Görünmez Tarama VPN Sunucu Hızlarının Tam Testi

Çok sevilen bir VPN hizmeti olan ibVPN, en iyi sağlayıcılardan beklediğiniz tüm özellikleri – çift VPN ve Akıllı DNS dahil – çoğu rakipten daha düşük bir fiyatla sunar. Mükemmel gizlilik ve iyi bir sunucu seçimi ile mükemmel performans bir araya getirmeyi kolaylaştırır.

Artıları
 • Güçlü şifreleme ve güvenlik seçenekleri
 • İyi sunucu performansı
 • Birçok gelişmiş özelliğe sahip zengin özellikli istemci
 • P2P desteği (özel sunucularla)
 • Netflix ve BBC iPlayer ile çalışır
 • Ücretsiz deneme
Eksileri
 • Karmaşık istemci uygulaması
 • Kafa karıştırıcı fiyat planları
 • Oldukça küçük sunucu ağı

İbVPN Hız Testi

Invisible Browsing VPN’nin web sitesi, hız ve desteği nedeniyle hizmetlerinin tüm dünyada övüldüğüne dair cesur bir iddiada bulunuyor (desteğe daha da değiniyorum). Ne kadar övgü aldıklarından tam olarak emin değilim, ama hız kısmını doğru aldılar. Testlerim, sunucularının çok fazla seçenek sunan bir VPN pazarında kendilerine ait olmaktan daha fazlasını yapabileceğini gösterdi. Aslında, bir uzuv çıkacağım ve ibVPN internet hız testi sonuçlarını oldukça mükemmel olarak arayacağım.

Daha da yüksek performans için, gizlilik büyük bir endişe kaynağı değilse, ibVPN proxy aracılığıyla tüm sunucu konumlarına bağlanmanıza izin verir. Proxy kullanmak bağlantınızın şifrelenmeyeceği anlamına gelir, ancak şifreleme yapmamak da daha hızlı hale getirebilir.

Değerlendirdiğim her VPN sağlayıcısında olduğu gibi, en hızlı sunucumun ne olması gerektiğine ve kullanıcıların bağlanma eğiliminde olan en popüler yedi ülkeye VPN bağlantısı olan ve olmayan bir dizi yükleme ve indirme hızı testi gerçekleştiriyorum.

İnternet bağlantım 500 Mbit hızlı ve 100 Mbit hızlı. Bu hızlar, sunucuların İSS’m tarafından belirlenen sınırlara ulaşma konusunda endişelenmeden ne kadar iyi performans gösterdiğini görmemizi sağlıyor.

İbVPN’in diğer bazı popüler sağlayıcı seçenekleriyle nasıl karşılaştırıldığını merak ediyorsanız, lütfen tüm en iyi hizmetleri karşılaştırdığım en yüksek hızlara sahip VPN tabloma göz atın..

En İyi Sunucu
ibVPN en iyi VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile ibVPN en iyi sunucu temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Amerika Birleşik Devletleri
ibVPN, Birleşik Devletler VPN sunucusu hız testi sonuçlarını birleştiriyorVPN ile ibVPN Birleşik Devletleri temel hız testi sonuçlarını birleştiriyorVPN yok
Birleşik Krallık
ibVPN Türkiye VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ibVPN Türkiye referans hız testi sonuçlarıVPN yok
Kanada
ibVPN Kanada VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ibVPN Kanada başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Avustralya
ibVPN Avustralya VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ibVPN Avustralya başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Hollanda
ibVPN Hollanda VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ibVPN Hollanda temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Almanya
ibVPN Almanya VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile ibVPN Almanya başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Fransa
ibVPN Fransa VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ibVPN Fransa temel hız testi sonuçlarıVPN yok

IBVPN Hakkında

Görünmez Tarama VPN’i Romanya merkezli ve 2010’dan beri var, ancak çekirdek ekip bundan önce yedi yıl daha sadece bir proxy hizmeti üzerinde birlikte çalıştı. Arkalarında bu kadar deneyime sahip olan ibVPN, insanların bir VPN sağlayıcısında neleri aradıklarını iyi biliyor. Şu anda dünya çapında 500.000’den fazla kullanıcısı olması şaşırtıcı değil..

Gizlilik ve güvenlik

Gizlilik söz konusu olduğunda, ibVPN olduğu kadar iyidir. Herhangi bir bağlantı veya trafik bilgisini toplamaz veya günlüğe kaydetmezler. Kendi sözleriyle:

Belirli bir etkinliği belirli bir kullanıcıyla ilişkilendiremeyiz.

Gizlilik politikası, Görünmez Tarama VPN’sinin yasal bildirimlerle uyumlu olduğunu belirtir. Ancak, teslim edilecek herhangi bir verisi olmadığı için kullanıcıların endişelenecek bir şeyleri yoktur. Romanya merkezli olduğundan, veri saklama gerektiren herhangi bir eyalet yasası endişesi de yoktur. Böyle bir yasa bir zamanlar vardı ama anayasaya aykırı olarak yönetildikten sonra yıkıldı.

İbVPN’in hizmetine kaydolmak için yalnızca geçerli bir e-posta adresi gerekir. İsim veya başka herhangi bir kişisel bilgi gerekmez. BitCoin ve diğer bazı kripto para birimleri ödeme seçenekleri olarak mevcuttur.

Şifreleme cephesinde, Görünmez Tarama VPN istemcisi altı protokol / şifreleme eşlemesi sunar. Anlayabildiğim kadarıyla karıştırıp eşleştiremezsiniz, yani şifreleme düzeyinizi tercih ettiğiniz protokolle istediğiniz gibi arttıramazsınız..

Altı eşlemeden birinde 128 bit şifreleme (oldukça hafif ve istemci bunu belirtiyor), 4 adet 256 bit şifreleme (indirme hızı ve güvenlik arasında iyi bir denge) ve diğerinde 2048 bit şifreleme var. İkincisi protokol olarak SSTP kullanır. Başka bir protokolle güçlü şifreleme arıyorsanız, ibVPN’in şu anda sağladığı bir şey değil.

Özellikleri

ibVPN, en üst seviye bir VPN sağlayıcısından bekleyebileceğiniz tüm özellikleri ve birkaç ekstra özelliği sunar. Akıllı DNS hizmeti bunlardan biridir. Gizlilik için fazla bir şey yapmasa da, bu hizmet coğrafi olarak engellenen içerik akışı için idealdir. Testlerimde hem US Netflix hem de BBC’nin iPlayer’ı kullanıldığında kilidi açıldı.

Öne çıkan bir diğer özellik, bunu sunan daha fazla sağlayıcı görmeme rağmen, çift bir VPN. ibVPN onu tanıtmak için kendi yolundan gitmiyor, ama orada. ABD, Hollanda ve Singapur’daki sunucuları kullanan altı adet çift VPN bağlantı seçeneği vardır. Bunun anlamı, Hollanda üzerinden ABD’ye, ABD üzerinden Hollanda’ya, Hollanda üzerinden Singapur’a vb. Bağlanabilmenizdir..

İstemci yazılımının Windows’da kararsız da olsa (ancak bir anlaşma kırıcıdan uzak olsa da) tam özellikli ve anlaşılması ve kullanımı kolay olduğunu buldum. Yazılım tüm ana platformlar için mevcuttur. Chrome, Firefox ve Opera için uzantılar / eklentiler bile var.

İstemcinin özellikle güzel olduğunu düşündüğüm bir şey, diğer birkaç hizmetin yaptığı her sunucu seçeneğinin yanında gerçek zamanlı yük göstermektir. Bu özellik hangi sunucuya bağlanacağını tahmin eder.

Kısıtlamalar

Çoğu VPN sağlayıcısının yaptığı gibi, Görünmez Tarama VPN aynı anda maksimum bağlantı sayısını sınırlar. Ultimate planını alırsanız bu sayıyı üçe ve daha düşük seviyeli hesaplar için bire ayarlarlar.

Ultimate planının diğer seçeneklerden ayda sadece 2 $ daha fazla olduğu ve proxy’ler, tarayıcı uzantıları ve P2P izinleri gibi ek özellikler sunduğu göz önüne alındığında, bence ekstra masrafa değer. O zaman bile, hala çoğu rakipten daha ucuz. Bu bağlantı numaraları yeterli değilse, yönlendiricinize ibVPN’i yüklemeye başvurmanız gerekebilir..

Bunun dışında ibVPN’in servisi sınırsızdır. Bant genişliği, veri aktarımı veya sunucu hızı veya sunucu anahtarlarının sayısında sınır yoktur..

Hizmet Şartları’na bakıldığında, P2P kullanan herkesin bilmesi gereken iki şey daha atladı:

 • İçeriği katılımsız veya katılımlı bir temelde sürekli olarak indirmek için ReGet, GetRight, Go! Zilla veya benzeri programlar gibi bir robot kullanmamayı kabul edersiniz..
 • Hizmeti, yalnızca Lüksemburg, İsveç, Hollanda, Kanada, Rusya, Litvanya ve Hong Kong’ta bulunan sunucularda eşler arası dosya aktarımı veya torrent yüklemeleri için kullanmayı kabul edersiniz.

Müşteri desteği

ibVPN, Canlı Sohbet, E-posta ve bilet sistemi gibi çeşitli destek seçenekleri sunar. Canlı Sohbet kendi web sitesi aracılığıyla sağlanır ve hem teknik hem de satış sorunları için 7/24 olduğu söylenir. Bunu doğru buldum. Ne zaman denedim, birisi sorularıma cevap vermek için oradaydı.

Destek ekibi on kişiden oluşur. Aldığım tüm yanıtlar eksiksiz, bilgili ve kesinlikle önceden belirlenmiş bir senaryoyu takip etmedi. Görünmez Tarama VPN’inin web sitesi, daha yaygın sorunları ele alan oldukça büyük Bilgi Tabanı ve SSS bölümlerini de içerir. Bir topluluk forumu da var.

Tüm abonelikler 15 günlük tam para iade garantisi ile gelir. Tüm politikalar arasında eleme yaptım ve maksimum indirme tutarı veya maksimum bağlantı sayısı gibi geri ödemelere eklenmiş herhangi bir dize görünmüyor. Bu kısıtlama eksikliği, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşıladığından emin olmak için hizmette aldığınız her şeyi atarak ilk 15 günü harcayabileceğiniz anlamına gelir..

Ayrıca herhangi bir ödeme yapmadan önce ibVPN sürücüsünü 24 saat boyunca tamamen ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Ücretsiz deneme, çok az sayıda sağlayıcı tarafından yapılan ve faydalanmaya değer bir şeydir. İsterseniz, kayıt sayfasına doğrudan burayı tıklayarak erişebilirsiniz..

Ayrıca herhangi bir ödeme yapmadan önce ibVPN’i 6 saat boyunca tamamen ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

Sunucu Konumu Ülkeleri

Görünmez Tarama VPN şu anda 47 ülkede 97 konumda 173 sunucu sunmaktadır. Bunlar, kullanıcıların çoğunluğu için fazlasıyla yeterli olması gereken saygın rakamlardır. Daha derine inmek istiyorsanız, bu ibVPN’in sunucularının en güncel listesidir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map