķē maza Eiropas valsts, piemēram, ir kopīgs IP.

Trūkumi

 • Resursu koplietošana ar citiem lietotājiem
 • Sodīšana par citu cilvēku sliktu izturēšanos

Visam ir negatīvie, ieskaitot kopīgotos VPN IP. Acīmredzamākā problēma ir sniegums.

Koplietojot IP ar daudziem citiem lietotājiem, jūs koplietojat arī citus servera resursus. Šajos resursos ietilpst tīkla joslas platums, atmiņa un CPU.

Pat tikai viena persona, lejupielādējot milzīgu datu daudzumu, var ietekmēt kopējo servera veiktspēju. Citiem vārdiem sakot, visi, kas izmanto vienu un to pašu IP, maksā cenu par citu cilvēku darbībām.

Lai novērstu šo problēmu, VPN pakalpojumi vienā vietā bieži vada vairākus serverus. Kad viens serveris kļūst pārāk aizņemts, jauni lietotāji izveido savienojumu ar tādu, kura vēl nav. To sauc par slodzes līdzsvarošanu.

Vēl viens dinamisko IP VPN negatīvie punkti ir tādi, ka citu cilvēku rīcība, kas koplieto adresi ar jums, var ietekmēt jūsu interneta pieredzi.

Piemēram, ja Google vienlaikus izmanto pārāk daudz lietotāju vienā IP, Google var domāt, ka tas tiek surogātpasts. Visticamākās sekas ir tas, ka pirms Google ļaus turpināt, jums būs jāaizpilda reCAPTCHA vaicājums (piemēram, zemāk). Tas var kaitināt.

Google reCAPTCHA, ko izraisa dinamisks VPN IP

Vietnes var arī melnajā sarakstā iekļaut IP par sliktu izturēšanos. Ja kāds no kopīgota VPN IP iepriekš vietnes ietvaros ir surogātpastu veicis, šai adresei tagad var liegt piekļuvi.

Šajā situācijā jums būs jāpieslēdzas VPN un jāsaņem cita IP adrese. Likmes ir tādas, ka jūs to iegūsit. Lai arī šāda veida melnais saraksts notiek ļoti reti (es ar to esmu sastapies tikai dažas reizes), tas ir kaut kas jāzina, lietojot koplietojamu IP.

Galu galā es personīgi uzskatu, ka reizi zilā mēness laikā ir jāaizpilda reCAPTCHA vaicājums vai, ja tas ir daudz, uzlabota anonimitāte internetā, vismaz nelielās neērtības ir jāpieslēdz VPN..

Labākie koplietojamā VPN IP lietojumi

Ņemot vērā dinamiskās VPN IP adreses priekšrocības un trūkumus, viens no tiem vislabāk tiek izmantots:

 • Privāta un anonīma tīmekļa pārlūkošana
 • Anonīmas vienādranga un torrentu lejupielādes
 • Ģeogrāfiski ierobežota satura atbloķēšana

VPN pakalpojumu sniedzēji, kas izmanto koplietojamu IP adresi

Ja jums ir nepieciešama koplietota IP adrese, labās ziņas ir tikai par katru pakalpojumu sniedzēju. Lai gan, protams, daži to dara labāk nekā citi. Šeit ir saraksts ar VPN, kurus es uzskatu, manuprāt, par vienu no labākajām izvēlēm.

Kas ir īpaša VPN IP adrese

Statiskās VPN IP adreses (jo dažkārt tiek sauktas arī par īpašiem IP) ir daudz retākas nekā to dinamiskie brāļi. Viņus piedāvā tikai daži patērētāju VPN pakalpojumi.

Vienkārši sakot, īpašs IP ir jūsu privātais IP, kam vēl nevienam citam nav vai nekad nebūs piekļuves.

Kad jūs no VPN pakalpojumu sniedzēja iegādājaties statisku IP, viņi to piešķirs vienam un tikai vienam no serveriem jūsu izvēlētajā ģeogrāfiskajā vietā. Pēc tam viņi piesaistīs IP jūsu kontam, pārliecinoties, ka tikai jūs varat tam izveidot savienojumu.

Īpaša IP VPN darbības shēma

Tas ir kā otra mājas IP adrese, izņemot to, ka atrašanās vieta var būt tūkstošiem jūdžu attālumā, iespējams, pavisam citā valstī.

Priekšrocības

 • Tāda pati IP adrese ar katru savienojumu
 • Mazāk ticams, ka straumēšanas un spēļu pakalpojumi būs melnajā sarakstā
 • Netiek sodīts par citu cilvēku sliktu izturēšanos
 • Mazāk resursu koplietošanas ar citiem
 • Var būt ātrāks

Īpašas IP adreses priekšrocība ir tā, ka tā nemainās. Katru reizi, kad izveidosit savienojumu ar VPN, jums tiks piešķirts tieši tāds pats IP, garantēts. Daudzās situācijās tā var būt ļoti laba lieta.

Jūsu IP konsekvencei, piemēram, var būt nozīme, piekļūstot internetbankai.

Ja katru reizi piesakāties savā kontā no cita IP, karogi tiks paaugstināti. Bankām ir ļoti aizdomas par šādu rīcību (un ar labu iemeslu). Jūs pat varat uz laiku tikt izslēgts, līdz varēsit apstiprināt savu identitāti (parasti ar telefona zvana palīdzību). Statiskā IP nozīmē, ka nav sarkanu karodziņu.

Dažos gadījumos ieteicams iekļaut baltajā sarakstā IP adresi kā vienīgo, kurai atļauts izmantot pakalpojumu. Parasti to veic drošības nolūkos. Ja jūsu IP mainās katru reizi, kad atrodaties internetā, skaidri redzams, ka baltais saraksts nedarbosies.

Statiskās IP adreses arī daudz mazāk iespējams, ka melnajā sarakstā iekļauj dažādi straumēšanas pakalpojumi vai spēļu platformas, kuras sarauca pieri pēc VPN lietošanas. Padomājiet, piemēram, par Netflix, Hulu, BBC iPlayer vai Steam.

Kad šāds pakalpojums redz desmitiem dažādu ierīču, kas vienlaikus piekļūst saviem serveriem, izmantojot to pašu adresi, viņi zina, ka tas ir koplietots VPN IP. Nav neviena cita lietošanas veida, kas to varētu izskaidrot. Ar laiku šis IP tiks aizliegts.

Tā kā statisku IP (jūs) jebkad izmanto tikai viens cilvēks, viņi parasti lidos zem radara.

Vēl viena adreses priekšrocība ir tā, ka jūs izvairāties no “sliktā kaimiņa” efekta. Atkal neviens, bet jūs neizmantojat IP. To nevar atzīmēt par sliktu izturēšanos pret citas personas darbībām tāpat kā koplietojamais IP.

Vairs nav Google reCAPTCHA.

Visbeidzot, statiskie IP var beigties ātrāk. Tā kā jūs nedalāt sava IP joslas platuma piešķiršanu ar citiem cilvēkiem, savienojums viņu darbību dēļ neredzēs palēninājumus.

Trūkumi

 • Samazināta anonimitāte
 • Dažas papildu izmaksas

Īpašs VPN IP negatīvs ir tas, ka jūsu tiešsaistes aktivitātes ir daudz mazāk anonīmas.

Izmantojot kopīgu IP, jūs slēpjaties pūļa vidū. Ducis citu cilvēku vienlaicīgi piekļūst interneta resursiem visā pasaulē no vienas un tās pašas adreses. Tas ir ikviena minējums, kas patiesībā kaut ko dara.

Tomēr, ja IP lietojat tikai jūsu ierīci, visu interneta darbību izsekošana kļūst daudz vienkāršāka.

Statiskās IP adreses ir arī par papildu samaksu. Viņiem ir nepieciešama papildu iestatīšana un VPN nodrošinātāja uzturēšana. Lai gan cena parasti ir tikai daži dolāri mēnesī, dažiem no mums tas var būt darījuma pārkāpējs.

Labākie veidi, kā izveidot īpašu VPN IP

Statiskās VPN IP adreses vislabāk darbojas šādos gadījumos:

 • Piekļuve tiešsaistes finanšu pakalpojumiem vai citām augstas drošības vietnēm
 • Piekļuve straumēšanas (Netflix, Hulu, BBC) vai spēļu (Steam) pakalpojumiem, kas melnajā sarakstā iekļauj VPN IP
 • Ja ir nepieciešams IP baltais saraksts
 • Web pārlūkošana bez grūtībām (t.i., izvairoties no Google kaitinošas reCAPTCHA)

Kas ir īpašs IP VPN?

Veltīts IP VPN ir vienkārši VPN pakalpojums, ar kuru jūs varat iegūt statisku IP adresi. Parasti būs ierobežots serveru vietu skaits, kurās var instalēt speciālus IP, kas ir daudz mazāk nekā kopējais serveru vietu skaits, kāds ir VPN.

Vai katrs VPN piešķir statisku IP?

Ir tikai neliela daļa klientu VPN pakalpojumu, kas dod jums iespēju iegādāties statisku IP adresi. Labākais no ķekara ir PureVPN un NordVPN.

Izmaksas, kas saistītas ar īpašas IP adreses iegūšanu, izmantojot PureVPN, ir USD 1,99 mēnesī (papildus parastajām abonēšanas maksām). Viņi piedāvā statiskus IP šādās valstīs:

 • Savienotās Valstis
 • Apvienotā Karaliste
 • Austrālija
 • Kanāda
 • Vācija
 • Honkonga
 • Maltā
 • Singapūra

No otras puses, NordVPN iekasē 70 USD gadā par statisku adresi (atkal, papildus jūsu standarta abonementam), kas mēnesī izmaksā USD 5,83. Izmantojot NordVPN, jums ir iespēja iestatīt IP vienā no šīm vietām:

 • Amerikas Savienotās Valstis (Buffalo)
 • Apvienotā štats (Dalasa)
 • Apvienotā štats (Losandželosa)
 • Apvienotā štats (Matawan, Nevada)
 • Apvienotā Karaliste (Londona)
 • Vācija (Frankfurte)
 • Nīderlande (Amsterdama)

Kurš VPN IP tips ir labāks?

Tas, vai statiskā vai dinamiskā VPN IP adrese ir labāka, galu galā ir atkarīgs no tā, ko mēģināt darīt.

Ja privātums un anonimitāte ir jūsu galvenie mērķi, bez šaubām, labākā izvēle ir koplietota adrese. Tas attiecas gan uz tīmekļa pārlūkošanu, gan uz P2P trafiku.

Ja vēlaties skatīt mazāk ģeogrāfiski bloķētu saturu mazākā valstī, dinamisks IP var būt arī vienīgais veids, kā to izdarīt.

No otras puses, visām darbībām, kurās ir drošības jautājumi (piemēram, banku darbība), vai piekļuvei saturam, ko nodrošina pakalpojums, kas parasti bloķē VPN (pasaules Netflixes), statiskais VPN IP ir nepārprotams ieguvējs.

Ņemiet vērā arī to, ka, ja jūs galu galā iegūstat īpašu IP adresi ar PureVPN vai NordVPN, automātiski piekļūstat arī koplietotajām adresēm. Ja spējat pārslēgties starp tām pēc vēlēšanās, jūs iegūstat labāko no abām pasaulēm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map