TunnelBear Sunucularının Hız Testleri

TunnelBear, bir VPN’de bulacağınız en iyi kullanıcı dostu deneyimlerden biridir. En büyük sunucu ağına veya en büyük özellikler listesine sahip olmayabilirler. Ancak, sunucuları iyi bir tutarlı hıza sahiptir, yazılımlarının kullanımı çok basittir, müşteri desteği yardımcıdır ve kayıt tutmama politikası olabildiğince açıktır. Özellikle bir VPN acemi iseniz, TunnelBear’ı göz ardı etmeyin.

Artıları
 • Tutarlı sunucu hızları
 • Güçlü şifreleme
 • Açık, bağımsız olarak denetlenen kayıt tutmama politikası
 • Çok kullanıcı dostu yazılım
 • Ücretsiz sürüm (ayda 500 MB ile sınırlıdır)
Eksileri
 • Birkaç gelişmiş özellik
 • Netflix veya diğer akış hizmetleriyle çalışmaz
 • Çok küçük sunucu ağı
 • Sohbet desteği yok

Hız Testleri

Hemen hemen her diğer VPN sağlayıcısından farklı olarak, TunnelBear iyi sunucu performansı hakkında kamuya herhangi bir iddiada bulunmaz. Yine de, son hız testlerimden sonra,.

Test ettiğim hemen hemen her yerde, indirme hızları hemen hemen herkesi mutlu edecek kadar hızlı. Onlar da inanılmaz derecede tutarlılar. Bu benim için iyi bir ağ yönetimi ve sunucu yük dengeleme işareti.

Acıyan bir başparmak gibi ortaya çıkan tek sonuç Avustralya’dır. Orada kısa süre sonra başka bir test çalıştıracak ve sonuçlar iyileşirse bu makaleyi güncelleyeceğim. Ancak şimdilik Avustralya bağlanmak istediğiniz yerdeyse başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz. PureVPN’in hız testleri dünyanın bu bölgesinde en iyi sonuçları verdi.

Diğer yöne gidersek, TunnelBear’ın yükleme performansı çok ilham verici olmasa da aynı derecede tutarlıydı. Çoğumuz indirmeleri önemsiyoruz ve bu nedenle bu muhtemelen büyük bir sorun değil. Ancak, sık sık büyük dosyalar gönderme eğilimindeyseniz, NordVPN oradaki en yüksek hızları sunar.

Testlerimle gerçekleştirmem gereken bir şey, çok hızlı bir internet bağlantısı kullanmam. Hiçbir VPN sağlayıcının buna uymaması için bilerek yeterince hızlıdır. Bu şekilde test etmek her sunucunun gerçek maksimum hızlarını öğrenmeme olanak tanır.

Bütün bunlar, gördüğünüz sayılar benim yaptığım kadar iyi olmayabilir. İnternet bağlantısı indirme işlemi 30 Mbps’de çıkarsa, 60 Mbps aralığında VPN hızlarını görmek mümkün değildir. Bu durumda, 25 Mbps’nin hemen güneyindeki rakamları beklerim.

VPN kullanıcıları tarafından en sık bağlanan yedi konum için TunnelBear hız testi sonuçları. Ayrıca, istemci uygulamasının en iyi sunucum (yani, teorik olarak bana en iyi performansı vermesi gereken sunucu) olarak gördüğü sonuçların sonuçlarını da ekledim..

TunnelBear’ın diğer sağlayıcılara karşı ücretini merak ediyorsanız, lütfen en hızlı VPN’lerle karşılaştırmamı inceleyin..

En İyi Sunucu
TunnelBear en iyi VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile TunnelBear en iyi sunucu temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Amerika Birleşik Devletleri
TunnelBear, Birleşik Devletler VPN sunucusu hız testi sonuçlarını birleştiriyorVPN ile TunnelBear, Birleşik Devletleri taban çizgisi hız testi sonuçlarını birleştiriyorVPN yok
Birleşik Krallık
TunnelBear Türkiye VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile TunnelBear İngiltere başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Kanada
TunnelBear Canada VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile TunnelBear Canada temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Avustralya
TunnelBear Avustralya VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile TunnelBear Avustralya başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Hollanda
TunnelBear Hollanda VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile TunnelBear Hollanda temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Almanya
TunnelBear Almanya VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile TunnelBear Almanya başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Fransa
TunnelBear France VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile TunnelBear Fransa temel hız testi sonuçlarıVPN yok

TunnelBear hakkında

Çok az VPN şirketi, TunnelBear’dan daha iyi ad tanıma özelliğine sahiptir. 2011 yılından beri piyasadalar, bu da tüketici VPN ürünlerinin ilk öncülerinden biri ve sektörde güvenilir bir isim olmasını sağlıyor..

Şirket iki teknoloji endüstrisi gazisi olan Daniel Kaldor ve Ryan Dochuk tarafından Toronto, Kanada’da kuruldu. Her ikisi de Microsoft’taki araştırmalar ve Research in Motion da dahil olmak üzere teknoloji sektöründe uzun yıllara dayanan deneyime sahipti. TunnelBear, 2018’de McAffee ile güçlerini birleştirdi ve adına daha da fazla borç verdi.

Gizlilik ve güvenlik

VPN kullanıcılarının çoğumuzun sağlayıcımızdan beklediği şeylerden biri gizliliğimizin garantisidir. TunnelBear tam olarak bunu ayrıntılı ve net bir dille sunar. Tam olarak hangi verileri topladıklarını, neden ve ne kullandıklarını açıklıyorlar.

Çoğu durumda, TunnelBear, hangi verilerin toplanacağını ve karşılığında ne verdiğinizi nasıl belirlediklerine dair ayrıntılı açıklamalar bile sağlar (tam adınızı toplamamak yerine kişiselleştirilmiş e-postalar almamak gibi). Büyük VPN sağlayıcıları arasında, TunnelBear gizlilik politikasında bulunan ayrıntı düzeyi hiçbiri ikinci değil.

Tünel Ayı, genel gizlilik politikalarının yanı sıra, hizmete bağlıyken gerçekleştirilen kullanıcı etkinliklerinin kayıtlarını da tutmaz. Bu, IP adreslerinizin, DNS sorgularınızın veya kullanımdaki sitelerin ve hizmetlerin hiçbir kaydını depolayamadıkları anlamına gelir. Omzunun üstünden bakan kimse için endişelenmene gerek yok.

Bu ayrıca TunnelBear’ın bilgilerinizi hiçbir zaman üçüncü taraflara asla satmayacaklarına veya ticaret yapmayacaklarına söz veremeyeceği anlamına gelir. Başlangıçta hiçbir şey tutmazlar. Belki de gizlilik politikalarından gelen bu ifade tüm bunları en iyi şekilde özetliyor.

TunnelBear, hizmetimize bağlandığında kullanıcıların menşeli IP adreslerini saklamaz ve bu nedenle sunucularımızın IP adresleri sağlandığında kullanıcıları tanımlayamaz. Ayrıca, Kullanıcılarımızın Hizmetlerimize bağlıyken tükettikleri uygulamalar, hizmetler veya web siteleri hakkında bilgi ifşa edemeyiz; TunnelBear bu bilgiyi saklamıyor.

Gizlilik beyanları yapmak ve bunları takip etmek iki ayrı şeydir. Ve birçok VPN sağlayıcı (ne yazık ki) kendi kurallarına göre oynamayı sevmiyor. TunnelBear ile durum böyle değil. Yıllık bağımsız güvenlik denetimine tabi tutulan ve ardından herkesin görmesi için sonuçları yayınlayan yalnızca birkaç sağlayıcıdan biridir. Surfshark’ın denetimi, bunu yapan bir VPN sağlayıcısının diğer bilinen tek örneğidir.

İyi gizliliğin yanı sıra, TunnelBear aynı zamanda son teknoloji güvenlik sunar. OpenVPN veya IPsec / IKEv2 protokolleri üzerinden 256-bit AES şifrelemesinden bahsediyoruz (kullandığınız platforma bağlı olarak).

TunnelBear’ı günümüzün şifreleme teknolojisiyle mümkün olduğunca kurşun geçirmez hale getiren şifreleme gücü akıllıca. Kimsenin verilerinize göz atma yeteneğine sahip olmayacağından emin olabilirsiniz..

Ama neden oraya yerleşiyorsun. TunnelBear bunu bir adım daha ileri götürür ve GhostBear olarak bilinen bir özellik sunar. Amacı, VPN trafiğini, herhangi bir İSS’nin ilk etapta tespit etmesini zorlaştıracak şekilde gizlemektir. Bu teknoloji güvenliğinizi ve gizliliğinizi başka bir seviyeye taşır.

Özellikleri

TunnelBear’ın şöhret iddiasından biri, ücretsiz bir hizmet seviyesi sunan birkaç büyük VPN sağlayıcısından biri olmalarıdır. Hesap başına her ay ücretsiz olarak 500 MB’a kadar trafiğe izin verilir.

Tabii ki, çok fazla veri değil. Daha ciddi VPN kullanımları için (video akışı veya indirme gibi), ücretli katmanlarına yatırım yapmak istersiniz. Ancak, bir tutamda, sizi korumak için 500 MB yeterlidir (örneğin, genel Wi-Fi kullanırken).

Bununla birlikte, çoğu ücretsiz VPN çözümünün aksine, TunnelBear, reklam veya diğer kullanıcı dostu olmayan etkinlikler olsa da ücretsiz katmanlarını desteklemez. Yani, ücretsiz bir kullanıcı olarak, gizliliğinizden ödün vermek zorunda değilsiniz. Yazılımla ilgili deneyiminizi tweetlemek istiyorsanız trafik sınırınızı ikiye katlayabilirsiniz..

Tabii ki, hizmetin hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcıları olsun birçok özellik var.

 • Uyanık Mod

  TunnelBear’ın bir kill switch adı, VPN bağlantısı kesilirse cihazınızdan gelen tüm trafiği keser. Yanlışlıkla veri veya IP sızıntıları ile ilgileniyorsanız, bu işlevsellik,.

 • En Yakın Tünel

  TunnelBear yazılımı, bağlandığınız yeri yönetebilmesini sağlar. Yalnızca farkında olduğu arka plan bilgisine dayanarak (sunucu yükü ve ağ tıkanıklığı gibi), size en iyi hızları verecek bir sunucu seçecektir.

 • Çoklu Platform Desteği

  TunnelBear, Windows, MacOS, iOS ve Android için istemcilerin yanı sıra Chrome, Firefox ve Opera için tarayıcı eklentileri sunar. Her durumda, yazılımları hızlı çalışır ve gördüğüm en kullanıcı dostu yazılımlardan biridir.

 • Torrent Desteği

  Açıkça reklamı yapılmasa da, TunnelBear tüm sunucularında BitTorrent ve diğer P2P dosya paylaşım protokollerini destekliyor.

Kısıtlamalar

Hiçbir haberin iyi haber olmamasının bir örneğinde, TunnelBear’ın çok fazla kısıtlaması yoktur. Trafiği aktif olarak engellemezler ve ağ hızlarını azaltmazlar. Farkında olmak için sadece iki sınır var.

Birincisi, TunnelBear aynı anda en fazla beş cihazın bağlanmasına izin verir. Ama çoğumuz için bu çok fazla. Diğer tek sınır, ücretsiz katman kullanıcıları için geçerlidir. Birincisi, ayda 500 MB veriyle sınırlısınız.

Müşteri desteği

TunnelBear’ın müşteri desteği, VPN sağlayıcıları kadar duyarlı. Bir sorun gönderdikten sonra 48 saat içinde destek departmanlarından gelen yanıtları garanti ederler. Ancak gerçekte, iki saat veya daha kısa sürede bir cevap bekleyebilirsiniz. En azından benim tecrübem bu oldu.

Canlı sohbet yok, ancak çoğumuz için sorun olmamalı. Tünel Ayısı temsilcileri Yanıtladığım tüm soruları e-postayla ve ayrıntılı olarak izlenmesi kolay adımlarla ele aldım. Ayrıca, müşterilerle olan tüm iletişimlere ayı ile ilgili yumrukları eklemek de hızlıdır. Ruh halini hafifletir ve bundan hoşlanırım. Ancak, bu tür şeyleri çabucak yoruyorsanız, kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir.

Yardım bölümünde, TunnelBear’ın web sitesi bazı iyi başlangıç ​​ve sorun giderme bölümleri sunmaktadır. Her ne kadar kısa olsa da, her ikisi de kurulum, bağlantı veya hız sorunlarını çözmede çok yardımcı olabilir.

TunnelBear’ın geri ödeme politikası olmadığını da belirtmek gerekir. Ücretli hizmetlerinde sorun yaşıyorsanız, müşterilerle vaka bazında çalışırlar, ancak garanti yoktur. Ancak ücretsiz bir katmanları olduğundan, bu politikayı bir kısıtlama olarak görmek zor. Çoğumuz ücretli bir hesaba yükseltme yapmadan çok önce bir süredir TunnelBear’ı alırdık.

Sunucu Konumları

Şeylerin ağ altyapısı tarafında, TunnelBear hafif tarafta biraz. Şu anda 23 ülkede sunucu çalıştırıyorlar. Her zamanki şüpheliler orada olduğundan, çoğumuz için yeterli olmalı. Ancak, PureVPN’in sunduğu 131 ülkeden uzak bir ağ.

TunnelBear ayrıca her bir konumda kaç sunucu bulunduğunu belirtmez. Bağlandıktan sonra genellikle tamamen farklı bir IP adresi aldığım için kesinlikle çoktur (farklı bir veri merkezinin kullanımda olduğunu gösteren güçlü bir gösterge). Ve tam sayıları bilmek güzel olsa da, belki de çok önemli değil. Hız testlerim iyi performans gösteriyor ve sonuçta önemli olan bu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map