ExpressVPN Sunucularının Hız Testleri

Dünyanın en tanınmış VPN sağlayıcılarından biri olan ExpressVPN, hızlı performans, mükemmel istemci yazılımı tasarımı ve bulacağınız en güçlü güvenlik özelliklerinden bazılarını sunar. Hem yeni başlayanların alması ve koşması kolay hem de herhangi bir gelişmiş kullanıcı için yeterli güçten fazlasını paketliyor.


Artıları
  • Zengin özelliklere sahip ve sezgisel bir istemci
  • Güçlü arka uç teknolojisi
  • Çok sayıda sunucu ve sunucu konumu
  • Hızlı ve tutarlı bağlantı hızları
  • ABD Netflix ile çalışır
  • Birinci sınıf müşteri desteği
Eksileri
  • Bazı toplu kayıtlar
  • En ucuz değil

ExpressVPN Hız Testleri

ExpressVPN’in web sitesinin hemen her sayfasında, “yüksek hız” veya “ultra hızlı” ifadelerini içeren bağlantılar görürsünüz. Biraz ukalalar mı? Olabilir. Ancak, daha köklü VPN sağlayıcılarından biri olarak, beklediğim yüksek hızlar, daha az bir şey hayal kırıklığı yaratıyor. Her zamanki testlerimi çalıştırdıktan sonra, küçük bir istisna dışında Express VPN’nin sunduğunu söyleyebilirim. Hem indirme hem de yükleme hızları birinci sınıftı ve tüm testlerimde çok tutarlıydı.

Tek küçük istisna, her testte oldukça kötü sonuçlar gördüğüm Kanada için indirmelerdi. Dünyanın diğer yerlerindeki hızlar, ortalamanın üstünde ile son derece hızlıydı. Kanada ile olan anlaşmanın ne olduğundan emin değilim, ancak sorunların çözülüp çözülmediğini görmek için bir süre sonra testlerimi tekrar yapacağım. Bu arada, Kanada sık sık bağlanmanız gereken bir ülkeyse, Özel İnternet Erişimi veya Görünmez Tarama VPN’i öneririm. Her ikisi de orada mükemmel performans gösterdi.

Express VPN’in diğer sağlayıcılara göre nasıl puan aldığını merak ediyorsanız, tüm yüksek hızlı VPN hizmetlerini birbiriyle karşılaştırdığım ana sayfaya atlayın. Ayrıca, performansın ötesinde nasıl bir performans gösterdiğini görmek için eksiksiz ExpressVPN incelememe bakmayı da unutmayın.

En İyi Sunucu
ExpressVPN en iyi VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile ExpressVPN en iyi sunucu temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Amerika Birleşik Devletleri
ExpressVPN, Devletler VPN sunucusu hız testi sonuçlarını birleştirirVPN ile ExpressVPN Birleşik Devletleri temel hız testi sonuçlarını birleştirirVPN yok
Birleşik Krallık
ExpressVPN Türkiye VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ExpressVPN Türkiye referans hız testi sonuçlarıVPN yok
Kanada
ExpressVPN Kanada VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile ExpressVPN Kanada temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Avustralya
ExpressVPN Avustralya VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile ExpressVPN Avustralya başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Hollanda
ExpressVPN Hollanda VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ExpressVPN Hollanda temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Almanya
ExpressVPN Almanya VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile ExpressVPN Almanya temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Fransa
ExpressVPN Fransa VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ExpressVPN Fransa temel hız testi sonuçlarıVPN yok

ExpressVPN Hakkında

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları dışında faaliyet göstermektedir. 2009 yılında kuruldu, bu da onu pazardaki daha eski ve daha köklü premium VPN sağlayıcılarından biri haline getiriyor. Aynı zamanda en büyük ve en popüler olanlardan biridir. Express VPN, İnternet gizliliği ve özgürlüğü için bir vokal savunucusudur ve diğer birkaç sağlayıcıdan farklı olarak, hepsi de konuşmak değildir. İnternet özgürlüğünü ve gizlilik haklarını korumak için mücadele eden kar amacı gütmeyen çeşitli kuruluşların önemli finansal desteğiyle destekliyorlar. Ve bu görmek harika bir şey.

Gizlilik ve güvenlik

ExpressVPN, web sitelerinde en iyi anonim VPN korumasına sahip olduğunu iddia ediyor ve tarama geçmişinizi, trafik verilerinizi veya DNS sorgularınızı asla kaydetmeyeceğine söz veriyor. Her şey harika olsa da, şeytan genellikle ayrıntılarda gizlidir. Bir satış sayfasındaki hak talepleri size her zaman gerçeği vermez.

Baktığım her VPN sağlayıcısında yaptığım gibi, Express VPN’nin Hizmet Şartları’nı okudum ve kullanımınızla ilgili bazı ek bilgiler tutabileceklerini öğrendim. Bu, servise bağlandığınız tarihleri ​​(saatler olmasa da), hangi sunucu konumuna bağlandığınızı ve her gün aktarılan toplam veri miktarını içerir. Bu bilgi anonim olarak saklandığından, iyi haber hiçbiri herhangi bir kullanıcıyı benzersiz şekilde tanımlayamaz. Amacının ağ performansı analizi ve dengelemesi olduğu iddia ediliyor.

ExpressVPN’in İngiliz Virgin Adaları’na (BVI) dayandırılması da çok az endişe vericidir. Bir İngiliz bölgesi olmasına rağmen, BVI zorunlu veri saklama yasalarına sahip değildir ve dışarıdan müdahale olmaksızın iç işlerini denetlemekte özgürdür. Gelecekte İngiltere’nin, veri saklama yasalarını İngiltere’de bulunan (gizlilik için korkunç) yasalarla bir araya getirmesi için BVI hükümeti üzerinde baskı uygulayabileceğini düşünüyorum. Ama şu ana kadar böyle bir şey olmadı.

Şifreleme için, ExpressVPN tam anlamıyla alabileceğiniz en güçlü seçenekleri sunar. Seçimleri, kontrol kanalını bir RSA-4096 el sıkışması ve SHA-512 karma kimlik doğrulaması ile şifrelemek için AES-256-CBC’yi içerir. Bu teknik terimler sizin için çok şey ifade etmiyorsa, bazılarının neredeyse bu şifreleme düzeylerini aşırı doldurma olarak değerlendireceğini bilin, bu kadar güçlüdür. Güçlü şifreleme kullanmak genellikle performans pahasına gelir, ancak gördüğümüz gibi ExpressVPN’in böyle bir sorunu yoktur. Her nasılsa, başkalarının başarısız olduğu şeyleri çıkarmayı başardılar, bu yüzden onlara.

VPN gizliliğinin bir diğer önemli yönü DNS ve WebRTC sızıntılarıdır, eğer varsa IP adresinizi açığa çıkararak bir VPN kullanma alıştırmasını tartışma konusu haline getirir. Burada da ExpressVPN temiz bir sağlık faturası alıyor çünkü testlerim bu tür sıfır sızıntıları ortaya çıkardı.

Gizlilik cephesinde belirtilmesi gereken son bir şey, Express VPN’in 2016’dan beri web sitelerinin anonim Tor kullanıcıları tarafından erişilebilir olmasını sağlayan bir .onion sürümünü çalıştırmasıdır. Bunu Bitcoin kullanarak hizmet için ödeme yapma yeteneği ile birleştirin ve gerçek kimliğinizin veya konumunuzun tek bir izi olmadan kendinize ExpressVPN aboneliği alabilirsiniz.

Özellikleri

ExpressVPN, özellikleri kullanım kolaylığı ile dengeleme konusunda iyi bir iş çıkardı. Müşterilerini çok mantıklı ve sezgisel buluyorum. Rulmanlarınızı almak ve çalışır durumda olmak yaklaşık 5 saniye sürer. İnternet kill switch işlevi gibi daha gelişmiş seçeneklere erişim tam olarak beklediğim yer.

İstemci yazılımı Windows, Mac, Android ve iOS dahil tüm büyük platformlarda kullanılabilir, ancak ExpressVPN Linux, Chromebook’lar ve çeşitli yönlendiricilere de yüklenip çalıştırılabilir.

ExpressVPN dört ana VPN protokolünü de destekler: TCP ve UDP, SSTP, L2TP / IPSec ve PPTP’yi kullanan OpenVPN. Tüm platformlardaki yazılım varsayılanı OpenVPN’dir, ancak istediğiniz zaman kolayca başka bir protokole geçebilirsiniz.

ExpressVPN’in sunduğu diğer birçok VPN sağlayıcısının sunmadığı birkaç ek özellik daha vardır. SmartDNS böyle bir teklif. SmartDNS kullanmak gizliliğiniz ve çevrimiçi güvenliğiniz için hiçbir şey yapmazken, Netflix, BBC iPlayer veya diğer coğrafi olarak engellenen akış hizmetlerine erişmek istiyorsanız idealdir. Verileri şifrelemediği için SmartDNS daha az arabelleğe alma sorunuyla sonuçlanır. Ayrıca akıllı TV’lerden oyun konsollarına ve Roku benzeri cihazlara kadar neredeyse tüm internet özellikli cihazlara da kurulabilir. Express VPN’in SmartDNS aboneliğine dahildir.

İstemci yazılımı, şu anda en yüksek indirme hızlarına sahip olanları bulmak için tüm sunucuları gerçek zamanlı olarak kontrol eden yerleşik bir hız testi özelliğiyle birlikte gelir. Tabii ki, bir sunucunun bu an çok hızlı bir hıza sahip olması, 10 dakika içinde olacağı anlamına gelmez. Yine de, bu özellik nereye bağlanacağınız konusunda daha eğitimli bir karar vermenizi sağlar, bu da kör olmaktan çok daha iyidir.

ExpressVPN ayrıca, http://expressobutiolem.onion/ adresindeki Tor Tarayıcı kullanılarak erişilebilen karanlık bir web sitesi işletiyor. Bu, VPN kullanımının “kaşlarını çattığı” ülkelerde yaşayanlar için idealdir. Hükümetler için VPN web sitelerine erişimi kısıtlamak ve vatandaşlarının kaydolmasını önlemek oldukça kolaydır. Bir .onion adresi aracılığıyla erişilebildiğinde, ExpressVPN sansürlenmesi zorlaşır.

Kısıtlamalar

ExpressVPN, aynı anda bağlayabileceğiniz cihaz sayısını 3 ile sınırlar. Bu, endüstri lideri NordVPN’in sunduklarının sadece yarısıdır. Uygulamada, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, bu yeterli olabilir. Daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz, Özel İnternet Erişimi veya IPVanish gibi farklı bir sağlayıcı seçebilir veya VPN’yi yalnızca bir cihaz olarak sayılan bir yönlendiriciye (ExpressVPN ayrıntılı kurulum talimatları sağlar) yükleyebilirsiniz. Ancak ikinci seçenek biraz daha gelişmiş.

Eşzamanlı bağlantı sayısı dışında, izlemeniz gereken diğer kısıtlama, VPN kullanırken iyi oynadığınızdan emin olmaktır. Kötü davranış spam, korsanlık vb. İçerir. Bunlar, hesabınızın feshedilme riski altında herhangi bir VPN sağlayıcısının yapmanıza izin vermeyeceği şeylerdir.

ExpressVPN’in bant genişliği, günün saati veya sunucu anahtarı kısıtlamaları yoktur. Ayrıca tüm sunucularında BitTorrent ve eşler arası dosya paylaşımına izin verir.

Müşteri desteği

Express VPN için müşteri desteği 7/24 mevcuttur. İletişim kurmanız gerekirse iki seçeneğiniz vardır: canlı sohbet ve e-posta. Canlı sohbet genellikle en hızlı bahsiniz olacaktır.

Genel olarak, müşteri hizmetleri temsilcileri dost canlısı ve çok bilgili.

Birkaç kez, ilk yanıtları çok yararlı olmayan “başvurunuzu yeniden yükleyin” çeşididir. Ancak bu gibi durumlarda bile, ilk değiş tokuşdan geçtikten sonra işler yolunda gider. En karmaşık sorular bile tam memnuniyetime cevap verdi.

ExpressVPN, temel ihtiyaçlarınızın tümünü olmasa da çoğunu halletmesi gereken derinlemesine bir çevrimiçi bilgi tabanı sunar. Güneşin hemen hemen her platformu için adım adım resimsel talimatları içeren ayrıntılı kurulum kılavuzlarına sahiptir. Ayrıca, en yaygın teknik sorunlara çözümler sunan kapsamlı bir sorun giderme kılavuzuna da sahiptir..

ExpressVPN pahalı tarafta olsa da – bir kupon kodundan yararlansanız bile – aboneliğiniz, tamamen memnun değilseniz, 30 günlük bir garanti ile desteklenir. Destek personeli öncelikle sorununuz ne olursa olsun çözmenize yardımcı olmaya çalışacaktır, ancak çözüm memnuniyetinize uygun değilse, tam bir geri ödeme alabilirsiniz..

Sunucu Konumları

En üst sırada yer almasa da, ExpressVPN sunucu konumları ve ülkeler söz konusu olduğunda kesinlikle paketin başına yakındır. 95 ülkede 151 konumda bazı güçlü donanımlarla, sunucu lideri HideMyAss hariç diğer tüm VPN sağlayıcılarının hemen önünde! ve sunucu ikincisi PureVPN. ExpressVPN sunucularının tam listesine buradan göz atabilirsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me