IPVanish Hız Testi

IPVanish hem performans hem de güç sunar. Sunucu ağ hızları en iyilerinden. Ve istemci son derece yapılandırılabilir ve özelliklerle doludur. Dezavantajları olmasa da, özellikle kullanıcı gizliliği ile ilgili bazı endişeler olmasa da, IPVanish dikkate değer bir VPN’dir.


Artıları
 • Mükemmel sunucu hızları
 • Çok çeşitli şifreleme ayarları ve gizlilik özellikleri
 • Günlük kaydı politikası yok
 • Torruma izin verir
 • 10 adede kadar eşzamanlı bağlantı
 • E-posta, sohbet ve telefonla erişilebilir müşteri desteği
Eksileri
 • ABD dışında
 • Netflix veya BBC iPlayer ile iyi çalışmıyor
 • 7 günlük kısa para iade garantisi

IPVanish ana sayfasında ön ve merkez, dünyanın en hızlı VPN’i oldukları iddiasıdır. Gerçekten de bu ifade.

Ne yazık ki, hız testlerime dayanarak, iddia yanlış ve en hızlı VPN değil.

Bununla birlikte, IPVanish hala mükemmel performans gösteriyor ve gurur duyulacak çok şey var. Örneğin İngiltere sunucu hızları – oldukça etkileyici.

İndirme numaraları tahtada mükemmel.

Nitpick yapsaydım, Almanya ve Fransa’yı küçük bir subpar olarak çağırabilirdim.

Yine de, sırasıyla 47.12 Mbps ve 41.56 Mbps hızında, bu bağlantılar ultra yüksek tanımlı video akışı veya oldukça büyük dosya indirmeleri için yeterince hızlıdır.

Yükleme tarafında işler daha da iyi görünüyor. Test ettiğim sekiz yerde ortalama 54,6 Mbps ortalama ile, başka hiçbir sağlayıcı daha iyisini yapamaz.

Belki de IPVanish, ana sayfa hak taleplerini yüklemeler için dünyanın aç bırakılmış VPN’sine değiştirmelidir. O zaman doğru olurlar.

Bununla birlikte, işte IPVanish hız testi sonuçları.

En İyi Sunucu
IPVanish en iyi VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile IPVanish en iyi sunucu temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Amerika Birleşik Devletleri
IPVanish Birleşik VPN sunucusu hız testi sonuçlarını birleştiriyorVPN ile IPVanish Birleşik Devletleri taban hızı test sonuçlarını birleştirirVPN yok
Birleşik Krallık
IPVanish Türkiye VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile IPVanish İngiltere taban hız testi sonuçlarıVPN yok
Kanada
IPVanish Kanada VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile IPVanish Kanada başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Avustralya
IPVanish Avustralya VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile IPVanish Avustralya başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Hollanda
IPVanish Hollanda VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile IPVanish Hollanda temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Almanya
IPVanish Almanya VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile IPVanish Almanya temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Fransa
IPVanish Fransa VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile IPVanish Fransa temel hız testi sonuçlarıVPN yok

VPN hız testlerim ile VPN olmayan temel çalışma arasındaki büyük farkı fark etmiş olabilirsiniz. Beklenecek.

Tüm testlerimi 500 Mbps aşağı ve 100 Mbps yukarı internet bağlantısı ile çalıştırıyorum. Her ikisi de şu anda hiçbir tüketici VPN sağlayıcı sunucusunun eşleşemeyeceği hızlardır.

Çok daha hızlı bir bağlantı kullanmanın asıl amacı, gerçek maksimum VPN sunucusu performansını ortaya çıkarmasıdır.

Örneğin, yalnızca 50 Mbps hızlandırsaydım, cihazım hız için sınırlayıcı faktör olurdu – IPVanish’in sunucularının aslında çok daha yüksek performans gösterebileceğini asla bilemeyiz.

IPVanish Hakkında

IPVanish, 2012 yılında Highwinds Network Group’un bir yan kuruluşu olan Mudhook Media tarafından kuruldu. Şirket Orlando, Florida, ev çağırır.

İlk günden itibaren, IPVanish tamamen sahip olunan bir VPN sunucu ağını çalıştırmaya ayarlandı. Bu, çok az sayıda sağlayıcının yaptığı ve kesinlikle IPVanish’i rakiplerinden ayırdığı bir şey.

Ve açıkça, diğerleri not aldı, çünkü yıllar boyunca IPVanish sıcak bir emtia haline geldi ve birkaç kez el değiştirdi.

2017’de tanınmış CDN şirketi Stackpath tarafından satın alındı. Ve 2019’da teknoloji devi j2 Global, IPVanish’i satın aldı – diğer birkaç küçük VPN sağlayıcısıyla birlikte.

Birden fazla satın alma ve bunun sonucunda sağlanan finansman artışı sayesinde IPVanish, yazılımını yükseltebilir ve ağını genişletebilir ve devam ettirir – ikincisi artık dünya çapında 1400’den fazla sunucu içeriyor.

Gizlilik ve güvenlik

VPN kullanıcılarının çoğunun bilmek istediği ilk şeylerden biri, bir hizmetin gizliliğimizi ve verilerimizin güvenliğini ne kadar iyi ele aldığıdır.

Bu bağlamda, IPVanish kendisini çok yüksek bir standarda sahiptir.

Gizlilik Politikasına göre şirket kapsamlı bir kayıt tutmayan ortam sunmaktadır:

IPVanish sıfır günlüklü bir VPN servis sağlayıcısıdır, yani Hizmetlerimizle ilgili herhangi bir bağlantı, trafik veya etkinlik verisinin kaydını tutmayız.

Teorik olarak, bu ifade, sunucularından birine bağlandığımızda anonimliği garanti eder.

Bununla birlikte, bu tür herhangi bir politikanın en üst düzey teknoloji ile desteklenmesi gerekir. Ve orada, IPVanish hayal kırıklığına uğratmıyor.

Varsayılan olarak, IPVanish tüm bağlantılar için 256 bit şifrelemeli OpenVPN protokolünü kullanır. Diğer birçok VPN sağlayıcısının da başvurduğu hızlı ve güvenli bir seçenektir.

Servis ayrıca, anahtar değişimi ve kimlik doğrulaması için en son kriptografik protokolleri kullanarak, üçüncü tarafların iletilen verilere erişmesini ve bunları okumasını imkansız hale getiriyor..

Bunun üzerine IPVanish kendi DNS sunucusunu çalıştırır. Çevrimiçi etkinliklerinizi tanımlamaktan çok daha zor hale getiren, bahsetmemek bile, performansı artıran başka bir gizlilik katmanıdır..

IPVanish’in Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunduğunu ve bu nedenle kendilerinden yapılan kolluk kuvvetlerine uymak için yasal bir yükümlülüğü olduğunu belirtmek gerekir. Gizlilik için ideal değil.

Aramızdaki güvenlik konusunda bilinçli olan konum, hizmeti hizmete başlamamış olabilir.

IPVanish’in 2016 yılında mahkemeye verildiğini ve daha sonra bir ABD mahkemesine veri sağladığını da not etmek önemlidir. İncelememde bu konuyu çok daha ayrıntılı bir şekilde ele aldım, ancak asıl mesele, olayın günlüğe kaydetme iddialarını ciddi soruya sokması.

Bununla birlikte, bu olay gerçekleştikten sonra şirketin kontrolünü ele geçiren mevcut sahipleri, IPVanish’i satın almadan önce hangi günlük kaydının gerçekleştiğini doğrulayamasalar da, mevcut sıfır günlük kayıt politikalarına bağlı olduklarını ve bunları her ne pahasına olursa olsun destekleyeceklerine söz verdiklerinde ısrar ediyorlar..

Özellikleri

Mükemmel hız, gizlilik ve güvenliğin yanı sıra, bir VPN’de arama eğiliminde olduğumuz birkaç özellik daha var.

Kullanımı kolay ve sağlam bir müşteri şüphesiz bir zorunluluktur ve IPVanish’in uygulaması kesinlikle.

Yazılımları çok iyi performans gösterir ve çok çeşitli bilgisayar ve cihazlarla uyumludur. Bunlar:

 • Windows cihazları (PC, tablet, telefon)
 • Mac os işletim sistemi
 • iOS
 • Android
 • Amazon Fire TV
 • Linux
 • Chromebook
 • Bazı yönlendiriciler

Temel olarak, bir cihaz internete bağlanırsa, IPVanish’i kullanabilmeniz için mükemmel bir şans var..

Daha fazla uyumluluk için IPVanish’in istemcisi çeşitli alternatif protokol seçenekleri sunar. PPTP bağlantısı kullanmanıza bile izin verecekler.

PPTP, onlarca yıllık ve tamamen güvenliği ihlal edilmiş bir şifreleme standardıdır, ancak hızlıdır ve bugün üretilen hemen hemen her internet bağlantılı cihaza entegre edilmiştir.

Nihayetinde, PPTP kullanılması tavsiye edilmez, ancak bir tutamda, hiçbir korumanın olmamasından daha iyidir.

Birçoğumuzun aradığı bir diğer özellik BitTorrent desteğidir. Orada da IPVanish sunar. Aslında, mükemmel hız testi sonuçları göz önüne alındığında, büyük dosya yüklemeleri için mükemmel bir seçenektir.

Mevcut ve hesaplanan diğer özellikler arasında, bir VPN bağlantısı düşmesi durumunda sizi korumak için yerleşik bir kill switch’in yanı sıra DNS ve IPv6 kaçak tespiti bulunur..

IPVanish Kısıtlamaları

IPVanish’in kısıtlamalar yolunda fazla bir şey olmamasına rağmen, bahsetmeye değer birkaç şey var.

İlk olarak, hizmet Tor ağına bağlantıyı desteklemiyor.

Birçoğumuzun Tor ve VPN’i aynı anda kullanmasına gerek yok ve bağlantı hızlarını önemli ölçüde yavaşlatan bir kombinasyon.

Ancak, katmanlı bir veri güvenliği yaklaşımı oluşturmak istiyorsanız, sınırlama akılda tutulması gereken bir konudur..

Kötü Netflix Desteği

Aramızdaki flamalar için IPVanish Netflix ile çalışmıyor – en azından çok iyi değil.

Beni yanlış anlamayın. Sunucu hızları, yüksek tanımlı akışı destekleyecek kadar hızlıdır. Sorun IPVanish’in coğrafi olarak engellenen içeriğin kilidini açmakta iyi olmamasıdır.

Bu, sunucularına sahip olan bir VPN’nin potansiyel dezavantajlarından biridir. Özel adımlar atmadıkça, Netflix gibi bir hizmetin engellenmesi IP adreslerini kolay hedefler haline getirir.

Erişmenizi sağlayabilecek birkaç garip sunucu var, ancak bunlar arasında çok az. Bu, IPVanish’in kötü bir seçim olduğu bir durumdur, özellikle Netflix ile çalışan çok sayıda başka VPN olduğundan.

Müşteri desteği

Yazılımları ne kadar iyi olursa olsun, donanımları güvenilir ve bağlantıları hızlı olursa olsun, VPN hizmeti sorunlardan muaf değildir. Ancak, bir sorun ortaya çıktığında IPVanish arkanıza yaslanır.

Geçmişte, IPVanish’in zayıf müşteri desteği sağlama konusunda bir ünü vardı. Doğrudan yanıt yalnızca e-posta yoluyla kullanılabilirdi ve iki güne kadar yanıt süresi neredeyse verildi.

Ancak, IPVanish son zamanlarda işleri tersine çevirdi.

Gerçek zamanlı sohbet desteği artık IPVanish web sitesinden edinilebilir.

Ayrıca, ortalama e-posta desteği yanıt sürelerini 24 saat daha hızlı bir şekilde düşürdüler ve iki saatlik bir cevap oldukça yaygındı.

Web sitesi ayrıca, bir yanıt beklerken sorununuzu anlamanıza yardımcı olabilecek çok sayıda yararlı makale ve sorun giderme kılavuzu da sunmaktadır..

Ve her şey söylendiğinde ve bittiğinde, hizmetten hala memnun değilseniz, IPVanish’in 7 günlük tam geri ödeme garantisi vardır. Sebepleriniz ne olursa olsun, istediğiniz şey buysa, paranızı geri alabilirsiniz.

Sunucu Konumları

IPVanish ağı hızlı olmanın yanı sıra oldukça büyük. Sunucu listesi şu anda 77 lokasyonda ve 53 ülkede 1437 uç nokta içeriyor.

Hayır, ağ boyut için ödül kazanmayacak.

Ancak, VPN kullanıcılarının% 99’unun akla gelmek istediği her yer orada. Unutmayalım ki IPVanish tüm donanımlarına da sahiptir.

Kritik bir şekilde, IPVanish ağı katman 1 küresel bir ağdır, yani sunucuların dünyadaki her internet omurgası sağlayıcısına doğrudan erişimi vardır.

İnternet omurgalarına erişim sıfır verim kısıtlamasına dönüşür, bu da gördüğümüz mükemmel IPVanish hız testi sonuçlarına dönüşür.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me