Vai VPN padara manu internetu ātrāku?

Vidējam interneta lietotājam interneta ātruma jēdziens sākas un beidzas ar numuriem, kurus viņu interneta pakalpojumu sniedzējs (ISP) izmanto, lai pārdotu savus pakalpojumus. Interneta pakalpojumu sniedzēji samazina interneta ātrumu teorētiskos maksimumos, lai attaisnotu arvien pieaugošās cenas.


Neskatoties uz grandiozajiem solījumiem, parastā lietošanā parasti ir grūti atrast savienojuma veiktspēju.

Meklējot veidu, kā palielināt interneta ātrumu, daži no mums mēģina vērsties pie VPN. Daudzi komercpakalpojumi apgalvo, ka tie piedāvā ātruma uzlabojumus. Ir arī daudz tehnikas ekspertu, kuri uzstāj, ka tā nav taisnība.

Patiesība atrodas kaut kur pa vidu, un, lai to izskaidrotu, es sastādīju šo rokasgrāmatu. Tajā es īsi runāšu par reālās pasaules ātruma pamatiem un palīdzēšu saprast, kad šiem ātrumiem varētu palīdzēt (vai ievainot), izmantojot VPN.

Jūsu interneta savienojuma ātrums

Ja esat veicis interneta ātruma testu, jums vajadzētu būt pazīstamam ar (vai vismaz redzējušu) tādām lietām kā ping laiks un lejupielādes un augšupielādes ātrums. Iespējams, ka jūs ieradāties šajā ātruma testa lapā, lai mēģinātu nokļūt līdz galam, kāpēc jūsu interneta pakalpojums jutās lēns vai kāpēc jūs nevarējāt vienmērīgi straumēt videoklipu..

Daudzos gadījumos testā tiek parādīti rezultāti, kas norāda, ka savienojums ir vairāk nekā pietiekami ātrs, lai apstrādātu saturu, kuram mēģināt piekļūt. Šim šķietami pretrunīgajai informācijai ir iemesls.

Tīkla veiktspējas faktori

Tiešsaistē savienojumi ar vietnēm un pakalpojumiem šķērso sarežģītu tīklu. Šo tīklu kontrolē neskaitāmas personas un uzņēmumi visā pasaulē. Tas ir iemesls nosaukumam World Wide Web. Pamatā esošā tīkla struktūra visvairāk atgādina savstarpēji savienotu mašīnu zirnekļa tīklu.

Veicot ātruma testu, testa dati parasti nekad neiziet no IPS tīkla. Tātad rezultāti ne vienmēr atspoguļo realitāti. No otras puses, kad jūs apmeklējat vietni, jums nav iespējas kontrolēt ceļu, ko jūsu dati veic, lai sasniegtu galamērķi. Jūs arī nevarat kontrolēt tīkla apstākļus šajā ceļā.

Reālajā pasaulē tādas lietas kā tīkla pārslodze, aparatūras kļūmes un pakalpojumu atteikuma uzbrukumi var novest līdz ceļam vēl ātrāko interneta savienojumu. Un tās ir tikai dažas no lietām, ar kurām jūs varat sastapties regulāri.

Interneta piekļuve, izmantojot VPN

VPN pakalpojums nodrošina šifrētu un drošu savienojumu starp jums un VPN pakalpojumu sniedzēju. Turpmāk jūsu interneta satiksme sasniedz galamērķi tādā pašā veidā, kā tas būtu, ja tas būtu ienācis tieši no jūsu ierīces.

Tas ir noderīgs rīks ikvienam, kurš vēlas neļaut citiem redzēt savas tīmekļa trafika saturu. Tas ir arī iecienītākais to lietotāju vidū, kuri izvēlas palikt anonīmi tiešsaistē.

Diagramma, kā darbojas VPN, lai novērstu droseles rašanos

VPN savienojuma raksturs nozīmē, ka tīmekļa trafiks vairs neveic vistiešāko iespējamo ceļu. Vispirms tai jāplūst caur VPN pakalpojumu sniedzēja serveriem. Trafika šifrēšana un izmaiņas datu ceļā dažreiz var paātrināt lēnu interneta savienojumu. Tomēr tas viss ir atkarīgs no iemesliem, kāpēc tas vispirms bija lēns.

Kad VPN var uzlabot interneta ātrumu

Ir dažas situācijas, kad VPN lietošana var uzlabot interneta ātrumu. Piemēram, ja savienojums ir lēns, jo kavējas tipiskais datu ceļš. Ja vispirms jādodas uz serveri, VPN savienojums var atrisināt problēmu, izvairoties no ceļa daļām, kas izraisa lēnumu.

Ātruma palielināšanās var notikt arī tad, ja trafiks ir paredzēts tīklam, kuram ir labāks savienojums ar VPN sniedzēja tīklu nekā jūsu ISP. Tomēr abi šie nosacījumi nav visi tik bieži.

Viens no biežākajiem interneta palēnināšanās cēloņiem ir joslas platuma samazināšana, un to VPN var palīdzēt apturēt. Interneta pakalpojumu sniedzēji bieži izmanto satiksmes kontrolēšanu šādā veidā, bieži vien neinformējot par to, ka tā notiek. Tas var būt viens no visvairāk nomāktajiem lēnā interneta savienojuma cēloņiem. To ir ne tikai grūti noteikt, bet arī mērķtiecīgi izraisīts palēninājums.

Izskaidrots joslas platuma droseļvārsts

Ja jūs nekad par to neesat dzirdējis, joslas platuma samazināšana attiecas uz situāciju, kad ISP apzināti palēnina noteikta veida datu trafiku. Tas var notikt arī tad, kad esat sasniedzis iepriekš noteiktu datu pārsūtīšanas limitu.

Tā ir prakse, kas, visticamāk, kļūs vēl izplatītāka Amerikas interneta pakalpojumu sniedzēju vidū. Tas nebūt nav mazsvarīgi, pateicoties FCC atceltajiem noteikumiem, kas nodrošināja tīkla neitralitāti. Kad ISP ķērās pie joslas platuma samazināšanas, tie visbiežāk ir vērsti uz ļoti specifiskiem datu veidiem. Šī iemesla dēļ prakse ir tik kairinoša un grūti pamanāma.

Daudzos gadījumos ISP droseles trafiku izmanto BitTorrent protokolu. Viņi arī bieži būs mērķēti uz liela joslas platuma savienojumiem uz video straumēšanas pakalpojumiem, piemēram, Netflix vai Hulu.

ISP aizrauj Netflix straumēšanu

BitTorrent gadījumā ISP apgalvo, ka viņu droseļvārsts kontrolē intelektuālā īpašuma zādzības un pirātismu viņu tīklos. Tomēr tā nav īsti taisnība. Viņi to dara tāpēc, ka BitTorrent rada labu daļu no visas datplūsmas internetā. Viņiem patīk mērķēt video straumēšanas platformas tā paša iemesla dēļ – tās strauji kļūst par nozīmīgāko interneta trafika avotu visā pasaulē.

Interneta pakalpojumu sniedzēji aktīvi uzrauga trafika veidus, kurus viņi vēlas kontrolēt, un agresīvi rīkojas, lai palēninātu šos īpašos savienojumus. Viņi arī bieži rīkosies neziņā par šo praksi, kad jūs viņus aicināsit. Tā vietā ISP bieži mēģinās jums pārdot dārgāku interneta ātruma līmeni.

Tomēr VPN var palīdzēt jums pilnībā apturēt ISP traucējumus jūsu satiksmē.

Kā VPN pārtrauc joslas platuma samazināšanu

Ja jūsu ISP nodarbojas ar mērķtiecīgu joslas platuma samazināšanu, VPN ir lielisks veids, kā atrisināt problēmu. Noslēpums slēpjas anonimitātē, ko nodrošina VPN.

ISP nosaka, kura trafika plūsma balstās uz iepriekš noteiktu identifikācijas noteikumu kopu. Piemēram, viņi tiešsaistē var meklēt savienojumus ar noteiktiem serveriem vai trafiku, kas izmanto kopīgas ostas, kuras viņi vēlas ierobežot.

Tomēr, kad tiek izmantots VPN, visa trafiks tiek šifrēts un, šķiet, ir paredzēts VPN serverim, nevis tā patiesajam galapunktam. Tādējādi ISP nevar klasificēt trafiku, kas iet caur VPN savienojumu. Ja viņi to nevar identificēt, viņi to nevar grozīt. Šī nespēja rīkoties ļoti efektīvi pasargā jūs no tīšas palēnināšanās.

Kad VPN neuzlabos interneta veiktspēju

Diemžēl VPN nav risinājums visiem lēnā interneta savienojuma cēloņiem. Dažās situācijās viņi var pat padarīt lietas lēnākas, nekā tas būtu citādi.

Faktiski ir vairāki gadījumi, kad jums labāk ir atspējot VPN vispār. Tie ietver:

 • Ģeogrāfiskais attālums
  Ja VPN servera atrašanās vieta atrodas otrā pasaules malā no jums un tālāk no jūsu datu galapunkta, papildu attālums, kas jābrauc datiem, samazinās savienojuma kopējo ātrumu. Lai izvairītos no šīs problēmas, izvēlieties VPN pakalpojumu sniedzēju ar lielu servera atrašanās vietu skaitu.
 • VPN servera pārslodze
  Ja VPN serveris, kuram jāiet cauri dati, tiek pārslogots, tas kļūst par aizrīties punktu, kā rezultātā savienojums būs lēnāks. Ja tā notiek, mēģiniet pārslēgties uz viegli ielādētu serveri. Gandrīz visi VPN pakalpojumu sniedzēji jums to ļauj.
 • Šifrēšanas latentums
  VPN tīklā visiem izejošajiem datiem jābūt šifrētiem, un visiem ienākošajiem datiem jābūt atšifrētiem. Tā kā šis process notiek reālajā laikā, tas var pievienot dažreiz pamanāmu aizkavēšanos vecākām vai zemākas specifikācijas ierīcēm. Pārbaudiet VPN klienta iestatījumus un atlasiet tikai tik daudz šifrēšanas, cik nepieciešams.

Ir arī vairākas citas lietas, ko varat darīt, lai mēģinātu paātrināt VPN savienojumu tajās situācijās, kad tā izslēgšana vai nu nav iespējama, vai nav vēlama.

Labākais VPN ātrākam internetam

Ja jūs meklējat VPN pakalpojumu, lai novērstu joslas platuma samazināšanu, vai tādu, kas sniegs vislabāko rezultātu interneta veiktspējas uzlabošanā, dodieties tieši uz sikspārni, izvairieties no bezmaksas pakalpojumu sniedzējiem..

Viena no lielajām atšķirībām starp maksas un bezmaksas ir sniegums. Bezmaksas VPN serveri ir slaveni ar pārslodzi, un pārslogota servera ātrums vienmēr ir lēnāks. Tam vienkārši nav nekādas iespējas.

Tikai balstoties tikai uz šo faktu, ir prēmiju sniedzēji. Jā, tie maksā naudu, bet tas, iespējams, ir mazāks, nekā jūs domājat. Jūs varat viegli iegūt abonēšanu dažiem labākajiem VPN tikai par dažiem dolāriem mēnesī. Šis abonements ļauj piekļūt simtiem VPN serveru visā pasaulē. Visi šie serveri izmanto vismodernāko aparatūru un visu pareizo lietotāja slodzes līdzsvarošanu.

Šīs vietnes uzturēšanas ietvaros es regulāri mēra desmitiem VPN darbību. Lai gan es jūs aicinu ielūkoties pilnajā ātrāko pakalpojumu sniedzēju sarakstā, zemāk ir norādīti trīs labākie. Šīs ir jūsu labākās likmes, lai apturētu joslas platuma samazināšanu un palielinātu interneta savienojuma lejupielādes un augšupielādes ātrumu.

ProviderFeaturesCost

Ātruma pārbaude | Serveru saraksts
Valstis:90
Serveri:7159
Protokoli:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformas:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Maršrutētāji
Savienojumi:7
Mežizstrāde:Nav mežizstrādes
Atrašanās vieta:Rumānija
1 mēneša plāns:12,99 USD / mēnesī
Gada plāns:USD 2,75 mēnesī
Bezmaksas izmēģinājuma versija:
Naudas atmaksa:45 dienas
Maksājums:Kredītkarte, PayPal, Bitcoin

Ātruma pārbaude | Serveru saraksts
Valstis:131
Serveri:2070. gads
Protokoli:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
Platformas:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Maršrutētāji
Savienojumi:5
Mežizstrāde:Savienojuma datums, izmantotais kopējais joslas platums
Atrašanās vieta:Honkonga
1 mēneša plāns:10,95 USD / mēnesī
Gada plāns:USD 3,33 mēnesī
Bezmaksas izmēģinājuma versija:
Naudas atmaksa:31 diena
Maksājums:Kredītkarte, PayPal, BitCoin, Alipay, lielākās dāvanu kartes, CashU, citas kriptovalūtas, Paymetwall

Pārskats | Ātruma pārbaude | Serveru saraksts
Valstis:58. lpp
Serveri:5645
Protokoli:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformas:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Maršrutētāji
Savienojumi:6
Mežizstrāde:Nav mežizstrādes
Atrašanās vieta:Panama
1 mēneša plāns:11,95 USD / mēnesī
Gada plāns:3,49 USD / mēnesī
Bezmaksas izmēģinājuma versija:
Naudas atmaksa:30 dienas
Maksājums:Kredītkartes (Visa, MC, Amex, Discovery), Kriptogrāfijas (Bitcoin, Etherum, Ripple), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, Cits

Grunts līnija

Vispārīgi runājot, VPN nav paredzēts kā uzticams veids, kā palielināt interneta ātrumu, ja vien jums nav darīšana ar dažiem ļoti specifiskiem cēloņiem. Protams, VPN piedāvā arī privātumu un drošību. Tātad, pat ja tas nepaātrinās jūsu internetu, daudzos gadījumos tas joprojām ir lielisks ieguldījums.

Ja jums ir lēns savienojums, vispirms mēģiniet noteikt problēmas cēloni un pēc tam pievērsties VPN kā potenciālajam risinājumam. Lieliska sākuma vieta ir joslas droseles testēšana. Ja droseles atcelšana patiešām ir vainīgais, tad, izmantojot kādu no iepriekšminētajiem VPN, vajadzētu ievērojami mainīt situāciju un palīdzēt palielināt jūsu interneta ātrumu. Ja problēma tomēr ir meklējama citur, tā varētu būt problēma, kas vislabāk jāatstāj paša ISP pārziņā.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map